مصاحبه با یکی از تعمیرکاران ب ام و در تهران؛ اگر خودرو آلمانی دارید مراقب جیبتان باشید

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | 2 نظر

ارائه خدمات خودروهای آلمانی

بهنام محمدی 15 سال است که متخصص تعمیر و سرویس خودروهای آلمانی به خصوص ب ام و است. مرکزی تخصصی در مجموعه پمپ بنزین یادگار امام دارد که هر خودرویی به آن وارد می شود، معاینه می شود و بدون ایراد محل را ترک می کند.

آقای محمدی مراجعین شما بیشتر برای رفع چه مشکلاتی سراغ شما می آیند؟

خودروهای آلمانی شرایط خاصی برای نگهداری دارند. آب و هوا، کیفیت بنزین و خیابان و جاده های ایران، خودروهای آلمانی را بیش از شرایط استاندارد اروپایی مستهلک می کند. حال اگر مالکین این خودروها هم کمی کوتاهی کنند و سرویس های دوره ای را به موقع انجام ندهند، دچار برخی مشکلات موتوری (به خصوص مدل های 2010 به بالا) می شوند. ما اینجا علاوه بر انجام سرویس های دوره ای با استانداردهای کمپانی، اقدام به تعمیرات خودروهای معیوب می کنیم.

جدیدترین دستگاه های دیاگ که به سرور اصلی کمپانی متصل می شوند و دسترسی اختصاصی به مرجع اصلی دارند در اختیار این مجموعه است، بنابراین هیچ نگرانی برای جدیدترین خودروها هم وجود ندارد، چرا که تمامی برنامه ها به صورت آپدیت اینجا موجود است.

آقای محمدی چگونه به مشتریان خود آسودگی خاطر می دهید؟ آیا مشتریان از خدمات شما راضی هستند؟ راستش را بگویید!

کمی می خندد و می گوید: اولا مشتری می تواند در تمام مراحل سرویس، بالا سر خودروی خود حضور داشته باشد و مراحل را از نزدیک ببیند، دوم آن که ما اینجا فقط تعویض کار نیستیم! حتی الامکان سعی می کنیم تعمیر کنیم و خرج اضافی برای کسی نتراشیم. به طور مثال چندی پیش یک مشتری خودروی BMW سری 3 خود را نزد ما آورد، Error مربوط به DSC روشن شده بود، چند جای دیگر خرج تعویض کیت ABS و متعلقات آن را برآورد کرده بودند، در صورتی که این تشخیص استباه بود. این ارور حاصل تنظیم نبودن زاویه فرمان است که در این صورت سنسور زاویه فرمان دستور روشن شدن ارور DSC (سیستم کنترل ترکشن) را صادر می کند، این اشکال با کمترین خرج (یعنی یک میزان فرمان ساده) برطرف شد.

برای ادامه مقاله به این لینک مراجعه فرمایید.

2 دیدگاه

 1. سعيد | اردیبهشت 30, 1395 | لینک نظر

  يامن اشتباه ميكنم يااين داستان راسه سال پيش خواندم دريه سايت مربوط به تعمييرات بي ام و

  • در پاسخ به: سعيد

   linkoln6ft | اردیبهشت 31, 1395 | لینک نظر

   درسته منم سال قبل توی سایت جوان خودرو خونده بودم همین لینکی که گذاشته شده.
   بنز و بی ام و تو اصفهان زیاد دیدم که بخاطر کیفیت سوخت مشکل پیدا کردن .
   اگه عشق آلمانیا نباشید ، لکسوس برای ایران بهترین انتخابه ?