فیات بدترین خودروساز سال 2015 از دید مشتریان

سپهر زنگنه | شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۴ | 18 نظر

موسسه «کانسومر ریپورتس» هرسال رده‌بندی تازه‌ای از برندهای خودرو منتشر می‌کند و با توجه به نتایج آزمون‌های مختلف، بهترین و بدترین خودروهای بازار را معرفی می‌کند که این اطلاعات از منابع اصلی خریداران و فروشندگان خودرو در آمریکا محسوب می‌شود.

برخی خودرو را فقط برای اهداف و استفاده‌های خاصی می‌خرند اما برای عده‌ای دیگر، ماشینی که خریداری می‌کنند باید از همه لحاظ ایده‌آل باشد.

گرچه در این بین، می‌توان به نظرات پایگاه اینترنتی Con­sumer Reports درباره خوب یا بد بودن خودروها خرده گرفت، اما از آنجا که این موسسه خودروهایی که تحت آزمونهای فنی مختلف قرار می‌دهد را خریداری می‌کند، نظراتی که درباره خودروها منتظر می‌کند نیز تاحدود بسیاری به دور از تعصبات جانب‌دارانه است. بنابراین، برای بسیاری از خریداران و فروشندگان خودرو، این نظرات بخش بسیار مهم و قابل اتکایی در فرآیند خرید خودرو محسوب می شود.

هرسال، موسسه کانسومر ریپورتس، امتیازات مربوط به تست‌های مختلف نظیر تست جاده و مطمئن بودن بودن خودروهای مختلف را جمع‌آوری کرده و یک نمره کلی برای خودروها اعلام می‌کند. این موسسه سپس بهترین و بدترین برندهای خودرویی را رده‌بندی می‌کند. برخی خودروهای حاضر در این رده‌بندی در انحصارا در آزمون‌های جاده‌ای خوب بوده‌اند ولی ازنظر مطمئن بودن بودن شرایط خوبی نداشته‌اند. ولی به هرحال، اغلب خودروهایی که در آزمون مطمئن بودن نمرات خوبی نداشته‌اند، در آزمون‌های جاده‌ای هم موفق عمل نکرده‌اند. در این گزارش به پنج برند خودرویی که ارزش خرید دارند و پنج برند خودرویی که مشتریان باید از خرید آنها اجتناب کنند، اشاره می‌کنیم. این خودروها با انتخاب موسسه کانسومر ریپورتس معرفی شده‌اند.

بهترین‌ها
لکسوس: شاید انتخاب لکسوس به‌عنوان برترین خودروی این رده‌بندی چندان هم تعجب‌آور و دور از انتظار نباشد؛ این خودرو نه تنها ازنظر مطمئن بودن بهترین امتیاز را کسب کرده بلکه در تست جاده هم نمره ۷۶ را اخذ کرده است. لکسوس همیشه خودروهای مطمئن تولید کرده اما به تازگی تمرکز خود را روی تولید خودروهایی گذاشته که کنترل کردن و رانندگی با آن راحت باشد. این تلاش‌ها نتیجه داده و خودروی لکسوس توانسته امتیاز میانگین ۷۸ را کسب کند.

مزدا: شاید مزدا محبوب‌ترین برند خودرو در بین آمریکایی‌ها نباشد، اما هرکسی که قصد خرید خودرو داشته باشد محال است که یک بار به این خودرو فکر نکرده یا با آن دور نزده باشد. خودرو دوستان، خریداران عادی خودرو و حتی موسسه کانسومر ریپورتس، همگی عاشق مزدا هستند. این خودرو توانسته در تست جاده امتیاز ۷۶ و در زمینه مطمئن بودن امتیاز عالی را کسب کند. میانگین امتیاز مزدا در این رده‌بنده ۷۵ است.

تویوتا: تویوتا به مطمئن بودن مشهور است، اما خودروهای این کمپانی همچنین در رانندگی هم بهتر شده‌اند. این امتیازات باعث شده تا این خودرو یکی از بهترین انتخاب‌های مشتریان و کانسومر ریپورتس باشد. تویوتا در آزمون جاده امتیاز ۷۲ را کسب کرده اما در زمینه مطمئن بودن نمره‌ای بالاتر از میانگین را اخذ کرده که میانگین امتیاز آن ۷۴ بوده است.

آئودی: آئودی نیز مانند سوبارو به داشتن فن‌آوری چهارچرخ محرک خود معروف است. این کمپانی طی سال‌های اخیر همچنین به‌دلیل طراحی و کیفیت فضای داخلی خود مورد تحسین قرار گرفته است. اطمینان این خودرو نیز طی این مدت افزایش یافته است. آئودی در تست جاده امتیاز ۸۱ را کسب کرده و توانسته با میانگین امتیاز ۷۳ با فاصله بسیار اندکی نسبت به سوبارو در رتبه چهارم جدول بهترین‌ها قرار بگیرد.

