شکایت از تویوتا، رنج حرکتی پریوس پلاگین کمتر از تبلیغات ادعایی

افشین خالدی | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ | 2 نظر

ادعای خودروسازان زیر ذره بین

دنده6:”برد مسافتی که طی می کنید، ممکن است تغییرکند”. این جمله معروفی می باشد به ویژه وقتی در مورد خودروهای الکتریکی صحبت می کنیم. وقتی در مورد خودروهای تسلا یا لیف صحبت می کنیم، اگر برد مسافت خودرو 3 مایل از مقدار گفته شده توسط کمپانی کمتر باشد، اهمیت زیادی ندارد.اما تصور کنید که یک خودرو تویوتا الکتریکی دوگانه سوز خریده اید که به صورت رسمی برد مسافتی 11 مایل دارد و طبق ادعای کمپانی تا  15 مایل نیز می تواند حرکت کند و محل کار شما در فاصله 12.07 مایلی قرار گرفته. در این شرایط از دست دادن 3 مایل، مسافت زیادی است. در حقیقت آنقدر زیاد است که برای تشکیل دعوای حقوقی کافی است.

 

0006-2012-toyota-prius-plug-in-hybrid

ریچارد روزنبام در سال 2012 یک خودرو برقی دوگانه سوز تویوتا پریوس ویژه رفتن به سرکار در فاصله 12 مایلی خرید. بنا به گزارش تاپ کلاس اکشن، او دریافت که خودرو در حالت شارژ کامل تقریبا مسافت 8 مایلی را می تواند طی کند و فقط این در تابستان امکان پذیر بود. در هنگامی که دمای هوا پایین تر از 13 درجه بود خودرو در حالت برقی کار نمی کرد. روزنبام به دادگاه شکایت کرد. او ادعا کرد که تبلیغات تویوتا در مورد مسافت طی شده توسط خودرو دروغ بوده و تویوتا می بایستی مبلغ 75 هزار دلار غرامت و همچنین هزینه دادرسی را پرداخت نماید. تویوتا از توضیح در مورد این شکایت به اوتوبلاگ گرین خوددرای کرده.

2 دیدگاه

  1. man | مرداد 12, 1395 | لینک نظر

    خواهش میکنم یکم از اختراع خودروی الکتریکی جناب جمشید آرین به تمامی عزیزان اطلاع رسانی کنید خودرویی که جناب آرین ساختن حتی مسافت بیشتر و کیفیت سواری بهتری داره بله درست شنیدین .ایران خودرو سایپا و سایر مسئولان که منافع شون در خطره اجازه نمیدن ایشون خودرو شون و تولید انبوه کنن لطفا از ایشون حمایت کنید . لطفا

  2. حمیدرضا | مرداد 11, 1395 | لینک نظر

    دقیقاً مشتری مداری یعنی این….