وام 25 میلیونی؛ اینبار برای تاکسی های فرسوده

سپهر زنگنه | پنجشنبه، ۳ دی ۱۳۹۴ | 3 نظر

در حالی که به‌نظر می‌رسد با اتمام تسهیلات 25 میلیونی، دولت علاقه‌ای به تداوم آن ندارد اما قائم‌مقام ستاد مدیریت مصرف سوخت از طرح پیشنهادی این ستاد درخصوص خروج تاکسی‌های فرسوده در راستای فاز دوم تسهیلات مذکور خبر داد.براین اساس، ستاد مدیریت مصرف سوخت کشور طرح موردنظر خود را به معاونت اجرایی رئیس‌جمهور ارائه کرده که مبنای آن طرح فروش اقساطی تاکسی‌های فرسوده براساس تسهیلات 25 میلیون تومانی و با بهره 16 درصد است. در همین زمینه مجتبی شفیعی، قائم‌مقام ستاد مدیریت مصرف سوخت کشور در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» می‌گوید: از آنجا که تسهیلات 25 میلیون تومانی مزیت‌های بسیاری برای مشتریان خودرو دارد، با ارائه این طرح قصد داریم برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده نیز فرصتی ایجاد کنیم.وی از ارائه این طرح به معاونت اجرایی رئیس‌جمهور خبر داد و گفت : قرار است، این طرح در جلسه کمیسیون زیربنایی هیات دولت مطرح و تصمیمات لازم در خصوص اجرایی شدن آن گرفته شود. بر این اساس مسوولان ستاد مصرف سوخت شرایط تسهیلات 25 میلیون تومانی را عامل مهمی در حل مشکل آلودگی هوا و نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل کشور می‌دانند.

دنیای اقتصاد – از سوی دیگر محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت، نیز هفته گذشته از اجرای طرحی برای خروج خودروهای فرسوده با اولویت تاکسی خبر داد و تاکید کرد که این طرح به زودی اجرایی خواهد شد. آنگونه که به نظر می‌رسد، مسوولان دولت قصد دارند با یک تیر دو نشان را هدف بگیرند؛ به‌طوری‌که با نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کشور که جزو الزامات قانونی است، بار دیگر به تحریک تقاضا در صنعت خودروی کشور بپردازند. خروج خودروهای فرسوده از چرخه حمل‌و‌نقل کشور یکی از موضوعاتی است که این روزها در بحث آلودگی هوای کلانشهرها به‌خصوص تهران مطرح است. در حال حاضر بیشتر از 60 هزار تاکسی فرسوده در ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی کشور وجود دارد که با توجه به توسعه حمل‌و‌نقل عمومی، خروج این تاکسی‌ها در اولویت برنامه‌های دولت قرار دارد.

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

3 دیدگاه

  1. حامد | دی 5, 1394 | لینک نظر

    هنوز ماشینای قبلی تحویل ندادن,۵۰ روزه ثبت نام کردم

  2. رضا…….. | دی 4, 1394 | لینک نظر

    باید از نون زن و بچشون بزنن برای پرداخت اقساط و رونق دادن به نمایندگیا جهت تعمیرات مکرر

  3. ali | دی 3, 1394 | لینک نظر

    قبل که ماشین معمولی بود…این که دیگه تاکسیه طرف واسه کار کردن میخواد تا نون دراره!!!