نجفی منش :پیشنهاد فروش 100 هزار خودرو دیگر مطرح شده !

سپهر زنگنه | پنجشنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۴ | 9 نظر

ماجرای عکس‌های منتشر شده از انبارهای خودروسازان

دبیر انجمن قطعه سازان با بیان این که استقبال مردم از وام 25 میلیونی خودروسازان را غافلگیر کرد گفت: به دولت پیشنهاد شده است که 100 هزار خودرو دیگر نیز با شرایط قبل به فروش برسد.

به نقل از تسنیم،محمدرضا نجفی منش درباره بسته دولت برای رونق کسب و کار؛ اظهار کرد: بسته ای که دولت برای خروج از رکود آغاز کرده است خوب بوده اما حقیقتا انتظار چنین استقبالی را نداشتیم به طوری که استقبالی که از فاز اول آن در بخش خودرو به عمل آمد، خود خودرو سازن را نیز غافلگیر کرد.

وی افزود: مسئولین و خودرو سازان این برآورد را داشتند که تقاضای دریافت خودرو ظرف چند ماه اتفاق می‌افتد اما مردم فهیم ما تشخیص دادند که که این راه، راه خوبی است.

رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق تهران با بیان اینکه در سال‌های قبل حداقل 25 درصد فروش خودرو ما از طریق تسهیلات بانکی بود اما این طرح دو سال متوقف شد، ادامه داد: با برقراری دوباره تسهیلات این امرمانند فنر فشرده ای عمل کرد که یک دفعه باز و منجر به هجوم مردم به نمایندگی های فروش می‌شود.

دبیر انجمن قطعه سازان با اشاره به اینکه رشد اقتصادی کشور منفی است و ما نیازمند رشد اقتصادی هستیم، خاطر نشان کرد: رشد اقتصادی که در گذشته داشته ایم مرهون صنعت خودرو بوده است، بنابر این برای رونق دوباره تولید طرح هایی به این شکل مناسب است، زیرا هم دولت، مردم و تولید کننده راضی هستند.

پارکینگ خودروسازان

نجفی منش گفت: به دولت پیشنهاد شده است که 100 هزار خودرو دیگر نیز با شرایط قبل به فروش برسد با این تفاوت برای تحویل خودرو ها در زمانی حداکثر یک ماه، در هر مرحله تنها 30 هزار خوردرو تحویل شود. دبیر انجمن قطعه سازان با بیان اینکه مردم نیز باید به بیکاری نیرو‌های کار حساس باشند، گفت: در سال 92 سالانه 120 هزار خودرو در کشور تولید می شد که در صوت افزایش توان خرید مردم از طریق وام، می‌توان دوباره قدرت خرید مردم را افزایش داد و صنایع را از رکود خارج کرد.

وی افزود: عکس هایی که از انبار خودرو سازی های ما در فضای مجازی منتشر شده مربوط به یک خودروسازی بود که 6 هزار خودرو در انتظار تحویل داشت و در خودرو سازی دیگر نیز خودرو هایی بودند که به دلیل نرسیدن قطعه، منتظر تکمیل بودند. نجفی منش در پاسخ به این سوال که آیا اجرای طرح فروش اقساطی خودرو و فروش خوب خودرو سازان، منجر به افزایش کیفیت خواهد شد یا خیر؟ گفت: کیفیت خودرو های ما خوب اما قدیمی است، زیرا 55 استاندارد برای تولید آنها رعایت می شود اما مردم ما طالب خودرو های جدیدتر هستند. 

وی در پایان اظهار کرد: با توجه به رفع تحریم ها خودروسازاان در حال تامین این نیاز به حق مردم هستند و خودرو ‌های جدیدی را وارد بازار می‌کنند.

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 

 

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

9 دیدگاه

 1. سیاوش | آبان 29, 1394 | لینک نظر

  مردم عزیز کمپین شکست نخورده از منبع موثق خبر دارم آمار ساختگی هست و فروش 100 هزار دستگاه در 6 روز واقعیت نداره ! فیلم برداری ها و نشان دادن یک عده کاغذ به دست در نمایندگی ها ساخته و تولید شده با هماهنگی قبلی خود آقایون هست ! کارگردانی این فیلم ساختگی رو ایران خودرو و سایپا بر عهده داشتن!!!

 2. سیاوش | آبان 29, 1394 | لینک نظر

  مردم نخرید خودروهای اشغال این دو مونتاژ کار رو اونهایی که خریدن پشیمونن هر روز دارن میرن تعمیرگاه و پولهاشون رو برای خودروی صفری که تحویل گرفتن دارن خرج میکنن نخرید نخرید نخرید!!!

