آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33

افشین خالدی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۲ | 836 نظر

آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33
4 رای - میانگین 3

آزمایش: افشین خالدی- نریمان اصغریان  عکس: احسان شمس نیا – صبا سادات حقی

تب ورود خودروهای چینی به کشور بالا گرفته، عدم وجود تنوع در محصولات داخلی بهانه ای برای ورود خودروهای ارزان قیمت چینی شده. خودروهایی با برندهای جدید که مردم به صورت محدود با آنها آشنایی دارند، بسیاری از افرادی که این خودروها را می خرند خود را فردی ریسک پذیر معرفی می کنند.

اما واقعا این خودروها چقدر ارزش خرید دارند؟ شاسی بلندسازی یک سگمنت سخت در بین سازندگان خودرو است. چینی ها هم با وجود اینکه تجربه زیادی در خودروسازی ندارند به سرعت به سمت شاسی بلند رفته اند و با همان سرعت در حال نفوذ به بازار کشورمان هستند. در این مقاله با  آزمایش دو خودروی ام وی ام X33 و لیفان X60  سعی در شناسایی توانایی های این دو خودروی چینی داریم.

 

X33 VS X60 1+

طراحی

ام وی ام X33 یا همان چری تیگو حدود دو سال است که مهمان ایرانی هاست. با ظاهر آن آشنایی داریم، خودرویی که بی شباهت به ویتارا نیست، نمی توان به این راحتی به آن نمره قبولی داد. پیش از آنکه به طراحی کلی خودرو بپردازید فواصل بین برخی قطعات در ظاهر نظر را به خود جلب می کند. ابتدا تصور می شود با خطای مونتاژ روبرو هستید اما کمی دقت مشخص می شود اشکال از طراحی قطعات است جایی که فضای زیادی بین در عقب و گلگیر به وجود آمده از نمای پهلو ضربه سنگینی به طراحی خودرو زده است.

در ادامه اگر به جلوی خودرو بروید شاهد همین فضا به شیوه ای غیر حرفه ای تر در محل بسته شده درب موتور هستید به نحوی که تصویر می شود خودرو در آن ناحیه ضربه  خورده است . البته با وجود اشکال در طراحی قطعات در حالت کلی هماهنگی فرمی مناسبی بین 3 جهت خودرو می توان دریافت کرد.

img_2310

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد. به سختی می توان اشکال طراحی قطعاتی در آن پیدا کرد ،به غیر از فضای ایجاد شده بین درب موتور و چراغها که مرتبا به شما این احساس را القا می کند که درب موتور باز است در مابقی قسمتها، قطعات به خوبی ساخته و پرداخته و مونتاژ شده اند. در حالت کلی ظاهر لیفان X60 با طراحی به روز تر که دماغه آن به نوعی به نظر تغییر یافته سانتافه است در قیاس با رقیب خود یعنی ایکس 33 بسیار چشم نواز تر است.

X33 VS X60 X60 (25)

فضای داخلی

با ایکس 33 شروع می کنیم، پس از ورود به کابین این خودرو با انبوهی از قطعات بسیار بی کیفیت پلاستیکی روبرو می شوید که شاید به سختی در خودروهای بسیار ارزان قیمت ایرانی هم نمونه آن را دیده باشید. موقعیت سواری ایکس 33 علیرغم صندلی های کوچک آن وضعیت بدی ندارد اما توقع یک صندلی با کیفیت و ارگونومیک را نداشته باشید. با توجه به ارتفاع آن راننده تسلط خوبی بر روی جاده دارد،آینه ها به اندازه کافی بزرگ هستند و دید عقب راننده هم متناسب است.

صندلی های عقب برای ایجاد فضای بار بیشتر به صورت خوابیده در می آیند ولی با توجه به نوع طراحی به صورت یک دست نخواهد شد و برای حمل اجسام یک تکه بزرگ وضعیت مناسبی ندارد. در دسترس بودن ادوات داخلی با توجه به سادگی کنسول خوب است و راننده می تواند در حین رانندگی به همه چیز دسترسی داشته باشد.

X33 VS X60 X33 (27)

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد، پس از ورود به خودرو شما به یاد خودروهای ژاپنی خصوصا تویوتا راو4 می اندازد، البته بدون در نظر گرفتن کیفیت. فضای داخلی خودرو نسبت به ایکس 33 بسیار ظریف تر و با کیفیت تر است و مشخص است لیفان قصد داشته حداقل ها را در این خودرو رعایت کند اگر چه به رقبای ژاپنی و کره ای خود نزدیک نمی شود ولی نسبت به هم وطن رقیب خود چند پله بالاتر است و می تواند بازه قیمتی خود را توجیح کند.

رو دری ها با چرم مصنوعی دوخت و تزئین شده اند و جنس داشبورد از مواد نرم و براق است. کیلومتر شماره به صورت دیجیتالی است و با وجود اینکه از نظر زیبایی چندان بد به نظر نمی رسد اما راننده نیاز به دقت بیشتری برای خواندن سرعت دارد، صندلی های عقب لیفان بر خلاف ایکس 33 به صورت کامل با کف فضای بار هم سطح می شوند در نتیجه فضای مناسبی برای جابجایی  وسائل به وجود می آید.

