تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ | 1515 نظر

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران
3 رای - میانگین 3

تفاوت سراتوهای وارداتی با مونتاژ داخل در چیست؟

حسین دلاور – روزنامه دنیای خودرو سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و …
سراتو سایپا-10

 داستان سراتو

سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و نسل سوم جایگزین آن شد. این یعنی که خودرویی از رده خارج در سال 1393 به خط تولید آمد و داستان‌ها و حواشی، تازه شروع شد. خیلی‌ها به این مسئله پرداختند که آمدن سراتو اتاق قدیم، ضعف سایپا و صنعت ماست و حضور یک ماشین از رده خارج روی خط تولید، آن هم زمانی که نسل جدیدش در تمام خط تولیدها فعال است، تحقیر مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. گذشت تا اینکه سراتو سایپا در دو مدل دنده‌ای 1600 سی‌سی و اتوماتیک 2000 سی‌سی ثبت نام و شد و به دست مشتریان رسید. این یعنی شروع دوباره حواشی و داستان‌ها….

سراتو سایپا-2
موتور سراتو سایپا چه مشخصاتی دارد؟

 

سایپا، سراتوهای تولیدی خود را به روش مونتاژ یا CKD عرضه می‌کند و اصلی‌ترین قسمت ماشین‌ها مطمئنا جزو قطعات مونتاژی حساب می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی قادر به تولید 124 اسب بخار با گشتاور 156 نیوتون‌متر است و با گیربکس 5+1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. این ماشین به دلیل داشتن گیربکس دنده‌ای زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. زیرا نسخه 1600 وارداتی این خودرو هم وجود دارند که با گیربکس اتوماتیک عرضه شده‌اند و قیمتی مناسب دارند.

نسخه اتوماتیک سراتوی سایپا، به موتور 2000 سی‌سی 156 اسب‌بخاری و گشتاور 194 نیوتن متری مجهز است. این موتور به یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک متصل شده که قدرت را به چرخ‌های جلو خودرو می‌رساند. برخی در زمان عرضه این ماشین گفتند که گیربکس نسخه اتوماتیک چهارسرعته بوده و متعلق به مدل‌های 2010 سراتو است. ولی با این تفاسیر که این روزها سراتو سایپا، گیربکس 6 سرعته را زیر کاپوت دارد، می‌توان گفت که فناوری بازنگری کیا در سال 2011 را یدک می‌کشد.

ترمزهای عقب از دیسکی که ما تا به امروز روی وارداتی‌های سراتو دیده بودیم، به کاسه‌ای تغییر کرده است. همچنین دیگر خبری از رینگ 17 اینچی نیست و رینگ 16 اینچی آلومینیومی برای نسخه اتوماتیک و 15 اینچی فولادی برای نسخه دنده‌ای جایگزین شده است. در اصل سیستم تعلیق و لاستیک خودرو برمنبای Poor Road Version طراحی شده است که سازگاری بیشتری با جاده‌های ایران دارد. اگر به لاستیک‌های سراتوهای وارداتی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر این ماشین‌ها به خاطر فشار بیش از حد، لاستیک‌هایشان سیم زده است. این مسئله نکته مثبتی است که سراتوی سایپا سازگارتر از نسخه‌های وارداتی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.  متاسفانه نسخه‌های سایپا از سیستم کنترل کشش و پایداری (ESP) بی‌بهره هستند و این یکی از نقاط ضعف  این سراتو محسوب می‌شود.

سراتو سایپا-1
امکانات اصلی‌ترین وجه تمایز سراتو سایپا با سراتو کره ای !

 

سراتوی سایپا در بخش امکانات با نسخه وارداتی بسیار متمایز است. خیلی از امکانات تولیدی سایپا حذف شده است. برخی دلیل این کار را ارزان‌سازی خودرو و ساده‌‌تر شدن فرایند مونتاژ می‌دانند. سراتوی وارداتی در نسخه‌های مختلفی که به ایران آمد، سطوح مختلفی از امکانات را به معرض دید ما گذاشت که خود کمپانی کیا آن‌ها را لحاظ کرده است. در سراتو، سایپا خبری از سان‌روف نیست. صندلی‌ها هم به ساده‌ترین شکل، با روکش پارچه‌ای در سایپا آذین تولید می‌شوند. روی صندلی‌ها گرمکن نصب نشده است که در مدل وارداتی، اکثرا وجود دارد.

سراتو سایپا-7

 

سنسور نور و باران هم طبیعی است که سایپا از آن در نسخه دنده‌ای صرف‌نظر کرده باشد. ولی در مدل اتوماتیک سنسور نور نیز وجود دارد. همچنین آینه تنها برقی بوده و سیستم تاشو برقی از روی آن حذف شده است. در نسخه دنده‌ای سیستم تهویه به صورت دستی قرار دارد و در مدل اتوماتیک، به صورت تهویه خودکار نصب شده است. در سراتو سایپا تنها دو کیسه هوا وجود دارد. در صورتی که در نسخه وارداتی، مدل‌هایی با ایربگ جانبی جلو و پرده‌ای کامل هم وجود دارد. روشن کردن خودرو با سوییچ انجام می‌شود و مدل استارتردار از جانب سایپا تولید نمی‌شود.

سراتو سایپا-5

سیستم پخش هم قابلیت اتصال USB،AUX و IPOD را دارد و با 6 بلندگو کیفیت صدای خوبی را در اتاق به سرنشینان تحویل می‌دهد. در برخی نسخه‌های سراتو، مانیتور با پخش DVD و دوربین عقب وجود دارد که شرکت سایپا به صورت آپشن، نسخه غیرفابریک مانیتور را تحت گارانتی خود برای مشتریان نصب می‌کند. یکی از امکاناتی که در سراتو حذف شده است و واقعا جای سوال دارد، سنسور پارک دنده عقب است. این سنسورها را هم سایپا در مدل غیرفابریک برای مشتریان نصب می‌کند.

سراتو سایپا-8

تفاوت های بیشتر …..

 

پشت آمپر تولیدی‌های سایپا با نورپردازی یخی عرضه می‌شوند. ولی نسخه‌های وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش می‌کند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین می‌دهد. قاب کرومی سر اگزوز هم در مدل سایپایی حذف شده است. البته در تمام مدل‌های وارداتی هم این تزیین وجود ندارد و بیشتر در مدل 2000 سی‌سی وارداتی، می‌توانید دنبال سر اگزوز کرومی بگردید. دنده پشت فرمان هم جزو امکاناتی است که سراتو وارداتی نسبت به مونتاژ داخل بیشتر دارد. اگر به طور واقع‌بینانه بخواهیم در مورد دنده پشت فرمان سراتو نظر بدهیم، واقعا آپشنی است که جز ظاهر کاربرد خاصی ندارد و در سرعت تعویض دنده هیچ تاثیر مثبتی نمی‌گذارد. فرمان ماشین هم هیدرولیکی در نظر گرفته شده است. روی فرمان کنترل تنظیمات ضبط وجود دارد و در نسخه اتوماتیک، کروزکنترل هم روی فرمان قرار دارد.

