نسل بعدی BMW M5 و M6 چهار چرخ متحرک خواهد بود

تیم تحریریه | یکشنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۲

 

سهیل زنگنه: چند سالی است که شایعاتی در مورد چهار چرخ متحرک شدن ب ام و، M5 و M6 شنیده می شوند، البته این شایعات تا به حال به واقعیت نزدیک نشده بود. اما رئیس بخش POWER M ب ام و، دکتر فردریش زیچه اعلام کرده است که کمپانی در حال کار بر روی تکنولوژی چهار چرخ متحرک برای BMW M5 و M6 های آینده است.

رقبای این خودرو مانند مرسدس بنز AMG و آئودی RS در حال حاضر به صورت چهار چرخ متحرک نیز عرضه می شوند و به نظر میرسد از این بابت BMW باید بیشتر عجله کند اما تا تولید ب ام و M5 و M6 چهار چرخ متحرک سال ها تولید خواهد کشید. انتظار میرود اولین مدل M5 با این تکنولوژی در سال 2016 یا 2017 عرضه شود.

دکتر زیچه درباره ی استفاده از این تکنولوژی در M3 و M4 میگوید که این دو سری هیچوقت از دیفرانسیل عقب فاصله نخواهند گرفت زیرا در حال حاضر عملکردی فوق العاده دارند.از این رو به نظر می رسد، دلیل تغییر نگرش ب ام و نسبت به نحوه انتقال نیرو M5/6 به قدرت بیش از 550 اسب بخاری این مدل ها مربوط باشد که بیش از 100 اسب بخار از مدل های M3/4 بیشتر است و از همین رو، تایرهای عقب نمی توانند چسبندگی کافی برای انتقال چنین نیرو عظیمی را به سطح مسیر فراهم آورند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه