تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ | 1515 نظر

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران
3 رای - میانگین 3

تفاوت سراتوهای وارداتی با مونتاژ داخل در چیست؟

حسین دلاور – روزنامه دنیای خودرو سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و …
سراتو سایپا-10

 داستان سراتو

سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و نسل سوم جایگزین آن شد. این یعنی که خودرویی از رده خارج در سال 1393 به خط تولید آمد و داستان‌ها و حواشی، تازه شروع شد. خیلی‌ها به این مسئله پرداختند که آمدن سراتو اتاق قدیم، ضعف سایپا و صنعت ماست و حضور یک ماشین از رده خارج روی خط تولید، آن هم زمانی که نسل جدیدش در تمام خط تولیدها فعال است، تحقیر مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. گذشت تا اینکه سراتو سایپا در دو مدل دنده‌ای 1600 سی‌سی و اتوماتیک 2000 سی‌سی ثبت نام و شد و به دست مشتریان رسید. این یعنی شروع دوباره حواشی و داستان‌ها….

سراتو سایپا-2
موتور سراتو سایپا چه مشخصاتی دارد؟

 

سایپا، سراتوهای تولیدی خود را به روش مونتاژ یا CKD عرضه می‌کند و اصلی‌ترین قسمت ماشین‌ها مطمئنا جزو قطعات مونتاژی حساب می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی قادر به تولید 124 اسب بخار با گشتاور 156 نیوتون‌متر است و با گیربکس 5+1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. این ماشین به دلیل داشتن گیربکس دنده‌ای زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. زیرا نسخه 1600 وارداتی این خودرو هم وجود دارند که با گیربکس اتوماتیک عرضه شده‌اند و قیمتی مناسب دارند.

نسخه اتوماتیک سراتوی سایپا، به موتور 2000 سی‌سی 156 اسب‌بخاری و گشتاور 194 نیوتن متری مجهز است. این موتور به یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک متصل شده که قدرت را به چرخ‌های جلو خودرو می‌رساند. برخی در زمان عرضه این ماشین گفتند که گیربکس نسخه اتوماتیک چهارسرعته بوده و متعلق به مدل‌های 2010 سراتو است. ولی با این تفاسیر که این روزها سراتو سایپا، گیربکس 6 سرعته را زیر کاپوت دارد، می‌توان گفت که فناوری بازنگری کیا در سال 2011 را یدک می‌کشد.

ترمزهای عقب از دیسکی که ما تا به امروز روی وارداتی‌های سراتو دیده بودیم، به کاسه‌ای تغییر کرده است. همچنین دیگر خبری از رینگ 17 اینچی نیست و رینگ 16 اینچی آلومینیومی برای نسخه اتوماتیک و 15 اینچی فولادی برای نسخه دنده‌ای جایگزین شده است. در اصل سیستم تعلیق و لاستیک خودرو برمنبای Poor Road Version طراحی شده است که سازگاری بیشتری با جاده‌های ایران دارد. اگر به لاستیک‌های سراتوهای وارداتی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر این ماشین‌ها به خاطر فشار بیش از حد، لاستیک‌هایشان سیم زده است. این مسئله نکته مثبتی است که سراتوی سایپا سازگارتر از نسخه‌های وارداتی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.  متاسفانه نسخه‌های سایپا از سیستم کنترل کشش و پایداری (ESP) بی‌بهره هستند و این یکی از نقاط ضعف  این سراتو محسوب می‌شود.

سراتو سایپا-1
امکانات اصلی‌ترین وجه تمایز سراتو سایپا با سراتو کره ای !

 

سراتوی سایپا در بخش امکانات با نسخه وارداتی بسیار متمایز است. خیلی از امکانات تولیدی سایپا حذف شده است. برخی دلیل این کار را ارزان‌سازی خودرو و ساده‌‌تر شدن فرایند مونتاژ می‌دانند. سراتوی وارداتی در نسخه‌های مختلفی که به ایران آمد، سطوح مختلفی از امکانات را به معرض دید ما گذاشت که خود کمپانی کیا آن‌ها را لحاظ کرده است. در سراتو، سایپا خبری از سان‌روف نیست. صندلی‌ها هم به ساده‌ترین شکل، با روکش پارچه‌ای در سایپا آذین تولید می‌شوند. روی صندلی‌ها گرمکن نصب نشده است که در مدل وارداتی، اکثرا وجود دارد.

سراتو سایپا-7

 

سنسور نور و باران هم طبیعی است که سایپا از آن در نسخه دنده‌ای صرف‌نظر کرده باشد. ولی در مدل اتوماتیک سنسور نور نیز وجود دارد. همچنین آینه تنها برقی بوده و سیستم تاشو برقی از روی آن حذف شده است. در نسخه دنده‌ای سیستم تهویه به صورت دستی قرار دارد و در مدل اتوماتیک، به صورت تهویه خودکار نصب شده است. در سراتو سایپا تنها دو کیسه هوا وجود دارد. در صورتی که در نسخه وارداتی، مدل‌هایی با ایربگ جانبی جلو و پرده‌ای کامل هم وجود دارد. روشن کردن خودرو با سوییچ انجام می‌شود و مدل استارتردار از جانب سایپا تولید نمی‌شود.

سراتو سایپا-5

سیستم پخش هم قابلیت اتصال USB،AUX و IPOD را دارد و با 6 بلندگو کیفیت صدای خوبی را در اتاق به سرنشینان تحویل می‌دهد. در برخی نسخه‌های سراتو، مانیتور با پخش DVD و دوربین عقب وجود دارد که شرکت سایپا به صورت آپشن، نسخه غیرفابریک مانیتور را تحت گارانتی خود برای مشتریان نصب می‌کند. یکی از امکاناتی که در سراتو حذف شده است و واقعا جای سوال دارد، سنسور پارک دنده عقب است. این سنسورها را هم سایپا در مدل غیرفابریک برای مشتریان نصب می‌کند.

سراتو سایپا-8

تفاوت های بیشتر …..

 

پشت آمپر تولیدی‌های سایپا با نورپردازی یخی عرضه می‌شوند. ولی نسخه‌های وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش می‌کند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین می‌دهد. قاب کرومی سر اگزوز هم در مدل سایپایی حذف شده است. البته در تمام مدل‌های وارداتی هم این تزیین وجود ندارد و بیشتر در مدل 2000 سی‌سی وارداتی، می‌توانید دنبال سر اگزوز کرومی بگردید. دنده پشت فرمان هم جزو امکاناتی است که سراتو وارداتی نسبت به مونتاژ داخل بیشتر دارد. اگر به طور واقع‌بینانه بخواهیم در مورد دنده پشت فرمان سراتو نظر بدهیم، واقعا آپشنی است که جز ظاهر کاربرد خاصی ندارد و در سرعت تعویض دنده هیچ تاثیر مثبتی نمی‌گذارد. فرمان ماشین هم هیدرولیکی در نظر گرفته شده است. روی فرمان کنترل تنظیمات ضبط وجود دارد و در نسخه اتوماتیک، کروزکنترل هم روی فرمان قرار دارد.

