تجربه 6 ماه رانندگی با رنو کپچر وارداتی ایران خودرو

سپهر زنگنه | جمعه، ۷ اسفند ۱۳۹۴ | 54 نظر

شرکت ایران‌خودرو در تاریخ ۱۲ خرداد سال جاری فروش متفاوت‌ترین محصولش یعنی رنو کپچر را در ۳ کلاس با رنگ سقف سفید، مشکی و نارنجی و همچنین ۶ رنگ بدنه آغاز کرد…..
 شرکت ایران‌خودرو در تاریخ ۱۲ خرداد سال جاری فروش متفاوت‌ترین محصولش یعنی رنو کپچر را در ۳ کلاس با رنگ سقف سفید، مشکی و نارنجی و همچنین ۶ رنگ بدنه آغاز کرد. موعد تحویل ۴۵روزه اعلام شده بود و قیمت ۱۰۵ میلیون‌تومانی خودرو به مناسبت اعیاد شعبانیه با تخفیف ویژه به ۹۸.۹ میلیون تومان رسیده بود. کپچر نخستین محصول با استراتژی قدرتمند تیم جدید فروش ایران‌خودرو بود که با قیمت رقابتی زیر ۱۰۰ میلیون‌تومان نگاه مشتریانی را به سمت ایران‌خودرو جلب کرد که به دنبال یک خودرو غیرچینی، شاسی بلند و اتوماتیک در محدوده ۱۰۰ میلیون‌تومان بودند. کپچر از نظر ابعاد در زمره کراس‌اوور‌های کوچک شهری قرار می‌گیرد و از قرار معلوم در برگ سبز این خودرو کلاس خودرو ‌هاچ‌بک ذکر شده است.
ابعاد رنو کپچر

عمده مشتریان کپچر با هدف فروش این خودرو در بازار آزاد و کسب سود بیشتر نسبت به خرید متفاوت‌ترین کراس‌اوور رنو در ایران اقدام کردند.بازار هم به آنها روی خوش نشان داد و در سری نخست تحویل قیمت خودرو تا حدود 115 میلیون‌تومان نیز افزایش یافت و کپچر رکورد بازار سیاه خودرو ایران در فصل تابستان را شکست.خودرو‌های ثبت‌نامی در سری اول حدود 60 روز بعد از ثبت‌نام در ماه مرداد به مشتریان تحویل داده شد و به دلیل دورنگ بودن بدنه و سقف خودرو و عدم تایید ناجا، شماره‌گذاری آنها با مشکلاتی مواجه شد. اکنون که به پایان سال نزدیک می‌شویم‌، تیوولی‌، نزدیک‌ترین رقیب کپچر به گمرک رسیده و در بازار شب عید به دست مشتریانش می‌رسد.

رنو_کپچر_پژو_2008 (11)

پژو نیز قرار است در قرارداد جدید تا پایان سال95‌، مدل 2008 را با تولید در ایران‌خودرو به بازار کشور عرضه کند. کپچر تا پایان امسال از تنهایی در خواهد آمد و تیوولی تکلیف کراس‌اوور کوچک رنو را در ایران مشخص می‌کند و تا پایان سال 95 نیز 2008 بر اساس وعده‌های مدیرعامل ایران‌خودرو با قیمت 78 میلیون‌تومان برای نمونه اتوماتیک، در صورت تحقق این قیمت، کپچر را به حاشیه خواهد راند. از طرف دیگر با عقد قرارداد بین ایران‌خودرو و پژو، رنو از ایران‌خودرو کاملا به سمت گروه سایپا و نگین‌خودرو کوچ خواهد کرد و احتمالا پای کپچر به خطوط تولید فعلا باز نخواهد شد. این مسئله بزرگ‌ترین نگرانی در تامین قطعات و ادامه پشتیبانی از کپچر را دامن می‌زند. در این شرایط و حدود 6 ماه بعد از ورود نخستین کپچر به خیابان‌های ایران نیم‌نگاهی به مهم‌ترین تجربیات مالکان این خودرو خواهیم داشت تا با مزایا و معایب این خودرو بیشتر آشنا شوید. کپچر تنها در سایت رنو اسپانیا واقع در شهر وایادولید به تولید می‌رسد و کپچر‌های تحویلی ایران‌خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیستند؛ هر چند مبادی ورودی این خودرو از ترکیه و هند بوده است.

رنو_کپچر_پژو_2008 (7)
کچپر چند آپشن دارد که در مشخصات اولیه آن ذکر شده بود اما در خودرو به گفته مالکان فعال نیست. سیستم قفل‌شدن در‌‌ها بعد از شروع حرکت‌، پاورویندوز برای شیشه‌های جلو‌، GPS و AFS (‌چراغ‌های تطبیق‌پذیر جلو با چرخش فرمان) مهم‌ترین این آپشن‌ها هستند که برخی از آنها مانند GPS رنو توسط نمایندگی فعال می‌شود اما نقشه ایران را ندارد. قفل‌شدن در‌‌ها نیز با هوشمندی خود مالکان و فشردن 5 ثانیه‌ای کلید قفل بالای مانیتور قابلیت فعال‌شدن دارد اما عمده مالکان از آن بی‌اطلاع هستند. در این بین خبری از عملکرد پاور ویندوز و AFS هنوز اعلام نشده است و نمایندگی‌ها نیز کاری در این زمینه نمی‌کنند.

رنو_کپچر_پژو_2008 (5)

سیستم صوتی کپچر هیچ ورودی برای CD ندارد و تنها به ورودی‌های AUX و US در آن بسنده شده. نمایشگر خودرو نیز بر اساس تحقیقات برخی مالکان با نمونه‌های بازار‌های اروپا متفاوت است و با محصولات داچیا مشترک است اما با این حال کیفیت عملکرد لمسی آن و همچنین کیفیت تصاویر قابل قبول گزارش شده است.

دید کلی خودرو در جلو مناسب است اما به دلیل طراحی کوچک شیشه عقب‌، برای دید بهتر نیاز به دوربینی دارید که زیر لوگوی رنو نصب شده است. به عقیده برخی مالکان، عدسی محدب این دوربین که تصویری عریض به شما می‌دهد، موجب بروز خطا در دید به خصوص در طرفین می‌شود. نرم‌افزار R-Link رنو روی کپچر‌هایی که در ایران عرضه شده‌اند، قرار ندارد.این نرم‌افزار اطلاعات مفیدی نظیر میزان تولید CO2 یا مصرف سوخت در حالت استفاده از کلید ECO(زیر ترمز‌دستی) را ارائه می‌دهد و کپچر‌های ایران به جای آن به نرم‌افزار
media nav مجهز شده‌اند که امکان آپدیت آن از طریق سایت رنو وجود دارد.

