کشنده ها و اتوبوس های M.A.N ساخت داخل می شوند

سپهر زنگنه | جمعه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ | 2 نظر

در جریان سفر هیئت اقتصادی اتاق بازرگانی تهران به آلمان و بازدید از شرکت خودروسازی “مان” ، تقاضای ایران برای دریافت فاینانس و تامین منابع مالی توسط آلمان اعلام شد و شرکت آلمانی نیز از تمایل خود برای حضور پایدار در ایران خبر داد.

مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران و هیئت اقتصادی همراه در ادامه نشست‌های مشترک خود با مسئولین و شرکت‌های آلمانی دیداری نیز از کارخانه خودرسازی مان داشتند.

البرز کرد-1

در دیدار خوانساری با یورگن لووف یکی از مدیر فروش مان ، وی با اشاره به جهش قیمت ارز در ایران در سال های گذشته و محدود شدن بازار خودروهای سنگین کامیون و اتوبوس گفت: اگر شرکت مان به صورت پنج ساله در ایران فروش داشته باشد بازار مطلوبی پیش رو دارد که لازمه این کار تامین مالی و فاینانس است.

رییس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به مشکلات نقدینگی کارخانجات کشور افزود: مشکل کارخانه های ایران عدم امکان خریداری محصولات به صورت نقد است و نیاز به فاینانس های بلند مدت دارند.

البرز کرد-2

وی تاکید کرد که شرکت مان برای حضور درایران باید حداقل فاینانس های دو ساله را برای کارخانه های ما در نظر گیرد. خوانساری تصریح کرد: در ایران حدود ۶۰ تا ۱۰۰ هزار دستگاه کامیون نیاز به نوسازی دارد و درواقع بازار مناسبی وجود دارد.

یورگن مدیر بخش فروش و بازار یابی شرکت مان نیز گفت: از برقراری ارتباط با ایران خوشحال هستیم و ما می توانیم شریک قوی و پایدار برای ایران باشیم.

وی یاد آورشد: شرکت ما برای حضور در ایران به دنبال معاملات کوتاه مدت نیست، بلکه می خواهیم شریک پایدار ایران باشیم.

یورگن لووف، از ساخت اتوبوس‌های این کارخانه در ایران به صورت سی‌کِی‌دی (CKD) خبر داد و گفت: چند هفته پیش با یک شرکت ایرانی، قرارداد همکاری برای تولید اتوبوس در ایران به امضا رسیده است. وی اضافه کرد: تفاهم‌نامه همکاری با یکی دیگر از شرکت‌های ایرانی نیز برای واردات کامیون و موتورهای سنگین به امضا رسیده است. تسنیم

البرز کرد-3

به گزارش پایگاه خبری عصر خودرو ، اگرچه داستان مذاکرات به منظور واردات و آغاز به همکاری شرکای ایرانی با کمپانی مان ریشه عمیق‌ و طولانی دارد اما قرارداد همکاری به منظور واردات کامل رنج کامیون و کشنده‌های سبک و سنگین این کمپانی با شرکت “شیران دیزل موتور” عقد شده است.
در گفت و گو کوتاه با البرز کرد، مدیر ارشد عملیاتی شرکت شیران دیزل موتور ، وی تاکید کرد: با عقد قرارداد همکاری شرکت شیران دیزل موتور با کمپانی مان آلمان در پاییز سال جاری؛ این شرکت نماینده رسمی و انحصاری کمپانی مان آلمان در زمینه واردات، فروش، خدمات پس از فروش و تامین قطعات تمامی محصولات تجاری در کلاس کامیون و کشنده‌های سبک و سنگین این کمپانی و براساس استانداردهای اروپایی است.

البرز کرد-4
البرز کرد ادامه داد: شرکت مان آلمان در زمینه صادرات انواع مختلف کامیون و کشنده به ایران تنها با شرکت شیران دیزل موتور وارد همکاری شده است و این شرکت قصد دارد در فاز اول کشنده‌های با برند مان را به ایران وارد کند. ضمنا شرکت مان در زمینه تولید و واردات اتوبوس‌های خود به ایران با شرکت یاوران خودرو شرق قرارداد بسته است و خوشبختانه هر دو شرکت شیران دیزل و یاوران خودرو در زمینه ارائه خدمات پس از فروش رابطه بسیار نزدیک و سازنده‌ای با یکدیگر خواهند داشت.
البرز کرد در ادامه افزود: سایر خبرهای تکمیلی و جزئیات بیشتر در زمینه همکاری دو شرکت مان و شیران دیزل موتور در آینده نزدیک و پس از رونمایی رسمی محصولات مان از سوی این شرکت ارائه خواهد شد.

2 دیدگاه

  1. محمد رضا | اسفند 1, 1394 | لینک نظر

    نماینده مان شرکت یاوران خودرو شرق بود که کارخانه اش هم در شهرک ایوانکی سمنان قرار داره.ولی مشخص نیست شرکت مان در صورت عرضه مجدد اتوبوس های مان دوباره با این شرکت قرارداد ببنده یا نماینده جدیدی رو در نظر داره.تا اونجایی هم که من اطلاع دارم شرکت سپهر دیزل وابسته به وزارت دفاع میباشد و نشنیدم که یاورن خودرو هم وابسته باشه

  2. حسین | بهمن 30, 1394 | لینک نظر

    تو یه شرکت وابسته به وزارت دفاع مونتاژ میشن؟