سراتو سایپا-4
کیفیت سراتو سایپا چقدر با سراتو کره ای فرق دارد؟

 

اصلی‌ترین تفاوت کیفی در سراتو سایپا و نسخه وارداتی، در رنگ ماشین‌هاست. وقتی یک سراتو سایپایی را کنار یک مدل وارداتی قرار می‌دهید، کاملا متوجه برتری رنگ نسخه وارداتی می‌شوید. به طوری که کیفیت رنگ سراتو سایپایی حداکثر به یک تندر90 می‌رسد و شاید در حد یک پراید باشد. دومین بحثی که در این خودرو وجود دارد، بویی است که در داخل ماشین استشمام می‌شود و به پراید شباهت دارد. اصلی‌ترین دلیل این شباهت هم صندلی‌های پارچه‌ای هستند که احتمالا از یک جنس مشترک با سایر محصولات ساخته می‌شود. وقتی ماشین را استارت می‌زنید، صدای موتور زیاد در داخل  به‌گوش نمی‌رسد. ولی چیز عجیب تفاوت در ترمز دستی نسخه وارداتی و تولیدی است.

سراتو سایپا-9

ترمز دستی ، ترمز و لاستیک های متفاوت

 

مدل تولیدی، ترمز دستی دارد که گویا خوب سرهم‌بندی نشده است. این نکته را بین 5 سراتو بازبینی کردیم که در همه با کمی تفاوت، مشترک بودند. دنده خودرو به نرمی عمل می‌کند و شما کمتر متوجه تعویض آن می‌شوید. در اصل تفاوتی بین عملکرد موتور و گیربکس نسخه سایپایی و مدل وارداتی وجود ندارد و از نظر کارکرد شباهت زیادی به هم دارند. اگر واقع‌بین باشیم، همان رینگ و لاستیک‌های کوچک‌تر سایپایی نرمی بیشتری به سراتو داده‌اند و می‌توان گفت که راحت‌‌تر حرکت می‌کند. در مورد عملکرد ترمز باید بگوییم که به ترمز مدل وارداتی بیشتر می‌توانید اعتماد کنید تا مدل سایپایی.

سراتو سایپا-6

در آخر باید اشاره کرد که اصلی‌ترین دلیل خرید سراتوسایپا این است که شما نمی‌خواهید ماشین صفر چینی سوار شوید و ماشین اتوماتیک می‌خواهید که حداقل کمی اصیل باشد. البته که نبود برخی امکاناتی که قبلا شاهد آن بودیم، مهم‌ترین دلیل کسل‌کننده بودن رانندگی با سراتو سایپایی است.

قیمت سراتو 1600 دنده‌ای 75 میلیون و 900 هزار تومان در کارخانه است و در بازار تا 69 میلیون تومان هم دادوستد می‌شود. مدل 2000 سی‌سی اتوماتیک 90 میلیون و 790 هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است که در بازار تا 83 میلیون و 500 هزار تومان قیمت می‌خورد. نکته قابل تامل این است که سراتو 2015 وارداتی قیمت 110 میلیون تومان و امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا، فرمان برقی 3 حالته، سنسور جلو و عقب و… در آن وجود دارد. حال چرا باید یک ماشین از رده خارج جهانی در ایران با کمترین امکانات، قیمت تمام شده بالاتر از 90 میلیون تومان را تجربه کند؟

 

مناقشه گیربکس !

پس از انتشار این مطلب بسیاری کاربران و مالکان سراتو 1600 از شش سرعته (6+1) بودن گیربکس این خودرو صحبت کردند و مطلب گیربکس 5 سرعته را نادرست خواندند اما ظاهرا این نکته به تفاوت خودروهای تحویلی سایپا مربوط می شود که در نسخه 1.6 لیتری با گیربکس های 5 و 6 سرعته و در نسخه های اتوماتیک با گیربکس 4 و 6 سرعته تحویل مشتریان شده است و این سردرگمی را در مورد مشخصات فنی خودروها پدید آورده است.

بنابراین به نظر می رسد که خریداران خودروهای دست دوم در این خصوص نیز باید دقت لازم را به عمل آورند چرا که عملا تفاوت زیادی بین نسخه های 4 ، 5 و 6 سرعته این خودرو از نظر توان حرکتی و مصرف سوخت وجود دارد.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 


1515 دیدگاه

 1. توماج | آذر 18, 1396 | لینک نظر

  والا بلا الان 2 ماه خریدم راضیم بی شک بهترین انتخابه تا 120 بی نظیره از مزدا 3 بمراتب بهتره

  • در پاسخ به: توماج

   ادهمی | آذر 19, 1396 | لینک نظر

   از نظر موتوری سراتو قویتر از مزدا۳ هست (هم اسب بخار هم گشتاور) در ضمن مزدا مشکل ارتفاع هم داره که خودش کم ایرادی نیست

   • در پاسخ به: ادهمی

    توماج | آذر 19, 1396 | لینک نظر

    ادهمی جان من قبلا سالی بود که مزدا داشتم مزدا قطعاتش گران و اکثرا تایلندی ارتفاش کمه ولی ماشاله سراتو 157 اسب شتاب بهتر و قطعات در دستتر و بازار دست دو بهتر الان دوماس خریدم والا راضیم عصن نمیشه بهش گاز داد خیلی موتورش قویه انصافا کاش این esp سایپا حذف نمیکرد خداییش تا 120 بی نظیره

    • در پاسخ به: توماج

     ادهمی | آذر 20, 1396 | لینک نظر

     فرمایشتون کاملا صحیحه ، موتورش بسیار قویه نسبت به ابعاد ماشین

  • در پاسخ به: توماج

   محمد | آذر 20, 1396 | لینک نظر

   داداش، شما متور واريابل والو مزدا رو كه تويوتا التماس همچين موتوري رو از مزدا ميكنه، با موتور از رده خارج كره اي كه سايپا داره ميزنه قياس ميكني؟؟ مزدا ركورد پيچيدن و تعادل رو داره، با اي اس پي و هزار مزيت ديگه، مواظب باشيد پشت ماشين هاتون تو پيچ در نره، چون به چشم خودم ديدم كه ٢٠٦ پيچيده ولي سراتو چرخيده

   • در پاسخ به: محمد

    علی | آذر 20, 1396 | لینک نظر

    تویوتا از مزدا التماس تکنولوژی موتور میکنه ؟؟!!!???
    داداچ ساقیت خیلی علاقه به فضانوردی داره شما رو هم فضانورد کرده ???

   • در پاسخ به: محمد

    توماج | آذر 20, 1396 | لینک نظر

    مجتبی مبارز خودتی ؟؟ اینبار اسمت شد ممد النود؟؟ ?? خدا امیدوارم صبر بهت بده که دیگه ی وقت سکته نزنی دادا تو عصن میدونی سراتو چیه و کدومه ؟؟ ک میگی نپیچید?? والا با این نظرات مشمئز کننده افراد معلوم الحال و حسودی مث تو و امثالهم ملت بیشتر مشتاق میشن برن سراتو بخرن چون میدونن حرفای شما کشکه
    سراتو تا 120 بی رقیبه اینو هرکسی میدونه مزه پراکنی های تو با صد تا نام مختلف هم خدشه ای به ابهت این خودرو وارد نمیکنه

 2. پژمان | آذر 18, 1396 | لینک نظر

  بهترین ماشینه با توجه به قیمتش

 3. جلالی | آذر 18, 1396 | لینک نظر

  چرا تو سایت سایپا فروش سراتو نیست ؟ تا ما اومدیم ثبت نام کنیم غیب شد ؟!?