سراتو سایپا-4
کیفیت سراتو سایپا چقدر با سراتو کره ای فرق دارد؟

 

اصلی‌ترین تفاوت کیفی در سراتو سایپا و نسخه وارداتی، در رنگ ماشین‌هاست. وقتی یک سراتو سایپایی را کنار یک مدل وارداتی قرار می‌دهید، کاملا متوجه برتری رنگ نسخه وارداتی می‌شوید. به طوری که کیفیت رنگ سراتو سایپایی حداکثر به یک تندر90 می‌رسد و شاید در حد یک پراید باشد. دومین بحثی که در این خودرو وجود دارد، بویی است که در داخل ماشین استشمام می‌شود و به پراید شباهت دارد. اصلی‌ترین دلیل این شباهت هم صندلی‌های پارچه‌ای هستند که احتمالا از یک جنس مشترک با سایر محصولات ساخته می‌شود. وقتی ماشین را استارت می‌زنید، صدای موتور زیاد در داخل  به‌گوش نمی‌رسد. ولی چیز عجیب تفاوت در ترمز دستی نسخه وارداتی و تولیدی است.

سراتو سایپا-9

ترمز دستی ، ترمز و لاستیک های متفاوت

 

مدل تولیدی، ترمز دستی دارد که گویا خوب سرهم‌بندی نشده است. این نکته را بین 5 سراتو بازبینی کردیم که در همه با کمی تفاوت، مشترک بودند. دنده خودرو به نرمی عمل می‌کند و شما کمتر متوجه تعویض آن می‌شوید. در اصل تفاوتی بین عملکرد موتور و گیربکس نسخه سایپایی و مدل وارداتی وجود ندارد و از نظر کارکرد شباهت زیادی به هم دارند. اگر واقع‌بین باشیم، همان رینگ و لاستیک‌های کوچک‌تر سایپایی نرمی بیشتری به سراتو داده‌اند و می‌توان گفت که راحت‌‌تر حرکت می‌کند. در مورد عملکرد ترمز باید بگوییم که به ترمز مدل وارداتی بیشتر می‌توانید اعتماد کنید تا مدل سایپایی.

سراتو سایپا-6

در آخر باید اشاره کرد که اصلی‌ترین دلیل خرید سراتوسایپا این است که شما نمی‌خواهید ماشین صفر چینی سوار شوید و ماشین اتوماتیک می‌خواهید که حداقل کمی اصیل باشد. البته که نبود برخی امکاناتی که قبلا شاهد آن بودیم، مهم‌ترین دلیل کسل‌کننده بودن رانندگی با سراتو سایپایی است.

قیمت سراتو 1600 دنده‌ای 75 میلیون و 900 هزار تومان در کارخانه است و در بازار تا 69 میلیون تومان هم دادوستد می‌شود. مدل 2000 سی‌سی اتوماتیک 90 میلیون و 790 هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است که در بازار تا 83 میلیون و 500 هزار تومان قیمت می‌خورد. نکته قابل تامل این است که سراتو 2015 وارداتی قیمت 110 میلیون تومان و امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا، فرمان برقی 3 حالته، سنسور جلو و عقب و… در آن وجود دارد. حال چرا باید یک ماشین از رده خارج جهانی در ایران با کمترین امکانات، قیمت تمام شده بالاتر از 90 میلیون تومان را تجربه کند؟

 

مناقشه گیربکس !

پس از انتشار این مطلب بسیاری کاربران و مالکان سراتو 1600 از شش سرعته (6+1) بودن گیربکس این خودرو صحبت کردند و مطلب گیربکس 5 سرعته را نادرست خواندند اما ظاهرا این نکته به تفاوت خودروهای تحویلی سایپا مربوط می شود که در نسخه 1.6 لیتری با گیربکس های 5 و 6 سرعته و در نسخه های اتوماتیک با گیربکس 4 و 6 سرعته تحویل مشتریان شده است و این سردرگمی را در مورد مشخصات فنی خودروها پدید آورده است.

بنابراین به نظر می رسد که خریداران خودروهای دست دوم در این خصوص نیز باید دقت لازم را به عمل آورند چرا که عملا تفاوت زیادی بین نسخه های 4 ، 5 و 6 سرعته این خودرو از نظر توان حرکتی و مصرف سوخت وجود دارد.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 


1515 دیدگاه

 1. sunmartin | دی 2, 1396 | لینک نظر

  امروز میخوام ایراد های جزیی سراتو سایپا و نه اصلی بگم
  1:حذف ایربگ جانبی
  2:حذف بک لایت بالابرهای عقب و تنظیم آینه
  3:حذف آینه تاشو
  4:حذف esp
  5:حذف گرمکن و سرد کن
  6:حذف afs گردش چراغ ها سر پبچ
  7:حذفت ترمز دیسکی عقب بهمراه خنک شونده
  با این همه پولی که سابپا میگیره نمیدونم این چند تا سیستم جزئی که هرینه بالایی ندارند چه هزینه سرباری واسه سایپا داشته که دست به حذفیات زده سراتو( td (2013 یعنی همین مدلی که سایپا مونتاژ میکنه خودروی بسیار ایمن کامل و پر آبشنی اما دست ورزی های سایپا منجمله حذف این چند آپشن باعث شده که مشتریان ناراضی تر از قبل باشند نه برای محصول سراتو بلکه بخاطر غارت سایپا

  • در پاسخ به: sunmartin

   محمد | دی 3, 1396 | لینک نظر

   سانمارتین عزیز همه این کمبودهایی که گفتی با یه بار رانندگی با سراتو ۲۰۰۰ و قدرت و شتابش فراموش میشه الان از نظر امکانات و آپشن رنو کپچر و پژو ۲۰۰۸ و این چینیای بنجل حتی اکسنت و ریو وارداتی از سراتو تکمیل تر هستن ولی اینا ملاک نیست سراتو حرفشو تو جاده و کفی و سربالایی به دیگران دیکته میکنه کافیه به پدال گاز اشاره کنی میره روی ۱۶۰ تا بدون هیچ فشاری راحت ۲۲۰ رو هم رد میکنه

   • در پاسخ به: محمد

    sunmartin | دی 3, 1396 | لینک نظر

    عزیزم محمد جان خودم تا الان 3 تا سراتو داشتم بله بلحاظ گیرباکس و موتور که حرفی برای رقبا تا 160 باقی نمیزاره جالب اینجاست رقیب سراتو خودشه یعنی سراتو 2017 ydm ایمن ترین با کیفیت ترین و زیبا ترین خودوری سال 2017 به دید مجله کانسومر سرویس و ریپورتز و سایت j.d power و مجله ترند بهر حال سراتو خیلی حرفها برای گفتن داره کاش مونتاژش بهمراه تمامی آپشن ها بود

 2. کوروش | دی 2, 1396 | لینک نظر

  این ماشین بسیار عالی و پرشتابه من راحت و بدون فشار ۲۲۰ تا پر میکنم

 3. امروز کیت توربو بستم از دبی سفارش دادم قدرت خودرو قبلا 156 بود الان شده 204 اسب یعنی نمیشه بهش گاز داد صفر تا صد تاپ اسپید زدم شد 5 ثانیه ماشاله 3 ثانیه کم شد نسبت ب قبل اسپویلر عقبم سفارش دادم بستم زیباتر شد قیمت توربو شارژ و متعلقات 4 ملیون شد اسپولر هم اصلی 500 تومان

