آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33

افشین خالدی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۲ | 836 نظر

آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33
4 رای - میانگین 3

آزمایش: افشین خالدی- نریمان اصغریان  عکس: احسان شمس نیا – صبا سادات حقی

تب ورود خودروهای چینی به کشور بالا گرفته، عدم وجود تنوع در محصولات داخلی بهانه ای برای ورود خودروهای ارزان قیمت چینی شده. خودروهایی با برندهای جدید که مردم به صورت محدود با آنها آشنایی دارند، بسیاری از افرادی که این خودروها را می خرند خود را فردی ریسک پذیر معرفی می کنند.

اما واقعا این خودروها چقدر ارزش خرید دارند؟ شاسی بلندسازی یک سگمنت سخت در بین سازندگان خودرو است. چینی ها هم با وجود اینکه تجربه زیادی در خودروسازی ندارند به سرعت به سمت شاسی بلند رفته اند و با همان سرعت در حال نفوذ به بازار کشورمان هستند. در این مقاله با  آزمایش دو خودروی ام وی ام X33 و لیفان X60  سعی در شناسایی توانایی های این دو خودروی چینی داریم.

 

X33 VS X60 1+

طراحی

ام وی ام X33 یا همان چری تیگو حدود دو سال است که مهمان ایرانی هاست. با ظاهر آن آشنایی داریم، خودرویی که بی شباهت به ویتارا نیست، نمی توان به این راحتی به آن نمره قبولی داد. پیش از آنکه به طراحی کلی خودرو بپردازید فواصل بین برخی قطعات در ظاهر نظر را به خود جلب می کند. ابتدا تصور می شود با خطای مونتاژ روبرو هستید اما کمی دقت مشخص می شود اشکال از طراحی قطعات است جایی که فضای زیادی بین در عقب و گلگیر به وجود آمده از نمای پهلو ضربه سنگینی به طراحی خودرو زده است.

در ادامه اگر به جلوی خودرو بروید شاهد همین فضا به شیوه ای غیر حرفه ای تر در محل بسته شده درب موتور هستید به نحوی که تصویر می شود خودرو در آن ناحیه ضربه  خورده است . البته با وجود اشکال در طراحی قطعات در حالت کلی هماهنگی فرمی مناسبی بین 3 جهت خودرو می توان دریافت کرد.

img_2310

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد. به سختی می توان اشکال طراحی قطعاتی در آن پیدا کرد ،به غیر از فضای ایجاد شده بین درب موتور و چراغها که مرتبا به شما این احساس را القا می کند که درب موتور باز است در مابقی قسمتها، قطعات به خوبی ساخته و پرداخته و مونتاژ شده اند. در حالت کلی ظاهر لیفان X60 با طراحی به روز تر که دماغه آن به نوعی به نظر تغییر یافته سانتافه است در قیاس با رقیب خود یعنی ایکس 33 بسیار چشم نواز تر است.

X33 VS X60 X60 (25)

فضای داخلی

با ایکس 33 شروع می کنیم، پس از ورود به کابین این خودرو با انبوهی از قطعات بسیار بی کیفیت پلاستیکی روبرو می شوید که شاید به سختی در خودروهای بسیار ارزان قیمت ایرانی هم نمونه آن را دیده باشید. موقعیت سواری ایکس 33 علیرغم صندلی های کوچک آن وضعیت بدی ندارد اما توقع یک صندلی با کیفیت و ارگونومیک را نداشته باشید. با توجه به ارتفاع آن راننده تسلط خوبی بر روی جاده دارد،آینه ها به اندازه کافی بزرگ هستند و دید عقب راننده هم متناسب است.

صندلی های عقب برای ایجاد فضای بار بیشتر به صورت خوابیده در می آیند ولی با توجه به نوع طراحی به صورت یک دست نخواهد شد و برای حمل اجسام یک تکه بزرگ وضعیت مناسبی ندارد. در دسترس بودن ادوات داخلی با توجه به سادگی کنسول خوب است و راننده می تواند در حین رانندگی به همه چیز دسترسی داشته باشد.

X33 VS X60 X33 (27)

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد، پس از ورود به خودرو شما به یاد خودروهای ژاپنی خصوصا تویوتا راو4 می اندازد، البته بدون در نظر گرفتن کیفیت. فضای داخلی خودرو نسبت به ایکس 33 بسیار ظریف تر و با کیفیت تر است و مشخص است لیفان قصد داشته حداقل ها را در این خودرو رعایت کند اگر چه به رقبای ژاپنی و کره ای خود نزدیک نمی شود ولی نسبت به هم وطن رقیب خود چند پله بالاتر است و می تواند بازه قیمتی خود را توجیح کند.

رو دری ها با چرم مصنوعی دوخت و تزئین شده اند و جنس داشبورد از مواد نرم و براق است. کیلومتر شماره به صورت دیجیتالی است و با وجود اینکه از نظر زیبایی چندان بد به نظر نمی رسد اما راننده نیاز به دقت بیشتری برای خواندن سرعت دارد، صندلی های عقب لیفان بر خلاف ایکس 33 به صورت کامل با کف فضای بار هم سطح می شوند در نتیجه فضای مناسبی برای جابجایی  وسائل به وجود می آید.

صندلی های عقب لیفان به صورت پله ای به عقب می خوابند در حالیکه در ایکس 33 این قابلیت وجود ندارد، ایکس 33 قابلیت عقب رفتن صندلی را برای داشتن فضای پای بیشتر دارد که البته باز هم نمی تواند به فضای پای لیفان در حالت عادی دست پیدا کند. از دیگر برتری های لیفان در فضای داخلی می توان به سانروف بزرگتر، فضای بار بیشتر، سیستم صوتی بهتر، تسلط بیشتر بر جاده اشاره کرد.

X33 VS X60 X60 (34)

رانندگی

با استارت ایکس 33 و لیفان X60  تفاوتی در حین استارت دو خودرو ملاحظه نشده و  به راحتی استارت می خورند ، با توجه به عایق بندی بهتر X60 نفوذ صدا به داخل این خودرو کمتر از ایکس 33 است. در حرکت نیز این عایق بندی بیشتر به چشم می آید. در حالت درجا اگر بخواهید دور موتور در ایکس 33 بالا ببرید ابتدا کمی احساس خطر به شما دست پیدا می دهد، از آن جهت که عملکرد موتور هارشینگ شدیدی دارد این وضعیت در لیفان بسیار بهتر است.

حین رانندگی فرمان دو خودرو تیز است و حس خاصی را به راننده منتقل نمی کند. در ترمزگیری شدید X60  واکنش بسیار خوبی نشان می دهد و می توان به آن اعتماد کرد چیزی در ایکس 33 هم به صورت خفیف تر وجود دارد. دو خودرو از صدای گیربکس رنج می برند، ایکس 33 صدای زوزه مالکین را آزرده کرده و در لیفان صدای ناهنجاری که برخی اوقات منجر به تعویض گیربکس توسط نمایندگی شده مالک را دچار دردسر کرده است.

با وجود آنکه فاصله بین دو محور لیفان بیشتر از ایکس 33 است اما این لیفان است که به دلیل شاسی بهتر قدرت مانور پذیری خود را به ایکس 33 دیکته می کند، از دلایل دیگر وجود استرس بار در لیفان و سیستم تعلیق با کیفیت تر است. عبور از سرعت گیر ها با لیفان راحت تر است و احساس خطر کمتری به شما دست پیدا می کند. از نظر مصرف سوخت دو خودرو با توجه به قدرت موتور در وضعیت خوبی قرار دارند و هر دو خودرو با توجه به شرایط رانندگی و تعداد سرنشین در سیکل ترکیبی در بین 8 الی 9 لیتر مصرف سوخت دارند.

در بخش امکانات هر دو خودرو به سانروف مجهز هستند و صندلی های دو خودرو نیز از نوع چرم می باشد. تهویه دو خودرو از نوع دستی است. ایکس 33به گرم کن صندلی جلو نیز تجهیز شده است. از نظر امکانات ایمنی دو خودر مجهز به دو ایربگ برای سرنشینان جلو، سیستم ترمز ضد قفل و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD هستند.