رنو_کپچر_پژو_2008 (3)

صندلی‌ها یک عیب بزرگ دارند و آن تنظیم دستی است و عیب دیگر آنکه به عقیده بسیاری حتی می‌تواند مزیت باشد‌، روکش پارچه‌ای است که بافت و کیفیت خوبی دارد و از عرق‌کردن در گرما و یا سرد‌شدن در فصل سرما در آن خبری نیست. همچنین اگر خاطره بدی از کیفیت صندلی‌های تندر90 دارید، بد نیست بدانید صندلی‌های کپچر در جلو لبه‌دار و متفاوت از تندر90 هستند و عمده مالکان از کیفیت نشیمن آن راضی هستند اما صندلی در ردیف عقب تخت است‌، پشتی آن نسبتا عمودی است و عرض نشیمن آن به بیش از 2‌سرنشین بالغ امکان نشستن نمی‌دهد. فضای پا نیز با توجه به ابعاد کوچک خودرو همانند یک خودرو‌ هاچ‌بک و شاید کمی بهتر ارزیابی شده است. عمده مالکان بر سر این موضوع یکصدا هستند که خودرو حس و حال یک شاسی‌بلند واقعی را ندارد‌، صندلی‌ها در ارتفاع پایینی قرار گرفته‌اند و جایگاه سرنشینان در خودرو نسبتا مشابه تندر90 است.

کپچر-4

عملکرد فنی پیشرانه 1.2 لیتری توربو کپچر از سوی همه مالکان کاملا مثبت و خوب ارزیابی شده است. عملکرد خودرو در شیب تا‌کنون مشکل خاصی نداشته است و اظهارات متفاوتی در مورد مصرف سوخت به گوش می‌رسد. نسبت تراکم پیشرانه کپچر 9.8 به یک است و این موضوع موجب می‌شود تصور کنید حتی بنزین معمولی هم برای این خودرو مناسب است اما با ورود توربو به مدار این نسبت تغییر زیادی می‌کند و بنزین بی‌کیفیت با خودسوزی می‌تواند موجب اختلال در عملکرد پیشرانه یا ناک شود و به مرور این پیشرانه توربو را راهی مرکز خدمات پس از فروش ایران‌خودرو کند که معلوم نیست آیا خدمات خوبی به مشکلات فنی این خودرو نیز ارائه می‌شود یا خیر. گیربکس 6 سرعته دو‌کلاچه عملکرد خوبی دارد و تاخیری در تعویض دنده‌ها گزارش نشده است اما عدم ورود توربو در دور‌های پایین موجب شتاب‌گیری نسبتا کند این خودرو می‌شود.

اما به گفته مالکان از سرعت 60 به بعد‌، عملکرد کپچر به خصوص در شیب حتی از خودرو‌های کره‌ای 177 اسب بخاری هم بهتر بوده است. موتور 1.2 لیتری توربو این خودرو در ظاهر با نمونه‌های اروپایی یکسان است اما 15‌نیوتن‌متر گشتاور کمتری تولید می‌کند و به جای استاندارد یورو6 نمونه‌های اروپایی ایران‌خودرو استاندارد آن را یورو5 اعلام کرده است.

رنو کپچر-1

گیربکس در حالت Eco روی دور موتور 2500 تعویض دنده‌ها را انجام می‌دهد اما در حالت معمولی در حالت تخت‌گاز حتی تا ردلاین نیز امکان افزایش دور‌موتور برای تعویض در حالت دستی وجود دارد. همچنین تا‌کنون گزارشی مبنی بر مشکل در سیستم موتور ‌یا توربو این خودرو گزارش نشده است.
‌نمایندگی‌ها استفاده از مکمل را برای کپچر ممنوع اعلام کرده‌اند لذا عمده مالکان بیشتر از بنزین سوپر استفاده می‌کنند و بعضا اکتان نیز به سوخت افزوده‌اند.

مصرف اعلامی ایران‌خودرو برای کپچر در سیکل ترکیبی 5.9 لیتر است و کپچر در شرایط ایده‌آل در شهر باید 6.6 لیتر و در جاده 4.7 لیتر سوخت مصرف کند اما گفته‌های مالکان در کارکرد‌های مختلف عددی بین 5.7 تا حدود 9 لیتر است که قضاوت در مورد مصرف سوخت این خودرو را کمی سخت می‌کند.

کپچر-3

از جمله دیگر معایبی که مالکان کپچر به آن اشاره دارند، می‌توان به استفاده از چراغ‌های ‌هالوژنی در جلو که به گفته مالکان نوردهی مناسبی ندارد‌، نبود سانروف به عنوان یکی از آپشن‌های خودرو‌، خشکی و تکان به خصوص در قسمت عقب و برای سرنشینان عقب خودرو‌، کیفیت نه‌چندان قابل قبول داشبورد و تریم داخلی‌، کیفیت پایین سیستم صوتی و ابعاد کوچک رینگ و لاستیک (‌16/205 در حالی که قرار بود این خودرو با تایر 215 و رینگ 17 اینچ به بازار ایران عرضه شود) اشاره کرد.

رنو کپچر ایران خودرو

کپچر هم‌اکنون در بازار 110 میلیون‌تومان خرید و فروش می‌شود در حالی که قیمت مدل شرکتی آن هنوز 105 میلیون‌تومان است و بدون تغییر مانده.  تعداد زیادی از کپچر‌های ثبت‌نامی در سری‌های جدید از سوی ایران‌خودرو هنوز هم به مشتریان تحویل داده نشده و شنیده‌ها‌ حاکی از آن است که خودرو‌های جایگزینی نظیر سوزوکی گرند‌ویتارا کلاس 8 به عنوان جایگزین از سوی نمایندگی‌های ایران‌خودرو به مشتریان ثبت‌نامی کپچر پیشنهاد داده می‌شود.

54 دیدگاه

 1. sunmartin | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

  برترین suv های مید سایز جهان در سال 2016
  رتبه اول: کیا سورنتو
  رتبه دوم: هیوندای سانتافه
  ….
  رتبه پنجم: مزدا 5
  برترین سدان های سایز متوسط جهان در سال 2017
  رتبه اول با اقتدار: کیا اپتیما
  هیچ اثری از انواع پژو و رنو نیست تا کی خودتون میخواید به این فرانسوی های ریاکار دلگرم کنید؟؟؟

  • در پاسخ به: sunmartin

   احمد | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

   برگرفته شده از کتاب دلفین ها پرواز میکنند اثر سانمارتین نویسنده کتب تخیلی رده سنی کودک و نوجوان

