تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ | 1515 نظر

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران
3 رای - میانگین 3

تفاوت سراتوهای وارداتی با مونتاژ داخل در چیست؟

حسین دلاور – روزنامه دنیای خودرو سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و …
سراتو سایپا-10

 داستان سراتو

سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و نسل سوم جایگزین آن شد. این یعنی که خودرویی از رده خارج در سال 1393 به خط تولید آمد و داستان‌ها و حواشی، تازه شروع شد. خیلی‌ها به این مسئله پرداختند که آمدن سراتو اتاق قدیم، ضعف سایپا و صنعت ماست و حضور یک ماشین از رده خارج روی خط تولید، آن هم زمانی که نسل جدیدش در تمام خط تولیدها فعال است، تحقیر مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. گذشت تا اینکه سراتو سایپا در دو مدل دنده‌ای 1600 سی‌سی و اتوماتیک 2000 سی‌سی ثبت نام و شد و به دست مشتریان رسید. این یعنی شروع دوباره حواشی و داستان‌ها….

سراتو سایپا-2
موتور سراتو سایپا چه مشخصاتی دارد؟

 

سایپا، سراتوهای تولیدی خود را به روش مونتاژ یا CKD عرضه می‌کند و اصلی‌ترین قسمت ماشین‌ها مطمئنا جزو قطعات مونتاژی حساب می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی قادر به تولید 124 اسب بخار با گشتاور 156 نیوتون‌متر است و با گیربکس 5+1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. این ماشین به دلیل داشتن گیربکس دنده‌ای زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. زیرا نسخه 1600 وارداتی این خودرو هم وجود دارند که با گیربکس اتوماتیک عرضه شده‌اند و قیمتی مناسب دارند.

نسخه اتوماتیک سراتوی سایپا، به موتور 2000 سی‌سی 156 اسب‌بخاری و گشتاور 194 نیوتن متری مجهز است. این موتور به یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک متصل شده که قدرت را به چرخ‌های جلو خودرو می‌رساند. برخی در زمان عرضه این ماشین گفتند که گیربکس نسخه اتوماتیک چهارسرعته بوده و متعلق به مدل‌های 2010 سراتو است. ولی با این تفاسیر که این روزها سراتو سایپا، گیربکس 6 سرعته را زیر کاپوت دارد، می‌توان گفت که فناوری بازنگری کیا در سال 2011 را یدک می‌کشد.

ترمزهای عقب از دیسکی که ما تا به امروز روی وارداتی‌های سراتو دیده بودیم، به کاسه‌ای تغییر کرده است. همچنین دیگر خبری از رینگ 17 اینچی نیست و رینگ 16 اینچی آلومینیومی برای نسخه اتوماتیک و 15 اینچی فولادی برای نسخه دنده‌ای جایگزین شده است. در اصل سیستم تعلیق و لاستیک خودرو برمنبای Poor Road Version طراحی شده است که سازگاری بیشتری با جاده‌های ایران دارد. اگر به لاستیک‌های سراتوهای وارداتی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر این ماشین‌ها به خاطر فشار بیش از حد، لاستیک‌هایشان سیم زده است. این مسئله نکته مثبتی است که سراتوی سایپا سازگارتر از نسخه‌های وارداتی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.  متاسفانه نسخه‌های سایپا از سیستم کنترل کشش و پایداری (ESP) بی‌بهره هستند و این یکی از نقاط ضعف  این سراتو محسوب می‌شود.

سراتو سایپا-1
امکانات اصلی‌ترین وجه تمایز سراتو سایپا با سراتو کره ای !

 

سراتوی سایپا در بخش امکانات با نسخه وارداتی بسیار متمایز است. خیلی از امکانات تولیدی سایپا حذف شده است. برخی دلیل این کار را ارزان‌سازی خودرو و ساده‌‌تر شدن فرایند مونتاژ می‌دانند. سراتوی وارداتی در نسخه‌های مختلفی که به ایران آمد، سطوح مختلفی از امکانات را به معرض دید ما گذاشت که خود کمپانی کیا آن‌ها را لحاظ کرده است. در سراتو، سایپا خبری از سان‌روف نیست. صندلی‌ها هم به ساده‌ترین شکل، با روکش پارچه‌ای در سایپا آذین تولید می‌شوند. روی صندلی‌ها گرمکن نصب نشده است که در مدل وارداتی، اکثرا وجود دارد.

سراتو سایپا-7

 

سنسور نور و باران هم طبیعی است که سایپا از آن در نسخه دنده‌ای صرف‌نظر کرده باشد. ولی در مدل اتوماتیک سنسور نور نیز وجود دارد. همچنین آینه تنها برقی بوده و سیستم تاشو برقی از روی آن حذف شده است. در نسخه دنده‌ای سیستم تهویه به صورت دستی قرار دارد و در مدل اتوماتیک، به صورت تهویه خودکار نصب شده است. در سراتو سایپا تنها دو کیسه هوا وجود دارد. در صورتی که در نسخه وارداتی، مدل‌هایی با ایربگ جانبی جلو و پرده‌ای کامل هم وجود دارد. روشن کردن خودرو با سوییچ انجام می‌شود و مدل استارتردار از جانب سایپا تولید نمی‌شود.

سراتو سایپا-5

سیستم پخش هم قابلیت اتصال USB،AUX و IPOD را دارد و با 6 بلندگو کیفیت صدای خوبی را در اتاق به سرنشینان تحویل می‌دهد. در برخی نسخه‌های سراتو، مانیتور با پخش DVD و دوربین عقب وجود دارد که شرکت سایپا به صورت آپشن، نسخه غیرفابریک مانیتور را تحت گارانتی خود برای مشتریان نصب می‌کند. یکی از امکاناتی که در سراتو حذف شده است و واقعا جای سوال دارد، سنسور پارک دنده عقب است. این سنسورها را هم سایپا در مدل غیرفابریک برای مشتریان نصب می‌کند.

سراتو سایپا-8

تفاوت های بیشتر …..

 

پشت آمپر تولیدی‌های سایپا با نورپردازی یخی عرضه می‌شوند. ولی نسخه‌های وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش می‌کند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین می‌دهد. قاب کرومی سر اگزوز هم در مدل سایپایی حذف شده است. البته در تمام مدل‌های وارداتی هم این تزیین وجود ندارد و بیشتر در مدل 2000 سی‌سی وارداتی، می‌توانید دنبال سر اگزوز کرومی بگردید. دنده پشت فرمان هم جزو امکاناتی است که سراتو وارداتی نسبت به مونتاژ داخل بیشتر دارد. اگر به طور واقع‌بینانه بخواهیم در مورد دنده پشت فرمان سراتو نظر بدهیم، واقعا آپشنی است که جز ظاهر کاربرد خاصی ندارد و در سرعت تعویض دنده هیچ تاثیر مثبتی نمی‌گذارد. فرمان ماشین هم هیدرولیکی در نظر گرفته شده است. روی فرمان کنترل تنظیمات ضبط وجود دارد و در نسخه اتوماتیک، کروزکنترل هم روی فرمان قرار دارد.

سراتو سایپا-4
کیفیت سراتو سایپا چقدر با سراتو کره ای فرق دارد؟

 

اصلی‌ترین تفاوت کیفی در سراتو سایپا و نسخه وارداتی، در رنگ ماشین‌هاست. وقتی یک سراتو سایپایی را کنار یک مدل وارداتی قرار می‌دهید، کاملا متوجه برتری رنگ نسخه وارداتی می‌شوید. به طوری که کیفیت رنگ سراتو سایپایی حداکثر به یک تندر90 می‌رسد و شاید در حد یک پراید باشد. دومین بحثی که در این خودرو وجود دارد، بویی است که در داخل ماشین استشمام می‌شود و به پراید شباهت دارد. اصلی‌ترین دلیل این شباهت هم صندلی‌های پارچه‌ای هستند که احتمالا از یک جنس مشترک با سایر محصولات ساخته می‌شود. وقتی ماشین را استارت می‌زنید، صدای موتور زیاد در داخل  به‌گوش نمی‌رسد. ولی چیز عجیب تفاوت در ترمز دستی نسخه وارداتی و تولیدی است.

