آزمایش رانندگی:هوندا آکورد در برابر کیا اپتیما

افشین خالدی | سه شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۵ | 56 نظر

رقابت سخت دو میدسایز محبوب

دنده6- حمید کلاته :سابق بر این نسبت به پیش رفت کره ای ها در زمینه خودرو حساسیت داشتم چراکه آنها همزمان با ما کار مونتاژ را شروع کردند و پیشرفت چشمگیر آنها عقب ماندن خودمان را برایم پررنگ تر می کرد اما حالا می بینم این واقعیتی است که باید پذیرفت چراکه همین کره ای ها با ارائه طرح های به روز با تجهیزات کامل و قیمت رقابتی خودروسازان آمریکایی و ژاپنی را هم روانی کرده اند چه رسد به ما، پس دیگر قیاس خودمان با آنها کار بیهوده ای است. حالا همین حساسیت را نسبت به چینی ها دارم! درحقیقت کره ای ها مدت ها است که قدرت خود را به صنعت خودروی دنیا دیکته کرده اند به نحویکه در هیچ آزمونی از پیش بازنده نیستند، با این اوصاف این بار یک کره ای خوش سیما به نام کیا اپتیما را در برابر یکی از باسابقه ترین های صنعت خودروسازی یعنی هوندا آکورد قرار داده ایم تا ببینیم کدام یک برنده این رقابت نزدیک خواهند بود.

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (1)

 

اگر دو خودور را در یک مسیر مستقیم چهارصدمتری کنار هم قرار دهید و شروع به شتابگیری نمایید اپتیما کمی زودتر از خط 400 متر عبور خواهد کرد اما نمی توان این خودرو را برنده بلامنازع نامید چراکه حس سواری دو خودرو کاملا متفاوت است به همین دلیل هردو خودرو را مورد بررسی قرار می دهیم تا هر کس بر اساس سلیقه و علاقه خود یکی را به عنوان برنده انتخاب نماید.

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (8)

 

نسل نهم هوندا آکورد اگرچه از تازه وارادان بازار است اما خریداران ایرانی چندان هم با آن غریبه نیستند چراکه نسل چهارم آن در اوایل دهه 70 به کشورمان وارد شد تا به همراه گالانت و نسل سوم سوناتا خاطرات خوشی را برای جوان های قدیم رقم زند. اما بعد ازوقفه ای چندساله بازهم پای این خودروی قابل اعتماد به بازار داخلی باز شده است با این تفاوت که این بار رقبای قدرتمند تری همچون کمری، سوناتا، تیانا، کیزاشی و اپتیما انتظارش را می کشند. واژه قابل اعتماد که در سطور بالا خواندید کاملا در آکورد مصداق دارد چراکه کیفیت در کابین آن فریاد می زند. ترکیب چرم، چوب و کروم باکیفیت در جلو داشبورد و رودری ها کاملا چشم گیر است،

 

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (17)

 

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (14)

رودری ها همانند جلو داشبورد از چرم کرم و مشکی شکل گرفته اند تا متوجه شوید هوندا درطراحی این خودرو به اندازه لازم وسواس به خرج داده است. طرح کلی جلو داشبور همانطور که در تصویر می بینید متقارن، کلاسیک و در عین حال مدرن است که طرح آن به این زودیها منقضی نخواهد شد. فضای پا و سر در دو ردیف صندلی ها عالی است و فضای 447 لیتری صندوق هم مناسب مسافرت پنج نفره می باشد، درمجموع باید گفت در هر شرایط سنی باشید کابین آکورد رضایت شما را به نحوی جلب خواهد کرد و کابین این خودرو در رانندگی های شهری یک ایده آل تمام عیار محسوب می شود و از همه جهت قابل قبول است.

 

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (10)

 

 یکی از دوستان که مشغول تحصیل رشته مهندسی در انگلستان است درباره آکورد می گفت یک نمونه از آکورد قدیمی با 160 هزار کیلومتر کارکرد را در مراکز خرید خودروی دست چندم مشاهده کرده که پس از چند سال آثار هیچ گونه پوسیدگی در قطعات فنی آن در شرایط مرطوب جزیره مشاهده نمی شد تا متوجه شویم که کیفیت فقط در ظاهر خودرو رعایت نشده بلکه قطعات فنی نیز همینگونه می باشند. اما آیا درمقابل باید کیا اپتیما را یک کره ای بی کیفیت بنامیم؟

 

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (15)

 

جواب این سئوال منفی است چراکه اپتیمای مورد آزمایش پس از 60 هزار کیلومتر کارکرد همچنان روپا و بدون صدا و لرزش نشان می دهد. کابین آن از چرم و پلاستیک مشکی با کیفیت مناسب پوشیده شده که کاملا متفاوت از کابین آکورد است و طرح جلو داشبورد همانند محصولات سالهای نه چندان دور ب ام و متمایل به سمت راننده طراحی شده است. در حالت رانندگی شهری فنربندی اپتیما رضایت شمار ا جلب می کند، صدای ورودی به کابین کم و مناسب است که از این جهت با کابین آکورد برابری می کند، با تخته کردن پدال گاز صدای پیشرانه که گوش نواز تر از صدای پیشرانه آکورد است به داخل اتاق نفوذ می کند و شما رابه گاز دادن بیشتر ترغیب می کند اما به محض نزدیک شدن به یک پیچ تند باید جانب احتیاط را رعایت کنید. فرمان، شاسی و فنربندی اپتیما از نقطه ضعف بارزی رنج نمی برند اما باید گفت ترکیب آنها با یکدیگر نوید بخش یک رانندگی دقیق اسپرت نیست، البته در این بین اندازه کوچک رینگ و لاستیک (205 میلیمتری روی رینگ های 16 اینچی 205/65R16) هم در این زمینه بی تاثیر نیستند، شاید هندلینگ تنها بخشی باشد که کره ای ها هنوز توان رقابت با حریفان خصوصا آلمانی ها یا باسابقه های ژاپنی را ندارند.

