خرید و فروش وکالتی خودروها وام دار، رونق گرفت

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۴

بازار خودرو این روزها به معضل تبدیل شده است، حتی دولت هم دیگر نمی‌داند چه نسخه شفابخشی باید برای رونق‌بخشی به این بازار طراحی کند؛ مدت‌ها است که دیگر مسکن‌ها روی این بازار جواب نمی‌دهد. بازار خودرو این روزها از روزهای سرد زمستانی هم پیشی گرفته است و روزهایی را می‌گذراند که تا به حال تجربه نکرده است.

به نقل از مهر ، اکنون یک سالی است که معاملات بازار خودرو منجمد شده است. کمتر کسی است که خودروی خود را زیر قیمت نفروشد، حتی اگر خوش شانس باشد، با حداقل یکی دو میلیون تومان ضرر باید خودروی خود را در بازار آب کند. این را فعالان بازار خودرو می‌گویند. آنها بر این باورند که به این زودی‌ها هم امیدی نیست که بازار رونق بگیرد. در این میان، دولت هم مسکن‌های مقطعی را برای بازار خودرو طراحی می‌کند اما این رکود آنقدر عمیق شده است که دیگر با این داروهای جزئی، روی پا نمی‌ایستد و باید فکری نو برای بهبود آن کرد. همین چند وقت پیش بود که با هیاهوی بسیار، تحریک بازار خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی، آرامشی چند روزه را به خطوط تولید خودروسازان برگرداند؛ اما این مسکن هم تنها چند روزی بیشتر دوام نیاورد و آنگونه که خودروسازان می‌گویند، هنوز اوضاع و احوالشان خوش نشده است.

اما اگر پای گفت‌وگوی فعالان حوزه خرید و فروش خودرو برای بازار خودروهای وام‌دار هم بنشینیم، آنها هم حرف‌هایی برای گفتن دارند. برخی می‌گویند دلالانی هستند که بدون دفتر و دستک معاملاتی، اقدام به خرید و فروش خودروهای وام‌دار می‌کنند و البته مردم هم ترجیح می‌دهند خودروی خود را بدون واسطه بفروشند تا اینکه به بنگاه‌های معاملات خودرو مراجعه کنند، این در شرایطی است که آنها دید خوبی نسبت به خرید و فروش در بنگاه‌ها ندارند و به‌نظر می‌رسد فروش خودروی خود را به‌صورت مستقیم و بدون واسطه، بهتر می‌دانند. در این میان اما دلالانی هم هستند که با دریافت مبالغی، خودروهای وام دار را به‌صورت وکالتی خرید کرده و بعد از آن، به دلیل داشتن وام ۲۵ میلیون تومانی یا از قبیل آن، خودرو را با سود به گفته خودشان ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی می‌فروشند.

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه