قرارداد سایپا با سیتروئن به زودی نهائی می شود

افشین خالدی | دوشنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۵ | 4 نظر

 

مهدی جمالی درباره دیدار عصر دیروز(یکشنبه) با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی امروز(دوشنبه) به ایرنا گفت: در این دیدار درباره مذاکرات سایپا با سیتروئن، توضیحاتی به نمایندگان داده شد.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: سرمایه گذاری خارجی باید به صورت کامل شامل سرمایه گذاری، انتقال تکنولوژی، توسعه صنعت قطعه سازی کشور و افزایش صادرات انجام شود که همه این اصول در قراردادهای شرکت با دقت در حال بررسی است.
جمالی درباره قرارداد سیتروئن نیز اضافه کرد: با توجه به اینکه، این قرارداد در نوع خود برای نخستین بار در صنعت خودروسازی کشور درحال عملیاتی شدن است، تامین سرمایه گذاری آن از طریق خرید سهام سایپا کاشان، حداکثر سرمایه گذاری در قوای محرکه، مشارکت در تحقیق و توسعه و گسترش قطعه سازی همراه با صادرات 30 درصدی محصولات مشترک و تولید آخرین مدل از محصولات شرکت سیتروئن صورت می پذیرد.

citroen-c3
وی تصریح کرد: بر همین اساس به نظر می رسد تا نهایی شدن قرارداد فاصله چندانی وجود ندارد.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه قرارداد با شرکت نیسان(ژاپن) نیز جاری است و باید اجرایی شود، اظهار کرد: در زمان تحریم ها با شرکت نیسان دچار مشکل شدیم؛ این شرکت پیش از اعمال تحریم ها همکاری با پارس خودرو را رها کرد اما اکنون در حال مذاکره با این شرکت برای از سرگیری دوباره همکاری ها هستیم.
وی، سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت را «سرمایه گذاری مشترک و توسعه صادرات» عنوان و تاکید کرد که سایپا به طور حتم این سیاست را پیگیری می کند.
به گزارش ایرنا، در جلسه دیروز، مدیران عامل سایپا و ایران خودرو به همراه رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع(ایدرو) به ارائه گزارش از فعالیت ها و برنامه های خود پرداختند و نیازها و درخواست های خود را مطرح کردند.

4 دیدگاه

 1. ادم | مهر 29, 1395 | لینک نظر

  خداوندا خودت جواب خیانتهای مسولین رو بده

 2. سپهر | تیر 28, 1395 | لینک نظر

  چه فایده داره این قرارداد?
  شرکتای فرانسوی همینجوری تو اروپا بین بقیه ی اروپایی حرفی واسه گفتن ندارن.حالا این مدیرای… ما میرون low option ترین و قدیمی ترین مدل های سیترون رو با قیمت 2-3 برابر با کلی منت به ما میفروشن و به ریشمون میخندن.تقصیر خود مردمه که استقبال میکنن.چرا هر دفعه ما باید چوب این شرکتای درپیتی فرانسوی رو بخوریم و اونا فقط سود ببرن?

 3. آرش | تیر 28, 1395 | لینک نظر

  هموطنی مطلع برای ما روشن کند چرا صنعت خودرو ایران بیش از بیست سال است که مستعمره فرانسه شده؟در این بین چه کسانی منتفع این استعمار هستند؟تا کی مردم ما بایستی خودروهای پراستهلاک فرانسوی را به چند برابر قیمت خریداری کنند و شرکتهای مثلا معتبر فرانسوی پاسخگوی عملکرد ضعیف وکیفیت پایین محصولات شرکای ایرانی خود نباشند؟

  • در پاسخ به: آرش

   هامون | تیر 29, 1395 | لینک نظر

   داداچ قربونه دست و دهنت اگه کسی جوابی واسه این سوالاتت داد منم روشن کن اینا دقیقاً تو کله منم میچرخه ….یادت نره ها !!!!!!
   والله , آشغال سازای کثیف مال مردم خور, حالم دیگه از حلبی سازای داخلی و شرکای متعفنشون و اون چینیهای بی کیفیت اسباب بازی بهم میخوره……
   من آمریک…ییی , ژاپنی , آلمانی میخوام و لاغیر