بلیت قطار گران شد،بلیت هواپیما رکورد زد

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۴ | 3 نظر

بلیت قطار گران شد،بلیت هواپیما رکورد زد
امتیاز بدهید

بلیط قطار گران شد

معاون شرکت راه آهن اعلام کرد: براساس تازه‌ترین تصمیمات، قیمت بلیت قطار مسافری از ۲۵ آذرماه به طور متوسط ۸ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش صنعت نویس،در حالی یک هفته از آزادسازی قیمت بلیت هواپیما گذشته و انتقادات مردم و نمایندگان مجلس را در پی داشته است که خبر آمد دستور گرانی قیمت بلیت قطار مسافری هم صادر شده است.

براساس این تصمیم، قیمت بلیت قطار مسافری از ۲۵ آذرماه به طور متوسط ۸ درصد افزایش می‌یابد، ضمن اینکه حداکثر افزایش قیمت ۲۰ درصد و حداقل افزایش قیمت کمتر از ۸ درصد گزارش شده است.

در همین حال، سید محمد راشدی معاون مسافری شرکت راه آهن با بیان اینکه قیمت بلیت قطار مسافری از ۲۵ آذرماه به طور متوسط ۸ درصد افزایش می‌یابد، گفت: از ۱۳۷ قطاری که در شبکه ریلی تردد می کند، ۹۱ قطار با ۱۰ درصد و کمتر از آن افزایش و ۴۶ قطار نیز حدود ۱۵ درصد افزایش قیمت خواهند داشت.

راشدی اظهار داشت: شرکت‌هایی مجاز خواهند بود تا ۲۰ درصد افزایش قیمت دهند که در روزهای غیرپیک مسافر هم تخفیف لازم را برای مسافران در نظر بگیرند و شرکت راه آهن نیز نظارت خواهد کرد، ضمن اینکه با توجه به اینکه بلیت قطار ۴۵ روزه پیش فروش می‌شود، کسانی که از قبل بلیت خریده اند، با همان نرخ قبلی محاسبه خواهد شد.

به گفته معاون مسافری شرکت راه آهن، ۲۴ قطار که در مسیرهای حومه‌ای تردد می‌کنند، مشمول افزایش قیمت‌ها نمی‌شوند.

به نقل از مهر – وی با بیان اینکه در ۱۵ ماه اخیر افزایش قیمت بلیت نداشته ایم اما با توجه به زیان ده بودن قطارهای مسافری، این افزایش بلیت برنامه ریزی شده است، خاطرنشان کرد: شرکت‌های بخش خصوصی با توجه به زیان ده بودن قطارهای مسافری تمایلی به سرمایه گذاری در این بخش ندارند.

راشدی اظهارداشت: به دلیل واگذاری غیر کارشناسی شرکت رجا به تأمین اجتماعی سن ناوگان از ۲۷ به ۳۱ سال رسید و ارائه خدمات هم کاهش یافت، ضمن اینکه برای کاهش سن ناوگان و افزایش تمایل بخش خصوصی برای سرمایه گذاری بنا به پیشنهاد بخش خصوصی با افزایش قیمت موافقت شده است.

معاون مسافری راه آهن همچنین اعلام کرد: برای ایام ۲۸ صفر و شهادت امام رضا(ع) ۱۸ رام قطار در مسیرهای تهران، تبریز، مراغه و زنجان به مشهد راه اندازی شده است. در همین حال، برای زائران ۲۸ صفر در شهرهای اطراف مشهد نیز قطارهایی در نظر گرفته شده است تا ۱۰ هزار زائر این مناطق بتوانند به مشهد بروند.

هواپیما نرخ بلیت

رکورد بلیت هواپیما در ایران شکسته شد

در حالی طی روزهای اخیر بلیت پرواز تهران-مشهد-تهران از مرز یک میلیون تومان عبور کرد که در جدیدترین رویداد رکورد بلیت هواپیما در کشور شکسته شد و بلیت پرواز کیش-تهران به ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

 

به گزارش صنعت نویسسازمان هواپیمایی کشوری همچنان در مسیر انکار واقعیت تاثیر سرسام‌آور آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بر قیمت‌ها حرکت می‌کند. رئیس سازمان مذکور با بیان این‌که سعی ما همواره توضیح و تشریح محسنات -آزادسازی بلیت هواپیما- و چشم اندازهای آن بوده و نه چیز دیگر آزادسازی را یکی از ابزارهای ایجاد رقابت در بخش حمل‌ونقل هوایی کشور دانسته و گفته است؛ «آزادسازی فضایی را فراهم می‌کند تا ایرلاین ها بتوانند با بالانس درآمد- هزینه‌های خود پاسخگوی پرداخت هزینه‌های سوخت و خدمات فرودگاهی، و مسائل مربوط به ایمنی و تامین قطعات مورد نیاز خود باشند مشکلی که در حال حاضر دست به گریبان آن هستند.»

