از نظر مالک/ بررسی بلند مدت لیفان X60 پس از 3 سال تجربه مالکیت

افشین خالدی | دوشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ | 94 نظر

متن زیر ارسالی از یکی از خوانندگان است که حدود 3 سال گذشته خودروی خود را جهت بررسی و مقایسه با ام وی ام X33 در اختیار سایت دنده 6 قرار دادند

فرشاد آتا کشی زاده : با توجه به گذشت بیش از 3 سه سال و حدود 60000 کیلومتر از خرید لیفان X60 بهتر دیدم تجارب خود را از این خودرو در اختیار هموطنان عزیز قرار بدهم. به این نکته اشاره میکنم که قبل از این 2 سال نیز لیفان 620 1600 داشته ام و آشنایی نسبتا کاملی با لیفان دارم .لازم بذکر است خودروی اینجانب در مقایسه ای که بین X60  و X33 توسط سایت دنده 6 در مهر ماه 1392 شرکت کرده بود.

https://dande6.com/5898/
ارگونومی داخل خودرو ( 8 از 10 )

در ارتباط با ارگونومی داخل خودرو میتوان از جمله رضایت بخش استفاده نمود به جز دو بخش که یکی عدم وجود کانال هوا برای سرنشینهای عقب ( البته دو کانال زیر صندلی های عقب وجود دارد ) و جریان هوا با توجه به این نقص مناسب می باشد و رضایت سرنشینهای عقب را کسب میکند. دوم عدم وجود تنظیم ارتفاع صندلی و گودی کمر برای راننده می باشد. ولی در مجموع دسترسی به تمام ادوات روی داشبورد به راحتی امکان پذیر است.

تزئینات داخلی و صدای داخل خودرو( 7 از 10)

کیفیت داشبورد در حد متوسط است و در سه سال گذشته آسیب خاصی ندیده است اما کیفیت جنس فرمان مناسب نیست و بخشهایی که دست روی آن زیاد کشیده شده دچار آسیب شده است. کیفیت رودری ها و چرم صندلی بسیار خوب ارزیابی می شود و کوچکترین آسیبی نداشته است. در مجموع با توجه به مقایسه خودروهای گران قیمت در این بخش میتوانم رضایت خودم را اعلام نمایم. وضعیت سیستم صوتی داخل خودرو نیز مناسب و معمولی است و با توجه به تعویض پخش آن با یک سیستم مالتی مدیا امکانات بیشتری نسبت به مدل پایه داشتم.

ورود صدای موتور به داخل اتاق بعد از دور موتور 3500 نسبتا زیاد است و با وجود عایق بندی مناسب صوتی و حرارتی به نظرم مشکل از تطابق موتور و مجموعه اگزوز است که در لیفان 620 1800 هم به همین شکل می باشد. بعد از گذشت سه سال صدای خاصی داخل خودرو نیست اما به معنی سکوت محض نیست و اگر صدایی هم هست از باز و بست هایی می باشد که جهت نصب متعلقات توسط خودم انجام شده است. رضایت نسبی از صدای داخل خودرو دارم.

 

رنگ و ظاهر خودرو ( 7 از 10 )

همانگونه که میدانید کیفیت رنگ محصولات کرمان موتور در حد متوسط است ولی سپرها وضعیت نامناسب تری دارند چون اکثرا خارج از مجموعه کرمان موتور رنگ می شوند. با اینکه کیفیت سپرهای خودروی بنده مشکل خاصی نداشته اما در X60 های مشابه موارد متعددی از کیفیت پایین را دیده ام.

ظاهر خودرو سلیقه ای می باشد و میتوان انتقادیهایی در اغراق روی گلگیرها داشت اما با توجه به اینکه این خودرو سال 2011 رونمایی شده اما کماکان ظاهر مناسبی دارد و شاید به همین دلیل است که شرکت لیفان سراغ فیس لیفت جدی روی این مدل نرفته است.

تغییر در ظاهر خودرو نصب دیلایت و نصب رکاب برای خودروی بنده بوده است که ناخواسته کمی فاصله تا زمین را کاهش می دهد که توصیه میکنم اگر کسی نیاز ندارد از این بخش صرفه نظر کند.

سیستم تعلیق و ترمز ( 9 از 10 )

X60 را می توان یکی از خودروهای کاملا نرم در دسته کامپکت SUV ها دانست که در سطح کشور تردد دارند با این حال همه میدانند که هیچ وقت این دسته خودروها به نرمی خودروهای سدان نخواهند بود.با توجه به فرمان هیدورلیک نسبتا نرم خوشبختانه X60 حرکت عرضی ندارد و هندلینگ خوبی دارد و در پیچهای تند نافرمانی مشاهده نمی شود. ترمزها خوب توصیف می شود و مشکل خاصی نداشتم و لنت خودرو هنوز هم فاربیک کارخانه می باشد. البته اخیرا یکی از سنسورهای ABSچرخهای جلو را بخاطر آسیبی که نمایندگی به آن رسانده بود تعویض کردم.

جلوبندی و زیر بندی (8 از 10 )

غیر یک مورد که مربوط به بوش طبق بود و باعث صدا شد و به صورت گارانتی بطور کامل طبق تعویض شد موردی در جلو بندی نداشتم اما در مورد تنظیم محور چرخهای عقب متاسفانه اکثر نمایندگی ها اینکار را درست انجام نمیدهند و باعث ساییدگی لاستیکهای عقب می شود. این محور مولتی لینک علی رقم ایجاد هندلینگ مناسب اما عدم تنظیم آنها باعث آسیب به لاستیکهای عقب می شود که مجبور به تعویض دو حلقه لاستیک شدم.

موتور و انتقال نیرو (شتاب و کشش ) ( 8 از 10 )

موتور CVVT 1800 که روی این خودرو هست شتاب معمولی را خواهد داشت. نه چابک نه تنبل بهترین گزینه است اما تاخیر در دریچه گاز برقی قلق خاص رانندگی را می طلبد که اکثرا در سربالایی ها آن را عیب می دانند اما با تجربه لازم از رانندگی با این خودرو لذت خواهید برد. بر عکس تصورات و صحبتها در فضای مجازی اصلا مشکلی در کشش خودرو در سربالایی ها نداشتم و گشتاور مناسب آن خیلی خوب است. مشکل اصلی در سربالایی ها عدم چسبندگی لاستیکهای مارک GITI فابریک خودرو هست که باعث هرزگردی چرخها می شود در صورتیکه تعویض لاستیک تقریبا این مشکل را بطور کامل حل میکند. توصیه میکنم X60 سوارها لاستیکهای جلو را تعویض کنند.

صفحه کلاچ در سری تولیدات اولیه جنس مناسبی نداشت که عملا در دوره گارانتی در کیلومتر 20000 تعویض گردید ولی در شرایط فعلی وضعیت کلاچ خوب  است . متاسفانه سابقه این موضوع به لیفانهای 620 نیز بر میگردد.

گیربکس X60 ضرایب خوبی دارد و نه خیلی سبک است و نه خیلی سنگین تنها فاصله کم ضرایب بین دنده 4 و 5 کم می باشد که هم حسن هست هم عیب چون باعث می شود با دنده 5 هم شتاب گیری مناسبی در سرعتهای بالا داشت اما عملا در مسیرهای مستقیم باعث افزایش دور موتور و ورود صدای بیشتر داخل خودرو می شود. یک نکته نا امید کننده در اکثر خودروهای چینی کیقیت متوسط گیربکس می باشد که بطور مثال در دنده 4 و 5 با برداشتن پا از روی گاز صدایی از گیربکس به گوش می رسد که البته ممکن است افراد معمولی متوجه آن نشوند ولی این صدا کم و بیش وجود دارد ولی در مجموعه لیفانها خرابی کمی در خود گیربکسها مشاهده شده است. در نمونه های بعدی گیربکس تغییر کرد که با توجه به عدم تجربه آنها از اعلائم نظر خودداری میکنم.

مصرف خودرو در جاده در بهترین شرایط 6.7 و متوسط 7.5 و در شهر در بهترین شرایط 9.5 و متوسط 10.5 می باشد. البته این مصرف بسیار به نحوه رانندگی ارتباط  دارد.

نمایندگی ها و قطعات و بازار دست دوم ( 5 از 10 )

تعداد نمایندگی ها در تهران در مقایسه با خودروسازان بزرگ داخلی قابل مقایسه نیست اما غیر از شمال تهران مابقی سطح شهر را پوشش می دهند ولی کیفیت فعالیتشان یکسان نیست و بخاطر عدم تبلیغ نامی از نمایندگی های نمیبرم.

متاسفانه شهرستانها وضعیت مناسبی ندارند و کیفیت همه یکنواخت نیست.

بزرگترین حسن خدمات پس از فروش عدم چانه زنی در مورد خرابی قطعات می باشد و اکثرا بدون دردسر خرابی را به حساب گارانتی میگذارند ( البته معدود مواردی هم دیدم که مشتری دچار مشکل شده است ). بعد از دوره گارانتی نیز خدمات با همان کیفیت قبلی ارائه می شود و سرویسهای رایگان فصلی ارائه شده هم به عنوان یک حسن محسوب می شود که در این سرویسها یک فیلتر هوا و روغن رایگان نیز ارائه میگردد و به گونه ای تبلیغ برای نمایندگی ها نیز محسوب می شود.

لازم بذکر است اخیرا برای کلیه خودروهای X60 گارانتی و فاقد گارانتی فراخوانی جهت بررسی کاتالیست و گیربکس و سیستم کلاچ اعلام شده بود که بنده به علت عدم اطلاع رسانی صحیح نتوانستم از این خدمات بهره مند شوم.

در سالهای اول کسری قطعات بیداد می کرد اما الان وضعیت مناسب تر شده است ولی تا رسیدن به شرایط مطلوب هنوز فاصله وجود دارد.

بازار دست دوم این خودروچندان مناسب نیست و افت قیمت زیادی نسبت به روزهای اولیه خرید دارد ( البته این امر در خودرهای دیگر نیز کم و بیش دیده می شود)  اما در حال حاضر خرید خوردوهای کارکرده آن خیلی بصرفه تر است و با توجه به ارائه نسخه اتوماتیک X60 به نظر می رسد فعلا مشکلی در تامین قطعات وجود نخواهد داشت. معتقدم با توجه به کم استهلاک بودن این خودرو و افت قیمت آن در میان مدت به صرفه این است که خودرو برای فروش گذاشته نشود و از آن استفاده کرد.

جمع بندی ( 8 از 10 )

در مجموع با توجه به قیمت خودرو و رقبای موجود در بازار X60 یک خودروی با کیفیت متوسط می باشد و نسبت به قیمت آن خریدش منطقی به نظر می رسد ولی نباید آن را خودرویی بی عیب در نظر گرفت. عملا در رنج قیمتی زیر 100 میلیون در شرایط فعلی مراجعه به نمایندگی بابت رفع ایرادات یک امر طبیعی محسوب می شود که میزان ایرادات بین همه یکسان نیست و ممکن است یک نفر بخاطر خرابی دستگیره و یک نفر بخاطر خرابی سیستم کلاچ مراجعه کند .

توضیح اینکه امتیازات داده شده با توجه به رقبا و قیمت این خودرو می باشد.

 

 

 

 

MVM

94 دیدگاه

 1. کارشناسم ها ازون کارشناسا تو نمایندگی بنز و لکسوس و کیا و پراید و ایکس 60 همزمان مشغول بکارم چون خیلی زبلم هاااا اپتیما 2018 یاتاقان زد لکسوس rx350 که ولش اون چرخهاش از بنده جدا شد سانتافه آوردن پیشم ازون سانتافه ها وا اونم برف ماکن هاش مشکل داشت و باعث جمع شدن شبشه شد و نهتیتا منهدم شدن خودرو اما امان و عجب از ایکس 60 و پراید عجب خودروهای خوبین به جون شوما بخصوص پراید 141
  داشتم میگم واااا ایکس 60 با 1 ملیون کیلومتر کارکرد سرحال و قبراق و سریع و وحشی پراید با 150 ملیون کیلومتر کارکرد عالی و پرشتاب خلاصه سمت کره ای جماعت نرید در عوض از چینی ها و پراید خوب نگهداری کنی واست 50 سال کار میده بجون خود کارشناسم

