صنعت خودروسازی مقام اول دریافت شکایت کشور را از آن خود کرد

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۳ خرداد ۱۳۹۵ | 5 نظر

 براساس تازه‌ترین گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت، بیشترین شکایت و درخواست‌‌ تماس‌گیرندگان با دفتر پاسخگویی به شکایات مشتریان این وزارتخانه در سال 94 مرتبط با صنعت خودرو بوده است. براساس گزارش دفتر ارزیابی، عملکرد و پاسخگویی به شکایات، از تعداد سه هزار و 176 فقره شکایت از صنایع مختلف در سال 94 ، یک هزار و 789 فقره شکایت مربوط به امور صنعت خودرو بوده است؛ بنابراین رتبه نخست نارضایتی از سوی تماس‌گیرندگان در سال 94 را دست‌اندرکاران خودرو داشته‌اند.

به این ترتیب شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو 4/ 52 درصد از شکایات را به خود اختصاص داده‌اند که در این بین یکی از شرکت‌های بزرگ خودروساز 7/ 22 درصد نارضایتی را داشته است. بنابر آمار دفتر پاسخگویی به شکایات، تماس گیرندگان دلیل عدم رضایت خود از خودروهای خریداری شده را مباحث کیفی عنوان کرده‌اند؛ به‌نحوی‌که بحث نقص فنی و کیفیت پایین خودروها با 8/ 36 درصد بیشترین مورد شکایات از سوی مشتریان شرکت‌های خودرویی بوده است.

خودروسازان در شرایطی در بین دیگر صنایع فعال در کشور بیشترین آمار نارضایتی را به خود اختصاص داده‌اند که اواخر زمستان سال گذشته نیز محمدرضا عبداللهی، مدیرکل پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت بر رفع عیوب تکراری خودروها توسط عرضه‌کنندگان تاکید و اذعان کرد، قبل از اینکه مصرف‌کنندگان و ناظران قانونی در خصوص عیب‌های پیش آمده در خودروهای تولیدی تذکر دهند، باید خودروسازان از این قضیه پیشگیری کنند.

کیفیت محصولات تولیدی در شرکت‌های خودروساز در حالی در صدر شکایات مشتریان قرار گرفته که طی دو سال گذشته برخی متقاضیان خودرو به دلیل انتظارات و خواسته‌های کیفی با بازار قهر کردند و این موضوع موجب شد تا صنعت خودرو با رکود ناشی از تقاضا مواجه شود. به‌دنبال این موضوع، خودروسازان وعده‌های بسیاری مبنی‌بر افزایش کیفیت محصولات خود به مشتریان دادند.

دنیای اقتصاد

5 دیدگاه

 1. pony car | خرداد 4, 1395 | لینک نظر

  اقای نعمت زاده آفرین

 2. غریب آشنا | خرداد 3, 1395 | لینک نظر

  از هرکسی میتونید شکایت کنید ،ولی از اینها نه ،چون اینها عزیز دل آقای وزیر صنعت هستن .تمام دغدغه اقای وزیر تو این دو،سه سال فقط صنعت خودرو شده .هرکی شکایت کنه ضد انقلابه،???ماشین بنده ،شیشه بالابر سمت شاگرد ده سانت اخر بالا نمیرفت .رفتم یکی از نمایندگیهای ایران خودرو ،فرمودند تا خراب 100درصد نشه قابل تعویض نیست .گفتم ده سانت باز مونده ،گفتن ما مجبوریم مرکز قبول نمیکنه .رفتم یه نمایندگی دیگه همون حرفها رو گفتن بعد یکی از متخصصین با یک سرنگ پر از مایع ظرفشویی آمد و تزریق کرد داخل زوارهای شیشه ،خدارو شکر 5 سانت اومد بالا .خلاصه دارم سر میکنم .خراب هم نمیشه لامذهب .حکم اینها مثل آب ریختن روی اردک میمونه .پوستشون دیگه کلفت شده .???

 3. Amin021t | خرداد 3, 1395 | لینک نظر

  كسي كه ميره با ٤٠-٥٠ تومن بجاي كمري 2006 و كرولا و هيونداي ورنا و آوانته , سمند و پرايد و پارس داشبورد سوناتايي (بيچاره سوناتا سوارا) اونم ٦ برابر ارزش واقعي ميخره اگه شكايت كرد بايد با ماشينش آتيشش بزنن چه برسه به اينكه به شكايتش رسيدگي شه.
  اوني كه ميره اينارو ميخره يا از ماشين بارش نيست يا ميخواد ليزينگي ٥ ساله بخره انگار مجبوره سوار شه.پيكان و موتور و رنو شرف داره به ماشين قسطي و سهميه اي.

 4. شهریار | خرداد 3, 1395 | لینک نظر

  چیزی که عیان است…..

 5. шахаб | خرداد 3, 1395 | لینک نظر

  شتر در خواب دیند پنبه دانه، کیفیت از خودرو ساز داخلی…. بعیده