تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ | 1515 نظر

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران
3 رای - میانگین 3

تفاوت سراتوهای وارداتی با مونتاژ داخل در چیست؟

حسین دلاور – روزنامه دنیای خودرو سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و …
سراتو سایپا-10

 داستان سراتو

سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و نسل سوم جایگزین آن شد. این یعنی که خودرویی از رده خارج در سال 1393 به خط تولید آمد و داستان‌ها و حواشی، تازه شروع شد. خیلی‌ها به این مسئله پرداختند که آمدن سراتو اتاق قدیم، ضعف سایپا و صنعت ماست و حضور یک ماشین از رده خارج روی خط تولید، آن هم زمانی که نسل جدیدش در تمام خط تولیدها فعال است، تحقیر مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. گذشت تا اینکه سراتو سایپا در دو مدل دنده‌ای 1600 سی‌سی و اتوماتیک 2000 سی‌سی ثبت نام و شد و به دست مشتریان رسید. این یعنی شروع دوباره حواشی و داستان‌ها….

سراتو سایپا-2
موتور سراتو سایپا چه مشخصاتی دارد؟

 

سایپا، سراتوهای تولیدی خود را به روش مونتاژ یا CKD عرضه می‌کند و اصلی‌ترین قسمت ماشین‌ها مطمئنا جزو قطعات مونتاژی حساب می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی قادر به تولید 124 اسب بخار با گشتاور 156 نیوتون‌متر است و با گیربکس 5+1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. این ماشین به دلیل داشتن گیربکس دنده‌ای زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. زیرا نسخه 1600 وارداتی این خودرو هم وجود دارند که با گیربکس اتوماتیک عرضه شده‌اند و قیمتی مناسب دارند.

نسخه اتوماتیک سراتوی سایپا، به موتور 2000 سی‌سی 156 اسب‌بخاری و گشتاور 194 نیوتن متری مجهز است. این موتور به یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک متصل شده که قدرت را به چرخ‌های جلو خودرو می‌رساند. برخی در زمان عرضه این ماشین گفتند که گیربکس نسخه اتوماتیک چهارسرعته بوده و متعلق به مدل‌های 2010 سراتو است. ولی با این تفاسیر که این روزها سراتو سایپا، گیربکس 6 سرعته را زیر کاپوت دارد، می‌توان گفت که فناوری بازنگری کیا در سال 2011 را یدک می‌کشد.

ترمزهای عقب از دیسکی که ما تا به امروز روی وارداتی‌های سراتو دیده بودیم، به کاسه‌ای تغییر کرده است. همچنین دیگر خبری از رینگ 17 اینچی نیست و رینگ 16 اینچی آلومینیومی برای نسخه اتوماتیک و 15 اینچی فولادی برای نسخه دنده‌ای جایگزین شده است. در اصل سیستم تعلیق و لاستیک خودرو برمنبای Poor Road Version طراحی شده است که سازگاری بیشتری با جاده‌های ایران دارد. اگر به لاستیک‌های سراتوهای وارداتی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر این ماشین‌ها به خاطر فشار بیش از حد، لاستیک‌هایشان سیم زده است. این مسئله نکته مثبتی است که سراتوی سایپا سازگارتر از نسخه‌های وارداتی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.  متاسفانه نسخه‌های سایپا از سیستم کنترل کشش و پایداری (ESP) بی‌بهره هستند و این یکی از نقاط ضعف  این سراتو محسوب می‌شود.

سراتو سایپا-1
امکانات اصلی‌ترین وجه تمایز سراتو سایپا با سراتو کره ای !

 

سراتوی سایپا در بخش امکانات با نسخه وارداتی بسیار متمایز است. خیلی از امکانات تولیدی سایپا حذف شده است. برخی دلیل این کار را ارزان‌سازی خودرو و ساده‌‌تر شدن فرایند مونتاژ می‌دانند. سراتوی وارداتی در نسخه‌های مختلفی که به ایران آمد، سطوح مختلفی از امکانات را به معرض دید ما گذاشت که خود کمپانی کیا آن‌ها را لحاظ کرده است. در سراتو، سایپا خبری از سان‌روف نیست. صندلی‌ها هم به ساده‌ترین شکل، با روکش پارچه‌ای در سایپا آذین تولید می‌شوند. روی صندلی‌ها گرمکن نصب نشده است که در مدل وارداتی، اکثرا وجود دارد.

سراتو سایپا-7

 

سنسور نور و باران هم طبیعی است که سایپا از آن در نسخه دنده‌ای صرف‌نظر کرده باشد. ولی در مدل اتوماتیک سنسور نور نیز وجود دارد. همچنین آینه تنها برقی بوده و سیستم تاشو برقی از روی آن حذف شده است. در نسخه دنده‌ای سیستم تهویه به صورت دستی قرار دارد و در مدل اتوماتیک، به صورت تهویه خودکار نصب شده است. در سراتو سایپا تنها دو کیسه هوا وجود دارد. در صورتی که در نسخه وارداتی، مدل‌هایی با ایربگ جانبی جلو و پرده‌ای کامل هم وجود دارد. روشن کردن خودرو با سوییچ انجام می‌شود و مدل استارتردار از جانب سایپا تولید نمی‌شود.

سراتو سایپا-5

سیستم پخش هم قابلیت اتصال USB،AUX و IPOD را دارد و با 6 بلندگو کیفیت صدای خوبی را در اتاق به سرنشینان تحویل می‌دهد. در برخی نسخه‌های سراتو، مانیتور با پخش DVD و دوربین عقب وجود دارد که شرکت سایپا به صورت آپشن، نسخه غیرفابریک مانیتور را تحت گارانتی خود برای مشتریان نصب می‌کند. یکی از امکاناتی که در سراتو حذف شده است و واقعا جای سوال دارد، سنسور پارک دنده عقب است. این سنسورها را هم سایپا در مدل غیرفابریک برای مشتریان نصب می‌کند.

سراتو سایپا-8

تفاوت های بیشتر …..

 

پشت آمپر تولیدی‌های سایپا با نورپردازی یخی عرضه می‌شوند. ولی نسخه‌های وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش می‌کند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین می‌دهد. قاب کرومی سر اگزوز هم در مدل سایپایی حذف شده است. البته در تمام مدل‌های وارداتی هم این تزیین وجود ندارد و بیشتر در مدل 2000 سی‌سی وارداتی، می‌توانید دنبال سر اگزوز کرومی بگردید. دنده پشت فرمان هم جزو امکاناتی است که سراتو وارداتی نسبت به مونتاژ داخل بیشتر دارد. اگر به طور واقع‌بینانه بخواهیم در مورد دنده پشت فرمان سراتو نظر بدهیم، واقعا آپشنی است که جز ظاهر کاربرد خاصی ندارد و در سرعت تعویض دنده هیچ تاثیر مثبتی نمی‌گذارد. فرمان ماشین هم هیدرولیکی در نظر گرفته شده است. روی فرمان کنترل تنظیمات ضبط وجود دارد و در نسخه اتوماتیک، کروزکنترل هم روی فرمان قرار دارد.