  • در پاسخ به: کارشناس کیا هیوندا

   حمید | تیر 15, 1397 | لینک نظر

   من در جواب شما باید بگم که شما اول مطلب را کامل بخون و بعد نظر بده .بنده 141 را با پرایدهای دیگه مقایسه کردم و همچنین سمند ای اف سون را با موتورهای xu7 مقایسه کردم و در آخر نوشتم شما بهترین خودروی دنیا رو سوار بشین ولی از توان خودرو انتظار بیشتری داشته باشید و همچنین سرویس و نگهداری خوبی انجام ندین به تعمیر میفته . همین طور که من الان موتورهای زیادی رو تعمیر کردم که به دلیل فشار آوردن به موتور بوده و یا به دلیل تعویض روغن نا مناسب و یا کارکرد زیاد روغن بوده است و در کل منظور بنده اینه که هر خودرویی توی بازار ازش بد گفته میشه حتما خودروی بدی نیست و باید کارشناسی شده صحبت کرد .درضمن چین تا چند سال آینده یکی از غولهای خودروسازی دنیا میشه و از الان با هاوال h9 قدرت نمایی خودش رو نشون داده.قضاوت با دوستان

   • در پاسخ به: حمید

    کارشناسها | تیر 16, 1397 | لینک نظر

    باز اومدم ،،ها ،من اصلا کیا هیوندا و لکسوس قبول ندارم واا فقط چین غول خودورسازی واا کیا هییوندا لکسوس تویوتا و فولوکس و آئودی بنز بی ام دبلیو و جنرال موتورز همشون استپ زدن و منتظرن چین بشه غول صنعت دنیا به جون شما اونها هیچ کاری نمیکنن در حال استراحتن هاااا و چشم به چشم های ریز چینی های عزیز دوختن که صنعت منقلب کن واااو انقلاب چبنگ چانگ هاا
    حالا هی من بگم چین ابر قدرت آینده اس آینده ای که هنوز 25 ساله داره خودرو تولید میکنه نیومده هااا چون میخواد چشم نخوره هاا یهو میخواد بیاد بشه غول صنعت خودروهااا کیفیت اصلا مهم نیست نداره هاا مهم اون اپتیماس که یاتاقان زده و اون بنز که چرخ هاش کج شد خودم دیدم واا اون لکسوس که استارتش آتیش گرفت واا ،اما ماشاله ایکس 60 و لیفان 820 سرحال تر از همیشه گاز میخورن هااا بجون شوما اگه یه ذره عاشق چینی ها باشم و پول بگیرم هاا همه حرفام حقیقته محضه هااا

 2. حمید | تیر 15, 1397 | لینک نظر

  با سلام . بنده کارشناس ارشد مکانیک و مدیر یک مجموعه تعمیرگاهی هیوندای ،کیا،تویوتا و لکسوس هستم.برای اونایی که میخوان ایکس 60 بخرم اینو میگم .یه زمانی یه پراید 141 داشتم همه میگفتن آشغاله 5 سال سوارش بودم وبین پرایدها عالی بود.بعد رفتم یه سمند ef7 بخرم باز هم همه گفتن آشغاله نخر 5 سال هم اونو داشتم که اونم عالی بود بعد یدونه ایکس 60 خریدم و باز هم همه گفتن آشغاله.چون کارشناسی پشت نظرات وجود نداره و تمام نظرات احساسیه . توسان 2015 با 20 هزار کارکرد رو تعمیر موتور کردم چون یاتاقان زده بود . اپتیما 2015 90 هزار کارکرد شاتون زده .کمری 2014 با 60 هزار کارکرد یاتاقان زده .بوگاتی هم سوار شی و ازش صحیح استفاده نکنی آشغاله.اولا از هر خودرویی به اندازه توانایی آن خودرو انتظار داشته باشین دوما در سرویس و نگهداری خودرو دقت کنید تا هزینه های تعمیرات ندین

 3. حمید | تیر 13, 1397 | لینک نظر

  من ۲ ساله که این ماشین رو دارم البته اتومات واقعا عالیه هیج مشکلی تا حالا نداشته

 4. عماد | تیر 13, 1397 | لینک نظر

  آشغال ترین ماشینه چینیه ک تا حالا سوار شدم،در بدر دنبال فروختنشم هیچکس هم نمیخره،حیفه اون برلیانسی ک داشتم و چپ شد و از رو لجبازی رفت اینو خرید پدرم،حالا موندیم توش،الانم یه مشکلی پیدا کرده ک وقتی چراغ های ماشینو روشن میکنی ماشین گاز نمیخوره،فقط در حال حرکت این اتفاق میوفته،اگه کسی تا حالا با این ماشین ب این مشکل خورده ب من پیام بده،
  * نگارشی مودبانه داشته باشیدو از ایمیل به جای شماره تلفن استفاده کنید *

  • در پاسخ به: عماد

   محمد | تیر 13, 1397 | لینک نظر

   اتفاقا” منم يکي از همين آشغال چينيا دارم موقعيکه برف پاک کن ميزني بندري برات ميرقصه و دنده عقب که ميزني باباکرم و راهم ميخوام باهاش برم درجا هليکوپتري ميزنه. کلا” راه نميره ديگه فقط گذاشتيمش تو پارکينگ نگهبان مجتمع نفري 2000 تومن از ملت ميگيره بيان شيرين کاريهاشو ببينن. حيف اون لکسوسي که داشتم و سر تعريف و تمجيد يکسري دلال چيني مسلک رفتم فروختم و اين آشغال رو خريدم. دردمون مشترکه داداشي زياد غصه نخور.

  • در پاسخ به: عماد

   مهدی دوم | تیر 13, 1397 | لینک نظر

   بجای ایکس 60 یه لیفان 820 توربو بخر عالیه من دارم بلحاظ شتاب همتای بی ام دبلیو 740 li که گذاشتم انباری اما با خرید لی فآن 820 در های رحمت و حگمت بروم گشوده شد و شتاب واقعی تجربه کردم هیجان لی فآن 820 در هیچ خودروی نمیشه یافت
   به حقیقت کفی ترین خودور بعد از آئودی r8 x همانا لی فآن 820 پس شما بفروش لب فآن 820 بخر حالشو ببر و کمتر غر بزن

   • در پاسخ به: مهدی دوم

    محمد | تیر 13, 1397 | لینک نظر

    دوستان مطلبي که من نوشتم عين حقيقته حالا نميدونم شما چرا تا نظري بر خلاف نظرتون نوشته ميشه سريع جبهه ميگيريد بر عليهش. سگ اون برليانس چپي ميارزه به هر چي آشغال چينيه.سريعا تعويضش کن.

  • در پاسخ به: عماد

   حامد | تیر 13, 1397 | لینک نظر

   این حرف من شاید خرافات باشه شایدم واقعا دلیل علمی و فنی داره، ماشینی که تصادف کرده ولی کسی چیزیش نشده رو نگه دارید نفروشید، برعکسشم هست یه پیکانی بود 4 دست چرخید دست همه صاحباش هم آدم کشته بود
   آقا محمد شما هم لکسوس فروختی لیفان خریدی؟ یکی از بهترین ماشینهای دنیا رو فروختی یکی از بدترین چینیها رو گرفتی؟

 5. لیفانی | خرداد 26, 1397 | لینک نظر

  من اپتیما نیو فیس 2018 دارم روخش بد نی اما شتاب یوخده عصن راه ما ننیره مرتب درجا میزنه کیفیت صندلیش هم مث بقیه کره ای بی خوده و عصن با چینی جماعت قابل قیاس نیس الان ایکس 80 دارم لیفان سفارش دوبی عالیه روخش شتابش هم 5 ثانیه اس سیستم صوت و تصویرش 8 وجهیه و آمپرهاش 3 بعدی چرم صندلیش هم دست دوز و از جنس کروکودیل خلاصه راحت بگم لیفان خیلی یر تر از اوپتیماس

 6. بردیا | خرداد 12, 1397 | لینک نظر

  پدر من 5 ساله این ماشینوداره واقعا هیچ مشکلی نداره و جز موارد جزیی هیچ خرجی نداشته خدارو شکر. فقط کاش اتومات بود

