بسترن B70 در آستانه ورود به بازار

سپهر زنگنه | شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۹۴ | 38 نظر

محصول جدید FAW در ایران با پلت فرم مزدا 6

بسترن B70 می آید!
حسین دلاور – در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو مشهد، بسترن B70 در غرفه گروه بهمن حضور پیدا کرد…
بعد از عرضه دو محصول سواری FAW چین توسط گروه بهمن، گویا این بار این شرکت قصد آوردن B70 را به ایران دارد. با اینکه اولین محصول این شرکت،B50، با استقبال جالبی رونمایی نشد، ولی نسخه B50F با ظاهری جدید در این چند وقت مورد استقبال مردم واقع شده است.

بسترن B70 بی 70

در اصل B70 همان B50 با چهره ای رسمی تر و مثل برادر کوچکتر خود بر منبا مزدا ۶ طراحی شده است. اولین نسل این خودرو را در سال ۲۰۰۶ با نام FAW C301 وارد بازار چین شد. مدل ۲۰۱۲ آن با تغییراتی ظاهری و فنی مواجه شد و در سال ۲۰۱۴ اتاق جدید آن معرفی شد. همچنان هم این طراحی بر مبنا اصول طراحی مزدا۶ بوده و از موتورهای سری L مزدا برای راه انداختن این چینی استفاده می شود.


در حاشیه نمایشگاه مشهد هر کاری کردیم که مشخصات دقیق این خودرو را در ایران بدست بیاوریم، نشد. حتی مسئولین غرفه هم از ماشین اطلاعاتی نداشتن و تنها چیزی که در مورد این ماشین سفید می دانستند این بود که بسترن B70 است.
نکته جالب در نمایشگاه این بود که خیلی ها ظاهر B70 را نمی پسندیدند و از ظاهر B50F بیشتر استقبال می کردند. چراغ های عقب خودرو جذاب و کشیده طراحی شده بود. ولی در جلوی خودرو بخاطر ظاهر محافظه کارانه و نگرش تجملی، از حالت های اسپرت کاسته شده که برخی مخاطبین FAW نمی پسندند. از طرفی طراحی رینگ ساده نسبت به B50F کمی در ذوق مخاطبان می زند.

بسترن B70 بی 70

B70 نسبت به B50F لوکس تر و به امکانات به روزتری مجهز شده است. در نسخه ای از بسترن B70 موتور ۱۹۹۹ سی سی ۱۴۴ اسب بخاری با ۱۸۴ نیوتن متر وجود دارد که با گیربکس ۶دنده اتوماتیک تیپترونیک نیرو را به چرخ های جلو منتقل می کند. البته گیربکس ۶دنده دستی هم برای این خودرو وجود دارد که احتمال ورود آن با توجه به مدل داخل نمایشگاه بسیار کم است. هر دو نسخه موتوری بسترن B70 دارای استاندارد آلایندگی یورو۵ و یورو۴ ارتقا یافته هستند و مصرفی زیر ۴/۹ لیتر به ازای هر صد کیلومتر را در مصرف ترکیبی رقم می زنند.

بسترن B70 بی 70

در نسخه دیگر از B70 موتور ۱٫۸ لیتری توربوشارژر وجود دارد که ۵/۱۸۳ اسب بخار قدرت و ۲۳۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این موتور تنها با گیربکس ۶دنده اتوماتیک قابل سفارش است. سیستم تعلیق این ماشین همانند B50 از دوبل جناغی در جلو و چند اتصالی(Multi Link) در عقب تشکیل شده و فرمان پذیری این خودرو از سیستم هیدورلیک (HPS) پیروی می کند. ترمزهای خودرو در جلو دیسکی خنک شونده هستند و در عقب از دیسکی ساده استفاده شده. برای حفظ ایمنی خودرو از سیستم های ABS،EBD و BA در کنترل این ماشین بهره گیری شده و برای حفظ ایمنی ماشین در شروع حرکت و جاده ها از سیستم کنترل لغزش ( TCS و ESP) استفاده می شود. طبق اعلام شرکت FAW این خودرو در بهترین شرایط به شتاب صفر تا صد 10.7 ثانیه دست پیدا می کند و سقف سرعت خود را به ۲۱۵ کیلومتر بر ساعت می رساند. ابعاد B70 نسبت به B50 کمی بزرگتر بوده و تنها ۵ سانتی متر در فاصله محوری افزایش طول داشته. برای تخلیه دود بهتر این خودرو مثل B50F از دو اگزوز استفاده می کند و با توجه به اینکه در B70 قاب اگزوز کرومی شده، زیبایی به مراتب بهتری را به خودرو اضافه کرده است.

بسترن B70 بی 70

جدا از ارتقا قوا نسبت به برادر کوچکتر، B70 از نظر امکاناتی هم فاصله زیادی از B50 گرفته و کلاس کار خودرو را بالاتر برده است. سیستم تهویه خودرو از نوع اتوماتیک دوگانه است که قابلیت تنظیم برای هر کدام از سرنشیان جلو را به طور مستقل دارد. همچنین B70 به گرمکن صندلی های جلو مجهز شده است تا سطح امکانات کاملتری را در اختیار سرنشیان قرار بدهد. البته ضعفی که همچنان وجود دارد این است که تهویه مستقیم برای صورت سرنشینان عقب وجود ندارد و تنها از کف خودرو تهویه برای ردیف عقب میسر است. استارتر در برخی نسخه های این خودرو موجود است و جای آن در ماشین قرار دارد.

بسترن B70 بی 70

البته که نسخه ای که در نمایشگاه مشهد به نمایش گذاشته شده بود فاقد این آپشن بود. آینه های جانبی خودرو از نوع برقی گرمکن دار با تاشو برقی است که نسبت به B50 کامل تر است. آینه دید عقب خودرو هم از نوع حساس به نور می باشد که به طور الکتریکی کار می کند. برای حفظ پرستیژ B70 سانروف در اکثر نسخه ها وجود دارد. شیشه های خودرو هم نسبت به بی پنجاه از قابلیت UV برخوردار است که برتری خوبی را نسبت به برادر کوچکتر به ارمغان می آورد.

بسترن B70 بی 70 مشخصات فنی

تودوزی خودرو از نوع چرم مشکی می باشد که کیفیت به نسبت خوبی را شاهد هستیم. نخ دوخت صندلی ها و تودوزی به رنگ قرمز است که جذابیت زیادی را به داخل خودرو داده است. صندلی راننده هم مثل B50 برقی بوده است و در جهات مختلف قابل تنظیم می باشد. نسخه موجود در نمایشگاه دارای سنسور پارک جلو و عقب به صورت فابریک بود که در اکثر B70ها این سیستم به صورت فابریک و استاندارد قرار دارد. چراغ های این خودرو به طبع B50 از سیستم هالوژن بهره مند است و نور پایین و بالا هر دو در محفظه ای با لنز قرار دارد. برای حفظ زیبایی خودرو نور روشنایی روز هم به خودرو اضافه شده تا ضعفی که در B50F دیده می شود، در این اتاق جبران شده باشد. البته که هنوز سنسور نور در این اتاق هم آپشن حساب شده و روی نسخه های فول قرار میگیرد.سیستم صوتی این خودرو به صورت فابریک قابلیت پخش AUX، MP3،USB و CD را از ۸ باند مجزا دارد و در نسخه فول آپشن، مانیتور با قابلیت پخش DVD، GPS و نمایش فضای پارک وجود دارد.

بسترن بی 70-17
سیستم کروزکنترل در سمت راست فرمان و تنظیمات سیستم صوتی سمت چپ آن قرار دارد. غربیلک فرمان در ظاهر جدابیت B50F را ندارد و خیلی ساده و رسمی طراحی شده است.
ایمنی B70 نسبت به B50F ارتقا پیدا کرده و از ۶ کیسه هوا بهره می برد که ایربگ های پرده ای نسبت به B50F اضافه شده است. همین امر باعث شده تا در کنار وجود سیستم ESP، اطمینان بیشتری به این خودرو در جاده ها داشته باشیم.

