رانای هاچ بك درسبد تولید و صادرات ایران خودرو

تیم تحریریه | یکشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ | 4 نظر

به گزارش آناج، سيد احمد مديرقمي مدير مهندسي ايران خودرو ضمن بيان اين مطلب گفت: رانا خودرويي در كلاس B و C با مالكيت معنوي ايران خودرو است که با توجه به ويژگي‌هاي فني آن مي‌تواند پايه‌اي براي توليد محصولات جديد در اين كلاس باشد.

مديرقمي درخصوص راناي هاچ بك اظهار داشت: نوع هاچ بك رانا، اتاق جدید بر روی پلتفرم رانا است که دارای اشتراکاتی با رانا در ناحیه جلو خودرو بوده و  قسمت عقب آن با حفظ تناسبات استایل برای ارايه مدل هاچ بک طراحی شده است. وي افزود: بازخوردهاي دريافت شده از بازار درباره خودروهای هاچ بک، مهندسان ايران خودرو را به طراحي محصولي جدید داراي ویژگی‌های خودروهای اسپورت هاچ بک از جمله سپر عقب جدید، اسپویلر و رینگ اسپورت واداشت.

مدير پروژه رانا درخصوص قواي محركه راناي هاچ بك گفت: درحال حاضر از موتور 1600 سي سي در رانا استفاده مي شود كه داخلي سازي شدن آن و خودكفايي كامل در توليد، موجب شد در راناي هاچ بك نيز مورد استفاده قرار گيرد.

وي افزود: از سوي ديگر استفاده از موتور ملي و يا سري EF در رانا در حال پي‌گيري است كه تا قطعي شدن استفاده از آن موتور 1600 رانا در نوع هاچ بك تعبيه خواهد شد. 
مديرقمي از عرضه دونوع راناي هاچ بك و لوكس تا نيمه نخست سال آينده به بازار خبر داد و گفت: پيشرفت در عمليات طراحي و توليد دو پروژه به صورت هم زمان و موازي است. وي با توجه به شرايط تحريم و محدوديت‌هاي بين‌المللي اظهار اميدواري كرد: تا نيمه نخست سال آينده دو نوع جديد رانا به بازار عرضه شود.

مدير مهندسي ايران خودرو از اقبال بازارهاي هدف صادراتي به محصول رانا خبر داد و گفت: مقصد صادرات رانا كشورهاي منطقه CIS، شامل روسيه، بلاروس و اوكراين و همچنين كشورهاي خاورميانه از جمله عراق و تونس است.
وي ادامه داد: هم اكنون سفارش‌هايي براي صدور رانا به مناطق صادراتي دريافت شده كه اين امرنشان از تداوم حضور ايران خودرو در بازارهاي جهاني با برند راناست.
 
 
همچنين به گفته حسين نجاري قايم مقام توليد ايران خودرو، براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده 30 درصد توليد رانا در سال آينده به راناي هاچ بك و 70 درصد ديگر به راناي صندوق‌دار اختصاص دارد. در صورت استقبال بازار اين تركيب توليد رانا قابل تغيير خواهد بود.

از سراسر وب
پیشنهاد از

4 دیدگاه

 1. مصطفی | خرداد 23, 1395 | لینک نظر

  ملت چی فرض کردن دو تا چراغ 206 تغیر دادین شد. رانا هاچ بک خخخخ .

 2. Arash-zr | فروردین 30, 1395 | لینک نظر

  ٢٠٦ فيس ليفت ايراني اسمشو ميگذاشن بهتر نبود؟ حداقل قابل احترام تر بود
  cherry QQ جديد اسمش همون QQ !با اينكه شباهت زيادي به جز ابعادش با نسل قبلي نداره و واقعا طراحي قابل قبول و به روزي گرفته و از لحاظ فني هم بهبود پيدا كرده.
  اين اسم عوض كردن و مالكيت معنوي گرفتن و … اينا همش دور زدن خودشون هست. “خودباوري” متعسفانه جاش رو با “خود توهم بيني” عوض كرده.
  بهتره واقع بين باشن چون فقط در اون صورت هست كه ميتونن تغيير بكنن.
  به اميد تغيير

 3. شهداد | خرداد 20, 1393 | لینک نظر

  آرزوم اینه که یه مرد بیاد رو کار گمرک خوردو رو آزاد کنه اونوقت میبینم این دوستان خودرو ساز چجوری میرن زیر کار که اینقدر مردم بیچاره رو نچزونن .

 4. صادق | دی 16, 1392 | لینک نظر

  ای بابا…واقعا" خودتون خر تشریف دارین یا مردمو خر تصور کردین؟!؟!؟!؟ رانا که اتاقش همون اتاق 206 صندوقداربود و با تغییر سپر و چراغ و موتور سمند روانه بازار شد…هاچ بکش هم که بازم اتا 206 قراره با چراغ جدید و موتور سمند بره تو پاچه ملت!!!هه