 2. در يك كلام بايد بگم با توجه به قيمتي كه ايرانخودرو درنظر گرفته براش بسيار مقرون به صرفست.در حالیکه نیسان جوک مدل2016، اسکای پک با امکانات کمتر و سطح آپشن پایینتر و ابعاد اتاق و صندوق کوچکتر و مشخصات فنی و موتور و گیربکس پایینتر،127تومان قیمتگذاری شده، قیمت رنو کپچر 2017،با امکانات و آپشنهای بیشتر و مدل بالاتر و ابعاد اتاق و صندوق بزرگتر،با قیمت 110تومان،بسیار باصرفه و ارزش خرید بالاتری داره.تويوتا ياريس مدل 2017 با موتور كم توان تر و فضاي بار و سرنشين كوچكتر و گيربكس و موتور و فني قديميتر،130تومان قيمتگذاري شده.هيوندا آي20 مونتاژي با قيمت 87تومن و هيوندا آي10 مونتاژي 75 تومان.اكسنت مدل 2016 ،با كلاس اتاق پايين تر و گيربكس قديميتر با قيمت 117تومن-سراتو مونتاژ سايپا كه پايين بودن كيفيت و كاهش شديد سطح آپشناش براي همه زبانزد شده با قيمت 91 تومن-و هزاران نمونه خودروي ديگه رو اگه بررسي كنيد ميبينيد رنو كپچر با توجه به سطح تكنولوژي موتور و گيربكس و ارائه آپشنهاي پايه و ضروري و پرهيز از ارائه آپشنهاي غير ضروري،و البته با توجه به كراس اور بودن آن از مصرف بسيار پايين بنزين (4.6% در سرعت ثابت 90كيلومتر) بهره ميبرد.همچنين از نيروي مغناطيسي اصطحكاك ترمزها جهت شارژ كمكي دينام استفاده ميكنه.ترمزهاي فوق العاده قوي داره طوريكه كمتر از 30متر طي ميكنه تا سرعت شما از 100 به 0 برسه

  • در پاسخ به: رنو کپچر=خرید مقرون به صرفه

   sunmartin | اسفند 14, 1395 | لینک نظر

   مشخصه که درست فرمایش میکنی حضرت مثرون بصرفه این خودرد با تکان عای شدید کیفیت بسیار پایین تجهیزات سرویس های گران دوره ای موتور کم جان و اتاقی شبیه 206 ارتفاع یلفته مشخصه که 110 ملیون ناقابل ارزش داره همین شماهاهستید که بافث تورم و گرانی شدید اینخودرو که موتور درست درمان نه اتاق جادار و نه ظاهر تو دل برویی داره چی داره آخه ؟؟حیف از 110 ملیون پول بی زبان که صرف خرید چنین خودرویی بشه

   • در پاسخ به: sunmartin

    احمد | اسفند 14, 1395 | لینک نظر

    ولی سراتو خوبه تا میتونین سراتو سایپا بخرین هرچقدم گرون کردنش باز بخرین چون میارزه بابا کره ای وطنیه بخرین تا همشو سانمارتین نخریده تموم نشده!
    این بابا بی مواجب داره از سر دلسوزی این حرفارو میزنه باور کنین!!!?
    حیف 100 میلیون که بدی پای سراتو 2009 با قطعات ایرانی و اپشنهای چینی?

    • در پاسخ به: احمد

     sunmartin | اسفند 15, 1395 | لینک نظر

     عاقلان دانند شوما برو رنو بخر کاربر زبل
     امسال کیا ششمین برند برتر جهان شد بالاتر از مزدا و تویوتا اگه البته آمار و ارقام تست واسه شما مهم باشه وه نیست اصلا رنو و پژو جایی در لیست سال 2017 همانند 4 سال پیش نداشتند واقعیت اینه که که کیا هیوندای خیلی وقته رنو و پژو پشت سر گذاشتند

     • در پاسخ به: sunmartin

      احمد | اسفند 15, 1395 | لینک نظر

      مگه شوما تو خواب ببینی کیا کاردستی بالای تویوتا باشه کاربر متوهم!
      سایپا سراتو مطمئن???

     • در پاسخ به: sunmartin

      amin | اسفند 15, 1395 | لینک نظر

      اصلا قطعا كيا و هيونداي بالاتر از تويوتا و مزدا هستند!!!!!
      من موندم اين آمارها رو از كجا مياريد!!!!!

   • در پاسخ به: sunmartin

    amin | اسفند 14, 1395 | لینک نظر

    اتفاقا رنو كپچر خودروي بسيار نرمي است.اتاق كپچر شبيه ٢٠٦ است؟؟؟؟؟؟يا خدا!!!!!
    كيفيت بسيار پايين؟؟؟؟؟
    متاسفانه تعصب و نفرت شما را كور كرده است

   • در پاسخ به: sunmartin

    pony car | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

    در مورد کپچر من قبل از ثبت نام برای تیوولی این خودرو را هم از نزدیک بررسی کردم ابعاد و فضای داخلی ان تنها کمی بزرگتر از 206 است کیفیت متریال داخلی دقیقا از جنس ال نود می باشد خودرو کاملا اقتصادی طراحی شده است وقیمت 120 میلیونی در بازار هیچ توجیحی ندارو اما تیوولی با ابعادی بزرگتر کیفیت متریال بهتر و موتور پر بازده و کم استهلاک از سری موتورهای هیوندای که دقیقا روی ولوستر موجود است و ترمز قوی تر و ظاهری زیباتر تازه با قیمت تمام شده شرکتی 105 میلیون بسیار با ارزش تر از این خودرو می باشد جالب اینجاست که تیوولی از برند سانگ یانگ با اینکه در ایران به اندازه دو هموطن خود کیا و هیوندایی شناخته شده نیست توانسته عنوان دومین خودروی پر فروش وارداتی کشور را از ان خود کند این نشان از این دارد که مردم ایران حتی برند سانگ یانگ به رنو ترجیه می دهند کیا و هیوندایی که جای خود دارد کانسپت ها و طرح های جدید سانگ یانگ وتزریق ثروت ماهیندرا در سانگ یانگ نوید اینده ای روشن را برای سانگ یانگ می دهد اینده در دستان کره ای هاست بعد از امریکا کره جنوبی دومین کشتی ساز بزرگ دنیا و سازنده قول پیکرترین نفتکش های جهان می باشدودر صنعت لوازم خانگی در میزان تولید و عرضه به عنوان اولین کشور دنیا از لحاظ گردش مالی نام برده می شود واقعا باید سنگ فرش خیابان های سعول را بوسید از طلاست

    • در پاسخ به: pony car

     احمد | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

     سانمارتین من رنو فرانسوی میخرم تو هم سانگ یانگ هندی بخر اخوی باش!??

    • در پاسخ به: pony car

     احمد | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

     راستی سانی ایمنی تیولی هندیت از موسسه یورو انکاپ 3 ستاره ایمنی گرفته یعنی ایمنیش در حد ال ممده خودمونه که خیلی دوسش داری!???

    • در پاسخ به: pony car

     amin | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

     شما كره اي پرستان به بوسه زدن به سنگ فرش هاي خيابان هاي سئول ادامه بديد.واقعا آدم نميدونه جواب اين حرف رو چي بايد بده…
     اما فقط اين رو بدونيد كه با وجود همه مشكلات ما جز بر خاك پاك ايران زمين بر هيچ كجاي ديگر بوسه نخواهيم زد.
     واقعا براتون متاسفم

    • در پاسخ به: pony car

     nima | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

     واقعا ننگ بر این طرز تفکر.یاد یک دیالوگ از فیلم اخراجیها افتادم که سید جواد هاشمی تو زندان عرقیها به اسی میگفت : (وطنت رو کشورت رو به چی فروختی؟؟به سیگار؟؟؟؟؟؟؟؟)
     شما به چی فروختیدایران رو؟؟به خودرو؟؟؟به آهن پاره؟؟؟
     غیرت ایرانیتون کجا رفت که سنگفرش کشور بیگانه رو میبوسید؟

     • در پاسخ به: nima

      احمد | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

      من این تیکه آخر بوسه زدن بر سنگ فرشهای سئول رو نخونده بودم!!! چقدر آدم باید بی هویت باشه همچین حرفی بزنه!!!
      واقعا باید به حال چنین آدمهایی تاسف خورد!
      آرزوت چیه پسرم!? میخام برم سنگ فرشهای سئول رو ببوسم!!!!!!!!