X33 VS X60 X60 (23)

تست تصادف

ام وی ام ایکس 33 توسط موسسه ایمنی استرالیا مورد آزمایش قرار گرفته که نتیجه بسیار ضعیف دو ستاره را دریافت نموده، در توضیحی که موسسه ایمنی استرالیا در مورد خودرو ارائه کرده به بدنه بسیار ضعیف خودرو اشاره نموده و خاطر نشان کرده ضربات شدیدی  به پا ، دست و سینه آدمک های تست وارد شده است. لازم به ذکر است کمپانی چری حاضر به ارائه خودرو به موسسه ایمنی استرالیا جهت ادامه تست تصادف برای برخورد از پهلو به بهانه فراخوان نشده است، در نتیجه این موسسه فقط برخورد از جلو را مورد آزمایش قرار داده است. اما لیفان فقط توسط موسسه ایمنی چین مورد آزمایش قرار گرفته و توانسته 4 ستاره را از آن تست برای خود بدست بیاورد اما با توجه به آنکه استاندارد تست در چین با استاندارد تست استرالیا متفاوت است نمی توان در این مورد دو خودرو را با هم مقایسه نمود.

11

موتور، گیربکس، عملکرد

ام وی ام X33  و لیفان X60 از موتورهای 4 سیلندر 16 سوپاپ با حجمهای 2.0 و 1.8 لیتر بهره می برند. هر دو خودرو از سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ بهره مند هستند. قدرت و گشتاور X33 به ترتیب 6 اسب بخار و 14 نیوتن متر بیشتر از لیفان است. با احتساب وزن 1375 کیلوگرمی ام وی ام و 1330 کیلوگرمی لیفان نسبت نیرو به وزن این دو خودرو تقریبا برابر است. لازم به ذکر است که ام وی ام از دریچه گاز سیمی و لیفان از دریچه گاز برقی سود می برد و به همین خاطر با فشردن پدال گاز اندکی تاخیر در لیفان نسبت به ام وی ام احساس میشد. البته این تاخیر در حدی نیست که زیاد آزار دهنده باشد و کم کم به آن عادت می کنید.

از آنجایی که سایز رینگ و لاستیک این دو خودرو دقیقا یکسان می باشد می توان از این عامل در شتاب و کشش فاکتور گرفت و فقط به مقایسه میزان سبکی یا سنگینی ضرایب گیربکس ها پرداخت. پس از بررسی گیربکس دو خودرو و سنجش دور موتور با استفاده از دستگاه و خواندن سرعت دقیق از روی GPS اینطور مشخص شد که دنده های 1 و 2 و 3 و 4 در لیفان سبکتر از ام وی ام هستند ولی دنده 5 لیفان با اختلاف قابل توجهی سنگینتر از ام وی ام بود.

سرعت در دور 3000 در دنده های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 برای لیفان به ترتیب 27 و 45 و 64 و 87 و 98 و برای ام وی ام 24 و 44 و 63 و 84 و 106 بود.  متاسفانه به علت محدودیت زمانی فرصت تست کشش به صورت بغل به بغل میسر نشد ولی با توجه به ضرایب سنگینتر گیربکس ام وی ام و دریچه گاز سیمی و گشتاور بیشتر اینطور احساس میشد که در دورهای پایین در دنده های 1 تا 4 قویتر از لیفان عمل کند ولی با توجه به اختلاف زیاد در ضریب دنده 5 احتمالا برتری کشش در این دنده با لیفان است.

البته لیفان نیز با اینکه در دور 4200 به حداکثر گشتاور خود می رسد ولی در دورهای پایین انعطاف پذیری خوبی دارد و در رانندگی روزمره احساس کمبود کشش زیاد در آن احساس نمی شود که علت این امر علاوه بر تنفس خوب موتور در دورهای پایین (به لطف زمانبندی متغیر) تا حدی به خاطر شاتونهای بسیار بلند این موتور است که در تولید گشتاور مناسب در دور پایین موثر است.

IMG_2353

برای اینکه شتاب دو خودرو بهتر سنجیده شود تست شتاب توسط راننده یکسان انجام شد تا اثر مهارت راننده خنثی شود و تایم گیری با دستگاه مخصوص آغاز شد. اولین تست با X33 شروع شد. بار اول لانچ از حالت سکون با دور 4000 الی 4200 بررسی شد که به علت هرزگردی بیش از حد تایم خوبی به دست نیامد. بار دوم و سوم لانچ با دور موتور حدود 3800 انجام شد و برای اینکه هرز گردی به حداقل برسد به محض رها کردن کلاچ نباید پدال گاز را تخته کنید تا اندکی جلوی هرزگردی گرفته شود ، درست قبل از پایان هرزگردی پدال را تخته کنید و دنده ها را در دور 6000 تعویض کنید در نتیجه بهترین تایم ثبت می شود زیرا بعد از دور 6000 افت گشتاور شدید است و بالاتر بردن دور از 6000 سودی ندارد.

با اینکه درجه بندی ردلاین تا 6500 است ولی ام وی ام در دور حدود 6200 کات آف می کند. هنگام تایم گیری با لیفان مشخص می شود که این خودرو به علت برقی بودن دریچه گاز هنگام حرکت از حالت سکون دچار کپ زیادی می شود (مانند خودرویی که بدون خاموش کردن ESP بخواهد از حالت سکون لانچ کند) و باید مقداری با پدال کلاچ و گاز بازی کنید تا بتوانید این کپ را به حداقل برسانید.

دور موتور را به 4000 رسانده و کلاچ را رها کنید و بلافاصله پس از برطرف شدن کپ سریع پدال گاز را تا انتها فشار دهید و حرکت کنید. چون حداکثر توان لیفان در دور 6000 به دست می آید و در همین دور نیز کات آف می کند باید دنده ها دقیقا قبل از کات آف تعویض شوند تا توان موتور زیاد هدر نرود. البته باید دقت کافی داشته باشید تا موتور کات آف نکند در غیر این صورت تایم خوبی به دست نمی آید.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 296

با مقایسه تایمهای 0 تا 100 به دست آمده در جدول انتهای مقاله مشخص می شود که از حالت سکون لیفان با وجود کُپی که در ابتدای حرکت داشت 0.4 ثانیه زودتر از ام وی ام به سرعت 100 رسید.

اگر این کُپ در ابتدای حرکت از سکون وجود نداشت لیفان به راحتی می توانست تایمهای زیر 13.0 ثانیه را ثبت کند. با بررسی های انجام شده مشخص می شود این کپ بیشتر از حالت سکون وجود دارد و اگر شتابگیری در حال حرکت از سرعت 10 یا 20 در دنده 1 آغاز شود این کپ خیلی کمتر می شود و لیفان تواناییهای خود را بهتر نشان می دهد. تستها در دمای حدود 25 درجه و ارتفاع 1350 متر از سطح دریا انجام شد.

X33 VS X60 X60 (20)

ارزش

هم اکنون لیفان X60 در بازار در حدود 63 میلیون تومان قیمت دارد و توانست به عنوان خودروی برتر آزمایش امروز خود را معرفی کند اما قیمت  ام وی ام ایکس 33 در حدود 60 میلیون تومان است، متاسفانه با توجه اشکالات عمده و اساسی خودروی ایکس 33 نمی تواند نسبت به قیمت پرداختی خود را توجیه کند، این درحالیست علاوه بر ضعف های طراحی و ساختاری دارای اشکالات کیفی نیز می باشد. به طور مثال با وجود آنکه تنها یک سال از کارکرد ایکس 33 مورد آزمایش می گذشت عایق بندی زیر گلگیر در حال جدا شدن بود که می تواند به پوسیدگی زود رس بدنه بیانجامد، این قضیه به کمپانی مادر یعنی چری باز می گردد که نتوانسته خودرویی با کنترل کیفی قابل قبول عرضه کند. در آزمایشی مشابه که توسط یک نشریه روسی انجام شده بود نیز مشابه این مسئله گزارش شده کنترل این موراد برای یک خودروساز که مدعی جهانی شدن است نباید آنچنان دشوار می بود و جا دارد این کمپانی با شنیدن اشکالات دست به اصلاحات متناسبی در این زمینه بزند. در پایان ضمن تشکر از آقایان مهدی واعظی و فرشاد آتاکشی زاده توجه شما را به جدول امتیازات دو خودرو پس از آزمایش جلب می نمایم.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 090

