تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ | 1515 نظر

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران
4 رای - میانگین 2.5

تفاوت سراتوهای وارداتی با مونتاژ داخل در چیست؟

حسین دلاور – روزنامه دنیای خودرو سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و …
سراتو سایپا-10

 داستان سراتو

سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و نسل سوم جایگزین آن شد. این یعنی که خودرویی از رده خارج در سال 1393 به خط تولید آمد و داستان‌ها و حواشی، تازه شروع شد. خیلی‌ها به این مسئله پرداختند که آمدن سراتو اتاق قدیم، ضعف سایپا و صنعت ماست و حضور یک ماشین از رده خارج روی خط تولید، آن هم زمانی که نسل جدیدش در تمام خط تولیدها فعال است، تحقیر مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. گذشت تا اینکه سراتو سایپا در دو مدل دنده‌ای 1600 سی‌سی و اتوماتیک 2000 سی‌سی ثبت نام و شد و به دست مشتریان رسید. این یعنی شروع دوباره حواشی و داستان‌ها….

سراتو سایپا-2
موتور سراتو سایپا چه مشخصاتی دارد؟

 

سایپا، سراتوهای تولیدی خود را به روش مونتاژ یا CKD عرضه می‌کند و اصلی‌ترین قسمت ماشین‌ها مطمئنا جزو قطعات مونتاژی حساب می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی قادر به تولید 124 اسب بخار با گشتاور 156 نیوتون‌متر است و با گیربکس 5+1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. این ماشین به دلیل داشتن گیربکس دنده‌ای زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. زیرا نسخه 1600 وارداتی این خودرو هم وجود دارند که با گیربکس اتوماتیک عرضه شده‌اند و قیمتی مناسب دارند.

نسخه اتوماتیک سراتوی سایپا، به موتور 2000 سی‌سی 156 اسب‌بخاری و گشتاور 194 نیوتن متری مجهز است. این موتور به یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک متصل شده که قدرت را به چرخ‌های جلو خودرو می‌رساند. برخی در زمان عرضه این ماشین گفتند که گیربکس نسخه اتوماتیک چهارسرعته بوده و متعلق به مدل‌های 2010 سراتو است. ولی با این تفاسیر که این روزها سراتو سایپا، گیربکس 6 سرعته را زیر کاپوت دارد، می‌توان گفت که فناوری بازنگری کیا در سال 2011 را یدک می‌کشد.

ترمزهای عقب از دیسکی که ما تا به امروز روی وارداتی‌های سراتو دیده بودیم، به کاسه‌ای تغییر کرده است. همچنین دیگر خبری از رینگ 17 اینچی نیست و رینگ 16 اینچی آلومینیومی برای نسخه اتوماتیک و 15 اینچی فولادی برای نسخه دنده‌ای جایگزین شده است. در اصل سیستم تعلیق و لاستیک خودرو برمنبای Poor Road Version طراحی شده است که سازگاری بیشتری با جاده‌های ایران دارد. اگر به لاستیک‌های سراتوهای وارداتی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر این ماشین‌ها به خاطر فشار بیش از حد، لاستیک‌هایشان سیم زده است. این مسئله نکته مثبتی است که سراتوی سایپا سازگارتر از نسخه‌های وارداتی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.  متاسفانه نسخه‌های سایپا از سیستم کنترل کشش و پایداری (ESP) بی‌بهره هستند و این یکی از نقاط ضعف  این سراتو محسوب می‌شود.

سراتو سایپا-1
امکانات اصلی‌ترین وجه تمایز سراتو سایپا با سراتو کره ای !

 

سراتوی سایپا در بخش امکانات با نسخه وارداتی بسیار متمایز است. خیلی از امکانات تولیدی سایپا حذف شده است. برخی دلیل این کار را ارزان‌سازی خودرو و ساده‌‌تر شدن فرایند مونتاژ می‌دانند. سراتوی وارداتی در نسخه‌های مختلفی که به ایران آمد، سطوح مختلفی از امکانات را به معرض دید ما گذاشت که خود کمپانی کیا آن‌ها را لحاظ کرده است. در سراتو، سایپا خبری از سان‌روف نیست. صندلی‌ها هم به ساده‌ترین شکل، با روکش پارچه‌ای در سایپا آذین تولید می‌شوند. روی صندلی‌ها گرمکن نصب نشده است که در مدل وارداتی، اکثرا وجود دارد.

سراتو سایپا-7

 

سنسور نور و باران هم طبیعی است که سایپا از آن در نسخه دنده‌ای صرف‌نظر کرده باشد. ولی در مدل اتوماتیک سنسور نور نیز وجود دارد. همچنین آینه تنها برقی بوده و سیستم تاشو برقی از روی آن حذف شده است. در نسخه دنده‌ای سیستم تهویه به صورت دستی قرار دارد و در مدل اتوماتیک، به صورت تهویه خودکار نصب شده است. در سراتو سایپا تنها دو کیسه هوا وجود دارد. در صورتی که در نسخه وارداتی، مدل‌هایی با ایربگ جانبی جلو و پرده‌ای کامل هم وجود دارد. روشن کردن خودرو با سوییچ انجام می‌شود و مدل استارتردار از جانب سایپا تولید نمی‌شود.

سراتو سایپا-5

سیستم پخش هم قابلیت اتصال USB،AUX و IPOD را دارد و با 6 بلندگو کیفیت صدای خوبی را در اتاق به سرنشینان تحویل می‌دهد. در برخی نسخه‌های سراتو، مانیتور با پخش DVD و دوربین عقب وجود دارد که شرکت سایپا به صورت آپشن، نسخه غیرفابریک مانیتور را تحت گارانتی خود برای مشتریان نصب می‌کند. یکی از امکاناتی که در سراتو حذف شده است و واقعا جای سوال دارد، سنسور پارک دنده عقب است. این سنسورها را هم سایپا در مدل غیرفابریک برای مشتریان نصب می‌کند.

سراتو سایپا-8

تفاوت های بیشتر …..

 

پشت آمپر تولیدی‌های سایپا با نورپردازی یخی عرضه می‌شوند. ولی نسخه‌های وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش می‌کند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین می‌دهد. قاب کرومی سر اگزوز هم در مدل سایپایی حذف شده است. البته در تمام مدل‌های وارداتی هم این تزیین وجود ندارد و بیشتر در مدل 2000 سی‌سی وارداتی، می‌توانید دنبال سر اگزوز کرومی بگردید. دنده پشت فرمان هم جزو امکاناتی است که سراتو وارداتی نسبت به مونتاژ داخل بیشتر دارد. اگر به طور واقع‌بینانه بخواهیم در مورد دنده پشت فرمان سراتو نظر بدهیم، واقعا آپشنی است که جز ظاهر کاربرد خاصی ندارد و در سرعت تعویض دنده هیچ تاثیر مثبتی نمی‌گذارد. فرمان ماشین هم هیدرولیکی در نظر گرفته شده است. روی فرمان کنترل تنظیمات ضبط وجود دارد و در نسخه اتوماتیک، کروزکنترل هم روی فرمان قرار دارد.

سراتو سایپا-4
کیفیت سراتو سایپا چقدر با سراتو کره ای فرق دارد؟

 

اصلی‌ترین تفاوت کیفی در سراتو سایپا و نسخه وارداتی، در رنگ ماشین‌هاست. وقتی یک سراتو سایپایی را کنار یک مدل وارداتی قرار می‌دهید، کاملا متوجه برتری رنگ نسخه وارداتی می‌شوید. به طوری که کیفیت رنگ سراتو سایپایی حداکثر به یک تندر90 می‌رسد و شاید در حد یک پراید باشد. دومین بحثی که در این خودرو وجود دارد، بویی است که در داخل ماشین استشمام می‌شود و به پراید شباهت دارد. اصلی‌ترین دلیل این شباهت هم صندلی‌های پارچه‌ای هستند که احتمالا از یک جنس مشترک با سایر محصولات ساخته می‌شود. وقتی ماشین را استارت می‌زنید، صدای موتور زیاد در داخل  به‌گوش نمی‌رسد. ولی چیز عجیب تفاوت در ترمز دستی نسخه وارداتی و تولیدی است.

سراتو سایپا-9

ترمز دستی ، ترمز و لاستیک های متفاوت

 

مدل تولیدی، ترمز دستی دارد که گویا خوب سرهم‌بندی نشده است. این نکته را بین 5 سراتو بازبینی کردیم که در همه با کمی تفاوت، مشترک بودند. دنده خودرو به نرمی عمل می‌کند و شما کمتر متوجه تعویض آن می‌شوید. در اصل تفاوتی بین عملکرد موتور و گیربکس نسخه سایپایی و مدل وارداتی وجود ندارد و از نظر کارکرد شباهت زیادی به هم دارند. اگر واقع‌بین باشیم، همان رینگ و لاستیک‌های کوچک‌تر سایپایی نرمی بیشتری به سراتو داده‌اند و می‌توان گفت که راحت‌‌تر حرکت می‌کند. در مورد عملکرد ترمز باید بگوییم که به ترمز مدل وارداتی بیشتر می‌توانید اعتماد کنید تا مدل سایپایی.

سراتو سایپا-6

در آخر باید اشاره کرد که اصلی‌ترین دلیل خرید سراتوسایپا این است که شما نمی‌خواهید ماشین صفر چینی سوار شوید و ماشین اتوماتیک می‌خواهید که حداقل کمی اصیل باشد. البته که نبود برخی امکاناتی که قبلا شاهد آن بودیم، مهم‌ترین دلیل کسل‌کننده بودن رانندگی با سراتو سایپایی است.