سراتو سایپا-9

ترمز دستی ، ترمز و لاستیک های متفاوت

 

مدل تولیدی، ترمز دستی دارد که گویا خوب سرهم‌بندی نشده است. این نکته را بین 5 سراتو بازبینی کردیم که در همه با کمی تفاوت، مشترک بودند. دنده خودرو به نرمی عمل می‌کند و شما کمتر متوجه تعویض آن می‌شوید. در اصل تفاوتی بین عملکرد موتور و گیربکس نسخه سایپایی و مدل وارداتی وجود ندارد و از نظر کارکرد شباهت زیادی به هم دارند. اگر واقع‌بین باشیم، همان رینگ و لاستیک‌های کوچک‌تر سایپایی نرمی بیشتری به سراتو داده‌اند و می‌توان گفت که راحت‌‌تر حرکت می‌کند. در مورد عملکرد ترمز باید بگوییم که به ترمز مدل وارداتی بیشتر می‌توانید اعتماد کنید تا مدل سایپایی.

سراتو سایپا-6

در آخر باید اشاره کرد که اصلی‌ترین دلیل خرید سراتوسایپا این است که شما نمی‌خواهید ماشین صفر چینی سوار شوید و ماشین اتوماتیک می‌خواهید که حداقل کمی اصیل باشد. البته که نبود برخی امکاناتی که قبلا شاهد آن بودیم، مهم‌ترین دلیل کسل‌کننده بودن رانندگی با سراتو سایپایی است.

قیمت سراتو 1600 دنده‌ای 75 میلیون و 900 هزار تومان در کارخانه است و در بازار تا 69 میلیون تومان هم دادوستد می‌شود. مدل 2000 سی‌سی اتوماتیک 90 میلیون و 790 هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است که در بازار تا 83 میلیون و 500 هزار تومان قیمت می‌خورد. نکته قابل تامل این است که سراتو 2015 وارداتی قیمت 110 میلیون تومان و امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا، فرمان برقی 3 حالته، سنسور جلو و عقب و… در آن وجود دارد. حال چرا باید یک ماشین از رده خارج جهانی در ایران با کمترین امکانات، قیمت تمام شده بالاتر از 90 میلیون تومان را تجربه کند؟

 

مناقشه گیربکس !

پس از انتشار این مطلب بسیاری کاربران و مالکان سراتو 1600 از شش سرعته (6+1) بودن گیربکس این خودرو صحبت کردند و مطلب گیربکس 5 سرعته را نادرست خواندند اما ظاهرا این نکته به تفاوت خودروهای تحویلی سایپا مربوط می شود که در نسخه 1.6 لیتری با گیربکس های 5 و 6 سرعته و در نسخه های اتوماتیک با گیربکس 4 و 6 سرعته تحویل مشتریان شده است و این سردرگمی را در مورد مشخصات فنی خودروها پدید آورده است.

بنابراین به نظر می رسد که خریداران خودروهای دست دوم در این خصوص نیز باید دقت لازم را به عمل آورند چرا که عملا تفاوت زیادی بین نسخه های 4 ، 5 و 6 سرعته این خودرو از نظر توان حرکتی و مصرف سوخت وجود دارد.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 


1515 دیدگاه

 1. عرفان | آذر 2, 1396 | لینک نظر

  من ۶ ماهه این ماشین رو دارم موتور و گیربکس عالی شتاب عالی سواری خیلی خوب ترمزشم خیلی خوبه واقعا من مشکلی ندیدم بالاخره شرکت کیا مثل فرغون سازای خودمون کارش بی حساب کتاب نیست حتما ترمزا انقدر خوب بوده که با کاسه ای کردن ترمزای عقب موافقت کرده ، صدای موتورشم خیلی قشنگه به نظرم هم برای خانواده ها و هم برای جوانان مناسبه جادار و زیباست

 2. مجتبی | آذر 2, 1396 | لینک نظر

  علیرضا جون لپ مطلبو گفتی این سانمارتین عادت داره با صدتا اسم کامنت بزاره و خودشو تایید کنه متاسفانه شعور مخاطبین سایتو به بازی گرفته همه هم میشناسنش نیازی به توضیح نیست
  وگرنه همه میدونن مزدا کجا سراتو کجا مگر اینکه ماشین قبلیت پیکان جوانان بوده باشه بعد با قرض و قوله پیکانتو فرروخته باشی و سراتو سایپایی گرفته باشی اونجوری اره سراتو ته ماشینه???

  • در پاسخ به: مجتبی

   علی | آذر 2, 1396 | لینک نظر

   ??? خوب کامنتها رو نیم ساعت یه بار چک میکنی و با دقت میخونی متلکایی که خوردی رو سعی میکنی به دیگران پرتاب کنی ، بالا بری پایین بیای یه عقده ای پیکان سواری همینجوری بشین گرون شدن و فروش بالای سراتو رو ببین ، فقط یه چیز میگم و صحنه رو ترک میکنم : سراتو تو همین یک سال یعنی از آذر ۹۵ تا آذر ۹۶ قیمتش از ۸۹ تومن رسید به ۱۰۴ تومن یعنی ۱۵ میلیون گرون شده حالا تو هی یاوه گویی کن
   ادمین محترم لطفا تاییدش کن این نظر منو شاید ایشون جایگاهشو بفهمه با تشکر

   • در پاسخ به: علی

    رضا | آذر 3, 1396 | لینک نظر

    علی جون داداش شما انگار بدجور عقده پول داریا تو هر کامنتت به کساییکه پیکان و پراید دارن تیکه انداختی اونا ادم نیستن? نکنه ژن خوب داری یا با ماشین 100 تومنی جو لاکچری بودن گرفتت!? نگو این حرفارو داداش بهت میگن تازه به دوران رسیده

 3. علیرضا | آذر 2, 1396 | لینک نظر

  وای خدایا این خوشیارو از ما نگیر طرف میگه سراتو باید 115 قیمت بخوره دارن ارزون میدن هیچی از مزدا کم نداره!
  چرا دروغ میگی اخه بنده خدا چقد مگه قراره گیرت بیاد که انقدر دروغ میگی!?
  مزدا 121 میلیونه نه 126 میلیون!
  مزدا esp داره 6 تا ایربگ داره نه دو تا ترمزهای عقبش دیسکیه نه کاسه ای!
  مزدا 2 برابر سراتو اپشن داره چراغهای زنون . AFS . گرمکن صندلی . صندلی برقی . تهویه اتومات دوال . فرمان برقی . اینه های جمع شونده برقی . اینه الکترو کرومیک . سنسور باران . دزدگیر فابریک
  سیستم تعلیق عقب مزدا مولتی لینکه ولی سراتو سادست و هندلینگ مزدارو اصلا نمیتونی با سراتو مقایسه کنی از لذت رانندگی مزدا هم بگذریم!
  حالا بشین تفاوت قیمت همین اپشنهای ایمنی و رفاهی که گفتم مزدا داره ولی سراتو نداره رو اونم فابریک کارخونه نه اپشن فروشی سر کوچتون حساب کن ببین چقد در میاد بعد بشین تفاوت قیمت مزدا و سراتو رو حساب کن و این حرفای بچه گونرو دیگه جایی نزن!
  من نمیفهمم چرا تو انقدر دروغ میگی و اطلاعات غلط میدی با 10 تا اسم دیگه! میخای ماشینت گرونتر شه سود کنی بنده خدا!? صفر اپشنال 101 دارن تو باما میدن برو دعا کن همون قیمت صفر کارخونه یعنی 104 رو بخرن 110 و 115 پیش کششت!!!!

  • در پاسخ به: علیرضا

   علی | آذر 2, 1396 | لینک نظر

   آخی چه بد حسیه صبح به صبح پیکان باباتو تو سرما هول بدی بعدش دستت بی حس بشه نتوتی تو مدرسه دیکته بنویسی بعد بری تو اینترنت عقده گشایی کنی

   • در پاسخ به: علی

    علیرضا | آذر 3, 1396 | لینک نظر

    خوشم میاد کم اوردی هیچ جوابی جز شر گفتن نداشتی بدی خلاصه باید یه فرقی بین من و تو باشه دیگه ادمهای عقده ای اینجورین کم که میارن مثل علی کوچولو یه مرد کوچک شر میگن بازم شر بگو عمو ببینن
    عاشق اون ارم BMW هم که پشت پرایدت چسبوندی???