صندلی های عقب لیفان به صورت پله ای به عقب می خوابند در حالیکه در ایکس 33 این قابلیت وجود ندارد، ایکس 33 قابلیت عقب رفتن صندلی را برای داشتن فضای پای بیشتر دارد که البته باز هم نمی تواند به فضای پای لیفان در حالت عادی دست پیدا کند. از دیگر برتری های لیفان در فضای داخلی می توان به سانروف بزرگتر، فضای بار بیشتر، سیستم صوتی بهتر، تسلط بیشتر بر جاده اشاره کرد.

X33 VS X60 X60 (34)

رانندگی

با استارت ایکس 33 و لیفان X60  تفاوتی در حین استارت دو خودرو ملاحظه نشده و  به راحتی استارت می خورند ، با توجه به عایق بندی بهتر X60 نفوذ صدا به داخل این خودرو کمتر از ایکس 33 است. در حرکت نیز این عایق بندی بیشتر به چشم می آید. در حالت درجا اگر بخواهید دور موتور در ایکس 33 بالا ببرید ابتدا کمی احساس خطر به شما دست پیدا می دهد، از آن جهت که عملکرد موتور هارشینگ شدیدی دارد این وضعیت در لیفان بسیار بهتر است.

حین رانندگی فرمان دو خودرو تیز است و حس خاصی را به راننده منتقل نمی کند. در ترمزگیری شدید X60  واکنش بسیار خوبی نشان می دهد و می توان به آن اعتماد کرد چیزی در ایکس 33 هم به صورت خفیف تر وجود دارد. دو خودرو از صدای گیربکس رنج می برند، ایکس 33 صدای زوزه مالکین را آزرده کرده و در لیفان صدای ناهنجاری که برخی اوقات منجر به تعویض گیربکس توسط نمایندگی شده مالک را دچار دردسر کرده است.

با وجود آنکه فاصله بین دو محور لیفان بیشتر از ایکس 33 است اما این لیفان است که به دلیل شاسی بهتر قدرت مانور پذیری خود را به ایکس 33 دیکته می کند، از دلایل دیگر وجود استرس بار در لیفان و سیستم تعلیق با کیفیت تر است. عبور از سرعت گیر ها با لیفان راحت تر است و احساس خطر کمتری به شما دست پیدا می کند. از نظر مصرف سوخت دو خودرو با توجه به قدرت موتور در وضعیت خوبی قرار دارند و هر دو خودرو با توجه به شرایط رانندگی و تعداد سرنشین در سیکل ترکیبی در بین 8 الی 9 لیتر مصرف سوخت دارند.

در بخش امکانات هر دو خودرو به سانروف مجهز هستند و صندلی های دو خودرو نیز از نوع چرم می باشد. تهویه دو خودرو از نوع دستی است. ایکس 33به گرم کن صندلی جلو نیز تجهیز شده است. از نظر امکانات ایمنی دو خودر مجهز به دو ایربگ برای سرنشینان جلو، سیستم ترمز ضد قفل و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD هستند.

X33 VS X60 X60 (23)

تست تصادف

ام وی ام ایکس 33 توسط موسسه ایمنی استرالیا مورد آزمایش قرار گرفته که نتیجه بسیار ضعیف دو ستاره را دریافت نموده، در توضیحی که موسسه ایمنی استرالیا در مورد خودرو ارائه کرده به بدنه بسیار ضعیف خودرو اشاره نموده و خاطر نشان کرده ضربات شدیدی  به پا ، دست و سینه آدمک های تست وارد شده است. لازم به ذکر است کمپانی چری حاضر به ارائه خودرو به موسسه ایمنی استرالیا جهت ادامه تست تصادف برای برخورد از پهلو به بهانه فراخوان نشده است، در نتیجه این موسسه فقط برخورد از جلو را مورد آزمایش قرار داده است. اما لیفان فقط توسط موسسه ایمنی چین مورد آزمایش قرار گرفته و توانسته 4 ستاره را از آن تست برای خود بدست بیاورد اما با توجه به آنکه استاندارد تست در چین با استاندارد تست استرالیا متفاوت است نمی توان در این مورد دو خودرو را با هم مقایسه نمود.

11

موتور، گیربکس، عملکرد

ام وی ام X33  و لیفان X60 از موتورهای 4 سیلندر 16 سوپاپ با حجمهای 2.0 و 1.8 لیتر بهره می برند. هر دو خودرو از سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ بهره مند هستند. قدرت و گشتاور X33 به ترتیب 6 اسب بخار و 14 نیوتن متر بیشتر از لیفان است. با احتساب وزن 1375 کیلوگرمی ام وی ام و 1330 کیلوگرمی لیفان نسبت نیرو به وزن این دو خودرو تقریبا برابر است. لازم به ذکر است که ام وی ام از دریچه گاز سیمی و لیفان از دریچه گاز برقی سود می برد و به همین خاطر با فشردن پدال گاز اندکی تاخیر در لیفان نسبت به ام وی ام احساس میشد. البته این تاخیر در حدی نیست که زیاد آزار دهنده باشد و کم کم به آن عادت می کنید.

از آنجایی که سایز رینگ و لاستیک این دو خودرو دقیقا یکسان می باشد می توان از این عامل در شتاب و کشش فاکتور گرفت و فقط به مقایسه میزان سبکی یا سنگینی ضرایب گیربکس ها پرداخت. پس از بررسی گیربکس دو خودرو و سنجش دور موتور با استفاده از دستگاه و خواندن سرعت دقیق از روی GPS اینطور مشخص شد که دنده های 1 و 2 و 3 و 4 در لیفان سبکتر از ام وی ام هستند ولی دنده 5 لیفان با اختلاف قابل توجهی سنگینتر از ام وی ام بود.

سرعت در دور 3000 در دنده های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 برای لیفان به ترتیب 27 و 45 و 64 و 87 و 98 و برای ام وی ام 24 و 44 و 63 و 84 و 106 بود.  متاسفانه به علت محدودیت زمانی فرصت تست کشش به صورت بغل به بغل میسر نشد ولی با توجه به ضرایب سنگینتر گیربکس ام وی ام و دریچه گاز سیمی و گشتاور بیشتر اینطور احساس میشد که در دورهای پایین در دنده های 1 تا 4 قویتر از لیفان عمل کند ولی با توجه به اختلاف زیاد در ضریب دنده 5 احتمالا برتری کشش در این دنده با لیفان است.

البته لیفان نیز با اینکه در دور 4200 به حداکثر گشتاور خود می رسد ولی در دورهای پایین انعطاف پذیری خوبی دارد و در رانندگی روزمره احساس کمبود کشش زیاد در آن احساس نمی شود که علت این امر علاوه بر تنفس خوب موتور در دورهای پایین (به لطف زمانبندی متغیر) تا حدی به خاطر شاتونهای بسیار بلند این موتور است که در تولید گشتاور مناسب در دور پایین موثر است.

IMG_2353

برای اینکه شتاب دو خودرو بهتر سنجیده شود تست شتاب توسط راننده یکسان انجام شد تا اثر مهارت راننده خنثی شود و تایم گیری با دستگاه مخصوص آغاز شد. اولین تست با X33 شروع شد. بار اول لانچ از حالت سکون با دور 4000 الی 4200 بررسی شد که به علت هرزگردی بیش از حد تایم خوبی به دست نیامد. بار دوم و سوم لانچ با دور موتور حدود 3800 انجام شد و برای اینکه هرز گردی به حداقل برسد به محض رها کردن کلاچ نباید پدال گاز را تخته کنید تا اندکی جلوی هرزگردی گرفته شود ، درست قبل از پایان هرزگردی پدال را تخته کنید و دنده ها را در دور 6000 تعویض کنید در نتیجه بهترین تایم ثبت می شود زیرا بعد از دور 6000 افت گشتاور شدید است و بالاتر بردن دور از 6000 سودی ندارد.

با اینکه درجه بندی ردلاین تا 6500 است ولی ام وی ام در دور حدود 6200 کات آف می کند. هنگام تایم گیری با لیفان مشخص می شود که این خودرو به علت برقی بودن دریچه گاز هنگام حرکت از حالت سکون دچار کپ زیادی می شود (مانند خودرویی که بدون خاموش کردن ESP بخواهد از حالت سکون لانچ کند) و باید مقداری با پدال کلاچ و گاز بازی کنید تا بتوانید این کپ را به حداقل برسانید.

دور موتور را به 4000 رسانده و کلاچ را رها کنید و بلافاصله پس از برطرف شدن کپ سریع پدال گاز را تا انتها فشار دهید و حرکت کنید. چون حداکثر توان لیفان در دور 6000 به دست می آید و در همین دور نیز کات آف می کند باید دنده ها دقیقا قبل از کات آف تعویض شوند تا توان موتور زیاد هدر نرود. البته باید دقت کافی داشته باشید تا موتور کات آف نکند در غیر این صورت تایم خوبی به دست نمی آید.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 296

با مقایسه تایمهای 0 تا 100 به دست آمده در جدول انتهای مقاله مشخص می شود که از حالت سکون لیفان با وجود کُپی که در ابتدای حرکت داشت 0.4 ثانیه زودتر از ام وی ام به سرعت 100 رسید.

اگر این کُپ در ابتدای حرکت از سکون وجود نداشت لیفان به راحتی می توانست تایمهای زیر 13.0 ثانیه را ثبت کند. با بررسی های انجام شده مشخص می شود این کپ بیشتر از حالت سکون وجود دارد و اگر شتابگیری در حال حرکت از سرعت 10 یا 20 در دنده 1 آغاز شود این کپ خیلی کمتر می شود و لیفان تواناییهای خود را بهتر نشان می دهد. تستها در دمای حدود 25 درجه و ارتفاع 1350 متر از سطح دریا انجام شد.