قیمت بسترن B70
قیمت بسترن B70 در نسخه فول موتور 1.8 لیتری توربوشارژر،حدود 150 هزار یوان می باشد که نسبت به B50F حدود بیست و هفت هزار یوان گران تر است. یعنی به قیمت پولی ما حدود ۱۴ میلیون تومان گران تر است. نسخه ۲٫۰ لیتری فول آن هم سه هزار یوان از B50F ارزان تر است. البته که طبق گفته یکی از مسئولین غرفه قیمت B70 در ایران حدود ۸۵ میلیون تومان است.

بسترن B70 بی 70

اگر قرار باشد که بسترن B70 با این مشخصات با قیمت زیر ۹۰ میلیون عرضه شود، مسلم است که نسبت به B50F بیشتر می ارزد. موتور قوی تر، امکانات بهتر و معیارهای ایمنی بیشتر از شاخص هایی است که باعث می شود یک خودروی ۹۰ میلیونی هرچند چینی گزینه ای مناسب برای خرید باشد. این روزها که لیفان ۸۲۰ کرمان موتور، رقیبی به نام بسترن B50F را برای خود می شناسد، باید در انتظار مبارزی سخت تر در مقابل خود باشد و در برخی پارامترها بازبینی ای داشته باشد.
تنها موردی که درباره ی این خودرو غیر قابل درک است، عدم آگاهی نمایندگان و مسئولین غرفه گروه بهمن در نمایشگاه بود که حتی کوچکترین مشخصات فنی ای از این ماشین در چنته خود نداشته و از پاسخ به سوالات عادی هم سر باز می زدند. بهتر است زمانی خودرویی به معرض نمایشگاه گذاشته شود که ورود و مشخصات در این به قطعیت رسیده باشد و صرفا جهت پر کردن غرفه، خودرویی را در نمایشگاه قرار ندهند.

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

38 دیدگاه

 1. حسین | مهر 13, 1396 | لینک نظر

  سلام.برو بسترن بخر ببین چیه بعد نظر بده.من الان بسترن بی ۵۰اف دارم میخوام بفروشم بی ۳۰بخرم.عالیه.حرف نداره.فقط بسترن.

 2. mohammad | مرداد 10, 1396 | لینک نظر

  دوستانی که بسترن داشتن لطف کنن بگن چجور ماشینه؟ فقط خواهشن اون دوستانی که فقط چینی چینی میکنن و دارای ضریب هوشی پایینی هستن نظر ندن همه دیگه پراید و پژو و پارس رو میشناسیم یک عمره باهامونن منم بیشتر از 10 سال این ماشینا رو داشتم و دیگه حالم ازشون بهم میخوره
  ضمن اینکه خودروهای خوب چینی حدود 60-70 قیمت دارن طبیعیه که خیلی ها قدرت خریدش رو ندارن و میگن پیف پیف بو میده

  • در پاسخ به: mohammad

   احمدرضا | مرداد 11, 1396 | لینک نظر

   من دو ساله دارم و به طور نسبی راضیم. نکات مثبت : موتور و گیربکس ، جاداری اتاق و صندوق، طراحی قابل قبول بیرونی و داخلی خودرو ، خدمات بعد از فروش نسبتاً مناسب گروه بهمن.
   نکات منفی : برخی از مشکلات مونتاژی ، کیفیت نه چندان بالای رنگ ، نبودن برخی از آپشنها مثل مانیتور ، دیلایت و …

   • در پاسخ به: احمدرضا

    sunmartin | مرداد 11, 1396 | لینک نظر

    بسترن طراحی زیبایی داره بخصوص b50 f جالب اینجاس که بسترن جدید b70 زیبایی طراحی بی 50 را نداره نبود مانیتور
    نداشتن روکش بروی وایر موتور بدون پوشش بودن برخی قطعات موتوری نداشتن صداگیر موتور و کیفیت ضعیف تریم داخلی و خارجی بلحاظ ماتریال یکی از مورد بحث ترین مشکلات این چینی با طراحی قابل قبول است