    • در پاسخ به: pony car

     sunmartin | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

     پونی کار اصلا وقت خودت ب ای توضیح به این دو کاربر وه با عناوین مختلف نظر میدن هدر نده این کاربر محترم که با چند id کامنتگذاری میکنه آمار سال 2013 تا 2017 جهانی قبول نداره پا کرده تو به کفش و رنو رنو میکنه یاد میو میو افتادم ????? ببینید امار میگه کیا بسیار برتر از برند پژو رنو و سیتروئن هستند آمار ماحصل کار شبانه روزی محققان و نظرات دارندگان خودروهای مذکور است شما با یک استدلال من درآوردی فقط میتونی بگی رنو با کیفیتع رنو کپتچر یک خودروی کوچک دارای پلت فرم مشترک با رنو کلیو کوچک شکل گرفته که آپگرید اتاق 206 است لطفا داقع بین باشید خودرویی بقایت کوچک دارتی قوای محرکه 1200 cc و سیستم پرخوران توربو با استهلاک سرسام آور هندلینگ متوسط و ناپایداری در سرپیچ ها با فضایی کوچک قیمت غیر منطقی و غیر قابل قبول 120 ملیون
     یک خودرو با پلت فرم B حال شما خودتان مقایسه کنید تیوولی فول با کیفیت و امکانات و اتاق جادار یا رنو کپتچر؟

     • در پاسخ به: sunmartin

      احمد | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

      من ترجیح میدم کپچر ایمن بخرم نه تیولی هندی 3 ستاره!!
      چه کاریه خب ال90 هم 3 ستاره داره 50 تومن چرا 110 میلیون بریزم دور!
      یا مثلا 100 بدم سایپا سراتو بخرم با آپشن و قطعات چینی و ایرانی و کیفیت مونتاژ و رنگی در حد سایپا 141??

    • در پاسخ به: pony car

     sunmartin | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

     کاری نداره شوما برو آسقالت کشور دوست و همسایه چین و فرانسه که اولین خون ایدزی وارد کشور کرد ببوس چرا به پون کار گیر میدی

     • در پاسخ به: sunmartin

      احمد | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

      والا من عادت دارم جاهای دیگرو ببوسم مثل دستای پدر و مادرم!
      شما میتونی آسفالت یا موزایک هرجاییکه دوس داریو ببوسی حالا هند و کره و … چندان فرقی نداره!
      خلاصه از قدیم گفتن خلایق هر چه لایق!?

     • در پاسخ به: sunmartin

      Pony car | اسفند 16, 1395 | لینک نظر

      سانمارتين عزيز اين دوستان از كشوري حمايت مي كنند كه سال ١٣٦٤ ايدز وارد ايران كرد و تعداد زيادي از بيماران هموفيلي مظلوم كشور عزيزمان را الوده به ايدز كرد و لابي رخنه كرده فرانسوي در ايران كه نقطه عطف ان به نوفل لوشاته بر مي گردد تا يك دهه حتي اجازه نداد عموم مردم ايران متوجه اين خيانت بشوند اگر بهواهم جنايات اين فرانسوي ها را بگويم ولش كن اينجا جاش نيست ولي كره جنوبي چشم به چپاول و مهندسي هيچ توده و جامعه اي را ندارد و بايد با چنين انسان هايي مراودات كرد در ضمن تيوولي در نسخه فول ٤ ستاره كسب كرده و امتياز سرنشينانش هم بالا بوده و تست در سال ٢٠١٦ انجام شده كه استانداردها كاملا سخت گيرانه شده مثلا نداشتن رادار امتياز منفي داره و كپچر در سال ٢٠١٣ تست شده ال ممدتم سال ٢٠٠٧ تست شده بي ام و z4 و تويوتا هايلوكس هم ٣ ستاره هستند موستانگ ٢ ستاره گرفت خيلي از امتيازهاي منفي در سال ٢٠١٦ مربوط به تجهيزات جانبي و ايمني عابر پياده مي باشد

     • در پاسخ به: Pony car

      احمد | اسفند 17, 1395 | لینک نظر

      یه فرق اساسی بین من و شمای کره ای پرست هست اونم اینه که من هیچ علاقه ای به بوسیدن خیابونهای جایی ندارم ولی شما عشق بوس کردن کف خیابونهای سئول پس خودتو با من یکی نکن!
      مطلب دیگه هم اینکه پایین بری بالا بیای ایمنی در یوررو انکاپ تیولی 3 ستاره و کپچر 5 ستارست حالا هی بهونه بیار و اسمون ریسمون بباف و بحث ماشینهای دیگرو بکش وسط!!!
      یه کلام تیولی 3 ستاره ایمنی داره و کپچر 5 ستاره ایمنی ختم کلام?