 4. Sungolabi | آذر 1, 1396 | لینک نظر

  این کمکای سراتو چرا انقد میکوبه!? اصلا با سواریش حال نکردم ترمزاشم تعطیله

  • در پاسخ به: Sungolabi

   علی | آذر 1, 1396 | لینک نظر

   مثلا میخواستی به سانمارتین تیکه بندازی ؟! اگه این ماشین رو داشته باشید که انقدر حُسن داره که جایی واسه انتقاد نمیمونه حالا شماها که این ماشین رو ندارید چرا همش اینجا کامنتهای وقت تلف کن میدید ؟ مثلا میخوای چیو ثابت کنی ؟! میخوای بگی خیلی عقده ای هستی ؟! میخوای بگی ماشین چینی داری و میخوای با سم پاشی مثلا به موفقیت این ماشین توی بازار خدشه وارد کنی ؟! میخوای بگی اون موقع که با شرایط مناسب و قسطی این ماشین رو میدادن نخریدی حالا که مردم از این ماشین خیلی استقبال کردن و سایپا این ماشین رو ۵ میلیون گرون کرده و دیگه شرایطی نمیفروشه بهت فشار اومده و حسرت میخوری ؟!
   ادمین محترم لطفا این کامنت رو تایید کن تا بعضیا متوجه بشن و سطح این سایت رو پایین نیارن

   • در پاسخ به: علی

    Sungolabi | آذر 1, 1396 | لینک نظر

    راستش میخام بگم سراتوی 8-9 سال پیش با باتری و صندلی و لاستیک ایرانی و حذف نصف اپشنهاش با کیفیت رنگ داغون سایپا + سواری خشک و سیستم تعلیق ساده و یه تیکه عقب که دست اندازارو قشنگ به سرنشین منتقل میکنه با مصرف سوخت شهری بالاش و ترمز عقبهای کاسه ای که دیگه لگنهای ایران خودرو هم ترمز عقب دیسکی دارن و حذف esp و 4 تا ایربگ و … و فروش 3 تومنی زیر قیمت کارخونش (101 تو باما ریخته) صرفا ممکنه یه ادم عقده ای رو خوشحال کنه چون اگه پول 101 تومنی هم نداری میتونی بری تو باما و از 100 تا اگهی که برای فروش هست و همشونم وام 40 میلیونیو دارن یکیو انتخاب کنی و انقد جو ندی علی جون یا همون سانمارتین البته امیدوارم بهت فشار نیومده باشه!
    ادمین محترم لطفا این کامنت رو تایید کن تا بعضیا متوجه بشن که این سایت جای این دلال بازیا نیست

    • در پاسخ به: Sungolabi

     sunmartin | آذر 2, 1396 | لینک نظر

     متاسفم برای شخصیت خیالی تو احمد یا همون امین یا مجتبی و یا ….دقیقا بی هویت هستی تو که سهلی هیچ احدی نمیتونه شدکت کیا موتورز به سخره بگیره الان طرف حساب کره ای ها ژاپنی ها و آلمانی ها هستند ناگفته پیداست که اصلا سراتو سوار نشدی که چنین مهملاتی میبافی دوستان مثل علی و فرهاد و غیره هم خودشون سراتو سوارن و مثل شما اسکی باز نیستن لطفا در حوزه خوددوهتی چینی و ارزوی دست نیافتنیت لیوان (لیفان اسبق) و تیگو بنامبرز ساوان نظر بده که در ایتالی با لامبو به کورس بودی

     • در پاسخ به: sunmartin

      مجتبی | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      چیه سانی بنده خدا حرف راست زده حرصت گرفته?
      خب راست میگه دیگه اگه این وام 40 میلیونیم از روش بردارن که همش باد میکنه رو دست نمایندگی خودت!
      حالا اسمش سانگلابیه بهت برخورده!?
      از صب تا شب با صدتا اسم کامنت میدی تو سایت که کجارو بگیری ببم جان واقعا جای تاسف داره…

     • در پاسخ به: مجتبی

      علی | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      اتفاقا اون وام رو از روش برداشتن الان باید ۱۰۴ تومن رو کامل بپردازی که تو عمرا ۱۰۰ هزار تومنو از نزدیک دیده باشی وای به حالا ۱۰۰ میلیون پس بدرد تو نمیخوره

     • در پاسخ به: علی

      مجتبی | آذر 3, 1396 | لینک نظر

      علی جون پسرم شبا شام سبک تر بخور فردا خواب میمونی مدرست دیر میشه افرین پسر گلم لقمتم گذاشتم تو کیفت فردا تو مدرسه با دوستات بخور آ قربون پسر انقدم حرص نخور تو رشدت تاثیر منفی داره?

    • در پاسخ به: Sungolabi

     رضا | آذر 2, 1396 | لینک نظر

     عزیزم بهت نمیفروختن تا تو وارد نمایندگی سایپا میشدی میدیدنت نمیذاشتن طرف سراتو بری و راهنماییت میکردن سمت تیبا و وانت نیسان

     • در پاسخ به: رضا

      Sungolabi | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      اتفاقا شمارم تو نمایندگی دیدم دوست عزیز داشتین پنچری همون نیسان وانتو میگرفتین چقدم ذوق داشتین

    • در پاسخ به: Sungolabi

     لطفا کامنت های محتوی توهین این شخص بی نزاکت بنام سان گلابی حذف کنید که بنده به سخره میگیرد این فرد که حتی برای خودش احترام قائل نیست با نام گلابی بنده را مسخره میکند و با هجویات و ملیحه گویی قصد دارد خودی نشان دهد نوشته های بی ربط این شخص خاطی اصلا ارتباطی به مبحث خودور ندارد پس نورد انتظار است زدودن این گرده از بالین سایت خودور دنده 6

     • در پاسخ به: همشریانم در غمتان شریکم

      Sungolabi | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      شما بهتره حواستون به کار خودتون باشه و برای کسی تعیین تکلیف نکنین اتفاقا من همه نوشته هام نقد این ماشین بوده و مرتبط برعکس شمام اهل دروغ گویی و هوچی گری نیستم و اسم سانگلابیو انتخاب کردم که از شخصیت یکی از کاربرهای سایت گرفته شده ولی حالا که شما از پسوند گلابی خوشت اومده و به خودت گرفتی بمن ربطی نداره پس مثل یه کاربر ساده رفتار کن نه بیشتر

   • در پاسخ به: علی

    sunmartin | آذر 1, 1396 | لینک نظر

    علی جان من این شخص میشناسم این همون شخصی که صدتا نام واربری داشت مثل امین و احمد و مجتبی و مولا و غیره و ذالک در ضمن سراتو داره 5 ملیون گرانتر میشه همونطور که قبلا گفتم قیمت سراتو 90 ملیون نبود الانم 105 ملیون نباید باشه چون تفاوتی با مزدا 3 مدل 2009 مونتاژی بهمن با برچسب قیمت 126 ملیون نداره قیمت سراتو باید چیزی بین 110 تا 115 باشه در مورد کیفیتش که هم من هم شما میدونی و هم اون 1500 تا کاربر تلگرام که واقعا چه ستاب چه ترمز چه کشش و چه هندلینگی داره لازم به تعریف نیست واقعا بهترین خودرویی که تا بحال در داخل مونتاژ شده امیدوارم سایپا بتونه مجوز مونتاژ کیا پروسید و کیا پیکانتو هم دریافت کنه الحق که من راضیم و هروز میگم خدا برکت بده به کیا موتورز کره جنوبی

    • در پاسخ به: sunmartin

     علی | آذر 2, 1396 | لینک نظر

     سانمارتین جان دیگه پاسخ این بچه مدرسه ای ها رو نباید داد کسی اگه وسعش برسه که این ماشینو بخره دیگه اینطوری عقده ای بازی در نمیاره اینا صبح به صبح موقع مدرسه رفتن باید تو سرما پیکان باباشونو هول بدن تا روشن بشه !