سوبارو: 
سوبارو در بین افرادی که عاشق ماجراجویی در طبیعت هستند، دارای شهرت و محبوبیت بالایی است. این خودرو همچنین برای ساکنین مناطق کوهستانی و برف‌خیز همیشه یکی از انتخاب‌های برتر بوده است اما مجهز بودن به چهار چرخ متحرک، تنها ویژگی متمایز سوبارو نیست که آن را به خودروی محبوب مشتریان بدل کرده بلکه امتیاز مطمئن بودن این خودرو نیز بالاست؛ درحالی که میانگین امتیاز تست جاده آن ۸۰ بوده که درمجموع نمره ۷۳ به سوبارو تعلق می‌گیرد.

بدترین‌ها
فورد: پس از بحران مالی جهان، فورد توانست شاهکار کرده و خود را احیا کند. این خودروساز توانست خودروهایی تولید کند که ظاهر بهتر، رانندگی بهتر و مصرف بنزین کمتری دارند و در آنها از فن‌آوری‌های برتری استفاده شده است. درنتیجه، فورد در تست جاده، نمره خوب ۷۲ را کسب کرده اما متاسفانه درزمینه مطمئن بودن، همچنان عقب است و در مجموع امتیاز ۵۳ را کسب کرده است.

دوج: دوج بیشتر تمرکز خود را روی طراحی و ظاهر گذاشته است. این خودرو در تست جاده امتیاز ۷۱ را کسب کرده و در زمینه مطمئن بودن افت کرده است. امتیاز کلی فورد در این رده‌بندی ۵۲ است.

مینی: خودروی مینی به‌طور خاص یک خودروی دو در و کاملا شهری، سریع و عجیب و غریب است که رانندگی با آن بسیار لذت بخش است. این خودرو در تست جاده‌ای امتیاز ۷۲ را کسب کرده اما متاسفانه درزمینه مطمئن بودن نمره مینی همچنان پایین است. نمره پایین در این بخش به حدی تاثیر داشته تا بتواند امتیاز کلی این خودرو را تا ۴۶ پایین آورد.

جیپ: جیپ معمولا به اولویت داشتن استحکام و قدرت در طراحی مشهور است و قابلیت آفرود در این خودرو به قابلیت رانندگی شهری ارجحیت دارد. با درنظر گرفتن این نکته به‌جای توجه به نکاتی چون راحتی و کم سروصدا بودن، تعجبی ندارد که جیپ در تست جاده تنها نمره ۵۹ را کسب کند. مطمئن بودن این خودرو هم همچنان یک معضل محسوب می‌شود به طوری‌که امتیاز کلی این خودرو را تا ۳۹ پایین آورده است.

فیات: برای خوانندگان این گزارش که با رده‌بندی‌های موسسه کانسومر ریپورتس آشنا هستند، تعجبی ندارد که فیات را در انتهای رده‌بندی ببینند؛ برخلاف جذاب بودن رانندگی با فیات، این خودرو نتوانسته توجه کانسومر ریپورتس را جلب کند. اطمینان بخشی این خودرو همچنان یک معضل بزرگ محسوب می‌شود به‌طوری که با وجود کسب امتیاز ۵۵ در تست جاده، در مجموع امتیاز ۳۲ را کسب کرده است.

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

18 دیدگاه

 1. Mohsen | آذر 23, 1394 | لینک نظر

  خدا وکیلی عیبی نداره بترینو بدن فقط به ما بهتر از تولید چین + ایران خودمونه بحث اینه ک بیارن همین فیاتم باز کلی بازی سرش در میارن تا دست مشتری برسه

 2. sunmartin | آذر 22, 1394 | لینک نظر

  عماد خان معتبر ترین نظر سنجی ها مربوط به سختگیرانه ترین بازار یعنی آمریکا و دومی جهانی هست که در هردومورد کره ای ها خوش درخشیدند باور این مطلب برای خیلی ها سخته اما خب واقعیت محض همینه اینموردی که شما کیفیت خودروها را بتوسط چرم داخل اونها سنجش میکنید هم قدری بی انصافی هست در کلیت موضوع و ساختار کره ای ها با کمترین ایراد قرار دارند شما یک سر به نمایندگی های آنها بزنید و پرس و جو کنید کمترین میزان خرابی رادارند بهر حال حرف اول و آخر من این بود که کاش بجای فیات و رنو های قدیمی ح اقل رنو های کلیو مگان جدید تالیسمان و تویینگو را روی خط تولید میبردند و یا انواع پژو 208 و 308 و 301 و 2008 و حداقل چند مدل از تویوتا مثل کرولا و یاریس اما اینطور که از شواهد پیداست این خودروسازان بدنبال بی کیفیت ترین خودروها هستند

