تولید گیربکس ایرانی پژو ۲۰۶

تیم تحریریه | جمعه، ۵ مهر ۱۳۹۲ | 1 نظر

 محمدحسن محمدزاده ظهر امروز در حاشیه افتتاح پایگاه بسیج این شرکت اظهار داشت: درصد بالایی از خط تولید جعبه فرمان خودرو در کشور وارداتی است، به همین دلیل با هماهنگی‌هایی که با شرکت‌های ایران خودرو و ساپکو داشتیم تلاش کردیم تا این خط را بومی‌سازی کرده و در داخل کشور تولید کنیم.

وی با اشاره بر اینکه اقدامات اولیه این کار انجام گرفته افزود: برای سرمایه‌گذاری در این پروژه نیاز به ۱۲ میلیارد تومان است تا تجهیزات مورد نیاز تهیه شود. محمدزاده تصریح کرد: این خط تولید تا یک سال آینده راه‌اندازی خواهد شد و برای نخستین‌بار جعبه فرمان‌های کاملا ایرانی به تولید خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت صنعتی نیرو محرکه گفت: با راه‌اندازی این پروژه، سالانه به ازای هر جعبه فرمان ۴۰ یورو صرفه جویی می‌شود و با توجه به میزان بالای تولید این محصول که در مجموع بین ۴۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار جعبه فرمان در سال می‌باشد از خروج ارز قابل توجهی از کشور این صرفه جویی جلوگیری خواهد شد.

وی عنوان کرد: تعداد دو هزار و ۵۰۰ نفر نیروی انسانی در مجموع شرکت‌های نیرو محرکه مشغول به کار هستند و در شرکت اصلی نیرو محرکه یک هزار و ۸۰۰ نفر در حال اشتغال بوده و در مجموع با شرکت‌های اقماری این شرکت دو هزار و ۵۰۰ نفر در این مجموعه فعالیت می‌کنند. محمدزاده خاطرنشان کرد: تحریم‌ها در ابتدا بر روی مجموعه شرکت‌های نیرو محرکه فشار آورد اما همین مسئله موجب شد تا ما به فکر تولید بسیاری از محصولاتی باشیم که از قبل از خارج از کشور وارد می‌شدند.

وی یادآور شد: در مدت طی شده نه تنها کارگری را اخراج نکرده‌ایم بلکه با افزایش تولید شرکت نیروهای جدیدی را نیز به استخدام در آورده‌ایم که نشان از پیشرفت رو به جلوی شرکت است. مدیرعامل شرکت صنعتی نیرو محرکه گفت: همانطور که به یاد دارید در یک مقطع زمانی تولید پژو ۲۰۶ در کشور متوقف شد و این به دلیل عدم تامین قطعات بود که با همت قطعه سازان شرکت نیرومحرکه این مسئله حل شد.

وی افزود: امروز گیربکس‌های خودرو ۲۰۶ که در شرکت صنعتی نیرو محرکه تولید و مونتاژ می‌شوند کاملا ایرانی است و این پیشرفت به خاطر تحریم‌ها است. وی در پایان خاطرنشان کرد: با تولید محصولات در داخل علاوه بر اینکه اشتغال ملی افزایش می‌یابد از خروج ارز نیز جلوگیری شده است و هزینه‌های تولید نهایی را نیز کاهش داده‌ایم

به نقل از فارس

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. رزاق | مهر 10, 1394 | لینک نظر

    من خودم تعمیرکار خودرو هستم. متاسفانه روز به روز کیفیت قطعات میاد پایننتر حالا که قراره جعبه فرمونم داخلی بشه پس خرابیش خیلی زیاد میشه. حالاشم خودروهای پژو 405 و پارس سمند انواع عیوب رو دارن همه جعبه فرمانهایی که روی این ماشینا مونتاژمیشه به نوبه خودشون داری عیبهای مختلفی هستن. مثلا یه مدل تو مسیر فرمونش بعد از تغییر مسیر به حالت مستقیم بر نمیگرده گ باید راننده فرمونو برگردونه. یه مدل موقع دور زدن سرو صدا داره. یه مدل کمک فرمونش کلا زود خراب میشه و یه مدلشم اصلا خاصیت تعمیر پذیری نداره مث جعبه فرمون روا میمونه که عمر و دوامش خیلی پایینه. حالا داخلیش بکنن دیگه خدا بخیر کنه