سراتو سایپا-4
کیفیت سراتو سایپا چقدر با سراتو کره ای فرق دارد؟

 

اصلی‌ترین تفاوت کیفی در سراتو سایپا و نسخه وارداتی، در رنگ ماشین‌هاست. وقتی یک سراتو سایپایی را کنار یک مدل وارداتی قرار می‌دهید، کاملا متوجه برتری رنگ نسخه وارداتی می‌شوید. به طوری که کیفیت رنگ سراتو سایپایی حداکثر به یک تندر90 می‌رسد و شاید در حد یک پراید باشد. دومین بحثی که در این خودرو وجود دارد، بویی است که در داخل ماشین استشمام می‌شود و به پراید شباهت دارد. اصلی‌ترین دلیل این شباهت هم صندلی‌های پارچه‌ای هستند که احتمالا از یک جنس مشترک با سایر محصولات ساخته می‌شود. وقتی ماشین را استارت می‌زنید، صدای موتور زیاد در داخل  به‌گوش نمی‌رسد. ولی چیز عجیب تفاوت در ترمز دستی نسخه وارداتی و تولیدی است.

سراتو سایپا-9

ترمز دستی ، ترمز و لاستیک های متفاوت

 

مدل تولیدی، ترمز دستی دارد که گویا خوب سرهم‌بندی نشده است. این نکته را بین 5 سراتو بازبینی کردیم که در همه با کمی تفاوت، مشترک بودند. دنده خودرو به نرمی عمل می‌کند و شما کمتر متوجه تعویض آن می‌شوید. در اصل تفاوتی بین عملکرد موتور و گیربکس نسخه سایپایی و مدل وارداتی وجود ندارد و از نظر کارکرد شباهت زیادی به هم دارند. اگر واقع‌بین باشیم، همان رینگ و لاستیک‌های کوچک‌تر سایپایی نرمی بیشتری به سراتو داده‌اند و می‌توان گفت که راحت‌‌تر حرکت می‌کند. در مورد عملکرد ترمز باید بگوییم که به ترمز مدل وارداتی بیشتر می‌توانید اعتماد کنید تا مدل سایپایی.

سراتو سایپا-6

در آخر باید اشاره کرد که اصلی‌ترین دلیل خرید سراتوسایپا این است که شما نمی‌خواهید ماشین صفر چینی سوار شوید و ماشین اتوماتیک می‌خواهید که حداقل کمی اصیل باشد. البته که نبود برخی امکاناتی که قبلا شاهد آن بودیم، مهم‌ترین دلیل کسل‌کننده بودن رانندگی با سراتو سایپایی است.

قیمت سراتو 1600 دنده‌ای 75 میلیون و 900 هزار تومان در کارخانه است و در بازار تا 69 میلیون تومان هم دادوستد می‌شود. مدل 2000 سی‌سی اتوماتیک 90 میلیون و 790 هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است که در بازار تا 83 میلیون و 500 هزار تومان قیمت می‌خورد. نکته قابل تامل این است که سراتو 2015 وارداتی قیمت 110 میلیون تومان و امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا، فرمان برقی 3 حالته، سنسور جلو و عقب و… در آن وجود دارد. حال چرا باید یک ماشین از رده خارج جهانی در ایران با کمترین امکانات، قیمت تمام شده بالاتر از 90 میلیون تومان را تجربه کند؟

 

مناقشه گیربکس !

پس از انتشار این مطلب بسیاری کاربران و مالکان سراتو 1600 از شش سرعته (6+1) بودن گیربکس این خودرو صحبت کردند و مطلب گیربکس 5 سرعته را نادرست خواندند اما ظاهرا این نکته به تفاوت خودروهای تحویلی سایپا مربوط می شود که در نسخه 1.6 لیتری با گیربکس های 5 و 6 سرعته و در نسخه های اتوماتیک با گیربکس 4 و 6 سرعته تحویل مشتریان شده است و این سردرگمی را در مورد مشخصات فنی خودروها پدید آورده است.

بنابراین به نظر می رسد که خریداران خودروهای دست دوم در این خصوص نیز باید دقت لازم را به عمل آورند چرا که عملا تفاوت زیادی بین نسخه های 4 ، 5 و 6 سرعته این خودرو از نظر توان حرکتی و مصرف سوخت وجود دارد.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 


1515 دیدگاه

 1. آرش | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

  اخه بی کران دروغ گو تیگو 5 پنج سال گارانتی داره چرا برای تعمیر کسی باید پیش تو بیاره میره نمایندگی .اخ دروغ هم یه حدی داره دروغ گو دروغ گو دروغ گو

  • در پاسخ به: آرش

   sunmartin | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

   آرش خان تشریف بیار من مسئول تعمیرگاه شماره 13 تهرانم بنام بی کران سرچ کن اسمم میاد منتخب خودروهای چری اما بی غرض و مرض واقعا خودروی با کیفیتی نیست اینو دوستانه بهت میگم اگر هم خواستی مشکلاتش واست ردیف کنم
   اگه چینی خوب بود بچه های مدیران خودشون کره ای سوار نمیشدن

   • در پاسخ به: sunmartin

    ارش | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

    ببین جناب سانمارنین خوب اینکه مدیران عامل مدیران خودرو کره ای سوار میشن یا المانی حتما اوضاع مالی خوبی دارن من خودم اگه مجبور نبودم حالا حالاها توسان رو نمی فروختم یا اگه پولشو داشتم حتما سانتافه میخریدم.ولی بحث اینجاست که با حدود 100 ملیون اونم اقساطی گزینه های کمی داریم که اون چند موردم مثل سراتو و تیگو5 و جک اس 5 تو یک سطح هستن.اینکه شما از روی هوا بگید تیگو 5 بدون کیفیت هست رو من قبول ندارم صرف فقط چینی بودن در صورتی که تمام وسایل اطرافمون 90 درصد از خانه تا محل کار همه چینی هستن با کیفیت های خوب و بد.بیایم قبول کنیم چین پیشرفت کرده حداقل دیگه میتونه ماشین هایی با کیفیت 5 سال پیش کره بسازه.اگه کیفیت ماشین بد بود باید خودشو با کارکرد 100 هزار تا نشون میداد من خودرویی در نمایندگی دیدم با 131 هزار کیلومتر واقعا ماشین هیچ مشکلی نداشت در صورتی که این همه کارکرد فقط در طول دو سال انجام شده بود.ببین اقای سانمارتین عزیز بیایم به انتخاب های هم احترام بزاریم و لفظ اشغال رو از کلمات حذف کنیم و از نظر دادن در مورد هر چیزی پرهیز کنیم

 2. بی کران | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

  ما که هم تیگو 5 سوارشدیم البته بقولی تیگو بنامبر فاییوز?
  چرندترین خودرویی که ادعا داره خودم مکانیکم میدونم چه به چیه اون وقت 110 ملیون پول بدی واسه چی ؟؟واسه چینی ؟؟؟
  یه بابایی اورده بود واسه تعمیر کمپرسور و تنظیم سوپاپ که چک کردیم داخلیش حتی آلیاژ هاش استاندارد نیست یعنی قابل تعمیر نیس فقط تعویض

  • در پاسخ به: بی کران

   Ali | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

   باشه سانی پانی هر چی شما بگید اصلا سراتو تا 299 ملیون بی رقیب.فقط چون این اقا سراتو داره واقعا هر کی رو تو خیابون میبینم سراتو داره نظرم عوض میشه این اقا سانی تون داره کلاس سراتو رو تبدیل به تیبا میکنه حقیقتا چقدر عقده ای هستی رفتی قسطی با وام بدون بهره ماشین خریدی تازه اگه مال بابات نباشه.این کامنت ها فقط از یک بچه 17 ساله بر میاد و تمام .دنده 6 ما که رفتیم تا فقطی همچین کامنت هایی رو تایید میکنید کلاس سایت رو بسیار پایین اوردید اینجا جای مشاوره گرفتن هست نه اینکه یه عده فقط عقده ای بازی در میارن