 4. افشین | دی 1, 1396 | لینک نظر

  سلام.دم همتون گرم بابت جواباتون.یجا گیر اوردم با این شرایط ببینید خوب.
  1.پیش75 وام 30 .3تاچک3ماهه10/403
  2.پیش65/500 وام40 .3تاچک5ماهه15/034
  3.پیش60/700 وام45 .3تاچک6ماهه17/770
  4.پیش56/500 وام50 .4تاچک6ماهه15/774
  اینم شمارش شاید بدرد کسی بخوره.من همون 1میخوام بردارم106/200درمیاد واسم .یا علی

  • در پاسخ به: افشین

   sunmartin | دی 2, 1396 | لینک نظر

   پیشاپیش مبارکه همون اولی شرایطش بهتره عاقلانه ترین تصمیم گرفتی میخوای چ رنگی برداری افشین جان؟

   • در پاسخ به: sunmartin

    علی | دی 2, 1396 | لینک نظر

    سانمارتین جان شما سراتو سفیدشو داری ولی قبول کن نوکمدادیش اونم با شیشه دودی یه چیز دیگست??

    • در پاسخ به: علی

     sunmartin | دی 3, 1396 | لینک نظر

     علی جان خودمم نوک مداوی خیلی دوسدارم اما چون زود میخواستم تحویل بگیرم گفتن رنگ نوک مدادی و نقره ای طول میکشه منم سفید برداشتم

   • در پاسخ به: sunmartin

    افشین | دی 3, 1396 | لینک نظر

    سلام.اره احتمالا نوک مدادیشو خیلی این رنگشو دوست دارم.با دودی 30درصدد شیشهاش خیلی خوب میشه

  • در پاسخ به: افشین

   علی | دی 2, 1396 | لینک نظر

   همون ۱ از همه بهتره فقط زودتر اقدام کن تا اون بخشنامه افزایش قیمت رو اجرایی نکردن ، (مورد ۴ همون ۱۱۸ تومن در میاد ولی مورد ۱ از همه مقرون به صرفه تره) مطمئن باش چوتور و گیربکس این ماشین عاشقت میکنه

  • در پاسخ به: افشین

   همون شرایط ۱ خوبه بخر که بردی

  • در پاسخ به: افشین

   محمد | دی 2, 1396 | لینک نظر

   افشین جان این شرایط رو نمایندگی سایپا داره ؟ مورد ۱ خیلی خوبه چون من چند نفر رو میشناسم همشون میخوان آپشنال ۲۰۰۰ صفر بگیرن ولی ۱۰۴ تومن نقد ندارن اگه جای معتبره بهشون معرفی کنم

 5. فرهاد | دی 1, 1396 | لینک نظر

  خداییش این ماشین هیچ عیبی نداره موتور و گیربکسش طلاست . من برلیانس چینی دارم رفیقم سراتو ۲۰۰۰ آپشنال وقتی برای اولین بار پشت سراتوی رفیقم نشستم عشق کردم از این چالاکی و قدرت موتور اصلا دیگه دلم نمیخواست ماشین خودمو سوار بشم لعنت به ماشین چینی با اون موتورای ضعیفشون عشق است سراتو اگه شرایطی میفروختن حتما ماشینمو میفروختم یه سراتو میگرفتم

  • در پاسخ به: فرهاد

   sunmartin | دی 1, 1396 | لینک نظر

   ان شااله بتونی بخری داداش واقعا تشکر ازین نظرت بدون غرض شما کاش تمام چینی سواران بجای حسادت و کینه توزی مث شما بیان و واقعیت بگن در دنیای واقعی سراتو خودرویی قوی چالاک پرآپشن و با طراحی بسیار ایروداینامیک و ماتریال درجه یک بحدی سراتو محبوبه در جهان که به پنجمین خودروی سدان محبوب جهان مبدل شده ناگفته نماند که مدل 2017 این خودرو تا الان چندین جایزه گرفته از جمله برترین طراحی بالاترین ایمنی و بیشترین رضایتمندی همین نول 2017 موتور و گیربکسش با سراتو TD همین سایپایی ها یکیه پس سراتو دست کم نگیرید

 6. افشین | دی 1, 1396 | لینک نظر

  سلام.بچها اونای واقعا این ماشینو دارن اگه یه لطف کنن یه کمک به من کنن.من 75 دارم هیچ شکیم تو خرید سراتو ندارم چون همه جوره خیالم از سراتو راحت .ولی نمیدونم 1600صفر بگیرم یا 2000کار کرده

  • در پاسخ به: افشین

   شهرام | دی 1, 1396 | لینک نظر

   دوست عزیزم من نزدیک به ۶ ماهه سراتو ۲۰۰۰ آپشنال دارم صفر هم گرفتم به شدت از انتخابم راضیم موتورش بسیار پرقدرته گیربکسشم حرف نداره روز به روزم بیشتر عاشقشم میشم . اما بین انتخاب سراتو ۲۰۰۰ و ۱۶۰۰ یقینا لذت رانندگی و موتور قوی سراتو ۲۰۰۰ خیلی بهتره (البته من تجربه رانندگی با سراتو ۱۶۰۰ رو ندارم) چون سراتو موتور اصل کره ای با گارانتی ۵ ساله داره شما حتی دست دومش هم بخری خیالت راحته البته باید موقع خرید دقت کنی و یه تمیزشو پیدا کنی که فکر کنم با حدود ۸۲ یا ۸۳ تومن یه تمیز مدل ۹۵ بتونی گیر بیاری ناگفته نماند که سراتو ۱۶۰۰ صفر هم حتما ماشین خوبیه حالا باید ببینی خودت بیشتر با ماشین صفر حال میکنی یا تمیز کارکرده با موتور قویتر

   • در پاسخ به: شهرام

    حسین | دی 1, 1396 | لینک نظر

    ۹۵ غیر آپشنال تمیز بدون رنگ کم کار زیر ۹۰ تومن نیست

  • در پاسخ به: افشین

   مهدی | دی 1, 1396 | لینک نظر

   سراتو ۲۰۰۰ تمیز نمیتونی با این بودجه بخری

  • در پاسخ به: افشین

   sunmartin | دی 1, 1396 | لینک نظر

   2000 کارکرده اگه بدن با 70 تومان که عالیه بعید میدونم پیدا کنی من 1.6 هم داشتم اما چنگی بدل بلحاظ آپشن نمیزد در سایر مواردمشکلی نداشت
   اابته 1.6 آپشتال هم تولید میشه که انصافا عالیه اما نظرن روی 2 لیتری است چون هر دو را داشتم بنده تا الان 3 عدد سرانو داشتم که در نهایت مدل آپشنال توصیه میکنم شما بهتره با این پول آپشنال بخری البته بصورت اقساط

  • در پاسخ به: افشین

   با ۷۵ تومن نمیتونی ۲۰۰۰ گیر بیاری الان ۹۵ تمیز بدون رنگ حدود ۸۹ تا ۹۳ تومنه براساس تمیزیش و وسایل اضافه ای روش نصبه مدل ۹۴ هم تمیزش حدود ۸۲ تا ۸۵ . ۱۶۰۰ آپشنال صفر هم فکر کنم حدود ۸۵ تومن باشه البته مطمئن نیستم ولی در هر صورت هر دوتاشم عالیه ففط زودتر بخر که اوضاع پسه ممکنه دوباره بی خبر گرون بشه متاسفانه دیگه شرکت هم شرایطی نمیفروشه اینایی هم تو باما شرایطی میدن حدود ۱۱۵ تومن درمیاد صفر ۲۰۰۰ آپشنالش

  • در پاسخ به: افشین

   sunmartin | دی 1, 1396 | لینک نظر

   فقط 2000 من هردو داشتم و 3 تا سراتو اا الان 2000 بخر از همه لحاظ بهتره

 7. فرید | آذر 30, 1396 | لینک نظر

  حکایت گرونتر بودن رنگ نوکمدادی سراتو چیه ؟ الان توی سایت باما به هر جا زنگ میزنی چه فروش نقدی چه شرایطی ۲ تا ۳ میلیون گرونتر در میاد

 8. نامدار | آذر 28, 1396 | لینک نظر

  بشتابید بشتابید که رنگهای قهوه ای متالیک و مشکی متالیک سراتو آپشنال فروش نقدی تکمیل ظرفیت شد خوشم میاد که قیمتش بالا بره پایین بیاد بازم در صدر آمار فروشه سایپاست

 9. ممدآقا | آذر 27, 1396 | لینک نظر

  مدل ۹۴ دارم ۷۰هزار تا راه رفته فقط روغن عوض کردم خدابرکتش بده

  • در پاسخ به: ممدآقا

   سراتو ریالی خرج نداره فقط بهش گاز بده موتور وحشی قدرت زیاد رخ شیک دیگه چی میخوای من هرکیو دیدم رنو فلونس داشته بخاطر وزن زیاد و لش بودنش فروخته و سراتو خریده من من 96 دارم تا الان 30 هزار تا باهاش رفتم ی بارم تا ارمنستان رفتیم در یک کلام عالیه ازین بهتر میخوای سوار شی برو سراتو 2017 بخر

   • در پاسخ به: سامیار سراتو

    علی | آذر 28, 1396 | لینک نظر

    جالب اینه که روی مدل ۲۰۱۷ هم از همین موتور و گیربکس استفاده شده

    • در پاسخ به: علی

     علی جون بخدا تا ارمنستان رفتیم این ماشین ماشاله آخ نگفت تو جاده غوغاس اتفاقا بچه ها هم میگفتن مواور و گبربوکسش با سراتو 2017 یکیه الان که شوما گفتی دیگه کاملا متوجه شدم جالب تر اینکه سراتو 2017 جزو ده تا خودرو برار سال 2017 جهان شناخته شد کوجایین فرانسوی پرستا کوجایی کدخدا مجتبی ?? بیا الان کامنت ول بده
     سراتو بردم سرویس از ارمنستان که برگشتم یه پیچ هم از خودرو خراب نشده بود هزار ماشاله فقط روغن و بنزین خدا برکت بده به شرکت کیا موتور چی ساخته

     • در پاسخ به: سامیار سراتو

      علی | آذر 28, 1396 | لینک نظر

      آقا سامیار نکته مهم اینه که کارکتر مجتبی و کدخدا و رضا و …. همشون یک نفرن عین ربات تلگرام فقط مسئولیت چرند گفتن براشون تعریف شده و یه بار از زیر زبونش پرید که دنا داره ولی میاد با سراتو کره ای کل کل میکنه?

     • در پاسخ به: علی

      مجتبی و کدخدا و شاهیین e و شاهین گیو همه یکین
      علی جان ممئن باش جالبه چ ضدتی با کره ای جماعت دارن طرف میگفت با سانسونگم من کل میندازم و کله میگیرم ی زمانی سانمارتین باهاشون طرف بود الان سانمارتین خسته شده با ی سری بی منطق و بی جهت کل انداختن اینها خودشون دنا که سهله آردیم ندارن ی مشت بچه مچه ان زیاد نباید رو این حرفا حساس بود

 10. افشین | آذر 27, 1396 | لینک نظر

  برای اینکه مطمن بشید از قیمت بردید سایت سایپا قسمت فروش اینترنتی اونجا قیمتارو ببینید.2000 اپشنال با وام104.نقدی 99.تحویل30روزه.یاعلی

 11. افشین | آذر 27, 1396 | لینک نظر

  اقا الکی حول نزنید امروز رفتم نمایندگی منفرد در رباط کریم قیمت همون 104 تازه نقیدشم98 توهم برتون نداره.فقط چون خرید کم شده بود خواستن یه شوک به بازار بدن که خوبم جواب دادو مردم مثل سیل رفتن واسه ثبت نام ترفند خوبی بود

 12. امیر | آذر 26, 1396 | لینک نظر

  اون دوستانی که ندونسته و نشناخته کامنت الکی در مورد سراتو میزارید هیچوقت تا حالا فکر کردید چرا فلوئنس و سیمبل و سوزوکی ویتارا و مزدا۳ به اندازه سراتو مشتری نداره ؟! با اینکه برای اونا هم حتی مزدا شرایط فروش قسطی موجوده و تولید یکسالش برابری میکنه با تولید یک ماه سراتو ولی سراتو فروششسریع تکمیل ظرفیت میشه

 13. امیرحسین | آذر 26, 1396 | لینک نظر

  من تازه با این سایت آشنا شدم ماشالله چه بحث داغه ، عجب مردم آینده نگری داریم مسئولینم خوب مارو شناختن امروز اتفاقی رفتم به یکی از نمایندگیهای سایپا دیدم ملت صف کشیدن واسه خرید سراتو بعدش که با این صحنه مواجه شدم گفتم بزار برم به چندتا نمایندگی دیگه هم سر زدم دیدم تو نمایندگی جا واسه سوزن انداختن نیست فعلا که نون سایپا با این سراتو تو روغنه شک نکنید در آینده نزدیک سایپا دیگه به ۱۱۸ تومن اکتفا نمیکنه قیمت رو میبره رو ۱۲۵ تومن البته اینم تو پرانتز بگم که سراتو ماشین خوبیه

  • در پاسخ به: امیرحسین

   SUNMARTIN | آذر 26, 1396 | لینک نظر

   آفرین بر شما که مسائل بدون حب و بغض میبینید خودتون که مشاهده کردید سراتو دیگه اصلا ظرفیت نداره و به مرفروشترین خودروی سایپا پس از پراید تبدیل شده متاسفانه عده ای فرصت طلب و لمپن با حرف های متناقض و اینکه سراتو مشتری نداره به جون این سایت افتادن و تا میتونن اینخودری خوب با مشخصات فنی عالی میکوبن اما هربار تیرشون در دنیای واقعی به سنگ میخوره نه سیبل من سانمارتینم و زین پس با آیدی من کامنت های دری وری ممنوع کاربر نامحترم

 14. عرفان | آذر 26, 1396 | لینک نظر

  خیلی جالبه اینا میگن قیمت به حالت قبل برگشته ولی به هر نمایندگی یا آگهی که تو باماست زنگ میزنی یه طوری از شرایطش میگن که همون ۱۱۸ درمیاد

 15. علی | آذر 25, 1396 | لینک نظر

  عجب دوباره سایپا قیمت رو کم کرد ،دیدن پنج میلیون افزایش دادن هیچکسی نخرید یه بازی با قیمت درآوردن که ماشین۱۰سال پیش از رده خارج کره رو غالب کنن به مردم ،ترمز عقب کاسه ایی همین و بس

  • در پاسخ به: علی

   محمد | آذر 26, 1396 | لینک نظر

   تو دنا سوار شو اولا ، دوما همه به امید گرون شدن دیروز و امروز رفتن تو صف ثبت نام ??