 3. بهنام | اسفند 23, 1394 | لینک نظر

  لطفا دوستانی که بیشتر از پارس و سمند اینا سوارنشدن خودشونو کارشناس نگیرند ونظر ندن لطفا بریداقا همون پیچ پراید پیکان پیداکنید اونجا افاضه کلام بفرمایید مرسی

 4. مهرداد | اسفند 23, 1394 | لینک نظر

  قابل توجه دوستان که ادعایی ماشین بازی میکنن من بسترن b50 f دارم و کلی هم راضی کنندس واسم جک s5 داشتم قبلش اونم خوب بود به نوعی mvm داشتم ازش راضی نبودم اکسنت داشتم خب طبیعتا اونم عالی بود ولی در کل باید بگم این بسترن ازهمشون بیشتر راضیم کرده نشون به این که تا حالا بیشتر ازماشین های قبلیم نگه داشتمش ماشین ایرانی خوبه اما بااین قیمت که دارن میدن الکی سنگش رو به سینه نزنید اگه ماشینی سوارش شدید و تجربش کردید بعد بیاید نقدش کنید و نظر بدید چون دراین صورت صلاحیت نظردادن دارید طرفدارچین نیستم اما میدونم همین چندسال پیش کره هم صنعت ماشین سازی نداشت اما الان غوله واسه خودش چین اول بیکیفیت بود اما الان در چندسال که ماپراید 131مون شده 132 چین صدبرابر پیشرفت کرده همین نشون میده چند سال دیگه هم مثه کره غول میشه دمش گرم عرضه داره پس الکی احساسی برخورد نکنید اوه راستی سه سال پیش گل داشتم که کلا اون ماشین های اسیایی رو میخورد خخخخخخ اینو گفتم که بدونید طرفدارماشین المانی م من مرسی

 5. یه بنده خدا | بهمن 1, 1394 | لینک نظر

  با سلام.این دوستانی که میان بد میگن-۱:اولا تو این رنج فقط کارکرده هس که اگه خوب پیدا بشه یه چیزی-۲:شما خودتون چی دارین،آئودی یا شاید هم بوگاتی و ما که نمیدونیم شاید مازاراتی.اگه دستتون به لیفان ۵۲۰ هم نخورده بیخود نظر ندینبرید سمند سوارشین بگین این بده.
  گربه دستش به گوشت نمیرسید میگفت رژیم دارم
  به امید روزی که ما دیگه هممون متخصص نباشیم و حرف ارزون نزنیم.

 6. ادمهایی که ماشین چینی سوارن مثل این مزدا 6 قلابی اگر بگی ماشین چینی اشغاله انگار به خودشون فحش دادی بهشون بگید سنمارتین بد این بد واون ندار به هر حال چینی سوارا بدونن ماشین قلابی سوارن…

 7. سعید | آذر 15, 1394 | لینک نظر

  آرم مزدا چیزی بیش از یک لاله خوش فرم است.این آرم توسط ری یوشیمارا یک شرکت مشهور در زمینه تصویر سازی است تکامل یافته است حرف V نمایانگر بالهای باز شده است و در فرهنگ مزدا به معنای ابتکار, درک هدف, لطافت است.
  حالا سوال اینجاست که آرم بسترن چه معنی میده؟ 🙂
  اصلا این آرمهای یک شبه سبز شده چینی هیچ حسی رو منتقل نمیکنن. روی طراحی آرمهای مشهور کلی کار شده خرج شده تا تاثیرگذار باشن ولی در مورد چینی ها به نظر میاد یه چیزی به ذهنشون رسیده و گفتن همینو میذاریم آرم ماشینمون.
  این آرمهای یک شبه سبز شده همونطور که سریع به وجود اومدن سریع هم از بین میرن و ده بیست سال دیگه که شرکتهای چینی با هم ادغام شدن نهایتن چندتا خودروساز درست و حسابی توی چین به وجود میاد و بقیه نابود میشن .

