بی.ام‌.و آلپینا D3 دو توربو، سریع‌ترین خودروی دیزلی جهان

تیم تحریریه | پنجشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۲ | 1 نظر

بی.ام‌.و آلپینا D3 دو توربو، سریع‌ترین خودروی دیزلی جهان
امتیاز بدهید

شرکت خودروسازی آلپینا با همکاری بی.ام.و آلمان از محصول جدیدی رونمایی کرده که با حداکثر سرعت 278 کیلومتر بر ساعت، سریع‌ترین خودروی دیزلی حال حاضر دنیا محسوب می‌شود.

ﺑﺮﺍﻯ ﺩﻭﺳت‌دﺍﺭﺍﻥ ﺧـﻮﺩﺭﻭ، ناﻡ ﺍﻳﺎﻟﺖ ﺑﺎﻭﺍﺭﻳﺎﻯ ﺁﻟﻤﺎن بدون شک ﻳـﺎﺩﺁﻭﺭ ﻳﻜﻰ ﺍﺯ ﺑﺮﺗﺮﻳـﻦ ﺧﻮﺩﺭﻭﺳـﺎﺯﺍﻥ ﺟﻬﺎﻥ است: بی.ام.و. ﺍﻣﺎ ﻳﻜـﻰ ﺩﻳﮕﺮ ﺍﺯ ﻣﻌﺮﻭﻑ‌ﺗﺮﻳﻦ ﺧﻮﺩﺭﻭﺳﺎﺯﺍﻥ ﻛﻮﭼﻚ ژﺭﻣﻦﻫﺎ نیز در این ایالت قرار دارد که ﺗﻮﻟﻴﺪﺍﺕ ﺍﺭﺗﻘﺎﻯ ﻳﺎﻓﺘﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮ ﭘﺎﻳﻪ ﻣﺪﻝﻫﺎﻯ ﺗﻮﻟﻴﺪﻯ بی.ام.و ﺭﻭﺍﻧﻪ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻣﻰﻛﻨﺪ: شرکت خودروسازی آلپینا.

alpinabmwd3bi-turbo-4

این شرکت به تازگی از محصول جدید به نام D3 Bi-Turbo رونمایی کرده؛ خودرویی که بر پایه خودروهای سدان سری BMW 3 تولید شده است. شتاب‌گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت این خودو 4.6 ثانیه طول می‌کشد و حداکثر سرعت آن نیز به 278 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. به گفته مسئولان آلپینا، این خودروی ارتقا یافته سریع‌ترین خودروی دیزلی حال حاضر دنیا محسوب می‌شود.

alpinabmwd3bi-turbo-2

از نظر اقتصادی، این خودرو کاملا به صرفه است: مصرف این خودرو تنها 3.5 لیتر در هر 100 کیلومتر است که عددی ایده‌آل برای این خودرو محسوب می‌شود. همچنین انتشار تنها 139 گرم گاز دی‌اکسید کربن به ازای هر کیلومتر، آن را به خودرویی نسبتا دوستدار محیط‌ زیست تبدیل می‌کند.

برای بهینه‌سازی موتور شش سیلندر 3 لیتری توربو شارژر این خودرو، آلپینا همچنین به جای استفاده از یک توربو شارژر بزرگ، از دو توربو شارژر کوچک‌تر استفاده کرده است،  که در پی لَختی کمتر امکان واکنش سریع‌تر را فراهم می‌آورد. همچنین با بهینه‌سازی مصرف هوا، نصب اینترکولر بزرگ‌تر، اگزوز چهارقلو و سیستم اگزوز اسپرت، قدرت این خودرو به 350 اسب بخار و گشتاور آن را به 700 نیوتن‌متر رسیده است.

alpinabmwd3bi-turbo-0

   برای آنکه بتوان از این قدرت و گشتاور بالا سواری نرم و راحتی گرفت، و همچنین ثبات بیشتری به خودرو در سرعت‌های بالا بخشید،برای استفاده از تمام این گشتاور، از یک گیربکس هشت سرعته سفارشی ساخت گروه زد اف بهره گرفته اند.

 مهندسان آلپینا از سیستم تعلیق اسپرت با فنرهای سفت‌تر، میله‌های ضد رول، ضربه‌گیر و کمک فنرهای الکترونیکی قابل تنظیم استفاده کرده‌اند. این شرکت همچنین با استفاده از کالیپرهای آلومینیومی و دیسک‌های 370 میلی‌متری در جلو و 345 میلی‌متری در عقب، نیروی ترمز خودرو را بهبود بخشیده‌‌اند.

تغییرات ظاهری خودرو چندان زیاد نیست. این تغییرات تنها شامل افزودن بالچه‌های (اسپویلر) جلو و عقب، رینگ‌های آلومینیومی 19 اینچی آلومینیومی و لاستیک‌های میشلن است. درون اتاق خودرو، تودوزی‌های تجملاتی، دورگیر فرمان چرمی، صندلی‌های اسپرت و لوگوهای ویژه آلپینا خودنمایی می‌کنند


1 دیدگاه

  1. Reza | مهر 28, 1392 | لینک نظر

    جالب یود مرسی