آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33

افشین خالدی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۲ | 836 نظر

آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33
4 رای - میانگین 3

آزمایش: افشین خالدی- نریمان اصغریان  عکس: احسان شمس نیا – صبا سادات حقی

تب ورود خودروهای چینی به کشور بالا گرفته، عدم وجود تنوع در محصولات داخلی بهانه ای برای ورود خودروهای ارزان قیمت چینی شده. خودروهایی با برندهای جدید که مردم به صورت محدود با آنها آشنایی دارند، بسیاری از افرادی که این خودروها را می خرند خود را فردی ریسک پذیر معرفی می کنند.

اما واقعا این خودروها چقدر ارزش خرید دارند؟ شاسی بلندسازی یک سگمنت سخت در بین سازندگان خودرو است. چینی ها هم با وجود اینکه تجربه زیادی در خودروسازی ندارند به سرعت به سمت شاسی بلند رفته اند و با همان سرعت در حال نفوذ به بازار کشورمان هستند. در این مقاله با  آزمایش دو خودروی ام وی ام X33 و لیفان X60  سعی در شناسایی توانایی های این دو خودروی چینی داریم.

 

X33 VS X60 1+

طراحی

ام وی ام X33 یا همان چری تیگو حدود دو سال است که مهمان ایرانی هاست. با ظاهر آن آشنایی داریم، خودرویی که بی شباهت به ویتارا نیست، نمی توان به این راحتی به آن نمره قبولی داد. پیش از آنکه به طراحی کلی خودرو بپردازید فواصل بین برخی قطعات در ظاهر نظر را به خود جلب می کند. ابتدا تصور می شود با خطای مونتاژ روبرو هستید اما کمی دقت مشخص می شود اشکال از طراحی قطعات است جایی که فضای زیادی بین در عقب و گلگیر به وجود آمده از نمای پهلو ضربه سنگینی به طراحی خودرو زده است.

در ادامه اگر به جلوی خودرو بروید شاهد همین فضا به شیوه ای غیر حرفه ای تر در محل بسته شده درب موتور هستید به نحوی که تصویر می شود خودرو در آن ناحیه ضربه  خورده است . البته با وجود اشکال در طراحی قطعات در حالت کلی هماهنگی فرمی مناسبی بین 3 جهت خودرو می توان دریافت کرد.

img_2310

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد. به سختی می توان اشکال طراحی قطعاتی در آن پیدا کرد ،به غیر از فضای ایجاد شده بین درب موتور و چراغها که مرتبا به شما این احساس را القا می کند که درب موتور باز است در مابقی قسمتها، قطعات به خوبی ساخته و پرداخته و مونتاژ شده اند. در حالت کلی ظاهر لیفان X60 با طراحی به روز تر که دماغه آن به نوعی به نظر تغییر یافته سانتافه است در قیاس با رقیب خود یعنی ایکس 33 بسیار چشم نواز تر است.

X33 VS X60 X60 (25)

فضای داخلی

با ایکس 33 شروع می کنیم، پس از ورود به کابین این خودرو با انبوهی از قطعات بسیار بی کیفیت پلاستیکی روبرو می شوید که شاید به سختی در خودروهای بسیار ارزان قیمت ایرانی هم نمونه آن را دیده باشید. موقعیت سواری ایکس 33 علیرغم صندلی های کوچک آن وضعیت بدی ندارد اما توقع یک صندلی با کیفیت و ارگونومیک را نداشته باشید. با توجه به ارتفاع آن راننده تسلط خوبی بر روی جاده دارد،آینه ها به اندازه کافی بزرگ هستند و دید عقب راننده هم متناسب است.

صندلی های عقب برای ایجاد فضای بار بیشتر به صورت خوابیده در می آیند ولی با توجه به نوع طراحی به صورت یک دست نخواهد شد و برای حمل اجسام یک تکه بزرگ وضعیت مناسبی ندارد. در دسترس بودن ادوات داخلی با توجه به سادگی کنسول خوب است و راننده می تواند در حین رانندگی به همه چیز دسترسی داشته باشد.

X33 VS X60 X33 (27)

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد، پس از ورود به خودرو شما به یاد خودروهای ژاپنی خصوصا تویوتا راو4 می اندازد، البته بدون در نظر گرفتن کیفیت. فضای داخلی خودرو نسبت به ایکس 33 بسیار ظریف تر و با کیفیت تر است و مشخص است لیفان قصد داشته حداقل ها را در این خودرو رعایت کند اگر چه به رقبای ژاپنی و کره ای خود نزدیک نمی شود ولی نسبت به هم وطن رقیب خود چند پله بالاتر است و می تواند بازه قیمتی خود را توجیح کند.

رو دری ها با چرم مصنوعی دوخت و تزئین شده اند و جنس داشبورد از مواد نرم و براق است. کیلومتر شماره به صورت دیجیتالی است و با وجود اینکه از نظر زیبایی چندان بد به نظر نمی رسد اما راننده نیاز به دقت بیشتری برای خواندن سرعت دارد، صندلی های عقب لیفان بر خلاف ایکس 33 به صورت کامل با کف فضای بار هم سطح می شوند در نتیجه فضای مناسبی برای جابجایی  وسائل به وجود می آید.

صندلی های عقب لیفان به صورت پله ای به عقب می خوابند در حالیکه در ایکس 33 این قابلیت وجود ندارد، ایکس 33 قابلیت عقب رفتن صندلی را برای داشتن فضای پای بیشتر دارد که البته باز هم نمی تواند به فضای پای لیفان در حالت عادی دست پیدا کند. از دیگر برتری های لیفان در فضای داخلی می توان به سانروف بزرگتر، فضای بار بیشتر، سیستم صوتی بهتر، تسلط بیشتر بر جاده اشاره کرد.

