دلیل عدم انتشار گزارش کیفیت خودروهای داخلی

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ | 5 نظر

نتایج ارزشیابی کیفی خودروهای داخلی که تا آذرماه سال گذشته هر ماه از سوی رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شد در سال ۹۵ با ممانعت انتشار آن از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت روبه‌رو است.

به نقل از دنیای اقتصاد ،نتایج ارزشیابی کیفی خودروهای داخلی که تا آذرماه سال گذشته هر ماه از سوی رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شد در سال ۹۵ با ممانعت انتشار آن از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت روبه‌رو است. هر چند سال گذشته برخی مسوولان این وزارتخانه تاکید کردند که ممانعتی در انتشار این آمار وجود ندارد و تنها منتشر نشدن گزارش کیفی ماهانه به‌دلیل تغییر دستورالعمل بازرسی کیفی خودروها است، اما گذشت بیش از پنج ماه از اظهارنظر مذکور، به این معنا است که مسوولان این وزارتخانه علاقه‌ای به رسانه‌ای شدن نتایج ارزشیابی کیفی خودروها که هر ماه از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر می‌شد، ندارند.

اما این شرکت به‌طور ماهانه یا شش ماه یکبار در کنار ارزشیابی کیفی خودروها، به ارزیابی خدمات پس از فروش شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو یا ارزیابی رضایت مشتریان از خودروهای داخلی می‌پرداخت و جداول مربوط به ارزیابی‌های یاد شده را در سایت شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران قرار می‌داد حال آنکه تاریخ آخرین به‌روزرسانی این جداول به سال گذشته برمی‌گردد که این امر نشاندهنده آن است که علاقه‌ای برای به‌روزرسانی آن وجود ندارد.

حتی در این سایت بخشی به مرجع اطلاعات خودرویی بازمی‌گردد که در آن در مورد آخرین وضعیت کیفی، فرآیند فروش، خدمات پس از فروش و… اطلاع‌رسانی شده است اما آخرین تاریخ به‌روز‌رسانی آن به سال گذشته برمی‌گردد. با تمام این اوصاف به‌نظر می‌رسد که علاقه‌ای به انتشار این اطلاعات وجود ندارد و برخی از مسوولان وزارت صنعت که پیش از این گرفتاری‌های اداری را دلیل منتشر نشدن آن می‌خواندند، در سال جدید باید در این زمینه شفاف‌سازی کنند.

5 دیدگاه

 1. علی فتحی | خرداد 21, 1395 | لینک نظر

  جالبه آمار جزئیات نمرات منفی رو برداشتند و اون جزئیات رو به 5 تا ستاره که هیچ اطلاعاتی رو به همراه نداره بدیل کردند که گند کار در نیاد.بعد از یکی دوماه از انتشار جدول ستاره ها،از انتشار اونهم خودداری کردند.فکر کنم درسته که گفته شد:
  « برخی از مسوولان وزارت صنعت که پیش از این گرفتاری‌های اداری را دلیل منتشر نشدن آن می‌خواندند، در سال جدید باید در این زمینه شفاف‌سازی کنند. »
  چرا که مسئولان در حال رایزنی برای دریافت حقوق و پاداش های چند ده میلیون تومانی و مسافرت های خارج از کشور و … خودشون هستند و فرصت برای انجام وضایف خودشون رو ندارند.بیچاره ها خسته شدند انقدر که کار کردند برای خدمت به این مردم این کشور و اون کشور رفتند …!

 2. رجب | خرداد 18, 1395 | لینک نظر

  آه و نفرین این مردم دامن گیرشون میشه بلاخره

 3. یاشار | خرداد 17, 1395 | لینک نظر

  چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است

 4. sunmartin | خرداد 17, 1395 | لینک نظر

  کاملا مشخصه که کیفیت بازهم افت پیدا کرده یادم هست میگفتن بمحض اجرایی شدن برجام و روابط “حسنه” با کشورها کیفیت رشد میکنه و دیگه از قطعات چینی استقاده نمیشه اما اینطور که مشخصه اوضاع بهتر نشده و مشخص نیست که الان کیفیت خودروها به چه صورت هست اما این ممنانعت از انتشار اخبار مربوط به اوضاع کیفی فقط یک سیگنال میده اونم بی کیفیت ترشدن خودروهای ساخت داخل با ایرانیزه چینیزاسیون کردن اونهتست

 5. سعید | خرداد 16, 1395 | لینک نظر

  ای بابا
  حالا منتشر بشه نشه چه فرقی به حال من و شما داره؟؟؟؟
  کیفیت خوب باشه بد باشه وقتی من مصرف کننده با پولم می تونم فقط پراید بخرم دیگه چکار به کیفیت دارم.