  • در پاسخ به: بی کران

   کلپچ | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

   قیافه چینیها مثل کله پاچه میمونه .کله پاچه رو تو قابلمه نگاه کن به حرف من میرسی .دندون .چشم خخخخ

 3. لهراسب | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

  سوناتا ۲۰۰۸ داشتم دیگه افتاده بود به خرج فروختم یه سراتو آپشنال صفر خریدم خیلی باهاش راحتم قدرت و شتابش خوبه ابعادش هم طوریه که تودسته در کل ماشین خوبیه

 4. علی | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

  ماشینه خوبیه تهش 105 کسی که میگه تا 120بیرقیبه بیشتر فکر کنه
  تا پارسال قیمتش بالا بود الان با توجه به قیمت ماشین های دیگه خوبه

 5. هامون | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

  هورررا بالاخره منم امروز یه دونه ثبت نام کردم

 6. ماهان | بهمن 1, 1396 | لینک نظر

  من نمیدونم چه اصراریه کسانیکه بنجل چینی سوارن تو این پیج هی اظهار فضله میکنن شما اگه مطمئنی که کار درستی کردی چینی خریدی پس چرا واسه ماشین کره ای کری میخونه خب اگه ما میخواستیم پولمون رو بریزیم دور مثل شما میرفتیم بنجل چینی میخریدیم اگه یه جو غیرت داشتین تحریم میکردین ماشین چینی رو تا گورشون رو از این کشور گم کنن اونا سوختن هموطنای مارو تو نفتکش یک هفته تماشا کردن اونوقت شما بیاید اینجا سنگ بنجلاشون رو به سینه بزنید

  • در پاسخ به: ماهان

   sunmartin | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

   بنجل نه فقط به حرف در عمل سرتاپا کپی و مواد بازیافتی برندینگ بی هویت و ریشه تست های تخلی چایناز کار (یهد سام چینازی افتادم که با تیگو به نامبر ساوان خودش به جنگ سانتافه 2018 رفته بود)
   چینی چینیه هیچ فرقی نداره سرو ته یه کرباسن تعمیراتشون دشواره قطعانشون نایاب و در موقع فروش بسختی روش میرن لدفا یکبار برای همیشه واقعیت ها را ببینید

 7. آرش | بهمن 1, 1396 | لینک نظر

  اصلا با شما بحث کردن بی فایده هست سانی چون هیچ منطقی ندارین و فقط از روی هوا حرف میزنید.طبق اعلام موسسه جی دی پاور در چین شرکت چری جزو با کیفیت ترین برند های خودرویی در چین هست همین اریزو 5 پرفروش ترین خودروی سدان در چین هست بین تمامی برندها و بعداز ان رتبه دوم جیلی ec7.شرکت چری یک کارخانه مختص ساخت موتور به نام acteco دارد که موتورهای تا حجم 4 هزار یا شش سیلندر میسازند که شرکت فیات ایتالیا از بعضی از این موتورها خصوصا نمونه 2 لیتری متعلق به تیگو5 استفاده میکند.چری با معرفی چری ایکسد در نمایشگاه خودروی ژنو همگان را متعجب کرد خودروی هیبردی با صفر تا صد 5 ثانیه و از سال 2018 وارد بازار اروپا میشود.خودروی تیگو 5 به بیش از 100 کشور دنیا از جمله روسیه و ایتالیا و امارات و برزیل و ترکیه و…. صادر میشود.تمامی این گفته های من قابل تحقیق در اینترنت میباشد چری به سطح سال 2018 خودروهای کره ای رسیده که البته چری ایکسد بسیار بالاتر از سطح کیا و هیوندا هست ولی خودروهای دیگر ان نظیر تیگو 5 و تیگو 7 کاملا با خودروهای 2 یا 3 سال پیش کره ای برابر هستند اینو کسی میگه که 3 سال توسان 2012 داشتم و با اپتیما هم رانندگی کردم

  • در پاسخ به: آرش

   ماهان | بهمن 1, 1396 | لینک نظر

   هر کسی بنجل چینی داره میگه ماشین منو فلان کمپانی خفن طراحی کرده آخه من نمیدونم اون طراح فیات بیکاره تو کمپانی فیات که این آشغالا رو طراحی کنه اونم همینجوری الکی ؟! یعنی اون طراح شعورش نمیرسید که اینقدر غیر استاندارد طراحی نکنه ؟! فاصله محورها نااستاندارد موتور هم که به هیکلش نمیخوره چیجوری اونوقت طراحش بنزه

  • در پاسخ به: آرش

   صدرا | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

   حالا اگه تونستی بفروشش !

  • در پاسخ به: آرش

   sunmartin | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

   چری بالاتر از کیا هیونداس ????☺??
   این حرفت منو در افق محو کرد
   تو حتی گزارش مجله فوربس قبول نداری اصلا چری عددی محسوب نمیشه به گزلاش این فوربس سامسونگ تو آسیا اول و بلحاظ برند در جهان ششم و اولین برند در جهان اپل و بعد گوگل و مابکرسافت و کوکاکولا و….کیا هیوندا هم در رتبه های بعدی اصلا اسمی از چری نیست شما مثل اینکه خیلی در عشق جینی های بنجل ساز و بی رحم ذوب شدی یکم بخودت بیا

 8. بی کران | بهمن 1, 1396 | لینک نظر

  داییم سراتو 2013 داره با این سایپایی ها فقط تو رنگ تفاوت دارن و چند تا آپشن دیگه سایر قسمت ها مو نمیزنن من نمیدونم اینکه ب عده میگن فرق داره و ایرانی شده از کوجاشون در میارن وقتی ویران خودرو و سایه بان نمیتونن هنوز قطعات پراید و 206 و ال ممد تولید کنن دیگه چه برسه به سراتو ی چیزی بگید که بگونجه ببم جان آخه هرچی که به دهنت بیاد که نباید بنویسی خودم دیدم که برنه و سایر متعلقات کامپلت از کره جنوبی میاد رو کانتینر اینها فقط سرهم بند کن هستن 4 تا لاستیک ایرانی و باطری که هنر نشد من همون اول باطری و لاستیک با کره ای تعویض کردم
  ی چیزی بگم دیگه کشش ندین سراتو تا 120 تومان بی نظیره انصافا خودم مکانیکم چی ساخته این شرکت کیا موتور بخدا جواهراته برید از فنی ها سوال کنید بجای شنیدن صدای یه مشت بچه خورده تو این سایت ها

  • در پاسخ به: بی کران

   ارش | بهمن 1, 1396 | لینک نظر

   این جمله برای همه اشناست ( سراتو تا 120 تو مان بی نظیره ) ممنون سانی جون چقدر راحت خودتو لو میدی.