X33 VS X60 X60 (34)

رانندگی

با استارت ایکس 33 و لیفان X60  تفاوتی در حین استارت دو خودرو ملاحظه نشده و  به راحتی استارت می خورند ، با توجه به عایق بندی بهتر X60 نفوذ صدا به داخل این خودرو کمتر از ایکس 33 است. در حرکت نیز این عایق بندی بیشتر به چشم می آید. در حالت درجا اگر بخواهید دور موتور در ایکس 33 بالا ببرید ابتدا کمی احساس خطر به شما دست پیدا می دهد، از آن جهت که عملکرد موتور هارشینگ شدیدی دارد این وضعیت در لیفان بسیار بهتر است.

حین رانندگی فرمان دو خودرو تیز است و حس خاصی را به راننده منتقل نمی کند. در ترمزگیری شدید X60  واکنش بسیار خوبی نشان می دهد و می توان به آن اعتماد کرد چیزی در ایکس 33 هم به صورت خفیف تر وجود دارد. دو خودرو از صدای گیربکس رنج می برند، ایکس 33 صدای زوزه مالکین را آزرده کرده و در لیفان صدای ناهنجاری که برخی اوقات منجر به تعویض گیربکس توسط نمایندگی شده مالک را دچار دردسر کرده است.

با وجود آنکه فاصله بین دو محور لیفان بیشتر از ایکس 33 است اما این لیفان است که به دلیل شاسی بهتر قدرت مانور پذیری خود را به ایکس 33 دیکته می کند، از دلایل دیگر وجود استرس بار در لیفان و سیستم تعلیق با کیفیت تر است. عبور از سرعت گیر ها با لیفان راحت تر است و احساس خطر کمتری به شما دست پیدا می کند. از نظر مصرف سوخت دو خودرو با توجه به قدرت موتور در وضعیت خوبی قرار دارند و هر دو خودرو با توجه به شرایط رانندگی و تعداد سرنشین در سیکل ترکیبی در بین 8 الی 9 لیتر مصرف سوخت دارند.

در بخش امکانات هر دو خودرو به سانروف مجهز هستند و صندلی های دو خودرو نیز از نوع چرم می باشد. تهویه دو خودرو از نوع دستی است. ایکس 33به گرم کن صندلی جلو نیز تجهیز شده است. از نظر امکانات ایمنی دو خودر مجهز به دو ایربگ برای سرنشینان جلو، سیستم ترمز ضد قفل و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD هستند.

X33 VS X60 X60 (23)

تست تصادف

ام وی ام ایکس 33 توسط موسسه ایمنی استرالیا مورد آزمایش قرار گرفته که نتیجه بسیار ضعیف دو ستاره را دریافت نموده، در توضیحی که موسسه ایمنی استرالیا در مورد خودرو ارائه کرده به بدنه بسیار ضعیف خودرو اشاره نموده و خاطر نشان کرده ضربات شدیدی  به پا ، دست و سینه آدمک های تست وارد شده است. لازم به ذکر است کمپانی چری حاضر به ارائه خودرو به موسسه ایمنی استرالیا جهت ادامه تست تصادف برای برخورد از پهلو به بهانه فراخوان نشده است، در نتیجه این موسسه فقط برخورد از جلو را مورد آزمایش قرار داده است. اما لیفان فقط توسط موسسه ایمنی چین مورد آزمایش قرار گرفته و توانسته 4 ستاره را از آن تست برای خود بدست بیاورد اما با توجه به آنکه استاندارد تست در چین با استاندارد تست استرالیا متفاوت است نمی توان در این مورد دو خودرو را با هم مقایسه نمود.

11

موتور، گیربکس، عملکرد

ام وی ام X33  و لیفان X60 از موتورهای 4 سیلندر 16 سوپاپ با حجمهای 2.0 و 1.8 لیتر بهره می برند. هر دو خودرو از سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ بهره مند هستند. قدرت و گشتاور X33 به ترتیب 6 اسب بخار و 14 نیوتن متر بیشتر از لیفان است. با احتساب وزن 1375 کیلوگرمی ام وی ام و 1330 کیلوگرمی لیفان نسبت نیرو به وزن این دو خودرو تقریبا برابر است. لازم به ذکر است که ام وی ام از دریچه گاز سیمی و لیفان از دریچه گاز برقی سود می برد و به همین خاطر با فشردن پدال گاز اندکی تاخیر در لیفان نسبت به ام وی ام احساس میشد. البته این تاخیر در حدی نیست که زیاد آزار دهنده باشد و کم کم به آن عادت می کنید.

از آنجایی که سایز رینگ و لاستیک این دو خودرو دقیقا یکسان می باشد می توان از این عامل در شتاب و کشش فاکتور گرفت و فقط به مقایسه میزان سبکی یا سنگینی ضرایب گیربکس ها پرداخت. پس از بررسی گیربکس دو خودرو و سنجش دور موتور با استفاده از دستگاه و خواندن سرعت دقیق از روی GPS اینطور مشخص شد که دنده های 1 و 2 و 3 و 4 در لیفان سبکتر از ام وی ام هستند ولی دنده 5 لیفان با اختلاف قابل توجهی سنگینتر از ام وی ام بود.

سرعت در دور 3000 در دنده های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 برای لیفان به ترتیب 27 و 45 و 64 و 87 و 98 و برای ام وی ام 24 و 44 و 63 و 84 و 106 بود.  متاسفانه به علت محدودیت زمانی فرصت تست کشش به صورت بغل به بغل میسر نشد ولی با توجه به ضرایب سنگینتر گیربکس ام وی ام و دریچه گاز سیمی و گشتاور بیشتر اینطور احساس میشد که در دورهای پایین در دنده های 1 تا 4 قویتر از لیفان عمل کند ولی با توجه به اختلاف زیاد در ضریب دنده 5 احتمالا برتری کشش در این دنده با لیفان است.