 7. Amir | خرداد 3, 1397 | لینک نظر

  سلام من الان پدرم ي مدل 93اين ماشينو خريده ٤٤ميليون و ماشين ما تو اين چهار سال ٣٠٠٠٠هزار تا كاركرده و ما باهاش ١٥٠تا رفتيم و اصلا صداي داخل ماشين نميومد و واقعا با اين رنج قيمت هم قيمت پرشيا tu5مدل٩٦هستش و ما پرشيا هم داشتيم و واقعا از اون خيلي بهتره و در ضمن اين ماشين ٥ميليون لوازم هم داره و بي رنگ هستش و با اين پولي كه ما داديم هم مانيتور داره هم دوربين دنده عقب و هم گارد هاي جلو و عقب و خداي ماشين دست ي ادم خيلي وسواس بوده هنوز پلاستيك هاي صفري روي ماشينه و روي اون روكش كشيده حتي پلاستيك هاي كف پاي هم روشه ما كه الان ١ماهه داريمش و واقعا ازش راضيم با اين پولي كه داديم انتضار سانتافه رو كه نبايد داشته باشيم ي ماشين چينيه ديگه بعدشم ما x33داشتيم واقعا ماشين اشغالي بود اين خيلي از اون بهتره

  • در پاسخ به: Amir

   حامد | تیر 13, 1397 | لینک نظر

   درسته مدل 93 هست ولی 30هزارتا کارکرد برای ماشین چیزی نیست، عمر ماشین 500 هزار کیلومتره

 8. جک لیفان چریانی | اردیبهشت 24, 1397 | لینک نظر

  اصلا سمت ژاپنی و فرانسه نرید که سردرده خالصه فقط چری و لیفان و جک و بی وای دیدیعنی فقط و فراغت سیستم میخوای لیفان 830 دابل پلوس الان ایکس 50 سوارم شتاب عالیو صندلی طبی

 9. پیام | بهمن 26, 1396 | لینک نظر

  با سلام
  در حد قیمتش ماشین مطلوبی است.

 10. ساسان | بهمن 15, 1396 | لینک نظر

  سلام پدر من يه ايكس 60 مدل 93 داره حدود 33 هزار كار كرده خدا وكيلي سواري كه اين ماشين داره در اين رنج قيمت من از هيچ ماشيني نديدم . حتي وقتي عقب اين ماشين نشستي توي جاده پر پيچ و خم چالوس اصلا احساس بدي پيدا نمي كني. در حاليكه وقتي صندلي عقب اسپرتيج مي شيني حال تهوع بهت دست ميده. اين چون تجربه كردم مي گم. رانندگيش هم خيلي راحته و اصلا خسته نميشي ديد عالي هم داره. خلاصه حال مي كني . البته اوايل ديسك و صفحه اش سوخت كه خودم يه ديسك و صفحه ترك انداختم و مشكل خدارو شكر به كلي حل شد. هر كدوم هم از دوستانم سوار شدن گفتن عجب ماشين نرم و خوبيه. خلاصه من راضيم. حيف كه خيلي افت قيمت داره. در مورد مصرف بنزينش هم از ال نود كمتره. از ساندرو هم كمتره. من چون همه رو دارم و تجربه كردم مي گم.

  • در پاسخ به: ساسان

   غفاری | بهمن 26, 1396 | لینک نظر

   من 3 بار صفحه کلاج دوبار سنسور اکسیژن 6 بار لنت و سگدست جلو و 4 بار طبق و 3 بار بوش و 2 بار انباری اگزوز عوض کردم الان همین اللن که نه خودرو دیگه ایتفتده میکنم نه راه میره صدای منیفولد بلند شده و موتور لرزش داره میگن دسته موتورهاش بعد از مدتی چون آلیاژش مناب نیست انحنا پبدا میکنه لعنت به چین و کسی که الکی از چینی طرفداری میکنه الان یه ساله واسه فروش گذاشتم کسی نگاهش هم نمیکنه درصورتیکه به 206 دارم همسایه ها میگن اینو نمیفروشی و اون خریدار داره باینکه مدل 85 است آخه یکی بمن بگه این زیاله ها رو چرا وارد میکنید و به خلق اله میندازید خدا ازتون نگذره

   • در پاسخ به: غفاری

    میلاد | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

    تو ۱ سال ۶ بار لنت عوض کردی🤣🤣
    4بار طبق ۳ بار بوش؟
    اگه میخوای عیب بزاری روی ماشین از موتور و‌گیربکس و کیفیت داخل عیب بزاری تمام این چیزایی که گفتی همه مصرفیه بستگی به سواریه شما داره

