استاندارد EURO NCAP در ایران اجرایی می شود ؟!

سپهر زنگنه | شنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۴ | 4 نظر

اظهارات تازه رئیس سازمان استاندارد

فارس: رئیس سازمان ملی استاندارد از تدوین استانداردهای جدید تولید خودرو مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا تا سال آینده خبر داد و گفت: بر این اساس، استانداردهای ۵۲گانه خودرو از نظر کمی و کیفی ارتقا می‌یابد. نیره پیروزبخت در مورد اقدامات سازمان استاندارد برای بهبود کیفیت خودروهای تولید داخل در شرایطی که بسیاری از خریداران نسبت به این مساله معترض هستند،‌ اظهار کرد: در حال بررسی استانداردهای جدید اتحادیه اروپا تحت‌عنوان استاندارد «یورو ان‌‌ کپ» برای تولید خودرو هستیم تا بر این اساس، کیفیت خودروهای داخلی ارتقا یابد.

وی تصریح کرد: در جلساتی با خودروسازان و ستاد سیاست‌گذاری صنعت خودرو در این مورد بحث شده تا استانداردهای روز اروپا در تولید خودروهای داخلی لحاظ شود. پیروزبخت ادامه داد: در دوران تحریم، خودروسازان با مشکلاتی روبه‌رو بودند و امکان ارتقای کیفی محصولاتشان را نداشتند، اما با فضای جدید ایجاد شده امکان تنوع تولید و ارتقای کیفیت خودروها فراهم شده است. وی با بیان اینکه استانداردهای تولید خودرو در اروپا از دو سال پیش تغییر کرده است،‌ گفت: هم‌اکنون بررسی‌هایی را روی این استانداردهای جدید اروپا انجام می‌دهیم تا استانداردهای تولید خودرو در کشور بر این اساس مورد تجدیدنظر قرار گیرد.

رئیس سازمان استاندارد درباره تغییرات قابل‌ایجاد در استانداردهای فعلی تولید خودرو نیز توضیح داد: این مساله باید در شورای‌عالی استاندارد نهایی شود که براساس آن، روی قطعات و مجموعه‌هایی که جداگانه تحت‌عنوان استانداردهای 52‌گانه خودرو محسوب می‌شوند، شاهد ارتقای سطح کیفی و کمی باشیم.

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

4 دیدگاه

 1. ali | بهمن 4, 1394 | لینک نظر

  استاندارد؟؟!! خنده داره!

 2. محسن | بهمن 3, 1394 | لینک نظر

  معلوم نیست که خبرهای مسخره که جز بازی کردن با مردم نتیجه دیگه ای نداره رو از کجا در میارید؟ اصلاً اسم استانداردهای اروپایی رو توی این بازار بی سر و ته داخلی آوردن، بزرگترین توهین به مصرف کننده است.
  کدوم استاندارد؟ کدوم رعایت حق مصرف کننده؟ حتماً قراره یه جفت تیرآهن لای در پراید بخوابونن تا 5 ستاره NCAP رو بگیره! توی بازاری که تولیدکننده و قانون گذار یکی باشن، نباید انتظار ساده ترین چیزها رو داشت. چه برسه استاندارد ایمنی. اون از بنزین یورو 4 که خودشون اعتراف کردن بیشتر محموله های وارداتی اون از یورو 2 هم بی کیفیت تر بوده، اینم از این.

  • در پاسخ به: محسن

   linkoln6ft | بهمن 4, 1394 | لینک نظر

   واقعاً این قسمت ” توی بازاری که تولیدکننده و قانون گذار یکی باشن، نباید انتظار ساده ترین چیزها رو داشت” عالی بود.
   این خانم پیروزبخت هم که از نظرات پیشینش معلومه طرز تفکرش چیه !!!

 3. محمود | بهمن 3, 1394 | لینک نظر

  خانوم پیروزبخت گفتنش اسونه ولی با این خودروسازای گردن کلفتی که داریم بعید میدونم این استاندارد در ایران اجرایی بشه. به هر حال دولت حامی خودرو سازان هست و همه جوره میتونه قانون رو دور بزنه!!!! البته بنده به عنوان یک شهروند از این قانون حمایت میکنم و با ارزوی توفیق برای شما و همکارانتان.