 16. بهروز | آذر 25, 1396 | لینک نظر

  اتفاقا برعکس گفتی اینجا هر چیزی رو که مردم زیاد بخرن گرون میکنند الان این همه ماشین مونتاژ چرا فقط سراتو گرون شد ؟ چرا مثلا سوزوکی ویتارا گرون نشد ؟! یا چرا این چینیای مونتاژی سایپا و کرمان موتور گرون نشدن ؟! چرا همین پژو ۲۰۰۸ که این همه حلوا حلوا میکردن گرون نشد که هیچ تو بازار هم کاهش قیمت داشته ولی باز هم به واسطه همون قیمت غیر منطقی مشتری نداره یا پژو ۳۰۱ که با قیمت ۹۶ تومن آوردن پیش فروش کنن کسی نخرید بعد قیمتش شد ۸۵ تومن بازم کسی نخرید الان دیگه از دم قسط میخوان بدن

 17. علی | آذر 25, 1396 | لینک نظر

  عجب ملت و‌مردمی هستیم ،این تکنیک رو سالهاست که مدیران خودرو ساز امتحان کردن تا چیزی قیمتش ثابت هست کسی نمیخره همین که بدون دلیل جهش قیمتی اتفاق میافته همه حول میزنن برای خریدن تا از قافله سود کردن عقب نمونن ،در اروپا اسنقدر مردم روشنفکر هستن که تا چیزی بدون دلیل گرون میشه اینقدر نمیخرن تا اون جنس نابود بشه ولی تو ایران بر عکسه ،ماشین از رده خارج کره بیین چطوری مردم میخرن و انبار میکنن بعد میگن پول نداریم

  • در پاسخ به: علی

   sunmartin | آذر 25, 1396 | لینک نظر

   تو ایران و تایلند و روسیه سراتو TD یعنی همین مدل 2013 در حال مونتاژه گیرباکس و انجینش به روزه اما face قدیمی 2010 است که در کشور مبدا و سایت اصلی تولیدی یعنی آلابامای آمریکا تولید نمیشه و بجاش مدل ydm که new face تولید میشه
   در حال حاضر نیو فیس 2017 با قیمت 170 ملیون معامله میشه که نسبت به old face یعنی همین سراتو سایپایی چندین مزیت داره ظاهر بسیار زیباتر افزایش طول محور جلو و عقب افزایش ایمتی و دریافت 5 ستاره جزو 15 خودروی برتر سال 2017
   و افزوده شدن رادار جانبی رادار نقطه ای و سانروف بزرگتر سیستم گوگل کار پلی …

 18. علی | آذر 24, 1396 | لینک نظر

  عجب مملکتی داریم ماشین از رده خارج شده یک شبه ۱۰میلیون گرون کردن ،اینا ریش مردم و رو وجب کردن میدونن ایرانیها هرچی گرون بشه دلیلش رو‌نمیپرسن فقط حول میزن بیشتر و زودتر بخرن تا از قافله عقب نمونن و اگه بیشتر شد بگن سود کردیم حالا هر آشغالی که باشه اشکال نداره ،اگه مردم یکدست بودن و نمیخریدن اونوقت نمیتونستن گرون کنند و رودستشون باد میکرد ،ایرانیها همین هستن ،هرچی بسر این مردم بیارن حقشونه

 19. میثم | آذر 24, 1396 | لینک نظر

  جونم به این ماشین که موتورش واسه خودش یه دنیاست ماشین جمع و جور با موتور وحشی نه مثل ماکسیما لشه نه مثل زانتیا پر استهلاک و ناامنه نه مثل مزدا۳ کفش خِرخِر گیر میکنه به آسفالت و سرعت گیر ولی سراتو با ابعاد جمع و جور موقع رانندگی تودست در عین حال جادار واسه سرنشینان از اون طرف موتور وحشی با گیربکس ۷ سرعته یه گزینه بسیار ایده آله

 20. امانت | آذر 24, 1396 | لینک نظر

  سراتو آپشنال نوکمدادی صفر دارم ۵ روزه گرفتم ۱۲۵ تومن میدم هر کی خواست بگه

  • در پاسخ به: امانت

   افشین | آذر 27, 1396 | لینک نظر

   برو سایت سایپا قیمتارو نگاه کن نقدی99

   • در پاسخ به: افشین

    امیر | آذر 27, 1396 | لینک نظر

    حالت خوش نیستا ! خوبی ؟! ۹۹ کجا بود ؟! ممکنه اونی که میگی آپشنال نبوده باشه از اون معمولیا باشه

    • در پاسخ به: امیر

     SUNMARTIN | آذر 27, 1396 | لینک نظر

     افشین کاربرا درست میگن 99 اصلا نداشتیم 99.900 داشتیم که شد 104.164000 حالا ممکنه که من بعد افزایش داشته باشیم روی 115 باید حساب کرد میخواستن رو 118.5 باشه که نزاشتن پس 115 دور از ذهن نیست شاید چند ماه بعد

     • در پاسخ به: SUNMARTIN

      افشین | آذر 27, 1396 | لینک نظر

      اره اشتباه دیدم معمولیش99.ولی میشه 6 ماه کارکردشوچند میلیون کمتر گرفت.

     • در پاسخ به: افشین

      محمد | آذر 28, 1396 | لینک نظر

      آپشنال ۹۶ با ۱۰هزارتا کارکرد ۱۰۳ میلیون بود تو باما

 21. محمد | آذر 23, 1396 | لینک نظر

  از امروز که قیمت ۱۱۸.۵ برای سراتو اعلام شد دیگه کسی تو این سایتها شرایطی هم نمیفروشتش همه میخوان نقدی با قیمت بالای ۱۲۰ بفروشن?