     • در پاسخ به: علی

      sunmartin | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      پیکانم ندارن علی جان اینها همون cg125 چینی سوارن ب عشق هوندا هر شخص شخیصی میدونه سراتو چیه و کیا موتورز جایگاهش کوجاست حالا عده ای با اسامی فیک مث احمد و امین و علیرضا و نریمان و بریمان و غیره و ذالک فقط میخوان خودی نشون بدن ومرنه در بحث فنی تعطیلن

     • در پاسخ به: علی

      علیرضا | آذر 3, 1396 | لینک نظر

      علی سانی یا سانی علی یکم همو تایید کنین بخندیم دور هم خخخخخخح

    • در پاسخ به: sunmartin

     احمد مولا | آذر 3, 1396 | لینک نظر

     سانمارتین جان به من میاد نسبتی با این شخص بی نزاکت “سانگلابی”داشته باشم؟

  • در پاسخ به: Sungolabi

   سعید | آذر 1, 1396 | لینک نظر

   اصلا اينطوري نیست، من خودم الان يه ماه ونيم این ماشین خزیدم، واقعا سواری لذت بخشی داره، شتابش چقد زیاده، ماشینش واقعا عالیه، دوستانی ک قصد خرید دارن تردید نداشته باشن

   • در پاسخ به: سعید

    علیرضا | آذر 2, 1396 | لینک نظر

    اتفاقا ایشون درست گفتن اگه کسی میخاد ببینه درسته یا نه یه سر به تیونینگ تاک بخش سراتو بزنه همه این معایب ذکر شده در کنار موارد مثبتش مثل موتور و گیربکس خوبش ولی ترمزش ضعیفه مصرف شهرش بالاس ماشین خشکه و میکوبه و … حالا یکی خریده میگه مال من از همه بهتره همه چیشم توپه و همه برین بخرین تا تموم نشده دیگه بحثش جداس!

  • در پاسخ به: Sungolabi

   تو چقدر بذ مزه ای فکر کردی خوشمزه ای احمد ؟ این اسم مضحک واقعا شایسته خودته البته یه پسوند دلقک هم بهش اضافه میکردی بی نمک تر میشدی تورا چه به سراتو که اصلا میایی نطر میدی قبلا که میگفتی پیکان برگشتی داشتی چی شد پولدار شدی؟ در ضمن من سراتو دارم و خیلی خیلی راضی هستم ت رنج 105 تا 120 بی رقیبه

 5. سراتو واقعا موتور و گیرباکس اتاق آپشن ها و کیفیت مطلوبی داره لطفا مغلطه نکنید امین جان میتسوبیشی مبارکه جیپ مبارکه آقا واقعا چن تا ماشین؟

  • در پاسخ به: همشریانم در غمتان شریکم

   amin | آذر 2, 1396 | لینک نظر

   فعلا ٤ تا!ميتونيد از سانمارتين بپرسيد تا دقيقا بهتون بگه چيا هستن،حتي رنگشون رو هم ديده،البته يكيشون بايد فروخته بشه،سوال ديگري اگر بود در خدمتم دوست عزيز

 6. غلومی | آبان 30, 1396 | لینک نظر

  تیوولی هندیه بدرد نمیخوره نخر
  سراتو لاکچریه سوپر سالنه

 7. ناصر | آبان 30, 1396 | لینک نظر

  تیوولی بهتره یا سراتو آپشنال 2000 سایپا

  • در پاسخ به: ناصر

   محمد | آبان 30, 1396 | لینک نظر

   موتور سراتو ( ۲۰۰۰ cc و ۱۵۶ اسب بخار )بسیار قویتر از تیوولیه (۱۶۰۰ و ۱۳۰ اسب بخار ) ، تیوولی ماشین با پشتوانه ای نیست تو ایران الان وارد میشه ممکنه دو روز دیگه وارد نشه اونوقت واسه قطعات و لوازم یدکی دچار مشکل میشی ضمن اینکه بازار دست دوم سراتو خیلی بهتر از تیوولیه و از روزی که سراتو آپشنال شده دیگه پول نقده

  • در پاسخ به: ناصر

   کامبیز | آذر 2, 1396 | لینک نظر

   سراتو بهتره. هم 2000 هست هم بیشتر قطعاتش کره ای هست. هرچند مونتاژه و مدل منسوخ شده است. اما تیولی در واقع هندی است گرچه خریدارش به امید کره ای بودن میخرن 1600 است ووبدنه بزرگی داره. قدرت واقعی سرااتو 154 اسبه نه 157 اسب و تیولی هم 128 اسب. البته خودروی داخلی بالای 150 اسب اصلا نداریم پس بازم سراتو بهتره. هرچند قدرت واقعی همه این خودروها به علت ارتفاع ایران کمتر از کاتالوگ کارخانه است اما این موضوع شامل همه خودروها است نه فقط تیولی و سراتو. در مجموع تیولی ارزش کمتری از سراتو داره

   • در پاسخ به: کامبیز

    sunmartin | آذر 2, 1396 | لینک نظر

    کاملا اشتباه گفتی سراتو 156.5 اسبه و 195 نیوتون داخل سایت خود کره اعلام شده اما در ایران با همان 156 اسب شناخته میشه جزو سری g4k است موتورش و تکنولوژی بسیار پیسرفته پژو یدک میکشه بنام mpi

 8. حسین | آبان 28, 1396 | لینک نظر

  این ماشین عالیه عاشقشم با هیچ ماشین دیگه ای عوضش نمیکنم

  • در پاسخ به: حسین

   منم همینطور (سانمارتینم)
   سراتو واقعا یکی از بهترین خودروهای بازاره که بصورت کامل کره ای در ایران وارد شده
   حیف که لاستیک ها و باطری ایرانی شده اونم به فضل خدا تعویض کردم آینه هارو برقی تاشو آینه وسط اتو دایمینگ صندلی هارو برقی کردم پروژه بعدی گرمکن صندلی و دیلایته فابریکه

 9. سید | آبان 27, 1396 | لینک نظر

  سلام دوستان
  اولین اینکه تحقیق کردم زیاد درمورد ماشین بدنگفتن.اگه یه موقعی میخواستم بفروشم خریدار داره؟اکثر ارگانها و سازمانها برای کارمنداشون این خودرو هست و اینکه معمولا خودروهایی که کمتر فروش میره با شرایط میدن.حالا اگه بگیرم خیلی ضرر میکنم

  • در پاسخ به: سید

   علی | آبان 27, 1396 | لینک نظر

   عزیزم اولا الان شما اکثر ماشینایی رو که داخل خیابونا میبینی از همین کره ایهای ۲۰۱۷ تا تویوتا و لکسوز و …..‌ شما میتونی نصف قیمتشو بدی و بقیش رو بهت وام کم بهره میدن و میتونی قسطی بگیری ، دوما با مراجعه به نمایندگیهای فروش سایپا متوجه میشید که چقدر این ماشین پرفروشه ، سوما به دلیل همین فروش بالا یک ماه پیش سایپا قیمت این ماشینو ۵ میلیون گرون کرده و فعلا فقط فروش فوری با پرداخت وجه کامل داره و پیش فروش با تسهیلاتشو برداشته که باز هم خبر از فروش بالای این ماشین داره چهارما به جز رنگ ، باتری و صندلیهای این ماشین بقیه چیزا مستقیم از کیاموتورز کره جنوبی میاد و اینجا مونتاژ میشه ۵ سال هم گارانتی داره پس داری ماشین با اصالت میخری و در نهایت که میفرمایید اکثر ارگانها برای مدیریت و معاونت از این سراتوها تهیه کردن یا خود پلیس چند هزار دستگاه سراتو ۱۶۰۰ خریده دلیلش اینه که این ماشین کم استهلاک و با کیفیته یا بقول معروف سگ جونه مثلا در سالهای گذشته اکثر ماشینهای ادارات دولتی و پلیس تشکیل میشد از ماشینای ژاپنی مثل رونیز و ماکسیما و …. چون کم استهلاک بود حالا که اونا تولید نمیشه تنها ماشین با کیفیت و قیمت مناسب همین سراتوست
   موفق باشی

  • در پاسخ به: سید

   وحید | آبان 27, 1396 | لینک نظر

   من تو کامنتهای پایینتر هم گفتم یه نوکمدادی صفر با شیشه دودی که سفارش داده بودم از سایپا گرفتم خیلی هم به ماشین میرسم نمیزارم کثیف بشه و سریع به نظافتش میرسم یه بار که گوشه خیابون پارک کرده بودم وقتی که اومدم سوار بشم دیدم دو تا کارت پشت برف پاک کن گذاشتن با شماره تماس و نوشته بودن در صورت تمایل به فروش تماس بگیرید این موضوع دو بار تکرار شد و به این خاطر برات تعریف کردم که بدونی این ماشین شدیدا تو بورسه و مطمئنم سال به سال حداقل ۵-۶ تومنی گرون میشه که به قول شما اون افت ناچیزش رو جبران کنه
   بخر خیالت راحت

  • در پاسخ به: سید

   amin | آبان 30, 1396 | لینک نظر

   نظر شما رو به اين نوشته سايت اسب بخار جلب ميكنم :

   “سایپا نیز سراتو دنده اتوماتیک آپشنال را ۱۰۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان تعیین کرده اما در بازار، مشتری برای این خودرو با این قیمت وجود ندارد و خریداران فقط حاضرند تا ۱۰۱ میلیون تومان برای خرید این محصول بپردازند. به این ترتیب اختلاف قیمت ۳ میلیون تومانی را برای سراتو شاهد هستیم.”