 

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (13)

 

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (16)

 

حالت قراگیری پشت فرمان اپتیما اسپرت تر از آکورد است چراکه صندلی کاملا شما را دربر می گیرد اما به محض اینکه یک پیچ سریع را با سرعت پشت سر گذارید متوجه می شوید که فرمان از دقت لازم برخوردار نیست این دقیقا جایی است که آکورد تواناییهای خود را به رخ می کشد چراکه فرمان آن دست کمی از فرمان دقیق ب ام و ندارد و به راحتی می توان سرخودرو را در مسیر دلخواه قرار داد درحالیکه تایرهای 225 میلیمتری با رینگ های 17 اینچی آکورد باز هم بر تواناییهای مانورپذیری خودرو افزوده اند، شاسی و فنربندی آن هم در مانورهای سریع همپای فرمان عمل می کنند تا بتوان این خودرو را یکی از اسپرت ترین محصولات شرقی در رده سدان های سایز متوسط نسبتا لوکس به شمار آورد اما حیف که 175 اسب بخار قدرت برای این خودروی1.5 تنی کمی ناکافی به نظر می رسد و خودرو تا حدودی در شتاب گیریهای مستقیم تنبل است. آکورد با پیشرانه 4 سیلندر خطی 2.4 لیتری روانه بازار کشورمان شده که 175 اسب قدرت و 230 نیوتن متر گشتاور در اختیار خودرو قرار می دهد (در بازارهای جهانی این خودرو با پیشرانه6 سیلندر 3.5 لیتری 275 اسبی هم ارائه می گردد که با توجه به ممنوعیت واردات پیشرانه های بالای 2500 سی سی بعید است شاهد حضور آن در کشور باشیم) این میزان قدرت برای شتاب گیری های شهری و سرعت گرفتن در اتوبان کافی است و خودرو هیچ گاه دچار واماندگی نمی شود اما همانطور که در بالا ذکر شد در شتاب گیری های سریع در پس اپتیمای 180 اسبی قرار می گیرد. اپتیما اگرچه روز کاغذ خیلی پر قدرت تر نیست اما با توجه به حدود 90 کیلوگرم وزن کمتر سریع تر نشان می دهد. درعرض 9.5 ثانیه می توان اپتیما را از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت رساند در حالیکه آکورد حدود نیم ثانیه کندتر است، گیربکس خودکار هر دو خودرو کاملا کارآمد، نرم و سریع نشان می دهند که در اپتیما می توان دنده را از پشت فرمان نیز تعویض کرد.

 

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (19)

 

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (11)

 

چهره اپتیما را می توان اسپرت تر و جوان پسندانه تر از آکورد ارزیابی نمود خصوصا در نمای جلو که از طرحی سریع و روبه جلو سود می برد از طرفی نمای پشتی اپتیما ممکن است مورد پسند همگان نباشد چراکه چراغ ها بیش از حد به طرفین و روی گلگیرها کشیده شده اند که به نظر می رسد صدای این نارضایتی به گوش طراحان کیا رسیده  چراکه در فیس لیفت 2013 طرح چراغ عقب بهبود یافته است. اپتیما درواقع از سال 2000 به جهانیان معرفی شد، سپس نسل دوم آن در سال 2005 روانه بازار گردید که نمونه فیس لیفت شده نسل دوم در بازار کشورمان حضور دارد اما این نسل سوم با این طراحی زیبا بود که اپتیما را به شهرت جهانی رساند. درمقابل طرح آکورد خیلی هم دست و پا بسته نیست، نمای کلی خودرو همانطور که از هوندا انتظار می رود عضلانی و اسپرت است اما از احجام اغراق شده و خطوط تیز خبری نیست تا طرح کلی در عین کلاسیک بودن اسپرت و چشم و نواز هم باشد، این ها دلایلی است که باعث شده خریداران با طیف های سنی متفاوت جذب آکورد شوند.

 

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (6)

 

از لحاظ سطح تجهیزات هردو خودرو در شرایط تقریبا یکسان قرار دارند. از جمله تجهیزات آکرود (نمونه مورد آزمایش تیپ فول) می توان به آینه های جانبی برقی، چراغ مه شکن، چراغ روشن در طول روز، چراغ LED عقب، طرح کرومی جلوپنجره، سانروف، کروزکنترل، کنترل های روی فرمان، دوربین دید عقب، سامانه ناوبرماهواره ای، بلوتوث، اتصال  USBو ipod، تهویه خودکار، سیستم صوتی با پخش DVD، صفحه نمایش 8 اینچی، فرمان و صندلی چرمی، 8 کیسه هوا، ABS (سامانه ضد قفل ترمز(، EBD (توزیع الکترونیکی نیروی ترمز)، VSA (سامانه کمک پایداری)، HSA (ترمز کمکی در سطح شیبدار)  اشاره کرد. درمقابل اپتیما از تجهیزاتی مثل تهویه خودکار، کنترل های روی فرمان، پخش DVD، کروز کنترل، دما سنج، تنظیمات صندلی جلو برقی، ورودی پورت USB و ipod، شش کیسه هوا، ترمز ضد قفل و کنترل کشش اشاره کرد. در داخل کابین آکورد با یک دکمه سبز رنگ Econ در سمت چپ فرمان روبرو هستیم که مصرف خودرو را در حالت اقتصادی به 7.5 لیتر در هر 100 کیلومتر کاهش می دهد، مصرف ترکیبی اپتیما نیز 8.2 لیتر اعلام شده است. ناگفته نماند که نسل جدید کیا اپتیما هم روانه بازار شده است که به تعداد محدود در سطح شهر دیده می شود.