 3. رضا…….. | آذر 22, 1394 | لینک نظر

  آغاز فروش فیات های ایرانخودرو با موتورهای روز دنیا.☺
  فیات پاندا با موتور پرقدرت روا سال .دوگانه سوز.
  فیات اونو با موتور پایه گازسوز ef7.
  فیات گراند پونتو با موتور کلاسیک و به روز xum و xu7.
  فیات سیچنتو با موتور فوق پیشرفته tu5 .
  فیات سی ینا بزودی با موتور ef4 .

  این است ایرانخودرو .راه تو را می خواند .

 4. ali | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  تازه منتظر فیات های ایران خودرو باشین… چه شود..!

 5. سعید | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  اخلاق ایتالیایی ها خیلی شبیه ایرانی هاست از زیر کار در رو و علاقه زیادی به تنبلی و کلک و شیتیل گرفتن دارن 🙂

 6. رضا…….. | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  شریک برازنده ای هست برا ایرانخودرو.

 7. رضا…….. | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  انصافا شریک بسیار برازنده ای برای ایرانخودرو هست.

 8. sunmartin | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  در حقیقت اگه این برند ضعیف نبود که قرارداد باهاش نمیبستن یکی از موارد جالب در انتخاب دوشرکت ایران خودرو و سایپا اهمیت ندادن به خواست مشتریان هست همونطور که مشخص و واضح است مشتریان ایرانی اولین انتخاب خود را تویوتا و مزدا و سوبارو و نیسان و هوندا میدانند در انتخاب های گروه دوم بنز بی ام دبلیو آئودی و فولکس در دسته سوم کیا و هیوندا و در دسته چهارم فورد و اشکودا
  اما بی توجهی مسئولین به خواست مردم دلیل اینهمه نارضایتی شده همکاری با ایتالیا و خودروی ناموفقی مثل فیات که هیچ نوع آوری و رضایت مندی مشتری در اون دیده نمیشه از ابتدا هم اشتباه بود حتی اگه خودروهای پژو مدل های 307 و 208 و 2008 و 301 و 308 وارد ایران بشن بسیار بهتر از انواع فیات هست

  • در پاسخ به: sunmartin

   عماد | آذر 22, 1394 | لینک نظر

   اقای سانمارتین علیرغم اختلاف نظری که راجع به کره ایها باهات دارم با این کامنتت موافقم.البته کشورما نیاز به خودروهای ارزان داچیا وپژو واشکودا داره که بازار دست چین نیفته.
   راجع بع کانسیومر ریپورت لینک شما مربوط به بازار امریکاست ویک نظرسنجی.نظرسنجی های دیگه هم هست که بازارجهانی رامدنظر قرارداده.دراونها برندهای کره ای متوسط روبه پایبن هستند.رنو نیسان بسیار بالاتر از اونها.ولکسوس در صدر.یه بررسی دیگه هم هست که تعداد ایرادات در ۱۰۰خودرو را بررسی کرده.باز هم کره ایها ضعیف بودن.کیفیت کره ای را خودت میتونی با دیدن کیفیت چرم کابین در مدلهایی با دوسه سال کارکرد به چشم ببینی.لینک هم نیاز نیست.بروبنگاه خودت نگاه کن

 9. احمد مولا | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  پناه بر خدا
  به خدا ببینید ما ملت بیچاره داریم به کجا میریم
  که باهم بر سر پژو ودنا و جیلی وجک کل کل میکنیم و مردم بلاد کفر رای به بدی فیات و فورد و دوج میدن
  خدایا به عظمت و جلالت داد مارو از مسببین این اوضاع بگیر
  بلند بگیدآمین…

 10. mehrdad | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  بله شریک جدید ایرانخودرو را عرض میکنند! خخخخخخخ
  اگر غیراز این بود که شریک ایرانخودرو نمیشد!