 10. وحید | آبان 25, 1396 | لینک نظر

  یه آپشنال نوکمدادی صفر گرفتم شیشه ها رو دودی کردم واااای چه عروسکی شده

  • در پاسخ به: وحید

   sunmartin | آبان 27, 1396 | لینک نظر

   کلا سراتو طراحیش بی نقصه و رنگ نوک مرادی که دیگه غوغاس

   • در پاسخ به: sunmartin

    رضا | آبان 27, 1396 | لینک نظر

    نوک مرادی داری؟!!!!! نوک محسنی هم خوبه ها خخخخخخخخخخخخخخخگ خخخخخخخخخخخخخخخخ

    • در پاسخ به: رضا

     گلمراد | آبان 29, 1396 | لینک نظر

     نوک تیز واسه تو مناسبتره

     • در پاسخ به: گلمراد

      Sunmamad | آبان 30, 1396 | لینک نظر

      بله رنگ نوک مرادی بسیار شکیل و زیباست و جلا دهنده کیا در جام جهانیست
      منبع : احسان اصفهونی دات آی آر

   • در پاسخ به: sunmartin

    کدخدا | آبان 27, 1396 | لینک نظر

    کلمه بی نقص رو حتی برای BMW سری 7 هم ندیدم بکار ببرن اونوقت سراتو نسل قدیم بی نقصه ???

   • در پاسخ به: sunmartin

    amin | آبان 30, 1396 | لینک نظر

    فقط مشكي!!!سانمارتين اون روزا رو يادته؟

    • در پاسخ به: amin

     امیرحسین | آبان 30, 1396 | لینک نظر

     تا حالا کسی تونسته سانمارتین رو از نزدیک ببینه؟

     • در پاسخ به: امیرحسین

      احمد مولا | آبان 30, 1396 | لینک نظر

      ایشالا به زودی از نزدیک زیارتشون کنیم

     • در پاسخ به: احمد مولا

      احمد مولا خان حالا نمیدونم شما تا چه حد با ایشان مخالفی اما واقعا جناب سانمارتین اطلاعات کاملی دارن ایشون خبرنگار افتخاری دوتا سایت هستن و در تمام نمایشگاه ها و تست ها شرکت میکنن من ایشون میشناسم و میدونم واقعیت بیان میکنن خودم زمانی از سرسخت ترین ایراد گیرها بودم واسه کره ای ها اما بعد از تست و بررسی و راهنمایی های این بزرگوار به این نتیجه رسیدم که واقعا کره ای ها دارن به بلوغ کامل میرسن و الان در مقابل ژاپنی ها ایستادن چون سبک و روششون تماما نگاه به آلمان و ژاپنه و حس رقابت شدید در این بین به بهبودشون کمک کرده
      همین سراتو یکی از بهترین موتور و گیرباکس های حال حاضر داره که مثال زدنیه

     • در پاسخ به: عماد مغنیه

      احمد مولا | آذر 1, 1396 | لینک نظر

      عمادجان خدا نکنه مخالف کسی باشم این حرفاهم فقط در حد مزاحه با هیچ ماشینی هم مشکل ندارم چون شغل خودمم در خصوص ماشینه
      درضمن بنده هم آدم گمنامی نیستم یه سرچ بزن
      و آخراینکه سبک نگارش شما مخصوصا کلمه “گیرباکس” کمی برام آشناست

     • در پاسخ به: احمد مولا

      Sungolabi | آذر 1, 1396 | لینک نظر

      داداش دیگه تابلو نکن باز خودش برا خودش پپسی باز کرده دیگه سانیو میگم!???

     • در پاسخ به: Sungolabi

      sunmartin | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      چرا به احمد مولا بنده و سایرین توهین میکنی یکم پیش خودت فکن چ مشکلی داری با ماها

     • در پاسخ به: sunmartin

      Sungolabi | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      باز خودتو با بقیه جمع کردی که دوستمون احمد مولا چه ربطی به تو داره چی میزنی!?

     • در پاسخ به: احمد مولا

      شما gear box میخونی گیر بوکس؟؟
      بوکس یعنی ورزش بوکس اما باکس یعنی جعبه و gear یعنی چرخ دنده پس گیرباکس صحیحه با سپاس از افرادیکه بدون غرض میان کامنت میزارن متاسفم واسه افرادیکه به عشق چینی ها آب به آسیاب کسور کمونیست چین ریختن مثل همین احمد و مولا و مجتبی که همگی یه نفر بیشتر نیستن و با عناوین مختلف فقط قصد تخریب دارن خودم کیا اپتیما دارم 2017 و میدونم کیفیت اپتیما و سراتوی ورای تصور افراد چینی پرسته که بعشق رنو روز و شب میگزرونن و سقف آرزوهاشون ال ممده

     • در پاسخ به: عماد مغنیه

      sunmartin | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      درود بر شرف شما عماد مغنیه عزیز من ارادت دارم به تمام خودرودوستانی که بدون غرض و مرض کامنت گذاری میکنن و الا هرکسی میدونه کیا هیوندا بواسطه کیفیت برار طراحی های سنت شکن به چهارمین خودروساز جهان تبدیل شده و خودروهای کیا هیوندا هرساله در صدر برترین خودروهای جهان قرار دارند جای بسی خوشحالی که محصولات با کیفیت کیا هیوندا وارد ایران شده و دردسترس قرار داره سراتو خودروی فوق العاده ای بطوریکه بنده تا الان 3 نمونه مختلف ازین خودرو را خریداری کردم

     • در پاسخ به: عماد مغنیه

      احمد مولا | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      نه دوست من ،سقف آرزوم ماشین نیست ،تعصبم ندارم کارم فروش قطعاته در کنارش تفننی خرید وفروش ماشینم دارم یه روز به قول شما النوت روز دیگه سراتو روز دیگه پیکان ، هر کدوم نون منو بده خوبه
      از ژیان تا بنز همه رونق کارن
      سراتو ماشین خوبیه حرفی هم نیست
      ینی چی عشق و تنفر به آهن و آتیش

    • در پاسخ به: amin

     محمد | آبان 30, 1396 | لینک نظر

     امین جان به خدا تو مشکل داری آقا بیخیال این ماشین بشو

     • در پاسخ به: محمد

      amin | آبان 30, 1396 | لینک نظر

      من يه خاطره اي با جناب سانمارتين كه هيچ ارتباطي به اين سايت نداره رو به ايشون ياد آوري كردم،خودشون ميدونن ماجراي اين فقط مشكي سراتو چيه،،شما هم جناب محمد لطفا از حيطه ادب خارج نشويد

     • در پاسخ به: amin

      sunmartin | آذر 1, 1396 | لینک نظر

      امین جان ارادت دارم شما که خودت سالار میتسوببشی زیر پاته که واقعا عروسکه و یک اصیل زاده ژاپنی