X33 VS X60 X60 (20)

ارزش

هم اکنون لیفان X60 در بازار در حدود 63 میلیون تومان قیمت دارد و توانست به عنوان خودروی برتر آزمایش امروز خود را معرفی کند اما قیمت  ام وی ام ایکس 33 در حدود 60 میلیون تومان است، متاسفانه با توجه اشکالات عمده و اساسی خودروی ایکس 33 نمی تواند نسبت به قیمت پرداختی خود را توجیه کند، این درحالیست علاوه بر ضعف های طراحی و ساختاری دارای اشکالات کیفی نیز می باشد. به طور مثال با وجود آنکه تنها یک سال از کارکرد ایکس 33 مورد آزمایش می گذشت عایق بندی زیر گلگیر در حال جدا شدن بود که می تواند به پوسیدگی زود رس بدنه بیانجامد، این قضیه به کمپانی مادر یعنی چری باز می گردد که نتوانسته خودرویی با کنترل کیفی قابل قبول عرضه کند. در آزمایشی مشابه که توسط یک نشریه روسی انجام شده بود نیز مشابه این مسئله گزارش شده کنترل این موراد برای یک خودروساز که مدعی جهانی شدن است نباید آنچنان دشوار می بود و جا دارد این کمپانی با شنیدن اشکالات دست به اصلاحات متناسبی در این زمینه بزند. در پایان ضمن تشکر از آقایان مهدی واعظی و فرشاد آتاکشی زاده توجه شما را به جدول امتیازات دو خودرو پس از آزمایش جلب می نمایم.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 090

لیفان

ام وی ام

نوع موتور

4 سیلندر خطی 16 سوپاپ DOHC

4 سیلندر  خطی 16 سوپاپ DOHC

حجم موتور

1794 سی سی

1971 سی سی

قطر سیلندر

79.0 میلی متر

83.5 میلی متر

کورس پیستون

91.5 ملی متر

90.0 ملی متر

نسبت تراکم

10.0 به یک

10.0 به یک

توان

133 اسب بخار در دور 6000

139 اسب بخار در دور 5750

گشتاور

168 نیوتن متر در دور 4200

182 نیوتن متر در دور 4300

ابعاد تایر

215/65/16

215/65/16

ضرایب گیربکس

دنده 1

اعلام نشده

3.583

دنده 2

————–

1.947

دنده 3

————–

1.379

دنده 4

————–

1.030

دنده 5

————–

0.821

ضریب دیفرانسیل

————–

4.313

وزن خالص

1330 کیلوگرم

1375 کیلوگرم

نسبت نیرو به وزن

100 اسب بخار برای هر تن

101 اسب بخار برای هر تن

شتاب صفر تا صد  (اندازه گیری شده با دستگاه)

13.2 ثانیه

13.6 ثانیه

صدای داخل کابین در حالت ایستاده و دور Idle

35 دسی بل

38 دسی بل

ظرفیت حمل بار

435 لیتر

405 لیتر

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 161

 

جدول امتیازات

ام وی ام X33

لیفان X60

میدان دید

7

8

سطح تجهیزات رفاهی

5

5

سطح ایمنی و تجهیزات

3

5

فضای سرنشینان

6

7

ارگونومی

6

8

نفوذ صدا به کابین

6

8

مصرف سوخت

7

8

واکنش موتور

6

7

گیربکس

6

6

کیفیت رانندگی

6

7

مانور پذیری

6

7

ترمز

6

7

کیفیت ساخت

3

7

گارانتی

5

5

ارزش در برابر مبلغ

3

7

مجموع

81

102

 


836 دیدگاه

 1. alireza | مرداد 18, 1393 | لینک نظر

  میبینم که دوستان فرغون سوار افاضات فرمودن و ماشین قراضه های خودشونو با ایکس 33 مقایسه کردن خواستم بگم برین جلو بوق بزنین شما کجا ایکس 33 کجا …..اژدها به این حرفا محل نمیذاره …فقط برین کنار زیر یال و کوپالش له نشین……ستاد نجات جان دیگر خودرو سواران از x33

  • در پاسخ به: alireza

   آریا | شهریور 30, 1393 | لینک نظر

   خدایی خیلی خندیدم!!!
   ایکس 33 و یال و کوپال!!!
   ستاد نجات جان دیگر خودرو سواران!
   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ!
   ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
   یه ایکس 33 دیدم که داشتن اوراقش میکردن… رفتم پرسیدم چی شده؟ گفت : پراید از بغل بهش زده اتاقش قر شده!
   خدا وکیلی اینا چجوری میخوان با شرایط آب و هوایی و جاده های ایران سازگار بشن و دووم بیارن؟؟؟
   سر 4 5 سال نرسیده همه از بین میرن!