  • در پاسخ به: سعید

   Saeed | آذر 16, 1394 | لینک نظر

   حالا بقیه چینیا رو نمیگم ولی لوگوی این بسترن که جالبه و عدد یک رو داره یعنی اول، فرست کلاس و …

  • در پاسخ به: سعید

   یه بنده خدا | بهمن 1, 1394 | لینک نظر

   جالبی ما اینجوری که یه مطلب که یاد میگیریم تو بوق و کرنا میکنیم.بابا تو هم بلدی.اصن تو از همه بلدتر.حالا بگو ببینیم معنی خاص هیوندای یا کیا چیه.یه چیز بلدی بقیشم بگو.این آرم هم معنایی داره.مگه کیسه الکی باشه اونم لوگویی به این سختی.

 8. sunmartin | آذر 15, 1394 | لینک نظر

  من دستم به دستگیره بسترن بی 50 اف .. نخورده؟ آنجور میگیرد دستت نخورده انگاری بی ام دبليو سری ام هست یا بنالی کانتینالتال گوست..به خودروی چینی من درآوردی مثل سایر چینی ها آنهمه آب و تاب نداره پلت فرم منسوخ شده و دمده و از کار افتاده نسل پیشین مزدا 6 منور طراحی معکوس و سرهم بندی شده چینی با کپی برداری از مزدا و طراحی کپی پیست شده سوناتا این که نشد خودرو و نبوغ اینم با این قیمت اتفاقا من شاید از اولین افرادی بودم که در اولین معرفی اینمورد در نمایشگاه اصفهان بودم بهر حال این خودروی چینی با این قیمت ارزش خرید نداره نهایت قیمتی که پیشه برای اینخودرو متصور شد 50 ملیون هست

  • در پاسخ به: sunmartin

   حسین | آذر 16, 1394 | لینک نظر

   اگر منظورتات شباهت چراغ های جلو بسترن و سوناتا هستید ، بدون که بسترن سال ۲۰۱۲ عرضه شد و سوناتا ۲ ، ۳ سال بعد با ابن فیس عرضه شد!

  • در پاسخ به: sunmartin

   آلفا | آذر 24, 1394 | لینک نظر

   بنالی کانتینالتال گوست؟ :)) سانمارتین جان حرف نزن خندم میگیره ، منظورت بنتلی کانتیننتال و رولزرویس گوست بود دیگه ؟ :)) ریو سوار عزیز شما ماشین بالاتر از 30 تومن سوار نشدی آخه عزیز دلم ! متاسفم واسه سپهر که نظرات خالی از علم و منطق شما رو به راحتی تایید میکنه اما نظر برخی از دوستان شریف رو نه !.

  • در پاسخ به: sunmartin

   حمیدرضا | شهریور 31, 1395 | لینک نظر

   اخه خوشگل من الان ال نود 50 ملیون هست
   به نظرت این اندازه ال نود می ارزه؟
   شما تو رنج قیمت 70 تا 90 ملیون ماشین خوب تر از این سراغ داری؟
   تویوتا رنگ رفته 10 سال پیش؟ یا شایدم مرسدس و پورشه و مازراتی
   خوب تو این رنج قیمت همش چینی هست که نسبت به بقیه ماشینا امکانات و کیفیت خوبی هم دارن

 9. Mahyar dos | آذر 15, 1394 | لینک نظر

  اقاي سان مارتين نقش نوسترداموس رو بازي ميكنه.ي پيش گوي قدرتمند كه نديده نشنيده از روي عشق و حال ي مقاله از هر ماشين چيني مينويسه.منتها ايشون كجا نوسترداموس كجا:)

 10. علیرضا | آذر 15, 1394 | لینک نظر

  داداش مزدا3 و کیا سراتو وارداتی که هم قیمت این ماشین تمیز پیدا میشه کسی نخواست بنز و بی ام و بخره خیلی بابت این موضوع متاسفم ولی شما مطمئن باش اگه جای 206 ام وی ام و لیفان و وولیکس و…. بود هم متاسفانه داغدار میشدی چه خودرو های ایرانی چه چینی کیفیت ندارن ولی من بشخصه زانتیای دست دو را به 206 صفر ترجیح میدم