قیمت سراتو 1600 دنده‌ای 75 میلیون و 900 هزار تومان در کارخانه است و در بازار تا 69 میلیون تومان هم دادوستد می‌شود. مدل 2000 سی‌سی اتوماتیک 90 میلیون و 790 هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است که در بازار تا 83 میلیون و 500 هزار تومان قیمت می‌خورد. نکته قابل تامل این است که سراتو 2015 وارداتی قیمت 110 میلیون تومان و امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا، فرمان برقی 3 حالته، سنسور جلو و عقب و… در آن وجود دارد. حال چرا باید یک ماشین از رده خارج جهانی در ایران با کمترین امکانات، قیمت تمام شده بالاتر از 90 میلیون تومان را تجربه کند؟

 

مناقشه گیربکس !

پس از انتشار این مطلب بسیاری کاربران و مالکان سراتو 1600 از شش سرعته (6+1) بودن گیربکس این خودرو صحبت کردند و مطلب گیربکس 5 سرعته را نادرست خواندند اما ظاهرا این نکته به تفاوت خودروهای تحویلی سایپا مربوط می شود که در نسخه 1.6 لیتری با گیربکس های 5 و 6 سرعته و در نسخه های اتوماتیک با گیربکس 4 و 6 سرعته تحویل مشتریان شده است و این سردرگمی را در مورد مشخصات فنی خودروها پدید آورده است.

بنابراین به نظر می رسد که خریداران خودروهای دست دوم در این خصوص نیز باید دقت لازم را به عمل آورند چرا که عملا تفاوت زیادی بین نسخه های 4 ، 5 و 6 سرعته این خودرو از نظر توان حرکتی و مصرف سوخت وجود دارد.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 


1515 دیدگاه

 1. محمود | دی 11, 1396 | لینک نظر

  ما خودمون نمایندگی سایپا داریم مردم دیگه روی خوش به پراید و تیبا نشون نمیدن فروششون به شدت کم شده برلیانس و چانگان هم واقعا مشتری نداره فقط واسه خالی نبودن خط تولیده الان فروش روی سراتو و خانواده رنو (ال ۹۰ و ساندرو) هست ‌. سراتو از روز اول که اومد فروشش خوب بود ولی از روزی که سایپا با کیا سر تولید مدل آپشنالش توافق کردن فروشش ترکوند در ضمن من خودم سراتو دارم عالیه از هر نظر

 2. سلام به همگي دوستان من آخر برج 8 يه سراتو آپشنال گرفتم البته ثبت نامم برج 6 بود و البته من پيش فروشي بود و تسهيلاتي نبود.البته با 20 روز تاخير بهم دادئن نامردا اول گرون كردن بعد چند روز از گرون شدن تحويل دادم.تا امروز نسبت به خودروهاي قبلي ام وا قعا ازش راضي ام تنها مورد به نظرم دزدي آپشن هاش است كه آدم رو اذيت مي كنه و واقعا موردي نديدم كه به خواهم ايراد بگيرم.حتي با وجود لاستيك يزد زيرش به نظم صداي زيادي تو كابين نيست و نرميش راضي كنندس.دوستان نصب سيني موتور لازمه
  به نظرتون.البته نمايندگي ليست آپشنهاش رو به من داد و لي ترجيح دادم دست به فابريكش نزنم.من برام فكر كنم با سود پولم 102 در اومد .
  دوستان قيمت لوازم جانبي مثل فرش و موكت صندوق و … رو اعلام كنيد به همراه آدرس تا فرصت كرديم دنبال فرش هم برويم. كيلومتر سرويس بالاخره 7000 هست يا 10000
  ممنون.در يك كلام از خريد اين ماشين بي اغراق پشيمون نميشويد.

  • در پاسخ به: دوستدار سنگين

   sunmartin | دی 11, 1396 | لینک نظر

   مبارکه به خانواده سراتو سوارن خوش آمدید انتخاب عالی بوده سراتو جزو خودروهای بکر تا 160 ملیونه و رقیبی نداره مگر اینکه برید سراغ سراتو 2017 یا اپتیما tf
   برای خرید کفی سه بعدی بخرید
   برای جعبه عقب هم از برند تایوانی که ضخامت خوب و قالب درست و حسابی داره
   گرمکن من پیدا کردم با 1500 با کلید فابریک کنار اهرم اتومات نصب میکنند
   پاور ویندوز و آینه تاشو فابریک با موتور کره ای و کلید فابربک 1400 نصب کردم
   اما جناب دکتر کیلس شارژر نصب کردن که قیمتش مشخص نیست

  • در پاسخ به: دوستدار سنگين

   محمد | دی 11, 1396 | لینک نظر

   به سینی زیر موتور نیازی نیست شما اگر جوتور رو از بالا نگاه کنید یا ماشین رو ببرید رو چال زیرشو نگاه کنید میبینید قسمتهای حیاتی موتور مثل گیربکس (گیربکس) و قسمت قرارگیری دینام و تسمه ها (سمت راست) توسط خود شاسی پوشیده شده

 3. مرتضی | دی 10, 1396 | لینک نظر

  سلام جناب سانمارتین
  سپاس از راهنمای های شما
  یک روز سراتو دوستم را برای چند ساعت قرض گرفتم به علت اینکه مزدا 3 خودم در نمایندگی جهت تعویض کمک فنر بود تازه فرق این خودرو را با مزدا 3 و مگان 2000 فهمیدم فردا همان روز مزدا 3 را فروختم و سراتو گرفتم الان راضی هستم خواهش میکنم مثل من اول سراتو را تست کنید بعد نظر بدهید بدون تعصب

  • در پاسخ به: مرتضی

   sunmartin | دی 11, 1396 | لینک نظر

   با تشکر از شما بله سراتو کیفیت رانندگی به مراتب بهتری نسبت به مزدا 3 و کرولا و النترا دارد بنده هر چهار خودور را د ردراز مدت داشته و تست کردم برای کیفیت بهتر سواری فقط باید سراغ سراتو ydm رفت در غیر اینصورت سواذی سراتو معرکه و بی نقص و پر شتاب است
   برای نصب آپشن ها اگر سوالی داشتید در خدمتم

  • در پاسخ به: مرتضی

   با تشکر از جناب مهندس سانمارتین این دوست خوبمون که با راهنمایی های راه گشایی که که درحق بنده انجام دادن از یک ضرر حتمی بنده را مطلع کردن حواله mg 360 به زحمت فروختم و سراتو الان 2 روزه در رنگ زیبای نوک کمدادی متالیک 2 پوششه تحویل گرفتم و با زحمتی که به جناب سانمارتین دادم تونستم آپشن هایی نظیر شارژر فابریک key less و گرمگن فابریک و آینه تاشو با کلید فابریک نصب کنم واقعا بجا دیدم که از ایشون در همین سایت تشکر کنم و یه خسته نباشید جانانه بگم به گردانندگان بهترین سایت خودوریی کشور دنده 6 با سپاس امیدوارم که همواره سربلند باشید.

   • در پاسخ به: دکتر درد کشان

    امیر | دی 11, 1396 | لینک نظر

    نوکمدادیش عالیه

   • در پاسخ به: دکتر درد کشان

    sunmartin | دی 11, 1396 | لینک نظر

    جناب دکتر بنده کاری نکردم جز وظیفه در قبال افرادیکه خواهان بهترین ها هستند .در این بازار آشفته و اجناس چینی فیک وجود چنین گوهری از کشور کره که در جمع 10 خودروی برار جهان قرار دارد مایه امیدواری است
    اقای دکتر لطفا از گرمکن صحبت کنید از دمای ان راضی هستید
    شارژر کیلس را در کدام قسمت نصب کردید؟؟

 4. عماد | دی 10, 1396 | لینک نظر

  امروز یه دونه تحویل فوری ثبت نام کردن تحویل یکماهه امیدوارم به موقع بدن ولی اینجوری که من شنیدم تعداد ثبت نامها زیاد بوده و دچار تاخیر در انجام تعهدات شدن

 5. به سراتو میگین لاکچری:))
  کلاسِت نکشتمون بابا سراتو سایپاییه ترمز کاسه ایه لاگژری!
  قضیه سراتو هم داره میشه مثل پرشیا سفید، تو حومه تهران هرکی پرشیا (فقط هم سفید) داره فکر میکنه بنز اس کلاس داره. پرشیا سفید واکس خورده، لاستیک 205، سیستم مارشال، باند 6975 رو طاقچه، بوم باکس تو صندوق، فنر نیم دور بریده، ماشین کف خواب، چراغ زنون، جاده چالوس. اینا نهایت آرزوی لاکچری خیلی هاست، که داره توی سراتو سایپایی حلول میکنه.
  باز طرف سراتو وارداتی کره ای داشت یه چیزی! 20 تومن 405 واشر زده اش رو فروخته، 20 تومن هم از باجناقش قرض گرفته، چهل میلیون پول پیش جور کرده داده سایپا، بقیه ماشین رو هم از دم قسط، تا آخر عمرش باید قسط بده، سه ماه هم بعد ثبت نام بی ماشین منتظر بوده، بعد میگه لاکچری سوارم، فک میکنه شاخترین ماشین عالم رو هم سواره. البته یه مورچه که ته چاهه فکر میکنه کل دنیا همون ته چاهه. بیاید بیرون از ته چاه، ماشین آلمانی که نه، یه دور با ماشینهای ژاپنی هم بزنید، دیگه به سراتو از رده خارج مونتاژی سایپا نمیگید لاکچری. خلایق هر چه لایق.