 

Kia_Optima_vs_Honda_Accord (3)

 

هوندا آکورد کیا اپتیما
نقاط قوت کابین با کیفیت، طراحی زیبا مورد پسند هر سلیقه ای، فرمان، شاسی و فنربندی دقیق، سطح تجهیزات مناسب طراحی زیبا و اسپرت، کابین نسبتا با کیفیت و اسپرت، شتاب گیری سریع، سطح تجهیزات مناسب
نقاط ضعف قدرت ناکافی پیشرانه در شتاب گیریهای اولیه عدم دقت فرمان، شاسی و فنربندی در مانورهای سریع
پیشرانه 4 سیلندر خطی 2.4 لیتری 4 سیلندر خطی 2.4 لیتری
قدرت (اسب بخار) 175 180
گشتاور (نیوتن متر) 230 231
گیربکس پنج سرعته خودکار با حالت اقتصادی شش سرعته خودکار
وزن (کیلوگرم) 1526 1440
شتاب (اعلام شده از طرف کمپانی) 9.9 9.5
ابعاد (طول، عرض، ارتفاع) متر 4.8، 1.8، 1.4 4.8، 1.8، 1.4
مصرف ترکیبی (لیتر در صد کیلومتر) 7.5 در حالت اقتصادی 8.2
قیمت تیپ فول (میلیون تومان) 170 140

 

 

 

56 دیدگاه

 1. reza | مرداد 2, 1395 | لینک نظر

  سلام اقا سپهر به نظر من دو تا کار بر هستند که با ایدی های مختلف کامنت می زارن یکی
  سانمارتین..پونی کار نوید ال نود
  دوم احمد که با ایدی مجتبی سعید و
  کل سایتم شده جنجال ال نود و سراتو به خدا خسته شدیم اون میگه ال نود خوبه اونم میگه سراتو خوبه تموم کنید این بچه بازیو

 2. دانیال | مرداد 2, 1395 | لینک نظر

  جناب سپهر. من یه انتقاد خیلی جدی به شما دارم.
  الان دقیقا 20 تا کامنت فقط تاییید شده که احمد جواب منو بده . اکسنت بهتره یا ال نود. و یه سری کامنت شکل این. و واقعا برام سواله که اینهمه کامنت بدون ارتباط با موضوع چرا تایید شده ؟

  واقعا به نظرتون دلیلی داره که اینهمه کامنت بچه گانه تایید بشه ؟؟

  اینجوری شاید باعث بشید که نظرات سایتتون شلوغ تر بشه ولی دارید به مخاطبان سایتتون توهین میکنید و باعث میشید که کسی نظرات سایتتون رو نخونه.

  موفق باشید.

  • در پاسخ به: دانیال

   ُSepehr | مرداد 2, 1395 | لینک نظر

   سلام انتقادتون وارد هست و به همین دلیل دیگه تایید نکردیم….

 3. مجتبی | مرداد 2, 1395 | لینک نظر

  بازم جناب سانمارتین (pony car) پیدا شد و طبق معمول در ظاهر مؤدب و در باطن تخریب کننده و حاشیه ساز ، شروع به مغلطه ، به حاشیه کشاندن بحث و حرکات ترول گونه کرد.
  مطابق رویه همیشگی با آی دی های متفاوت بحث رنو رو وسط کشید و شروع کرد به مقایسه با کیا و کره ایها کرد و به هر نحوی سعی کرد تا کیا رو برتر جلوه بده اواسط بحث هم خودش در حمایت از خودش اینبار با آی دی دیگری شروع به نظر دادن میکنه.(خوشم میاد که هیچ جا هم نمیگه من و اون یکی نیستیم،اصن هیچ اشاره ای هم به این موضوع نمیکنه)
  غافل از اینکه در مقاله ای که حرفی از رنو زده نشده اساساً وسط کشیدن این برند و این بچه بازیها و حاشیه های نظایر این از صفات بارز یک ترول هست و منفی و مثبتهای کاربران کاملاً دلالت بر این مدعا داره!
  جواب ترول رو نباید داد،اصلا نباید با جواب دادن به بحثهای بی ربط بهش بها داد، چون بحثهای بی ربط بعدی رو در پی خواهد داشت و سعی در هدایت بحث به ناکجا آباد داره و نهایتاً همنطوری که اینجا هم می بینید اصلا دیگه هیچ کاربری از بحث اصلی و تجربیات و اطلاعاتش چیزی نمیگه، همه فقط دارن جواب ترول رو میدن، و دقیقاً اینجاست که متاسفانه ترول به هدفش رسیده! 🙁
  خسته نباشید
  یا علی