 11. مهال | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  پس واسه همین داخلی سازها برای همکاری باهاش علاقه مند شدن 😀

 12. iq7 | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  تو رو خدا رده های اول رو ببینید به غیر آئودی که اصن نمیشه ندید بگیرینش بقیه همه ژاپنی هستن تو هر چی ژاپن افت کرده باشه به قول معروف هنوز بیشه رو دست روباه ( کره ) نداده …. خیلی دوست دارم سوار ماشین های سوبارو بشم ببینم این چهارچرخ متحرک و موتور باکسترشون چه لذتی داره 🙁

  ———————————————–

  تو بدترین ها هم که مثل همیشه فیات و جیپ باهم رقابت تنگاتنگی دارن!! اصن کم هم نمیارن! البته دقت کنید فیات الان جلو سوبارو و تویوتا و آئودی و … قرار گرفته و گرنه جلو 405 و 206 و تیبا 2 بهترین ماشین تمام تاریخ به حساب میاد

 13. iq7 | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  تو روخدا ببینید رده های اول رو به غیر آئودی که اصن نمیشه ندید بگیرینش بقیه همه ژاپنی هستن … تو هر چی ژاپن افت کرده باشه هنوز به قول معروف بیشه رو دست روباه ( کره ) نداده دمشون گرم … خیلی دوست دارم سوار ماشین های سوبار با چهارچرخ متحرک و موتور باکسترشون بشم ببینم چه لذتی داره 🙁

  ————————–

  تو بدترین خودروها هم که مثل همیشه جیپ و فیات میدرخشن کلا رقابت تنگاتنگی باهم دارن ( البته دقت کنید اینا جلو سوبارو و آئودی و لکسوس و تویوتا و … افتضاح هستن و گرنه همین فیات وقتی بیاد ایران جلو 405 و 206 و سمند و تیبا مطئنن بهترین ماشین های تمام دوران میشن )

 14. sunmartin | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  متاسفانه سایت مشکل داره و کامنت اولم منتشر نشد (سایت امروز کند شده)
  گزارش کامل کانسومر ریپورتس که در رده 9 ام کیا موتورز را نشان میدهد قابل توجه مخالفان این برند مطرح لطفا کمی دید خود را باز کنید و با یک نگاه کلیشه ای همه موضوعات را نبینید کره ای برتری خودرا ثابت کردند و در کنار بزرگانی چون مزدا و تویوتا قرار میگیرند و در برخی موارد از برندهای اروپایی هم جلوتر هستند بنده چندین و چند لینک کامل دارم که گزارش های مختلف در بین سالهای 2013 تا 2015 و برتری کیا هیوندای را نشان میدهد کاش ایران خودرو و سایپا بجای قرارداد مضحک با بی کیفیت ترین برند جهان “فیات” بسراغ شرکت هایی معتبر تری میرفتند
  گزارش کامل در لینک زیر:
  http://www.donya-e-eqtesad.com/news/894164/

 15. sunmartin | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  خیلی گزارش کاملی بود و کسانیکه بمن حمله ور میشدند و چشم ها را بسته و فقط توهین میکردند حتما این گزارش مطالعه کنند من در کامنت های پیشین بوضوح از کیا هیوندای و برتری این دوبرند دفاع کردم و چندین لینک و دلایل مستند مطرح کردم که قرارداد با کیا هیوندای چهارمین خودروساز برتر و دومین خودروی باکیفیت از دید مشتریان و پنجمین خودروی برتر (کیا) به گزارش مجلات معتبر و تست های بین المللی و آمار گزارش بهتر از برندی ضعیف و بی کیفیت است که هیچگونه خلاقیتی در طراحی و نوآوری و توجه به نیازهای مشتری ندارد اکثر مدل های فیات بجز فیات 500 موفقیتی در هیچ بازاری اعم از آسیایی و اروپایی نداشتند و اروپایی ها معتقدند که این برند ارزش سرمایه گزاری را هم ندارد چه قدر عاقلانه تر بود که بجای قرار داد با فیات ایران خودرو و یا سایپا به سراغ مجموعه عظیم کیا هیوندای میرفتند حداقل دانش فنی را به ایران می آوردند
  نگاهی به رتبه برندها بیندازیدhttp://www.car.ir/news/Foreign-Company/most-liked-car-uk
  رده بندی برترین برندهای جهان

  http://www.persiankhodro.com/show_news/37917/جایگاه-خودروسازان-در-رده-بندی-100-برند-برتر-جهان

  رده بندی بزرگترین تولید کنندگان خودرو در جهان
  http://www.eranico.com/fa/content/29708

  در تمام این گزارش ها نامی از فیات نیست

  • در پاسخ به: sunmartin

   سینا | آذر 22, 1394 | لینک نظر

   شما اسمی از کیا و یا هیوندا تو این متن میبینی؟؟!!
   به هر نحو و هر بهانه ای میای فقط کامنت میزاری و از کره تعریف میکنی!
   خدا یه عقلی به شما بده یه پول قلمبه ای به ما!

 16. مهمان | آذر 21, 1394 | لینک نظر

  خیلی عجیب نبود
  شرکتی که بخواد با ایران خودرو همکاری کنه باید این پیش نیاز ها رو پاس کنه
  ایران خودرو شرکتی نیست که به همین راحتی با کسی همکاری کنه