وضعیت تحویل خودروهای تسهیلات 25 میلیونی

سپهر زنگنه | پنجشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۴ | 1 نظر

معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو گفت: ایران خودرو به رغم اعلام قبلی مبنی بر صدور سند و تحویل خودرو بعد از تکمیل مالی و وصول چک ها، دو هفته بعد از اجرای طرح فروش اقساطی، صدور فاکتور و تحویل خودروها را شروع کرد.

مصطفی خان کرمی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم عنوان کرده که پس از تکمیل وجه و واریز کل مبلغ، خودرو ساز یک ماه فرصت دارد خودرو تعهد شده را به مشتری تحویل دهد، ولی ما پیش از واریز کل مبلغ تحویل خودرو را شروع کردیم و تاکنون حدود 40 هزار دستگاه خودرو به مشتریان تحویل داده ایم. وی با بیان اینکه حدود 9 هزار دستگاه خودرو در نمایندگی‌ها رزرو امانی کردیم تا بلافاصله پس از وصول چک‌ها تحویل مشتریان شود گفت: تقریبا 64 هزار و 300 نفر از حدود 90 هزار نفری که با شروع اجرای طرح فروش اقساطی پیش ثبت‌نام کردند وجوه خود را به حساب ایران خودرو واریز کردند. خان کرمی افزود: برای ایران خودرو فروش حدود 47 هزار دستگاه خودرو در قالب این طرح پیش‌بینی شد که چک‌های آنها به بانک‌های عامل ارسال و برای حدود 18 هزار دستگاه باقی هم درحال رایزنی هستیم که به محض ارسال اسناد به بانک و دریافت وجوه به مشتریان تحویل خواهد شد. خان کرمی با بیان اینکه تاکنون بیش از 50 درصد از خودروهای تعهد شده را تحویل مشتریان دادیم، افزود: بانک حتما مازاد خودروهای تعهد شده را تامین مالی می‌کند و تلاش می‌کنیم به این تقاضا‌ها پاسخ مثبت بدهیم.

از سوی دیگر گروه خودروسازی سایپا نیز بنابه گفته معاون بازاریابی و فروش آن 50 درصد خودروهای تعهد شده را فاکتور کرده یا تحویل مشتریان داده است. تقی زاده گفت: سایپا تاکنون حدود 30 هزار دستگاه خودرو معادل 50 درصد از خودروهای تعهد شده در قالب طرح فروش اقساطی خودرو را فاکتور کرده و نزدیک به 20 هزار دستگاه آن معادل 35 درصد خودروها را تحویل مشتریان داده است. رضا تقی‌زاده با بیان اینکه 61 هزار و 500 نفر در قالب این طرح وجه اولیه را به حساب سایپا واریز کرده‌اند و مراحل اعتبارسنجی چک‌ها انجام شده است، افزود: برای حدود 30 هزار نفر از این تعداد، خودرو فاکتور و آماده تحویل شده است و بقیه هم متناسب با تایید سیستم بانکی و واریز وجوه باقیمانده به حساب سایپا، پرونده تکمیل و خودروها فاکتور می‌شود. وی گفت: از امروز به‌طور متوسط روزانه حدود 5 هزار دستگاه خودرو در قالب این طرح فاکتور می‌شود و ممکن است در دوره تعهد شده که 30 روز است تحویل مشتریان نشود اما قطعا اکثر مشتریان خودروهای خود را در این دوره زمانی تحویل خواهند گرفت. وی با بیان اینکه روزانه پرونده مالی 2 هزار تا 3500 دستگاه خودرو تکمیل می‌شود و ما متناسب با واریز وجه خودروهای تعهد شده را فاکتور می‌کنیم، گفت: از زمانی که پول متقاضی خودرو به‌طور کامل به حساب سایپا واریز شود، یک ماه فرصت داریم خودرو را تحویل دهیم و حتی ممکن است فردی امروز پرونده مالی خود را کامل و فردا خودرو را دریافت کند.

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

 1. باید ماشینهای مدل آذر 94 رو بخاطر بسپارید
  وقتی ترک برگ سند هستن
  با یه دید خائنانه ب صاحبش نگاه کنید
  امید رفقای کم صبر با وجود صاحبان این ماشینها کمرنگ شد
  اما من از ابتدا میدونستم این مبارزه با مافیا استقامت میخاد
  و چند بار ما رو عقب میبرن اما آخرش باید مردم با مقاومت به حقشون برسن
  .
  .
  .
  در سیستمهای مریض و نا سالم…

  حق گرفتنی است ن دادنی!!