 11. ali.bk | آذر 15, 1394 | لینک نظر

  این چینیا چرا نمیتونن یه ارم درست حسابی طراحی کنن.ارم بسترن که مثل مگس میمونه‌ که از نیم رخ داره به ریش ادم میخنده.هایما مثل کفتر میمونه که داره تو افق محو میشه.لیفانم که روم نمیشه بگم بداموزی داره.واقعا متاسفم کشورمون شده زباله دونی ۴تا جوجه کومونیست با اون قیافه و فک و کویش نافرم

 12. Hamid | آذر 15, 1394 | لینک نظر

  اینم از مدل جدید فاو بعد از یکسال
  بابا چین که ماشین بلد نیست بسازه.ما بلدیم.نه آقای پیکان 1600?همین چینی هایی که شما میگی تازه به دوران رسیده دارن با سرعت نور پیش میرن.اونوقت ماها میشینیم مسخره میکنیم.لیاقت ما همون سمنده.خودروی ملی.افتخار ملی
  آقای کاوه شما نزدیک ماشین چینی نشو.شما فک کنم در اطرافتون پر است از ماشینهای لوکس آمریکایی و آلمانی با قیمت زیر 70ملیون.
  ما ایرانیها علم غیب داریم.ازهمه چیز هم سر درمیاریم.از سیاست از پزشکی.از اقتصاد.بدون اینکه حتی یه کتاب خونده باشیم .متخصص بودن پیشکش.
  سان مارتین عزیز حاضرم شرط ببندم شما حتی دستت ب دستگیره بسترن هم نخورده.درضمن شما نمیخواد نگران ملت باشی.من کشته مرده ماشین چینی نیستم ولی بخاطر همین 206 ای که شما میگی بهتر از این چینیهاس عضوی از خانوده مواز دست دادم.خودروهای ایرانی قطعاتشون داره از کارگاههای زیرپله ای چین میاد.

 13. حسین | آذر 15, 1394 | لینک نظر

  قراره مدل نیمه فول با موتور ۲لیتری تنفس طبیعی بیاد که اگر با قیمت ۸۵ میلیون عرضه بشه خیلی بد هس!
  چون مدل نیمه فول امکانات مشابه آسا داره و شتاب مشابه!
  در ایمنی هم آسا امتیاز بیشتری توی تست تصادف گرفته!سرچ کنید تو سایت های چینی!
  امیدوارم مدل توربو و فول هم عرضه بشه از این ماشین!

 14. حسین | آذر 15, 1394 | لینک نظر

  اسم b50f در گروه بهمن آسا هست و آسا صداش می‌کنند ، اسم خارحی‌اش هم b50 هست که در ایران b50f می‌گن!
  بسترن اسم کارخونه تولید کنندش هست که زیر مجموعه فاو هست!
  شما آریون رو لکسوس آریون صدا می‌زنی؟
  اگر مونتاژ داخل مثلا بشه و اسم ایرانی رو بزار ، مثلا آهن، می‌گی:
  لکسوس آریون آهن!!
  نه ، میگی آریون!!

  • در پاسخ به: حسین

   البته نظرتون اشتباه است که “اسم خارحی‌اش هم b50 هست که در ایران b50f می‌گن!”
   مدل اولیه بسترن b50 بود که بهمن مونتاژ میکرد، بعدا فیس لیفت b50 رو داد که همون b50f باشه.
   با سیاست چند اسمه بودن ماشین در بازارهای مختلف هم مخالفم، میخواد چری تیگو 3 بشه MVM X33 یا کیا K3 بشه سراتو یا فورته.
   آسا هم از همه بدتر.

 15. علیرضا | آذر 14, 1394 | لینک نظر

  این که قیافش در مقایسه با b50 دو زار نمیرزه ( پیر مردیه)داشبوردشم در مقابل b50 فاجعست خود b50 هم آش دهنسوزی نشد با این که از جیلی گرونتره تعداد ایربگ کمتر و ایمنی کمتری داره شتابشم زیاد جالب نیست از جیلی که میخوره فقط میمونه تعلیقش که بهتره اما من اگه باشم تو رنج قیمتی 70 80 مزدا 3 دست 2 یا ام جی یا اگه گیرم اومد کمری تمیز