 2. نن | مرداد 17, 1393 | لینک نظر

  ایکس33 از فرقون هم زشت تره.. فنی که به کل تعطیل هست

 3. homayun | مرداد 15, 1393 | لینک نظر

  هردوتاشون خوبن ولی ایکس 33 خیلی بهتر از ایکس 60
  قدرت موتور سوخت ترمزو تعادل ایکس33 بهتراز ایکس 60
  ظاهرا ایکس 60 بهتره ولی فقط ظاهرشه ک بهتره
  البته کسی ک پول داره بره بهترازاینارو بخره

 4. mil@d | مرداد 15, 1393 | لینک نظر

  X33 واقعا عالیه نمیخوام بگم بخرین ولی با X60 لطفا مقایسه نشه من هردوتارو سوار شدم X33 واقعا عالیه

  • در پاسخ به: mil@d

   آریو | مرداد 16, 1393 | لینک نظر

   آقای میلاد از دید شما این ماشینها واقعا عالی هستند!! ضروریه ابتدا کلمه عالی رو معنی کنیم.من این 2تا ماشین رو روندم و ذهنیت منفی هم نسبت بهشون نداشتم ولی نسبت به قیمتشون بالاترین رده ای که میشه بهشون داد متوسط است نه عالی.این افراط و تفریط واقعا کسانی که قصد خرید دارند رو دچار سردرگمی اساسی میکنه.نه اینقدر بدبین باشیم که هنوز ماشین رو ندیدیم صرفا به خاطر چینی بودن محکومش کنیم و نه اینقدر افراطی و تعصبی به یک ماشین متوسط صفت عالی بدیم.

  • در پاسخ به: mil@d

   ارمین | اسفند 3, 1395 | لینک نظر

   همه سایتا مینویسن x60بهتره بعد بعضی ها میگن x33فلان چیزیش بهتره لیفان درسته که قیمتش با ام وی ام یکی هس ولی ارزش خریدش در حد داستر اکتیون و… هستش

 5. سینا | مرداد 10, 1393 | لینک نظر

  علیرضا خوب بایدم ایکس33 پرفروش باشه یارو با 40 میلیون میخواد پرشیا 0 بخره میره ایکس33 مدل90 میخره.. اتفاقا ایکس60 بخاطره 78 میلییون بودن اوایل و 67 تومن الان کم هست.. خوب واسه همینم هست هرکی ایکس60 داره ادم حسابی هست… نه مثل ام وی ام که با 40 تومن میخرن.. اره جونننم

  • در پاسخ به: سینا

   محمد | بهمن 19, 1393 | لینک نظر

   سينا با اين حساب در حال حاضر چون ايكس 33 گرونتره مطابق فرمايش شما ايسك 33 ها باكلاس ترن

 6. سینا | مرداد 10, 1393 | لینک نظر

  باز این ساها سوزه خنده اومد برو خونه

 7. ساها | مرداد 7, 1393 | لینک نظر

  آخیش- راحت شدم. بلاخره ایکس 60 رو فروختم. راحت شدم. آقایون به تعریف وتمجیدهای ایکس60 توجه نکنید. فقط ظاهر قشنگ داره وشاسی بلنده. همین وهمین وهمین. یک ماشین خنگ وتنبله. گیربکس زوزه -صفحه کلاچ ضعیف- موقع حرکت اولیه جون میکنه- میری نمایندگی میگن چینیه دیگه باید بسازی- رنگ بی کیفیت-سربالایی جون میکنه-اگزوزش صدای تراکتور میده توریش زود میریزه-
  فقط به شاسی بلندیش باید بنازیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟……….. نمیگم ایکس 33 خوبه-تجربه نکردم. فقط راجع به تجربه ام که 6ماه ایکس 60داشتم گفتم. لطفا جبهه نگیرین آقایون. فقط وفقط تجربه.

  • در پاسخ به: ساها

   کامران | مرداد 23, 1393 | لینک نظر

   این یه معجزه هستش که تونستی بفروشیش …تبریک میگم

   • در پاسخ به: کامران

    امیر | مرداد 23, 1393 | لینک نظر

    واقعا برای شما متاسفم <> شهرستانی ها را چه حساب کرده اید ؟ فعلا که در همه ی زمینه ها از شما جلوترند مسئولین سایت نباید اجازه ی انتشار همچین نظری را بدهند.

    • در پاسخ به: امیر

     sepehr | مرداد 23, 1393 | لینک نظر

     حق با شماست دوست عزیز اون کامنت ادیت شد

 8. alireza | مرداد 2, 1393 | لینک نظر

  wooow…….شصت در صد بازار شاسی بلندها در اختیار x33 ………بقول آن عزیز از دست رفته آب رو بریزین اونجایی که سوخته…

 9. سینا | مرداد 1, 1393 | لینک نظر

  به من اگه 3 تا ایکس33 بدن 5 میلیونم بر نمیدارم چقدر ام وی ام خزه خدایی.. پراید پاشنه بلند بی مصرف چرخ لیفان ایکس60 به کل هیکل ام وی ام بی کیفیت میارزه