     • در پاسخ به: sunmartin

      علی | آذر 1, 1396 | لینک نظر

      میتسوبیشی متاسفانه اصلا بازار دست دوم نداره مخصوصا اگه لنسر باشه

     • در پاسخ به: علی

      فرهاد | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      نه فقط بازار دست دومش از چینی ها بدتره بلکه قیافه هم نداره و حتی همون اونلندرش هم داخلش اکثرا پلاستیک خشک کار شده کیفیت در حد خیلی معمولی،اینا هم بی تاثیر نیست.به طور نمونه رنو کولیوس از لحاظ فنی نسبت به نسل قبل تغییر نکرده و موتورش همون موتور ضعیف ۱۷۰ اسبی و حتی وزنش هم سنگینتر شده اما چون قیافش بهتر شده و داخلش هم ارتقا داده مردم شریف ایران کلی باهاش حال میکنن

     • در پاسخ به: فرهاد

      sunmartin | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      رنو که کلا متاسفانه تعطیله
      رنو اومده یه جلو پنجره و چراغ و یه چراغ عقب طراحی کرده با دو تا موتور گفته پیش خودش خوب چکار کنم؟ همین میندازم رو کلئوس تالیسمان مگان و کلیو کاجار خیلی جالبه بدنه تالیسمان اینقدر ضعیفه که شخصی که تصادف کرده بود با یه چینی مثل ام وی ام 110 خودرو کاملا نابود شده بود حال اگه بایه خودروی suv یا یه وانت تصادف میکرد چ اتفاقی رخ میداد
      پژو به حال قویتر و طراحی بهتری داره

     • در پاسخ به: علی

      amin | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      اولا كه همونطور كه من خريدم از صاحب قبلي نفر بعدي هم از من خواهد خريد،دوما من ماشين رو به خاطر خودش سوار ميشم نه بازار دست دومش!!!
      سوما هم بايد بگم لنسر رو بايد دركش كني تا به ذاتش پي ببري،وقتي با سرعت بالا تو جاده چالوس پيچيدي و بهش گفتي لعنتي پس چرا يه ذره منحرف نميشي حداقل صداي لاستيكهات رو بشنوم اونموقع است كه ازش لذت ميبري
      اين دقيقا جمله ايه كه من گفتم،من از لنسر تعريفي نكردم اما اينجا لازمه كه دفاع كنم گرچه سامورايي نيازي به دفاع من نداره اما به عنوان تجربه رانندگي ميگم من حس رانندگي لنسر و اين سطح از چسبندگي و لذت رو فقط تو e280 تجربه كردم،قبلا به طور شخصي در مكالمه به سانمارتين هم گفته بودم كه سر پيچ گويا يه نفر پشت اين ماشين رو گرفته و چسبونده به زمين،باز هم ميگم لنسر رو بايد تجربه كرد تا ذاتش رو شناخت و فهميد چي در چنته داره .
      در مورد طراحي و كيفيت كه اون دوستمون ايراد گرفته بودن هم كه ديگه ترجيح ميدم سكوت كنم و اصلا با چنين افرادي وارد بحث نشم!!!

     • در پاسخ به: sunmartin

      Sungolabi | آذر 2, 1396 | لینک نظر

      تا دیروز که میگفتی میتسوبیشی بیشتر قطعاتش چینیه و بی کیفیت حالا شد اصیل زاده ژاپنی و عروسک اخه ادم چقد باید حزب باد باشه!!!!???
      دروغ میگم همین دوستمون امین بگه درست میگم یا نه!?

 11. sunmartin | آبان 22, 1396 | لینک نظر

  سراتو سایپا یا td
  گیرباکس 2013 جدید 7 دنده (6 دنده جلو +عقب)
  با مشخصات تیپ ترونبک
  شبفتر دنده پشت فرمان
  کی لس
  استارت استپ
  سنسور نور و چراغ بدرغه
  دستگیره های داخلی و خارج خودرو کروم نیکل
  سانروف 3 حالته
  تنظیم چراغ از داخل
  پروژکتور
  صندلی ها چرم با دوخت درشت
  چراغ نقشه خوان وجا عینکی
  صندلی پشت دارای کنسول بار
  کنسول وسط همراه با شارژ کی لس
  آمپر سوپر ویژن کامپیوتر سفری
  رینگ و لاستیک 16 زاپاس درای رینگ
  موتور بصورت دقیق 1981 سی سی با 156.5 اسب گشتاور 195
  با کد g4kd

 12. کیا | آبان 22, 1396 | لینک نظر

  امروز شرایط فروش سراتو ۲۰۰۰ غیر آپشنال با مولتی مدیا اعلام شد قیمت ۹۶ تومن یه روزه هم تکمیل ظرفیت شد

  • در پاسخ به: کیا

   بابک | آبان 22, 1396 | لینک نظر

   بازم من نتونستم ثبت نام کنم???

  • در پاسخ به: کیا

   علی | آبان 26, 1396 | لینک نظر

   سلام من 2000 معمولی مشکی متالیک گرفتم درست آبشن کم داره ولی ماشین خیلی خوبیه تا قیمتشو نبردن بالاتر شرایط فروششون بد نیست اقساط 15 ماهه بدون سود هر کی میخاد زودتر بخره واقعا زیر 100 میلیون موتور 156 اسب بخار می ارزه

 13. سعید | آبان 19, 1396 | لینک نظر

  با سلام خدمت دوستان ، من نزدیک یک ساله این ماشین رو دارم مسافرت زیاد میرم تو شهر زیاد استفاده میکنم بسیار راضیم موتور خیلی خوبی داره کم مصرفه تو این مدت فقط دو بار روغنشو عوض کردم همین . یه چند وقتی هست شنیدم گرون شده که خب چیز عجیبی نیست وقتی تو این بازار با ماشینهای بی کیفیت و چینی اگر ماشینی مثل سراتو کیفیت داشته باشه طبعا خریدار زیاد هم داره و قیمتشم بالا میره دوستانی که هنوز دارن تحقیق میکنن در مورد خرید این ماشین باید بگم که خیالتون راحت از نظر فنی و موتوری این ماشین همه چی تمومه
  موفق باشید یا علی

 14. محمد | آبان 18, 1396 | لینک نظر

  با سلام
  از دوستانی که این ماشین رو دارن و دارن استفاده میکنن یه سوال:
  من روی فرمون ماشین دکمه call واسه اتصال تماس تلفنی ندیدم.آیا این رو کامل حذف کردن؟

  • در پاسخ به: محمد

   sunmartin | آبان 19, 1396 | لینک نظر

   بله اما از روی سیستم میتونی فعالش کنی اگه مولتی مدیا شما دوولومه که عالیه
   من آخر آبان تحویل گرفتم فعاله در ضمن کلید که نه اون قطعه که ولوم و قطع مکالمه روش است در بازار یافت میشه میاونید نصب کنید

 15. حمید | آبان 17, 1396 | لینک نظر

  با سلام از بد شانسی من تا اومدم بخرم هم گرون شد هم نایاب فعلا تو سایت سایپا فروشش رو برداشتن هر نمایندگی که میرم میگن فعلا خیلی ثبت نام کردن باید اول اونا رو تحویل بدیم واسه همین فعلا شرایط فروش فوری و پیش فروش رو برداشتن حالا از دوستان اگر کسی آپشنال ۲۰۰۰ داره و میخواد بفروشه من خریدارم

  • در پاسخ به: حمید

   رضا | آبان 18, 1396 | لینک نظر

   برو تو سایت باما صفر اپشنالش زیر قیمت کارخونه یعنی 101 میلیون ریخته حرفای عجیب غریب میزنن ملت نایاب!!!
   نگی نه که لینک اگهی هاشو اینجا برات ردیف میکنم!

 16. sunmartin | آبان 15, 1396 | لینک نظر

  کاربران که خریدن به کانال تلگرام سراتو بپیوندید مطالب جالب است مثلا جمع شدن آینه ، گرمکن صندلی، و….که میتونید استفاده کنید لینک کانال هم در پست های زیر وجود داره

 17. احمد | آبان 15, 1396 | لینک نظر

  من یک سالی میشه که سراتو دارم از شتاب و گیربکسش راضیم و هرچند که ماشین طراحی قدیمی ای داره ولی ظاهرش هنوز خوبه و جاداره ولی نقاط ضعفشم کم نیست ترمزای عقبش کاسه ایه و خیلی جالب نیست سواری ماشین خشکه و میکوبه تو این رنج قیمت نداشتن esp و حذف ایربگها از 6 به 2 هیچ توجیهی نداره و نقطه ضعف بزرگیه برای یه ماشین 105 میلیونی مصرف تو شهرشم بالاست ولی تو جاده مصرفش خوبه
  دوستانی که قصد خرید دارن به هردو جنبه نکات مثبت و منفی این ماشین دقت کنن نه اونجور که برخی از کاربرا پایین نوشتن عالیه و بدون ایراد! نه ماشین بدیه و همش ایراد خلاصه خیلی به نظرات ادمای متعصب گوش ندین اونا دلشون برای جیب من و شما نسوخته!