 4. akbar | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  وای خدایا تو این سایت چقدر کاربرا روی ال نود تعصب دارند به نظر من ال نود بهترین ماشین دنیاست دمتون گرم منم ال نود دارم ماه ماه

 5. امین | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  انتقاد و اظهار نظر مخالف خیلی منطقیه ولی معمولا کاربرانی که بر علیه سان مارتین و پونی کار نظر میدند اونقدر نظراتشون رو تند و بی منطق و گاها بی ادبانه بیان میکنند که کلا خواننده بی طرف حق رو به طرف مقابلشون میده هر چند در کل محتوای مطلب رو باهاشون هم عقیده باشه. واقعا اکثر نظرات و جواب ها بر علیه پونی کار و سان مارتین خیلی با لحن توهین آمیزی نوشته میشه. در جواب دوستان هم این دو دوست خیلی ملاحضه میکنند به نظرم. یه کم اگر دوستان دیگه احترام شخصیت این دو کار بر گرامی رو داشته باشند نظراتشون با دقت و رویکرد مثبت بیشتری خونده میشه. شخصی که مینویسه “باز هم جومونگ اومد اظهار نظر کرد!!!” این مدل صحبت رو من بخونم 100 درصد در مورد شخصیت نظر دهنده گارد میگیرم. تو نوشته های بالا یه نگاه بکنید میبینید کاربر به اسم پونی کار طرف مخاطب رو در تمام نوشته ها به عنوان “شما” خطاب میکنه ولی کاربر مقابل همش از لفظ “تو” استفاده کرده.!!!!

 6. كامران | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  انگار تو اين سايت با توجه به كامنتها و لايك ها هشتاد درصد كاربرا النود يا پژو دارند و بيست درصد هم كره اي يا ژاپني دارند و ماشين هاي خودشونو از ماشين هايي كه تا چهار برابر قيمت ماشينشون قيمت داره بهتر ميدونند يكي تندر نود از هيونداي اكسنت بهتر ميدونه اون يكي هم ريو سايپا رو از سيمبل رنو كه چهار برابر قيمتش بيشتره بهتر ميدونه واي به حال مردم عادي كه براي خريد ماشين نظر كاربرا رو ميخونند

 7. كامران | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  اينو كه هر ادم عاقلي ميدونه كه بين ريو سايپا و سيمبل سيمبل بهتره و بين تندر و اكسنت هم اكسنت بهتره هركسي هم غير اينو انتخاب كنه معلوم يا دلاله يا حقوق بگير رنو يا هيونداي

 8. سعید | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  اقا سپهر لطفا کامنت های این پونی کار یا همون سانمارتین را تایید نکنید.مدتیه نبودن جو سایت ارام بود وتبادل نظر علمی وگفتگوهای عقلانی بین کاربران رد وبدل میشد.ایشون با این منطق شلم شوربای خودش کل جو را به هم میریزه وبه هیچ صراطی هم مستقیم نیست.اخه تا کی میخواد به این ترول بازی هاش ادامه بده؟از اقا سپهر تقاضا مندم به خاطر ابرو واعتبار سایت دنده 6 هم که شده نظرات ناموزون ایشون را حذف کنید.به خدا داخل بقیه سایت ها این خبر ها نیست.البته سانمارتین را نباید اصلا جوابش را داد.از اقا احمد هم درخواست دارم از ادامه پاسخ دادن به ایشون خودداری کنند وبگذارن ایشون در توهمات خودشون باقی بمونه .فکر کنه کیا وهیوندای تاج سر خودروسازی عالم هستند.ولش کنید این سانمارتین را

 9. sunmartin | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  دروغ و تقلب فرانسوی ها که بر همگان ثابت شده همین رنو و پژو در خود اروپا هم جایی ندارند چه برسه به آنریکا پس با فرافکنی سعی در حقانیت گفته های بی محتوای خودتون بر نیاد که تلاشی عبث هست این رنو و پژو سالیان سال بر سیطره بر صنعت خودروی کشور ما در عقب ماندگی فرو بردند و جز تکنولوژی های اکسپیر شده به صنعت کشور مزیتی دیگری برای ما نداشتند
  اکنون هم که رنو با گرفتن امتیاز از دو شرکت بزرگ داخلی با پررویی هر چه تمام سعی در چپاول صنعت کشور دارد زمانیکه تحریم ها هم شروع شد این فرانسوی ها بودند که بیشترین لطمه را به ما زدند و درآینده هم این رفتار را با ما میکنند

  • در پاسخ به: sunmartin

   ُSepehr | تیر 31, 1395 | لینک نظر

   سلام، کاربران عزیز لطفا کامنت مرتبط درج کنید، آزمایش اکورد و اپتیما چه ارتباطی به فرانسوی ها و ال نود و…داره؟ از تایید نظرات بی ربط معذوریم…

 10. احمد | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  کاربر پونی یا همون سانمارتین یا هر ایدی که دوس داری! منفی هایی که خوردی کاملا بازگو کننده نظر کاربرانیه که مخاطب قرارشون دادی و نشون میده بیشتر مردم با نظرت مخالفن!

  چیزی که کاملا مشخصه اینه که این کاربر یعنی سانمارتین یا پونی کار یا هرچی منفعتی از این جانبداری های خودش میبره حالا یا دلاله یا بابت تبلیغات کورکورانش از کیا بهش پول میدن چون من و خیلی از دوستان دیگه بارها به مولتی اکانت بودن این کاربر اشاره کردیم حالا همه دروغ میگن این کاربر راست میگه بحثش جداست!