 3. حسین | آبان 28, 1394 | لینک نظر

  نگاهی تحلیلی بر فرجام کمپین تحریم خرید خودرو بی کیفیت و گران

  آیا کمپین تحریم خرید خودرو بی کیفیت شکست خورده است؟
  از آنجا که عده ای از دوستان و آشنایان با دیدن من صحبت از شکست کمپین میکنند لذا بر آن شدم تا در این خصوص مقاله ی مختصری بنویسم تا موضوع روشن شود.
  قضاوت در خصوص اینکه کمپین شکست خورده است یا در آینده ممکنه چه اتفاقات دیگری رقم خواهد خورد به خوانندگان این مقاله واگذار میکنم. و اما در خصوص موضوع
  به عقیده ی بنده دولت مثل همیشه ( بدون تدبیر و ارایه ی راه حلیی منطقی ) با ارایه ی تسهیلاتی که برای خرید خودرو اختصاص داد نه تنها کمکی به حل مشکل خودرو ساز نکرد بلکه با تایید اثر کمپین که تا دیروز وزیر صنعت اون رو حرکتی ضد انقلابی و حرام اعلام کرده بود متحمل هزینه های سنگین شد که البته بار پرداخت این هزینه بر دوش مردمی قرار گرفت که تا جاییکه به یاد دارم همیشه احساسی عمل کرده اند و مادامیکه این خصوصیت در میان مردم ما بصورت یک اپیدمی فرهنگی نهادینه شده جای تعجب نیست.
  دولت با اختصاص هزینه های هنگفت که باید صرف اشتغال و عمران و آبادانی این مملکت بشه صرفا با لجاجتی غیر قابل درک ضمن حمایت از تولید بی کیفیت و بی اهمیت جلوه دادن جان و مال مردم در قالب یک اسپانسر و یک تبلیغاتچی ظاهر گردیده است.
  کمپینی که به جرات میتوان گفت بدون هیچ هزینه ای شکل گرفت باعث شد تا چنین هزینه ای برای دولت تحمیل شود که البته همانطور که عنوان شد محل پرداخت این هزینه ها نیز مردمی بودند که تحت تاثیر هیجانات ناشی از خرید و استفاده از این وام بدام این بی تعبیری افتاده اند و این خود گواهی است بلامنازع در پیروزی کمپین و شکست مخالفین.
  یکی از جهات قوی در تایید پیروزی کمپین همین موضوع هست که دولت در جهت شکست این نهاد مدنی برخاسته از مردم متحمل هزینه هایی شده است که قطعا جای سوال و استیضاح دارد و بنده پیش بینی میکنم که در آینده وزیر محترم صنعت بدنبال ماجراجویی های خود مورد استیضاح قرار خواهند گرفت.
  نکته ی بعدی که در جریان تحلیل این موضوع قابل تامل میباشد این مطلب است که یکی از مطالبات مردمی در راس خواسته های این جنبش مدنی تولید با کیفیت مطابق استانداردهای روز صنعت اتومبیل سازی است حال چه اتفاقی افتاده است؟ قریب یکصد و ده هزار خودرو بی کیفیت که روی دست خودرو ساز مانده و یکسال نیز در پارکینگ خودرو ساز جا خوش کرده بوده تحویل مردمی میشود که خوش باورانه اقدام به خرید نمودند و این بدان معناست که در آینده ای بسیار نزدیک به طرفداران این جنبش که خودرو ساز ایرانی فاقد توانایی تولید با کیفیت میباشد افزوده خواهد شد و در عمل عده ای که به این قضیه با تردید می نگریستند خود مبلغ خوبی برای عبرت خواهند شد.
  از دیگر سو با بالاگرفتن نارضایتی مردم خودرو سازان در فروش تولیدات بعدی خود دچار مشکل مضاعفی خواهند شد چرا که دولت دیگر نخواهد توانست با اختصاص وام به داد خودرو ساز برسد و تدابیر بعدی در اینخصوص نیز فاقد ارزش و کارایی لازم خواهد بود. و از طرف دیگر نیز ب مطالبات جنبش اضافه خواهد شد مطالباتی چون برداشتن تعرفه های گمرکی برای ورود خودروهایی روز دنیا و کاهش شدید کاهش قیمت خودروی ایرانی و … .
  با توجه به موارد گفته شده که سعی شده است تنها به ذکر اولویت های توجیهی به زبانی ساده پرداخته شود بنظر بنده خود به تنهایی و فارغ از تحلیل های دیگر دلیل بر پیروزی کمپین و شکست مخالفان این جنبش میباشد.
  من بعنوان یک ایرانی علاقمند به استفاده از تولید ملی هستم ولی حاضر نیستم جان و مالی که برای آن ارزش قایل هستم را نادیده گرفته و در معرض خطر و تهدید قرار دهم.

 4. abas | آبان 28, 1394 | لینک نظر

  “کیفیت خودروهاخوب است چون 55 درصد استاندارد برای تولید آن رعایت میشود. ! ” خسته نباشی پهلوون.

 5. آرش | آبان 28, 1394 | لینک نظر

  نجفی منش در پاسخ به این سوال که آیا اجرای طرح فروش اقساطی خودرو و فروش خوب خودرو سازان، منجر به افزایش کیفیت خواهد شد یا خیر؟ گفت: کیفیت خودرو های ما خوب اما قدیمی است، زیرا 55 استاندارد برای تولید آنها رعایت می شود اما مردم ما طالب خودرو های جدیدتر هستند.

  آخه رو تا کجا …
  آهای مردمی که رفتید خریدید …
  تحویل بگیرید
  اون آشغال که خریدید کیفیتش از سرتون هم زیاده … من نمی گم اینو … این آقا می گه … حقتون هم هست که برای چنین ماشین با کیفیتی از تحویل فوری دایورت بشید رو تحویل چند ماهه … چون دست یابی به کیفیت هزینه بره

 6. یه پسر | آبان 28, 1394 | لینک نظر

  “وی افزود: مسئولین و خودرو سازان این برآورد را داشتند که تقاضای دریافت خودرو ظرف چند ماه اتفاق می‌افتد اما مردم فهیم ما تشخیص دادند که که این راه، راه خوبی است”

  تیکه انداخت!

  • در پاسخ به: یه پسر

   ژاپنی اصیل | آبان 30, 1394 | لینک نظر

   دقیقا مردم تا دیروز خائن گناهکار انگل خطاب میشدند همون مردم اگه از اینا ماشین بخرن میشن فهیم