  • در پاسخ به: جلالی

   amin | آذر 18, 1396 | لینک نظر

   بريد نمايندگي،منم يه زماني ميخواستم ثبتنام كنم تو سايت موجود نبود ولي نمايندگي ثبتنام داشت و مشكلي نبود

  • در پاسخ به: جلالی

   نیما | آذر 18, 1396 | لینک نظر

   هر وقت تکمیل ظرفیت بشه از روی سایت برداشته میشه تا ماه بعد

 4. حمید | آذر 17, 1396 | لینک نظر

  اقایون نگین چرا این ماشین با این قیمت esp نداره!
  نگین چرا ترمز عقبش کاسه ایه!
  نگین چرا از 6 ایربگ 2 ایربگ بیشتر نداره!
  نگین چرا صندلیاش ایرانیه!
  چرا نگین!?
  چون سانمارتین جواب منطقی نداره با اسمای دیگه میگه برو دنا بخر چینی خوبی! خخخخخخ

  • در پاسخ به: حمید

   محمد | آذر 17, 1396 | لینک نظر

   فقط دنا ! دنا خوبه??????

  • در پاسخ به: حمید

   علی | آذر 17, 1396 | لینک نظر

   من حاضرم شرط ببندم پول دنایی که تو با قرض و قوله جور کردی از پول رهن خونت بیشتره آخه چیجوری در مورد سراتو حرف میزنی

  • در پاسخ به: حمید

   sunmartin | آذر 18, 1396 | لینک نظر

   مجتبی ساسان حمید کدخدا ..میشه ملیاردها ملیارد اسم فیک تورو شناسایی کرد در آرزوی دنا غرق شدی و حرف های بی سر و ته میزنی 20 هزار نفر تو کانال سراتو هستن و ازش راضین تو ساز مخالف میزنی و ایراد بنی اسراعیلی میتراشی خودتم خوب میدونی کیا سراتو چه خودروی بی آزار و پرقدرت و پر آبشن با 90 درصد قطعات کره ای و بدنه سلب شده و مقاومیه فقط جو سازی میکنی زور میزنی به دیوار کاری هم از دستت بر نمیاد جز متشنج کردن جو سایت و بحث های انحرافی فرصت از دیگران میگیری که شاید سوالی چیزی در مورد خرید این خودرو داشته باشند و یا بحث های فنی متعجب ازینم که چطور تمام صحبت های بی مایه و سخیف شما را منتشر میکنن علمی عند الله ؟؟بهر حال امیدوارم که همه ثبت نام کنندگان بزودی خودروی خودشون دریافت کنن و لذت این خودرو ببرن

 5. بهزاد | آذر 16, 1396 | لینک نظر

  دوستان از تعریف و تمجید و اغراق های دلال 100 اسمه سایت یعنی سانمارتین که بگذریم سراتو ماشین خوبیه ولی همونطور که دوستان دیگه بهش اشاره کردن حذف 4 ایربگ و esp و ترمز عقب کاسه ای و صندلی ایرانی بجای نمونه کره ای برای یه ماشین 105 میلیونی ضعف بزرگیه اگه همون زیر 100 تومن بود میشد توجیح کرد ولی بالای 100 میلیون و امکانات ایمنی در حد ماشینهای 40-50 میلیونی هیچ جای توجیحی باقی نمیزاره پس بهتره بجای تعریف کردنای الکی و توهم قیمت بالاتر (که البته خودش نشون میده صرفا یه دلال همچین حرفی میزنه نه یه مصرف کننده واقعی) سایپا رو مجبور به تکمیل امکانات ایمنی این ماشین بدون افزایش قیمت کنیم وگرنه این طرز فکر فقط به نفع تولیدکننده سودجو و دلال های نامحترمه و لاغیر

  • در پاسخ به: بهزاد

   محمد | آذر 17, 1396 | لینک نظر

   دنا خوبه ???

  • در پاسخ به: بهزاد

   عماد مغنیه | آذر 17, 1396 | لینک نظر

   دلال خودتی و خودت /// حالا که یه شخصی اطلاعات کاملی داره شده دلال در نظر انک تو و امثال خودت؟ چرا فکر کردی همه مث خودت دلال و چینی فروشن خودت چینی داری و باختی میخوای ملت گمراه کنی/ سراتو تا 120 ملیون بلی نظیره اینو هر کسی میدونه فروش بالا هم اتفاقی نیس
   من با ایشان جناب سانمارتین تلفنی صحبت کردم واقعا اطلاعات خودوریی و فنی در حد مهندسی دارن تو چکاره ای که تهمت میزنی به مردم؟
   نکنه چینی های می ارزن 160 ملیون کدوم آدم عاقلیه میره 120 میده تیگو و یا 160 تیگو 7 ؟؟ یا 110 میده جک که صاحب اول آخرش خودشه اونوقت خودوری 157 اسبی تماما کره ای نمی ارزه 105 ؟؟ برو خودت بزار سرکار کسی به حرفهات گوش نمیده مجتبی امین علی . نریمان بریمان …کدخدا هر کی هستی نمیتونی خراب کنی جو کره ای ها رو خودت جر هم بدی کاری ازدستت بر نمیاد خودم 2 تا ثبت نام گردم میدونم تا 110 هم گرون میشه و ارزشش داره

   • در پاسخ به: عماد مغنیه

    بهروز | آذر 17, 1396 | لینک نظر

    مغنیه جان خیلی حرفه یه ماشینی با قیمت ۱۰۵ میلیون هر ماه ظرفیت فروشش (چه نقدی چه شرایطی) تکمیل بشه یعنی فوق پرفروش خب این نشونه کیفیت و کارامدی ماشینه ولی یه سری یا پولشون نمیرسه و رفتن بنجلهای داخلی از جمله دنا پلاس خریدن دلشون رو به دیلایتو سانروفش خوش کردن یا یه مرحله از اونا پرت ترن رفتن شاسی بلند (قد بلند!)چینی خریدن دلشون خوشه که شاسی بلند سوارن ولی نمیدونن صاحب اول آخرش خودشونن
    به نظر من اصلا در شان سراتو نیست با کسی که بنجل چینی سواره یا دنا داره بحث کنیم

    • در پاسخ به: بهروز

     عماد مغنیه | آذر 18, 1396 | لینک نظر

     اقای بهروز جان حرف شما کاملا درسته خوب ببخشید این فرد نمیدونم چی تو مخیله پوکش داره که میگه تیگو فایوز بهتره یا چری آریزو فایوز ?
     حالا یه بنده خدایی بنام سانمارتین منو راهنمایی کرد دودستگاه ثبت نام کردم واقعا راضیم هرچی بگم کم گفتم واقعا کم و کسری نداره تو بحث شتاب و آپشن ها هم کامله من راضیم حالا ی عده مخالف سراتو 405 ارتقا یافته سوار اسمش گذاشتن دنا از سراتو بد میگن

   • در پاسخ به: عماد مغنیه

    رضا | آذر 17, 1396 | لینک نظر

    بهزاد جون داداش این خود سانمارتینه قبلا با اسمای پونی کار و نوید النود و ریل من کامنت میزاشت حالا شده عماد قمقمه!
    بابا تابلو یکم دیکته کار کن حداقل با اسمای دیگه کامنت میدی انقدر تابلو نشی دلال باشی!!???