  طبق معمول جهت انجام وظیفه یعنی تبلیغات واسه کیا زیر مقاله مقایسه یه ماشین کره ای و ژاپنی پای رنو رو وسط میکشه و بحثو به بی راهه یعنی جایی که دوس داره بره میبره و جالبه در اخر هم مدعی میشه کاربران دیگه ذوب شده در برند رنوئن! شما از این راه کسب درامد میکنی درست ولی تقصیر رو گردن دیگران ننداز دیگه کسی تو این سایت نیست که ندونه این کاربر ذوب شده در کیاست و اونو از همه ماشینهای دنیا بهتر میدونه!

  یه سوال ساده بحث اپتیما و اکورد چه ربطی به سفران داشت!؟ دیدی حالا ! عزیزم مردم شعور دارن میفهمن زشته دست از این کارات بردار دوستانه میگم!

  درباره سوالت خیلی ساده برات توضیح دادم حالا نمیخوای بفهمی و خودتو بخواب زدی مشکل من نیست بحث ال90 هم نیست بگو انتخاب بین اکسنت و پرشیا یا دنا یا 206 یا سمند یا هر ماشینی تو این رنج قیمت سوالت بیربطه!

  در اخر هم شما مثل من و دیگران میتونی نظرتو بگی و بری چون کسی از شما خط نمیگیره که چیکار کنه پس بهتره فقط درباره مقاله مرتبط نظر بدی نه توی هر متنی پای رنو رو بکشی وسط و سنگ کیارو به سینه بزنی به همین سادگی!

 11. pony car | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  سلام دوستان کاربران گرامی عد ای از کاربران که خود انچنان در یک برند انچنان ذوب شده اند که تنها منفعت داشتن از این جانبداری یک طرفه دلیل بر این همه جانبداری هست این جانبداری تا جایی ادامه میابد که حتی در مقام و جایگاه انتخاب این کاربر توانایی انتخاب یک خودروی 114 ملیونی را در برابر یک خودروی 50 ملیونی ندارد و انگاه همین کاربر یعنی احمد به دیگ کاربران هر انکه با او مخالفت کند به ا و اتهام یکی بودن با کاربر سانمارتین می دهد کامنتهای بالا که بین من و احمد بود کاملا بیانگر جانبداری یک طرفه این کاربر از برند رنو هست و من با مطرح کردن چنین سوالی خواستم تا به کاربران عزیز نشان دهم که همواره در انتخاب ازاد باشید و مواظب نظرات بعضی از کاربران باشید که از روی سود جویی و داشتن منفعت فقط و همواره تحت هر شرایطی از یک برند دفاع می کنند اگر به من یا سانمارتین یا هر کاربر واقعی دیگری پیشنهادی همانند سوالی که من از احمد پرسیدم داده شود و بگویند بین یک خودروی 50 ملیونی از کیا یا هیوندای مثلا ورنا یا فلوینس اوتوماتیک 114 ملیونی انتخابت کدام است زمانی که هیچ پولی قرار نیست بدهم من 100درصد فلوینس انتخاب می کنم حالا قضاوت با کاربران عزیز سایت دنده 6 ایا در این سایت کسی به اندازه احمد که در برند رنو ذوب شده است وجود دارد حالا شاید با دیدن این کامنت بیاید و بگوید انتخاب من اکسنت است اما برای من تنها یک چیز مهم است و ان کاربران بی شماری است که برای تحقیق برای خرید به سایت مراجعه کرده و با راهنمایی های جانبدارانه از سوی برخی کاربران انتخابی نادرست را انجام میدهد کسی که بین یک خودروی 114 ملیونی و یک خودروی50 ملیونی نمی تواند انتخابی داشته باشد ان هم مجانی و پولی ندهد چطور می تواند اطلاعات درستی دهد قابل توجه کاربران و مخصوصا مهندس زنگنه اما با این حال انتظار من این است که همه کامنتها از هر کاربری تایید شود و جنبه دموکراسی در گفتار رعایت شود و تنها شفاف سازی شود در اتهاماتی که توسط کاربری زده میشود که هیچ کس به اندازه او در یک برند ذوب نشده است

 12. احمد | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  سانی پونی یه طرف ریو سایپا یه طرفم سیمبل مقایسه نکن تو کدومو بر میداری? قیمتم ملاک نیست تو کدومو انتخاب میکنی!?

 13. احمد | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  سانی از این ساده تر نمیتونستم بگم فکر کن هم قیمتن سوییچ ریو سایپارو بر میداری یا سوییچ سیمبل رو? سخت شد کار برات اره!?
  جواب سوالمو دادی منم جوابتو میدم

 14. احمد | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  پونی سانی تو کدومو انتخاب میکنی سیمبل یا ریو سایپا ?

  • در پاسخ به: احمد

   pony car | تیر 31, 1395 | لینک نظر

   من سوییچ سیمبل بر میدارم نه ریوی 10 سال پیشو که یک سوم سیمبل قیمت داره ولی شما جرات انتخاب اکسنت که از تندر بهتر رو نداشتی حالا بگو کی ذوب شده هست من یا شما.?

   • در پاسخ به: pony car

    احمد | تیر 31, 1395 | لینک نظر

    با اینکه سوالت بی ربطه ولی منم سوییچ اکسنتو بر میدارم خب که چی!?
    مشخصصا شما ذوب شده ای دلایلشم عرض کردم خدمدتون!