  • در پاسخ به: خز و خیلان

   بابک | دی 10, 1396 | لینک نظر

   ماشین آلمانی که هیچ ، ژاپنی هم هیچ ، من قول میدم تو بقول خودت همین ۴۰ میلیون پول پیش هم نمیتونی از روش بنویسی! در ضمن با یاوه گویی تو اتفاقی نمیفته فقط شخصیت نداشتتو نشون میدی وگرنه که همین سراتو از شروع چرند پرونیای شماها ۹۱ تومن قیمت داشت الان قیمت شرایطیش به ۱۲۰ تومن رسیده همینطوری زور بزنی به بالای ۱۴۰ تومن میرسه

   • در پاسخ به: بابک

    sunmartin | دی 11, 1396 | لینک نظر

    عجب صحبت بجا و شایسته از همینجا به بابک ایران درود میفرستم سراتو در سال پیش رو قیمتی بمراتب بیشتر خواهد داشت شاسی و گیرباکس و ایمنی اینخودرو بسیار با کیفیت است بطوریکه وقتی چهارچوب رام و پلت فرم کلب خودرو را مشاهده کردم متوجه شدم از چه تمهیداتی برای ایمنی بهره برده شده است

 6. شهاب | دی 10, 1396 | لینک نظر

  جناب سانمارتین شما بعد از تحویل به میزان آب مخزن رادیاتور دقت کردین که کجا بود ؟ وسط بود یا نزدیک L یا F بود ؟ الان من ۵ ماهه گرفتم تقریبا ۴ سانت بالای L هست آیا نیازه بهش اضافه کنم ؟

  • در پاسخ به: شهاب

   sunmartin | دی 11, 1396 | لینک نظر

   خیر شهاب جان اضافه نکن اگر هم زیاد حساسی توسط کلید trip سطح دما را چک کن کلا خودورهای کیا از پراید گرفته تا اسپورتیج و سراتو و .. مناسب شرایط آب و هوای ایران هستند درست بلعکس فرانسوی ها که هیچ سنخیتی با شرایط جوی ما ندارند
   مطمئن باشید ذره ای آب کسر نمیکنه خودوری شما آپشنال است یا خیر؟

   • در پاسخ به: sunmartin

    شهاب | دی 11, 1396 | لینک نظر

    سانمارتین جان ازت ممنونم . سراتوی من آپشنال هست.

    • در پاسخ به: شهاب

     sunmartin | دی 11, 1396 | لینک نظر

     به به آپشنال پتانسیل نصب گرمکن شارژر وایرلس و پاور ویندوز را دارد همچنین آینه تاشو اگر خودرو را برای چند سال سوار میشود آپشن های چهارگانه را نصب کنید و از کیفیت لاکچری و سواری بی نقص سراتو بیشتر لذت ببرید

     • در پاسخ به: sunmartin

      شهاب | دی 11, 1396 | لینک نظر

      بعد از مدتها ماشینی به خط مونتاژ خودروسازیا اومد که ارزش خریدن ، سوار شدنو نگهداری طولانی مدت رو داره . در ضمن ما بخوایم این ماشین عوضکنیم حداقل ۱۰۰ میلیون دیگه باید پول بزاریم روش تا یه ماشینی بگیریم که تفاوتش با این ماشین محسوس باشه پس سراتو تنها انتخاب مقرون به صرفه ، اصیل و با کیفیت بازاره

 7. بهار | دی 10, 1396 | لینک نظر

  ما که چند وقته ثبت نام کردیم میگن فعلا شاسی مدل ۹۶ تموم شده ? . ماشالله سراتو شده مثل تنور نونوایی هی تموم میشه فکر کنم سایپا فقط فروشش رو سراتوست .ای کاش تو بازار یه صفر خریده بودیم الان باید دنبال ماشین بدویم !

  • در پاسخ به: بهار

   sunmartin | دی 10, 1396 | لینک نظر

   امیدوارم هر چه زودتر این خودروی پر فروش و با امتیاز بالای کیفیت را خریداری کنید و به جمع سراتو سواران لاکچری بپیوندید

 8. مرتضی | دی 9, 1396 | لینک نظر

  سلام دوستان در دفترچه سراتو سایپا مطالعه کردم برای سرویس اولیه را کیلومتر طی شده نداده بعضی از دوستان کیلومتر 5000 خودرو را بردند نمایندگی گفتند 10000 زمان سرویس اولیه سراتو 2000آپشنال است از دوستان سراتو سوار خواهش میکنم راهنمایی کنند چون شرط گارانتی انجام به موقعه سرویسها است
  در ضمن من 4500 با سراتو رفتم خودرو بسیار عالی و جا داری است بدون تعصب میگم از مزدا 3 که قبلا داشتم خیلی بهتر است
  با تشکر

  • در پاسخ به: مرتضی

   sunmartin | دی 10, 1396 | لینک نظر

   مرتضب جان مبارکه الحق که از مزدا 3 و النترا و کرولا حتی در مول های بالاتر بهتره و اینو هرکی نشسته پشت سراتو بدون اغراق میگه که سراتو بهتره از هر جهت
   حالا عده ای بچه مچه موتور و پیکان برگستی و النوت سوار میان و از حسادت حرف های بی یرو تهی میرنن اون دیگه باید شونده عاقل باشه
   سراتو شما تا 10 هزار تا جاداره واسه گارانتی اما بهتره تو 5000 تا ببربد واسه تعویض روغن اگه سوالی بود بگید

  • در پاسخ به: مرتضی

   شهاب | دی 10, 1396 | لینک نظر

   به من هم موقع تحویل گفتن ۱۰۰۰۰ کیلومتر سرویس اولیه است

 9. Ali | دی 9, 1396 | لینک نظر

  .این ماشین باید با جک و جیلی و ۴۰۵ و سمند مقایسه بشه .در واقع همون سمند بزک شدست .اخ این زاقول چی داره در برابره کرولا ( پرفروش ترین ماشین جهان ) که با اعتماد به سقف با کرولا مقایسش میکنید ااا .نکنید این کارارو بهتون میخندن

  • در پاسخ به: Ali

   بابک | دی 9, 1396 | لینک نظر

   ههههه این کرولا فقط واسه تاکسی طراحی شده با گیربکس ۴دنده عهد دوغ خیلیا هم اینو میدونن وقتیکه کرولا ۲۰۱۶ حدود ۱۵۰ میلیونه و کرولا ۲۰۱۴ حدود ۱۳۰ میلیون انقدر افتش زیاده ، ملاک تعداد فروش نیست وگرنه پراید پرفروشترین ماشین تاریخه چون ۲۵ ساله داره تولید میشه . تنها دلیل پرفروش بودن کرولا ارزون و کم استهلاک بودنشه . شما هم قبل از ….خوری قاشقتو با خودت ببر

  • در پاسخ به: Ali

   آرامین | دی 9, 1396 | لینک نظر

   بابی جواب تورو داد حالا چه بدی از سراتو دیدی که میایی و اینجا از خودت نظر ول میکنی سرانو 7 دنده اس 6 دنده جلو و یکی عقب کرولا مزخرف ترین ماشینی که من تا بحال باهاش روندم تازه قبلا کمری 2016 داشتم که توفیری با کروالاه نداشت
   اگه بخوای مقایسه کنی سراتو ققط باید با مدل 2017 مقایسه کنی حتی النترا هم حریف نیس چه برسه به کرولت و فلوئونس دنده cvt که راه معمولی هم نمیتونه بره

   • در پاسخ به: آرامین

    ali | دی 10, 1396 | لینک نظر

    برو با همون سراتو از رده خارج ۱۴ هزاردلاریت خوش باش .نه تنها این زاقول از رده خارج بلکه دونسل جدید تره این لکنته هم حرفی واسه گفتن در مقابل کرولا نداره .

 10. بهنود | دی 9, 1396 | لینک نظر

  جالبه امروز یه جا فروش شرایطی سراتو دیدم با سود ۲۰ درصد که ۱۲۰ میلیون تومن درمیومد

 11. علی اکبر | دی 9, 1396 | لینک نظر

  حداقل خالی بندی هم میکنید قبلش یه آمار بگیرید تو آپارات سراتو از زانتیا وجدیدا از سورن توربو هم خورده جالبه خود کارخونه هم این شتاب رو باور نداره در جواب به علی اصغر وعلی اوسط که سواد ندارن ومسخره میکنن فلوئنس چه ربطی داره به ال90 اگه اینجوره سراتو هم همون ریو حتما یا چون شما از قیافه سراتو خوشت میاد بقیه ماشینا زشتن یه نگا از بغل به سراتو بنداز طول کاپوت کوتاهه با اندازه ماشین همخونی داره

  • در پاسخ به: علی اکبر

   جمال | دی 9, 1396 | لینک نظر

   بیا مکتبتو برو بابا تو مگه کلاس اکابر نداری همش اینجایی ؟! با سورن توربوت حال کن بزار اینجا ما با هم تبادل نظر کنیم

  • در پاسخ به: علی اکبر

   شهاب | دی 10, 1396 | لینک نظر

   عجب ! “طول کاپوت کمه”? پس سراتو برای شما مناسب نیست ، ماشین خوبه مثل پیکان یک متر و نیم کاپوت داشته باشه تازه کاپوتش دیده هم بشه و راننده حال کنه !?? واقعا نظرات بعضی دوستان اَبَر کارشناسیه !

 12. پژمان | دی 8, 1396 | لینک نظر

  امروز تو جاده کفی تاپ اسپید ۲۳۰ کیلومتر برساعت هم با gps موبایل هم با gps خود ماشین ثبت کردم?? میدونم کیلومتر بیشتر از ۲۲۰ نداره ولی عقربه کیلومتر شمار از ۲۲۰ رد شده بود چسبیده بود اون پایین خدا برکتش بده موتور این ماشین رو باید طلا گرفت ?? ولی خب خیلی خطرناکه منم میخواستم ببینم آخرش چقدر میره و دیگه این کارو تکرار نمیکنم?