   • در پاسخ به: ارش

    ماهان | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

    تنها کسی که صبح تو غروب تو سایته (البته از دو سه سال قبل که من خبر دارم) دائما تو جملاتش از کلمه فیک استفاده می کنه در حالی که نام کاربری خودش فیکه و با از این دست نام ها دائما کامنت میزاره، غلطهای املاییش بسیار زیاده و جدیدا مهندس هم شده. از آزاد منشی سایت دنده 6 در انتشار نظرات سوء استفاده کرده و دائما تو عالم توهم ارشاد می کنه بقیه هم وقتی ارشاد شدن و در دام کالاهای بنجل و یک بار مصرف و سراسر کپی کاری چینی نیفتادن طبق معومل میان سایت و ابراز ارادت خدمت سانی جون می کنن

 9. sunmartin | بهمن 1, 1396 | لینک نظر

  سراتو های سایپا برای سال 2013 است نه 2010 پس این صحبت افرادیکه فکر میکنند و یا خودشون بخواب زدن الزامیه بدونن که برای سال 2013 است که آخرین سال تولید سراتو td بود تغییرات این مدل نسبت به مدل های 2010 تا 2011 مشهوده از جمله تغییر چیدمان رول خودرو تغییر فرم رویه دربی ها تغییر ترمز دستی و کنیول وسط تغییر ورژن گیرباکس و ضرایی دنده ها و رینگ .
  در مورد تیگو همان بس که توسط چندین مجله خودرویی تست و کاملا رد شد بدلیل نامتقارن بودن بدنه رد شد و تولیدش متوقف شد پس از دوسال گلا خودروهای چینی بدلیل عدم اصالت و سرهم بندی های زود بازده سریعا از دور خارج میشوند شرکت لندرورر یا همون روور هیچ مشارکتی با چری ندارد و کپی ناشیانه چری تیگو بنامبرز فایوز ? هیچ سنخیتی با خودروهای اصیل لند رورر و رنج روور ندارد شرکت معظم مرسدس و دایملر بنز شاید اصلا روحش خبر نداشته باشه خودروی کریه المنظری بنام تیگو بنامبرز فایو و ساوان (بقول دوست عشق چینی تیگو سوار یا تیگو ران ) وجود خارجی داره بهر حال دفاع چینی سواران از محصولات بازیافتی و بنجل چینی به مملکت دوست و برادر چین کمونیست تبریک عرض میکنم و امیدوارم شما با خرید آهن پاره های چینی بیش از پیش به اقتثاد چین کمک کنید ایران بزرگترین وارد کننده محصولات چینی و بخصوص خودرویی در جهان است چراکه هیچ کشوری زیر بار خودروهای فیک و تماما کپی چینی نمیرود

  • در پاسخ به: sunmartin

   ارش | بهمن 1, 1396 | لینک نظر

   تیگو 5 تولید متوقف نشده و کماکان باکیفیت ترین شاسی بلند رنج 75 تا 110 هست و پرفروش ترین هست نگمیتونید از سازمان استاندارد بپرسید .مطمئن باشید کسی که تیگو میخره توانایی خربد سراتو رو داره ولی حتما خوبی هایی داره که سراغش میرن.در ضمن شما اقای سان بسیار اطلاعاتت صفره متاسفم.تمام حرف های شما هم دروغ محض هست اینو همه میدونن ولی باز شما کامنت میذارید

   • در پاسخ به: ارش

    sunmartin | بهمن 1, 1396 | لینک نظر

    بدترین خودروهای جهان ساخت چین هستن سپس هند و بصورت واضح از شرکت چری بله درست شنیدی جناب ارش با مجتبی با امین یا نبما و صد تا اسم من درآوردی از چی دفاع میکتی قبری که روش گریه میکنی مرده توس نیست خدا روزیتو جای دیگه ای بده لیست بدترین خودروهای جهان منجمله mvm110 و تیگو
    https://blog.caranddriver.com/crapcan-central-we-drive-seven-of-the-worst-cars-in-the-world-or-are-they/
    یکی از بی کیفیترین و شکننده ترین خودروهای چینی چری اریزو 5 که کیفیت پایینی داره بهتره بکبار کابین این خودرو لمس کنید تا متوجه میشوید پولی که بابت خرید چری آریزو 5 و تیگو پرداخت میشه بابت چه کالاهای بیکیفت صدف مبشعنه

 10. همایون | دی 29, 1396 | لینک نظر

  من که رفتم یه نقدی تحویل فوری ثبت نام کردم راحت بدون استرس چک فقط گفتن ممکنه تاخیر داشته باشه تحویلش چون تعداد ثبت نامیا خیلی زیاد بوده

  • در پاسخ به: همایون

   سعید | دی 30, 1396 | لینک نظر

   ماشین خوبیه ولی بدرد خانواده نمیخوره چون با 5 نفر سرنشین و صندوق پر دیگه کفش به زمین میخوره روی هر سرعت گیری باید کامل ایست کرد.خیلی هم خشکه و فرمون سفتی داره و صدای موتور داخل میاد و کلا متریال خیلی خشکی داره و کیفیتشم با نمونه کره ای خیلی تفاوت داره و بی کیفیت اون ستاره های استاندارد هم همش الکی اخه چطوری هست تندر 90 یک کارخونه 3 ستاره اون وقت پارس خودرو 4 ستاره یا تیبا 1 ستاره ولی تیبا2 دو ستاره معلومه همش برای فروش بیشتر هست.حداقل اگه فیس جدیدش بود میارزید الان نه افت قیمت مثل چینی ها داره برین سایت دیوار و باما ببینید.ولی شتابش انصافا خوبه.در کل من که راضی نبودم و فروختم الان کمری 2007 دارم حرف نداره.

   • در پاسخ به: سعید

    علی | بهمن 1, 1396 | لینک نظر

    کمری ۲۰۰۷ که دیگه جنازست آخه آدم عاقل سراتو صفر رو میفروشه کمری ۱۱سال کارکرده میخره ؟!

  • در پاسخ به: همایون

   هامون | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

   ایول همین درسته ?

 11. سپهری | دی 29, 1396 | لینک نظر

  ماشین بسیار خوبیه ما خیلی راضی هستیم

 12. با سلام به جناب مهندس سانمارتین امیدوارم در پناه حق سالم و سلامت باشید هر کجا تشریف داری بنده در این سایت و سایت پدال از بیانات و مطالعات میدانی شما در زمینه خرید سراتو سایپا بهره بردم و پس از فسخ قرار داد آریزو 5 این خودروی زیبا و با کیفیت درصدر بالای جدول کیفیت داخلی ها حدود 2 روزه ابتیاع نمودم خودروی قبلیم بسترن بی 50 f نیو فیس بود واقعا مقایسه کره ای با چینی مثل مقایسه طلا و پلاستیکه اصلا بهیچ وجه قابل مقایسه نیستند بسترن اتاق خوبی داشت اما ضعف هایی مثل کمک ها و ضعف موتور داشت مخصوصا تو معکوس و سربالایی و کولر مانیتورش هم زیر نور خورشید بدلیل زاویه نامنلسب قابل رویت نبود قطعاتش هم که نایاب اما روی هم رفته خودروی خوبی بود چون اتاقش عالی و کمک هاش علیرقم مشکل در دوسال نرم بود اما حالا که سراتو سوارم بلطف کمک های شایان اقای سان مارتین از سراتو تمام و کمال راضیم ناگفته نماند من با مشورت ایشان گرمکن و آینه تاشو بستم و الان هیچ کمبودی نداره بازهم تشکر از سایت دنده 6

  • در پاسخ به: خانم برنوسی

   بهنام | بهمن 1, 1396 | لینک نظر

   اریزو رو همون روز واریز پول تحویل میدن در نتیجه قردادی در کار نیست لطفا کمتر دروغ بزنید

  • در پاسخ به: خانم برنوسی

   آروین | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

   چرا نظر من منتشر نشد؟ این بابا یه روز سان مارتینه، یه روز پونی کار، بعدش رئال من، نوید آوانته، عماد مغنیه حالام خانم برونسی!!! خداییش سطح سایت را پایین آورده

  • در پاسخ به: خانم برنوسی

   آروین | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

   چرا نظر من منتشر نشده؟ این آقا امروز سانیه، فردا پونی کار و رئال من و نوید آوانته و عماد مغنیه و امروز خانم برونسی!!! آخه سطح سایت رو خیلی پایین آورده