 22. علی | آذر 23, 1396 | لینک نظر

  کی بود میگفت سراتو گرون نشده ولی مزدا گرون شده ؟؟!!??
  امروز مزدا ۳ صفرکیلومتر با همه اون آپشنهاششششش ! ۱۲۸ تا ۱۲۹ قیمت خورد ولی سراتو از ۱۰۴ تو همین یک هفته رسید به ۱۲۰ همین امروز به هر کسی که ماشینشو آگهی کرده بود زنگ میزدیم زیر ۱۲۰ نمیداد

 23. بهروز | آذر 23, 1396 | لینک نظر

  http://saipa.iranecar.com/DetailSaleCondition.aspx?s=3f41dadd-38a3-4ffe-825d-e2a1ff6eb28d&cm=115#dbb
  امروز ۲۳ آذر ۹۶ سایت سایپا برای فروش نقدی سراتو ۲۰۰۰ آپشنال با قیمت ۱۱۸.۵۰۰.۰۰۰ تومان باز شد

 24. مهرداد | آذر 22, 1396 | لینک نظر

  امروز تو نمایندگی نظریان سراتو ۲۰۰۰ آپشنال صفر کیلومتر فروش نقدی قیمت ۱۱۵ تومن بود

 25. علی | آذر 22, 1396 | لینک نظر

  امروز تو سایت باما سراتو آپشنال اتوماتیک رنگهای مشکی متالیک و نوکمدادی ۱۱۰ میلیون تومان قیمت خورد

 26. گرامی | آذر 21, 1396 | لینک نظر

  من خودم سراتو دارم خیلیم دوسش دارم ولی اصلا درکتون نمیکنم بجای اینکه سایپارو مجبور کنیین با این افزایش قیمتای پی در پی esp و ترمز دیسکی و ایربگهای این ماشین رو کامل کنه اینجا بابت گرون شدن این ماشین خوشحالی میکنین!
  واقعا ایرانو با هیجای دیگه نمیشه مقایسه کرد!!!

 27. اهورا | آذر 20, 1396 | لینک نظر

  من با هیچ نقطه قوت یا کمبودی تو این ماشین کار ندارم فقط عاشق موتورشم که تو تابستون با ۴ تا سرنشین ۱۰۰ کیلو به بالا تو جاده سربالایی با کولر روشن مثل اژدر حرکت میکرد برای من یکی همین کافیه خدا برکتش بده کم آوردن تو کارش نیست واقعا به ظاهرش نمیخوره انقدر موتورش وحشی باشه این ماشین هم مثل زانتیا و ماکسیما از اون مونتاژیهای به یادموندنیه

 28. نیما | آذر 20, 1396 | لینک نظر

  قابل توجه اون دوستی که گفته بود تو بازار سراتو ۳ میلیون زیر قیمته : “امروز سراتو آپشنال اتوماتیک با افزایش قیمت ۳ میلیونی در بازار به ۱۰۷ تومن رسید “. منبع خبر ??
  http://www.khabaronline.ir/detail/736002/Economy/industry

  • در پاسخ به: نیما

   هامون | آذر 20, 1396 | لینک نظر

   تیرماه که رفتم ماشینمو تحویل بگیرم یه نوکمدادی هم تو پارکینگ نمایندگی برای فروش موجود بود مسئول نمایندگی گفت اینم ببر گرون میشه ها ولی من گوش نکردم یعنی جایی پارکینگی نداشتم ببرم پارک کنم حیف

  • در پاسخ به: نیما

   مجید | آذر 21, 1396 | لینک نظر

   عزیزم همه ماشینها گرون شدن سراتو از همه کمتر گرون شده برای مثال مزدا 3 که 121 بود شده 130 سراتو از 104 شده 107 پس اگه دنبال سود بیشترم بودی مزدا خریده بودی 3 برابر سود میکردی!
   اگه یکی سراتو داشته باشه و فقط ماشین خودش گرون شه و بقیه ماشینها همون قیمت بمونن رو میتونم هضم کنم ولی وقتی همه ماشینها حتی بیشتر گرون شدن نمیفهمم این وسط واسه چی دارن حال میکنن!!!

   • در پاسخ به: مجید

    علی | آذر 21, 1396 | لینک نظر

    از اتاق فرمان اطلاع دادن که دنا نه تنها گرون نشده بلکه قیمت بازارش از کارخونه هم ارزونتره ??

   • در پاسخ به: مجید

    بهادر | آذر 22, 1396 | لینک نظر

    مزدا سال پیش قبل عید ۱۲۵ تومن بود بعد عید ارزون شد به ۱۲۱ رسید الان هم دوباره رسیده به ۱۲۶ و ۱۲۷ ولی سراتو از ۸۹ تومن اواخر سال پیش رسیده به حدود ۱۰۸ تومن نزدیک ۲۰ میلیون تومن گرون شده و این در حالیه که گروه بهمن مزدا ۳ رو قطره چکونی وارد بازار میکنه اگر قرار بود هر ماه واسه مزدا فروش فوری نقدی و اعتباری بزارن الان قیمتش نزدیک ۱۰۰ بود ولی سایپا شرایط متنوعی واسه فروش سراتو داره که استقبال خیلی خوبی هم میشه و تقریبا هر ماه ظرفیت فروش سراتو تکمیل میشه حالا اگر سایپا میخواست سراتو رو با سیاست و قطره چکونی وارد بازار کنه شک نکن الان قیمتش تو بازار ۱۲۰ تومن بود ضمن اینکه موتور سراتو از مزدا در تمام آیتمها قویتره گیربکسش بروزتره مشکل ارتفاع نداره و لوازمش ارزونتر و به وفور در دسترسه

    • در پاسخ به: بهادر

     امید | آذر 22, 1396 | لینک نظر

     سراتو کیفیت مزدارو نداره سراتو هندلینگش ضعیفتره مصرف سراتو بیشتره صندلی های مزدا مثل سراتو وطنی نیس سراتو نصف اپشنهای مزدارو نداره صندلی گرم کن چراغهای بی زنون AFS فرمون برقی اینه های تاشو برقی صندلی برقی دزدگیر فابریک سنسور باران تهویه دوال … سراتو ترمز عقبش کاسه ایه سراتو esp نداره سراتو 2 ایربگ داره مزدا 6 تا سراتو تعلیق عقبش سادس ولی مزدا تعلیق عقبش مستقل و مولتی لینکه بازم بگم یا کافیه!?
     قیمتارم اشتباه نده سراتو اونم لو آپشنش 91 بود نه 89!!!
     اپشنال که اومد شد 99 پس قیمت 89 رو از کجا اوردی!?
     سراتو اونم اپشنالش! هرچقد گرون شه باز زیر مزداس بین 15 تا 20 سراتو بشه 120 مزدام میشه 140 شک نکن

     • در پاسخ به: امید

      ممد | آذر 22, 1396 | لینک نظر

      https://bama.ir/car/details-2-5846619/1396-kia-cerato-2000-ir-for-sale قیمتشو نگاه کن ، ۱۱۸ تومن شد سراتو ۲۰۰۰ آپشنال صفر کیلومتر برو حالشو ببر

     • در پاسخ به: ممد

      حسن | آذر 22, 1396 | لینک نظر

      ممد قیمتارو قشنگ نگاه کن پلاک شده تحویل روز
      108 تا 110 تومن حواستو جمع کن جوون تو پاچت نکنن وگرنه حالشو نمیبری
      https://bama.ir/car/details-2-5773532/1396-kia-cerato-2000-ir-for-sale
      https://bama.ir/car/details-3-5802065/1396-kia-cerato-2000-ir-for-sale
      https://bama.ir/car/details-2-5581323/1396-kia-cerato-2000-ir-for-sale