لیفان

ام وی ام

نوع موتور

4 سیلندر خطی 16 سوپاپ DOHC

4 سیلندر  خطی 16 سوپاپ DOHC

حجم موتور

1794 سی سی

1971 سی سی

قطر سیلندر

79.0 میلی متر

83.5 میلی متر

کورس پیستون

91.5 ملی متر

90.0 ملی متر

نسبت تراکم

10.0 به یک

10.0 به یک

توان

133 اسب بخار در دور 6000

139 اسب بخار در دور 5750

گشتاور

168 نیوتن متر در دور 4200

182 نیوتن متر در دور 4300

ابعاد تایر

215/65/16

215/65/16

ضرایب گیربکس

دنده 1

اعلام نشده

3.583

دنده 2

————–

1.947

دنده 3

————–

1.379

دنده 4

————–

1.030

دنده 5

————–

0.821

ضریب دیفرانسیل

————–

4.313

وزن خالص

1330 کیلوگرم

1375 کیلوگرم

نسبت نیرو به وزن

100 اسب بخار برای هر تن

101 اسب بخار برای هر تن

شتاب صفر تا صد  (اندازه گیری شده با دستگاه)

13.2 ثانیه

13.6 ثانیه

صدای داخل کابین در حالت ایستاده و دور Idle

35 دسی بل

38 دسی بل

ظرفیت حمل بار

435 لیتر

405 لیتر

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 161

 

جدول امتیازات

ام وی ام X33

لیفان X60

میدان دید

7

8

سطح تجهیزات رفاهی

5

5

سطح ایمنی و تجهیزات

3

5

فضای سرنشینان

6

7

ارگونومی

6

8

نفوذ صدا به کابین

6

8

مصرف سوخت

7

8

واکنش موتور

6

7

گیربکس

6

6

کیفیت رانندگی

6

7

مانور پذیری

6

7

ترمز

6

7

کیفیت ساخت

3

7

گارانتی

5

5

ارزش در برابر مبلغ

3

7

مجموع

81

102

 


836 دیدگاه

 1. امین | خرداد 31, 1393 | لینک نظر

  سلام من 2 ماهی هست ایکس 33 دارم میخوام عیوب و ایرادات و خوبی هاشو باتون در میون بگذارم راستش ماشین من یه ایراداتی داره مثل صدای باد که از کیلومتر 70 به بالا میاد که البته نمایندگی بردم گفت خطای مونتاژ هستش و صدا از زیر داشبورد هستش که 4000 که رفتی بیا برطرفش میکنیم دیروز تو جاده کاشان که برمیگشتم 185 رفتم ولی اصلا بدنه نلرزید باز هم جا داشت که ترسیدم نرفتم.

  اینه های بغلش یکمی میلرزه که احساسم میگه چیزه خاصی نیست و تا سرویس اولیه نروم عیوب کوچکش برطرف نمیشه.

  این ماشین خیلی م.وتور قوی نداره ولی قدرتش در حد سمند و پارس هستش.

  از نظر دید و طراحی من دوستش دارم.اگه جلو پنجره فابریک چری را جلوش بگذاریم و ام وی ام را برداریم خیلی از نظر ظاهر جلو متفاوت میشه من اینکارو کردم.

  اینکه دوستان میگن قطعات توش پلاستیکی بی کیفیته اشتباه در حد عالی نیست ولی خوبه و بهتره نسبت به خودرو های وطنی

  گریبکسش صدا میده ولی آزاردهنده نیست و در حرکت معلوم نیست.

  داشبوردش از نظر طراحی متوسطه و اکه مانیتور گذاشته بشه بهتر میشه.

  از نظر ترمز و نرمی فرمون خوبه.

  کلا دوستان وقتی پارسو 40 میلیون میدن و قطعاتش چینی هست و فرانسه نیست به نظر من این ماشین 60 می ارزه برادر خانم من هم داره 2 ساله که مشکل قطعاتی اصلا پیدا نکرده زیاد هم مواظب ماشینش نیست. دو تا همکارام هم 2-3 ساله دارن میگن خوبه

  بازار متوسطی داره و زیاد تو بورس نیست.

  صدای موتورشم معادل همون 206 بود که داشتم بیصدا نیست ولی آزاردهنده هم نیست.

  در کل عالی نیست بدم نیست نسبت به قیمت و کیفیت خودروهای داخلی خوبه

   

   

  • در پاسخ به: امین

   sepehr | خرداد 31, 1393 | لینک نظر

   بسیار متشکریم از REVIEW منطقی و منصفانه شما

 2. احمد | خرداد 31, 1393 | لینک نظر

  مگه ما ایرانیای بیچاره جز خودروی های چینی انتخاب دیگه ایم داریم؟غیر از اینه الان محصولات ایران خودرو و سایپا هم کلا چینی تشریف دارن ن اگه نیست بگید نیست تعارف نداریم ک با هم:)

 3. نیما | خرداد 31, 1393 | لینک نظر

  دوستان ایکس33 دار کجا رفتن؟؟

 4. ایران | خرداد 31, 1393 | لینک نظر

  چقدر عالی

  دوتا فرغون با هم مقایسه کردید

 5. دانش | خرداد 28, 1393 | لینک نظر

  دوستان اگر کمی با دقت به لایک و دیسلایک نظرها نگاه کنند متوجه یه موضوع عجیب میشن.برخی از دوستان که طرفدار ایکس33 هم هستند وقتی یه نظر دادن  حتی تا 85 لایک گرفتن و کسانی که در همون بازه زمانی از لیفان طرفداری کردن همون اندازه دیسلایک گرفتن  و به برخی هم در همون زمان بسیار هماهنگ همه این 86 ویا بیشتر نه لایک و نه دیسلایک کردن.بعد در جائی که این دوستان اظهار نظر نکردن یعنی بنا به هر دلیلی وارد سایت نشدن تمام اون افراد که گفتم گاهی تا 90 نفر هم بودن و گاهی تا 50 نفر و گاهی تا 30 نفر بودن اونها هم به سایت سر نزدن و حتی نظرهای صددرصد مخالف ایکس33رو هم دیسلایک نکردن.ظاهرا روشی وجود داره که نفر به کرات رای بده و دوباره اون قسمت لایک و دیسلایک دوباره فعال بشه  والا غیر از این امکان نداره یه جمعی اینقدر از نظر فکری با هم تفاهم داشته باشند حتی به برخی از نوشته ها هم که فقط اظهار نظر فنیست و خیلی کاری به این 2ماشین نداره همین رفتار پیش گرفته شده.خداوند به داد ما برسه با این همه عدم صداقت.

 6. نیما | خرداد 27, 1393 | لینک نظر

  اریا واقعا همینه.. همه مردم وقتی ایکس33 میبینن همین رو میگن میگن بدبخت عقده شاسی بلند داره… البته شاسی که نه قورباغه بدترکیب یه کم ارتفاع دار

 7. آریا | خرداد 26, 1393 | لینک نظر

  آره نیما جون

  اون دسته از ایکس 33 سوار هایی هم که عیالوار هستن میتونن به وانت مزدا دو کابین هم فکر کنن! بخدا جواب میده! شاسیشم یه نمه بگی نگی بلنده! خوبیشم اینه که وقتی سوارش میشی مثل وقتی ایکس 33 سواری نیست که مردم فک کنن که: (این یارو رو میبینی؟ بیچاره عقده شاسی بلند سواری داشته رفته اینو خریده!) 

  اگه واقعا شاسی بلند میخوان به مایلر 911 هم فک کنن بد نیستا!

 8. نیما | خرداد 26, 1393 | لینک نظر

  اریا  داداش این بیچاره ایکس33 دارها تحقیر الهی هستند گناه دارند. اما به نظر من با 44 میلیون به جای ایکس 33 یا پاترول نیسان بخرند بهتره..پشتشم بنویسند عاقبت طرفداری ازام وی ام ایکس  33  (البته عذرخواهی میکنم از نیسان دار های عزیز به علت قیاس با ایکس33

  • در پاسخ به: نیما

   ام وی ام | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

   آقا نیما انقدر حسودی نکن ………………………….
   شما نیسان نشین ها چون سطح فکرتون تا نیسونه فکر میکنید ایکس 33 هم مثل نیسونه
   مطمئنم که شما حتی یک ساعت هم پشت x33 ننشستید که ببینید چه ماشین خوبیه من که 4سال دارمش آخ نگفته…….
   (البته عذرخواهی میکنم از نیسان دار های عزیز به علت قیاس با ایکس60)

   حرف x60 رو نزنید چون اگر چپ کرد به دلیل نداشتن محافظ باک بنزین احتمال منفجر شدنش زیاده اما x33 به دلیل داشتن محافظ حتی یک قطره بنزین هم بیرون نمیریزه این رو از رو خودم نمیگم بلکه دیدم و میگم

 9. آریا | خرداد 26, 1393 | لینک نظر

  سلام به همه دوستان

  با توجه به آمار های اعلام شده و سطح رضایت جامعه از ایکس 33 بازار گرمی برای این ماشین توهین به شعور مخاطب هست و لطفا ام وی ام سوارای نسبتا محترم که کفگیرشون به ته دیگ خورده جمع کنن برن .

