پلیس: تخلفات رانندگان اتوبوس را از طریق پیامک اعلام کنید

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۵ | 1 نظر

آغاز طرح تابستانی پلیس راهور از سه‌شنبه 15 تیرماه

معاون پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از آغاز طرح تابستانی پلیس راهور از 15 تیرماه خبر داد.

سرهنگ عین‌الله جهانی در این‌باره گفت: با توجه به اینکه امسال آغاز تابستان در ماه مبارک رمضان قرار گرفته بود از این رو میزان سفرهای تابستانی هم‌زمان با آغاز این فصل افزایش چندانی نداشت و گرچه ماموران پلیس در ایران ایام نیز در جاده‌ها و معابر حضور داشتند اما در نهایت تصمیم بر این شد که طرح ترافیکی پلیس راهور برای سفرهای تابستانی از 15 تیر ماه آغاز شود.

وی با بیان اینکه این طرح تا سوم مهر ماه ادامه خواهد داشت، اظهارکرد: پیش‌بینی ما این است که با توجه به تعطیلات عید فطر موج نخست سفرهای تابستانی از روز سه‌شنبه 15 تیر ماه آغاز شود و از همین روز نیز ماموران پلیس راه در جاده‌ها و پاسگاه‌های پلیس راه در سراسر کشور در آماده باش خواهند بود.

سرهنگ جهانی سرعت و سبقت غیرمجاز، تجاوز به چپ، انجام حرکات مارپیچ و نمایشی و … را جزو خط قرمزهای پلیس در اجرای طرح تابستانی پلیس راهور اعلام کرد و گفت: ماموران حتما با این تخلفات برخورد خواهند کرد. همچنین امسال اگر راننده خودرویی دو تخلف حادثه ساز را به شکل همزمان انجام دهد قطعا خودرویش به مدت 72 ساعت توقیف خواهد شد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا همچنین با اشاره به شهروندانی که با ناوگان حمل و نقل عمومی قصد سفر دارند، اظهارکرد:‌ در اتوبوس‌ها نیز برچسبی نصب شده که کد تخلفات روی آن به چاپ رسیده است و مسافران در صورت مشاهده تخلف از سوی راننده می‌توانند کد آن را به سامانه پیامکی 110120 ارسال کنند تا در اولین پلیس راه نسبت به اعمال قانون متخلفان اقدام شود.

جهانی با تاکید بر اینکه پلیس اجازه نمی‌دهد که اقلیتی محدود ایمنی و امنیت مسافران را به خطر بیاندازد، تصریح کرد:‌ رانندگان هم باید همکاری لازم را با پلیس داشته باشند، این همکاری در حقیقت منجر به حفظ ایمنی خود و سرنشینانشان خواهد شد. با توجه به طولانی بودن روز بهتر است رانندگان در ساعات آغازین روز سفر را آغاز کرده و حداکثر در فواصل زمانی یک ساعت و نیم تا دو ساعت به مدت نیم ساعت در حاشیه امن جاده توقف کرده و سپس ادامه مسیر دهند.

1 دیدگاه

  1. کورش | تیر 14, 1395 | لینک نظر

    نسبت جاده ها به تعداد لگنهای چرخدار وطنی ببخشید منظورم خودرو بود در ایران خیلی کمه. یعنی در حد اوگاندا و بنگلادش و پاکستان هم نیست. فقط جمعیت زیاد شده و برای پر شدن جیب یک عده خودی لگن تولید شده و با ده برابر قیمت واقعی به ملت چپانده شده ولی کو جاده؟ جاده و خیابان و اتوبان و بزرگراه هم اضافه شده؟ البته که نشده و نخواهد شد چون کیفیت زندگی در کشورهای عقبمونده و جهان سومی مثل ایران زیاد مهم نیست. مهم بعد از مرگه نه قبل از مرگ !