     • در پاسخ به: حسن

      ممد | آذر 22, 1396 | لینک نظر

      حسنی من چند ماه پیش خریدم اولا ، دوما تو همون باما شرایطیش هست که اگر حساب کتاب کنی با ماشین حساب میبینی که حدود ۱۲۰ تومن آب میخوره سوما برو خبرگذاری فارس رو ببین نوشته سایپا جلوی فروش سراتو رو گرفته تا ۱۰ میلیون تومن دیگه گرونش کنه علاوه بر اون ۵ میلیونی که تو مهرماه کشید رو قیمت سراتو که اگر این کار صورت بگیره قیمتش تو بازار میره نزدیکای همون ۱۲۵ تا ۱۳۰ تومن

     • در پاسخ به: ممد

      باربد | آذر 23, 1396 | لینک نظر

      درسته من از یکی از بچه های خط مونتاژ که همسایه مون شنیدم قیمتش 114.900 میشه طی هفته های آتی الان هرکی بخره برد کرده من دیروز از محل امانی واسه دوستم با دوتومان شیرینی به نمایندگی خرید کردیم 110 تومان شد تو این گرانی که چینی ها حول و حوش 100 شده سراتو تا 115 می ارزه واقعا اینو همه میگن اللن 2008 شده 128 تومان که اندازه 206 یکم ارتفاع داده سراتو چطور انتظار دارین 105 باشه؟؟

     • در پاسخ به: امید

      sunmartin | آذر 22, 1396 | لینک نظر

      آپشن هایی که گفتید فقط آپشن هستن ؟چیزی بغیر آپشن که نیستن درسته؟؟؟?
      اصل یک خودرو بدنه اتاق شاسی موتور و گیریاکسه که در این 3 مورد سراتو برتده بلامنازع است اتاق جادار قسمت صندلی عقب راححتر دید سرنشینان بهتر سراتو مواور چالاک و گیرباکس به روز ار اتفاقا ارنز کاسه ای ای سراتو بسیار بهتر از نوع دیسکی عمل میکنه اینو لطفا سرچ کنید تا به صحت و سقم صحبت های بنده برسید ، در ثانی میشه 6 ایربگ سیستم آینه تاشو و گرمکن بصورت کاملا فابریک و با قیمت 8 ملیون به سراتو اضافه کرد مس اختلاف سراتو و مزدا باید حدود 10 تومان باشه مضاف بر اینکه اگر سراتو هم مثل مزدا با سیاست قطره چکانی که چه به جا “بهادر” به اون اشاره کرد به بازار عرضه میشد سراتو قیمت نزدیک به 120 میداشت اما بدلیل رفابت شدید سایپا و ایرانخودرو در تیراژ و فروش سایپا عطای سیاست قطره چکانی به لقای آن بخشیده و فقط درصدد فروش بالای سراتو است بزرگترین مشکل سراتو از دید من نداشتن esp است که اگر این آپشن حذف نمیشد به جرات میتوان اذعان کرد خودروی کاملی بود گو اینکه اکنون هم بکی از انتخاب های اصلی خریداران است

     • در پاسخ به: sunmartin

      امید | آذر 22, 1396 | لینک نظر

      متاسفانه حرفاتون اصلا درست نیست دیگه بچه دبستانیم میدونه ترمز دیسکی بهتر از ترمز کاسه ایه! اگه ترمز کاسه ای بهتره پس چرا تمام ماشینهای روز دنیا در مدل فول از ترمز دیسکی استفاده میکنن!! چرا همه ماشینهای ارزان قیمت و لو اپشن ترمز عقبشون کاسه ایه!? منطقی باش دوست عزیز! سراتو از نظر شاسی از مزدا بهتره این دیگه خیلی خنده دار بود! لابد برای همون شاسی قویش تو تست گوزن و هندلینگ یه لول پایینتر از مزداست! از اون بدتر ایمنی سراتو در حد و اندازه ماشینهای بالای 100 میلیون نیست چون نه esp داره نه ایربگهاش کامله ترمز کاسه ای هم که دیگه بدتر! الان ماشینهای ایرانی 2 تا ایربگ دارن ترمز عقبشونم دیسکیه پس فرق سراتو چیه!
      در کل سراتو سایپا در حد همون 20 میلیون با مزدا اختلاف داره این همه تفاوت اپشن رفاهی و امنیتی رو با 10 تومن افتر مارکتشم نمیتونی اضافه کنی بخ سراتو چه برسه به فابریک!

     • در پاسخ به: امید

      بهادر | آذر 22, 1396 | لینک نظر

      شما میگی مزدا با داشتن ایربگهای بیشتر و esp و چراغ زنون و سنسور باران برتری داره خب منم میگم موتور سراتو قویتر و جدیدتره مصرف سوختش کمتره گیربکسش به مراتب بهتر و جدیدتره لوازمش اصلا و ابدا به گرونی و کمیابی مزدا نیست و همچنین مشکل ارتفاع نداره و از همه مهمتر شما میدونی که حالا حالاها سراتو در سایپا با گارانتی ۵ ساله و تامین قطعات گسترده مونتاژ خواهد شد ولی مزدا ممکنه الان تولید بشه ولی دو ماه دیگه تولیدش متوقف بشه و اصلا لوازمش گیر نیاد که خودش خیلی موضوع مهمیه در ضمن سراتو الان طبق آخرین آمار تولیدش در ماه به ۲۵۰۰ دستگاه میرسه که همشم بلافاصله فروش میره (مطابق آمار سایپا از تعداد تولید شده و تعداد فروش رفته) ولی گروه بهمن شاید در یک سال هم این تعداد مزدا تولید نکنه پس طبیعتا عرضه مزدا بصورت قطره چکونی انجام میشه و قیمتش میره بالا ولی با همه این احوال به علت استقبال فوق العاده از سراتو آمار تولیدش نسبت به سال ۹۵ دوبرابر شده و اختلاف قیمت کمی با مزدا داره مثلا امروز با چک کردن سایتهای خرید و فروش خودرو من تا قیمت ۱۱۵ تومن هم برای سراتو دیدم در صورتی که قیمت کارخانه سراتو ۱۰۴ تومنه

     • در پاسخ به: امید

      بهادر | آذر 23, 1396 | لینک نظر

      چرا سراتو کیفیت مزدا رو نداره ؟!! هر دو قطعاتشون از کسورای سازندشون میاد و اینجا با نظارت مهندسای خودشون مونتاژ میشه ، در ضمن موتور سراتو از موتور مزدا قویتره از نظر گشتاور و اسب بخار تو مسابقه درگ هم مزدا رو میزنه فیلماشم تو نت موجوده و گیربکس سراتو هم از مزدا تکنولوژی بالاتر و جدیدتری داره مشکل ارتفاع و گرونی وحشتناک لوازم هم نداره حالا به نظر شما این موارد مهمتره یا آپشن ؟

     • در پاسخ به: بهادر

      رضا | آذر 23, 1396 | لینک نظر

      واقعا شوخي ميكني يا نمي دوني 60 درصد خودرو سراتو سايپا ايراني وچيني هست فقط گيربگس وموتور كره اي هست قطعات گريد سي توش غوغا ميكنه

     • در پاسخ به: رضا

      محمد | آذر 23, 1396 | لینک نظر

      موتور و دیفرانسیل و گیربکس و بدنه به نظرت چند درصد از ماشین میشه ؟! اصلا ماشین به غیر از موتور و گیربکس و بدنه و داشبرد دیگه چی داره ؟! صندلی و آفتابگیر و موکت ؟! دست و پا زدنت و ناامید نشدنت در نوع خودش ستودنیه مطمئن باش هیچوقت کمپانی کیا روی اعتبار برندش و محصولش معامله نمیکنه که امثال تو بتونن اراجیف بگن ، راستی از قیمت دنا و محصولات چینی چه خبر ؟!!