   • در پاسخ به: عماد مغنیه

    علي | آذر 17, 1396 | لینک نظر

    مغنيه جان چيزي كه سايپا ي دزد سرگردنه با اقساط بدون بهره بده اينقدر جوش زدن نداره كه. راحت باش شما

   • در پاسخ به: عماد مغنیه

    محمد | آذر 20, 1396 | لینک نظر

    والا شما ها تو اين سايت خدا رو بنده نيستيد ، من شانسي سر از اينجا در اوردم، ولي همچين از ي ماشين از رده خارج كره اي كه جز ايران تو هيچ جا اين مدل توليد نميشه تعريف ميكني كه بنز و بي ام دابليو سوارها هم از ماشيناشون نميكنن، تو سايتي كه ماشين كره اي رو برتر از ژاپني ميدونن ، وهمه اين رو تاييد ميكنن، يني واقعا …. . والا بخدا من همه جوره ماشين داشتم، نميگم سراتو بده ، ولي ماشين هاي چيني هم بعضياش واقعا خوبن، وكلا همه شون از ايران خودرو سايپا بهترن، انقدر كون خودروساز داخلي رو گنده نكنيد ، بزاريد دست از توليد اين آت آشغالها بردارن، موفق باشي

    • در پاسخ به: محمد

     علیرضا | آذر 20, 1396 | لینک نظر

     محمد جان داداش این اسمارو که میبینی همش سراتو سراتو میکنن و بعدش با یه اسم دیگه طرف میاد اول خودشو تایید میکنه بعدم از خودش قدر دانی میکنه همه و همه یه نفرن به اسم سانمارتین که عشق سراتو داره و با 10 تا ایمیل و اسمهای مختلف اینجا پست میزاره که مثلا اره ممد و علی و عماد قمقمه و … همه با هم فرق دارن وگرنه ادم باید خیلی عقب افتاده باشه سراتو سایپایی رو از مزدا بهتره بدونه اونم چی سراتو با ترمز کاسه ای بدون esp و حذف 4 تا ایربگ که ایمنیش در حد یه ماشین 40 تومنیه منتها چون بنده خدا دلاله و از این راه نون میخوره هم وقت اضافی زیاد داره هم انگیزه واسه همین بچه های قدیمی سایت دیگه بیخیالش شدن این بنده خدام از هولش روزی چنتا کامنت با اسمای مختلف میزاره و سراتو رو رو سرش حلوا حلوا میکنه فکر میکنه خبریه پس جدی نگیر بزار تو سایت بازیشو بکنه تو دنیای واقعی همه میدونن مزدا 3 کجاست و سراتو سایپایی کجا !! ( الانم با 100 تا اسم دیگه میاد تو جواب من شعر میگه???)

  • در پاسخ به: بهزاد

   ماشین باز | آذر 17, 1396 | لینک نظر

   حالا این ماشین انقدر طالب داره که بشه باهاش دلال بازی کرد شماها که جینی یا لگنهای ایراتخودرو سوارید که باید ۱۰ میلیون زیر قیمت ماشیناتونو رد کنید

   • در پاسخ به: ماشین باز

    amin | آذر 17, 1396 | لینک نظر

    اين ماشين تو بازار ٣ تومن زير قيمت كارخونست بعد چجوري ميشه باهاش دلال بازي كرد؟؟؟؟ !!!!

    • در پاسخ به: amin

     علی | آذر 17, 1396 | لینک نظر

     برو به سایت شیپور یه سری بزن قیمتها حولو هوش ۱۰۸ تومنه در ضمن شما عمرا بتونی لنسرتو با ضرر کمتر از ۱۵ میلیونی بفروشی تازه اگه با همین زیر قیمت دادن کسی بخره که بازم محاله

     • در پاسخ به: علی

      amin | آذر 18, 1396 | لینک نظر

      شما اول حول و حوش رو ياد بگيريد درست بنويسيد بعد افاضه فضل كنيد!!!
      در ضمن الان سايت مرجع ديجي كالا و باما هست نه شيپور!!!!

    • در پاسخ به: amin

     sunmartin | آذر 18, 1396 | لینک نظر

     3 ملیون زیر قیمت نیس اون بازاریابیه الکیه سر معامله که شد خودم چند تاشون رفتم تا پای قولنامه همشون یه گیری داشتن یا سند نداشتن با میخواستن هزینه محضر و کل هزینه هارو بندازن گردن مشتری خلاصه جریانش اینه

 6. بهروز | آذر 15, 1396 | لینک نظر

  این ماه ظرف دو هفته فروش نقدی سراتو ۲۰۰۰ آپشنال تکمیل ظرفیت شد چنین فروش بالایی اتفاقی نیست ……

  • در پاسخ به: بهروز

   امیرعلی | آذر 16, 1396 | لینک نظر

   خوشبختانه من یه دونه ثبت نام کردم

  • در پاسخ به: بهروز

   کاسب | آذر 16, 1396 | لینک نظر

   ما کاسبیم تو صنف پارچه فروشی منو دو تا از همکارام ( مغازه های بغلی) رفتیم ۳ تا سراتو ثبت نام کردیم ?

 7. طاها | آذر 15, 1396 | لینک نظر

  سلام ، من از اردیبهشت سراتو آپشنال گیربکس اتوماتیک دارم فوق العاده راضی هستم موتورش بسیار خوب و پرشتابه رانندگی لذت بخشی هم داره و مشکلی تو این چند ماه مشاهده نکردم به نظرم نسبت به قیمتش گزینه بسیار مناسبیه

 8. sunmartin | آذر 14, 1396 | لینک نظر

  لطفا افرادیکه تا بحال سراتو نداشتن نظر ندن من خودم 3 تا سراتو داشتم این خودرو بقدری عالیه که کمتر کسی بهش ایرادی وارد میبینه مگر بلحاظ چند آبشن مثل گرمکن صندلی و فرمان سرد کن صندلی و ایربگ های جانبی که بحمدالله همگی قابل نصب هستند
  سیستم مولای مدیا هوشمند 7 اینچ کره ای این خودرو همراه با جی پی اس و کنترل دوربین ها
  سیستم قفل گیرباکس ahc در سربالایی که کمتر کسی در مورد آن صحبت کرده صندلی های تمام چرم فرمان چرم دوزی شده
  دایمینگ بک لایت ها آمپر سوپر ویژن شیفتر فرمان و استارت استپ و ورود بدون کلسد و سانروف 3 حالته چراغ نقشه خوان و کنسول پشت …از امکانات پایه سراتو هستند بنده آینه تاشو و گرمکن صندلی را هم اضافه کردم که عالی شده
  بازهم تاکید میکنم تا 110 ملیون بی رقیب و از 126 تا 140 دارای حریفانی در کلاس خود میباشد
  پژو 2008 و سیتروئن کاکتوس یا همان c3 در کلاس کراس آورهای کامپکت هستند که موتور 163 اسبی همراه توربو دارند
  در حالیکه موتور سراتو بصورت طبیعی و اتمسفریک 156.5 اسب با 194 نیوتون مترشتاور و ساخت شرکت معظم پژو است

  • در پاسخ به: sunmartin

   ساسان | آذر 14, 1396 | لینک نظر

   سیستم مولای مدیا ?????
   تو قطعا دلالی که نمیگی چرا ماشین 105 میلیونی مونتاژی نباید esp و ترمز دیسکی عقب داشته باشه یا ایربگهای جانبی و پرده ای رو نداشته باشه تازه سنگ گرونتر کردنشم به سینه میزنی!
   خدایا مارو از شر این دلالا حفظ کن

   • در پاسخ به: ساسان

    کدخدا | آذر 16, 1396 | لینک نظر

    واقعا کسی که حرف حساب میزنه عاقلان باید بپذیرن بجاش این سانتمارتین میاد شعر میگه خوب مرد حسابی بجای اینکه بگی همه یک نفرن و تخریب کنی جواب قانع کننده بده که ما هم بدونیم موتور قوی ؟ 156 یا بقول خودت 156.5 بیشتر شبیه چینیا برچسب خورده شتابش چقدره؟؟؟ سرعت نهاییش چقدره ؟ ایمنیش کجا تست شده با این شرایط سایپا ؟؟؟ وووو

 9. مجتبی | آذر 14, 1396 | لینک نظر

  اقا یکی که زبون سانمارتینو بلده بهش بگه مزدا 121 میلیونه نه 126 _ اپشن نه ابشن! _ علاوه بر اپشنهای بمراتب کمتر از نظر ایمنی هم سراتو سایپا با حذف 4 ایربگ و esp و ترمزهای عقب کاسه ای ایمنی در حد همون ماشینهای 50 میلیونی داره نه بیشتر و از این نظر اصلا در حد و اندازه ماشینهای 100 به بالا نیست مگر اینکه شغلت دلالی سراتو باشه و از این راه نون بخوری اونجوری اره!!
  در ضمن سانمارتین انقدر شخصیت داشته باش که با اسم خودت کامنت بزاری دیگه خودتو که نمیتونی گول بزنی بنده خدا ??