البته لیفان نیز با اینکه در دور 4200 به حداکثر گشتاور خود می رسد ولی در دورهای پایین انعطاف پذیری خوبی دارد و در رانندگی روزمره احساس کمبود کشش زیاد در آن احساس نمی شود که علت این امر علاوه بر تنفس خوب موتور در دورهای پایین (به لطف زمانبندی متغیر) تا حدی به خاطر شاتونهای بسیار بلند این موتور است که در تولید گشتاور مناسب در دور پایین موثر است.

IMG_2353

برای اینکه شتاب دو خودرو بهتر سنجیده شود تست شتاب توسط راننده یکسان انجام شد تا اثر مهارت راننده خنثی شود و تایم گیری با دستگاه مخصوص آغاز شد. اولین تست با X33 شروع شد. بار اول لانچ از حالت سکون با دور 4000 الی 4200 بررسی شد که به علت هرزگردی بیش از حد تایم خوبی به دست نیامد. بار دوم و سوم لانچ با دور موتور حدود 3800 انجام شد و برای اینکه هرز گردی به حداقل برسد به محض رها کردن کلاچ نباید پدال گاز را تخته کنید تا اندکی جلوی هرزگردی گرفته شود ، درست قبل از پایان هرزگردی پدال را تخته کنید و دنده ها را در دور 6000 تعویض کنید در نتیجه بهترین تایم ثبت می شود زیرا بعد از دور 6000 افت گشتاور شدید است و بالاتر بردن دور از 6000 سودی ندارد.

با اینکه درجه بندی ردلاین تا 6500 است ولی ام وی ام در دور حدود 6200 کات آف می کند. هنگام تایم گیری با لیفان مشخص می شود که این خودرو به علت برقی بودن دریچه گاز هنگام حرکت از حالت سکون دچار کپ زیادی می شود (مانند خودرویی که بدون خاموش کردن ESP بخواهد از حالت سکون لانچ کند) و باید مقداری با پدال کلاچ و گاز بازی کنید تا بتوانید این کپ را به حداقل برسانید.

دور موتور را به 4000 رسانده و کلاچ را رها کنید و بلافاصله پس از برطرف شدن کپ سریع پدال گاز را تا انتها فشار دهید و حرکت کنید. چون حداکثر توان لیفان در دور 6000 به دست می آید و در همین دور نیز کات آف می کند باید دنده ها دقیقا قبل از کات آف تعویض شوند تا توان موتور زیاد هدر نرود. البته باید دقت کافی داشته باشید تا موتور کات آف نکند در غیر این صورت تایم خوبی به دست نمی آید.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 296

با مقایسه تایمهای 0 تا 100 به دست آمده در جدول انتهای مقاله مشخص می شود که از حالت سکون لیفان با وجود کُپی که در ابتدای حرکت داشت 0.4 ثانیه زودتر از ام وی ام به سرعت 100 رسید.

اگر این کُپ در ابتدای حرکت از سکون وجود نداشت لیفان به راحتی می توانست تایمهای زیر 13.0 ثانیه را ثبت کند. با بررسی های انجام شده مشخص می شود این کپ بیشتر از حالت سکون وجود دارد و اگر شتابگیری در حال حرکت از سرعت 10 یا 20 در دنده 1 آغاز شود این کپ خیلی کمتر می شود و لیفان تواناییهای خود را بهتر نشان می دهد. تستها در دمای حدود 25 درجه و ارتفاع 1350 متر از سطح دریا انجام شد.

X33 VS X60 X60 (20)

ارزش

هم اکنون لیفان X60 در بازار در حدود 63 میلیون تومان قیمت دارد و توانست به عنوان خودروی برتر آزمایش امروز خود را معرفی کند اما قیمت  ام وی ام ایکس 33 در حدود 60 میلیون تومان است، متاسفانه با توجه اشکالات عمده و اساسی خودروی ایکس 33 نمی تواند نسبت به قیمت پرداختی خود را توجیه کند، این درحالیست علاوه بر ضعف های طراحی و ساختاری دارای اشکالات کیفی نیز می باشد. به طور مثال با وجود آنکه تنها یک سال از کارکرد ایکس 33 مورد آزمایش می گذشت عایق بندی زیر گلگیر در حال جدا شدن بود که می تواند به پوسیدگی زود رس بدنه بیانجامد، این قضیه به کمپانی مادر یعنی چری باز می گردد که نتوانسته خودرویی با کنترل کیفی قابل قبول عرضه کند. در آزمایشی مشابه که توسط یک نشریه روسی انجام شده بود نیز مشابه این مسئله گزارش شده کنترل این موراد برای یک خودروساز که مدعی جهانی شدن است نباید آنچنان دشوار می بود و جا دارد این کمپانی با شنیدن اشکالات دست به اصلاحات متناسبی در این زمینه بزند. در پایان ضمن تشکر از آقایان مهدی واعظی و فرشاد آتاکشی زاده توجه شما را به جدول امتیازات دو خودرو پس از آزمایش جلب می نمایم.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 090