  • در پاسخ به: پژمان

   کامران | دی 9, 1396 | لینک نظر

   آره داداش خوب راه میره به ظاهر گوگولیش نمیخوره ولی موتورش خیلی دَریدست . من خودم ماکسیما دارم که سلطانه تو راه رفتن یه درگ با این سراتو مونتاژیا انداختم خوب میومد پا به پا یه دورم خودم باهاش زدم واقعا موتورش دیوونست

   • در پاسخ به: کامران

    sunmartin | دی 9, 1396 | لینک نظر

    کامران ی عده سراتو با زانتیا و مشتقات 405 مقایسه کردن منجمله دنا شوما که خودت ماکسیما 3000 سیسی داری لطفا در اینمورد صحبت کن

 13. وقتی تعریف بعضی دوستان از شتاب و قدرت این خودرو را میبینم به نظرم میرسد که دارند در مورد BMW 340 صحبت میکنند نه سراتو سایپا. دوستی تاکید دارد که این خودرو در شتاب از مزدا 3 و سوناتا YF هم برتر است، بر فرض که اینگونه هم باشد. شتاب تنها یکی از مولفه های یک خودرو است که اتفاقا مهمترین هم نیست. یک خودرو علاوه بر شتاب مناسب، باید ایمنی، هندلینگ خوب، امکانات، راحتی، نرمی، آسایش و رفاه سرنشینان، کیفیت مناسب، ظاهر زیبا و بروز، استهلاک کم و… ده ها مورد دیگر هم داشته باشد تا تبدیل به خودرویی قابل قبول شود. دوستانی که عشق شتاب دارند و مرتبا به فیلم شتاب این خودرو در اینترنت استناد میکنند، یک جستجوی دیگر هم بکنند و فیلمهای شتاب پرایدهای توربودار را نیز ببینند، ولی امیدوارم با دیدن این فیلمها به این نتیجه نرسند که چون پرایدتوربو پرشتاب است ماشین خوبی است. من نمیگویم سراتو سایپا خودروی خوب یا بدی است، صحبت من این است که این خودرو تا سال 2013 با همین قدرت و با امکانات بیشتر و کیفیت کره ای وارد ایران میشد و کسی اینقدر برایش گریبان پاره نمیکرد، چطور بعد از آمدن مدل 2018 آن، کسانی این چنین از نسل قبل آن هیولا میسازند، انگار که لامبورگینی است! به هر حال به خودروی قبلی دارندگان سراتو سایپا هم باید نیم نگاهی کرد، مسلما کسی که قبلا پراید یا 405 و پرشیا داشته است، این خودرو برایش در حکم فراری خواهد بود. با این اغراقها کم مانده است که دوستان بگویند که از نسل جدیدش هم بهتر است! صحبت من را متوجه شوید دوستان، این خودرو در بازه قیمتی خود شاید خودروی خوبی باشد، ولی با این اغراقها و جا انداختن این تعریفها در ذهن مردم ناآشنا با خودروهای روز دنیا، بیشترین لطف را در حق مافیای خودرو میکنیم و بزرگترین ضربه را به خودمان میزنیم، وقتی سراتوی نسل قبل با امکانات کمتر از مدل وارداتی برای مردم بشود نهایت آرزویشان، دیگر سایپا محال است برود سراغ تولید خودروهای جدیدتر، از سراتوی سایپا خوشنود باشید ولی قانع نه. (کم کم سراتو هم تبدیل میشه به زانتیا، خودروی با استهلاک بالا و ایمنی پایین که هنوز هم در ذهن بعضی ناآشنا به خودرو نماد لوکس بودن، شتاب و فرمان پذیری است و عاشقان سینه چاک دارد، خودرویی که پس از تصادف موتورش را باید در صندوق عقب یا پیاده رو پیدا کنی)

  • در پاسخ به: عوام الناس

   Saeed | دی 8, 1396 | لینک نظر

   تو رنج قیمت ماشین خوبيه
   اگه بیشتر پول داری برو بالاتر بخر نداری همون دوچرخه ۲۸ سوار شو برات خوبه
   الکی فلسفه چینی نکن

  • در پاسخ به: عوام الناس

   محمد | دی 8, 1396 | لینک نظر

   جناب متون حوصله سر بر ننویسید واضح حرفتونو بگین ، خب شما این معادله رو برای ما ناآگاهان حل کن ما حدود ۱۱۰ تومن پول دادیم در عوض ماشین بااصالت کره ای با موتور و گیربکس مثال‌‌زدنی ظاهر خوب امکانات متعارف خریدیم که از نظر تکنولوژی و چالاکی و فنی تا ۱۶۰ و ۱۷۰ میلیون رقیبی نداره حالا شما اگه میگی تو این رنج قیمت یعنی از ۹۰ تا ۱۷۰ میلیون خودروی صفر با اصالت غیرچینی بجز سراتو هست نام ببرید تا ما به اشتباهمون پی ببریم لطفا فقط خودروی صفر باشه ها نه که بگید بی ام و تمیز فلان مدل یا آزرا بهمان مدل که همشون جنازه شدن . پیشاپیش از نام بردن لنسر و رنو فلوئنس و کرولا گیربکس ۴ دنده ای بپرهیزید که موجب خنده میشه

   • در پاسخ به: محمد

    sunmartin | دی 8, 1396 | لینک نظر

    اقا محمد واقعا دست مریزاد گل کاشتی سراتو دومین محصول پرفروش شرکت کیا موتورز کره جنوبی با بالاترین امتیاز ایمنی بالاترین امتیاز رضایتمندی در سال 2013 و 2017 است
    خوشبختانه مدل مونتاژی سایپا که باکد TD مشخص شده از گیرباکس و موتور قوی ساخت شرکت psa بافناوری mpi با قدرت مثال زدنی و قابلیت نصب کیت فابریک توربو و افزایش قدرت تا 204 اسب در نوع خود بی همتاشت اتاق و پلت فرم سراتو با خواهر خوانده خود اللنترا و نیز خودروی شورولت کروز یکی است
    باینکه سایپا خیل عظیمی از آپشن ها از جمله گرمکن صندلی ها ترمز دیسکی خنک شونده عقب و بک لابت چراغ های پشت حذف کرده بازهم کیا سراتو در رنج قیمت تا 120 ملیون بی رقیب و یکه تاز بازار است

   • در پاسخ به: محمد

    این مطلب که سراتو سایپا در این بازه قیمتی یکی از گزینه های خوب و قابل تامل بازار است، دلیل بر این نیست که بهترین ماشین دنیاست. اینکه شتاب خوبی دارد دلیل بر این نیست که با ماشینهای یک رده بالاتر از خودش مثل سوناتا مقایسه شود و فقط به خاطر شتاب برتر دانسته شود.
    آیا مطمئن هستید تا رده قیمتی 160و 170 میلیون تومان رقیبی ندارد؟ نسل جدید سراتو (و همزادش هیوندا النترا) با 6ایربگ، مموری صندلی، رادار، گرم کن و سردکن صندلی، Drive mode، ESC ،HAC و… و پنج سال گارانتی، نمونه صفرش قیمتی حدود 160 تا 170 میلیون تومان در بازار دارد. با خودروهای دیگر بازار کاری ندارم، یعنی نسل جدید این خودرو رقیب نسل قدیم خودش هم نیست؟ با این حساب نسل جدید از نسل قدیم بدتر است؟ شاید چون ما در ایران به پراید و پژو عادت کرده ایم اینگونه فکر میکنیم، هنوز هم هستند کسانی که میگویند پرایدهای مدل 74 کره ای از پرایدهای صفر کیلومتر بهتر هستند یا 206 های قبل از سال 90 از مدل 96 بهتر هستند (که چه بسا اینگونه باشد). اما بعید میدانم سراتو مدل 2012 مونتاژ سایپا با ترمز عقب کاسه ای و بدون ESP بهتر از مدل 2017 کره ای باشد. امیدوارم به اشتباه تون پی برده باشید دوست عزیز. اغراق نکنیم، اندکی تفکر.

    • در پاسخ به: عوام الناس

     محمد | دی 8, 1396 | لینک نظر

     اتفاقا منم میخواستم به همینجا برسیم که تنها رقیب این ماشین تو بازه قیمتی ۹۰ تا ۱۷۰ تومن همین سراتو ۲۰۱۷ و النترا ۲۰۱۷ هستن که سراتو ۲۰۱۷ از پیشرانه مشابه با سراتوی مونتاژ مشابهه . تو ماشینای صفر مزدا۳ هم که ارتفاع کمش و قطعات نایاب و گرونش پدر درمیاره کرولا گیربکس ۴ دنده ای که فقط واسه تاکسی مناسبه با اون ریخت بیریختش فلوئنس هم که تکلیفش معلومه کلا تو آفسایده ، چینیام که جزو ماشین نیستن حقیقتا .ماشین کارکرده مال هفت هشت سال پیش هم که جنازه شده پس سراتو صفر مونتاژ با این مشخصات فنی خیلی ایده آله و خوش قیمته

    • در پاسخ به: عوام الناس

     sunmartin | دی 8, 1396 | لینک نظر

     جناب عوام الناس بله در رده 120 تا 160 رقیبی ندارد جز خود سراتو ydm 2017 است که بهترین خودروی سایز متوسط جهان شناخته شد بلحاظ تمام معیارها از قبیل تست های فنی قیمت در مقابل ارزش کاراییی و اعتماد و از همه مهمتر امنیت خودرو اما الحق که همین سراتو بقول شما 2013 سایپا با ترمز کاسه ای و فاقد esp و گرمکن که همه آنها و بیشترش را داشته و ناجوانمردانه توسط سایپا حذف شده حریفی در این رنج ندارد