  • در پاسخ به: مجتبی

   عماد مغنیه | آذر 17, 1396 | لینک نظر

   دادش تو برو تو ال ناواد ….یا همون ممدت بشین چکار به سراتو داری اصلا میدونی کره ای جماعت چه کیفیتی ئاره و ال ممد واسه اقشار کم درآمد اروپای شرقیه؟ لدفا راجع به سراتو مزه پراکنی نکن یه مدت

   • در پاسخ به: عماد مغنیه

    رضا | آذر 17, 1396 | لینک نظر

    سانمارتین بازم میگم دیکته بیشتر تمرین کن که با اسمای دیگه کامنت میزاری انقد تابلو نشی
    دادش! کیفیتی ئاره! لدفا!
    یه لیوان اب سرد بخور که انقد عصبی نشی داداشششش???

 10. sunmartin | آذر 13, 1396 | لینک نظر

  از دوستان و کاربران درخواست میکنم خودروی کیا سراتو آپشنال با انواع و اقسام خودروهای شبه فرانسوی مانند ال نوت و مشتقات پژو 405 مقایسه نکنید
  اینخودرو تا 110 ملیون بی رقیب است بالای 110 ملیون از 126تا 140 حریفانی چون مزدا 3 و الانترا و سراتو نیو 2016 تا 2017 را در مقابل میبیند وه بازهم موتور قویتری نسبت به آنها دارد و تنها در مورد آبشن قافیه را میبازد

  • در پاسخ به: sunmartin

   کدخدا | آذر 13, 1396 | لینک نظر

   عجب!!! چطوریه با 150 میلیونیا قابل مقایسه س با 50 پایین تر از قیمت خودش نه دیگه اینقدر با تعصب صحبت میکنی که آدم نمیدونه چی بگه موتور قوی کجا بود یه حساب سرانگشتی شتابش چقدره؟؟؟ نهایت سرعتش ؟؟؟ ایمنیش ؟؟؟ ترمزاش ؟؟؟ خشکی ؟؟؟ قیافه هم که سلیقه ایه موتور قوی یه جا باید خودشو نشون بده شتاب اولیه ثانویه یا نهایت سرعت کدومو داره اخه این اعداد و ارقام سراتو رو همه ماشینای 40تا 60 میلیونیم داره تحقیق کن به حرفم میرسی

 11. عباس | آذر 13, 1396 | لینک نظر

  باسلام : من قبلا” ال90صفر مدل 89 داشتم 2 سال سوار شدم از نظر شتاب و موتوري خيلي خوب بود الان هم 5 ماهه سراتو اپشنال گرفتم خدايي قابل مقايسه با ال90 نيست شتابش خيلي خيلي بالاتر از ال90 هست سر بالايي سر پاييني واقعا براش فرقي نميكنه

 12. نادر | آذر 13, 1396 | لینک نظر

  خیلی آدم باید مریض باشه وقتی که وسیله ای رو نداره ولی در موردش نظر میده در واقع با این کار نشون میده که از کجا اومده و به کجا تعلق داره

  • در پاسخ به: نادر

   کدخدا | آذر 14, 1396 | لینک نظر

   ببخشید صحبتتون درست نیست کسی که نداره میتونه نقد کنه به شرط داشتن علمش خیلی از ماشین دوستان خیلی از ماشینا رو ندارن اما بررسی میکنن مطالعه س میکنن و به جمع بندی میرسن تازه میتونن خیلی بی طرفانه از کسی که داره نظر بدن پاینده باشید

   • در پاسخ به: کدخدا

    علی | آذر 14, 1396 | لینک نظر

    بدجور تو کف این ماشین موندیا ، شرمنده ولی اگه جنابعالی از ماشین چیزی سرت میشو دنا نمیخریدی

    • در پاسخ به: علی

     کدخدا | آذر 17, 1396 | لینک نظر

     داداش ببخش من دنا ندارم فکر کنم کامنتها رو سروته خوندی ???

 13. علی | آذر 13, 1396 | لینک نظر

  چه چرت و پرتایی ملت میگن!
  من 2 ساله سراتو دارم بهترین ماشینیه که تاحالا سوار شدم شتابشم که نگو موشکه تو خیابونا یه ماشین پیدا نمیشه که بتونه منو بگیره ازرا و اریون خودشونو کشتن نتونستن سراتوی منو بگیرن دیگه کم مونده بود موتورشون بیاد پایین انقد فشار اوردن به لگناشون بعد این بنده خدا اومده از دنا حرف میزنه!
  بدون شک سراتو سایپایی تا 200 میلیون بی رقیبه حتی سراتو وارداتیم به خوبی این نیست ترمز کاسه ای اتفاقا خیلی بهتر از ترمز دیسکیه esp هم سوسول بازیه هی نیاین بگین esp نداره بگو راننده نیستی داداش وگرنه esp کیلو چنده

  • در پاسخ به: علی

   آرمان | آذر 13, 1396 | لینک نظر

   esp کیلو چنده !?
   با سراتو اریون زدی !?
   داداش فازت چیه ساقیتو عوض کن???

  • در پاسخ به: علی

   امیر | آذر 16, 1396 | لینک نظر

   امکان نداره آریون رو زده باشی
   فکر کنم ساقیت یچیزی آورده زدی
   اونی ک زدی آریون نبوده
   ساقیت رو عوض کن

 14. محمد | آذر 13, 1396 | لینک نظر

  خب مشخص شد طرف نهایت آرزوش دنا و النود (ال ممد) هستن ولی میاد اینجا واسه سراتو کُری میخونه ?? خیلی عجیبه !!!!! دنا تنها ماشینیه که خرید و فروشش از چینیا هم بدتره???? حالا اگه تونستی بفروشش

 15. بابایی | آذر 12, 1396 | لینک نظر

  وااای خدایا طرف دنا چینی ( یا همون زنا) داره میاد در مورد سراتو که دو برابر قیمتش بیشتره نظر میده ???

 16. Tk | آذر 12, 1396 | لینک نظر

  در پاسخ به دوستمون جناب کدخدا مجتبی باید بگم که جناب اون که شما رو سوارش کردن سراتو نبوده

 17. مهدی | آذر 12, 1396 | لینک نظر

  از دیروز تا حالا سایت سایپا باز نمیشه کسی هست اطلاع داشته باشه که این ماه سراتو آپشنال اتوماتیک فروش نقدی تحویل فوری هنوز انجام میشه یا تکمیل ظرفیت شد و رفت واسه ماه بعد ؟

 18. سراتو فرغونی بیش نیس داشتم دیروز فروختم الان ال 90 پلوس سوارم یه دنا پلوسم گرفتم شاهزاده زیبایی ال 90 هم به قدرت و سلطان شتاب ایران معروفه دیگه گفتن نداره سراتو واقعا اذیت میکرد تازه من سفارشی داشتم که موتورش 2500 بود و 220 اسب که راه نمیرفت اصلا و ایستاده بود ترمزش هم چسبی بود و پاتو ول میکردی ول میکرد و دیگه نمیگرفت
  کیا موتور کلا ساخت هند و حومه اس و فقط نام کره برای منو و شوماس که هول بشیم بریم بخریم خدا گذاشنه فقط دولوزی و کله اسب دنا و کلا فرانچ هرکس سراتو داره سریع بفروشه که خریدار نداره این خودرو هندی زاده

  • در پاسخ به: کدخدا مجتبی

   نادر | آذر 12, 1396 | لینک نظر

   چرا چرت میگی؟ سراتو سفارشی 2500 کجا بود؟ خجالت بکش دروغگو.این مزخرفاتو جای دیگه نگیا !!!!!

