تکنولوژی فوق العاده تصفیه هوا تسلا در آستانه ورود به بازار

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | 2 نظر

شرکت تسلا به زودی سامانه ای موسوم به دفاع شیمیایی را بر روی خودروهایش نصب می‌کند که می‌تواند هوای داخل خودرو را تصفیه کند.

  سامانه دفاع شیمیایی شرکت تسلا یا HEPA قادر است تا در کمتر از دو دقیقه هوای آلوده و با غلظت ذرات شیمیایی بالا را تصفیه کند و در اختیار سرنشینان خودرو قرار دهد.

  سخنگوی شرکت تسلا اعلام کرد: سیستم تصفیه و تهویه هوای انحصاری شرکت تسلا قادر است تا کوچکترین ذرات معلق و مضر شیمیایی را فیلتر کرده و هوایی کاملا پاکیزه و مطبوع را در اختیار سرنشینان خودرو قرار دهد.

  سیستم فیلتراسیون HEPA قادر است تا انواع گرده، ریزگردها، باکتری‌ها و تمامی ذرات معلق را به دام انداخته و از ورود آنها به داخل کابین جلوگیری کند.

  الون ماسک، مالک و مدیر شرکت تسلا عنوان کرد: استاندارد کیفیت پاکسازی ذرات معلق در سیستم تصفیه جدید شرکت تسلا در مقایسه با سایر خودروسازان حداقل صدها برابر بیشتر است به‌طوری‌که به جرات می‌توان گفت که در صورت استفاده از این سیستم دیگر کوچکترین ذره معلقی در هوای کابین خودرو وجود نخواهد داشت.

  تسلا-اس کلاس-3

  وی در ادامه افزود: سامانه تصفیه هوای هوشمند شرکت تسلا همچنین مجهز به حالت دفاع شیمیایی است که در این حالت حتی قادر است کوچکترین ذرات شیمیایی متصاعد شده از تسلیحات شیمیایی را نیز به دام اندازد.

  محققان شرکت تسلا با آزمایش سیستم تصفیه هوا در شرایط واقعی و در آلوده‌ترین جاده‌های جهان مثل کالیفرنیا و برخی از شهرهای آلوده چین دریافتند که این سیستم قادر است تا به طور کامل کلیه ذرات معلق را جذب کرده و حتی از ورود بوی محیط به خودرو جلوگیری کند.

  2 دیدگاه

  1. sunmartin | اردیبهشت 15, 1395 | لینک نظر

   شرکت tesla همان آینده است که در حال دیدن آنیم خودروهای این شرکت هوادارن این شرکت تکنولوژی های مبتنی بر جهان امروز و طراحی زیبا در کنار معرفی مردمی اینخودرها که با بیانی ساده مدیر این شرکت از خصوصیات اتومبیل هایش در 4 سگمنت و قیمت سخن میگفت نوید شکوفایی بیشتر برای برندی میده که کمتر از 20سال سابقه داره اما از تمامی شرکت ها پیشرفته تر هست بلحاظ تکنولوژیکی و چیدمان دکوراسیون داخلی به صفحات پیمایش و سرگرمی 8 تا 16 اینچ این خودروها دقت کنید با تمام محصولات متفاوت است تکنولوژی تصفیه هوای داخلی و آلودگی بسیار ناچیز تسلا برگ برنده این شرکت نوبنیان است

   • در پاسخ به: sunmartin

    linkoln6ft | اردیبهشت 15, 1395 | لینک نظر

    دم تسلا گرم ، خیلی حال میده ماشین هیچ صدایی نداشته باشه.
    اینم که از تکنولوژی جدیدشون که هر روز فاصله رو با رقبا بیشتر میکنه.
    به نظرم خودروهای آینده متفاوت تر از تسلا میتونن باشن ، مثلا یه چیز تو مایه های یه ماشین زرد رنگی که توی بازی ویگیلانت 8 یا همون ماشین جنگی بود . ماشین زرد رنگی که تایر نداشت و با یه گاز قوی از روی زمین بلند میشد.

    یادش بخیر