  در ضمن اونهایی که طالب خریدن ایکس 33 هستن میتونن با بودجه ی خودشون 1 پاترول (!) بخرن که با توجه به انتظاراتی که از ایکس 33 میره به احتمال 120 درصد پاترول با تکنولوژی 30 سال پیش ارضاشون میکنه! و حد اقل خوبیش نسبت به ایکس 33 اینه که اصالت داره و در ضمن صدای زوزه دیفرانسیلش آبروی آدمو نمیبره!

   

 10. سیف | خرداد 26, 1393 | لینک نظر

  دیر نیست همه اونایی که الان کورکورانه و از روی تعصب از ام وی ام ایکس 33 طرفداری میکنند میان اینجا و از ایراد های اساسی ایکس33 که در بین 20 خودرو 17 هست گله مند میشن.. سراسر ایراد هست این ماشین.. به دور از هرگونه کل کل از خدا میخوام هیچ کدوم از ام وی ام سوار ها تصادفی نکنند که به سرنوشت عزیزان بزرگراه حکیم دچار نشن و فوت نکنند. با ارزوی توقف تولید این ماشین پر ایراد ایکس33 که به گفته اکثر کارشناس ها بدترین ماشین چینی تاریخ ایران

 11. نظر سنجی | خرداد 26, 1393 | لینک نظر

  یکی از برتریهای پراید نسبت به ایکس33 اینه که ظاهرو باطنش با هم هماهنگی دارن  و از روی ظاهرش هم میتونی تشخیص بدی که از نظر ایمنی ماشین مطرحی نیست پس باید با رعایت کردن رانندگی برای سرنشینانش ایمنی ایجاد کنی ولی ایکس33 افراد رو به اشتباه میندازه و متاسفانه,متاسفانه با هزار افسوس روز یکشنبه 25خرداد در بزرگراه حکیم از پشت به یک خاور میزنه و مادر و دختر 11ساله اش در جا جان به جان آفرین تسلیم میکنند که خداوند روحشان را شاد و قرین رحمت کند  و نوزاد 6ماهه نیز در بیمارستان هست..واقعا کاری به این کل کل ندارم از بین رفتن هر انسانی روح آدم رو جریحه دار میکنه بازهم خواهش میکنم با احتیاط رانندگی کنید و واقعیتها رو بپذیرید ماشینی که نمره منفی ترمزش نزدیک به 7هست هیچ اعتباری به ترمزش نیست.البته احتیاط کردن رو به همه دوستان با هر ماشینی پیشنهاد میکنم  به امید روزی که با احتیاط و رعایت اصول درست رانندگی شاهد از بین رفتن هیچکسی نباشیم.

  • در پاسخ به: نظر سنجی

   امیر رضا | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

   آقای نظرسنجی شما که جرئت ندارید اسمتون رو بنویسید پس معلومه که نظرتون هم مثل اسمتون الکیه پس این همه چرت پرت تحویل مردم ندید مردمی که حرف آدم هایی مثل شما رو راحت عین هلو باور میکنن اگر قرار باشه با یه تصادف اون ماشین به درد نخور باشه
   دیگه سنگ رو سنگ بند نمیاد ، حدود یک ماه پیش تو تهران یک تویوتا لندکروز تصادف کرد و دو نفر از سر نشینانش جانشون رو از دست دادن پس یعنی تویوتا لندکروز به درد نمیخوره یکم رو حرف هایی که میزنید فکر کنید در ضمن یه جوری حرف میزنید که انگار 10 سال x33 دارید بعضیا که 2 سال x60 دارن تو جاده گیر افتادن پس یعنی دیگه x60 به درد نمیخوره ………………….

   • در پاسخ به: امیر رضا

    sepehr | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

    لطفا از ارسال کامنت با اسامی مختلف پرهیز کنید.

    • در پاسخ به: sepehr

     امیر رضا | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

     اسمم همینه که هست
     این اولین نظری که دادم

     حرف حق تلخه …………………….

     • در پاسخ به: امیر رضا

      sepehr | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

      امروز از آی پی شما، با اسامی، علی، حمید، ام وی ام، امیر رضا و….کامنت ارسال شده، از چنین کاری خودداری کنید.

    • در پاسخ به: sepehr

     امیر رضا | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

     مابرادریم با نظرات مختلف

 12. دانش | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

  دوستان ایکس33دار بدجوری افتادن به خنسی و سفسطه کردن.سفسطه دقیقا نقطه مقابل فلسفه یعنی توضیح چرائی مسائل هست.الان که نمیتونن پاسخ بدن چرا ایکس33 اینقدر امتیاز منفی داره و چرا شتابش اینقدر کمه و چرا اینقدر ایمنیش پائینه رو آوردن به حرفهای بیمعنی تو کارت نوشته سواری و اینکه 200سی سی حجمش کمتره.اجالتا که  ایکس33 رو در تموم زمینه ها له کرده .ادامه دادن به این جوابهای بی معنی فقط آبروی ایکس33 رو بیشتر میبره(البته اگر نیاید بگید ما به آبرو هم اعتقاد نداریم) و همه متوجه شدن که واقعا جوابی برای این سئوالها ندارید.نه یک کارشناس تمام کارشناسانی که در باره ایکس33 اظهار نظر کردن همه بدون کم و کاست کمبودهای ایکس33 رو بیان کردن.دوستانه پیشنهاد میکنم اگر پاسخ فنی و قانع کننده ای ندارید سکوت کنید خیلی سنگینترید.

  • در پاسخ به: دانش

   علی | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

   دوستان ایکس60دار بدجوری افتادن به خنسی و سفسطه کردن.سفسطه دقیقا نقطه مقابل فلسفه یعنی توضیح چرائی مسائل هست.الان که نمیتونن پاسخ بدن چرا ایکس60اینقدر امتیاز منفی داره و چرا تو سربالایی کم میاره و چرا اینقدر ایمنیش پائینه رو آوردن به حرفهای بیمعنی تو کارت نوشته سواری وحسودی میکنن که چراx33 حجمش 200 سیسی بیشتره .اجالتا که ایکس60رو در تموم زمینه ها له کرده .ادامه دادن به این جوابهای بی معنی فقط آبروی ایکس60 رو بیشتر میبره(البته اگر نیاید بگید ما به آبرو هم اعتقاد نداریم) و همه متوجه شدن که واقعا جوابی برای این سئوالها ندارید.نه یک کارشناس تمام کارشناسانی که در باره ایکس60اظهار نظر کردن همه بدون کم و کاست کمبودهای ایکس60 رو بیان کردن.دوستانه پیشنهاد میکنم اگر پاسخ فنی و قانع کننده ای ندارید سکوت کنید خیلی سنگینترید.

 13. sahar | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

   

  لیفان = سرطان

  اینو بعد از 6 ماه استفاده ازش فهمیدم

  حتما میفروشمش ایکس 33 میخرم خوشگلترم هست

   

 14. فرزاد | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

  اینایی که میان از ام وی ام ایکس33 تعریف میکنند همشون 1 نفر هستند با اسمای مختلف میان نظر میدن فرغون سوارای 28 میلیونی.. ما که میدونم اشغال شما اوایل 28 بود.. الانم قیمت بازار 6 میلیون تومن پایین کارخونس بازار 58 59 .. دسته 2 ایکس 33 هم 44 تومن . برین باما ببینید پراید پاشنه بلندا ایکس33 هاهاا

  • در پاسخ به: فرزاد

   علی | مهر 21, 1393 | لینک نظر

   آقا فرزاد آدم خوبه یکم فکر اقتصادی داشته باشه
   اون موقع که x33، قیمتش 28 میلیون بود ماشینی مثل405 قیمتش11 میلیون بود یا تندر 90 قیمتش 8 میلیون بود
   آدم خوبه یکم فکر کنه وحسودی نکنه ماشین به اینشیکی وبا کلاسی واقعا تعجب میکنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!…

   اگه اینجوری پس
   اینایی که میان از ایکس360تعریف میکنند همشون 1 نفر هستند با اسمای مختلف میان نظر میدن فرغون سوارای 38 میلیونی.. ما که میدونم اشغال شما اوایل 38 بود.. الانم قیمت بازار 6 میلیون تومن پایین کارخونس بازار 58 60 .. دسته 2 ایکس 60 هم 28 تومن(خودم پرسیدم) . برین باما ببینید هاشبک دم پایی ها ایکس60 هاهاا

   (هاشبک دم پایی (x60) تنی1000تومن)

 15. امیر | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

  من تا حالا نمیدونستم ایکس 60 سواری حساب میشه نه شاسی بلند اینکه بعضی ها میگن تو کارت ماشین نوشته  سواری هاچ بک لیفان واقعیت داره !!!؟؟؟ بعضی از دوستان نوشتن بدلیل موتور 1800 هست که داره بلحاظ فنی تو دسته سواریها میره آیا درسته؟

  • در پاسخ به: امیر

   مهران | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

   این دسته از خودروها یعنی ایکس 33 و ایکس60 و… همه در اصل "کراس اور" هستن اما بطور کلی همگی زیرگروه اس.یو.وی یا شاسی بلند محسوب میشن و این به حجم موتور و قدرت و تعداد سیلندر و تعداد دف و … ربطی نداره.  در تمامی سایتهای داخلی و خارجی اعم از چین و روسیه و… همگی این خودروها را شاسی بلند محسوب میکنن. حالا اگه یک نفر توی اداره صدور کارت خودرو ایران از روی جهل و بیسوادی یا مغرضانه یه اشتباهی کرده, دلیل مستند و مرجع معتبری نیست.

 16. فرزاد | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

  انتخاب شما چیست؟

  1-پراید شاسی بلند(ایکس33)

  2-پراید پاشنه بلند(ایکس33)

  3-ام وی ام 530بلند بالا(ایکس33)

  4-فرغون با آپشن گرمکن دسته

  انتخابهای 1و2و3مثبت و انتخاب4 منفی را انتخاب کنید.به هر حال با انتخاب هر کدام از 4گزینه 1دستگاه ایکس33 بعنوان اشانتیون داده خواهد شد.تمام تلاش ما جلب رضایت شماست

 17. فرزاد | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

  واقعا دلم واسه ام وی ام ایکس33 ها سوخت.. بیچاره ها هم بیرون تحقیر میشن هم تو سایت ها.. اینجا هم که با خاک یکسان شدن.. اخی پراید پاشنه بلند دارا… (البته عذر خواهی میکنم از دوستان پراید دار به علت مقایسه ماشینشون با اسباب بازی به نام ام وی ام ایکس33 که سراسر ایراده) 

  • در پاسخ به: فرزاد

   امیر | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

   من طرفدار هیچکدوم نیستم فرزاد جان ولی برداشت من از کامنتهایی که هست عکس حرف شما ست

  • در پاسخ به: فرزاد

   علی | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

   آقا فرزاد شما معلوم پراید نشین هستید که اینطور میگد ومعلوم حتی یکبار هم سوار x33 نشدید
   من که سوار x60 شدم از زندگی پشیمون شدم………….
   مخصوصا صدای بلندش که مثل کامیون میمونه…………..
   واقعا دلم واسه لیفان x60 ها سوخت.. بیچاره ها هم بیرون تحقیر میشن هم تو سایت ها.. اینجا هم که با خاک یکسان شدن.. اخی پراید هاچ بک دم پایی … (البته عذر خواهی میکنم از دوستان پراید دار به علت مقایسه ماشینشون با اسباب بازی به نام لیفان x60 که سراسر ایراده…………………………………………)

 18. نظر سنجی | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

  آقا بهروز قبول واقعیت نشانه بزرگی روح آدمهاست همین الان جام جهانیه اسپانیا با اون عظمتش و قهرمان دوره قبل میاد 5گل از هلند میخوره ولی تا آخر بازی هیچ حرکت ناشایستی انجام ندادند آخر سر هم برای همه تماشاچیها  تعظیم کردند و با بازیکنهای هلند هم دست دادند و رفتند.20باره ارزیابی کیفیت همین عدد منفی رو برای ایکس33 اعلام کرده کجاش اشتباهه؟مطمئن باش اگر یه امتیاز منفی اشتباه داده بودند مدیران خودرو تا الان 100بار به دادگاه شکایت کرده بود..هر کجاش اشتباهه با دلیل و مدرک ثابت کن  در غیر این صورت بازهم میگم  پزرگمنشانه ترین رفتار پذیرش واقعیت هست..قبول کن ایکس33 مشکل زیاد داره.

  • در پاسخ به: نظر سنجی

   بهروز | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

   عزیزمی …..من به روح اعتقادی ندارم ….فقط بخاطر دلت با این فرض که ایکس 33 وجود نداره میگم ایکس 60 خودرو خوبی است زنده باشین

   • در پاسخ به: بهروز

    مارال | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

    بهروز جان این ترحم شما نسبت به ایکس 60 قابل ستایشه ولی من بازم خندم گرفت

  • در پاسخ به: نظر سنجی

   علی | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

   آقای نظر سنجی قبول واقعیت نشانه بزرگی روح آدمهاست همین الان جام جهانیه اسپانیا با اون عظمتش و قهرمان دوره قبل میاد 5گل از هلند میخوره ولی تا آخر بازی هیچ حرکت ناشایستی انجام ندادند آخر سر هم برای همه تماشاچیها تعظیم کردند و با بازیکنهای هلند هم دست دادند و رفتند.20باره ارزیابی کیفیت همین عدد منفی رو برای ایکس60 اعلام کرده کجاش اشتباهه؟مطمئن باش اگر یه امتیاز منفی اشتباه داده بودند کرمان موتور تا الان 100بار به دادگاه شکایت کرده بود..هر کجاش اشتباهه با دلیل و مدرک ثابت کن در غیر این صورت بازهم میگم بزرگمنشانه ترین رفتار پذیرش واقعیت هست..قبول کن ایکس60 مشکل زیاد داره.

 19. نظر سنجی | خرداد 24, 1393 | لینک نظر

  در ارزیابی کیفی ایکس33با 65امتیاز منفی در بین 21خودرو 17ام شده و پراید 131 شده 18ام و جالبتر امتیازات منفیشه .در موتور و انتقال قدرت منفی6.3 در ترمز منفی6.3 در بدنه منفی 32.5 در رنگ منفی 3.8  و در تجهیزات الکتریکی منفی 2.5 و در تزئینات داخلی منفی 13.8 ماشاا… هر چه منفی بوده برا خودش جمع کرده.راستی وحشتناکترین موضوع در تست تصادفی که در استرالیا انجام گرفت و چری نگذاشت تا آخر ادامه بدن و تست از پهلو را نگذاشت انجام بدن در مجموع 16امتیاز تست تصادف از روبرو عدد شاهکار 2.5 رو کسب کرده .میدونید که هر 3.2 امتیاز 1ستاره یعنی 1ستاره هم نگرفته .بنابراین خواهش میکنم التماس میکنم با این نتیجه و اون امتیازهای منفی ترمز هیچوقت بیشتر از 70کیلومتر باهاش سرعت نرونید. راستی برند چری اینقدر درپیتیه؟ که به مدیران خودرو گفتن هر اسمی میخوای رو این جعبه متحرک بگذار اونام اسمشو گذاشتن ام وی ام که فکر کنم مخفف مدیران وای مدیران باشه

  • در پاسخ به: نظر سنجی

   بهروز | خرداد 24, 1393 | لینک نظر

   دوست عزیز حرفهای شما اشتباه وتکراری بود شما رو رجوع میدم به کامنت های قبل

 20. مهران | خرداد 24, 1393 | لینک نظر

  عمو فری جان, اون قیمت پیش فروشه. پیش فروش میدونی چیه؟ سود دو-سه ماهه 20-30 میلیون میدونی چندتا صفر داره؟ خودرویی که پیش فروش میشه و وقتی پول میدی, هنوز مونتاژ نشده و استقبال ازش بقدری زیاده که 3تا6 ماه بعد تحویل میدن قابل هضمه براتون؟ و فرق چنین ماشینی با خودرویی که رو دست تولید کننده اش باد کرده و نقدی میفروشه و قیمت بازارش از نمایندگی ارزونتره میدونی چیه؟!!!ا

   

 21. فریدون | خرداد 24, 1393 | لینک نظر

  دیگه از این بدتر نمیشه

  قیمت لیفان ایکس 60 فروش قطعی تحویل مرداد پرداخت 2 مرحله ای با احتساب تخفیف 58800000 تومان  حالا دوستای خوبم بازم منتظر شین قیمتش بره بالا!!!

