رسوایی جدید پورشه،بی ام و و نیسان در کره جنوبی

تیم تحریریه | چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۵ | 3 نظر

کره جنوبی در راستای تحقیقات مربوط به اسناد آلایندگی، قصد دارد فروش بعضی از مدل‌های ساخت پورشه، ب ام و و نیسان را ممنوع کرده و این شرکت‌ها را مجموعا بیش از پنج میلیون دلار جریمه کند.
به گزارش ایسنا، سئول پس از این‌که فولکس واگن سال گذشته به نصب نرم‌افزار تقلب در تست‌های آلایندگی در ۱۱ میلیون خودروی دیزلی در سرتاسر جهان اقرار کرد، تحقیقات در مورد گواهی محیط زیستی خودروهای وارداتی را آغاز کرد.
نرم‌افزار غیرقانونی مورد استفاده فولکس واگن قادر است زمانی که خودرو تحت تست آلایندگی قرار می‌گیرد، میزان آلایندگی را بسیار کمتر از آنچه در شرایط رانندگی واقعی است نشان دهد.
دولت کره جنوبی اعلام کرد در ۱۰ مدلی که در این کشور فروخته شده و شامل دو مدل نیسان، یک مدل ب ام و و هفت مدل پورشه است اشکالاتی در گواهی محیط زیستی یافته و این شرکت‌ها را مجموعا ۶.۵ میلیارد وون (۵.۶ میلیون دلار) جریمه خواهد کرد.
یک مقام محیط زیست کره جنوبی که مسوول استانداردهای محیط زیستی خودرو است، اظهار کرد: نیسان و ب ام و در صورتی که این خطاها تایید شوند، می توانند درخواست تجدیدنظر کنند.
پورشه پیش از این وجود اشکال در اسناد گواهی را تایید کرده و فروش چهار مدل از هفت مدل این خودروساز متوقف شده است.
وزارت محیط زیست کره جنوبی در ماه اوت فروش ۸۰ مدل فولکس واگن را ممنوع اعلام کرد و این شرکت را به دلیل جعل سند در مورد سطح آلایندگی صوتی موتور، بهینه‌گیری مصرف سوخت و آلایندگی ۱۶ میلیون دلار جریمه کرد.
این رسوایی به شهرت فولکس واگن در کره جنوبی لطمه زده و فروش این خودروساز آلمانی درنیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد کاهش یافته است.
براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، خودروسازان خارجی به ویژه برندهای آلمانی مانند فولکس واگن به‌طور مستمر حضورشان در بازار خودروی کره جنوبی را که مدت‌ها تحت نفوذ غول خودروسازی هیوندا و شرکت تابعه‌اش کیا بود، گسترش داده اند.
خودروهای خارجی حدود ۱۵ درصد از کل فروش بازار خودروی کره جنوبی در سال گذشته را تشکیل دادند که بالاتر از ۱۰ درصد در سال ۲۰۱۲ بود.

3 دیدگاه

 1. sunmartin | آذر 12, 1395 | لینک نظر

  باز هم صحبت های دایی جان ناپلئونی برخی کاربران شروع شد تا کی میخواهید با این تفکرات ایدوئولوژیستی و عوام فریبی در تاری که خود تنیدید گرفتار شوید کدام مافیا کدام انحصار در کشوری که بالاترین نرخ دست یابی به سرعت اینترنت را برای مرمانش به ارمغان آورده و دو محصول کیا هیوندای این کشور در سایر ممالک اروپایی و آمربکایی اسم و رسمی برای خود و کسور کره جنوبی دست و پا کرده اند صنایع سامسونگ به بزرگترین غول الکترونبکی جهان و سپس الجی به شرکتی پیشرو و تکنولوژی ساز در این زمینه مبدل سده کره جنوبی اقتصاد آزادی دارد و جزو قرار داد fatf و wto است کشوری که مردم و خریداران در آن دست باز و انتخاب های فراوانی براب انواع خرید خوددوها با برندهای اروپایب و آمریکایی و آسیایی دارند
  در این کشور رقابت صحیح حرف اول را میزند و بسیار هم کار خوبی انجام داده که سعی در آزمایش فتی برای صحت و سقم ادعای کارخانه های بززرگ انجام داده است

 2. said | آذر 10, 1395 | لینک نظر

  مافیای کیا هیوندای کمر به تخریب سایر بندها بسته اند.بالاخره بازار انحصاری کره را در دست دارند و رفتاری نزدیک به اشغال سازان وطنی خودمون را کم وبیش بروز میدهند.حالا هم با افزایش فروش برندهای خارجی شروع به سم پاشی کرده اند.وگرنه نیسان وبی ام و در هیچ بازار دیگری به تقلب متهم نشدند

  • در پاسخ به: said

   محمدی | آذر 10, 1395 | لینک نظر

   صحبت شما رو قبول ندارم
   کره جنوبی یک کشور پیشرفته هستش اگر مافیایی در کار بود اتحادیه کارگران این همه در خود هیوندای اعتصاب نمی کردن که هیوندای سالانه به خاطر همون اعتصابات ضرر کنه و همون کارگران دوباره می رن سر کار بدون هیچ مشکلی