نقص در سیستم ترمز ABS خودروهای داخلی

تیم تحریریه | یکشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ | 2 نظر

وجود نقص فنی در عملکرد سیستم ترمز ضد قفل (ABS) تولیدی یک شرکت بزرگ منجر به بروز سوانح در برخی از سواری‌های تولید داخل شده است.
به گزارش مهر، این شرکت بزرگ بخش اعظم قطعات ABS مورد استفاده در خطوط تولید شرکت‌های خودروسازی را تامین می‌کند، با این حال وجود نقص فنی و كيفيت پايين در توليد اين ABS ها مشکلات زيادي را برای خریداران اين خودروهای داخلی ایجاد کرده است.

شرکت مذبور  ABS ها را با مارک “M” از یکی از کشورهای آسیایی وارد و در اختیار خودروسازان قرار می‌دهد، اين در حالي است كه کیفیت این قطعات از نمونه‌های اصلی که به خودروسازان ارائه شده، پایین‌تر بوده و منجر به نقص در عملکرد سیستم ترمز خودروهای تولیدی شده است.

بنا بر گزارش‌هاي رسمي، در برخی از سوانح رخ داده در این زمینه، در گزارش‌های مراجع رسمی از جمله کارشناسان دادگستری و پلیس راهنمایی و رانندگی به عمل نکردن سیستم ترمز خودرو به دلیل نقص در سیستم ترمز ABS با این نوع مارک اشاره شده است.

نقص در عملکرد سیستم ABS ترمزهاي خودرو كه از سوی این شرکت بزرگ تامين مي‌شود، در حالی است که با توجه به حجم بالای قراردادهای این شرکت با خودروسازان داخلی برای تامین سیستم ABS، سالانه میلیاردها تومان سود اضافی از ناحیه تامين قطعات نصیب این شرکت می‌شود.

هم‌اکنون در رابطه با مشکلات و سوانح ایجاد شده در خودروهای تولیدی با ABS هاي با این نوع مارک شکایت‌های مختلفی به مراجع قضایی ارائه شده و در حال رسیدگی است.

با توجه به گزارش‌ها کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی و دادگستری، سازمان‌های نظارتی به ویژه سازمان ملی استاندارد ایران باید در راستاي حفظ امنيت مالي و جاني مصرف‌كنندگان خودروهاي داخلي، در زمینه جمع‌آوریABS های بی‌کیفیت از بازار اقدام کنند

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. سعید | تیر 17, 1394 | لینک نظر

    ای بابا
    من شخصا با پارس lx )tu5) با شدت ترمز گرفتم لاستیکا قفل کردن و کاملا ماشین کشیده شده…البته با یه پارس دیگه امتحان کردم قفل نمیکرد

  2. محسن | بهمن 28, 1392 | لینک نظر

    اون کشور اسیایی فیلیپین هست چون که روی ای بی اس ماشینم که 206 هست و دارای اشکاله(بعضی مواقع  در ترمز گیری های شدید وارد عمل میشه و بعضی مواقع نه)به انگلیسی نوشته ساخت فیلیپین