 13. علی | دی 29, 1396 | لینک نظر

  سراتو وارداتی 2018 210میلیون
  پیکانتو 2018. 105میلیون
  ای 20و اکسنت 100و110
  میراژ 100تومان
  سرعت و سایپا گرونه نخرید!!!!!!!
  وضع خیلی خرابه

 14. کاشف | دی 28, 1396 | لینک نظر

  کسی در مورد سرامیک کردن بدنه چیزی میدونه ؟

 15. شیرازی | دی 28, 1396 | لینک نظر

  با سلام به جناب سانمارتین الان من حدود سه ماه است سراتو آپشنال خریده ام و الان کاملا راضی هستم .
  من تیگو پنج ثبت نام کرده بودم به صورت تصادفی با این سایت و کامنت های شما آشنا شدم خوب شد قبل از تحویل گرفتن تیگو متوجه اشتباهم شدم و توتنستم قرارداد تیگو 5 را فسخ کنم و سراتو 2000 آپشنال بردارم .
  از شما جناب سانمارتین عزیز بابت راهنمای ها ارزنده و تخصصی و بدون تعصب متشکرم و همچنین سایت دنده 6

  • در پاسخ به: شیرازی

   sunmartin | دی 29, 1396 | لینک نظر

   دروود بر شما مبارک باشه امیدوارم که با شادی و نشاط استفاده کنید جناب شیرازی تیگو 5 قبل از فروش در نمایشگاه تهران و اصفهان در دو نوبت 30 دقیقه ای فرصتی که به بازدید کنندگان که برای تست درایو ثبت نام کرده بودن تست کردم
   بصورت خلاصه :موتور نامید کننده بلحاظ ساختار طراحی نوع گیربکی و نامتقارن بودن قدرت و وزن و گشتاور
   طراحی اتاق و بدنه بسیار عجیب کم عرض که حالت ایستا و پایداری را القا نمیکند مواد و ماتریال کایبن فاجعه بار خشک . بسیار بی کیفیت بطوریکه وقتی برچسب قیمتی را دیدم بیشتر شبیه یک شوخی بود
   مطمئنم از خرید کیا سراتو آپشنال پشیمان نمیشوید

   • در پاسخ به: sunmartin

    آرش | دی 30, 1396 | لینک نظر

    من یکسال که تیگو 5 نیوفیس دارم با اینکه قبل از این زانتیا و توسان 2012 داشتم این حرف های شما رو اصلا قبول ندارم.درسته شتاب اولیه بدلیل گیربکس سی وی تی کمی کند هست ولی در شتاب ثانویه واقعا عالی عمل میکنه و با توجه به 7 دنده بودن صدای موتور در سرعت 120 کیلومتر با دور موتور 2 هزار واقعا کم هست مثل توسانی که داشتم و متریال مورد استفاده هم در سطح توسان و بسیار بالاتر از سراتو ایرانیزه شده.من تعجب میکنم ماشینی که در سال 2015 توسط طراحان سابق بنز و پورشه طراحی شده رو چطور میگید بد مگر اینکه سواد شما از اونا بالاتر باشه.من منکر برتری کره ای ها نیستم و واقعا از سال 2014 بسیار عالی شدن ولی نه اون کیاسراتو شما که مال سال 2010 هست یعنی 8 سال پیش اونم با کیفیت مونتاژ سایپا.در ضمن تیگو 5 با همکاری شرکت جگوار لندرور ساخته شده شاسی ماشین با همکاری لوتوس هست موتور avl اتریش هست مواد استفاده شده داخلی از شرکت جانسون حتی برف پاکن های ماشین روشون ارم بوش المان حک شده و سیستم برق ماشین دلفی هست.تمام قطعات ماشین مال شرکت های معتبر هست با 5 سال گارانتی.تو نمایندگی شخصی رو دیدم با کارکرد 131 هزار کیلومتر ماشین مانند روز اول عالی بود.شما اگه ماشین تست کرده بودید اینا رو متوجه میشدید.من اگه به توسان از 10 هشت بدم به تیگو 5 هفت میدم و در کل بسیار راضی هستم نسبت به قیمتی که داره

    • در پاسخ به: آرش

     سورن | دی 30, 1396 | لینک نظر

     بسيار مباركتان باشه

    • در پاسخ به: آرش

     احمد | بهمن 1, 1396 | لینک نظر

     سراتو ایرانیزه شده ؟!! مگه دویست و ششه ؟! خوب با این مهملات دل خودتون رو خوش کردین ماشین شاسی بلند سوارین ولی پشت سر تا بگن چی داره میگن از این شاسی بلند چینیا . سراتو تا بدنش از کره میاد روی همه قطعات نوشته ساخت کره . من اون گیربکس اتوماتیک ۶ سرعتشو با کل چین عوض نمیکنم

     • در پاسخ به: احمد

      ارش | بهمن 1, 1396 | لینک نظر

      مهملات چیه دوست عزیز مؤدب باش اینا همه قابل تحقیق است اکه کمی از تعصب خودتون نسبت به یک اهن پاره کم کنید.شما هم زیاد خوشحال نباش ماشین شما هم فوقش یک سطح از دنا بالاتره اونم میگن از این سراتو 2010 مونتاژ سایپا بدون هیچ اپشنی.حداقل دنا مانیتور داره

  • در پاسخ به: شیرازی

   سپهری | دی 29, 1396 | لینک نظر

   بهترین کار رو کردین ماشین چینی عاقبت نداره در ضمن سراتو بسیار با کیفیت و اصیله

  • در پاسخ به: شیرازی

   سعید | دی 30, 1396 | لینک نظر

   اخه چرا شما و اون خانم برنوسی رو فکر میکنم یکی هستید و همون سانمارتین عزیز هستید.اخه دروغ گو ها تیگو 5 و اریزو 5 تحویل فوری و همون روز واریز پول ماشین رو تحویل میدن اونوقت شما بعد از قرارداد چطوری ناگهان با سراتو اشنا شدید و ماشینو پس دادید و شرکت هم گفت باشه.قبول دارم ماشین خوبیه سراتو ولی در حد قیمت خودش مثل جک و تیگو5 هست نه بیشتر

 16. ایمان | دی 28, 1396 | لینک نظر

  الان نزدیک ۸ ماهه سراتو دارم عالیه

 17. من دو ساله سراتو مونتاژ دارم به نظرم هیچی کم نداره و از همه نظر راضی کنندست

  • در پاسخ به: بچه تهرون

   sunmartin | دی 28, 1396 | لینک نظر

   درود بر تو منم بعد از 5 سال سراتو سواری راضیم و الانم اگه بخوام بخرم مدل ydm سال 2017 میخرم که 167 اسبه نه مدل 2018 که 147 اسبه
   کلی خودرو سوار شدم از مزدا 3 نیو تا هوندا سویک و آزرا و النترا
   واقعا میگم سواری سراتو و شتابش یه چیز دیگه است افراد که دارن استفاده میکنند میدونن من چی میگم

   • در پاسخ به: sunmartin

    امیر رضا | بهمن 6, 1396 | لینک نظر

    خیلی باحالی جناب. باز اگه اسم آزرا رو نمیاوردی یکم میشد باور کرد حرفاتو!
    آخه اصلا” سوار آزرا شدی؟ ماشین ۲۲۰ اسب بخاری رو با سراتو ۱۴۰ اسبی مقایسه میکنی؟

 18. محسن | دی 27, 1396 | لینک نظر

  هر کس هر چی داره مبارکش باشه و ایشالا بهترین خاطره ها رو باهاش داشته باشن. اما خب این جناب سانمارتین خیلی آدم جالبی هست شبیه به ترول هستن. از نظر جناب سانمارتین و دیگر آیدی هاشون بهترین ماشین جهان فقط سراتو سایپایی، در بین خودروهای اسپرت نه اینکه بوگاتی و موستانگ و فراری و … بلکه فقط سراتو سایپایی، در بین خودروهای لوکس نه رولزرویس و بنتلی بلکه فقط سراتو سایپایی، در بین آفرودها نه لندکروز بلکه فقط سراتو سایپایی، در میان ایمن ترین ها نه ولوو بلکه فقط سراتو سایپایی، در میان بهترین خودروها نه بنز بلکه فقط سراتو سایپایی، در میان خود خودروهای کیا فقط سراتو سایپایی، و این داستان همچنان ادامه دارد تا ایشون ماشین دیگه ای واسه خودشون تهیه کنند.