 18. Ali | آبان 15, 1396 | لینک نظر

  خواهشا مدل جدیدش ینی آپشنال رو بررسی کنید این مطلب قدیمیه فایده نداره نسخه آپشنال خیلی تفاوت ها کرده من الان خودم به ماهه قرمزشو تحویل گرفتم فعلا راضیم مشکلی ندیدم واقعیتش که بخام بگم البته چیزایی که تو ذوق میزنه هنوز هستش مثلا صندلیا که هنوز دستین و برقی نیستن که حتا تو ماشینایی مثل سمندم برقی شدن … ولی سانروف اضافه شده کروز کنترل داره سیسیتمس واقعا خوبه و بیس خوبی میده رانندگیش نرم و خوبه که تازه میگن اگه لاستیک خارجی بندازی بهترم میشه … خیلیم خوب شتاب میده گاز و ترمزشم جفتش خیلی تیزه که واسه بعضیا شاید نقطه ضعف باشه واسه بعضیا نقطه قوت

 19. شاهین | آبان 15, 1396 | لینک نظر

  با سلام خدمت همه دوستان
  خرداد 95 سراتوی 1600 رو تحویل گرفتم و تا امروز که 25000 کیلومتر راه رفته، فقط بنزین زدم و روغن عوض کردم، سواری،شتاب، راحتی خوبی داره و در این رنج قیمت ماشین خوبیه، تنها مشکل ماشین نداشتن آپشن بود که در سری آپشنال برطرف شده

 20. بابک | آبان 15, 1396 | لینک نظر

  دوستان من دو هفتست میخوام یه ۲۰۰۰ آپشنال از سایپا بخرم ولی فروشش رو از رو سایت سایپا برداشتن رفتم خود سایپا پرسیدم گفتن که فعلا ظرفیتش تکمیل شده باید منتظر باشید تا دوباره سایت باز بشه ? من فکر نمیکردم اینقدر فروش داشته باشه فکر کنم الان سایپا فقط دو تا ماشینش خوب فروش میرن اونام ساندرو و سراتو هستن

  • در پاسخ به: بابک

   sunmartin | آبان 15, 1396 | لینک نظر

   بله دقیقا سراتو تو شتاب حرف اول و آخر میزنه درگ سراتو با مزدا 3 و الانترا و امجی ببین سراتو چکار میکنه قدرت خالصه اینخودرو طراحی عالی که هنوز بعد از 6 سال از طراحی اتاقش قدیمی تسده و بروزه
   سراتو یکی از پر طرفدار ترین خودروهای داخلیه که انصافا خوش درخشیده امیدوارم بتونید ثبت نام کنید
   کلا 2 خوردوی سراتو و ساندرو استپ وی بالاترین حد مشتری دارند

   • در پاسخ به: sunmartin

    کدخدا | آذر 7, 1396 | لینک نظر

    خداییش من مشکلی با کره ای یا هر کجایی ندارم ولی با اغراق گویی در مورد خودروها بخصوص مونتاژ داخل مشکل دارم آخه داداش من شتاب 10 و خورده ای که دیگه عددی نیست حداکثر سرعتشم که 190 والا بیشتر داخلیا در همین حد و حدود هستن تازه بهتر از این اعداد قیمتم یک سوم سراتو حداقل تعریف میکنی یه چیزی بگو آدم کفری نشه بگو کیفیت خوبی داره قبول اما سلطان شتاب و سلطان طراحی و بی عیب و نقص دیگه خیلی خیلی ببخشید ولی چرته وسلام

 21. احمد | آبان 13, 1396 | لینک نظر

  من نمیدونم این سایپا چرا این سراتوی سوپر اسپرت لاکچری رو انقد ارزون میده به خلق الله!
  بنظر من که 120 هم مفته این عروسک تا 130 جا داره
  درود به همگی!

 22. عرفان | آبان 13, 1396 | لینک نظر

  برم سریعتر بخرم تا به ۱۲۰ تومن نرسیده

 23. امیر | آبان 13, 1396 | لینک نظر

  سلام بر همگی . اقا این ماشین عالیه .نزدیک ۶ ساله پدره من یه وارداتی ۲۰۰۰ زیره پاشه .اکثرا هم تو جادست به غیر از داخل شهری که مدام زیره پاشه ( هفته ای یکبار نزدیک به ۴۰۰ کیلومتر تقریبا ) .خلاصه هنوز اچار به موتور این ماشین نخورده ااا. تا سراتو و مزدا هست پول دادن جا چینی جماعت حرومه به خدا تو این رنج قیمت .

 24. رامبد پیر | آبان 13, 1396 | لینک نظر

  درگ مزدا 3 نیو سراتو سایپا
  ببینید سراتو چکار میکنه ماشاله
  https://www.aparat.com/v/DEw0P/درگ_٠_تا_١٣٠_سراتو_سایپا_با_مزدا_3_نیو#theEnd

  • در پاسخ به: رامبد پیر

   ali | آبان 15, 1396 | لینک نظر

   اوف .مزدای لگن له شد توسط سراتو . الان تا ۲ هفته دیگه طرفدارای پیت حلبیهای چینی دوست چین چونگ چو و چانگ هو چوانگ و چین چین چلنگ در سوراخ خزیده و صدایی از خود بروز نمدهند گویی پیت حلبی ها و بنجل های ماشین نمای چینی هرگز در این کشور و این سایت طرفدار نداشته اند

   • در پاسخ به: ali

    رضا | آبان 15, 1396 | لینک نظر

    خیلی دوست دارم قیافه مدیری که کامنت این دوست شیرین عقلمون رو تایید کرده ببینم!

 25. محمد | آبان 12, 1396 | لینک نظر

  سلام و درود به همگي ”
  من تقريبا ٤ ماه اين ماشين زيره پامه ” از سواريش و نرميش بگم براتون كه اين ماشين مشابه نداره ، تا به حال اين همه ماشين خريدمو فروختم اين يكي تو سواري و راحتي بينظيره ، از شتابش بگم براتون ، واااااااااااي به خدا تا سوار نشين باورتون نميشه ٦ تا دنده جلو يكي عقب ، مثلا دنده ٣ ١٤٠ تا پر ميكنه ، به دنده ٥ كه ميرسين ديگه ججرات نميكني بري ٦ ” از جاداري اتاق و صندوق بگم براتون ، واقعا جاداره چرا ؟ به خاطره اينكه قشنگ ٣ تا آدمه گنده ١٢٠ كيلويي جا ميشن ، صندوقشم جاي ٢ جا چمدون ١٢٠ ليتري سايز بزرگ ” از مصرفه سوختش بگم براتون ، مصرف سوختش ١٠٠/٧ و اين عااااليه براي اين ماشين كه اينقدر موتور پرشتابو قوي داره ” خدا بده بركت ” از امكاناتش بگم ، براي ماشين ٧٠ ميليوني تمام كره اي عااااااليه ” منكه واقعا از اين ماشين لذت ميبرم ” و اميدوارم دوستاني كه قسط خريد دارن چشم بسته خريدشونو انجام بدن ” يا حق

  • در پاسخ به: محمد

   علی | آبان 13, 1396 | لینک نظر

   ۷۰ کجا بود الان تو بازار ۱۰۶ میلیونه

  • در پاسخ به: محمد

   sunmartin | آبان 13, 1396 | لینک نظر

   دروود بر شما هرچه از اجناس کره ای بخصوص محصولات کیا موتورز و این سراتو تعریف کنیم کمه واقعا وقتی کیا موتور میاد خودرو میسازه فکر همه جارو میکنه زیبایی قدرت هماهنگی شدید موتور و گیرباکس کیفیت ماتریال
   همه چی
   واقعا واقعا عالیه سراتو تا 105 ملیون و حتی 115 بی رقیبه
   الان مزدا 3 قیمتش 123 تومانه فقط تو آپشن قدری بیشتر از سراتوه و گرنه بلحاظ اتاق و فنی قافیه میبازه به سراتو میشنهاد میکنم این خودرو امتحان کنید

   • در پاسخ به: sunmartin

    کدخدا | آبان 13, 1396 | لینک نظر

    کاری به کل متنت ندارم فقط جمله آخر بلحاظ فنی و قیافه میبازه من رفتم که محو بشم شما خود دانید????

