ترمز خودکار سوبارو، بهتر از ولوو و مرسدس بنز

سهیل زنگنه | سه شنبه، ۹ مهر ۱۳۹۲ | 1 نظر

تکنولوژی ترمز خودکار سوبارو توانست در تست پرهیز از تصادف نتیجه بهتری نسبت به خودروهای گرانتر چون ولوو و مرسدس بنز بدست آورد.

موسسه امنیت بزرگراه های آمریکا 74 دستگاه SUV با سایز متوسط را به چالش کشیده است تا موثرترین سیستم جلوگیری از تصادف را تعیین کند. این موسسه خودروها را در دو سرعت 19 کیلومتر در ساعت، 40 کیلومتر در ساعت و تست کرده است و از این میان کادیلاک ATS و SRX، مرسدس بنز C کلاس، سوبارو Legacy و Outback، ولوو S60 و XC60 بهترین امتیاز ها را بدست آوردند.

اما سیستم بینایی سوبارو در هر دو مدل Legacy و Outback بهترین کارایی را از خود نشان داد و تنها خودرویی بود که بدون اصابت به خودروی ساختگی توقف کرد.

اگرچه مرسدس بنز C کلاس به سیستم Distronic Plus و Pre-Safe Brake مجهز شده است در هر دو سرعت به ماشین ساختگی اصابت کرد ولی آنقدر خوب بود که در هفت رتبه اول جای گیرد.

ولوو X60 که دارای سیستم امنیت شهری، هشدار تصادف، ترمز خودکار و تشخیص عابر پیاده است در بین این هفت خودرو بدترین واکنش را نشان داد و با سرعت 23 کیلومتر در ساعت به ماشین جلویی برخورد کرد.

رئیس بخش تحقیقات امنیت بزرگراه ها David Zuby گفت این آزمون جدید اطلاعاتی مستقل از شرایط خاص برای رانندگان محیا کرده است که قبلاً در دسترس نبود. وی ادامه داد:” سیستم جلوگیری از تصادف جلو میتواند 1000 دلار یا بیشتر به قیمت یک خودروی نو اضافه کند. رتبه بندی ما به مصرف کنندگان اجازه میدهد بدانند کدام سیستم کمتر هزینه اضافه روی دستشان خواهد گذاشت.”

سوبارو اولین خودروسازی است که در سیستم بینایی خود از تکنولوژی Stereo Camera برای تشخیص اجسام استفاده میکند. این سیستم که در سال 2008 معذفی شده است هم اکنون بر روی مدل های Legacy و Outback نصب شده است.

subaru-eyesight

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. رضا | مهر 18, 1392 | لینک نظر

    به این میگن ایمنی.