  • در پاسخ به: محسن

   آل بویه | دی 27, 1396 | لینک نظر

   نمیخوام وارد بحث با تو بشم مجتبی ملقب به محسن ? اما دشمنی تو چینی سوار نه با جناب مهندس سانمارتین بلکه با خودروهای اصیل کرای ولاغیر چرا میخوای برچسب بزنی خود مهندس سانمارتین بارها به نواقص سراتو منجمله نبود esp و دیلایت و گرمکن و آینه تاشو اشاراتی داشته من مهندس میشناسم فن بیان خوبی داره و اطلاعات الکترونیک و مکانیک قوی چون مطالعه داره شما بجای حسودی و تعویض نام های جعلی بیا مرد و مردونه بگو با کره ای جماعت مشکل دارم مگه تو نبودی که میگفتی آریزو 5 از سراتو بهتره چون میخواستی ثبت نام کنی بعد دیدی تبرت به سنگ خورد فرداش از بسترن بی 30تعریف و تمجید میکروی و میگفتی چرخش می ارزه به کل اعتبار کیا و سراتو دستت رو شده و مشخصه عشق چینی هستی پس افکارت بردلرو ببر پیش عشق گم شده ات لیوان 820 ???

   • در پاسخ به: آل بویه

    علی | دی 27, 1396 | لینک نظر

    سانمارتین ال بویه .بابا ما فکر کردیم مال سلسله سلجوقیان بودی خخخ
    حداقل وقتی با یه اسم دیگه نظر میدی به خودت لقب دکتر مهندس میدی اشتباهات تایپی تو تصحیح کن تابلو نشه.فقط تو اینجوری تایپ میکنی

    • در پاسخ به: علی

     محمد | دی 28, 1396 | لینک نظر

     آخه تویی که دنا داری و همش در مورد سمند و دنا تو همین سایت نظر میدی واسه چی تو پیج سراتو میپلکی ؟!

  • در پاسخ به: محسن

   مرتضی | دی 27, 1396 | لینک نظر

   شما این خودروها را که با سراتو به کنایه مقایسه کردی بهتر است قیمت آنها هم با هم مقایسه کنی بعد نظر بدی .
   اینجا امارات یا قطر و …. نیست. انتخاب خودرو در ایران نسبت به قدرت خرید مردم است . البته نه برای شما که مازاراتی دارید شاید هم پراید 111

   • در پاسخ به: مرتضی

    sunmartin | دی 28, 1396 | لینک نظر

    این مجتبی فکر کرده اینجا اروپاست که خودور از دم قسط بدن در ضمن تو خود آمریکا هم کیا موتور و همین مدل معروف سراتو خیلی اقبال عمومی ازش شده و جزو بهترین های جدول کیفیت ورضایتمندیه حالا محسن یا مجتبی یا هر اسم من درآوردی که هست از سراتو بدش میاد سلیقه ای شایدم خودش مثلا بی ام دبلیو سری 7 دارهخ که اصلا سراتو جزو خودور حساب نمیکنه یه چند وقت دیگه کیا استینگر میاد خودوریی که توی 4 تا نمایشگاه اول شده و بهترین کوپه بی نقص شناخته شده همین افراد که از پشت سیستم یا موبایل معیار سنجشونه راجع به واقعیت های زمان میان و نظر میدن و میگن بدرد نمیخوره و اسباب بازی و ازین صحبت های تکراری

 19. sunmartin | دی 27, 1396 | لینک نظر

  طبق آخرین قیمتگذاری محصولات کیا موتورز در ایران سواری کیا سراتو 2017 به قیمت 199 ملیون فروخته میشه با احتساب این قیمت و اختلاف 95 ملیونی با سرانو سایپا (TD) بعید نیست که قیمت سراتو در سال 97 رشد صعودی داشته باشه این تجزیه و تحلیل بنده از روند قیمتگذاری خودروها در سال آتی است

 20. sunmartin | دی 26, 1396 | لینک نظر

  خوب که همه مخالفان سراتو به راه من ایمان آوردن و متوجه شدن سراتو چه جواهراتیه فقط باید باید با چند تا کمبود آپشن بسازید البته اونها بجز آینه تاشو و آینه وسط الکتروکرومبک و esp کاربردی ندارن

  • در پاسخ به: sunmartin

   amin | دی 27, 1396 | لینک نظر

   والا ما ايمان نياورديم!!!!!
   راستي جيپ بيچارم كرده

   • در پاسخ به: amin

    محمد | دی 27, 1396 | لینک نظر

    فقط یک ماشین مثال بزن که موتور ۱۵۶ اسب بخاری و گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته بروز داشته باشه قیمتش هم زیر ۱۲۰ تومن باشه

    • در پاسخ به: محمد

     amin | دی 27, 1396 | لینک نظر

     و البته خودرويي كه طراحي بدنه آن متعلق به ٢ نسل قبل باشد!!!!

    • در پاسخ به: محمد

     amin | دی 27, 1396 | لینک نظر

     peugeot 2008

     • در پاسخ به: amin

      فرزین | دی 27, 1396 | لینک نظر

      پژو ۲۰۰۸ مونده رو دست دلالانی که واسش صف کشیده بودن ضمنا همین پژو کلا واسه خاطر استقبال گسترده از سراتو بدجور رفته تو حاشیه

     • در پاسخ به: فرزین

      amin | دی 28, 1396 | لینک نظر

      من نميدونم شما تو چه دنيايي زندگي ميكنيد كه توش ٢٠٠٨ كه الان بازار سياهش بيداد ميكنه رو دست دلالها مونده!!!!!

     • در پاسخ به: amin

      مصطفی | دی 29, 1396 | لینک نظر

      ۱۱۸ تومن التماس میکنن کسی نمیخره الان پسر دایی بنده داره افتاده تو پارکینگ خاک میخوره

     • در پاسخ به: مصطفی

      amin | دی 30, 1396 | لینک نظر

      خب چون گرون ميده ايشون و طمعكاره!!!!
      اين خودرو با قيمت ١١٥ تومن الان در حال خريد و فروشه و ايشون سود بالاتر ميخوان

   • در پاسخ به: amin

    sunmartin | دی 27, 1396 | لینک نظر

    باید قبول کرد سراتو خودروی ارزنده ای با این حجم امکانات و طراحی فوق العاده راستی اسپولر عقب میتونی واسم پیدا کنی از تهران ؟؟

    • در پاسخ به: sunmartin

     amin | دی 27, 1396 | لینک نظر

     مال لنسر كه ٤٠٠ تومنه اما من پشيمون شدم از نصبش,هم خز شده هم اينكه صندوق ٢ تا سوراخ ريز ميشه كه فايده نداره

 21. فرهادی | دی 26, 1396 | لینک نظر

  من یه چانگان cs35 داشتم واقعا روانیم کرد موتور ضعیف و گیربکس چرندی داشت خلاصه با هزار بدبختی و زیر قیمت ردش کردم رفت و تونستم با پولش و قرض و قوله یه سراتو اعتباری بگیرم که انقدر با سواریش و موتور قویش حال میکنم که استرس پر کردن چکهاش یادم رفته

  • در پاسخ به: فرهادی

   sunmartin | دی 27, 1396 | لینک نظر

   چک ها شده کابوس بنده چک آخرو نمیتونم پاس کنم سایپا بد رکبی به من زد

   • در پاسخ به: sunmartin

    مصطفی | دی 29, 1396 | لینک نظر

    چرا ؟! چطوری ؟!

