افزایش قیمت قابل توجه در انتظار خودروهای وارداتی

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ | 4 نظر

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو مطرح کرد

 رئیس انجمن واردکنندگان خودرو از افزایش ۱۲ تا ۱۵ درصدی قیمت انواع خودروهای وارداتی در سال جدید خبر داد و گفت: هر گونه نوسان در قیمت ارز تاثیر مستقیمی بر قیمت خودروهای وارداتی دارد.

  به نقل از اقتصادنیوز، فرهاد احتشام زاد گفت: در لایحه بودجه سال 95 کل کشور، قیمت دلار مبادلاتی 12 درصد افزایش یافته و همپای آن نیز قیمت دلار در بازار آزاد 15 درصد بالا رفته است. این موضوع سبب شده تا در سال 95 هر گونه ثبت سفارش برای واردات خودرو بر مبنای قیمت ها جدید صورت گیرد و حتی اگر خودروسازان مادر و واردکنندگان نخواهند قیمت خودرو را بالا ببرند، افزایش قیمت دلار سبب می‌شود که قیمت هر دستگاه خودرو وارداتی بین 12 تا 15 درصد در سال جاری افزایش یابد.

  او افزود: یکی از شانس‌های واردکنندگان خودرو در شرایط کنونی، ثبات فضای اقتصاد کلان کشور است که امیدواریم این ثبات ادامه دار باشد چرا که اقتصاد ایران را پیش بینی‌پذیر کرده و هر فعال اقتصادی می‌تواند برای میان مدت و بلند مدت فعالیت‌های خود برنامه ریزی کند.

  رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: هر گونه تصمیم خلق‌الساعه از سوی دولت سبب خواهد شد تا جریان اقتصادی در واردات خودرو به هم ریخته شود بنابراین تنها خواسته ما این است که دولت با قدرت به ثبات در سیاستگذاری‌ها و پیش بینی‌پذیری اقتصاد ایران کمک کند.

  احتشام‌زاد افزود: در حال حاضر 18 نمایندگی رسمی خودروهای خارجی که مستقیما با کارخانه های مادر در ارتباط هستند عضو انجمن شده‌اند که با توجه به فعالیت برخی برندهای جدید در سال پیش‌بینی می‌کنیم که تعداد نمایندگی‌های رسمی خودرو خارجی در ایران افزایش یابد.

  4 دیدگاه

  1. برای اکثر مردم چه فرقی می کند وقتی نمی توانند حتی ۲۰ میلیون جور کنند
   به امید نابودی مونتاژ کاران داخلی و ورود مستقیم و بدون واسطه خودرو
   بلند بگو آمین

  2. کامران | فروردین 25, 1395 | لینک نظر

   شایعه پراکنی …بازار گرمی ..میکنن…اقایون هزاران خودرو وارداتی توانبار رودستشون مانده….به هر ترفندی میخان بفروشن….ولی مردم هوشیار تر از این حرفا ان دیگه بیشتر مردم قیمت اصلی خودروها وارداتی میدونن تنها تو ایران که این خودروها با چندین برابر قیمت میفروشنن…….میگن گمرکی45درصد ولی تا به دست مصرف کننده برسه میشه بالای 150درصد ….چرا….تا کی؟

   • در پاسخ به: کامران

    علیرضا | فروردین 26, 1395 | لینک نظر

    مردم هشیار؟؟؟؟
    خوبه هنوز 1 سال از کمپین نگذشته!!!
    دقیقا با کدوم مردم هستی شما رفیق؟

  3. احمد | فروردین 25, 1395 | لینک نظر

   خدا لعنتتون کنه که هر اتفاقیم بیوفته باز وضعیت مردمو بدتر و بدتر می کنید