عابدزاده با بیان این‌که در فضای رقابتی باید شرایط را فراهم کنیم تا مسافران به استناد سه فاکتور ایمنی بالا، سرویس‌دهی مناسب و حق انتخاب به آنها ایرلاین های داخلی را توجیه دهند پای تحریم‌ها را وسط کشیده و افزود: پس از رفع محدودیت‌ها، دیگر به همین شکل نمی‌شود رقابت کرد، با ایجاد رقابت بین شرکت ها حق انتخاب مردم نمود پیدا می‌کند و ایرلاین ها ناگزیر خواهند بود که هم نرخ پایین و هم سرویس مناسب‌تری برای تکمیل صندلی پرواز موجود ارائه کنند.

وی تصریح کرد: یقین دارم با اجرا شدن این طرح در آینده هم شاهد افزایش ناوگان و برقراری پروازهای برنامه‌ای به نقاط محروم و فرودگاه‌های کم‌پرواز -خواهیم بود- اقشار کم در آمد هم با امکانات و سرویس دهی بیشتر می‌توانند از خدمات بخش هوایی بیش از این استفاده کنند.

اگر چه معاون وزیر راه و شهرسازی پیش‌بینی روزهای خوبی برای اقشار کم‌درآمد برای سفر با هواپیما را می‌کند، اما از 9 آذرماه 94 به این سو اعلام آزادسازی نرخ بلیت هواپیما به مثابه یک زلزله با ریشتر بالا بخش حمل‌ونقل هوایی کشور را به لرزه در آورده است. زلزله‌ای که پس‌لرزه‌های آن دامن مردم را گرفته است، به‌عنوان مثال چند ساعت بعد از اطلاع‌رسانی سازمان هواپیمایی کشوری بلیت مسیر پروازی تهران-مشهد به 400 هزار تومان افزایش یافت.

در حالی شماری از مدیران سازمان هواپیمایی مشغول تکذیب قیمت 400 هزار تومانی بلیت تهران-مشهد بودند که خبر نیم میلیون تومان شدن این بلیت منتشر شد. شیب تند افزایش قیمت‌ها در حالی همچنان ادامه داشته و دارد که مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری گاه و بیگاه سخنانی با این مضمون که “بلیت هواپیما با قیمت‌ها قبلی عرضه می‌شود” بیان می‌کنند.

به نقل از تسنیم – چهارشنبه هفته گذشته بلیت رفت و برگشت تهران-مشهد به یک میلیون تومان افزایش یافت و نرخ بلیت مسیر پروازی مشهد-تهران برای امروز (شنبه) 450 هزار تومان است. اما آزادسازی نرخ بلیت هواپیما پس‌لرزه‌ای جدید داشته و آن ثبت رکورد 700 هزار تومان برای بلیت کیش-تهران است. بلیت این مسیر پروازی برای امروز (شنبه 21 آذرماه) به 700 هزار تومان افزایش یافته است.

در همین راستا بلیت شیراز-تهران نیز برای روز جاری به 400 هزار تومان افزایش یافته است.

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 

3 دیدگاه

 1. sunmartin | آذر 23, 1394 | لینک نظر

  خواهشمند است از کاربران بویژه نکته سنج ها و ریز بینان سند چشم انداز 6 ساله که چند روز پیش منتشر شد را کاملا مطالعه کنید تا به عمق مطلب پی ببرید فعلا روز خوشمان است از چند ماه آینده تورم لجام گسیخته و گرانی افزایش قیمت پوشاک مسکن کالاهای اساسی حامل های انرژی خودرو و سایر .را مشاهده خواهیم کرد این سند بک طومار بلند است فقط بخوانید لطفا

 2. محسن | آذر 23, 1394 | لینک نظر

  درآمد به ریال بی ارزش ایران، هزینه به دلار. اونم چند برابر ارزش واقعی در دنیا تازه با هواپیماهای از رده خارج و بدون امکانات روسی. حتی نگاه کردن به هواپیماهای اینها مخصوصاً شرکت تابان با اون توپولوف های اسقاطی هم آدمُ به وحشت میندازه.
  مشهد تا تهران 450 هزار تومان!!! وقتی پایه حقوق وزارت کار برای یک کارگر 700 هزار تومنه، اصلاً حتی تصور اینکه بشه بیشتر از نصفش رو فقط برای یک ساعت مسافرت پرداخت کرد، دور از تصوره. اونم چه مسافرتی! هاوایی که نیست. سال 90 برای یک کار اداری رفتم مشهد. اون موقع بلیت چارتر 45 هزار تومن بود. الان بعد از فقط 4 سال قیمت بلیت 10 برابر !!!! شده.

 3. علیرضا | آذر 23, 1394 | لینک نظر

  هر دم از این باغ ……بیا اونایی که صف کشیدید به حاج حسن رای دادید اون ساده هایی که منتظر برداشته شدن تحریما بودید همشون از یه قماشن چپی و راستی یکین حالا با پول1.5 بلیط دبی برید کیش!!!!