   • در پاسخ به: محمد

    علی اکبر | دی 9, 1396 | لینک نظر

    تا حالا سوار رنو فلوئنس دنده ای شدی که موجب خندت میشه کیفیت بالاتر سواری نرمتر جادارتر شتاب وقدرت بیشتر در عمل نه روی عدد فلوئنس قدرت کمتری داره ولی گشتاورش برابره ولی این قدرت وگشتاور رو تو دور موتور پایینتر میده که باعث میشه زودتر به اون سرعت برسه ضمن اینکه چون دور موتور پایینتره اصطلاک کمتری داره هیچوقت سواری سراتو وهر کره ای رو با رنو مقایسه نکن سراتو چه برتری داره سواری خشک.اتاق وصندوق کوچک زیر بندی ضعیف و ضعف شاسی وکیفیت معمولی فلوئنس شتاب بالاتری داره البته دنده ایش چون اتوماتش cvtهست که برپایه اقتصادی بودن ومصرف سوخت طراحی شده ولی دنده ایش خیلی شتاب وکشش بهتری نسبت به سراتو داره خیلی هم بزرگتر وجادارتره فقط فرمونشو بچرخون بعد نظر بده ماشین کره ای فقط بزک مهندسی صفر

    • در پاسخ به: علی اکبر

     علی | دی 9, 1396 | لینک نظر

     آره آقا سراتو آشغاله بیا برو با فلوئنست حال کن بیخیال ما شو

 14. اربابی | دی 8, 1396 | لینک نظر

  حواله ۱۶۰۰ آپشنال اگه کسی داره خریدارم

 15. سعید | دی 8, 1396 | لینک نظر

  من که تا قبل از گرون شدن رفتم خریدم تحویل یک روزه ۱۰۶‌تومن البته از چند ماه پیش قصد خرید داشتم اگر بیشتر پول داشتم دو تا میخریدم میزاشتم تو پارکینگ خونم چادر میکشیدم چون این ماشین با این قابلیتها پتانسیل قیمت ۱۳۰ میلیونی هم داره . تو این یک هفته‌ای که خریدم دارم تستش میکنم همه مزیتهاش به کنار ، من فقط تو کف شتاب این ماشینم موتور فوق‌العاده قوی گیربکس به شدت هوشمند و نرم . اتاق و صندوق ماشین هم جاداره برای یک خانواده ۴نفره ایده‌آله

 16. آرام | دی 8, 1396 | لینک نظر

  میخوام سراتو اتوماتیک کارکرده بخرم دوستان راهنمایی بفرمایین

  • در پاسخ به: آرام

   امیر | دی 8, 1396 | لینک نظر

   در یک کلام عالیه حرف نداره

  • در پاسخ به: آرام

   sunmartin | دی 8, 1396 | لینک نظر

   اگه از سراتو سایپایی بهتر میخوای برو سمت سراتو ydm وارداتی که همین موتور و گیربکس روشه فقط فیس لیفته و چند تا آپشن اضافه داره ولی 170 تومانه
   من شخصا با اپتیما 2016 پژو 2008 جک جی 5 اسپورتیج
   سراتو ydm و الانترا 2015 رانندگی کردم
   به جرات میگم سراتو td سواری عالی نرم و با کیفیتی داره که با گرانقیمت ترین هم رده های خودش برابری میکنه
   در سراتو 2017 تنها چیزی که بهتر شده طول دومحور عق و جلو است که احساس بهتری در رانندگی به راننده دست میده

 17. علی اکبر | دی 7, 1396 | لینک نظر

  بعضیها سواد خودرویی ندارن فقط یه چیزی میگن بقیه رو هم گمراه میکنن همه چیز که قدرت موتور نیست قدرت با هماهنگی گیربکس وسیستم انتقال قدرت به سر چرخها درسته مزدا3 به خاطر گیربکس بهتر شتاب بهتری نسبت به سراتو داره اونایی که بیخود جو میدن میگن سراتو 160 میارزه به چی میارزه سواری خشک وجلوبندی ضعیف وشاسی ضعیف وداشبرد خشک وکیفیت معمولی برو یه دور با رنو فلوئنس دنده ای بزن سراتو رو تو آینه هم نمیبینی وقتی شتاب میگیره. سواری نرم کیفیت داخل خیلی بالاتر از سراتو زیر بندی وشاسی محکم اصطلاک وکیفیت بالا گشتاور وقدرت رو تو دور موتور پایینتر میده یعنی زودتر به قدرت وگشتاور میرسه پس کشش بهتری داره وبه دلیل داشتن دور موتور کمتر فشار کمتری به موتور میاد واصطلاک کمتری داره هم داخل اتاق هم صندوق جادارتر از سراتو هست ماشین کره ای فقط آپشن بزک واسباب بازی برای کسایی که علم مهندسی ماشین رو نمیدونن خوبه تواروپا کیا وهیوندا رتبه دهم هم از نظر فروش نیستن چون اروپا کیفیت وپرفورمنس مهمه وسواد خودرویی توامریکا اگه کره ای فروش داره به خاطر خدمات خیلی زیاد وچون سرمایه گذاری از آمریکا بوده توکره طرفدار داره وگرنه خدماتش کم بشه فروشش نصف میشه

  • در پاسخ به: علی اکبر

   علی اصغر | دی 8, 1396 | لینک نظر

   رپرتاژ آگهی خوبی بود برای خودروی نچسب رنو فلوئنس ! فلوئنس بدترین بازار دست دوم رو داره قطعاتش بسیار کمیاب و گرونه خدمات پس از فروش نداره طبیعتا افت قیمت بالایی هم داره ، خب حالا شما که سواد کافی داری بگو ببینیم موتور فلوئنس چند اسب بخار و چقدر گشتاور تولید میکنه ؟ فلوئنس ۱۴۳ اسب بخار سراتو ۱۵۶ اسب بخار خب چطوریه که فلوئنس شتابش بیشتر از سراتوعه ؟! موتور و گیربکس ۶ دنده اتومات سراتو مال سال ۲۰۱۳ هست یعنی از مزدا۳ خیلی جدیدتر اسب بخار و گستاور سراتو هم از مزدا بیشتره تو تمام درگهایی هم که ما دیدیم از این دوتا ماشین سراتو مزدا رو میزنه سوناتا yf رو هم میزنه

   • در پاسخ به: علی اصغر

    علی اکبر | دی 9, 1396 | لینک نظر

    منم تودرگ دیدم زانتیا سراتو رو میخوره با135 اسب بخار چه ربطی داره چون سراتو مثلا 13 اسب بیشتر داره شتابش خیلی بهتره فلوئنس دنده ای قدرت وگشتاور رو تودور موتور پایینتر میده که باعث میشه زودتر به شتاب وقدرت برسه حالا فرض که شتاب سراتو بهترم باشه در حد ناچیز .سواری خشک وزیر بندی وشاسی ضعیف و اتاق وصندوق کوچک کیفیت معمولی وداشبورد قدیمی. واصطلاک بالا به چشم دیدم چون کارم هست میگم بعد 100000 اکثر سراتو ها جلوبندی کامل تعویض شده ومشکلات فنی زیادی داره مخصوصا اگر فشار بهشون بیاری

    • در پاسخ به: علی اکبر

     علی اوسط | دی 9, 1396 | لینک نظر

     زانتیا چه صیغه ای دیگه اون که ایمنیش در حد پرایدم حیست و تولیدش تو اروپا همون 20 سال پیش بعلت بدنه نازک و ایمنی پایین موقع شد کجا زانتیا سراتو تو شتاب میخوره؟ احتمالا سراتو وایساده بوده که زانتیا ازش سبقت گرفته در ضمن روغن ریزی و هزینه اویل پمپ های زانتیا و سیستم پنوماتیکش که سراسر ایراده هر کسی میدونه در عوض سراتو بهترین موتور و گیربخکس و بهترین زیر و بند و جلوبندی داره حالا شما داری از زانتیا جانب داری میکنی مشخصه کاملا سراتو اینقدر خوبه که تو آمریکا بعنوان با کیفیترین سدان کوچک شناخته شد جاییکه هیچ اثری از فرانسوی های پر استهلاک نیست

    • در پاسخ به: علی اکبر

     بابک | دی 9, 1396 | لینک نظر

     زانتیا مگر اینکه اگزوز سراتو رو بخوره ، زانتیا به علت دنده‌ای بودن ممکنه تو صد پتر اول جلو بیفته ولی در ادامه جِر خواهد خورد

  • در پاسخ به: علی اکبر

   علی اوسط | دی 8, 1396 | لینک نظر

   داداش رنو فلوئونس سوارا که همون ال نوت خریدن با پول بیشتر نه قیافه داره نه آپشن کیلومترشم که مث اسباب بازی کامپیوتریه
   طراحی که تعطیله داری چیو با سراتو مقایسه میکنی؟؟
   برو تو پیج سراتو تمام دارندگان سراتو اکثرشون قبلا مزدا 3 داشتن یا رنو فلوئونس داری رو چی مانور میدی روی گیربکس cvt کند و ارزان رنو یا بازار دست دوم افتضاحش یا خدمات پس از فروشش نامناسبش یه چیزی بگو با عقل جور در بیاد

   • در پاسخ به: علی اوسط

    علی اکبر | دی 9, 1396 | لینک نظر

    توداری روچی مانور میدی رو سواری خشک واتاقوصندوق کوچک و داشبرد مسخره وزیر بندی ضعیف وشاسی ضعیفتر چندتا سراتو دیدی همشون توکیلومتر 100000 جلوبندی کامل تعویض کردن فلوئنس خودم هم گفتم فولش چون cvt هست شتاب کمی داره ولی دنده ایش نفس سراتو رو میگیره قیافه هم سلیقه ای چون از نظر شما سراتو قشنگه همه باید بگن قشنگه بعد فلوئنس چه ربطی داره به ال90 اصلا شباهتی دارن نمیدونی نگو اونجوری باشه سراتو هم همون ریو حتما

  • در پاسخ به: علی اکبر

   sunmartin | دی 8, 1396 | لینک نظر

   تمام تست های شتاب سراتو واقعا حیرت آوره سراتو با بزرگتر از خودش هم کم نیاورده
   مثلا با مزدا 3 که صد تا تستش هست مزدا را کاملا محو میکنه
   حتی با سوناتا
   دوستمون تست هاش هست سامیار برو ببین شتاب 5 ثانیه زده
   با یه کیت 4 ملیونی کدوم خودرو میشناسی 5 ثانیه شتاب بزنه با قیمت 110 ملیون ؟؟؟
   واقعا برخی افراد در چرند گویی و پره پراکنی ید طولایی دارند فکر کنم از عمله نکره های همون تیگوران هستی نه؟؟?

