کوبا بهشت خودروهای کلاسیک جهان

تیم تحریریه | چهارشنبه، ۸ دی ۱۳۹۵ | 3 نظر

با درگذشت فیدل کاسترو،رهبر انقلابی کوبا خیلی‌ها نظرشان به این کشور بار دیگر جلب شد. برای دوستداران خودرو اما کوبا کشوری معمولی نیست. در خیابان‌های شهرهای مختلف کوبا از جمله هاوانا،پایتخت این کشور می‌توان خودروهایی کلاسیک را دید که هنوز در حال رفت و آمد هستند

کوبا کشوری است که بیشترین خودروهای قدیمی جهان در خیابانهای آن تردد دارند. رهبر مرحوم کوبا پس از به قدرت رسیدن و پیروزی انقلابش در سال 1959 ورود کلیه محصولات خارجی را به این کشور ممنوع اعلام کرد. چند سال پیش فیدل کاسترو اعلام کرد: این خودروهای قدیمی بخشی از هویت ملی کوبا است و نمی‌توان آنها را از کوبا خارج کرد. چند سال پیش فیدل کاسترو اعلام کرد: این خودروهای قدیمی بخشی از هویت ملی کوبا است و نمی‌توان آنها را از کوبا خارج کرد.

حتی تا قبل از سال 2011 شهروندان کوبا نمی توانستند خودروهایی که بعد از پیروزی انقلاب یعنی سال 1959 وارد کرده بودند را خرید و فروش کنند. بعد از سال 2011 خرید و فروش این گونه خودروها آزاد شد ولی با کسب مجوز مربوطه از دولت، که شرایط را بدتر کرد.

 

 

 

 

 

 

1
از سراسر وب
پیشنهاد از

3 دیدگاه

 1. با درود
  برای قسمت های موتور گیربکس وغیره از اتوموبیل های روسی استفاده می کنند و قطعات بدنه را بصورت دستی می سازند
  با سپاس دوستدار شما
  اما کیت رویس

 2. سعید | دی 9, 1395 | لینک نظر

  لوازم این ماشین ها پیدا میشه اونجا؟

 3. Amin | دی 9, 1395 | لینک نظر

  اونا بفهمن ایران هنوز داره پراید و وانت پیکان و نیسان تولید میکنه،فسیل بازی و کلاسیک سواری رو میزارن کنار میرن خر و گاو سوار میشن!!!!!!بازم پرچم ایران بالاس.زنده باد فسیل ساز و فسیل سوار!!!!!!