  • در پاسخ به: کدخدا مجتبی

   امیر | آذر 12, 1396 | لینک نظر

   زنده باد منم موافقم که سراتو بازیچه ای بیش نیس چه برسه به فرغون این خودرو ترمزاش مرخصه بارها شده زدم رو ترمز و خوب جواب نداده صبح ها بزور هندل روشنش میکنم یه روز یه دنای پلوس ازم سبقت آنی گرفت که حسابی گورخیدم و زد تو جا پوزم که چرا الکی پوز سراتو بدم بنازم به دنا پلوس که سلطان بی منازع شتابه و هندلینگ امروز فروختم و دنا پلوس خریدم تمام امکانات نداشته سراتو داره مضاف بر اینکه کیفیتش بالاتره و سلطان هندلینگ و لایی کشب آپشن هاش هم با 4 اربگ و ورود بی کلید و سانروف و اتومات و دیلایت گرمکن و آینه تاشو معرکه اس پس بشتابید بسوی دنا پلوس

   • در پاسخ به: امیر

    بابایی | آذر 12, 1396 | لینک نظر

    دنا پلاس داری و اینجا در مورد سراتو نظر میدی ??? خب حق داری بالاخره جای چپونده شدن دنا با اون موتور مزخرف ef7 هنوز درد میکنه

    • در پاسخ به: بابایی

     رضا | آذر 12, 1396 | لینک نظر

     بازم سانمارتین با اسمای مختلف کامنت گذاشتی که عقده ای جان?! خدایا به همین وقت عزیز این سانمارتین شیرین عقل رو شفا بده کمبوداشو جبران کنن از عقده های درونیش کم کن بلکه اروم بگیره و بشینه سر جاش???

     • در پاسخ به: رضا

      sunmartin | آذر 13, 1396 | لینک نظر

      در مقابل آماج صحبت های سخیف کاربران در مورد سراتو و نسبت دادن این چرندیات به شخص بنده نظری جز تاسف ندارم مسلما سراتو خودرویی بسیار زیبا چالاک با کیفیت پرقدرت پرآبشن و دارای برند جهانی کیا موتورز است که در رتبه اول کیفیت و ربته سوم محبوبیت در میان تمامی برندهای مطرح قرار دارد سراتو یکی از بهترین خودروهای سدان کوچک خانوادگی است و براری کاملی نسبت به مزدا 3 هیوندای اللنترا و شورولت کروز و سئات و فولوکس دارد طبق آخرین بررسی کیا سراتو بلحاظ امتیاز بندی در مدل 2017 در رتبه دوم ایستاد بین سایر همگروه های خود
      سراتو سایپا هم با موتور 2013 و گیرباکس بهینه شده 6 دنده گشتاور 194 نیوتونی و قدرت 156.5 اسبی تنها با یک موتور 2 لیتری یکی از پر بازده ترین موتورهای ساخت پژو را یدک میکشد کیفیت موتور mpi پژو در سراتو موجود است
      بتازگی توربو شارژر سراتو موجود شده که قدرت اینخودرو را به 210 اسب ارتقا میدهد که در نوع خود بی نظیر است لدفا دنا و ال نوت و لیوان و چنگال و امشی و…تنها با خودروهای چینی قیاس کنید نه کره ای و ژاپنی

  • در پاسخ به: کدخدا مجتبی

   حمید | آذر 12, 1396 | لینک نظر

   باز سانمارتین نمک پروندی که احسون اصفهونی?

  • در پاسخ به: کدخدا مجتبی

   امیر | آذر 12, 1396 | لینک نظر

   ???
   خیلی ممنون خیلی وقت بود نخندیده بودم
   بعدشم تو برو یاد بگیر که دنا پلاسه ن پلوس بعد بیا اینجا چرت بگو

   • در پاسخ به: امیر

    چه فرقی داره پلاس و پلوس ؟ شوما اصل مطلب بچسب ماشاله سراتو سوسک میکنه دنا میگی نه بیا کل بندازیم
    من به کورس شدم با یه آپشنال دیروز تو دنده 3 خفتشکردم طرف زد بغل و سر تعظیم فرود آورد در مقابل کله اسب رخش
    این خودرو همه امکاناتی مثل آپشنم داره از کروز کنترل و سانروف بگیر تا گرمکن صندلی و آینه تاشو سراتو یه آینه تاشو نداره تازه 105 ملیونه این 54 تومانه و همه چی داره
    الانم راهی شمالم دارم 180 تا میرم فیلمش میزارم تو کانال عشاقان دنا پلوس تا ببینی دیروز 210 تا پر کردم طرف سراتو داشت حسابی گورخیده بود زد بغل و گفت بنازم به اون چراغ و دیلایتت که روی سراتو سیاه کردی

    • در پاسخ به: کد خدا مجتبی

     رضا | آذر 13, 1396 | لینک نظر

     سانمارتین حیا کن انقد با اسمای قلابی کامنت نزار عقدتو یه جور دیگه وا کن برو چند دور دور 33 پلتون بدو بلکه اون شیکمتم اب شه??

 19. شهرام | آذر 11, 1396 | لینک نظر

  تجربه ۵ ماه رانندگی با سراتو ۲۰۰۰ آپشنال :
  موتور و گیربکس قدرتمند با عملکرد بدون نقص و تعویض دنده نرم ، سواری خوب ، مصرف سیکل ترکیبی صدی ۸.۵ تا ۹ ، عملکرد ترمز بر خلاف بعضی گفته ها خوبه و در مواقع اضطرار و ایستهای ناگهانی کم نمیاره ، فضای داخلی و صندوق عقب مناسب برای خانواده ۴ الی ۵ نفره ، ظاهر خوب و جذاب ، امکانتی مثل جی پی اس ، مانیتور ، دوربین دنده عقب و پدال شیفتر پشت فرمون بسیار کارامد و مناسب وجود سانروف هم به جذابیت ماشین اضافه کرده ، نداشتن تاثیر منفی کولر بر قدرت موتور
  کاستی ها :
  ای کاش لاستیکها بصورت فابریک خارجی بود و تعداد ایربگها هم بجای ۲ تا ۸ تا می بود .

  • در پاسخ به: شهرام

   کوروش | آذر 12, 1396 | لینک نظر

   آقا بخدا حرف نداره یه بدون آپشن مدل ۹۵ داشتم متاسفانه مجبور شدم بفروشم ۲ روزه فروش رفت بازار دست دومش هم طلاست

 20. جلال | آذر 10, 1396 | لینک نظر

  از دوستان مطلع کسی خبر نداره که ۱۶۰۰ آپشنال الان در حال حاضر ثبت نام میکنن یا نه ؟

  • در پاسخ به: جلال

   اسدی | آذر 11, 1396 | لینک نظر

   یه ذره بیشتر هزینه کن ۲۰۰۰ اتوماتیک بگیر عالیه

 21. حسین | آذر 9, 1396 | لینک نظر

  یکی از رفقای من وارداتی ۲۰۰۰ کم کارکرد تمیز این ماشین رو داره مدل ۲۰۱۲ خودم هم چند ماهی هست که آپشنال اتوماتیک گرفتم از نظر آپشن به غیر از تعداد ایربگ و ترمز عقب تقریبا یکسان هستند سواری ماشین من نرم تر و بهتره و از همه مهمتر گیربکس ماشین من ۶ دندست ولی مال رفیقم ۴ دنده ست که خب واقعا تفاوت چشمگیری دارن که خداروشکر روی مدلهای مونتاژی گیربکس ۶ دنده قرار داره و عملکردشم عالیه در کل ماشین خیلی خوبیه

  • در پاسخ به: حسین

   محمدرضا | آذر 9, 1396 | لینک نظر

   ماشین رفیق شمام 6 دندس 2012 اصلا 4 دنده نداره! مگر اینکه 2011 یا 2010 باشه
   نقطه ضعف این ماشین اپشنهای ایمنی ضعیفشه مثل نداشتن ترمز عقب دیسکی و esp و حذف 4 ایربگ که برای ماشینی که برچسب قیمتی 105 میلیونی داره و داخل مونتاژ میشه نقطه ضعف بزرگیه

 22. اسدی | آذر 9, 1396 | لینک نظر

  درود بنده ۱۶۰۰ این ماشین رو دارم که خیلی خوبه یه همکارم دارم گیر داده اینو از من بخره تو فکرشم بفروشمش یه ۲۰۰۰ آپشنال بگیرم

 23. هادی | آذر 7, 1396 | لینک نظر

  ماشین واقعا با کیفیتیه ما که از اسفند ۹۴ داریم خیلی راضی هستیم تو گرمای جنوب کولرش عالی خنک میکنه اصلا ماشینی نیست که کم بیاره

 24. حمید | آذر 7, 1396 | لینک نظر

  دوستان یه سوالی برام پیش اومد وقتی تو باما صفر اپشنالو 101 تا 102 میفروشن چرا میرین 104 میخرین!?
  من یه سال و نیمه که سراتو دارم و در کل راضیم ولی واقعیت رو بخام بگم از ترمزای ماشینم راضی نیستم تو ترمزهای ناگهانی هم abs زود وارد مدار میشه مصرف سوخت شهریشم بالاست ولی موتور گیربکس خوبی داره

  • در پاسخ به: حمید

   ماشین باز | آذر 8, 1396 | لینک نظر

   تو باما کسی صفر فروش نقدی نزاشته همه شرایطی ولی تو شیپور از ۱۰۴ داره تا ۱۰۷

 25. بهروز | آذر 7, 1396 | لینک نظر

  با سلام به نظر من نکته خیلی مهمی که تو این ماشین خودنمایی میکنه اینه که با روشن کردن کولر هیچ اُفتی در قدرت موتور ماشین رخ نمیده حتی تو سربالایی ها

 26. پیمان | آذر 3, 1396 | لینک نظر

  ایشاا… فردا منو و پسر داییم میریم سایپا برای ثبت نام سراتو آپشنال اتوماتیک حدودا دو ماهه داریم تحقیق میکنیم نسبت به قیمت گزینه خیلی مناسبیه

  • در پاسخ به: پیمان

   پیمان | آذر 5, 1396 | لینک نظر

   خب آقا ما دو تا نوکمدادی ثبت نام کردیم?? قیمت ۱۰۴.۱ میلیون تحویل ۳۰ روزه امیدوارم خوش قول باشن و زود تحویل بدن

   • در پاسخ به: پیمان

    بابک | آذر 6, 1396 | لینک نظر

    مبارک باشه بالاخره منم رنگ مشکی متالیک ثبت نام کردم تحویل فوری پرداخت کل مبلغ ۱۰۴ میلیون تومن ، البته من که رفتم ثبت کنم دیدم خیلیا اومدن واسه ثبت نام و استقبال از این ماشین خیلی خوبه بنابراین فروش بالای این ماشین ربطی به شرایطی دادنش نداره چون اونروز همه اومده بودن واسه ثبت نام تحویل فوری با پرداخت کل مبلغ ۱۰۴ تومن در ضمن بیشترین تقاضا واسه رنگهای مشکی و نوکمدادی و بعدش سفید بود

 27. کدخدا | آذر 3, 1396 | لینک نظر

  من یه سراتو 2000 اپشنال سایپا دارم یه بار با لامبورگینی دوستم کورس گذاشتیم سوسکش کردم با بوگاتیم حاضرم کورس بزارم دوستان کسی داره بیاد کورس بزاریم سراتو رو دارن مفت میدن قیمتش کم کم باید 400 تومن می بود برا 1600 سایپا مچکریم عاشقتیم همین جور ادامه بده قیمت ببر بالا جا زیاد داره فعلا قیمت بالا نشان کیفیت بالا سایپا مطمئن !!!!

  • در پاسخ به: کدخدا

   sunmartin | آذر 3, 1396 | لینک نظر

   کدخدا مولا علیرضا امین احمد و ….کلی اسم جعلی نشاندهنده مالیخولیایی فکری این فرده که کلا با خودروهای کره ای مشکل داره این شخص آرزوهای دست نیافتنی زیادی دارد که اصلا نمیتوانم آنها را بشمرم
   در جدیدترین گزارش کار نیوز و چندین محله مثل اتواکسپرس مشخص شد کیا سراتو 2017 از مزدا 3 هیوندای النترا شورولت کروز امتیاز بالاتری کسب کرد
   سراتو مونتاژی سایپا با فروش 13 هزار دستگاه در سال یکی از پرفروشترین و مورد استقبال ترین خودروهای بازار ایران است
   با سفسطه و حرف های بچه گانی مسخره بازی و لوده گری نام نهادن روی افراد و ملیجک گویی تنها فضای سایت به جوی بچه گانه تغییر پیدا میکند و از ارزش های کیا سراتو و نظرات دارندگان واقعی این خودرو مبنی بر رضایت نمیکاهد
   تعجب بنده از انتشار نظرات و کامنت های هجو همین کاربر خاطی است که با عناوین جعلی مختلف کامنت گذاری میکند
   اگر ذره ای این سایت را صرفا در راستای خودرو میپندارید نظرات این شخص که اخیرا نام سان گلابی و مجتبی احمد علیرضا و کدخدا و صدها نام دیگر را برای خود برگزیده از صفحات این سایت بزداید وگرنه کاربران قدیمی بمانند بنده دیگر این سایت را وزین نیافته و هدف سایت را فقط یرگرمی عده ای بچه مدرسه ای میبینم

   • در پاسخ به: sunmartin

    محمد | آذر 4, 1396 | لینک نظر

    سانمارتین جان ولشون کن این تیپ شخصیتا همونایی هستن که وقتی ۱۰ سال پیش بنزین سهمیه بندی شد میرفتن با گالنهای ۴لیتری تو پمپ بنزینا بنزین گدایی میکردن ، ببینید شناخت تیپیک این آدما خیلی سادست اگر کسی وضعیت مالیش طوری باشه که بتونه ماشینای بهتری نسبت به سراتو سوار بشه که خب عُقده نداره که بیاد در مورد این ماشین جفنگ بگه پس به این نتیجه میرسیم که اینا یا بنجل چینی سوارن یا نهایتش تونستن با قرض و قوله تیباشونو تبدیل به ال نود کنن . سراتو هم حکایت این ضرب المثلست که میگن آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است ماشین سال ۲۰۱۳ که زمان خودش در آمریکا پرفروشترین سدان کوچک شهری شد و هنوز روی مدلهای سراتو ۲۰۱۷ از این پلتفرم و موتور و گیربکس استفاده میشه دیگه بحث کردن نداره آمار تولید و فروش سایپا هم نسبت به سال پیش دوبرابر شده و تو رنج ۱۰۰ میلیون پرفروشترین و باکیفیت ترین خودرو مونتاژ داخل شناخته شده که این آمار به وفور در سایتهای معتبر و نت موجوده ، والسلام
    ممنون از سایت خوب دنده ۶