   • در پاسخ به: sunmartin

    علی اکبر | دی 9, 1396 | لینک نظر

    بزرگتر از خودش منظورت کامیونه تو چرند میگی یه سراتو خریده فکر میکنی z4 خریدی برو توآپارات زانتیا میخوره سراتو رو از کجا آوردی این تستها رو از شعورتم معلومه من هر چی نوشتم بی احترامی نکردم میگی عمله همون ادب وشعورت به سراتو میخوره برو ببین تواروپا کیا برند دهم هم نیست ولی رنو بعد فولکس دومه از خودت میسازی میگی کیا بهترین برن از نظر کیفیته مردم رو گمراه نکن من نمیگم سراتو یا کیا آشغاله ولی خیلی پایینتر از این حرفاست حالا چون تو خوشت میاد باید برای مردم داستان بسازی

    • در پاسخ به: علی اکبر

     sunmartin | دی 9, 1396 | لینک نظر

     شزکت کیا هیوندا چهارمین خودروساز برتر جهان و رنو در رده 11 است همین کافیه واسه شوما که میایی و سر قبری گریه میکنی که مرده توش نیس اصلا کیا هیوندا چه ربطی به رتو و سیتروئن دارن،؟ اصلا بهیچ وجه قابل مفایسه نیستن اونها خودروهایی از فرانسه با استهلاک بالا و روغن ریزی و هزینه سرسام آور هستن اما کیا و بخصوص سراتو به استهلاک صفر و شتاب مثال زدنی معروفه

    • در پاسخ به: علی اکبر

     حمید | دی 9, 1396 | لینک نظر

     داداشی این اسما که میبینی همشون یکی دو نفرن با اسمای مختلف برات کامنت میزارن سواد خودروییم ندارن یا دلالن یا باباشون با قرض و قوله قسطی یه سراتو گرفته اینم بعد نوشتن مشقاش میاد تو این سایت چرت و پرت میگه زیاد خودتو درگیرش نکن شوت تر از این حرفاس که حرفاتو بفهمه!
     وگرنه سراتو با ترمز کاسه ای و بدون esp و دوتا ایریگ ایمنیش در حد همون سمنده مصرف سوخت شهرش داغونه صندلیاش ایرانی و بی کیفیته اینارو همه میدونن فقط اینجا یه ترول بیکار عشق سراتو داره که هر روز با 10 تا اسم اینجا کامنت میده که به خیال خودش سراتو ببره بالا همینکه میگه سراتو ایمنترین و بهترین ماشین جهان باید یه لبخند بزنی یه دستیم به سرش بکشی و از کنارش رد شی یه پولیم بزاری تو جیبش ???

     • در پاسخ به: حمید

      آرامین | دی 9, 1396 | لینک نظر

      نه بابا راس میگی تو پول واسه خودت نگه دار که از رفت و آمد با موتور طرح هوندا خلاص بشی شاید بتونی یه پیکان برگشتی چیزی بخری در ضمن همچی بیراه هم نگفته جناب سانمارتین سراتو امسال در رده اول با کیفیترین و ایمن ترین خودروهای سال 2017 شد

     • در پاسخ به: آرامین

      آدامس | دی 10, 1396 | لینک نظر

      سانمارتین چنتا اسم داری تو بچه اصفهون خخخخخخخ
      این لگن سایپا بدون esp با ترمز کاسه ای و دوتا ایربگ ایمنیش همون سمند خودروی ملیه تازه حال دادم بهت وگرنه همون کیا پراید سوسکیته ?????

     • در پاسخ به: آدامس

      آرامین | دی 10, 1396 | لینک نظر

      من سانمارتین نیستم و بچه تهران میتونت بیایی الان تو کار اسپرت خودور هستم کوچه آهنین من خودم با قطعه سرو کار دارم کیا سراتو دقیقا تا رنج 160 بی نظیره و هیچ خودوریی کیفیت اون نداره

     • در پاسخ به: آرامین

      کامران | دی 11, 1396 | لینک نظر

      اره حق با شماست مشخصه که اینکاره این و اطلاعات خودروییه بالایی دارین!
      این ماشین تا 160 که هیچ تا 200 بی رقیبه! مخصوصا با ترمز عقب کاسه ای و 2 تا ایربگ و بدون esp و صندلیای ایرانی و تعلیق عقب ساده و غیر مستقل!
      اره حق با شماست ترمز دیسکی و esp و ایربگهای حذف شده سوسول بازی ایه و سایپام واسه همین حذفش کرده این ماشین تا 160 بی رقیبه!
      شاید باور نکنی ولی من یک سال و خورده ایه سراتو دارم ماشین خوبیه برای همینم خریدمش ولی ایرادم کم نداره و یک ریال بیشتر از قیمتی که الان داره فروخته میشه نمیارزه که اگه می ارزید سایپا از خدا خواسته فرو کرده بود!
      بیشتر کامنتای تعریف تمجیدای الکیم تو این سایت سانمارتین با اسمهای مختلف میزاره همه بچه های قدیمی سایتم میدونن خز سراتو رو در اورده ولی الکی خوشه دیگه… بگذریم
      به جای بالابردن الکی این ماشین سایپارو باید مجبور کرد امکانات ایمنی حذف شده از رو ماشین رو برگردونه نکه بگیم این ماشبن تا 160 میارزه!
      بیخیال
      موفق باشین

     • در پاسخ به: کامران

      آرامین | دی 12, 1396 | لینک نظر

      داداش قاط زدی یهو من فروشگاه آرامین دارم تو کوچه آهنی قطعه عروش مزدا کیا هیوندا و هوندا هستم وقت کردی ی سر بزن
      دارم میگم تا 160 می ارزه مسخره و لودگی نکن بدون می ارزه موتور و قطعاتی که سراتو داره الان رو هوندا سویکه که اون 200 ملیونه پس واقع بین باش تازه سراتو بلحاظ فنی کد قطعاتش در گرید A اصلا میدونی چی میگم یا یاسین میخونم تو گوش افراد معلوم الحال مث تو امثالهم در ضمن من نمیدونم سانمارتین کیه و کوجاس اما هرکی هست خیلی اطلاعات فنی خوبی داره و حسادت تو که میای با صد اسم کامنا میزاری هم کار درستی نیست در ضمن تو سراتو که سهله پرایدم نداری کم قپی بیا پیش ما خداروزیت جای دیگه بده

     • در پاسخ به: آرامین

      کامران | دی 12, 1396 | لینک نظر

      پس دوستمون درست گفته بودن معلوم شد همون سانمارتین ترولی بچه اصفوهونی پس باید در حد شخصیتت جوابتو بدم انقدر تابلویی که دیگه خواجه نصیر طوسیم میدونه تو گاریم نداری چه برسه به مغازه نهایتا ته مغازرو تی میکشی یا یه مغازه اوراقی داغون داری خرج پرایدتو در میاری پس شلوغش نکن هرچی داری من چند برابرتو دادرم پس هیس
      من دارم یاسین تو گوش توی بیسواد میخونم که نمیفهمی esp چیه ترمز دیسکی چیه ایربگ چیه دو کلمه جواب مثل ادم نداری بدی وقت منو نگیر
      قطعات هوندارم دیگه با سراتو مقایسه نکن که انگار پرایدو با سراتو مقایسه کردی خندم میگیره
      حرف دهنتم بفهم بچه جون اندازه دهنت تلاوت کن

     • در پاسخ به: آرامین

      بهزاد | دی 12, 1396 | لینک نظر

      ارمین این حرفارو جایی نزن بهت میخندن حالا یا دلالی یا هرچیز دیگه مهم نیست ولی این حرف که سراتو تا 160 میارزه نشون میده ادم بی سوادی هستی وگرنه همچین حرفی نمیزدی سعی کن زیادی جو گیر نشی این چرتو پرتا چیه مگه میشه یه مصرف کننده معمولی اینجوری جو گرون شدن ماشینشو بده! هر وقت سراتو سایپایی شد 160 مزدام میشه 180 الانترا و سراتو وارداتیم میشن 220 الی اخر…

 18. بابک | دی 7, 1396 | لینک نظر

  با سلام . من هیوندای i20 داشتم فروختم سراتو آپشنال گرفتم با اینکه اون هیوندا وارداتی بود ولی تفاوت کیفیتی با سراتو مونتاژ نداره قدرت موتور سراتو هم خیلی بیشتر و بهتر از i20 هستش یعنی اصلا قابل مقایسه نیست سراتو بسیار پرشتابه درکل از انتخابم راضیم