لیفان

ام وی ام

نوع موتور

4 سیلندر خطی 16 سوپاپ DOHC

4 سیلندر  خطی 16 سوپاپ DOHC

حجم موتور

1794 سی سی

1971 سی سی

قطر سیلندر

79.0 میلی متر

83.5 میلی متر

کورس پیستون

91.5 ملی متر

90.0 ملی متر

نسبت تراکم

10.0 به یک

10.0 به یک

توان

133 اسب بخار در دور 6000

139 اسب بخار در دور 5750

گشتاور

168 نیوتن متر در دور 4200

182 نیوتن متر در دور 4300

ابعاد تایر

215/65/16

215/65/16

ضرایب گیربکس

دنده 1

اعلام نشده

3.583

دنده 2

————–

1.947

دنده 3

————–

1.379

دنده 4

————–

1.030

دنده 5

————–

0.821

ضریب دیفرانسیل

————–

4.313

وزن خالص

1330 کیلوگرم

1375 کیلوگرم

نسبت نیرو به وزن

100 اسب بخار برای هر تن

101 اسب بخار برای هر تن

شتاب صفر تا صد  (اندازه گیری شده با دستگاه)

13.2 ثانیه

13.6 ثانیه

صدای داخل کابین در حالت ایستاده و دور Idle

35 دسی بل

38 دسی بل

ظرفیت حمل بار

435 لیتر

405 لیتر

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 161

 

جدول امتیازات

ام وی ام X33

لیفان X60

میدان دید

7

8

سطح تجهیزات رفاهی

5

5

سطح ایمنی و تجهیزات

3

5

فضای سرنشینان

6

7

ارگونومی

6

8

نفوذ صدا به کابین

6

8

مصرف سوخت

7

8

واکنش موتور

6

7

گیربکس

6

6

کیفیت رانندگی

6

7

مانور پذیری

6

7

ترمز

6

7

کیفیت ساخت

3

7

گارانتی

5

5

ارزش در برابر مبلغ

3

7

مجموع

81

102

 


836 دیدگاه

 1. جواد | آذر 13, 1392 | لینک نظر

  آقایون ، این یه مقایسه هست که هر طرف اون طرفداران خاص خودشو داره . نیازی نیست به خاطر برخی مسائل غیر مهم حرف های غیر منطقی بزنیم تا پشت بندش از دیگران پاسخ بشنویم . مثلا شخص من طرفدار هیچ کدام از این دو خودرو نیستم و این دلیلی بر بی احترامی بنده نسبت به دیگران نمیشه .

  لطفا اخلاق رو رعایت کنید .

  • در پاسخ به: جواد

   نوید | آذر 16, 1392 | لینک نظر

   در پایان تندیس اخلاق به اقا جواد تعلق میگیره

   ببخشید شما بچه کجایی

    

 2. ali | آذر 13, 1392 | لینک نظر

  هر دوشون اشغالن

  اخه دو تا ماشین چینی درجه 3 که نماد بی کیفیتی هستند هم اینقدر بحث و جدل داره

  • در پاسخ به: ali

   عطا | دی 1, 1392 | لینک نظر

   اشغالن نسبت به چی ماشین ایرانی و قیمتش  اخه قیمتش سه برابر پرایده و امکانات و کیفیتش چند برابره ده برابر پراید هم بیشتر  یا پژو ها و سمند ها  اخه اونا که همه اش شدن یدک قاچاق و اشغال چینی حد اقل این یدک برای برند خودش میسازه و برای تبلیغش هم شده کیفیتشو میبره بالا ولی خوب از ایرانخودرو و سایپا جایی بهتر گیر میاد که بنجول چینی و ایرانی بهش قالب کرد دو تا شرکتی که دولت پشتشونه و تا میتونن مردومو میچاپن بخدا کاری سوار بشی از پراید بهتره ولی مردم بیچاره  …

   اگه راست میکن چرا دوو سی یلو که داشت پزو رو نیست میکرد تعطیل کردن  چون با 405 هم قیمت بود ولی خیلی بالاتر  پژو حمایت دولت داشت و بازارو پر کردن ولی دوو مخالفت دولت رو داشت وتعطیلش کردن قصه درازه   همیشه خوبی از جهل شکست خورده

  • در پاسخ به: ali

   ناهید | تیر 10, 1393 | لینک نظر

   منم موندم کدومش بهتره . قابل توجه اونایی که تو سر مال میزنن و میگن ماشین چینی بده. من که فکر میکنم هرچی باشن بهتر از آشغالای تولید ایرانه. ماشین ایرانی صفر خریدم از روز اول درا و اتاقش صدای زر زر  و تق تق میداد. همه میگفتن این ماشین چبی بوده

 3. علی | آذر 10, 1392 | لینک نظر

  مرصی خیلی زحمت کشیدید خسته نباشید

 4. mohamad reza | آذر 9, 1392 | لینک نظر

  واقعا که مقایسه چرتی بود ام وی ام واقعا عالیه شما             ایکس60 اشقالترین و کند ترین شاسی بلند ایرانه

   

  • در پاسخ به: mohamad reza

   sima | آذر 9, 1392 | لینک نظر

   آشقال مهندس؟:-D !!!!!!

   • در پاسخ به: sima

    نوید | آذر 12, 1392 | لینک نظر

    این اقا محمدرضا اگر سواد میداشت که از ایکس33 تعریف نمیکرد

    شما برو یه ایکس 60از نزدیک ببین بعدش نظر بده

  • در پاسخ به: mohamad reza

   علي | شهریور 11, 1393 | لینک نظر

   واقعا اونجوري شتاب mvm از ليفان زياده

 5. Faramarz | آذر 5, 1392 | لینک نظر

  سلام.من با دو خودروي مورد تست رانندگي كردم وبنظرم عملكرد ام وي ام بهتر هستش در ضمن شتاب ام وي ام زير 13 ثانيه هستش.لطفا در تست هاتون دقت بيشتري داشته باشيد وانصاف رو رعايت كنيد.با تشكر