    • در پاسخ به: احمد

     كامران | تیر 31, 1395 | لینک نظر

     احمد اين كامنتت ديگه هيچ ارزشي نداره بايد همون اول و بي درنگ اكسنت انتخاب مي كردي نه بعد از پوني كار

     • در پاسخ به: كامران

      رضا | تیر 31, 1395 | لینک نظر

      کامران جان شما معیار ارزشیابی کامنت دیگران هستید!؟
      منظور این دوستمون کاملا مشخص بود یعنی دو ماشین که اینقدر فاصله قیمتی دارن مقایسشون بی معنیه شما چیزی که دوست دارید رو برداشت نکنید دوست گرامی

 15. pony car | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  بزار ساده تر بگم برات احمد جان یکی داره کادوی تولد بهت میده دوتا ماشین داره گذاشته به عهده خودت یکی تندر90 یکی هم اکسنت کدوم سوییچ ازش میگیری ?

 16. pony car | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  احمد مقایسهای در کار نیست الان دوتا ماشین جولوته قرار نیست پولی هم بدی یکی اکسنت یکی هم تندر90 کدومو انتخاب میکنی میشه مال خودت یک کلمه اکسنت یا تندر

 17. pony car | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  مثل اینکه نمی تونی تندر 90 انتخاب کنی و از قید اکسنت بگذری

 18. احمد | تیر 31, 1395 | لینک نظر

  سانمارتین اینکه تو متوجه مطلب به این سادگی نمیشی مشکل خودته! جواب ساده بهت دادم!
  ال90 ماشین قدیمیه رنوئه و قیمت اتوماتش 50 تومنه و اکسنت ماشین جدید هیوندایی و قیمتش 115 تومنه قابل قیاس نیستن!
  تو باید ورنا یا ریو رو با النود مقایسه کنی که تو یه سال ساخته شدن و هم قیمتن!
  اگه بازم متوجه نشدی کاری جز دعا برای شما از دست من بر نمیاد چون از این ساده تر نمیتونستم برات توضیح بدم!
  مثل این میمونه که بگی بین ریوی قدیمی و سیمبل جدید کدومو انتخاب میکنی!

  در ضمن 20 تا پست نزن با یه مضمون یه پستم واسش زیاده!

 19. pony car | تیر 30, 1395 | لینک نظر

  من متوجه جوابت نشدم واضح بگو احمد تندر 90 یا هیوندای اکسنت قرار نیست پولی هم بدی

 20. pony car | تیر 30, 1395 | لینک نظر

  احمد جواب سوال منو بده تا منم جواب سوالتو بدم

 21. pony car | تیر 30, 1395 | لینک نظر

  احمد این یک سوال ساده است دو تا ماشین داریم ملاک قیمت اصلا مهم نیست مجانی هستند انتخابت کدومه
  1.تندر90
  2هیوندای اکسنت

  • در پاسخ به: pony car

   sunmartin | تیر 31, 1395 | لینک نظر

   از سپهر درخواست دارم یکبار برای همیشه کاربر متخلف و بزله گو “احمد” را مورد بررسی قرار دهد بلحاظ ipهای متصل چون این کاربر خاطی و تروول با هجویات سرتا سر دروغ کاربران دیگر را متهم میکند که بنده هستند این موضوع رخ روشن کنید چون مطمئنم شخص ایشان خودش متقلب است و احتمالا چون با چند نام ظاهر میشود گمان میکند سایر کاربران مانند خودش این عمل نامسند را انجام میدهند اگر پیگیری فرمایید ممنون میشوم

 22. احمد | تیر 30, 1395 | لینک نظر

  سانمارتین خیلی باحالی بخدا!
  مقایسه بین اکورد و اپتیماست بعد خودت حرف رنو رو پیش میکشی بعد بحثم میبری سمت رنو و کیا !!?? اخه چقدر تابلویی تو! ?
  خلاصه ارزونترین ماشین بین ما ایرانیها از محصولات کیا یعنی پراید رو همه تجربشو داریم دیگه نمیدونم چه اصراریه چون سراتو دنده سایپا رو داری هر بحثیو به کل بین کیا و رنو ربط میدی!
  انقدر تابلو نباش پونی ا ببخشید سانی!?

  • در پاسخ به: احمد

   pony car | تیر 30, 1395 | لینک نظر

   نگفتی احمد هیوندای اکسنت صفر کیلومتر بهتره یا تندر 90 با این فرض که هردو یک قیمت دارند یا مجانی انتخابت کدوم خیلی سخت جواب بدی.?

   • در پاسخ به: pony car

    احمد | تیر 30, 1395 | لینک نظر

    بابا سانمارتین 4 ماهه بدنیا اومدیا!? جوابتو بالا دادم که چرا انقد تو هولی پسرم!
    اکسنت رو با سیمبل باید مقایسه کنی دانشمند اگه میخوای میتونی النود رو با ریوی خودت یعنی همون پراید جدید که هم نسل النوده مقایسه کنی که معلومه ال نود بهتره! سخت نبود که!?
    راستی همه که میدونیم تو سانی خودمونی پس غریبی نکن با اسم خودت کامنت بزار گل پسر?