 19. نسل دوم سراتو که الان توسط سایپا داره مونتاژ میشه از سال 2008 تا 2013 در کره مونتاژ و به ایران وارد میشد. خب مسلما ماشین خوب و با امکاناتی در زمان خودش بود. ولی الان نسل جدیدش با امکانات خیلی بیشتر داره تولید میشه که رادار داره، کروز اتوماتیک داره، انتخاب نوع رانندگی داره و… و موتور گیربکسش هم اگر پیشرفت نکرده باشد مسلما پسرفت نکرده است. نسل قبل که در ایران وارد میشد من کمتر در سایتها میدیدم که از آن اینقدر تعریف کنند، یا همین نسل جدیدش را نیز کسی آنقدر تعریف نمیکند. ولی عجیب است که از وقتی که نسل قبلی با امکانات کمتر و کیفیت پایین تر در سایپا مونتاژ میشود همه از آن دارند تعریف میکنند، تعریف که چه عرض کنم آن را با ماشینهای چند رده بالاتر مقایسه و در آخر برتر میدانند! نمیدانم شاید وقتی ماشینی در دسترس عموم قرار میگیرد این اتفاق میافتد، مثلا نمایشگاه دارهای بعضی خیابانها که تا دیروز پرشیا و 405 معامله میکردند، وقتی یک سراتوی سایپایی میبینند، فکر میکنند که فراری است. به هر حال سراتوی سایپا نسبت به قیمت و شرایط گرانی کنونی شاید تنها گزینه قابل قبول در این بازه قیمتی باشد ولی دوستان اغراق نکنند و آن را با ماشینهای تا 170 میلیون مقایسه نکنند. سراتو سایپا در مقابل مزدا3 ژاپنی حرفی برای گفتن ندارد (بله مزدا3 ارتفاع پایینی دارد). همه چیز یک ماشین که قدرت موتور و شتابش نیست که دوستان از روی کاغذ با 156 اسب بخار به آسمانها پرواز میکنند، در همین رده قیمتی 2008 (فرغون تولیدی ایرانخودرو) شتاب بالاتری دارد. به هر حال مبارک دوستان خریدار باشد ولی اغراق نکنیم و واقع بین باشیم. دوستی گفته بود تا رده 170 میلیون هیچ ماشینی به گرد پاش نمیرسه! راستش پراید موتور توربو هست که تا رده 600 میلیون هم هیچ ماشینی به گرد پاش نمی رسه. درسته شرایط تعرفه ای درست نیست ولی اینقدر اغراق و بزرگنمایی و راضی بودن به وضع موجود باعث میشه که سایپا تا 20 سال آینده هم این خودرو را تولید کند و مثل پژو پارس هنوز هم مشتریها برایش سر و دست بشکانند و پژو پارس سفید را همرده بنز S500 بدانند و ایرانخودرو هم خوشحال و خندان تولیدش کند. به هرحال دوستان خریدار مبارکتان باشد ولی واقع بین و جهان بین باشید.

  • در پاسخ به: عوام الناس

   رامین | دی 7, 1396 | لینک نظر

   عزیزم موتور سراتو از مزدا خیلی سرحالتره اسب بخارشم بیشتره من با جفتش رانندگی کردم شتاب سراتو از مزدا ۳ خیلی بیشتره تازه یه کلیپ هم دیدم همین سراتو مونتاژ تو درگ سوناتا yf رو هم میزنه

 20. حسین | دی 6, 1396 | لینک نظر

  سلام بچه های سراتو سوار منم یکماه هست که خریدم ولی صدای کابین و چرخها زیاد میاد تو اطاق قبلا یه تندر ۹۰داشتم خیلی بیصدا بود ولی نمیدونم چرا این صداش مخصوصا در دور موتور بالا زیاده شماها کلافه نیستین نمیشه کاری کرد؟

  • در پاسخ به: حسین

   محمد | دی 6, 1396 | لینک نظر

   بیخیال داداش

  • در پاسخ به: حسین

   sunmartin | دی 7, 1396 | لینک نظر

   لاستیک را با نوع کره ای هانکوک تعویض کنید با سایز 215*60*55 کیفیت چند برابر میشود
   صدا بهیچ وجه داخل نمی آید مگر غرش رعد آسای موتور که بسیار اسپرت است و حس ثلابت و اطمینان را به راننده میدهد تکنولوژی برتر mpi پژو (برترین موتور 2 لیتری در سال 2013)
   این خودرو قابلیت کیت توربو را دارد 204 تا 205 اسب قدرت دارد با این کیت
   دوست عزیز سامیار از تهران این کیت را خریداری کردند و شتاب 5 زده شد

   • در پاسخ به: sunmartin

    امیر | دی 7, 1396 | لینک نظر

    جناب سانمارتین جریان این “تکنولوژی برتر mpi پژو” چیه ؟! چرا میگید پژو ؟!

    • در پاسخ به: امیر

     sunmartin | دی 7, 1396 | لینک نظر

     با تشکر از توجه شما امیر جان موتورهای سراتو و اسپرتیج طراحی شرکت معظم پژو است باید توحه داشت که پژو دومین و سومین انجین ساز جهان است و بغیر از خودرو انجین های بسیار مطرحی طراحی کرده موتور سراتو با کد G4K و مدل mpi جزو ساخته های خوب پژو ب ای شدکت کیا هیوندای است

     • در پاسخ به: sunmartin

      امیر | دی 7, 1396 | لینک نظر

      عجب واقعا نمیدونستم ، خب چرا خود کمپانی کیا طراحی نکرده ؟! کمپانی کیا خودش غولیه
      هر چند که طراحی خیلی خوبی انجام دادن با توجه به ابعاد ماشین واقعا ، پدال گاز رو فشار میدی ماشین پرواز میکنه

     • در پاسخ به: امیر

      sunmartin | دی 8, 1396 | لینک نظر

      خوب کمپانی ها با هم همکاری میکنن مثلا سامسونگ مل سیستم برقی و ناویگیشن و اطلاعات و سرگرمی بی ام دبلیو طراحی میکنه و یا پژو موتورهای سوبارو و کیا هیوندای
      البته پژو کارش واقعا در زمینه طراحی درسته و جزو برترین هاست همین موتور پژو 2008 مشترک با bmw ساخته شده

    • در پاسخ به: امیر

     آرتین | دی 7, 1396 | لینک نظر

     دوستان سراتو رنگ لیزری محشره لدفا از نزدیک این رنگ ببینید امروز تو هوای سرد گرمکن فابربک صندلی حس خوبی بهم داد 1.500 هزینه شد و برای آینه ها با کلید فابریک و موتور کره ای هم 1.400 البته من پاور ویندوز هم انداختم جمعا شد 1.400 با تشکر از جناب مهندس سانمارتین که با آدرس دهی صحیح نصاب حرفه ای و جنس خوب بهم معرفی کردن ازسون صمیمانه تقدیر میکنم

 21. نیما | دی 6, 1396 | لینک نظر

  ماشالله بهترین ماشین و پرفروشترین ماشین بترکه آدم حسود??

 22. آرتین | دی 6, 1396 | لینک نظر

  منم به جمع سراتو بازها پیوستم تا الان هرچی راجع به این خودرو میگفتن راستش باور نمیکردم امروز یه قهوه ای لیزری خریدم کیفیتش خیلی خوبه اتاقش جاداره و واقعا حرفه ای طراحی شده هیچ کم و کسری نداره فقط جالبه واسم چرا اینقدز شتابش زیاده نمیشه بهش گاز بدی من قبلا رنو مگان داشتم اصلا و ابدت با رنو جماعت مقایسه نمیشه کرد واقعا که چی ساختی کیا موتورز دروود به شرفتت برای جنسی که میدی دست مشتری امیدوارم همتون با تن سالم و دل خوش از خودروی سراتو لذت ببرید

  • در پاسخ به: آرتین

   شهاب | دی 6, 1396 | لینک نظر

   مبارک باشه ، بله در کنار همه خوبیاش شتابش هم عالیه

  • در پاسخ به: آرتین

   محمد | دی 6, 1396 | لینک نظر

   تبریک میگم مطمئن باشید که ماشین با کیفیت و با اصالتی خریدید با قطعات ارجینال کره ای . رنگ زیبایی هم انتخاب کردید و کلا خیلی خوبه مردم ماشین رنگی بخرن و فقط دنبال سفید و مشکی نرن البته با احترام به تمام دوستانی که ماشین سفید رنگ دارن

  • در پاسخ به: آرتین

   نیما | دی 6, 1396 | لینک نظر

   البته آقا آرتین اینجا سابقه داشته که طرف دنا و سمند داشته هیچ امیدی هم نداره که روزی بتونه سراتو بخره ولی میاد اینجا کری میخونه یا از اونا مفلوکتر یه کاراکتریه که لنسر اتاق تعویض خریده ولی میاد تو این پیج در مورد سراتو بد میگه??

   • در پاسخ به: نیما

    آرتین | دی 7, 1396 | لینک نظر

    نیما جان این بابا amin چینی بازه الان که لنسر خریده فکر کرده فانتوم سوار شده بزار تو حال خودش باشه
    بله من قهوه ای لیزری سفارشی خریدم آینه تاشو هم همین امروز عصر انداختم با کلید فابریک و گرمکن صندلی واقعا در یک جمله سراتو عالیه بازم بخوام بخرم همین انتخاب میکنم و اگر بتونم مدل 2017 که زیبایی دو جندانی داره با تشکر از جناب سانمارتین که طی تماس تلفنی بنده را برای خرید سراتو واقعا راهنمایی کردند و نگذاشتن به دام چینی ها بیوفتم

    • در پاسخ به: آرتین

     حسین | دی 7, 1396 | لینک نظر

     امین جون داداش کامنتی که برات گذاشتم که همه اسما همون ترول کذایی سایته اینجا جوابشو میگیری
     ضرب المثل خر چه داند قیمت زعفران که میگن واسه این داداشمونه!