 10. حميد | تیر 31, 1393 | لینک نظر

  حجم موتور پيكان و 206 ام هر دو 1600سي سيه. اما اصلا قدرت موتور قابل قياس نيست. دوستاني كه حجم كم موتور و بهانه ميكنن لطفا در عمل مقايسه كنن. نه روي كاغذ. با تشكر

 11. نیما | تیر 30, 1393 | لینک نظر

  علیرضا ایکس33 رو خدا زده داغوووووون

 12. ساها | تیر 30, 1393 | لینک نظر

  x60- قیمت 59میلیون

 13. ساها | تیر 30, 1393 | لینک نظر

  من یه لیفان آذ ر92سفید سالم بدون رنگ دارم میخوام بفروشم13000 کیلومتر کارکردشه. بیمه بدنه هم تا آخر سال داره. اونایی که طالبشن بفرمایید -تهران رسالت 09113384382

 14. alireza | تیر 28, 1393 | لینک نظر

  بازهم ایکس 33 تو سر ایکس 60 زد !!!!!
  در بین خودروهای شاسی بلند نیز به ترتیب خودروهای کیا موهاوی، رنو کُلئوس، سانتافه، هیوندا توسان، کیا اسپورتیج، میتسوبیشی ASX، ام­وی­ام ایکس 33 و لیفان ایکس60 پس از پورشه کاین در رده های دوم به بعد جدول قرار گرفته اند

  http://www.asrekhodro.com/fa/page/46185/%D8%A8%D8%A7+%D9%85%D8%AD%D8%A8%D9%88%D8%A8+%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%B4%D8%A7%D8%B3%DB%8C+%D8%A8%D9%84%D9%86%D8%AF+%D8%AF%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7+%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF+%2B+%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84.html

 15. alireza | تیر 24, 1393 | لینک نظر

  مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید ……..این هم از پر فروش بودن x33 که 60 درصد فروش رنج قیمتی خودش رو از آن خودش کرده

  http://www.isna.ir/fa/news/93042413845/کدام-خودروها-بیشترین-مشتری-را-دارند

 16. علي | تیر 23, 1393 | لینک نظر

  كيفيت رنگ x33 و طراحي بدنه فاجعه است در ترمز گیری هم عملکرد خوبی نداره گیربکس خوبی هم نداره x60 ظاهر دلفریبی داره ولی کیفیت رنگ خودرو معمولیه بخصوص رنگهای تیره اش. گیربکسش زیاد جالب نیست ولی کیفیت ساخت بهتری داره امکانات داخلی هر دو برابر هستن انتخاب با خودتان.

  • در پاسخ به: علي

   محمد | بهمن 19, 1393 | لینک نظر

   علي آقا قدرت ترمز ايكس 33 حرف نداره ايراد الكي نذار روش برادر.جو بيخود هم نده حالا تو ايكس 60 داري ميخواي با اين حرفا خودترو راضي نگه داري به خودت ربط داره

 17. حسین | تیر 17, 1393 | لینک نظر

  سلام به همگی من خودم مهندس کارخونه مدیران خودرو هستم سازمان کیفیت جهانی  تیگو به دلیل داشتن گرند اروپای و ارزیابی های کلی بهترازایکس 60 معرفی شده احتمالا این افراد کی مقایسه کردن یا اینکاره نبودن یا واقعا… درکل تیگو یک خودرو جهانی  با تولید بالا خودرو های چری  خودروهای درجه اول چین وپرفروشترین خودرو ساز جهان محسوب میشه اما لیفان خودرو درجه چهار چینه که اصلا تو جهان مطرح نیست  خواهشا نمیدونی چیزی به مردم الکی نگید متشکرم

  • در پاسخ به: حسین

   محسن | تیر 17, 1393 | لینک نظر

   بیخیال آقا بزرگترین خودروساز چین! خوب ایران خودروهم بزرگترین خودروساز ایرانه.. اما چی تولید میکنن خوب؟ سطح جهانی کجا بود آقا این چهارچرخه های چینی رو هیج جای دنیا نیمخرن جز کشورایی داغونتر از خودشون.. الآن خداوکیلی یدونه ازهمین برترین خودروسازهای سطح جهانی که میفرمایین یدونه از ماشیناشو میتونین تو کشورهای حاشیه خلیج فارس پیدا کنین؟ وجداناً ؟ چرا کشورای عربی این ماشینای رده بالای جهانی رو وارد بازارشون نمیکنن آخه؟ چرا فقط تو هند و پاکستان و بندگالش و احتمالاً بورکینافاسو مشتری پیدا دارن؟؟ بعدم ما سرش جدل داریم؟
   اینام جیلی و لیفان و تیگو همگی سرته یه کرباسن… زیاد خون خودتون کثیف نکنین.

   • در پاسخ به: محسن

    محمد | بهمن 19, 1393 | لینک نظر

    در جواب اقا محسن و علي اقا چري تيگو تو كشورهاي ارمنستان-دوبي-روسيه-تركيه و درحال حاضر بزرگترين كارخانه چري تو برزيل افتتاح شد.لطفا كمي مطالعه كنين بعد نظر بدين قيمت چري تيگو تو دوبي 55.2 هزار درهم هستش.حالا كسي هم نخره حداقل تو اين كشورها فروش ميره.