 23. pony car | تیر 30, 1395 | لینک نظر

  احمد به نظر شما هیوندای اکسنت بهتره یا تندر90?خواهش میکنم جواب بده

  • در پاسخ به: pony car

   احمد | تیر 30, 1395 | لینک نظر

   پونی تندر 90 اتومات 49 تومنه و اکسنت 114 تومن حالا با روح پاک کیا موتوریت بگو کدوم میارزه!!!!!!!!!!
   اکسنت 114 میلیوووووون!!!!!!
   با 114 میتونی اسکالا یا فلوئنس بخری که اگه با اکسنت مقایسشون کنی قهر میکنه میره?

  • در پاسخ به: pony car

   sunmartin | تیر 31, 1395 | لینک نظر

   صد درصد ال نوت یا همان اندر 90 یا 100 بهتره این چه قیاسی هست که میکنید رنو را با اسباب بازی های کره ای؟؟عجب شرکت کیا موتورز و هیوندا سالانه رشوه های کلانی را به jdoower و کار اند درایو و کانسومر ریپورتز میدن تا خودروهاشون یا اول باشه یا جزو 5 تای اول حق رنو هم همیشه خورده میشه چون اصلا تو لیست فرانسوی ها با کیفیت و زیبا مانند ال نوت نیستند
   در مورد قیاس اپتیما با هوندا من با قسمت هاییش مشکل دارم در مورد اپتیما این خودرو بلحاظ طراحی تا الان جوابز زیادی گرفته پس سلیقه شخصی دال بر حالت چراغ ها رو نمیشه به کل طراحی خودرو تعمیم داد
   در مورد کیفیت هم که الان سالیان سال هست که کیا موتورز نه با قیمت بلکه با فاکتور کیفیت جایی بین با کیفیت های جهان برای خودش دست و پا کرده
   اما باز آهر کامنتم میگم واقعا حق فرانسوی ها رو ضایع کردن خودروهای برتری مثل ساندرو ال نوت و سیمبل سافران و غیره که بلحاظ طراحی زبانزد احمد و دوستان هستن ..

   • در پاسخ به: sunmartin

    احمد | تیر 31, 1395 | لینک نظر

    تو دنیا فقط ینفره که اپتیما کره ای رو از اکورد ژاپنی بهتر بدونه اونم سانمارتینه! چرا!? چون خودش سلاتو سایپایی داره!?
    سانمارتین پولاتو جمع کن تو هم یروزی بالاخره ژاپنی سوار میشی غصه نخور سانی

 24. رامتین | تیر 30, 1395 | لینک نظر

  جدا از بحثهای … بین دوستان، آنچه مشهوده هوندا بشدت برتر از کیاست و من اصلا این مقایسه را صحیح نمیدونم.
  همین مونده جنسیس را با sکلاس هم مقایسه کنند. به شما بگن مجانی بین یه آکورد 2016 فول و یه اپتیمای 2016 فول یکی را بردارید، گفتم مجانی، کدومو بر میدارید؟ بین 100 تا ببیننده این سایت بالای 90نفر هوندا را میگیرن. اگر خلاف این را فرض میکنید نظرسنجی انجام بشه.

  • در پاسخ به: رامتین

   pony car | تیر 30, 1395 | لینک نظر

   رامتین با شما موافقم اگر بحث قیمتی نباشد مطمئنن هر کسی که حداقل اطلاعات خودرویی داشته باشه اکورد انتخاب می کنه اما متاسفانه کار برانی در این سایت هستند که در برند رنو و پژو ذوب شده اند و هیچ خودرویی را قابل مقایسه نمی بینند مثلا اگر به ایشان بگویید اگر مجانی حق انتخاب بین هیوندای اکسنت و تندر 90 را داشته باشید کدامیک را انتخاب می کنید می گویند تندر 90 .و من هنوز دلیل ان را نمی دانم به هر حال همه ما اولین خودرو هایمان اکثرا از برند رنو یا پژو بود اند چون ارزان قیمت هستند اما این دلیل نمی شود چون خودروی فعلی زیر پایمان از فلان برند باشد کور کورانه از ان جانبداری کنیم من خود در حال حاضر خودرو کره ای از برند کیا دارم اما دلیلی بر جانبداری از کره ای ها نمی بینم هر خودرویی که خوب باشد را باید گفت مثلا از نظر من رنو تالیسمان از اکورد هم باکیفیت تر و زیباتر هست و اگر توان مالی ان را داشته باشم بدم نمی اید لذت سواری ان را تجربه کنم اگر واقعا ماشین باز باشید هیچ وقت از یک برند در تمام شرایط و مقایسه ها جانب داری نمی کنید زیرا هر گلی یه بویی داره و هر ماشینی هم یه لذتی این نظر شخصی منه محدودیت های ذهنی خودتونو باز کنید تا بتوانید از تمام زیبایی ها و نعمت ها لذت ببرید شما حق انتخاب دارید با باورهای غلط ان را از خود نگیرید ازاد و ازاده و پیروز موفق باشید

   • در پاسخ به: pony car

    رامتین | تیر 30, 1395 | لینک نظر

    موافقم. تالیسمان واقعا عالی است اما توربوی پرفشاری داره و میتونه در استهلاک ماشین موثر باشه. با توجه به قیمت حدود 190 تومنی تالیسمان که ساخت فرانسه است، من با این پول، انتخابم بیشک کمری هیبرید است که 200 اسب داره، بر خلاف همه کمری های دیگه ساخت خود ژاپنه، بسیار با کیفیت و قیمت 195 میلیون.