  • در پاسخ به: Faramarz

   هامان | آبان 14, 1393 | لینک نظر

   بله شما درست میگید ام وی ام خیلیییییییییییییییییییییی سرتر از لیفان یا همون لیوانه. این یارو فقط داره تبلیغات لیفان می کنه

 6. کیارش | آذر 1, 1392 | لینک نظر

  لیفان ایکس 60 از روبرو خنگ ترینه… در ضمن کدوم شاسی بلنده که زاپاسش پشت درب نییست آخه لیفان چه فکری کرده که موتور 1800 زده … بخریدو افسوس بخورید

  • در پاسخ به: کیارش

   فرهاد | آذر 2, 1392 | لینک نظر

   شما لندکروز رو احیانا هاچبک حساب میکنید دیگه؟ اخه نمونه فابریکش زاپاسش رو درب عقب نیست و زیر ماشینه همین فکر کنم کافی باشه

    

  • در پاسخ به: کیارش

   reza kahkeshan | آذر 2, 1392 | لینک نظر

   دوست عزیز زاپاس که ملاک نیست و در وراکروز ، توسان ، اسپرتیج و….در پشت خودرو نیست

  • در پاسخ به: کیارش

   نوید | آذر 12, 1392 | لینک نظر

    اخه داداش گلم شما بیا تو شهر ما چندتا شاسی بلند بهت نشون بدم که ببینی دیگه هیچ شرکتی زاپاس رو در عقب براش ملاک نیست

   از اخرین متدهای دنیا 30 سال عقبی

   • در پاسخ به: نوید

    mohammad zohary | بهمن 11, 1392 | لینک نظر

    تو مجله ماشین چند سال قبل مقاله ای خوندم که تحقیق شده از لحاظ ایمنی در تصادف های از پشت شاسی بلندهایی که لاستیک زاپاسشون پشت دره ایمنی شون کمتر از اوناییه که لاستیکشون تویه

   • در پاسخ به: نوید

    محمد | بهمن 18, 1393 | لینک نظر

    تويوتا پرادو بيشتر مدلهاي روزش هنوز لاسيك رو درب عقبه اينكه دليل بر به روزبودننيس هم شما و هم بنده دليلش رو ميدونيم چرا يعضي از مدلها زاپاسو رو درب ميزارن

  • در پاسخ به: کیارش

   هستی | اردیبهشت 14, 1393 | لینک نظر

   هیوندای توسان، قشقای سورنتوو…..اینا همشون شاسی بلندن ولی زاپاسشون نیست پشتشونا! شما یا نمیدونی ماشین چیه یا معنی شاسی بلندو درک نکردی یا کلا خوابی…لطفا اطلاعات ندارین نظر ندین

   • در پاسخ به: هستی

    علي | شهریور 11, 1393 | لینک نظر

    اخه شما لند كوروسو باليفان مقايسه ميكنيد تاير لند كوروز ليفانو ميخره ميفروشه اتفاقا از نظر امنيتي mvmx33خوبه چون تاير 50 درصد ضربرو ميگيره

  • در پاسخ به: کیارش

   reza | خرداد 2, 1393 | لینک نظر

   لکسوس RX 350

   پژو 2008 ,4008

   میتسوبیشی ASX

   …..

  • در پاسخ به: کیارش

   علی | مرداد 12, 1393 | لینک نظر

   خواهشا جو گیر نشید آخه مگه به تک دیفرانسیل هم میگن شاسی بلند!!؟

   • در پاسخ به: علی

    علي | شهریور 11, 1393 | لینک نظر

    بله ليفانم تك دفرانسيل در حق mvmخيلي بد ميگين انصافا اونجوري نيس من خودم mvmx33دارم باسرعت 200 تارفتم ولي فاميلمون ليفان داره خودم تخته گاز رفتم از 180 بالا نميره

   • در پاسخ به: علی

    محمد | بهمن 18, 1393 | لینک نظر

    اره علي جان خيلي از شركتا ي خودرو سازي suv تك دف ميزنن به اصطلاح اين ماشينها mini suv هستن

 7. پیام | آبان 23, 1392 | لینک نظر

  سلام من 2 سال بود که داشتم کیفییتش خوب بود ولی موتور ام وی ام 2000 است ولی لیفان 1800 است واسه یه ماشین شاسی بلند 1800 خیلی کمه چه جوری می خواد سر بالایی بکشه من با ام وی ام 200تا رفتم ولی لیفان نتونسم180 بیشتر برم درسته قشنگه لیفان ولی موتورش خیلی ضعیف من با ام وی ام  تو کورس از ویتارا هم بردم .به نظر من ام وی ام خیلی بهتر از لیفان

  • در پاسخ به: پیام

   Tohid | بهمن 23, 1392 | لینک نظر

   منم با سمند يه تويوتا كمري بردم منتها چه جوري تو يك خيابان تنگ ١٤٠ تا پر كردم ديگه رفيقم جرعت نكرد 

  • در پاسخ به: پیام

   حمید | اسفند 10, 1392 | لینک نظر

   سلام پیلام مطمینی با ویتارا کورس گذاشتی؟!!!!!شاید سوزکی بی تایر بوده!!!!!