 11. مجید | آذر 4, 1396 | لینک نظر

  من یکسال است این خودرو را دارم 95 درصد موارد بسیار صحیح است. .ولیکن میبایست به وضعیت مناسب کولر این خودرو نیز اشاره میشد واینکه در صورت برداشت فیلتر هوای کابین پرتاب باد دوبرابر میشه

 12. سعید | آبان 22, 1396 | لینک نظر

  با عرض ادب و احترام به همه عزیزان.
  لطفا بفرمایید تفاوت گیربکس دستی جدید(معروف به گیربکس آرژانتینی) و قدیم در چیه?
  من یه مدل 93 واسه خرید انتخاب کردم، ولی با توجه به اینکه میگن از سال 93 گیربکس جدید نصب شده ولی در کمال تعجب!! دیدم که دنده عقب مثل ماشین های معمولی هست.
  با تشکر لطفا راهنمایی کامل نماید.

  • در پاسخ به: سعید

   ابراهیم | بهمن 7, 1396 | لینک نظر

   سلام
   همه مدل های 93 گیربکس جدید نیستند، تقریبا از نیمه دوم 93 گیربکسها جدید شدند

 13. من 4 سال است که این ماشین را دارم و کارکرد آن بیش از 90000 کیلومتر است.فقط یکبار در زمان گارانتی سنسور اکسیژن توسط نمایندگی و مجانی تعویض شد.کلاچ و شمع و لنت و … همه فابریک است و مشکلی ندارد.مصرف آن در جاده کمتر از 7 لیتر و در شهر با کولر روشن 8.4 لیتر است.در کل ماشین خوبی است و اگر گاز بدهید خوب راه میرود .سر وصدا خیلی ندارد و با آچار کشی و رگلاژ برطرف می شود.راستی کمپرسور کولر را امسال عوض کردم و ظاهراً بدلیل کمبود گاز و روشن و خاموش کردن مکرر در سرعت های بالا خراب شده بود.روکش اسپرت ,مولتی مدیا,تلویزیون دیجیتال ,دوربین عقب ,شیشه دوی استاندارد می باشد.

 14. غفاری | مهر 30, 1396 | لینک نظر

  سلام بمن پاسخ ندادید

 15. غفاری | مهر 30, 1396 | لینک نظر

  سلام ما در عرض یکسال و نیم سه دفعه صفحه کلاج عوض کردیم و دائم پمپ بنزینش میسوزه چکار کنیم

 16. اپتیپما دارم مدام خاموشه یعنی باید برم رکشنش کنم حتی باید باهاش رانندگی کنی که خیلی سخته اما خدا خوب بخواد واسه ایکس 60 ساخت چین همیشه روشنه و حالت اتو پایلوت داره لازم نیس کاری بکنی حتی بجای شما کار میکنه واقعا راضیم ازت ایکس 60 یه ایکس 65 هم خریدم که از ایکس 60 بهتره حالا هی راجع به ایکس 60 بد بگید اونم از اپتیما

 17. سلام دوستم سوناتا2016خریده مرتب خاموش میکنه ت.ایت سه ماه ده با ر این اتفاق افتاده با یدک کش میب نش نمایندگی ولی یه هفته بعد تو حرکت خاموش میکنه خسته شده بنده خدا حالا از ایکس60بد بگید خداییش ماشین بی دردسری

  • در پاسخ به: سید محسن یاغچی

   آرمین | خرداد 26, 1397 | لینک نظر

   سلام
   دوستم لامبورگینی گالاردو مدل 2008 داره چهار سال پیش خریدش 860میلیون تومن اصن راضی نیست میگه صفرتا صدش 3 ثانیه بیشتر نیست 🙁 شاسی بلند نیست ولی دو دیفرانسیله 🙁 فقط دو نفر توش جا میشن 🙁 در کل میگه به درد نمیخوره نخریدش برید لیفان x60 بخیرید اصلا قابل مقایسه نیست با لامبورگینی ، لامبورگینی به گردشم نمیرسه ⊙_⊙
   با اینکه قیمتشم 11 برابر کمتره ، مال چینم هست ولی یه ماشین ایتالیایی رو راحت میخوره :-\ حالا هی بد بگید از x60
   نظرات بعضیا اینج

 18. احسان | مهر 20, 1396 | لینک نظر

  با سلام. من مدل اتومات لیفان ایکس 60 رو دارم و بسیار هم راضی هستم. لذت ماشینی زیبا، شاسی بلند، مجهز، ایمن و از همه مهمتر کم مصرف رو حتما تجربه کنید.