 16. علی | آذر 14, 1394 | لینک نظر

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان
  در مورد این ماشین نکته نگران کننده اش ارتفاع پایین این ماشینه که متاسفانه با جاده ها و خیابان های ما اصلا جور نیست نکته ای که در مدل قبلی و مزدا 3 نیز صدق می کنه

 17. سروش | آذر 14, 1394 | لینک نظر

  با سلام..راستش با طراحی تمام قسمتهای ماشین ی جورایی میشه کنار اومد..ولی ی قسمتی هست که فاجعه باره اونم وسط داشبورد قسمت ال سی دیشه که بالاش دریچه هوا وجورد داره.!!!!.وای انگار ی درزی بوده که وسطشو با دو انگشت باز کردنو ی ال سی دی اون وسط گیر کرده…یعنی نمیدونم چرا حتما باید ی حرکت انتهاری بزننو ثابت کنن ماشین چینیه..یعنی طراحاش چی فکر کردن شما که همه جاشو کپی کردین داشبوردشم ی کپیه قشنگ بزنید.اقا استقلال در طراحی از شما نمیخوایم. ی کپی درست حسابی بزنین ممنون میشیم ..خخخ

  • در پاسخ به: سروش

   mehrdad | آذر 14, 1394 | لینک نظر

   قسمت LCD یه طراحی خلاقانه و در عین حال سلیقه ایه. قوانین و چهارچوب خاصی نداره بیشتر بر پایه سلیقه بنا شده.

  • در پاسخ به: سروش

   سعید | آذر 14, 1394 | لینک نظر

   طراحش خواسته از منحنی وسط داشبورد هیوندا سوناتا الگو بگیره طوری که هیوندا نتونه ازش شکایت کنه و بگه داشبورد منو کپی کردی
   کلن دورنمای این ماشین بیشتر شبیه هیوندا سوناتا هست تا مزدا 6 . انگار هیوندا سوناتا رو دادی بازار مسگرهای اصفهان اوستاکارهای مسگر با چکش و قیچی برات ساختن. هنر چینی در همین حده. مثل همون گردنبندهای بچه لاکپشت چینی که بچه های لاکپشت رو در یک محلول اکسیژن زا قرار میدادند و ازش گردنبند درست میکردند و به ایران و بقیه کشورها میفروختند و حیوون زبون بسته ماه ها شاید سالها داخل یک پلاستیک کوچیک زجر میکشید و دست و پا میزد تا بمیره!

 18. احمدرضا | آذر 14, 1394 | لینک نظر

  قیمت حدود 85 که توی متن ذکر شده یک مقدار عجیبه. مگه اینکه مدل لوآپشن انتخاب بشه که اینم یک مقدار از بهمن بعیده چون معمولاً گروه بهمن ماشینهای فول آپشن ارایه میده یا حداقل در کنار ماشینهای کم آپشن مدل فول آپشن هم ارایه میده. اگه مدل فول آپشن بخواد ارایه بشه باید قیمتی بالای 90 تا 95 میلیون داشته باشه. چون با قیمت 85 عملاً یعنی توقف تولید مدل B50f . چون با اختلاف ده میلیونی کسی سراغ مدل B50 با امکانات خیلی پایینتر نمیره. به هر حال اگه این خودرو مشابه مدل B50 باشه میشه انتظار داشت که خودروی خوب و مرغوبی باشه و مشابه B50 با موفقیت نسبی مواجه بشه.

 19. سعید | آذر 14, 1394 | لینک نظر

  من بسترن B50 رو از نزدیک دیدم برعکس لیفان و ام وی ام کیفیت داشبورد و تزئینات داخلیش دمپایی کهنه نیست و خیلی بهتره. صندلی هاش با کیفیته و طراحی داخلیش شبیه خودروهای ژاپنیه و در موقع حرکت موتور نرم و بی صدا کار میکنه که آدم حس میکنه ماشین ژاپنیه. ولی من خودم ترجیح میدم 90 میلیون پول رو بدم مزدا 3 یا مگان یا کیا سراتو یا تویوتا کمری دسته دوم بخرم چون این ماشین هنوز امتحانش رو پس نداده و این آرم هنوز ناشناخته است و بازار دست دومش هم مثل بقیه چینی ها خیلی افتضاحه و درضمن به جای ncap اروپا cncap داره پس ایمنیش هم از مزدا3 و مگان کمتره و عجیب اینکه با این قیمت فرمون کمک هیدرولیکی داره درست مثل پراید . نمیدونم چرا از فرمون کمک برقی استفاده نکردن که حداقل در سرعتهای بالا فرمون سفت بشه و با سیستم esp سازگاری بیشتری داشته باشه! به هر حال از نظر من 90 میلیون برای این ماشین خیلی زیاده و حداکثر 60 تومن نسبتا براش مناسبه