  فقط مونده تو سایتش حراجی 3 تا صد تومن راه بندازه !!!  اینم واسه اونایی که باور ندارن :

  http://www.asrekhodro.com/fa/page/44793/%D9%BE%DB%8C%D8%B4+%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4+%D9%84%DB%8C%D9%81%D8%A7%D9%86+X60+%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87+%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF+1393+%D8%A8%D8%A7+%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA+%D9%82%D8%B7%D8%B9%DB%8C.html

 22. مباشری | خرداد 23, 1393 | لینک نظر

  از مسولیین سایت درخواست دارم کامنت افراد ،مثل اغا یا خانم نظرسنجی رو اینجا نزارن     امیدوارم ایشون هرچه سریعتر به جایگاه اصلیش برگرده

  • در پاسخ به: مباشری

   nazi | خرداد 23, 1393 | لینک نظر

   خب مگه چه اشکالی داره آغای مباشری یه نظر سنجیه ساده هست

 23. رفیعی | خرداد 23, 1393 | لینک نظر

  با سلام دوستان از شما میخوام خیلی بی طرفانه نظرتون رو راجع به ابن متن بگید.. من این رو از سایت پدال کپی کردم.. در ضمن تاریخ این نوشته به سال  1391 برمیگرده.. منم خودم جز اون دسته هستم که اردیبهشت  1392 لیفان ایکس 60 خریدم از بازار ازاد 75 میلیون تومان که هنوز هم ماشین رو دارم .. متن به شرح زیر است                                                                                                                                                                                     قیمت لیفان ایکس 60 هنوز بطور قطعی تعیین نشده و این امر موکول به نرخ ارز شده است. بنابراین خریداران با وجود پرداخت دو مرحله ای حدود 60 میلیون تومان، ممکن است باز هم مجبور به پرداخت مبالغی بیشتر شوند. با چنین قیمتی، رقیب آن یعنی ام وی ام ایکس33 میتواند با قیمت42 میلیون تومان نفسی راحت بکشد  ………… پیشاپیش از دوستان تشکر میکنم و باز هم از شما میخوام بی طرفانه جواب بدید   ..  .  

  • در پاسخ به: رفیعی

   بهروز | خرداد 23, 1393 | لینک نظر

   رفیعی عزیز خب حرف منم همینه شمایی که ایکس 60 رو خریدی 75 حالا 64 میلیونه ضرر کردی یا کسی که اون موقع ایکس 33 خریده 42 حالا 65 میلیونه این یعنی قیمت ایکس 60 رو به پایین و قیمت ایکس 33 رو به بالا بوده

   حالا اگه قبول نداری ضرر کردی . میتونی یه ایکس 60 دیگه بخری  ! دوست عزیز من از متضرر شدن شما خوشحال نیستم از کلاهی که سر مردم میذارن تاسف میخورم

   صد البته ایکس 60 هم برای کسانی که قدرت موتور و امکانات بیشتر براشون مهم نیست ماشین خوبیه و هر کی داره مبارکش باشه

   • در پاسخ به: بهروز

    مهرداد | خرداد 24, 1393 | لینک نظر

    آقای بهروز منم با توجه به قدرت اعلامی نظرم روی ایکس33بود ولی چرا با وجود قدرت بالاتر شتابش کندتر از ایکس60 هست.آیا این مسئله قابل برطرف کردن هست. مخصوصا یه درگ بین سمند و ایکس33در آپارات هست که سمند ایکس33 را جا گذاشت.

    • در پاسخ به: مهرداد

     بهروز | خرداد 24, 1393 | لینک نظر

     مهرداد عزیز ایکس 60 در بدو حرکتش حتی تو یه خیابون کفی با مشکل مواجه هست چه برسه به اینکه بخواد شتاب بالا داشته باشه حالا شیب پارکینگ بعضی جاها رو اگه فکر کنیم که زیاد و غیراستاندارد باشه و تخفیف بدیم به ایکس  !60

     زنده باشین هم ایکس 33 ای ها هم ایکس 60 ی ها 

     • در پاسخ به: بهروز

      مهرداد | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

      آقای بهروز ممنون که پاسخ دادید ولی با احترام حقیقتش قانع نشدم و جواب سئوالمو نگرفتم.

     • در پاسخ به: بهروز

      علی | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

      آقای مهرداد من یک x60 دارم و یک x33 ، هر دو ماشین خوبی هستن
      خانه ی من با توجه به این که شیب پل زیاده x33 به راحتی بالا میاد ولی x60 یکم با مشکل مواجه میشه چون یه شاسی بلند با این همه وزن قدرت دور موتور 1800 براش کمه و به نظر من x33 که دور موتورش 2000 بهتره

     • در پاسخ به: بهروز

      …. | مهر 4, 1393 | لینک نظر

      علی آقا مطمئنی ماشین داری؟! دور موتور 1800 و 2000 دیگه چه صیغه ایه.

     • در پاسخ به: بهروز

      علی | مهر 14, 1393 | لینک نظر

      جناب آقای ….
      سلام

      به کوری چشم حسود بله

      از قدیم راست گفتند حرف حق تلخ
      دیگه وقتی من دارم میگم x60خوب نیست شما باور نمیکنید من چیکار کنم
      شما هم برید بخرید تا ببینید چه صیغه ای………….

     • در پاسخ به: بهروز

      علی | مهر 14, 1393 | لینک نظر

      دوست خوبم مشکل شما هم نادیده گرفتن واقعیت حجم موتوره ایکس 33 موتور 2000 قدرتش خیلی بیشتر از موتور1800 لیفان هست در ضمن میدونستی که تکنولوژی ساخت موتورهای فراری و مازراتی عقب افتاده ترین تکنولوژِی است و با دست ساخته میشود این حجم و قدرت موتوره که مهمه

     • در پاسخ به: بهروز

      محمد . س | اسفند 3, 1393 | لینک نظر

      واسه دوستان x60 خيلي متاسفم كه x33 2007 رو با x60 كه تازه 3ساله توليد ميشه مقايسه ميكنن.بريد ببنيد شركت چري چه پيشرفتي تو همين تيگو 5 كرده همون بهتر كه x60 ها ماشينشون رو با x33 2007 مقايسه كنن.چون حرفي واسه گفتن ندارن جز پلت فرمش كه به روزتره تازه تيگو 5 خيلي خوشكلتر ازx60 با امكانات بيشتر كه فقط با ماشينهاي كره اي قابل قياسه.

    • در پاسخ به: مهرداد

     محمد | بهمن 19, 1393 | لینک نظر

     دكتر جان هيچوقت يه ماشين سدان رو با suvمقايسه نميكنن.

    • در پاسخ به: مهرداد

     محمد | بهمن 19, 1393 | لینک نظر

     مهرداد تو خوبي.كجا شتاب ايكس 33 كمتراز ايكس 60 .ايكس 60 فقط قيافش suv هستش فقط فقط

 24. نظر سنجی | خرداد 23, 1393 | لینک نظر

  انتخاب شما چیست ؟

  1 – سواری هاچ بک لیفان

  2- سوارس هاچ بک پراید

  3 – سواری هاچ بک 206

  4- وانت پیکان 2 گانه سوز

  در صورت انتخاب شماره 1 مثبت بدهید ودر غیر اینصورت منفی  میتوانید علت انتخاب خودتونم کامنت کنید

  با تشکر

  • در پاسخ به: نظر سنجی

   نظر سنجی | خرداد 24, 1393 | لینک نظر

   انتخاب شما چیست؟

   1-پراید شاسی بلند(ایکس33)

   2-پراید پاشنه بلند(ایکس33)

   3-ام وی ام 530بلند بالا(ایکس33)

   4-فرغون با آپشن گرمکن دسته

   انتخابهای 1و2و3مثبت و انتخاب4 منفی را انتخاب کنید.به هر حال با انتخاب هر کدام از 4گزینه 1دستگاه ایکس33 بعنوان اشانتیون داده خواهد شد.تمام تلاش ما جلب رضایت شماست

   • در پاسخ به: نظر سنجی

    حمید | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

    انتخاب شما چیست؟

    1-پراید شاسی بلند(ایکس60)