    • در پاسخ به: مصطفی

     sunmartin | دی 30, 1396 | لینک نظر

     متاسفانه روزی که من ثبت نام کردم خودرو ناگهان به قیمت 104 رسید پس تا اینجا 4 ملیون در محاسباتم اشتباه شد بیکباره سود بانکی 10 درصد شد و کارمند نسبتا بی مسئولیت یکی از نمایندکی ها تاریخ چک ها بجای 12 ماه در طی 9 ماه ثبت سیستم کرد بدینسان برای قسط آخر واقعا دچار چه کنم چه کنم شدم که تقریبا نقش سایپا و نمایندگی در این اهمال کاری مشهود است

     • در پاسخ به: sunmartin

      مصطفی | دی 30, 1396 | لینک نظر

      خب چرا اعتراض نکردین به اینکه بجا ۱۲ ماهه ۹‌ماه زدن ؟ وظیفشون بود درستش کنن

  • در پاسخ به: فرهادی

   امير | دی 27, 1396 | لینک نظر

   اگر استرس پاس كردن چك هاش يادتون رفته بود الان مطرحش نميكرديد

 22. هومن | دی 26, 1396 | لینک نظر

  امروز من و چند تا از آشنایان ۳ تا سراتو ثبت نام کردیم ?

  • در پاسخ به: هومن

   پیمان | دی 27, 1396 | لینک نظر

   دمت گرم بهترین کارو کردی ?

  • در پاسخ به: هومن

   کار خوبی کردی ماشین با کیفیت و مقرون به صرفه که به نظرم صدای غرش موتورش تو معکوس کشی میرزه به فلوئنس و مزدا و این چینی مینیا

 23. باران | دی 26, 1396 | لینک نظر

  والا ما که خیلی راضی هستیم ماشین پرشتاب و قوی و چالاک و تو دستیه

 24. رضا | دی 25, 1396 | لینک نظر

  جناب سان مارتین عزیز ما که میدونیم الانترا و سراتو 2017بهتره اما اون ها نزدیک دو برابر سراتو قیمت داره قیمت جدید ندادن اما با گمرکی و خرجهای دیگه نزدیک 200در میاد
  ما با همقیمت های سراتو مثل ای 20و اکسنت و میراژ و مزدا سه با اختلاف 40میلیونی مقایسه میکنیم میگیم بهتره .الانترا و سراتو 2017را باید با همقیمت هاش مقایسه کرد
  راستی شما چرا رنگ عوض کردید؟؟؟

  • در پاسخ به: رضا

   sunmartin | دی 26, 1396 | لینک نظر

   رضای گرامی ان شاله که پس از پاس کردن ملال آور و پر استرس چک ها بتونیم یه سراتو 2017 و حتی 2018 بخریم که والله خیلی کیفیت رانندگی بهتری نسبت به النترا و مزدا 3 جدید 2017 داره و یه سواری دلچسب با انبوهی از آپشن ها ارائه میده
   الیته من از خودروی خودم رضایت 90 درصدی دارم و اون 10 درصد مربوطه به نداشتن esp و بک لایت شیفتر و بالابرهای عقب و گرمکن صندلی

 25. sunmartin | دی 25, 1396 | لینک نظر

  جواب سوالات:
  1-ترمز فرای انتطاره و شاید در حد مزدا 3 نباشه اما خیلی عالیه و هیچ مشکلی نداره

  2-رینگ تغییر ندید و لاستیک یه سایز بزرگتر بندازید این تجربه من از داشتن 3 دستگاه سراتو و به همین راحتی به دست نیومده بهترین لاستیک هانکووک با ابعاد 16*215*55 است

  3-آپشن های که بکار میاد آینه تاشو فابریک به قیمت 1.400 و گرمگن صندلی فابریکه بقیمت 1.200 با کلید فابریک من اولی نصب کردم و دومی در صدد هستم دیلایت فابریک هم بقیمت 1.350 هزار تومان اگر خواستید آدرس بدم که جنس فیک بهتون ندن

  4-قیمت سراتو تا 110 ملیون خوبه و بالاتر توجیه نداره چون چه بخوایم و چه نخوایم فیس قدیمی 2012 داره الان سال 2018 است !

  5-موتور و گیرباکس این خودور عالی و فرای انتطاره بسیار بهتر از رنو فلوئونس و تویوتا کرولا و مزدا 3 و حتی بهتر از الانترا 2017

  6-دیگه نکته ای نمیبینم جز لعنت به ذات نداشته سایپا که دیلایت ترمز دیسکی عقب و esp و گرمکن صندلی و آینه تاشو و cd چینجر و آمپلی فایر حذف کرده (در مدل cupe ) حتی سانروف هودگارد داره
  بهر حال من عاشق طراحی اتاق اسپرت سراتو هستم که در مدل td و yd و ydm عالی طراحی شده برای زیبایی بیشتر میتونید از اسپویلر اصلی (بالچه عقب فابریک) که موجوده استفاده کنید

  به امید روزی که بتونیم ydm بخریم
  ((فقط کیا فقط سراتو فقط استینگر))

 26. رضا | دی 25, 1396 | لینک نظر

  من خودم تا شش ماه پیش مخالف صد درصدی سراتو بودم و واقعا میگفتم ارزش خرید نداره اما الان با توجه به اینکه میتسوبیشی میراژ با موتور 1200و اتاق در حد ام وی ام 110 شده صد میلیون و هیوندای ای 20شده97واکسنت شده110 امروز میگم هر چه قدر مونتاژ خوب نباشه ولی سراتو میارزه البته در مقایسه با خودرو های فوق
  وگرنه 105اصلا نمیارزه ولی چاره ای نداریم گیر کردیم

 27. امید | دی 25, 1396 | لینک نظر

  سال پیش یه نیسان جوک تیپ معمولی که موتورش بدون توربوشارژه خریدم که واقعا یه حُناق به تمام معنا اصلا راه نمیرفت فروختمش الان یه چندماهی هست سراتو خریدم حداقل شتابش عالیه پدال گاز رو فشار میدی از جا کنده میشه

 28. نواب | دی 25, 1396 | لینک نظر

  امروز تحویل ۳۰روز آپشنال ۲۰۰۰ ثبت نام کردم .دوستان کمک کنید لاستیک و آپشن چی خوبه اضاف کنم

  • در پاسخ به: نواب

   محمد | دی 25, 1396 | لینک نظر

   از من میشنوی به هیچیش دست نزن ، چه رنگی ثبت نام کردین ؟

  • در پاسخ به: نواب

   رضا | دی 25, 1396 | لینک نظر

   دست به لاستیکاش نزنید اگر از خشکیش شنیدی خواص ماشین های کره ای هست تغییر لاستیک اونقدر که هزینه میکنی راضیت نمیکنه
   اپشن های کاربردی را داره
   ماشین هزار تا اپشن داشته باشه. کاربردیاش مانیتور و دوربین عقب و گرمکن صندلی و سنسور عقب و کروز کنترل هست بقیش زیاد به کار نمیاد سلیقه ای هست

