“پلیس پلاک” تشکیل شد

سپهر زنگنه | سه شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ | 4 نظر

گشت های نامحسوس راهنمایی و رانندگی، رانندگانی را که قصد زرنگی داشته باشند کشف وجریمه می کنند.

گشت های نامحسوس راهنمایی و رانندگی، رانندگانی را که قصد زرنگی داشته باشند کشف وجریمه می کنند.

سردار حسینی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره جریمه کسانی که برای فرار از دوربین ها پلاک خودرو خود را مخدوش می کنند، اظهار داشت: ممکن است برخی از رانندگان این موضوع را ندانند که مخدوش کردن پلاک نه تنها یک تخلف رانندگی محسوب بلکه متهم به جعل سند می شود و مرتکبان آن علاوه بر آنکه وسیله نقلیه‌شان توقیف خواهد شد، به دادسرای ویژه راهنمایی و رانندگی نیز ارجاع داده می‌شوند.

برخی از شهروندان برای فرار از جریمه دوربین ها، به ویژه در محدوده طرح ترافیک روش های عجیبی در پیش می گیرند که استخدام اسکورت کننده پیاده یا موتوری (به ترتیب 5 و 10 هزار تومان) برای حرکت در جلو یا عقب خودرو، مخدوش کردن شماره پلاک با ماژیک، خمیر، گل و لجن، آدامس یا برف شادی و یا پوشاندن آن با مقوا، لنگ یا پتو از جمله آنهاست.

چنانچه گشت های سیار راهنمایی و رانندگی با این افراد برخورد کنند، جریمه زرنگی هم به جریمه اصلی آنها اضافه می شود و خودروی آن‌ها بلافاصله ضبط و به پارکینگ منتقل می‌شود.

سردار حسینی درباره دستکاری پلاک‌ها گفت: واحدی به نام پلیس پلاک ایجاد شده که وظیفه دارد با افرادی که پلاک را دستکاری می‌کنند برخورد کند.

وی تصریح کرد: پلیس پلاک، روزانه بین 150 تا 200 دستگاه خودرو با پلاک مخدوش و دستکاری‌شده را متوقف و با تشکیل پرونده قضایی به دادگاه معرفی می‌کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ به تردد بیش از 13 میلیون خودرو به صورت روزانه در محدوده شهر تهران اشاره و تصریح کرد: میزان تردد در محدوده زوج و فرد در مدت یک ماه 50 میلیون و در روز 2 میلیون خودرو است.

4 دیدگاه

 1. درود
  پلیس در ایران به جای کمک به روان شدن تردد خودرو ها فقط به فکر کسب درآمداست.
  میگویید چطور الان برایتان توضیح خواهم داد.در ترافیک سنگین ساعت شش بعدازظهر همت(شرق-غرب)ماموران محترم در خودرو های خود نشسته و نظاره گر هستند و این داستان همه روزه در تمامی مسیرها صبح و شب تکرارمیشود.
  مثلا در خیابان ضلع غربی استادیوم آزادی تا سه راهی شیشه مینا که فکر نکنم یک کیلومتر طول مسیر باشد چندین دوربین نصب شده که شما
  به علت سرعت غیر مجاز چهار بار جریمه میشوید ششصدهزار ریال و دویست هزار ریال.
  درقانون راهنمایی و رانندگی ایران مسافر کشی با وسیله نقلیه پلاک شخصی ممنوع است و همچنین تردد کامیون ها در ساعات مشخصی در محدوده شهری ممنوع میباشد.ولی ماموران محترم با صدور برگ جریمه مجوز ادامه تخلف را بدون تکرار(تشدید) صادر میفرمایند.جالب اینکه شرکتهای تولید بتن این هزینه تخلف و انعام را ننده را با شجاعت تمام در فاکتورهای خود به عهده خریدار نوشته اند.
  در بزرگراه همت شرق به غرب انوبوس شرکت واحد (بخش خصوصی)همه روزه در تردد است پس از عبور این خودرو تا چند دقیقه همه جا از دود بجامانده تیره وتار میشود و ماموران محترم درون خودرو خود نظاره گر هستند.حال میرسیم به دوربینهای نظارتی جدید و پلیس پلاک نیز چاره
  مشکلات ترافیکی نخواهد بود همانگونه که تا به حال نبوده. وقتی با گرفتن پول چه سالانه وچه روزانه مجوز طرح ترافیک صادر میشود یعنی هوا پاک فقط شعار است کسب در آمد را بچسب!قبل از سال 57 در پایان سال جریمه های رانندگی بخشیده میشد!واکنون تا ابد ادامه خواهد داشت
  وشما هم در سایت خود میفرماییدچرا استفاده از بخشودگی را به روز آخر موکول میکنید.آفرین به شما وجدانا آیا آن بخشودگی است یا این؟

 2. سام | اسفند 18, 1394 | لینک نظر

  حالا که ماشین ها نصف هفتع در تهران اجازه تردد داردن (زوج و فرد، طرح و…) عوارض، مالیات و… را هم نصف بگیرید.

  چیه، نمی صرفه؟

  • در پاسخ به: سام

   محمد | آذر 30, 1395 | لینک نظر

   نه من هر سال میروید عوارض و مالیات پرداخت میکنید؟

 3. حسین | اسفند 18, 1394 | لینک نظر

  حالا جعفر علت جریمت چی بود؟
  هیچی باو ٬ زرنگی!!
  ههههههههه