    2-پراید پاشنه بلند(ایکس60)

    3-ام وی ام 530بلند بالا(ایکس60)

    4-فرغون با آپشن گرمکن دسته

    انتخابهای 1و2و3مثبت و انتخاب4 منفی را انتخاب کنید.به هر حال با انتخاب هر کدام از 4گزینه 1دستگاه ایکس60 بعنوان اشانتیون داده خواهد شد.تمام تلاش ما جلب رضایت شماست

  • در پاسخ به: نظر سنجی

   حسن | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

   من منفی دادم اگه قراره هاچ بک سوار شم هاچ بک پراید از هاچ بک ایکس 60 بهتره هم ارزونتره هم شتابش بهتره قطعاتشم همه جا گیر میاد

   • در پاسخ به: حسن

    نظر سنجی | خرداد 25, 1393 | لینک نظر

    حسن جان احیانا از اون آدمهائی نیستی که تو بچگی یه چوب دستشون میگرفتن به جوری که انگاری سوارش شدن و فکر میکردن اسب سوار شدن؟!!! شایدم وقتی سوار ماشین بشی یکی بهت بگه عجب دوچرخه ای سوار شدی تو هم شروع میکنی به پا زدن!! چون ظاهرا خودت قدرت تشخیص اینکه یه ماشین  چه نوع ماشینیه و چه قابلیتهائی داره رو نداری.راستی اگر بهت بگن توارگ میخوای یا ایکس33 حتما ایکس33 رو انتخاب میکنی چون میگی توارگ مال فولکس واگنه منم که واگن نمیخوام پس ایکس33 خوبه(البته میدونم اصلا نمیدونی توارگ چیه پس توضیح میدم توارگ شاسی بلند معروف فولکس واگنه که برنده رالی جهنمی پاریس داکار شده) 

    • در پاسخ به: نظر سنجی

     علی | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

     آقای نظر سنجی جان احیانا از اون آدمهائی نیستی که تو بچگی یه چوب دستشون میگرفتن به جوری که انگاری سوارش شدن و فکر میکردن اسب سوار شدن؟!!! شایدم وقتی سوار ماشین بشی یکی بهت بگه عجب دوچرخه ای سوار شدی تو هم شروع میکنی به پا زدن!! چون ظاهرا خودت قدرت تشخیص اینکه یه ماشین چه نوع ماشینیه و چه قابلیتهائی داره رو نداری.راستی اگر بهت بگن توارگ میخوای یا ایکس60 حتما ایکس60 رو انتخاب میکنی چون میگی توارگ مال فولکس واگنه منم که واگن نمیخوام پس ایکس60 خوبه(البته میدونم اصلا نمیدونی توارگ چیه پس توضیح میدم توارگ شاسی بلند معروف فولکس واگنه که برنده رالی جهنمی پاریس داکار شده)

     *********** شما بهتره پراید هاچ بک بخرید چون بهتر از x 60 هاچ بک دمپایی************

   • در پاسخ به: حسن

    علی | مهر 14, 1393 | لینک نظر

    عالی گفتی……………………..

  • در پاسخ به: نظر سنجی

   pejmaan | خرداد 26, 1393 | لینک نظر

   بنظر من 206 هاچ بک بهتره هم ارزونتره هم فرانسویه هم قطعات و خدماتش نسبتا بهتره اگه بخوام شاسی بلند چینی بخرم روی ام وی ام ایکس 33 کار میکنم

  • در پاسخ به: نظر سنجی

   dimond | تیر 5, 1393 | لینک نظر

   بنظر من ایکس 60 گرچه به ام وی ام نمیرسد ولی از هاچ بکهای دیگر بهتر میباشد

 25. ashkan | خرداد 22, 1393 | لینک نظر

  دوستان ایکس 60 سوار بالاخره نمیخواین بگین چرا تو کارت ماشین قید شده سواری هاچ بک لیفان  اینجا اون 200 سی سی که ندید میگرفتین کار دستتون داده….!!!!

 26. طاها | خرداد 22, 1393 | لینک نظر

  ممنون از نظرر درست شما اقای صابری متاسفانه ام وی ام ایکس33 ابروی ماشین های چینی رو برده .. همه چیش ایراد داره

  • در پاسخ به: طاها

   علی رضا | خرداد 23, 1393 | لینک نظر

   طاها جان ایکس 33 اتفاقا آبروی ماشینهای چینی رو حفظ کرده و شما اجازه داری به این اژدها افتخار کنی

  • در پاسخ به: طاها

   Mahdi | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

   آقای صابری دوست عزیز خودتون رو ناراحت نکنید
   اگر نظر من رو میپرسید که سه سال x33 دارم مسافرت که میرم اصلا صدا داخل اتاق خودرو نمیاد یعنی من که تا حالا 6 ماشین عوض کردم این ماشین از همشون کمتر صدا میده مخصوصا هنگام روشن کردن ماشین وقتی استارت میزنم صدای نرم موتور به من احساس خوبی میده از این که این ماشین رو خریدم
   در ضمن اگر قرار باشه یه نفر ماشینی که خریده درست از اون استفاده نکنه و خراب بشه دلیل نمیشه که همه ی x33 ها خراب وبه درد نخور هستن آدم باید ازماشینش درست استفاده کنه ….
   اگر قرار به خراب کردن ماشین ها باشه من 405 و پژو پارس و پراید وسمند و x60 و 206 داشتم هر کدومشون تو مسافرت مشکل پیدا کردن دلیل نمیشه که بگم این ماشینا به درد نمیخورند
   حالا نمیخوام خستتون کنم فقط بگم من که سه ساله x33 دارم تقریبا بیشتر ایران رو باهاش رفتم وهیچ مشکلی پیدا نکرد
   بعضی نظرات رو هم که دیدم گفته بودند که لاک ماشین یا همون پلاستیک داخلش بو میده یا بنجل هستش من که دارم اصلا بو نمیده واز نظر بنجل بودن من که یه x60 داشتم از نظر لاک داخل ماشین بودن باهم فرقی ندارن

   در آخر اگر نظر من رو میپرسید x60 باx33 هیچ تفاوتی ندارن
   فقط در x60 فاصله ی صندلی تا گاز و ترمز و کلاج بیشتر
   از x33 هست من اگر این حرف رو میزنم لطفا به طرفدارای x60 فر نخوره من چون این ماشینا رو داشتم و تجربه کردم دارم نظر میدم اما در کل x60 هم ماشین خوبیه

  • در پاسخ به: طاها

   Mahdi | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

   آقا طاها شما معلوم پراید نشین هستید واصلا x33 سوار نشدید و همچین نظری نوشتید

  • در پاسخ به: طاها

   رضا | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

   متاسفانه امx60 آبروی ماشین های چینی رو برده .. همه چیش ایراد داره

 27. صابری | خرداد 22, 1393 | لینک نظر

  من یه مدتی دنبال خریدن یه ایکس33 بودم اولش یهو دیدم یکی از دوستام که تو کرج هستش همین ایکس33 رو داره .باهاش صحبت کردم گفت اتفاقا مدتیه قصد فروششو دارم ولی یه کمی سخت فروشه.گفتم خوب از این چه بهتر من خریدار و تو فروشنده به هم دیگه هم اعتماد داریم معامله کنیم.اولش گفت باشه بعد فردا که قرار گذاشتیم معامله رو قطعی کنیم زنگ زد  و گفت فلانی میترسم فردا شرمنده ات بشم گفتم برای چی گفت آخه این ماشین اونجوری نیست که فکر میکنی مشکلاتی داره و خلاصه با وجودی که مدتها طول کشید تا بفروشه ولی روش نشد به من بفروشه.خلاصه من حساس شدم سر این ماشین گفتم شاید این رفیقم منو پیچیونده تا وقتی که با خواهر زاده ام صحبت میکردم   و بحث ایکس33 پیش اومد رفت یه کتاب آورد به نام کالایاب شماره 17 دیدم نظر کسی که این ماشینو داره رو نوشته و تیتر نوشته اش هم این بود"پراید شاسی بلند".حسابی خورد تو ذوقم و نوشته بود 1- کمکهاش ذاتا مشکل داره و باید حتما عوض بشه و دهانه چرخهاش هم خیلی بازه2-دیفرانسیلش به اعتراف مدیران شرکت ایراد ذاتی داره و صدای ماشین ناجور توی اتاق میاد و نوشته بود با نماینده چری هم صحبت کرده گفته بود طراحی گیرکسش هم اشکالاتی دارد3-قطعات داخلیشم از پلاستیکهای بنجل ساخته شده4- گفته بود نحوه قرارگیری راننده در ماشیین و روی صندلی به گونه ایست که خیلی زود راننده خسته میشه .خلاصه اینجوری بود که  کاملا از خریدش منصرف شدم.