 8. محمدجواد | آبان 20, 1392 | لینک نظر

  سلام واقعا عالی بود اگه میتونید مقایسه 620 و530 رو هم انجام بدید

 9. بهروز | آبان 17, 1392 | لینک نظر

  برید خدا رو شکر کنید که جلو تولید ام وی ام ایکس 313 رو گرفتن وگرنه چه فاجعه ای به راه می افتاد

 10. عباس | آبان 16, 1392 | لینک نظر

  واقعا عالی بود بین این 2ماشین مونده بودم دمتون گرم وخسته نباشید

 11. ramin | آبان 15, 1392 | لینک نظر

  Tahvil mehria age gereftin + age nagereftin – i

 12. محمد | آبان 12, 1392 | لینک نظر

  لطفا در بررسی بیشتر دقت فرمایید هردو خودرو ازسیستم گاز برقی برخوردار هستند حتما شرکت کرمان موتوربه شما یکدستگاه ایکسس 60 داده هدیه که اینقدر توسر ایکس 33 زدید

  • در پاسخ به: محمد

   مرتضی ح | دی 29, 1392 | لینک نظر

   تست هایی را که انجام داده اید علمی نبوده خودم تست موتور و سرعت این دو ماشین را دیدم چطور شما موتور 2000 را موتور 1800 را تو یه تست مساوی دیدید برای تبلیغ یه ماشین راه بهتری هم هست

 13. ramin | آبان 9, 1392 | لینک نظر

  کنترل از روی فرمونو همه x60ها دارن؟مانیتورو دوربینو… قیمتشون چقدره و کجا نصب میکنن؟

 14. مسعود | آبان 8, 1392 | لینک نظر

  اگر تست خودورهای چینی بازار ایران رو بیشتر انجام بدید واقعا عالی میشه. چون این خودروها به عنوان یکی از گزینه های نسبتا  اصلی خریداران متوسط مطرح هستن. مثلا خودروهای جیلی یا جک 

  خیلی ممنون

 15. Parazit | آبان 7, 1392 | لینک نظر

  سلام. مثل همیشه عالی

  ای کاش تست کشش دنده های این دو هموطن خارجکی رو هم فیلم برداری و آپلود می کردید تا عملکرد شتابشون رو

  هم می دیدیم

  بازم ممنون

 16. arsalan | آبان 7, 1392 | لینک نظر

  من قصد خرید ایکس 33 داشتم اما 2روز قبلش سایت شما رو پیدا کردم ونظرم کاملا عوض شد چون منم بین این 2تا ماشین گیر کرده بودم اما هیچ سایتی به این خوبی منو قانع نکرد ..واقعا ممنونم و خسته نباشید

 17. Me | آبان 4, 1392 | لینک نظر

  واقعا چرا اينقدر x33 رو بد معرفي کرديد؟

  من x33 دارم خودم خيلي بهتر از اين چيزيه که دربارش گفتيد

  در ضمن ماشين مورد ازماشيتون خيلي داغونش کردن چرا با يه جديدترش تست نگرفتين؟

 18. ramiiiin | آبان 2, 1392 | لینک نظر

  سلام از تحویل مهریا x60کسی ماشینشو گرفته؟

 19. سها | مهر 30, 1392 | لینک نظر

  خیلی جالبه ا شانس ما فقط ایکس 60 ارزون شد بقیه ماشینا گرون ترم شده واقعا جای سوال داره اونوختی که من ایکس 60 رو 76 خریدم جیلی 52 تومن بوده چجوری الان جیلی 64 65 ایکس 60 هم همون قد.. گند بزنن این مملکتو که هیچیش صاحاب نداره این همه اتفاق میفته هیچیه هیچی!!!1

   

  • در پاسخ به: سها

   mohsen | آذر 24, 1392 | لینک نظر

   شانس بد شماست واقعا. 🙁 جیلی چون خوب در اومد گرون شد. لیفانم برای رقابت با ام وی ام ارزون کرد و الان دیگه هیچکی ام وی ام نمیخره تا لیفان خوشگال تر و بهتر هست.

   • در پاسخ به: mohsen

    رامبد | اسفند 7, 1392 | لینک نظر

    اگر خوب دراومدن ماشین چینی اینجوریه که یه وری راه بره و بکشه به یه سمت مابقی ایراداتشم هیچ دیگه ببین اونائی که خوب در نیومدن چجورین.تفاوتشون فقط تبلیغات است و والسلام.

 20. سها | مهر 29, 1392 | لینک نظر

  جای بسیار تاسف داره من ایکس 60 رو 5 ماهه قبل خریدم 76 اونوقت الان کرمان موتور به همین راحتی و الکی قیمت رو انقد پایین میکشه … یعنی اختلاف قیمت اشغالی به نام ایکس 33 با ایکس 60 فقط 3 تومنه؟؟؟؟؟ تاسف اوره

  • در پاسخ به: سها

   رضا سعیدی | مهر 29, 1392 | لینک نظر

   بازار خودرو بدترین وضعیت بین بازارهای اجناس دیگه رو داره. باید همزمان با دلار و سکه نظارت شدیدی روی بازار خودرو هم می شد.

  • در پاسخ به: سها

   میلاد | دی 2, 1392 | لینک نظر

   تا تجربه ای باشه برای هم خودت و هم دیگران که 76میلیون به ماشین چینی ندهید.کلا بالای 40 تومن چینی بی معنیه.ضمنا یه نفر اشاره کرده که تولید ایکس33 متوقف شده.اگر این موضوع صحت داشته باشه کل اعتبار این تست زیر سئوال میره .دیگه خودتون میدونید چرا؟

  • در پاسخ به: سها

   مهدی | بهمن 15, 1392 | لینک نظر

   عزیز هر دو شون آشغاله اصلا نباید تفاوت قیمت داشته باشن یعنی مفتی بدن دست مردم تا آشغالاشو رو بذرن سرکوچه …ماشین چینی همماشین شد آخه

    

  • در پاسخ به: سها

   محمد | بهمن 18, 1393 | لینک نظر

   ايكس 60 هم اشغال بهتري نيس دوست عزيز فكر كردي سانتافه يا تويوتا راو فور سواري.؟

 21. سامان | مهر 27, 1392 | لینک نظر

  خیلی ممنون بسیار جامع و کامل بود.