 3. کپچر مشکی | آذر 25, 1395 | لینک نظر

  کپچر 2016 دارم 9000 کيلومتر باهاش رفتم کمي از تجربياتم رو در ميون ميزارم
  رينگ 17 اينچ
  لاستيک: ميشلن و کنتيننتال که باد لاستيکهاي جلو 33 و عقب 30 بايد تنظيم بشه چراغ هشدار کم بودن باد لاستيک هم داره
  Continental ContiEcoContact™ 5
  205/55R17 V XL
  مانيتور 7 اينچ صفحه نمايش از نوع مقاومتي
  فرمان برقي و بسيار نرمي داره
  رهياب فعال هست و تقريبا تمامي شهر هاي ايران داخلش موجوده ولي اسم کوچه هاي شهر ها مشخص نيست ولي نقشه تهران کامله و مسيرهاي جاده اي بين شهري دقيق هست
  دوربين عقب و سنسور عقب که روي صفحه نمايش يک خط قرمز هست که اگه در پارکينگ کف ديوار رو با خط قرمز مماس کنيد در صندوق عقب رو ميتونيد تو پارکينگ باز کنيد بدون اين که به ديوار بخوره
  کيلس با نزديکشدن به در و فشردن لاستيک روي دستگيره در باز ميشه وبا دور شدن درها قفل ميشن
  دگمه استارت که با گرفتن ترمز و فشردن دگمه موتور روشن ميشه
  چراغهاي اتوماتيک که در پارکينگ و تونل و شبها چراغهاي نورپايين و چراغهاي عقب روشن ميشن، و در روز ال اي دي ديلايت
  پروژکتور روي سپر هم وجود داره که با چرخش فرمان مثلا به سمت چپ چراغ مربوط به همون سمت روشن ميشه و براي اينه که در کوچه هاي تاريک بتونيم در هنگام پيچيدن چاله ها و جدول رو ببينيم
  سنسور باران که نسبت به شدت بارش سرعت برف پاکن کم و زياد ميشه و در دنده عقب هم اگر شيشه عقب خيس باشه برف پاکن عقب فعال ميشه
  سيستم پايداري EPS که در هنگام برف نسبت به شدت بارش اگر ليز باشه چرخها بکسو باد نميکنن و دور موتور هر چقدرم گاز بديد بالا نميره و سرعت نميتونيد از 15 تا بيشتر کنيد مگر اينکه ليزي جاده کم بشه (با کمک همين سيستم ASR يا سيتم ضد هرزگردي در خودرو فعال هست و نميتونيد از حالت سکون يا در سرعتهاي کم تيک آف بزنيد به همين دليل شتاب اوليه ماشين کمه و اين سيستم رو در خودرو نميتونيد خاموش کنيد به دليل امنيت رانندگي)
  در پيچهاي تند با کپچر در سرعتهاي بالا در داخل ماشين ميتونم بگم از خودرو هاي هم رده و هم قيمت خودش و حتي بعضي خودروهاي بالا تر از کلاس کپچر هم از احساس امنيت و پايداري بالاتري برخوردار هستيد و با اطمينان ميتونيد حتي از يک سري سواري ها هم بهتر عمل کنيد
  کروز کنترل هم در سرعتهاي زوج قابل تنظيم هست مثلا 60 62 64 …. و بعد از ترمز کروز خاموش ميشه و سرعت آخري که نتطيم شده بود رو با دگمه R روي فرمان دوباره فعال ميشه
  اسپيد ليميت هم مثلا ميتونيد سرعت خودرو روي مثلا 120 قرار بديد و با هر سرعتي کمتر از 120 ميتونيد حرکت کنيد، وقتي به 120 رسيديد ديگه هر چقدر گاز بديد خودرو گاز نميخوره و در 120 ثابت ميمونه
  دکمه قفل بالاي نويگيشن رو هم اگر 5 ثانيه نگه داريد قفل اتوماتيک در ها رو روشن ميشه و در بالاي صفحه کيلومتر فعال شدنش رو نشون ميده که بعد از سرعت 15 تا درها اوتوماتيک قفل ميشن
  ترمز اضطراري وقتي جلوتون يه ماشيني ميپيچه جلوتون ميزنه روترمز نگه ميداره يا يک موتوري از يه کوچه فرعي مياد جلوتون در اين حالت ناخدآگاه با سرعت زيادي پا رو ترمز ميزاريد ولي ممکنه با قدرت کافي پدال گاز رو فشار ندين در اين حالت تا زماني که پا رو ترمز هست با حداکثر قدرت ترمز ميگيره و بسيار ترمز عظيمي ميکنه
  کمک در سراشيبي HSA وقتي در حالت D (درايو) هستيد و در سربالايي و ترافيک وقتي پا از ترمز برداريد ماشين 2 ثانيه عقب نميره تا گاز بديد و در حالت R (دنده عقب) اگر در سرپايني هستيد پا از ترمز برداريد ماشين به جلو نميره و در اين حالت بسيار کمک ميکنه براي پارک دوبله در سرپاييني
  موتور 1200 توربو 120 اسب بخار و 190 نيوتن متر از دور 2000 در اختيارتون هست اين يعني در هر دور موتوري هستيد ميتونيد شتاب بسيار بالايي داشته باشيد و بدون فکر سبقت بگيريد و اين قدرت موتور رو تو سربالايي ها و جاده هاي کوهستاني کاملا ميتونيد احساس کنيد وقتي که تقريبا اکثر ماشين هاي 4 سيلندر تنفس طبيعي جلتون کم ميارن مثل توسان اسپورتيج و سانتافه که راحت ميتونين تو شتابهاي مياني و بالايي ازشون جلو بزنين
  گيربکس دو کلاچه 6 سرعته اتوماتيک که يک کلاچ دندههاي فرد و ديگري دنده هاي زوج به صورت اوتوماتيک انتقال قدرت رو انجام ميده به اين روش تعويض دنده ها در چند ميلي ثانيه انجام ميشه و در هنگام شتاب گيري بدون وقفه با يک شتاب بسيار نرم و بدون ضربه داريم و همين لذت رانندگي رو در کپچر بسيار بالا برده، و امکان تعويض دنده در حالت دستي هم وجود داره ولي اينقدر اين گيربکس هوشمند هست که اصلا بهش احتياج پيدا نميکنيد.
  دگمه اکو که مصرف خودرو کم ميکنه و اگه آرام شتاب بگيريد تعويض دنه ها در دور 2000 انجام ميشه و به دور 1500 ميرسه و چون توربو بعد از دور 2000 فعال ميشه در حالت اکو اگر رانندگي پيرمردي داشته باشيد تقريبا توربو هميشه خاموش هست، حالت اکو کمپرسور کولر هم با قدرت 50% کار ميکنه و اگه در تابستان با هواي بسيار گرمي مواجه هستيد بهتره اکو خاموش باشه تا کولر با قدرت داخل خودرو خنک کنه
  ظرفيت باک بنزين 45 ليتر هست و در تهران مصرف سوخت شهري کپچر بسته به نوع رانندگي بين 7 تا 9.5 هست که اگر رانندگي شهري بدون شتاب در حالت اکو داشته باشيد 7، و در اتوبان بين 5 تا 6
  روي دگمه برف پاکن دو فلش بالا و پايين وجود داره که مصرف سوخت لحظه اي و متوسط، سرعت متوسط، مسافت طي شده بعد از پر کردن باک بنزين و مسافتي که با مقدار بنزين باقي مانده ميتونيد حرکت کنيد را ببينيد و با نگه داشتن همين دگمه ها ميشه اين اطلاعات در بعد هر باک صفر کرد
  اتان بنزين هم در روي باک زده 95 و 98 که براي عمر بيشتر و روان کارکردن موتو فقط و فقط از سوپر استفاده کنين و مسافرت ها هم پمپ بنزينهاي بين شهري سوپر ندارند بايد بين مسير داخل شهرها بريد و سوپر بزنيد و بعد مسيرتو رو ادامه بديد اينطور ممکنه 15 دقيقه مسيرتون بيشتر بشه ولي عمر موتور خودروتو هم بيشتر ميشه ولي اگر باز هم تو يک شرايطي پيدا نشد يک بار معمولي زديد مشکلي پيش نمياد ولي سعيتون اين باشه که فقط سوپر بزنيد چون مقدار حجم مخلوط بنزين در حالت توربو بيشتر از حالت معمولي هست و مقدار بيشتري سوخت بايد متراکم بشه اگه بنزين معمولي باشه قابليت ترام بالا رو نداشته و با گرماي داخل پيستون قبل از رسيدن به نقطه مرگ و جرقه شمع منفجر ميشه و ضربه معکوس به پيستون وارد ميکنه که به اصطلاح ميگن ناک کساني که با کپچر بنزين معمولي زدند ناک زدن موتور مشاهده نکردند ولي استفاده از بنزين اتان 95 سوپر براي موتورهاي توربو امري ضروري هست
  داخل دفترچه گارانتی زده تعویض فیلتر بنزین هر 120000 (صدو بیست هزار گیلومتر) این نشون میده فیلتر بنزین باکیفتی داخلش گذاشتن و همه فیلتر های کپچر آلمانی هست ولی با توجه به زیاد بودن گِل و لای در بنزین ایران بهتره زودتر عوض شه
  فاصله کف خودرو تا زمين 20 سانتيمتر هست و تا حالا نشده جايي از ماشين به زمين گير کنه و هيچ چيز اضافي از زير ماشين اويزون نشده که به جايي گير کنه، اگه به زير راوفور با دقت نگاه کنيد اگزوز يک خميدگي به پايين داره و در اون قسمت با زمين 16 سانت فاصله داره و راحت بعضي مواقع گير ميکنه
  تعليق جلو مک فرسون و تعليق عقب مستقل هست و چيز جالبي که تو مسيرهاي مختلف بهش دقت کردم اينه که اگر ماشين جلويي من در دستندازي بيوفته و باعث تکان خوردن و چپو راست رفتن راننده بشه و من هم از پشت سر همون ماشين در دست انداز برم بسيار کمتر از راننده مقابلم اين حرکات به من نتقال پيدا ميکنه و ممکنه تو دست اندازهاي عميقش يک صداي ضربه اي هم گاها از سيستم تعليق به گوش برسه ولي همونجا تا حد بسيار زيادي ضربه ها جذب و خنثي ميشن و بسيار کم و نرم به اتاق نيرو وارد ميشه وکلا هم صداي بيرون و موتور بسيار کم به داخل اتاق خودرو مياد و در پر گاز حرکت کردن هم صداي موتور از دور شنيده ميشه
  داشبرد بسيار بزرگي داره که به صورت کشويي باز ميشه و بالاي داشبرد يک شياري داره که لپ تاپ هاي حداکثر با طول 33 سانتيمتر ميشه داخلش گذاشت مثل Fujitsu LifeBook U904 و Lenovo ThinkPad T450s
  صندوق عقب يه صفحه اي داره که اونو کلا برداشتم و حجم صندوق بدون او صفحه 455 ليتر هست
  دگمه بخارگير شيشه ها هم در مدت بين 20ثانيه تا 1 دقيقه کاملا بخار همه شيشه ها رو از بين ميبره
  روغن موتور پيشنهادي براي رنوهاي توربو اين سه مدل پايين هست هر سه دقيقا اعداد تست شده يکي هستند و توتال يک نوع روغن را با سه اسم ميفروشه
  ELF Evolution 900 SXR 5-W40 5L
  Elf Evolution 900 FT 5W-40 5L
  TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY 5W40 5L
  اين روغن موتورهاي بالا استاندارد استاندارد 229.5 بنز رو دارند ولي روغن موتور پاييني اين استاندارد رو نداره و اعداد تست آزمايشگاهي هم با سه مدل بالا فرق ميکنه و اين مدل پاييني براي خودروهاي پژو سيتروئن هست و براي موتور هاي توربو ساخته نشده دقت کنين از روغن موتور پاييني استفاده نکنين چون تحمل دماي بالا رو نداره
  TOTAL QUARTZ 9000 5W40 5L

 4. Reza | آبان 21, 1395 | لینک نظر

  اخه من نمی دکنم چی میگید بمده خودم کپچر دارم رینگ هاش همینه کیفیتش هم عالیه به خدا اگه رو تامین قطعات بامبول نکنن عالیه

 5. اميد | تیر 3, 1395 | لینک نظر

  سلام
  من ميخوام يه ماشين بخرم بين كپچر وتيولي و اسكالا موندم راهنماييم كنيد لطفآ

  • در پاسخ به: اميد

   امین | تیر 4, 1395 | لینک نظر

   اسکالا خودروی ارزان سازی شده رنو هست. تیوولی هم تولید سن یانگ برند درجه دو کره ای هست. متریال داخلش به مراتب از کیا و هیوندای ضعیف تره. به نظرم رنو کپچر بهتر از دو مورد دیگه هست. البته نظر خیلی کارشناسی ندادم چون هیچ کدام رو سوار نشدم. بهتره باز هم بیشتر تحقیق کنید. در مورد موتور و مسائل فنی که خیلی نمیشه صحبت کرد باید یه کم بگذره ار عرضه این سه مدل ولی به کیفیت مواد اطاق و جلو داشبورد خیلی دقت کنید. هر کدام که کیفیت ساخت بهتری داشته باشه بهتره. از نظر ظاهری هم به نظرم کپچر انتخاب زیباتری هست.

 6. مهدی | خرداد 31, 1395 | لینک نظر

  طوری به قیمت کپچر گیر دادین انگار ماشینهای وارداتی دیگه با قیمت خوبی عرضه میشن مثلا تیولی هم 100 تومنه یا تویوتا راوفور قیمت پایه 24000 دلاره که میشه 84 میلیون که میفروشن به ملت 240 میلیون
  http://www.toyota.com/rav4

 7. Masoud | اسفند 13, 1394 | لینک نظر

  سلام
  کپچر با این که موتور 1200داره ولی از نوع توربو شارژ هسته و شتاب عالی داره من خودم از نزدیک دیدم و ظلاهر فوق العاده داره رینگ های اسپرت که واقعا زیباست
  کیفیت عالی این خودرو ولی مسئله این جاست چا این قدر قیمتش زیاد هسته اگه 80تا90 بود هیچ رقیبی نداشت اابته باید بگم که گیربکس دو کلاچه هم داره

 8. احمد | اسفند 9, 1394 | لینک نظر

  من یه مطلبیو درک نمیکنم دوستان توضیح بدن لطفا

  چطور اکسنت 100 میلیون میارزه ولی کپچر نه!؟ دوستان انگار فراموش کردن که هیچ ماشینی تو ایران به قیمتش نمیارزه ولی تو بررسیشون انگار این اصل مهم رو فراموش میکنن!
  کپچر اگه بخواد با هم قیمتش مثل اکسنت مقایسه بشه همه مدله سره چه از نظر تکنولوژی چه کیفیت سواری و کلاس و … پس میشه گفت اکسنت قیمتش واقعا خنده داره و اصلا مال این قیمتا نیست!

  رقیب کپچر تیولیه که میشه این دو ماشین رو با هم مقایسه کرد

  • در پاسخ به: احمد

   ironman | اسفند 9, 1394 | لینک نظر

   مسئله اینجاست که توی این مملکت به خاطر جیبهای گشاد انحصار خودرو و سکوت ملت همیشه در صحنه هیچ ماشینی ارزش قیمتشو نداره هیچ ماشینی

 9. Zonda R | اسفند 8, 1394 | لینک نظر

  سعید عزیز بنده منکر نظر شما نیستم
  باید رشد کنن باید بروز بشن همه از قطعه ساز تا خودرو ساز
  باید دید در ادامه چه خواهد شد
  مشکل ما گیربکس دوکلاجه یا موتور توربو نیست
  مشکل اینه ما هنوز 206 رو نمیتونیم رفع عیب کنیم
  بنزینمون پمپ به پمپ کیفیت متفاوت دارن
  و اکثر نمایندگانپس از فروش بد قول هستند و البته مبادی اداب هم که چه عرض کنم
  دوستان همه استادن کم شدن شتاب مصرف بیشتر اصطحلاک بالای موتور و ….این مشکلات تازه شروع کاره
  جک s5 رو اصلا نقد نمیکنم چون تا حالا اصلا سوار نشدم
  ولی بنده فقط تو سنگر مردم و هرچیزی به نفع خودمونه رو میخوام
  امروز باز هم محموله ی دیگه ای از کپچر رو در جای قبلی دیدم
  جالب ترین اتفاق این بود که
  رینگاش همون رینگای تو عکس و استیل فورج کاری شده بودن!!!!!

 10. sunmartin | اسفند 8, 1394 | لینک نظر

  با تشکر از zonda گرامی و سعید که مزاح میکنه با من و نام جومونگ بر من نهاده ولی زوندای گرامی 105 ملیون مبلغ قابل توجهی هست که اصلا توجیه برای یک خودروی کوچک شهری ندارد
  یکی از همشاگردی های اسبق من در دوران دانشگاه به اصفهان اومد و یکدستگاه کپچر مشگی از یه بابایی خرید بعدا گفت که عیب این خودرو ناک اوت های گاه و بی گاه در دورهای پایین هست
  سعید من باتوجه به اشراف به زبان استانبولی در سایت های ترکیه گاها گشت و گذاری دارم و مشکلات این خودرو منجمله مشگل توربو از زبان تنی چند از خریداران شنیدم و خوندم بهرحال من دید خوبی نسبت به این خودروی اسپانیایی ندارم
  اما اگر سئات لیون و سئات تولدو و ..وارد ایران میشد از اسپانیا بشیار بهتر و مقرون بصرفه تر بود

  • در پاسخ به: sunmartin

   سعید | اسفند 8, 1394 | لینک نظر

   سانمارتین عزیز از من به دل نگیری بهت میکم جومونگ.خوبه که خودت میدونی مزاحه.ماشین یه تیکه اهن پاره بیشتر نیست.چه کیا هیوندای باشه چه رنو وتویوتا.مهم رفاقته.در گفتمان بین مخاطبان سایت ممکنهسخنانی گفته بشه ونظرات هم متضاد باشه ولی این ذره ای روی رفاقت ما تاثیر نداره.متوجه شدم شما ساکن اصفهان هستی.ایام نوروز من هم اصفهانم.اگر بشه هم را ببینیم عالیه.شما با کیا بیامن با رنو.فیلمش را هم توی اپارات اپلود میکنیم.دو مخالف در دنیای مجازی دو رفیق در دنیای واقعی

   • در پاسخ به: سعید

    sunmartin | اسفند 9, 1394 | لینک نظر

    در خدمتم خوش اومدی الان چند وقتیه از کرج کوچ کردم اصفهان و داریم سر میکنیم رنو شما مدلش چیه؟

    • در پاسخ به: sunmartin

     سعید | اسفند 9, 1394 | لینک نظر

     کولیوس مدل 2014
     امیدوارم بعد از تست تایید کنی از توسان واسپورتیج سرتره

     • در پاسخ به: سعید

      سعید | اسفند 9, 1394 | لینک نظر

      اقای سانمارتین از طریق چه کانالی میتونم با شما ارتباط داشته باشم برای تنظیم قرار ملاقات ایام عید

 11. Zonda R | اسفند 8, 1394 | لینک نظر

  Sunmartin عزیز
  حرف شما متین البته بنده اطلاعی در مورد بازار ترکیه ندارم
  اما کم شدن شتاب هم یکی دیگه از مشکلات این خودرو هست باز هم به علت بنزین وحشتناک که به اسم یورو4 نام گذاری کردن اقایون
  رنو خودروساز قابل احترامی هست ولی به چه قیمتی؟
  105 تا 110 تومن برای هیچ
  کپچر یه خودروی کاملا اقتصادی و ارزون در اروپاست اینجا با کمترین اپشن بیشترین قیمت رو باید پرداخت
  یه لحظه تفکر و تامل کنید اگر اعصاب و وقت اضافی دارید که چه کسی قادر به تعمیر این خودرو در نمایندگی ایران خودرو هست ؟همینطور که مستحضر هستید رنو بسیار خودروی سخت تعمیری هست
  شاید هم باشه اما به قیمت اعصاب و صرف وقت بسیار ممکنه انجام بشه
  دوستان با اکسنت این رو مورد قیاس قرار دادن درسته تو یه سگمنت نیستن همه میدونیم
  ولی اکسنت یکی از بهترین های هیوندا هست با کمترین اشکال و خرابی در هر بازاری بارها این رو اثبات کرده
  در نهایت
  البته تو این سگمنت رامک اینقدر تیوولی رو دیر میده و سخت که خریدار نمیدونه چرا باید وقتی پول نقد داره 4 ماه حداقل منتظر بمونه
  با احترام برای تمام کسانی که کپچر دارن

  • در پاسخ به: Zonda R

   سعید | اسفند 8, 1394 | لینک نظر

   زوندای گرامی.تا چند سال پیش کسی نمیدونست گیربکس سی وی تی چیه وجطور تعمیر میشه.اون زمان نیسان تیانا مورانو رنو کولیوس و …اولین سی وی تی های بازار بودن وهمه را از این بابت میترسوندن.اللن روی میتسوبیشی و حتی چینی های زیر 100 میلیدن هم سی وی تی نصبه.قضیه توربو و گیربکس دوکلا چه هم همینه.جک هم دو کلاچه وتوربو است.کره ایهای جدید هم به همین نحو.بلاخره باید مکانیک های ما هم خودشون را به روز کنن.قرار نیست همسشه سوادشون در حد پیکان بمونه.خوشبختانه مکانیک های ماهر و دوره دیده کم نیستن.بحث بر سر قیمت در بروم تیونینگ تاک بودکه نهایتا نتیجه این شدکه با توجه به قیمت بقیه خودروها وقیمت جهانی کپچر قیمت ایران خودرو چندان پرت نیست وقابل قبوله.البته جای کاهش داره.حسن کپچر حصور فعال در ترکیه ودبی است که باعث میشه خریدار دغدغه کمتری برای قطعات یدکی داشته باشه.موردی که برای خودم البته در مورد کولیوس پیش اومد وقطعه در عرض چند روز از ترکیه به فروشگاه رنو در ایران ارسال شد.خودم باور نمیکردم اینقدر راحت باشه

  • در پاسخ به: Zonda R

   فرهاد | اسفند 9, 1394 | لینک نظر

   موافقم باهات .رنو تو ايران برندي نيست كه مردم پوله زياد بابتش بدن.نمونه هاي شكست خوردش هم زياد ديديم.رنو حداكثر در حده ال٩٠ ميتونه تو ايران فروش كنه و موفق باشه يا مثلا ساندرو.پرستيژه يك برنده لوكس رو نداره

   • در پاسخ به: فرهاد

    آرش | اسفند 9, 1394 | لینک نظر

    آقای فرهاد مگر رنو مدعی شده که لوکس میسازه؟حتی ب ام و هم ادعا نمیکنه تمام تولیداتش لوکس هستند
    خودروسازهائی که لوکس میسازن که معروفند و تولیداتشون هم تیراژش پائینه.رنو یه خودروساز اقتصادیست که در این زمینه هم خیلی موفق عمل کرده.