  • در پاسخ به: صابری

   ashkan | خرداد 22, 1393 | لینک نظر

   یهو دیدی ایکس 33 داره !؟ چرا یهو ؟! منم یهو دیدم دوستم ایکس 60 داره و همین داستان رو داشت – !!! دوست عزیز دروغگویی کار خوبی نیست -بعضی از دوستان به سایت باما استناد میکنن باید بدونید این سایت مخصوص دلالن خودرو میباشد که برای بازار گرمی آگهی های کاذب هم میدن – راستی از قیمت سواری هاچ بک لیفان چه خبر همینکه پایین نیاد باید خدا رو شکر کنین !

   • در پاسخ به: ashkan

    صابری | خرداد 22, 1393 | لینک نظر

    آقای اشکان اگر دوست داری به خاطر یه ماشین از درگاه خداوند درخواست کنم گردن اون کسی که دروغ میگه بشکنه و اون کسی هم که بدون اطلاع دیگران را دروغگو  مینامه بشکنه و هر 2دسته برن زیر تریلی مشکلی نیست من این دعا را بخاطر این ماشین میکنم.هر کسی به اندازه حد و اندازه خودش و سن وسالش فکر میکنه یکی شاگرد مدرسه است تمام دوستاش هم هر روز میبینه و از جیک و پوک همدیگه خبردارند یکی هم مثل من با35سال سن برخی از دوستانم رو سالها ندیدم.اینقدر گرفتاری زندگی هست که دیروز بعد از 25روز از اینکه پسر عموم رفته کوهنوردی و پاش شکسته خبردار شدم.به قول معروف میگه کافر همه را به کیش خود پندارد.این اتفاق واقعی بود که برای من افتاد  اصلا هم برام مهم نیست یه عده قبولش ندارن و میگن اینجوری نیست ضمنا یه جمله هم بگم که در کارت ماکسیما نوشته ظرفیت 4سرنشین و در کارت پراید نوشته ظرفیت 5نفر حالا شما بگردید پرتقال فروش رو پیدا کنید.

    • در پاسخ به: صابری

     علی رضا | خرداد 23, 1393 | لینک نظر

     صابری جان 

      شما اگه بد مردم رو بخواهی بدتر از این هم سرت میادو بهتره که  به ادبیات خودت یه کم کلاس بدی لااقل تا حالا هوادارای ایکس 60 کلاس حرفشون رو حفظ کرده بودن.  

     • در پاسخ به: علی رضا

      نامی | خرداد 23, 1393 | لینک نظر

      هوادارای با مرام و مودب شاسی محبوب ایکس  33 برای سلامتی هوادارای مودب ایکس 60 بلند صلوات بفرست…

       

      لال از دنیا نری دومی و سومیشم بلند ختم کن… 

     • در پاسخ به: علی رضا

      صابری | خرداد 23, 1393 | لینک نظر

      چیه آقای علیرضا ترسیدی؟ گفتم گردن کسی که دروغ میگه بشکنه.میشه بگی چه ایرادی داره این دعا.از همیشه گفته شده دروغگو دشمن خداست.بعدش من نیدونم به قول آقای طاها چه جوریه با یکی دیگه حرف میزنی یه دفعه به یکی دیگه بر میخوره.آقای اشکان که خیلی راحت تهمت میزنه و شما که آدم با کلاسی هستی باید بدونی تهمت بدون مدرک زشتترین رفتار هست.پس بهتره به خودت و دیگران بگی که یه ماشین اینقدر ارزش نداره که نفر بخواد شان خودشو پائین بیاره و به دیگران تهمت بزنه. دقیقا هم روشن کن که جمله من چه ارتباطی با شما داره؟از مردم بیگناه هم که سرشون بره دروغ به زبانشون نمیاد مایه نزار.

    • در پاسخ به: صابری

     اشکان | خرداد 23, 1393 | لینک نظر

     آقای  صابری دوست عزیز مستجاب الدعوه  !!! از درگاه خدا بخواه بجای ایکس 60 بهت ادبیات محبت آمیز بده

     • در پاسخ به: اشکان

      صابری | خرداد 23, 1393 | لینک نظر

      اشکان جان نمیدونم چرا شما طرفدارهای ایکس33 اینقدر نسبت به این جمله من حساسیت نشون دادین من که فکر میکنم سوءتفاهم پیش اومده و خدائی ناکرده چیز دیگری نیست.ولی میدونی اگر همین خواسته صورت واقعی پیدا کنه ایران چه بهشتی میشه.بعدش من کی گفتم آرزوی داشتن ایکس60 دارم.اصلا اسمی از ایکس60 در نوشته من هست.اگر ادبیات من به گفته شما محبت آمیز نیست هیچ ارتباطی به طرفداران ایکس60 نداره شما چرا به اونها ایراد میگیرید.بعدش من خوشحال شدم که افراد بسیار مودبی اینجا کامنت گذاشتن و کامنت من براشون مودبانه نبوده یه مطالعه ای از نوشته های دوستان انجام دادم که کمی مودب بشم.اولین نوشته که آقای علیرضای نازنین که قبلا به جای شما پاسخ داده بود این بود "بزنین کنار پودر نشین" و یه کم بالاتر "شتاب پراید برای سفر به آخرت مثالزدتیه" میدونی دوست عزیز و مودب و با محبت 6میلیون پراید در ایران هست و هر خونواده ای کم کم 4 نفر میشن 24میلیون و با خوندن این جملات شما که اصلا بحث هم بر سر پراید نیست چه حالی پیدا میکنندفکر میکنی اگر 6میلیون ایکس33بود با این وضعیتش چقدر کشته میداد. خلاصه متنهای بالاتر رو خوندم که مودبتر بشم دیدم آقای علی که از قضا اونم طرفدار ایکس33 هست خیلی مودبانه به همه رانندگان یه ماشینی گفته روانی و وقتی آقای سامی نوشته این جملات صحیح نیست دوباره از قضای روزگار همین آقا علیرضای خودت از علی آقا حمایت کرده و اصلا ملامتش نکرده و به آقای سامی هم  گفته که ایشان هم همینجوریه و همینجوری که ادامه میدی از این جملات محبت آمیز و مودبانه هی تکرار شده و شده یه کلاس درست و حسابی ادب آموزی.

      در پایان اون جمله منو هر جوری که دوست داری تلطیفش و محبت آمیزش کن.

 28. mohsen | خرداد 22, 1393 | لینک نظر

  ایکس33 0 کیلومتر 60 میلیون اگه باور ندارین تشریف ببرین سایت باما… میبینین که قیمت بازار 5 میلیون از کارخانه پایین تر هست.. موفق باشین پیکان سواره دیروز ام وی ام ایکس33 دار فعلی

  • در پاسخ به: mohsen

   ashkan | خرداد 22, 1393 | لینک نظر

   محسن جان این قیمتی که میگی مربوط به ایکس 33 صفر کار نکرده سالهای قبل هست که طرف تو اون گرونیها به امید بدتر شدن اوضاع خریده بوده 2 برابر بفروشه اما با شروع مذاکرات نتونسته آبش کنه عین همین داستان واسه ایکس 60 و خودروهای دیگه هم هست ..در ضمن اگر هم زمانی من پیکان سوار میشدم شما اون موقع  با اتوبوس 2 طبقه ها ی دماغه دار خط به خط میشدی

 29. mohsen | خرداد 22, 1393 | لینک نظر

  1393 ، ام وی ام ، X33

   

   

  قیمت :

  60,000,000   تومان

  كاركرد :

  0   كیلو متر

  گیربکس :

  دنده ای

  نوع سوخت :

  بنزین

  رنگ بدنه :

  مشکي

  رنگ داخلی :

  خاکی
   

  تاریخ آگهی :

  امروز

  استان :

  تهران

  تـلـفــن :

  09121777379
   

  توضیحات :

  ، صفر. تحويل ٩٣/٢/١٥

 30. mohsen | خرداد 22, 1393 | لینک نظر

  منبع سایت باما…. این شما این هم شاسی بلند 44 میلیونی ام وی ام ایکس 33  هاهااااا