  فقط یک پیشنهاد: مقایسه ای بین خودروهای mvm530 و لیفان 620 (1800) هم داشته باشید.

  با تشکر.

 22. رضا | مهر 27, 1392 | لینک نظر

  افشين خان و نريمان عزيز از زحمتي كه متقبل شديد بسيار سپاسگزارم. تست و توضيحات بسيار مكفي و جامعي بود.پيروز و سربلند باشيد

 23. ali | مهر 27, 1392 | لینک نظر

  مقایسه خیلی خوبی بود.ممنون که اینقدر وقت و انرژی صرف کردین

 24. کیارش | مهر 26, 1392 | لینک نظر

  با تشکر از دنده 6 متاسفانه ایکس 33 آفت بازار ایرانه

  • در پاسخ به: کیارش

   امیر | آبان 15, 1392 | لینک نظر

   متاسفانه خودرو های چینی آفت بازار ایران شدن

  • در پاسخ به: کیارش

   ایرانی | فروردین 3, 1393 | لینک نظر

   شما همین افت ندارید  ….ماشین به این بزرگی 1700می دونی چه فشاری به موتور وارد میشه 

 25. ahmad | مهر 26, 1392 | لینک نظر

  نریمان جان خسته نباشی ، مقاله خوبی بود ، موفق باشی

 26. imanrio | مهر 26, 1392 | لینک نظر

  با سلام فکر می کنم بهترین مقایسه ممکن بود که در ایران انجام شده. جای خالی کشش 60-100 با دنده 3 و 80-120 دنده 4 و 5 خالیه. عکسها هم عالی بود.

 27. Masoud Mohammadi | مهر 26, 1392 | لینک نظر

  با تشکر از دوستان که وقت گذاشتند و این تست هارو انجام دادند, همینطور دوستانی که بصورت مستقیم وغیر مستقیم دست اندر کار تهیه این گزارش بودند, همگی خسته نباشید, لازمه تا با تهیه این قبیل گزارشها و تستهای عملی تکلیف مصرف کننده جهت اتخاذ تصمیم مقتضی روشن بشه

 28. فرهاد | مهر 26, 1392 | لینک نظر

  بسیار عالی و جامع بود . مرسی

 29. reza kahkeshan | مهر 26, 1392 | لینک نظر

  افشین جان و نریمان عزیز بسیار مقایسۀ خوب و فنی بود و بسیاری از علاقه مندان مدتها بود که منتظر این تست بودند ضمنا از عکس های زیبایی که دوستان گرفته اند هم نمی توان گذشت

  • در پاسخ به: reza kahkeshan

   سعید | آذر 16, 1392 | لینک نظر

    اره خداییش دمشون گرم ؟؟؟!!!

    

  • در پاسخ به: reza kahkeshan

   فردین | اسفند 10, 1392 | لینک نظر

   دوستان یه نفر که تشکر میکنه بقیه با لایک و یا دیسلایک یا تشکر میکنند و یا تستو قبول ندارند دیگه نیازی نیست تا نیمه صفحه افراد بیان تشکر کنند.مثل اینکه درود و سلام فرستادن نصف مصاحبه ها به ما هم سرایت کرده.

 30. رضا سعیدی | مهر 26, 1392 | لینک نظر

  MVM X33= فاجعه خودروهای چینی در ایران

  • در پاسخ به: رضا سعیدی

   …… | اسفند 7, 1392 | لینک نظر

   تعجبه وقتی 2تا ماشین چینی رو با هم مقایسه میکنند و دیگران هم نظر میدن و یکیشو به گند میکش و یکیشو خوب هیچکس از طرفدارهای به گند کشیده شده نمیاد داد و بیداد کنه و به بقیه ناسزا بگه ولی وای به روزی که یه ایرانی به یه ماشین چینی بگه بالای چشمش ابروه هزار تا انگ بهش میچسبونن نکنه دوستان ملیتشونم عوض کردن!

  • در پاسخ به: رضا سعیدی

   بهروز | اردیبهشت 2, 1393 | لینک نظر

   ایکس 33  شاسی بلند بسیار خوبیه باید پشت فرمونش بشینی تا بفهمی

   • در پاسخ به: بهروز

    مهران | خرداد 16, 1393 | لینک نظر

    واقعا ایکس60 به مراتب و از جهات گوناگون سرتر از ایکس33 است. از مقایسه کاملتون ممنون

  • در پاسخ به: رضا سعیدی

   بهروز | اردیبهشت 19, 1393 | لینک نظر

   x60 = فاجعه

  • در پاسخ به: رضا سعیدی

   یاسر | تیر 19, 1393 | لینک نظر

   خبلی دلت خوشه ها / یادت رفته ماشینای به اصطلاح ایرانی که شما میفرمایید تمام قطعاتش از چین و با کیفیت خیلی پایین میاد و ایران تنها یه مونتاژ کننده خیلی بده .  اینو که دیگه خودشونم دارن میگن . خودرو ایرانی وجود نداره عزیزم .

