سیتروئن: مذاکرات با سایپا هنوز نهایی نیست

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ | 2 نظر

معاون وزیر صنعت از امضای دومین قرارداد سرمایه‌گذاری خارجی صنعت خودروی ایران خبر داد و گفت: سیتروئن فرانسه، قرارداد همکاری خود با سایپا را در روزهای اخیر امضا کرده است.

منصور معظمی گفت: دومین قرارداد حضور سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت خودروی ایران در روزهای گذشته میان شرکت سایپا و سیتروئن فرانسه به امضا رسیده که این قرارداد به‌صورت جوینت‌ونچر و با سرمایه‌گذاری این شرکت در سایت سایپای کاشان عملیاتی خواهد شد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس قراردادی که به امضا رسیده، این شرکت فرانسوی باید منابع مالی خارجی خود را به ایران بیاورد و شرکت ایرانی سایپا نیز سایت تولید خودروی خود در کاشان را به‌عنوان آورده پروژه، در اختیار سیتروئن قرار می‌دهد. وی تصریح کرد: قرار بر این است که چند مدل خودرو در کلاس جدید به‌صورت مشترک از سوی این دو خودروساز تولید شود که ۶۰ درصد آن به بازار داخل و ۴۰ درصد آن به بازارهای صادراتی ارسال خواهد شد.

به نقل از دنیای اقتصاد  – رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار کرد: کار طراحی، مهندسی و تامین منابع مالی از سوی این شرکت فرانسوی صورت خواهد گرفت و سایپا نیز آورده‌ای به‌صورت مالی نخواهد داشت. معظمی خاطرنشان کرد: سیتروئن علاوه‌بر انتقال دانش فنی، سرمایه نیز به ایران وارد خواهد کرد. در قراردادی که میان شرکت سیتروئن و سایپا به امضا رسیده، این شرکت فرانسوی قرار است ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه را وارد ایران کند. پیش از این، پژوی فرانسه قرارداد مشترکی به‌صورت جوینت‌ونچر را با گروه صنعتی ایران‌خودرو به امضا رسانده که بر مبنای آن، قرار است سه مدل خودروی این کمپانی فرانسوی در ایران به‌صورت مشترک تولید شود.

این ادعا درحالیست که مقامات سیتروئن هنوز قرارداد با سایپا را نهایی نمی دانند و بر مذاکرات بیشتر تاکید دارند.

2 دیدگاه

  1. سیاوش | اردیبهشت 24, 1395 | لینک نظر

    این قرار دادها هیچ فایده ای نداره و دردی از طبقه متوسط و پایین جامعه دوا نمیکنه ! چون قیمت نهایی این محصولات بالا هست و این قشر نمیتونن سوار بشن ! همه باید تا ظهور امام زمان (عج) باید پراید و 405 سوار بشن !!!

  2. sunmartin | اردیبهشت 22, 1395 | لینک نظر

    در طول این مدت هرخبری که از سوی خودروسازان درج شد از مشارکت با بنز گرفته تا آئودی ? و فولکس و کیا موتورز و ایجاد کارخانه هیوندای در بنادر جنوبی و حتی ساخت خوددوی ام جی 360 ? در تبریز و غیره و ذالک هیچ معنای دقیقی خواننده برداشت نکرد و همه حرف ها و حدیث ها در پاره ای از ایهام و ابهام و وحی و اشاره بوود چون تو این مدت فقط خوراک خبری ناصحیح و ریاکارانه به خورد ملت قهرمان میدادند و میدن نهایتا هم مشخص نشد کدوم شرکت و چه خودروهایی با چه قیمتی و در در کدام شرکت مونتاژ و سپس تولید میشن ؟؟
    کلاف سردرگم خودرو در ایران و این رشته سر دراز دارد.??