  • در پاسخ به: نیما

   مهران | آذر 21, 1396 | لینک نظر

   اتفاقا همین امروز از بازار یه دونه آپشنال مشکی صفر کیلومتر از یه آقای دکتری خریدیم ۱۰۷ میلیون تومن

   • در پاسخ به: مهران

    سامیار | آذر 22, 1396 | لینک نظر

    مبارکه من امروز خریدم از بس تعریف این ماشین شنیدم از همکارام یه سفیدش خریدم خشک 108.500 الان دارم میرم واسه پلاک امیدوارم که ازاین گرانتر نشه واقعا خودروی خوبیه میخواستم مزدا 3 بخرم که دیدم الان تو بازار 130 تومانه سفیدش بازم این واسم 22 ملیون زیر مزدا قیمت خورد

 29. پرهامی | آذر 20, 1396 | لینک نظر

  بنده خودم تو سایپا کار میکنم پرفروشترین ماشینای شرکت اول رنو ساندرو استپ و ساندرو معمولی و بعدش سراتوست در ضمن تمام قطعات سراتو بورت پکیج بسته بندی شده از کره میاد به غیر از رنگ و صندلی و باتری و از کیفیت بسیار بالایی برخورداره

  • در پاسخ به: پرهامی

   sunmartin | آذر 20, 1396 | لینک نظر

   پرهامی جان لدفا بیشتر توضیح بدید که آیا میشه مثلا esp روی سراتو نصب کرد و کلا این خودرو تا چه میزان افزایش قیمت داره در آینده با تشکر

 30. مجید | آذر 19, 1396 | لینک نظر

  این ماشین تا 150 بی رقیبه تا ارزونه بشتابید بخرید ارزش واقعی این ماشین 160 میلیونه از وارداتیاشم بهتره من 3 تا خریدم

  • در پاسخ به: مجید

   عماد مغنیه | آذر 20, 1396 | لینک نظر

   تو که مزه پروندی اما تا 120 به قولی دوستمون توماج و بقیه کاربرا عالیه خداییش مطمئن هم باش 5 تومان دیگه میره روش میشه 110 که بازم جاداره تا 120 خودت تصور کن چینی یه بار مصرف تقل میدن 160این که اصل و نصب داره و عالیه همه چیش دارن میدن 105 خداییش مفته البت منم موافقم که نبود esp مشاهده میشه اما در کل خودروی قرص و محکمیه که صد شرف داره به چینی ها و قابل رقابت با مزدا 3

   • در پاسخ به: عماد مغنیه

    مجید | آذر 20, 1396 | لینک نظر

    چینی سوار تو لگن چینیتو سوار شو نمیخاد درباره سلطان سراتو نظر بدی البته اگه بجا چینی پراید سوار نباشی همین امروز فردا قیمت 150 میلیونی سراتو رو که شنیدی بیا اینجا ازم تشکر کن نمک!

    • در پاسخ به: مجید

     علی | آذر 20, 1396 | لینک نظر

     مجید جان دلبندم فرار رو به جلو نکن من که میدونم تو همون حمید و علیرضا و احمد و رضا و مجتبی و ….. هستی از قدیم گفتن اگه نمکت زیاد باشه یا میمالنت به خیار ! یا روت آب میریزن بلال رو میکنن تو
     شما تو همین روزایی که با یاوه گویی تلف میکنی سایپا داره چند صدتا سراتو میفروشه

     • در پاسخ به: علی

      سانمارتین | آذر 20, 1396 | لینک نظر

      درووود بر شما علی آقا این همون مجتبی و دوسال پیش نریمان و بریمان و امین و احمد و کدخدا و …این یه نفره که کفری شده از بس بهش فشار اومده خوب بابا جون نمیتونی کره ای بخری لااقل حسادت نکن و بزار بحث های علمی و فنی باب بشه کم بیا جفتگیات از خودت ول بده اگه آرام باشی و بدگویی و بهتان نزنی اتفاقی که میوفته اینه جو سایت متعهدل میشه من که میدونم مجتبی و احمد و علیرضا و کدخدا و دهخدا ….وهمه یکی هستین پس با نمک سرانو ثابت شده است کیفیتش نمونه اش عاقلان دانند من 2 تاش در کنا ر از 1 هفته به قسمت منصفانه فروختم کسیکه میره سمت سراتو تحقیق کرده رفته و خریده پس در اینمورد بحثی نیس جز اینکه سراتو سایپا اینقدر مشتری داره که تمیتونه تعهداتش اجرایی کنه با این حرفها و مخالفت تو و دیگران هم از قتبلیت های این خودرو زیبا و پر آبشن کاسته نمیشه

     • در پاسخ به: سانمارتین

      کدخدا | آذر 21, 1396 | لینک نظر

      یه چیزی کاملا معلومه اولا سواد نداری درثانی عقلتم چندین سال قبل فریز شده کجای دنیا از گران شدن بودن دلیل خودرو شاد میشن !!!! این لگن سازای وطنی چهارتا امثال شما رو دارن که اینجوری راحت سواری می گیرن از مردم وگرنه اینهمه محصول از رده خارج حتی اگرهم باکیفیت باشه هیچ توجیهی برای تولید نداره از ویتارا ماکسیما و سراتو یا انواع اقسام پژو و تند و … شما که این قد ادعات میشه از خودت پرسیدی اخه چرا این ماشین یا بقیه ماشینها باید در عرض چند ماه اینهمه گرون بشن یا چون دلال تشریف داری لبخند رضایت رو لبته حرف زیاده دیگه هم تو این صفحه مطلبی از من نمی بینی برو با وجدان نداشته ات کنار بیا خواهشا چاپ کن

     • در پاسخ به: علی

      مجید | آذر 20, 1396 | لینک نظر

      ماشالا تجربت خوبه ها حالا که انقدر با تجربه ای گل پسر بگو ببینم مالیدنت به خیار یا روت آب ریختن بلالو کردن تو شما !??
      والا من که سراتومو سوارم دارم حالشم میبرم شما بهتره بجای این چرت و پرتایی که اینجا ردیف میکنی و علافی تو سایتا بری یکم کار کنی پول دراری شاید یه روزی تو هم تونستی سراتو بخری باور کن منشا همه این عقده ها بیکاریه جوون تنبلی و دست تو جیب بابا کردنو بزار کنار برو کار کن تو هم یه روزی سراتو میخری?