11 چیزی که از رولز رویس ریت Black Badge نمی دانید

افشین خالدی | یکشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ | 1 نظر

ما برای آزمایش خودرو رولز رویس رایت با Black badge به سین سیتی رفتیم. در این سفر این شانس را داشتیم تا از مهندسان که بر روی این پروژه کار کرده بودند در مورد سیستم انتقال قدرت ، شاسی و همچنین موارد دیگری که در گزارشها مطرح نشده بود سوالاتی بپرسیم.

1 – چرخها از 22 لایه فیبرو کربن ساخته شده اند. رولزرویس برای ساختن لاستیک تقریبا دو دوجین ورقه کربن را بر روی همدیگر قرار داده.

 

2017-Rolls-Royce-Wraith-Black-Badge-wheel

 

 

2 – اما این لایه های کربن را چرخ ننامید. ساختار اصلی چرخها از جنس فیبر و کربن است اما برای زیبایی ظاهر چرخ از رینگ 5 شاخه آلومینیومی استفاده شده است.

3 – بدست آوردن رنگ سایه روشن فیبرو کربن بسیار دشوار بوده. بعد از پرداخت اولیه رنگ فیبروکربن زرد جیغ بوده. در پرداخت بعدی کاملا سیاه به نظر می رسیده. رولز رویس بدنبال رنگی بوده که بافتهای فیبروکربن به طور نامحسوس و به صورت سایه روشن معلوم باشد.

4- رولز رویس برای تیپ Black badge ازموسیقیدانها و طراحان مد الهام گرفته است . رولز رویس عنوان کرده است که روح افرادی چون محمد علی بوکسور، کیت مون درام نواز و ایوسنت لاورنت طراح مد در این نشان وجود دارد.

5 – تم نشان بینهایت آنگونه که به نظر می رسد نیست. در حقیقت در 25 سال اول قرن بیستم کمپانیهای بیمه انگلیسی می بایستی که بر روی خودروهای با کارایی بالا که در مسابقات سرعت شرکت می کردند برچسب نامحدود بچسبانند.

 

2017-Rolls-Royce-Wraith-Black-Badge-interior-detail

 

6 – طراحی سیستم تعلیق 2 سال طول می کشد. زمانی که اساسا صرف توسعه مدل Black Badge شد. برای طراحان رولز رویس که متخصص ساخت راحت ترین شاسی خودرو بودند، فاصله گرفتن از ویژگیهای  کلاسیک و شناخته شده رولز رویس بسیار دشوار بود. به همین دلیل رولز رویس یک تیم کمکی جوان با ذهنهای تازه در کنار تیم قدیمی قرار داد.`

 

2017-Rolls-Royce-Wraith-Black-Badge-burnout

7 – روسای کمپانی گفتند که استارت حرکتی  خودرو می بایستی تهاجمی تر باشد. قبل از اینکه خودرو سیاه نشان وارد خط تولید شود، مدیران کمپانی با خودرو رانندگی کردند و اظهار داشتند که می بایستی بیشتر احساس قاطعیت کنند.

8 – فواید این تغییر روش، بیشتر از تهاجمی شدن بود. در حالیکه تنظیمات نرم افزار جعبه دنده به گونه ای بود که 8 دنده برای خودرو در نظر گرفتند. همچنین مهندسان خودرو برای کاهش اصطکاک و افزایش بهره وری کلاچ و دنده ها را پیشرفت دادند.

 

2017-Rolls-Royce-Wraith-Black-Badge-underbody

 

9 – میل لنگ تغییر نکرده، تنها قوی تر شده. مهندسان موادی به میل لنگ اضافه کرده اند براینکه لرزش هر چه بیشتر کاهش یابد ا

10 – تایرها شبیه قبلی به نظر می رسند. اما شبیه نیستد. رویزرویس از کانتیننتال  درخواست کرد تا ترکیب لاستیک را نسبت به Wraithعوض کند. در نتیجه تایرها چسبنده تر شده اند.

11 – ترمزهای بزرگتر احساس ترمز بهتری به دست می دهند. مطمئنا شما سطح ترمز بزرگتری دارید و اگر  روتورهای ترمز بزرگتر باشند حرارت سریعتر از دست می دهند. اما رولز رویس بهره وری مورد انتظار را با توجه به اضافه شدن یک میلیمتر به قطر روتور ترمز جلو ندارد.

 

1
از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. عالى بود