 25. احمد | تیر 30, 1395 | لینک نظر

  بنظر من سفران بین اکورد و اپتیماست یعنی از اکورد ضعیفتر و از اپتیما قوی تره البته بستگی به سلیقه و سبک رانندگی هم داره ولی کیفیت سفران از اپتیما بیشتره

  • در پاسخ به: احمد

   pony car | تیر 30, 1395 | لینک نظر

   اشتباه می کنی احمد سفران از اکوردم بهتره انقدر که کیفیت و سواری خوبی داره که تو بازار هرکی توان مالیش میرسه سفران میخره و زبان زد عامو خاص شده به خاطر همینم هست که تو خیابونا پر از سفران چون همه متوجه کیفیت این ماشین شدن دیگه از این واضح تر سفران باید با سری 3 یا سی کلاس مقابسه کرد

   • در پاسخ به: pony car

    احمد | تیر 30, 1395 | لینک نظر

    چه ربطی داره پووونی!
    تو ایران ماشینهای کره ای از ماشینهای ژاپنی که سهله از انواع بنز و ب ام و هم پرفروشترن و مثل ریگ تو خیابون ریخته! چون زیاده یعنی از ژاپنی بهتره!?
    پرایدم زیاده برو بخر! ?

    • در پاسخ به: احمد

     pony car | تیر 30, 1395 | لینک نظر

     اولا پراید چون ارزون همه میخرند دوما کمری و اپتیما و سفران تو یک رده قیمت هستند کمری هم تو بازار پر فروش اما خبری از رنو سفران اصلا نیست بعدشم بنز و بی ام و خیلی گرونتر از اپتیما و کمری و سفران وگرنه هیچ کس اپتیما و کمری نمی خرید این نظرت نشون داد که برداشت منطقی نداری و من دیگه با شما هیچ بحثی ندارم شما درست میگویید سفران مثل بنز و بی ام دبلیو خوبه هم قیمت اپتیما 160 ملیونی اما فروشش از سری 3 320 ملیونی کمتره فروشش فکر کنم اندازه سری اس مرسیدس پس اندازه اون خوب عجب استدلالی خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخ خخخخخخخخخخخ بازم میگم حق با شماست شما درست میگی

     • در پاسخ به: pony car

      pony car | تیر 30, 1395 | لینک نظر

      تصحیح میکنم اس کلاس به جای سری اس

     • در پاسخ به: pony car

      احمد | تیر 30, 1395 | لینک نظر

      هول نشو سانمارتین هیجان خودتو کنترل کن جوابتو پایین دادم?

 26. pony car | تیر 30, 1395 | لینک نظر

  کاری به فروش بیشتر اپتیما تو بازار ندارم ولی هر ادم منطق و دور از تعصب قبول داره که اکورد از اپتیما بهتره و به همان اندازه اپتیما از رنو سفران بهتره البته نباید فصله قیمتی 30 تا 40 ملیونی اکورد و اپتیما را فراموش کرد در نمونه های 2016 اما متاسفانه عده ای از کاربران همواره در یک برند ذوب شده اند و تنها جانب داری بدون منطق دلیل می کنند

 27. احمد | تیر 30, 1395 | لینک نظر

  آکورد از رو عکس فریاد میزنه خیلی با کیفیت تره چه برسه از نزدیک!

 28. فرزاد | تیر 30, 1395 | لینک نظر

  عدد ها رو درست وارد کنید
  مصرف اپتیما ۲/۸ و …!!!

  در کل هیچی …JDM… نمیشه

 29. من از هر دو خودرو استفاده كردم ، البته مدل ٢٠١٤ ولي اصلاً با نظر كارشناس موافق نيستم و هندا اكورد را به هيچ عنوان قابل مقايسه با اپتيما نمي دانم ، اكورد در تمامي شرايط مخصوصا هندلينگ و شتاب از اپتيما سرتر است و با وجود وزن بيشتر و هنگام شتاب گيري و عكس العمل در سرعتهاي بالا و همچنين راحتي و نرمي خودرو قابل مقايسه نيس و مخصوصا قيمت ذكر شده در مدل ٢٠١٦ براي هندا اكورد حدود ٢١٠ ميليون مي باشد

  • در پاسخ به: محمد رضا شريعتي پور

   مهدی | تیر 30, 1395 | لینک نظر

   دقیقا فرمایش شما صحیح است ، میزان فروش این دو خودرو در بازار داخل نمایانگر برتری آکورد بر اپتیما low option است . گرچه رویکرد سایت dande6 نیز بر همگان روشن می باشد .

   • در پاسخ به: مهدی

    علی | مرداد 2, 1395 | لینک نظر

    میزان فروش خودروها در بازار ایران نشان دهنده هیچ چیزی نیست!
    یکی از دلایل پر فروش بودن کره ایها خدمات پس از فروش مناسب تر آنها نسبت به رقبای ژاپنی هست و این ربطی به کیفیت ندارد.
    اگر نماینده هوندا در ایران گارانتی معتبر با پوشش بهتر ارائه میداد و با قیمت منصفانه خودرو را روانه بازار می کرد محال بود مردم ماشین کره ای را به ژاپنی ترجیح دهند.

 30. محمد رضا | تیر 29, 1395 | لینک نظر

  در مورد ابعاد رینگ و لاستیک اپتیما که بهش اشاره شد این نکته رو از قلم جا انداختید که اپتیمای مذکور یا مدل پایین بوده یا لو آپشن یا مید آپشن بوده و مدل های فولش رینگ بزرگتر دارند که هندلینگ بهتری ارائه میدهد که البته سواری خشک تری هم به همراه دارند