 12. sunmartin | اسفند 8, 1394 | لینک نظر

  جناب زوندا در ترکیه مشاهدات بسیاری مبنی بر خرابی سیستم سوخت رسانی و توربو مشاهده شده حالا در نظر بگیرید در ترکیه با سطح بالای امکانات و گارانتی در سطح اروپا و رفتار بهینه با خودرو و شرایط آب و هوایی بهتر از ایران
  حالا تعمیم بدید به ایران با بنزین یورو 4 و در واقع هیچ و تعمیرکاران نابلد و …این خودرو اصلا مناسب ایران نیست

  • در پاسخ به: sunmartin

   سعید | اسفند 8, 1394 | لینک نظر

   دوباره نوبت رسید به جومونگ کره وتخریب برندهای غیر کره ای.این اماری خرابی توربو در ترکیه را از کجا در اوردی.لینکش را بگذار.الان چینی توربو هم چندساله داخل بازار ایران هست ومشکلی نداشتن.المانی های توربو مثل بی ام و هم هستن.با اجازه ات کره ایهای توربو و دو کلاچه هم تو راه اند.اکثرخودرسازان از سیسنم های تنفس طبیعی به سمت توربو رفتن.این راه ناگزیره.پسر عموی من چندین ساله ام جی 550 داره.بالای 150 هزار کارکرد داره.هیچ جیش هم نشده.بچه جون کپچر پرفروش ترین خودروی اروپا شده اخیرا.از هاچ بک ها هم فروشش بالاتر رفته.حالا تو هی بیا تخریب کن

   • در پاسخ به: سعید

    ُSepehr | اسفند 8, 1394 | لینک نظر

    در فهرست پر فروش ترین خودروهای اروپا، فولکس واگن گلف رده نخست را در اختیار دارد.
    http://www.msn.com/en-gb/cars/news/the-10-bestselling-cars-in-europe-in-2015/ss-AAdhzD9

    • در پاسخ به: ُSepehr

     سعید | اسفند 8, 1394 | لینک نظر

     ببخشید اقا سپهر.اصلاح میکنم پرفروش ترین کراس اور کوچک اروپا.صمن اینکه در بین خودرهای الکتریکی نیز رنو با مدل زویی در صدره.رنو کانگو هم رتبه 6.در بین کراس اورهای کوچک هم داستر پس از پژو 2008 در رتبه چهارمه.
     فارغ از کلاس بندی ودر مجموع فروش خودردر اروپا در تمام رده ها رنو کلیو پس از فولکس واگن گلف وپولو با اندکی اختلاف در رتبه سوم اروپاست.
     در این رده بندی بهترین رتبه برای کره ایها متعلق به ریو است با رتبه 20 وپس از ان اسپورتیج با رتبه32
     http://focus2move.com/europe-best-selling-cars-2/

 13. محمد حسین | اسفند 8, 1394 | لینک نظر

  حق با شماست.رینگ های دو رنگ و بزرگتر واقعا چهره کپچر را دگرگون میکرد.متاسفانه ایران خودرو از سر وتهش زده

 14. Zonda R | اسفند 8, 1394 | لینک نظر

  دوستان امروز 94/12/7 تو جاده قدیم کرج 3 عدد کامیون حامل خودروی رنو کپچر دیدم
  ساعت حدودا 7 بود فکر کنم 20 تایی بودن
  احتمالا سفارشات معوقه به زودی به دست صاحبانش میرسه
  اما یه نکته من دو بار این خودرو رو از نزدیک دیدم
  از عکس تا مدل تحویلی فاصله ی زیادی هست
  کاش حداقل رینگهاشو تعویض نمیکردن

 15. ironman | اسفند 7, 1394 | لینک نظر

  قیمت جهانی رنو کپچر چنده؟

  • در پاسخ به: ironman

   محمد رضا | اسفند 12, 1394 | لینک نظر

   قیمت نمونه فولش تو امارت حدود 70 هزار درهمه.البته این نمونه ای که تو ایران عرضه میشه مدل نیمه فولش ( SE ) اونه که 65 هزار درهمه و نمونه فولش که با کد LE شناخته میشه 70 هزار قیمت داره.البته من همه اینا رو از یکی از بستگان که تو امارات زندگی میکنه شنیدم و تاییدش نمیکنم

 16. محمد حسین | اسفند 7, 1394 | لینک نظر

  من فرصتی پیش امد که این ماشین را به مدت نیم ساعت تست کنم.به نظر من اصلا خشک نبود حتی ردیف عقبش.با این قسمت متن مخالفم.مصرفش هم در روز تست برای من 6 نشون میداد.شتابش واقعا راضی کننده بود.با توجه به گشتاور بالا کشش عالی بود با 4 سرنشین بزرگسال.کیفیت داشبورد وتو دری ها را خوشم نیامد مثل سراتو و اسپورتیج بود.در حد رنو نبود.کولر خوب بود.فضای صندوق خوب بود خیلی بیشتر از 206.عرض ردیف عقب برای دو نفر ونیم بود.فضای پا وسر دو ردیف مثل ال نود بود.کیفیت مانیتور خوب بود.بلندی صدا بدک نبود.گیربکس دو کلاچه اش معرکه بود.به نظر من با این قیمت خرید کپچر منطقی تر از سراتو و الانترا است .از اکسنت که خیلی خیلی بهتره.البته تمام ایمها به شرطیه که تولید یا وارداتش ادامه پیدا کنه.فعلا که ایران خودرو بازی در اورده وهر روز قراره با یه کمپانی بزرگ قرارداد ببنده.فعلا که فقط انگار مازراتی و فراری را قرارداد نمیخواد ببنده…خخخخ

  • در پاسخ به: محمد حسین

   محسن | اسفند 7, 1394 | لینک نظر

   دوست عزیز ، به اعداد نشان دهنده مصرف سوخت کامپیوتر سفری نمی شود اطمینان کرد و در مجموع همیشه عدد کمتری را نشان می دهد.

   • در پاسخ به: محسن

    احمد | اسفند 9, 1394 | لینک نظر

    اتفاقا کامپیوتر سفری خیلی دقیق مصرف سوخت رو محاسبه میکنه

   • در پاسخ به: محسن

    حمزه | تیر 31, 1395 | لینک نظر

    من ال90 دارم عدد کامپیوتر سفریش کاملا دقیقه. بارها و بارها تستش کردم.
    صرفا جهت اطلاع.

 17. امیر | اسفند 7, 1394 | لینک نظر

  ۱۱۰پول بی زبون.گرچه برا کسانی که پولشون از پارو بالا میره و دنبال ماشین کم مصرف میگردن برا داخل شهر خودروهایی مثل پیکانتو و کیچر گزینه خوبیه .