 20. sunmartin | آذر 14, 1394 | لینک نظر

  واقعا از روی چه استدلالی افراد مبادرت به خرید آسا فاو بی 50 بسترن “ف” میکنند (اسم این شبه خودروبیشتر بمانند طیاره های دوران هیتلر خدابيامرز ) بهر حال با ورود آسا بسترن بی 70 بجای آسا بسترن بی 50 اف، خودروی مذکوراز رده خارج میشه دقیقا بمانند آسا بسترن بی 50 که پس از ورود مدل “اف” دیگر مشتری نداشت این نوع خودروها مشتری های خاص خود را دارند کسی زیر باز چینی اونم با این قیمت نمیره واقعیت جامعه همینه که با 90 ملیون میشه تویوتا کرولا دوسال کارکرد و یا کمری 2008 و یا سراتو صفر سآیپا و حداقل رنو فلوئونس اتومات خرید البته النترا یک سال و نیم کارکرد وارداتی و سرتو فول 10 ایران وارداتی که یک سال کارکرد هم دردسترس هست بنظر اینجانب خرید خودروی چینی با هر نام و مارک و برند و ظاهر بالاتر از 40 ملیون؛ کار اشتباهی هست
  ملت حاضرن دنا و 206 اس دی و سمند و آل نوت بخرن اما سمت چینی نروند

 21. محمد | آذر 14, 1394 | لینک نظر

  جلو داشبردش مخصوصا قسمت دریچه های تهویه وسط دیگه از این بدتر امکان نداشت طراحی بشه ،در کمال بد سلیقگی …

 22. mehrdad | آذر 14, 1394 | لینک نظر

  به عکس نمای عقب دقت کنید.
  خطر سمت راست ناهماهنگه

  • در پاسخ به: mehrdad

   پيمان | آذر 14, 1394 | لینک نظر

   دقيقا! به خاطر كيفيت و دقت بالاي مونتاژه!
   نمونه واضحش چراغ عقب سمند lx البته با اختلاف چند سانتيمتري!

 23. mehrdad | آذر 14, 1394 | لینک نظر

  خب واضحه که نسبت به B50F بهتر شده ولی یکم گرونه با 90 میلیون گزینه های کره ای خیلی خوبی وجود داره.
  اگر در محدوده ی 70 – 75 باشه واقعا می ارزه که البته میدونم نسخه قبلیش این قیمته
  خواهشا تا وقتی نیومده سر خود نظر ندید و دست به تخریبش نزنید!

 24. کاوه م | آذر 14, 1394 | لینک نظر

  داخل و جلوی ماشین چقدر زشت و ناهماهنگه
  طراحی عقبش خوبه،البته کپی کامل از عقب رنو فلوئنس زدن
  در هر حال هیچ وقت نباید حتی نزدیک ماشین چینی شد،چون بدجور آدمو پشیمون میکنه

 25. پیکان 1600ای | آذر 14, 1394 | لینک نظر

  اینم یکی دیگر از ارابه های چینی که بدرد هیچی نمی خورند حیف پول البته تازه بدوران رسیده ها بدشون نمیاد جیب این حلبی سازها رو پر کنند

  • در پاسخ به: پیکان 1600ای

   حسن | آذر 14, 1394 | لینک نظر

   شما رو چه حسابی میگید فاو یا بسترن به درد نمیخوره.چون پولشو نداری این حرفو میزنی.گربه دستش به دنبه نمیرسید میگفت پیف پیف بو میده