  • در پاسخ به: حسین

   ؟؟؟ | تیر 22, 1393 | لینک نظر

   حسین آقا میشه بگی سازمان کیفیت جهانی چه جور سازمانیه و کجاست؟!

   • در پاسخ به: ؟؟؟

    علی | آبان 14, 1393 | لینک نظر

    آقای ؟؟؟
    شما که جرأت نداری اسمت رو بگی
    مسلم که ندونی سازمان کیفیت جهانی چی هست چون اسم خودت رو هم بلد نیستی

 18. پویان | تیر 17, 1393 | لینک نظر

  سلام 

  کسی میدونه لوازم یدکی ایکس 60 تو بازار هست یا نه ؟؟؟ راست میگن اگه سپر ماشین بخوره باید صبر کنی برات از چین سفارش بدن و قیمت سپر ماشینم 10 میلیون تومنه؟؟؟ میخوام ایکس 60 بگیرم توش موندم  لطفا راهنمایی کنید

  با تشکر

  • در پاسخ به: پویان

   یاشار | تیر 31, 1393 | لینک نظر

   سر کار گذاشتنت دوست عزیز !
   شما به نظر خودت یه ماشین 60، 70 تومنی ممکنه سپرش 10 تومن باشه ؟

 19. نیما | تیر 15, 1393 | لینک نظر

  فکر کنم  دوچرخه زد به ایکس33 بهروز.. بهروز ایکس33 فوت کرد

 20. ارشام | تیر 9, 1393 | لینک نظر

  نظر شما …لیفان  ایکس60 به ایکس 33 سرتر هست هم از لحاظ ظاهری و هم کیفیت

 21. .. | تیر 8, 1393 | لینک نظر

  سرباز وطن که کمر نداشته باشه وای به حال دیگران! سرباز جون یعنی الان تو این گرما گرمکن صندلیهاشو روشن میکنی و شر شر عرق میریزی؟ شاید ام وی ام از اول قصدش ساختن سونای سیار بوده! دیده راهم میره بعنوان ماشین میفروشش.انشاال… هر چه زودتر کمرت روبراه بشه.با آرزوی سلامتی همه سربازان وطن.

  • در پاسخ به: ..

   سرباز وطن | تیر 12, 1393 | لینک نظر

   خیلی خندیدم ..جان چون 2 تا نقطه هستی 2 تا نکته برات میگم اولیش اینکه من راننده رییس پایگاه بودم اگه یکسال تو پاترول بشینی من هم برای کمر تو باید دعا کنم دومیشم داداش گلم 1 ماه بعد از عید شمال هم برف میومد هم باران هوا ی سردی داشت مگه شما  تو گرما گرمکن صندلیتو روشن میکنی که اینجور فکر میکنی مرسی از دعای خیرت دارم کم کم روبراه میشم 

 22. سرباز وطن | تیر 6, 1393 | لینک نظر

  سلام دوستان

  من تقریبا2  ماه پیش از سایت باما یه آگهی خرید ام وی ام شاسی بلند به قیمت 49 میلیون دیدم مدل 90 اول صبح با فروشنده هماهنگ کردم 10 صبح رسیدم دم خونشون گفت فروخته شده !!!خلاصه نمیشد حرفی بزنم اما گفت یه ام وی ام دیگه دارم قیمت 54ونیم مدل 90 با اکراه و چونه زنی ازش خریدم 53 بردم چند تا مکانیک نشون دادم گفتن سالمه و هزینه ای نداره منم بردم واسش یه مونیتور توپ نصب کردم لنتهاشم عوض کردم البته لاستیکاش ضعیفه بعد از 73000 کیلومتر باید عوض کنم بنظر من از ایکس 60 صفر بهتره چون  خیلی ارزونتر و قویتره و گرمکن صندلیشم چون مشکل کمر درد دارم خیلی بدردم میخوره از ایکس 33 صفر هم بهتره چون افت قیمتشو کرده من قبلا پرشیا داشتم اینم با کمک مادرم خریدم در اصل هدیه پایان سربازیمه یه بار هم باهاش رفتم  گرگان سواری خوبی داره بعد از ماه رمضون عروسیمه هرکی اومد خوش اومد  

 23. نیما | تیر 5, 1393 | لینک نظر

  این ارزیابی کیفی واسه همین 4 روز قبل که سازمان نظارت اعلام کرد ایکس 60 با نمره منفی 7/5 بعد از مگان در رتبه دوم قرارگرفته تو ماشین های 60 تا 100 میلیون… ایکس33   65 نمره منفی.. وای خدا یعنی ایکس 33 8 برابر نمره منفی هاش بیشتر از ایکس60

 24. نیما | تیر 5, 1393 | لینک نظر

  اما سومین گروه شامل مگان و دو خودرو چینی است که قیمت آنها بین 60 تا 100 میلیون تومان است. مگان با 2/19 امتیاز منفی رتبه اول این گروه را دارا است و در سطح کیفی خیلی خوب ‌A+ قرار دارد؛ درحالی‌که لیفان ایکس60 دومین رتبه این گروه را با 7/50 امتیاز منفی به خود اختصاص داده است. سطح کیفی این خودرو خیلی  است. سومین خودرو این گروه نیز ام.وی.ام ایکس 33 است که با 65 نمره منفی در سطح کیفی     قرار گرفته است.