  • در پاسخ به: احسان

   ساسان | بهمن 15, 1396 | لینک نظر

   ماهم راضي هستيم. البته خيلي سر پدرم غر زديم كه چرا چيني خريده اما وجداني عاليه

 19. مهدی | شهریور 22, 1396 | لینک نظر

  سلام.میخاسم ببینم x60 دنده معمولی خوبه یا دنده آرژانتینیا
  از نظر قیمتی هم لطفا راهنمایی کنید چقد تفاوت قیمت داره

  ممنون

 20. حسن | شهریور 17, 1396 | لینک نظر

  سلام باتشکر از توضیحات خوبتون
  من x60دنده اتومات مدل۹۶ دارم از سان روف مواقع بارندگی چند قطره آب چکه میکنه مشکل خاصی داره یا ضربه خورده؟ممنون میشم پاسخ بدین

 21. رامین لیفانی | مرداد 16, 1396 | لینک نظر

  من قبلا کیا سراتو سایپا فول آپشن داشتم این خودور نه راه میرفت نه حرکت میکرد ثابت بود کلا ! اندازه یه 206 بود فضاش و صندوقش جاش کم بود به اندازه رنو 5 خلاصه خیل روغن ریزی و مصرفش بالا بود تو سرعت 210 صدای باد اذیت میکرد صبح ها 5 بار استارت میخورد تا خلاصه به بدبختی فروختم و الان لیفان x50 خریدم ماشاله به کیفیتش و ذات اسپرتش کلا قاتل کره ای جماعته شتابش وحشتناکه من باهاش ریا نباشه کیا سراتو و اپتیما و النترا و یکی دوبار سوناتا لوله کردم و سپس گذاشتم تو فرعون مخلص کلام خودوری عالی میخوای لیفان و چری و mvm و جک و فاو و byd کلا سمت کره ای جماعت نری که هم گرونه و هم مزخرفه الان دارم دعا میکنم به جون کشور دوست و همسایه چین که جقدر بفکر ما ایرانی هاس واقعا کیفیت چینی فقط میشه با ژاپنی مقایسه کرد

  • در پاسخ به: رامین لیفانی

   سورن | اردیبهشت 24, 1397 | لینک نظر

   😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿👏🏿

 22. علی | مرداد 16, 1396 | لینک نظر

  با عرض سلام من میخوام یه لیفانx60بخرم بنده از هرکی پرسیدم گفت ماشین خوبه من یدونه ماشین مدل95 دست دوم پیدا کردم میخوام بخرمش 50هزارتا رفته قیمتش رو45میلیون میگه ماشین تمیزی به نظرتان قیمتش رو خوب میگه راستی رنگش سفیده بدون خط خش با مانیتور هستش میشه نظرتان را بگید با تشکر از شما

  • در پاسخ به: علی

   میلاد | شهریور 10, 1396 | لینک نظر

   بخر عالیه

  • در پاسخ به: علی

   جواد | شهریور 11, 1396 | لینک نظر

   آقا واقعا توپها فقط توحرکت اولیه بادنده یک بایدیه نیش گاز قبل از حرکت بدی مابقیش محشره منم قبل از خرید خیلی تحقیق کردم همه از x60راضی بودن خداخیرشون بده الحمدلله تودوسال حتی یه ریال خرج نداشته با160سرعت همراه کولر میخوره جاده رو بزرگ وجادار همه میگن ازx33 خیلی سره ولی من تاحالاx33
   نداشتم

  • در پاسخ به: علی

   حمیدرضا | آبان 4, 1396 | لینک نظر

   خوبه

  • در پاسخ به: علی

   حامد | اردیبهشت 24, 1397 | لینک نظر

   عالیه من 3 ساله دارم