تلگرام دنده 6

بازار داغ خودروهای دست دوم در ژاپن

تیم تحریریه | سه شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۵ | 2 نظر

بازار داغ خودروهای دست دوم در ژاپن
امتیاز بدهید

شرکت USS یک شرکت مادر فروش اتومبیل‌های دست دوم در ژاپن است و شرکت‌های کوچکتر معمولاً اتومبیل‌ها را از این شرکت می‌خرند و در شعبه‌های خودشان می‌فروشند. روش فروش در USS به سبک حراج است و هرکه قیمت بالاتری ارائه دهد، صاحب ماشین است. خریداران پیش از شروع حراج، در پارکینگ گسترده‌ای اتومبیل‌ها را می‌بینند و شماره هر کدام که قصد خرید دارند را یادداشت می کنند.

محوطه داخلی شرکت فروش حراجی خودرو های دست دوم (USS)

حراج در یک سالن با ظرفیت ۱۳۵۰ صندلی و از طریق تصویر صورت می‌گیرد. با نشان دادن عکس و شماره هر خودرو روی مانیتور، آن ماشین به حراج گذاشته شده و همه در قیمت گذاری شرکت می کنند. با هر بار فشار دادن یک دکمه، قیمت را ۵۰۰۰ ین بالا می‌برند.

حراج هر اتومبیل هم تنها ۱۵ ثانیه طول می‌کشد. در یک لحظه، چندین اتومبیل با هم به حراج گذاشته می‌شوند و خریدار باید در آنِ واحد قیمت چند اتومبیل را روی مانیتور کنترل کند.

حراج هفته ای یکبار برگزار و هر بار ۱۰هزار اتومبیل به قیمت کل ۵۴ میلیون دلار خرید و فروش می‌شود. افراد معمولی نمی‌توانند در محل حضور داشته باشند، ولی با پرداخت مبلغی می‌توانند عضو سایت این شرکت شده و به صورت مجازی در حراج شرکت کنند.

سالن حراج شرکت مادر فروش خودرو های دست دوم با ظرفیت 1350 شرکت کننده (USS)

تنها کسانی می‌توانند در این حراج شرکت کنند که شرکت اتومبیل فروشی دارند. بر اساس قانون ژاپن، فروشنده ماشین دست دوم بصورت کتبی باید دفعات خرابی، نوع خرابی، دفعات تصادف و محل تصادف را قید کند. پیش از شروع حراج، خریداران این نکات را چک می‌کنند.

یکی از مصرف‌های بالای ماشین‌های دست دوم در ژاپن، صادرات است؛ شرکتهای فروش خودرو در ژاپن، ماشین های دست دوم را به آفریقا، آمریکای_جنوبی و آسیای مرکزی صادر می‌کنند و سود خیلی خوبی هم می‌برند. خودروهای دست دوم در داخل ژاپن هم بازار خوبی دارد؛ خودروهای دست دوم تا زمانی که معاینه سالانه‌اش را بگذراند، قانونی برای از دور خارج کردن آن وجود ندارد.

MVM

2 دیدگاه

  1. محمد رضا | آذر 9, 1395 | لینک نظر

    تو امارات هم همچین چیزی وجود داره.یه شرکت هست به نام الامارت المزادات یا Emirates Auction که درش ماشین ها با قیمت فوق العاده عالی به حراج گذاشته میشن

  2. یه پسر | آذر 8, 1395 | لینک نظر

    ای کاش امکان واردات خودرو های دست دوم خارجی بود
    تو همین امارات ماشینای عالی میشه خرید