  • در پاسخ به: رضا سعیدی

   رضا | آذر 21, 1393 | لینک نظر

   عزیزی که این ماشین هارو تست کردی مشخصا اطلاعات خودرویی شما زیر صفره چون هر کسی که پشت ماشی با پدال گاز برقی بشینه سریع متوجه میشه ، پس یا شما پشت فرمان ایکس 33 ننشستی و یا قصدت چیز دیگه ای هست ، کدوم ایکس 33 رو شما سوار شدی که پدال گازش سیمی بوده ؟ احیانا پراید سوار نشده بودی ؟همه ایکس 33 ها پدال گاز برقی دارن. شما سنسور کلاچ ایکس 33 رو قطع کن و بعد تست سرعت و شتاب بگیر تا بهتون ثابت بشه که تفاوت با ایکس 60 چقدر زیاده و اگر بخاین خودم به شخصه این کار رو براتون انجام میدم ، لطفا به منظور تخریب یک برند و بالا بردن برند دیگه دست به مقایسه و ثبت مطلب دور از واقعیت نزنین و نام و مطالب سایتتون رو زیر سوال نبرین

   • در پاسخ به: رضا

    ابراهیمی | اسفند 24, 1393 | لینک نظر

    واقعا متاسفم واسه متولی های مملکت که میرن این آشغال ها ی چینی رو وارد میکنن .
    و بد تر از اون مردم ساده لوحی که میرن پولشون رو بابت این آشغالها دور میریزن .
    و البته اولش به حرف هیچ کس گوش نمیدن که آقا نخر این ماشین رو . ولی بعد از یه سال متوجه اشتباهشون میشن.

  • در پاسخ به: رضا سعیدی

   مهدی | اسفند 4, 1393 | لینک نظر

   سلام
   به عکس های این دو خودرو اگر دقت کرده باشین متوجه خواهید شد ام وی ام ایکس 33 ای که ازش عکس گرفتن چقدر کثیفش کردن معلوم نیست چقدر گریس به صندلی ها و درش زدن تا اینقدر کثیف بشه تا فکر مردم رو خراب بکنن ……..
   در ضمن تمامی آماری که اینجا زدند الکیه ترمز ایکس33 طبق آخرین آمار در آلمان بهترین عملکرد رو دربین تمام ماشین های چینی داشته.
   جالبه همه دوستان لیفان x60رو با x33 مقایسه میکنن x33 محصول 2007 هستش تو دوره خودش ماشین خوبی نسبت به قیمتش بوده در حال حاضر هم از خیلی جهات از x60 سرتره از جمله قدرت و شتابش.و ترمز قوی این ماشین و جلو بندی اون .

   x33طراحی موتورش مال شرکت avl اتریشه .طراحی شاستیش مال شرکت لوتاس انگلیسه. وسیستم ترمز و abs ,ebdهم مال یه شرکت المانیه.اتاقش هم مشترکن مال چین و یه شرکت ایتالیاییه.(با سند میتونم اثبات کنم (در اینترنت موجوده میتونید سرچ کنید ببینید))

  • در پاسخ به: رضا سعیدی

   راننده new x33 cvt | اسفند 17, 1393 | لینک نظر

   شما که میگید فاجعه
   پس چرا مردم x33 رو نگه میدارن و x60 رو میفروشن ؟!!!

   آقایونی که میخان بخرن :
   شما برو تو سایت های فروش خودرو مث باما یا دیوار یا شیپور یا … ببین مدل همین سالی که توش هستید تعداد X60 چند برابر X33 هست
   این تست هایی که تو سایتها میزنن اصلا ملاک نیست … فقط نظر واقعی رو دارندگان و فروشندگان پشیمون شده از خرید باید بدهند
   و
   الان لیفان بازنده واقعی مقایسه هاست !

   لطفا بررسی کنید تا فریب نخورید!

   اگر نظرم ثبت نشه دیگه هرگز این سایت رو نمیخونم

  • در پاسخ به: رضا سعیدی

   راننده new x33 cvt | اسفند 17, 1393 | لینک نظر

   شما که میگید فاجعه

   پس چرا مردم x33 رو نگه میدارن و x60 رو میفروشن ؟!!!

   آقایونی که میخان بخرن :
   شما برو تو سایت های فروش خودرو مث باما یا دیوار یا شیپور یا …
   ببین مدل همین سالی که توش هستید تعداد X60 چند برابر X33 هست برای فروش !!

   این تست هایی که تو سایتها میزنن اصلا ملاک نیست … فقط
   نظر واقعی رو دارندگان و فروشندگان پشیمون شده از خرید باید بدهند
   و
   الان لیفان بازنده واقعی مقایسه هاست !

   حالا شما X33 new CVT رو داشته باشید که اصلا قابل مقایسه نیست با لیفان

   لطفا بررسی کنید تا فریب نخورید!

   • در پاسخ به: راننده new x33 cvt

    رويا | اردیبهشت 16, 1394 | لینک نظر

    بايد پرسيد شركت ليفان چقدر به نويسنده داده تا اينقدر يك ماشين رو بالا ببره ! واقعا جاي تاسف داره كه اينقدر يك طرفه قضاوت شده ، حتي عكسهايي كه از داخل اتاق x60 گرفته شده بسيار متفاوت با همتاي خودش هست . شما مي توانيد در مورد x33 تستهاي آن را در سايتهاي خارجي ببينيد و با x60 كه تازه به بازار آمده مقايسه كنيد . شما بفرمائيد كه قيافه x60 از چند تا ماشين وام گرفته ؟ داخل اتاق x60 نسبت به x33 بسيار ساده است و بعد نويسنده نوشته آدم رو ياد تويوتا مي ندازه !من پارس دارم اما هم ـ33 x رو تست كردم و هم اون x60 رو . اينقد ر يك طرفه به قاضي نرويد و به قول دوستمون فريب نخوريد . x33 امتحانش رو در ايران و چندين كشور خارجي پس داده اما x60 چي ؟!
    سواري x33 با x 60 قابل مقايسه هست ، فقط به يك سري آمار و اطلاعات روي كاغذ اكتفا نفرمائيد . تست تصادف x33 و x60 رو در دو كشور متفاوت و شرايط متفاوت با هم مقايسه مي كنيد و بعد جانبدارانه مي نويسيد x33 راضي به تست از پهلو نشد ؟! اين گزارش بوي بد تباني دارد !