 29. شروین | دی 25, 1396 | لینک نظر

  سلام وقت بخیر .
  این ماشین فارق از قیمت گزاری ،که مشکل قیمت مربوط به تمام ماشین های بازار داخل هست.!!! در نمونه آپشنال اون ماشین خوبیه و امکانات خوبی هم داره موتور قوی در نمونه 2000 و گیربکس 6سرعته.تنها من اصلا یک مورد رو متوجه نمیشم یا بهتر بگم که این مورد هیچ سنخیتی با قیمت و سطح امکانات و مهمتر قدرت موتور خودرو نداره و اون هم ترمز های کاسه ایی…..!!!!! عقبش هست …!!! بنطرم هیچ توجیهی نداره حتی باعث ضعف سیستم ABS و EBD اون میشه..!؟
  حالا از دوستانس که این ماشین رو دارن خواهش میکنم در مورد ترمز هاش اطلاع رسانی کنند..و اگر تو شرایط اضطرار و یا لغزنده باهاش اقدام به ترمز شدید گرفتن راهنمایی کنند که کیفیت ترمز هاش چطوری ؟ و اینکه ایا خود نمایندگی با پرداخت پول ترمز های عقب رو به نوع دیسکی تبدیل میکنه!؟ یا اگر شخصا این کار رو انجام بدیم از گارانتی خارج نمیشه!؟؟؟….
  ممنونم…

  • در پاسخ به: شروین

   محمد | دی 25, 1396 | لینک نظر

   سخت نگیر ، رنو کپچر و هایلوکس و نیسان جوک هم ترمز عقبشون کاسه اییه

  • در پاسخ به: شروین

   رضا | دی 26, 1396 | لینک نظر

   سلام دوستان
   در مورد ترمز های سراتو فورته 2012 مونتاژ سایپا همین بس که بگم که خیلی عالی عمل می کنه. EBD که داره ABS هم داره ESP یه سیستم سوسو بازی که اگر تجربه رانندگی بارون و برف و یخ رو داشته باشی دیگه حله.
   در واقع فرق عملکردی بین ترمز دیسکی و کاسه ای نیست و لازم به ذکر است که حتی قدرت ترمز گیری کاسه ای به مراتب بیشتر از دیسکی هست و فقط شرکتهای معروف برای اضافه کردن اپشن از ترمز دیسکی استفاده می کنن.
   من با سراتو ماهیانه 7000 کیلومتر راه میروم اون هم تو جاده و کاملا ازش راضی هستم.

   • در پاسخ به: رضا

    فرزین | دی 30, 1396 | لینک نظر

    به نکته خوبی اشاره کردید ، این مسئله تقریبا یک توهم است که ترمز گیری در خودروی چهار چرخ دیسکی بهتر از ماشینی با ترمزهای عقب کاسه ای است . در شرایط عادی ترکیب ترمز های جلو دیسکی و ترمزهای عقب کاسه ای بهتر عمل می کنند . عیب ترمزهای کاسه ای بیشتر مربوط به گرم شدن ترمز است ، مثل استفاده مکرر از ترمز که در برخی از راننده های آماتور زیاد دیده می شود. گرم شدن ترمز کاسه ای از کارائی آن کم می کند در حالیکه این مسئله در،مورد ترمزهای دیسکی کمتر پیش می آید چون امکان خنک ماندن بیشتری دارند .ضمنا برخی توجه ندارند اصولا عمده ترمز گیری مربوط به چرخهای جلو است نه چرخهای عقب. برخلاف نظر بسیاری عملکرد ABS ربطی به کاسه ای یا دیسکی بودن ترمز ندارد چون با مکانیسم متفاوتی وارد عمل می شود.
    ترمز سراتو سایپا در تست هایی که من از این ماشین داشته ام یکی از بهترین ترمزها ست ، برای مثال از ترمز چهار چرخ دیسکی 206 تیپ 5 هاچ بک یا سدان v8 بسیار بهتر عمل می کند.
    یک فاکتور مهم در ترمز گیری خوب ، لاستیک خودرو است . اگر میخواهید ترمز گیری خوبی داشته باشید از یک لاستیک با کیفیت تابستانه ( و نه چهارفصل ) در اتومبیل خود استفاده کنید. پیشنهاد من برای افرادی که سراتو سایپا گرفته اند تعویض بلافاصله لاستیکهای روی ماشین با لاستیک با کیفیت است .پیشنهاد من میشلن primacy 3 و درجه بعد میشلن energy saver است . گرچه این لاستیکها کمی گران هستند ولی با مبلغی که از فروش لاستیکهای ایرانی (به شرط صفر بودن لاستیکها) گیرتان می آید ، ارزش دارد ، به هرحال بالای صد میلیون پول ماشین داده اید ، یک میلیون اضافه تر آنهم برای ترمزگیری بهتر باضافه نرمی بیشتر ماشین ، جای دوری نمی رود.

 30. sunmartin | دی 25, 1396 | لینک نظر

  سراتو TD زمانی خودروی خوبی بود اما الان نه در حال حاضر سراتو ydm و الانترا 2017 کرمانخودرو ارزش خرید دارن هم مزدا 3 هم سراتو یایپا قدیمی شده و مربوط به سال 2012 هستن نه سال 2018

  • در پاسخ به: sunmartin

   محمد | دی 25, 1396 | لینک نظر

   اصلا موافق نیستم ، الان قیمت النترا و سراتو وارداتی سر به فلک میزنه الان شما حاضری واسه سراتو ۱۷۰ تومن بدی ؟!

   • در پاسخ به: محمد

    sunmartin | دی 26, 1396 | لینک نظر

    کیفیتی که سراتو و اپتیما داره فقط در هوندا سویک و آئودی a5 قابل مشاهده است انصافا کیا موتورز بلحاژ کیفیت کم نزاشته اینقدر در کیفیت حرف هایی برای گفتن داره که هر سال خودروهای کیا بین 5 خودروی اول و برتر جهان قرار میگیرن
    نمونه اش همین کیا فورته (سراتو) که در آمریکا جزو 10 خودروی محبوبه پس کیفیت اتفاقی نیست من حاضرم در صورت فروش اقساطی سراتو 2018 بخرم چون طراحیش واقعا مبهوت کننده شده لدفا عکس های سراتو 2018 ببینید چه شاهکاری بعد قضاوت کنید منکر کیفیت بالا و موتور و گیرباکس عالی سراتو td نیستم اما 2018 یه چیز خاصه

    • در پاسخ به: sunmartin

     مرتضی | دی 30, 1396 | لینک نظر

     با سلام خدمت دوستان
     بین انتخاب خرید دو ماشین سراتو 2018 و میتسوبیشی ASX 2017 دو به شک هستم از دوستانی که تجربه ای در خصوص سواری این دو ماشین دارند درخواست میکنم راهنمایی بفرمایند.

     • در پاسخ به: مرتضی

      sunmartin | دی 30, 1396 | لینک نظر

      asx خودوری خوبیه اما در یک کلاس دیگه اس که در همون کلاس اسپرتیج 2017 وجود داره که فروشش بیشتره چ در ایران چ اروپا
      من سراتو 2018 پیشنهاد میکنم که کیفیت راحتی و خدمات بیشتری داره و خرید و فروشش راحتتره اصولا کره ای ها حسابی در دل مردم جای باز کردن و کیفیت کیا فورته بقدریه که در آمریکا در بین سدان های سایز کوچک اول شد حال خودتان انتخاب کنید