    • در پاسخ به: محمد

     رضا | آذر 6, 1396 | لینک نظر

     ممد جون چقد قشنگ مراحل سراتو قسطی خریدنتو توضیح دادی مرسی بابت راهنماییت حالا تیباتو فروختی یا پرایدتو!?
     انقدم امار چرت و پرت نده ماشین سال 2013 !!!! تو داهات شما لابد!? کیفیت i20 کرمان موتور هم بالاتر از سراتو سایپاییه ماشالا همه از دم دروغگو و خالی بند البته تابلوئه همون سانمارتینی ولی حالا گفتم خوش باشی?

     • در پاسخ به: رضا

      حمید | آذر 6, 1396 | لینک نظر

      بابا انقد این سانمارتینو اذیت نکنین بنده خدا سراتو دوس داره خب حالا با اسمای دیگه به این علاقه تاکید میکنه چه اشکالی داره!
      سانمارتین جان خدایی تابلو نکن انقد حداقل با اسمای دیگه کامنت میزاری حواست به تیکه کلامات باشه که انقد تابلو نشه!
      با تشکر از سایت خوب دنده 6

    • در پاسخ به: محمد

     sunmartin | آذر 6, 1396 | لینک نظر

     محمد جان اینها موتورم ندارن چ برسه به النوت! اصلا نمیدونن برند یعنی چه رنکینگ چیه ؟پرفورمانس اصلا به چی اطلاق میشه؟ هندلینگ کدومه آمار و فروش و طراحی برتر و یونیک چیه؟ طراحی سیال سراتو یعنی چ ؟؟ اصلا آور هنگ کم در سراتو برای افزایش صریس اطمینان و راحتی فضای سرنشینان جیه؟؟ بیا کانال تلگرام سراتو اونجا اکثرا افرادی هستند که اطلاعات دارن راجع به خودور و بچه مچه نیستن

  • در پاسخ به: کدخدا

   محمد | آذر 6, 1396 | لینک نظر

   از این لامبورگینی ها که میکشی عقب بعدا ول میکنی

 28. احمد | آذر 3, 1396 | لینک نظر

  من سراتو مدل 95 دارم 25000 تا کار کرده موتور گیربکسش خوبه و پر شتابه ولی سواریش خشکه ماشین جاداریه و طراحیش خوبه ولی ترمزاش تعریفی نداره و کمبود ترمز دیسکی و esp حس میشه مصرف سوخت شهریش بالاست ولی تو اتوبان مصرفش خوبه
  مزدا به همون اندازه تفاوت قیمتش از سراتو بهتره دوستمون اپشنهای بیشتر مزدا رو گفت و مزدا بایدم گرونتر باشه
  بنظر من سراتو تا 100 ماشین خوبیه بیشتر ارزش خرید نداره البته من چون تعصب رو ماشینم ندارم خوبی و بدیاشو میگم ولی بعضیا نمیدونم چرا ماشین انگار ناموسشونه!!!

  • در پاسخ به: احمد

   بهزاد | آذر 3, 1396 | لینک نظر

   چون جهان سومی هستیم متاسفانه…

  • در پاسخ به: احمد

   محمد | آذر 3, 1396 | لینک نظر

   ترمزاشم خوبه من واقعا مشکلی ندارم با ترمزش ، حالا من نمیدونم تا حالا شما ۲۰۶ تیپ ۵ داشتی یا نه ولی من ۲۰۶ دارم که چهار چرخش دیسکیه بدنش هم سبکه ترمزاش واقعا آدمو بد عادت میکنه و تنها چیزی که تو ۲۰۶ حتی از یه ماشین یک میلیاردی هم بهتر عمل میکنه همین ترمزشه ولی میگم با این حال من با ترمز سراتو هیچ مشکلی ندارم دو سه بار هم اتفاقا خوب نجاتم داد

   • در پاسخ به: محمد

    احمد | آذر 3, 1396 | لینک نظر

    والا محمد جان من ماشین قبلیم مگان بود و ترمزاش عالی و اصلا با سراتو نمیتونی مقایسش کنی ولی همین سراتو با ترمزهای 4 چرخ دیسکی هم ترمزهاش از ترمز مگان ضعیفتره نکه ترمزش بد باشه خوبه ولی ترمز مگان قوی تره حالا شما ترمز سراتوی عقب کاسه ای رو با ترمز مگان مقایسه کن!
    ضعف ترمزشم تو ترمزهای ناگهانی یا تو سرپایینی ها و پیچها متوجه میشی دیگه ترمز 4 چرخ دیسکی مشخصا برتری داره به ترمز عقب کاسه ای البته اگه دوستان مارو شهید نکنن بابت نظرمون!

   • در پاسخ به: محمد

    خشایار | آذر 3, 1396 | لینک نظر

    آخ گفتی!منم 206 داشتم ترمزش عالی بود عالی!الانگسراتو آپشنال گرفتم !ترمزش پشیمونم کرده !حالم گرفته شده!رفتم دنبالش ترمزای عقبو دیسکی کنم یه مکانیک دارم میگه میکنم با طمینان!ولی میترسم !مشکلی پیش بیاد!ترمز سراتو تو سرعت بالا و زمین خیس واقعا ضعیفه

 29. امیررضا | آذر 2, 1396 | لینک نظر

  من از اوایل سال ۹۴ این ماشین رو دارم خیلی زیاد هم استفاده میکنم تا حالا ۷۰ هزار کیلومتر راه رفته فقط بنزین زدم و روغن عوض کردم خیلی راضیم واقعا ماشین خوبیه

 30. ممد | آذر 2, 1396 | لینک نظر

  دوستان کل کل نکنید سره دوتا ماشین اشغال .حالا یکی دوست داره سراتو اشغالو میخره یکی هم میبینی نه میره سمت مزدای مزخرف . .هیچکدومشون مالی نیستن .سعی کنید از داشته هاتون نهایت لذت رو ببرید .ادم دیدم سواره لکسوس میشه ولی دلش خوش نی .در مقابل ادم دیدم سواره اتو اشغالایی مثل سراتو و مزدا میشه ولی نیشش تا بناگوشش بازه انگار تی تاب دادی بش .خلاصه با هم دوست باشین .این نصیحت من به شما دوستان عزیزه .

  • در پاسخ به: ممد

   مهمان | آذر 7, 1396 | لینک نظر

   خیلی بی تربیت و بی ادبی که در مورد آدم ها اینطوری صحبت می کنی اگر پول داری و این طور صحبت می کنی که بی شخصیت ایت هست و معلوم نیست پولت و چه طوری در آوردی اگر هم وضع مالی خوبی نداری و از روی حسادت و ناراحتی می گی که به جای این طور صحبت کردن سعی و توکل و تلاش کن تا از راه درست پول در بیاری هر کسی از پراید تا لکسوس و پورشه وقتی سوار می شه اول واسه دل خودش هست امیدوارم به درک خوبی از زندگی برسی