 25. نیما | تیر 2, 1393 | لینک نظر

  وای این اقا بهروز چه باحاله هر هررر بخندیم ضایع نشه… برو حاجی شما باید حالا حالا بدویی تا به ایکس60 برسی برو پراید پاشنه بلندتو سوارشو 

 26. بهروز | تیر 2, 1393 | لینک نظر

  سلام دوستان ایکس 33 و 60 سوار…

  اون آقایونی که عشق پورش و زراتی هستن معلومه تجربه فرغون هم داشتناااااا….ولی  ایشالا به آرزوشون برسن اما میبخشین چند وقتی نبودیم آخه همه ما ایکس 33 سوارا رفتیم ماشینمونو فروختیم ایکس 60 خریدیم بعد یه پارتی گرفتیم همه دعوت…ما هم رفتیم از شانس بد تو پارکینگ خونه یکی از رفقا از اون موقع تا حالا هر کاری میکنیم ماشینامون بالا نمیاد من بزور خودمو رسوندم کمک ببرم فعلا دوستان سرمون شلوغه بعد خدمت میرسیم

  زنده باشین

 27. پیمان | تیر 1, 1393 | لینک نظر

  باسلام

  من اکثر ماشین های  تا رنج 60و70 رو داشتم

  یعنی پراید 111و131وصبا  هاش بک سمن پزو 405و206و207 پرشیا رنو پی کی ریو سمند ال ایکس سمند سورن

  mvm315,mvmx33مگان

  ولی الان لیفان

  خوب شما اول باید این ماشین رو نسبت به پولی که داری میدی مقایسه کنی  این ماشین معایبی داره یکی از این معایب مصرف بالای این ماشین پر سر و صدا بودن درب عقب ماشین وضعف موتور این  ماشین ولی درکل نسبت به پولی که داری هزینه میکنی  ماشین خوبیه تو  این رنج قیمت x60دارم

   

   

 28. محمود | تیر 1, 1393 | لینک نظر

  البته به نظر مي رسه بعضي از افراد كه اين اطلاعات را مي خوانند ماشين هاي چند صد ميليوني دارند. من حدود يك ساله كه ايكس 33 دارم  و ازش راضيم. قبلا هم 405 داشتم. اايكس 33 خيلي بهتر از سواري هاي ديگه ايرانيه. در ضمن هرچي پول بدي آش مي خوري . بله اگه 200 ميليون داشته باشي سانتافه بخر خيلي خوبه. يعني سه برابر ايكس 33 بايد پول بدي. بهتره مقايسه ها نسبت به هزينه اي كه صرف مي كنيم باشه. به نظر من در حال حاضر همين ماشين هاي چيني خيلي بهتر از ماشين هاي ايرانيه.

  • در پاسخ به: محمود

   .. | تیر 4, 1393 | لینک نظر

   اجالتا ایکس33 نمیتونه از پس سمند و 405 بر بیاد شما یه باره پریدی اسم ماشین 200 میلیونی رو میاری.تازه تا 120 میلیون هم چندین مدل شاسی بلند هست که بازهم ایکس33 هیچ حرفی در برابرشون نداره مثل داستر ,ویتارا,اکتیون,جیلی ایکس7 و… بازهم تازه بهیچوجه از عهده نزدیکترین رقیبش از نظر قیمتی یعنی ایکس60 هم بر نمیاد.ضمنا این بحث با صحبت آقای امین تموم شده دوباره شما شروعش نکن .حرف فنی دارید بفرمائید ولی تا الان که بجز صحبتهای خاله زنکی هیچی در مورد ایکس33 نداشتید بزنید پس بهتره به همون سکوتتون ادامه بدید و بیشتر از این آبروی این ماشین بیچاره رو نبرید.

   • در پاسخ به: ..

    امین | تیر 7, 1393 | لینک نظر

    عزیزم 120 میلیون و 60 میلیون خیلی فرقشه دوبرابر!!!!

   • در پاسخ به: ..

    محمد | بهمن 19, 1393 | لینک نظر

    پرفسور 4 تا دليل منطقي بيار كه ايكس 60 سرتره.اگه باهاش تو سربالاي كويين قزوين رانندگي كرده باشي و ببيني يه پرايد 111 ازت جلو زد اونوقت ببينم روح داري باز سوار ايكس 60 شي.

 29. نیما | تیر 1, 1393 | لینک نظر

  اون دو تا برادر که میگین فرغون حاجی 65 میلیون پول ایکس60 نداری بدی.. رو میشه درک کرد…بعضی ها پولشون به خرید همچین ماشین هایی نمیرسه و بدشو میگن تا خودشون اروم شن