   • در پاسخ به: sunmartin

    احمد مولا | آبان 13, 1396 | لینک نظر

    سانمارتین عزیز
    به خاطر خدا یه چند مدت زبون به دهن بگیر دارم در مورد سراتو تحقیق میکنم این تبلیغات شما واقعا آدمو زده میکنه
    بذار با دل پاک خریدمو انجام بدم

    • در پاسخ به: احمد مولا

     amin | آبان 14, 1396 | لینک نظر

     دوست عزيز من هم به دنبال خريد سراتو بودم و موارد زيادي رو هم رفتم ديدم امابه ٢ دليل از خريد سراتو سايپا منصرف شدم ،
     ١-اينكه افت قيمت بالايي دارد
     ٢-در خيابان بسيار زياد شده و اصلا ماشين خاص به چشم نمياد و معمولي شده
     در هر صورت اگر خواستيد بخريد ميتونيد به صورت اقساطي با كارمزد ٠٪‏ ثبت نام كنيد و بقيه پولتون رو بزاريد بانك و سودش رو بگيريد،اينجوري ماشين چند ميليون ارزونتر تموم ميشه براتون

     • در پاسخ به: amin

      نیما | آبان 15, 1396 | لینک نظر

      بهت نمیفروختن هههه ، الان مثل طلا کیمیا شده قیمتش تو بازار رسیده به ۱۰۶ تومن . اگه میخوای خاص باشی برو اسمتو عوض کن بزار قلی

     • در پاسخ به: نیما

      amin | آبان 15, 1396 | لینک نظر

      حيف اسم نيما كه براي خود انتخاب كرده ايد
      به قول يك عزيزي كه چند سال پيش گفت : ادب مرد به ز دولت اوست

    • در پاسخ به: احمد مولا

     Real man | آبان 15, 1396 | لینک نظر

     تو نمیخواد تحقیق کنی همون چری واست کافیه برو همون بخر به جناب سانمارتین که حداقل علمی داره و فنیش خوبه هم ایراد نگیر تو اگه بخر بودی که میرفتی تو گروه ببین همه راضین از این ماشین تنها کره ای واقعی بازار

     • در پاسخ به: Real man

      حمید | آبان 15, 1396 | لینک نظر

      این چه واس خودش پپسی باز میکنه جناب سانمارتین!!??بنده خدا دیگه خواجه حافظ شیرازیم میدونه تو خودت سانمارتینی ببم جون!

  • در پاسخ به: محمد

   amin | آبان 13, 1396 | لینک نظر

   يه لحظه فكر كردم درباره مرسدس s500 داريد صحبت ميكنيد!!!!!
   واقعا بايد براي وضع مملكت تأسف خورد كه كار رو به جايي رسوندند كه يك خودروي كاملا اقتصادي اينگونه در كشور ما مورد توجه قرار ميگيرد،كجاست اوني كه روياها و برنامه هاي بزرگ براي مملكت داشت؟روحش شاد ،

 26. محمد | آبان 8, 1396 | لینک نظر

  دیسک ترمز سمت چرخ راننده خط افتاده به وضوح دیسک خراشیده شده از دوستان کسی تجربه نداره در این مورد ؟
  هر جا میبرم میگن از لنته ولی خب اگه از لنت باشه باید اون یکی چرخ هم دیسکش خراشیده بشه دیگه !

 27. محمد | آبان 8, 1396 | لینک نظر

  با سلام ، من مرداد ماه یه آپشنال صفر از سایپا گرفتم که بسیار راضیم موتور و گیربکس عالی سواری لذتبخش فقط یه موردی برام پیش اومده که چند روز پیش اتفاقی متوجه شدم روی دیسک ترمز چرخ راننده خط افتاده (به وضوح دیسک خراشیده شده) ولی روی دیسک ترمز چرخ سمت شاگرد این خط وجود نداره ! حالا میخوام ببینم از دوستان کسی تجربه داره در این مورد ؟ چند جا نشون دادم میگن از جنس لنته ولی اگه از لنت باشه باید دیسک چرخ سمت شاگرد هم خط افتاده باشه

 28. سیامک | آبان 4, 1396 | لینک نظر

  من هم سراتو سایپا آپشنال رو گرفتن که عالیه.دیگه خبری از روکش پارچه ایی نیست.روکش چرمی تعویض دنده پشت فرمان سنسنور پارک . سنسور نور.سانروف . مولتی مدیا عالی+ مانیتور سفر.موتور دو هزار شش دنده اتومات.و خیلی چیزهامثل سینی غذا صندلی عقب.جا موبایلی.جا عینکی.تخت خواب راحت صندلی عقب که به صندوق عقب وصل میشه.بک لایت امپرها.کروز کنترل با تنظیم عدد به عدد.هشدار دهنده دوربین های پلیس.و….

  • در پاسخ به: سیامک

   sunmartin | آبان 8, 1396 | لینک نظر

   سراتو در بک کلام عالیه فرمان نرم که بعضی وقتا فکر میکنم برقیه
   شتاب باور نکردنی زیر و بند محکم و نرم بی صدا
   آپشن های عالی 100 درصد کره ای واقعا چ خودرویی سراغ دارید کره ای یا ژاپنی 157 اسب سانروف و کیلس و استارت استپ و های ویژن رینگ 16 ….105 ملیون؟؟

   • در پاسخ به: sunmartin

    محمد | آبان 9, 1396 | لینک نظر

    مطمئن باشید با نرخ روزافزون دلار این ماشین تا دو سال دیگه به ۱۲۰ تومن هم میرسه

 29. سعید | آبان 3, 1396 | لینک نظر

  با سلام خدمت دوستان
  بعد از کلی پرس و جو و تحقیق در مورد ماشینها تا ۱۰۰ میلیون تصمیم گرفتم سراتو ۲۰۰۰ اپشنال بگیرم، تا حالا باشه ۱۰۰۰ کیلومتر رانندگی کردم، و به نظرم تو این گزینه ها بهترین انتخاب انجام دادم، واقعا سواری این ماشین لذت بخشه
  با تشکر از دوستان ک منو راهنمایی کردن تا این ماشین بگیرم

  • در پاسخ به: سعید

   sunmartin | آبان 3, 1396 | لینک نظر

   مبارک باشه منم 3 روزه خریدم روز 28 مهر تحویل گرفتم آپشنال قبلا هم دوتا سراتو داشتم دنده ای و اتومات غیر آپشنال
   خودرو بسیار نرم پرشتاب بی صدا و و آپشن های بسیار کارآمد
   تریم داخلی این خودرو عالیه به گروه سراتو بپیوندید
   https://t.me/joinchat/BCHenT6jLI9qIYn-XGSihQ

   • در پاسخ به: sunmartin

    محمد | آبان 8, 1396 | لینک نظر

    مبارک باشه ، چه رنگی گرفتین ؟
    قیمت سراتو آپشنال از ۹۹ تومن به ۱۰۵ تومن رسید شما قبل گرونی گرفتی ؟

    • در پاسخ به: محمد

     sunmartin | آبان 8, 1396 | لینک نظر

     م من خوردم ب گروونی متاسفانه قرار دادم هم اشتباها و یا تعمدا بجای 12 ماه 10 ماه زدن بینه بدنه هم ندارم این کار سایپا واقعا …چیزی نگم بهتره
     اما خودرو نرم و عالیه در همان روز اول 4 تا لاستیک 215 و روکش سفارشی انداختم
     من سفید گرفتم

 30. نواب | مهر 2, 1396 | لینک نظر

  سلام یه سوال داشتم رینگ کره ای سوار کنی مشکلی پیش نمیاد؟