    • در پاسخ به: آرتین

     نیما | دی 7, 1396 | لینک نظر

     بله رنگ قهوه ای لیزری خیلی زیباست نوکمدادی هم همینطور کلا خیلی خوبه ماشین رنگی بخریم . ماشینی که موتور و گیربکس خوبی داره قیمت نداره

 23. امیر | دی 6, 1396 | لینک نظر

  زانتیا با اون همه ادعا که هنوزم پرطرفداره و به شتاب بالا معروفه تازه با موتور ۲۰۰۰ میتونه ۱۳۵ اسب بخار تولید کنه در صورتیکه سراتو ۲۰۰۰ بیشتر از ۱۵۶ اسب بخار نیرو تولید میکنه پس لقب موشک برازندشه الان جوری تو بازار سراتو جاشو باز کرده که همه دنبال خریدشن و دست دومش مخصوصا اگه آپشنال باشه مثل پول نقده چون موتور و گیربکسی که این ماشین داره بدون اغراق تا ۱۷۰ میلیون هم همتا نداره الان شما موتور اکسنت و مزدا ۳ و کپچر رو به مشخصاتش مراجعه کنید واقعا حرفی برای گفتن ندارن جلوی سراتو

 24. همایون | دی 5, 1396 | لینک نظر

  عشقه عشققققق حرف نداره

 25. رضایی | دی 5, 1396 | لینک نظر

  امروز یه دونه نوکمدادی تحویل گرفتم همه چی عالی داخل ماشین هم بسیار زیبا و جذابه صفحه کیلومترش خیلی قشنگگگه مخصوصا ترکیب رنگ یخی پشت آمپر و نور قرمزی که بصورت دایره ای کیلومتر شمارو احاطه کرده? بخدا من مدتی بود تحقیق میکردم و مردد بودم ولی امروز فهمیدم که بهترین انتخاب بوده مطمئن باشید اگر بخرید پشبمون نمیشید

  • در پاسخ به: رضایی

   sunmartin | دی 5, 1396 | لینک نظر

   مبارکه مبارکه ? به جمع سراتو سواران خوش اومدی مطمئن هستم که انتخاب خوبی کردید از برند مطرح کیا موتورز
   سراتو بخصوص در رنگ نوک مدادی واقعا زیباس
   امیدوارم از کی لسس
   اتو استارت استپ
   سیستم حرفه ای صوتی تصویری
   شتاب عالی
   صندلی های چرمی
   فرمان دور دوزی شده
   سانرووف 3 حالته
   و سیستم ایزی اوپن درب ها
   و آمپرهای سوپر ویژن لذت ببرید

 26. حامد | دی 4, 1396 | لینک نظر

  من دارم یه چند وقته تو محدوده ۹۰ تا ۱۲۰ میلیون تحقیق میکنم برای خرید خودرو روز به روز بیشتر به قابلیتهای این ماشین پی میبرم یکبار هم فرصتی پیدا شد باهاش یه مسیر کوتاه رانندگی کنم در یک کلام باید بگم بسیار عالیه و حتما اگر بتونم ماشین فعلیم رو بفروشم برای خرید سراتو اقدام خواهم کرد چون این ماشین با این قابلیتها گرونتر خواهد شد

 27. امیررضا | دی 4, 1396 | لینک نظر

  از خفن بودن این ماشین باید بگم که من سوناتا و مزدا۳ و اپتیما و سانتافه اتاق جدید رو تو جاده کفی و سربالایی سوسک کردم

 28. حسین | دی 4, 1396 | لینک نظر

  اونایی که میان ندونسته از این ماشین بد میگن فقط کافیه یکبار باهاش رانندگی کن تو سربالایی باهاش یه سبقت بگیرن اونوقت یه عکس از موتور و گیربکس این ماشین میگیرن قاب میکنن میزنن به دیوار خونشون تا هرروز ببینن و حال کنن

 29. محمد | دی 3, 1396 | لینک نظر

  افشین خان بالاخره موفق به ثبت نام شدین ؟ اگر آره چه رنگی ؟

 30. سینا | دی 3, 1396 | لینک نظر

  ترمز کاسه ای چرخهای عقب ملاک بد بودن ترمز نیست رفیق من تویوتا هایلوکس ۲۰۱۶ خریده ترمزهای چرخ عقب کاسه ای هستن رنو کپچر هم بعضی مدلهاش ترمز عقب کاسه اییه ولی دلیل بر بد بودن نیست بدون اغراق بگم من ماشین زیاد داشتم و تست کردم سراتو تا ۱۶۰ و ۱۷۰ میلیون هم رقیبی از نظر موتور و گیربکس و سواری خوبش نداره یعنی شما بری یه اپتیما هم بخری تفاوتی رو با سراتو نسبت به پول گزافی که پای اپتیما دادی حس نمیکنی که هیچ تازه به نظر من سراتو واسه فاق بیشتر لاستیکش نرم تر هم هست و مطمئن باشید بعد از چند سال دیگه اگه بالاخره مونتاژش تو ایران متوقف بشه مثل زانتیا و رونیز و ماکسیما همه میگن حیف که دیگه مونتاژ نمیشه

  • در پاسخ به: سینا

   sunmartin | دی 3, 1396 | لینک نظر

   درود بر شما بله من هم تا رنج 160 این خودور بی رقیب میبینم فقط سراتو 2017 و اپتیما tf رقیب این خودور هستند سواری سراتو هزاران مرتبه بهتر از تویوتا کروالا و هیوندای الانترا 2017 است کاملا با صحبت های شما موافقم فقط برخی کمبود ها در زمینه آپشن مشاهده میشه که تقصیر شرکت کیا موتورز که به خواسته های سایپا تن داده در اجازه حذف آپشن

   • در پاسخ به: sunmartin

    امانی | دی 4, 1396 | لینک نظر

    این سنماریتن همه چی داشته. از لامبورگینی هوراکان بگیرید تا ژیان!!! خیلی به حرفاش توجه نکنید.

    • در پاسخ به: امانی

     علی | دی 4, 1396 | لینک نظر

     امانی برو دارُالمجانی

     • در پاسخ به: علی

      sunmartin | دی 4, 1396 | لینک نظر

      علی جان این افراد نه با سراتو رانندگی کردن و نه حتی استارت زدن فقط دهان باز میکنن به انتقاد کور و بی دلیل این افراد فقط نق میزنن از اوضاع و هیچ حرکتی مفیدی انجام نمیدن در جهت بهبود من نمیدونم چه ضدیتی دارن با کره ها یکیو میشناسم که میگه میدونم کیا بهترین برند با کیفیت جهانه و سامسونگ بالانرین تکنولوژی داره اما باز از کره ها متنفرم بالاخره این قبیل ادم ها هم وجود دارن

     • در پاسخ به: sunmartin

      علی | دی 4, 1396 | لینک نظر

      آقا ما بحثمون اینه که قبول داریم این ماشین هم مثل همه ماشینها کاستی هایی رو داره ولی ولی ولی …‌ ما میگیم با این پول هیچ ماشینی رو به شما نمیدن که موتورش ۱۵۶ اسب بخار باشه که نسبت به جثه ماشین موتورش هیولاست باور کنید من با این ماشین خارج شهر زیاد میرم خیلی اوقات تو کفی پیش اومده برام که خودم اصلا متوجه نبودم و داشتم سرگاز میرفتم که یک دفعه چشمم به کیلومتر افتاده دیدم دارم ۱۵۰ تا میرم شتابش بینظیره گیربکسشم اتوماتیک ۶ دنده باشه که میرزه به هیکل کرولا با اون گیربکس ۴ دنده مزخرف و در کنار موتور و گیربکس مثال زدنیش امکاناتی مثل پدال شیفتر پشت فرمون و جی پی اس و دوربین دنده عقب و سانروف و کیلس استارتر داره

     • در پاسخ به: علی

      sunmartin | دی 5, 1396 | لینک نظر

      علی جان دوست خوبمون سامیار کیت توربو بسته سراتو تبدیل به هیولا شده صفر تا صد 5 ثانیه واقعا عالیه نمیدونم چقدر روی موتور سراتو شرکت پژو کارکرده تکنولوژی mpi و کد g4k یکی از پر بازده ترین موتورهای موجود شرکت psa بروی گیربکس حرفه ای از شرکت فورد واقعا سراتو تبدیل به انتخاب اول سدان کلاس b نتنها در ایران بلکه آمریکا کرده لطفا به آمار رضایتمندی و کیفیت خودروهای آمریکا در ماه گذشته نگاه کنید سراتو سومین خودروی با کیفیت بوده

     • در پاسخ به: sunmartin

      علی | دی 5, 1396 | لینک نظر

      بله همینطوره من یادم میاد سال ۲۰۱۱ همین سراتو td تو آمریکا پرفروش ترین سدان کوچک شهری شد

     • در پاسخ به: sunmartin

      علی اکبر | دی 9, 1396 | لینک نظر

      از کجا آوردی کیا با کیفیت ترینه جدأ توهم داری خیلی عشق سراتو داری از کجا میسازی اینا رو موتور mpi پژو وگیربکس فورد پس چی مال خودشه mpi دیگه قدیمی شده الان خود کره ایها gdi کردن موتوراشون رو 156 اسب بخار رو توعمل ببین توآپارات از زانتیا 135 اسبی میخوره اره سراتو خیلی هیولاست فقط نمیدونم تو تستهایی که با چشم خودم دیدم از بقیه عقب افتاده

    • در پاسخ به: امانی

     داداش چرا حسودی خوب داشته دیگه حالا من النترا و سراتو و مزدا 3 میدونم چون تو اون گروه ها خودش پیج داره اون بنده خدا سانمارتین هم گفت النترا و مزدا 3 حالا شما میخوای مسخره کنی اون دیگه شخصیت خودت نشون میده اتفاقا منو راهنمایی کرد موقع خرید و بلحاظ فنی و تشخیص رنگ خیلی حالیشه شما هم بهتره با رعایت اداب صحبت کنی