آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33

افشین خالدی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۲ | 836 نظر

آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33
4 رای - میانگین 3

آزمایش: افشین خالدی- نریمان اصغریان  عکس: احسان شمس نیا – صبا سادات حقی

تب ورود خودروهای چینی به کشور بالا گرفته، عدم وجود تنوع در محصولات داخلی بهانه ای برای ورود خودروهای ارزان قیمت چینی شده. خودروهایی با برندهای جدید که مردم به صورت محدود با آنها آشنایی دارند، بسیاری از افرادی که این خودروها را می خرند خود را فردی ریسک پذیر معرفی می کنند.

اما واقعا این خودروها چقدر ارزش خرید دارند؟ شاسی بلندسازی یک سگمنت سخت در بین سازندگان خودرو است. چینی ها هم با وجود اینکه تجربه زیادی در خودروسازی ندارند به سرعت به سمت شاسی بلند رفته اند و با همان سرعت در حال نفوذ به بازار کشورمان هستند. در این مقاله با  آزمایش دو خودروی ام وی ام X33 و لیفان X60  سعی در شناسایی توانایی های این دو خودروی چینی داریم.

 

X33 VS X60 1+

طراحی

ام وی ام X33 یا همان چری تیگو حدود دو سال است که مهمان ایرانی هاست. با ظاهر آن آشنایی داریم، خودرویی که بی شباهت به ویتارا نیست، نمی توان به این راحتی به آن نمره قبولی داد. پیش از آنکه به طراحی کلی خودرو بپردازید فواصل بین برخی قطعات در ظاهر نظر را به خود جلب می کند. ابتدا تصور می شود با خطای مونتاژ روبرو هستید اما کمی دقت مشخص می شود اشکال از طراحی قطعات است جایی که فضای زیادی بین در عقب و گلگیر به وجود آمده از نمای پهلو ضربه سنگینی به طراحی خودرو زده است.

در ادامه اگر به جلوی خودرو بروید شاهد همین فضا به شیوه ای غیر حرفه ای تر در محل بسته شده درب موتور هستید به نحوی که تصویر می شود خودرو در آن ناحیه ضربه  خورده است . البته با وجود اشکال در طراحی قطعات در حالت کلی هماهنگی فرمی مناسبی بین 3 جهت خودرو می توان دریافت کرد.

img_2310

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد. به سختی می توان اشکال طراحی قطعاتی در آن پیدا کرد ،به غیر از فضای ایجاد شده بین درب موتور و چراغها که مرتبا به شما این احساس را القا می کند که درب موتور باز است در مابقی قسمتها، قطعات به خوبی ساخته و پرداخته و مونتاژ شده اند. در حالت کلی ظاهر لیفان X60 با طراحی به روز تر که دماغه آن به نوعی به نظر تغییر یافته سانتافه است در قیاس با رقیب خود یعنی ایکس 33 بسیار چشم نواز تر است.

X33 VS X60 X60 (25)

فضای داخلی

با ایکس 33 شروع می کنیم، پس از ورود به کابین این خودرو با انبوهی از قطعات بسیار بی کیفیت پلاستیکی روبرو می شوید که شاید به سختی در خودروهای بسیار ارزان قیمت ایرانی هم نمونه آن را دیده باشید. موقعیت سواری ایکس 33 علیرغم صندلی های کوچک آن وضعیت بدی ندارد اما توقع یک صندلی با کیفیت و ارگونومیک را نداشته باشید. با توجه به ارتفاع آن راننده تسلط خوبی بر روی جاده دارد،آینه ها به اندازه کافی بزرگ هستند و دید عقب راننده هم متناسب است.

صندلی های عقب برای ایجاد فضای بار بیشتر به صورت خوابیده در می آیند ولی با توجه به نوع طراحی به صورت یک دست نخواهد شد و برای حمل اجسام یک تکه بزرگ وضعیت مناسبی ندارد. در دسترس بودن ادوات داخلی با توجه به سادگی کنسول خوب است و راننده می تواند در حین رانندگی به همه چیز دسترسی داشته باشد.

X33 VS X60 X33 (27)

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد، پس از ورود به خودرو شما به یاد خودروهای ژاپنی خصوصا تویوتا راو4 می اندازد، البته بدون در نظر گرفتن کیفیت. فضای داخلی خودرو نسبت به ایکس 33 بسیار ظریف تر و با کیفیت تر است و مشخص است لیفان قصد داشته حداقل ها را در این خودرو رعایت کند اگر چه به رقبای ژاپنی و کره ای خود نزدیک نمی شود ولی نسبت به هم وطن رقیب خود چند پله بالاتر است و می تواند بازه قیمتی خود را توجیح کند.

رو دری ها با چرم مصنوعی دوخت و تزئین شده اند و جنس داشبورد از مواد نرم و براق است. کیلومتر شماره به صورت دیجیتالی است و با وجود اینکه از نظر زیبایی چندان بد به نظر نمی رسد اما راننده نیاز به دقت بیشتری برای خواندن سرعت دارد، صندلی های عقب لیفان بر خلاف ایکس 33 به صورت کامل با کف فضای بار هم سطح می شوند در نتیجه فضای مناسبی برای جابجایی  وسائل به وجود می آید.

صندلی های عقب لیفان به صورت پله ای به عقب می خوابند در حالیکه در ایکس 33 این قابلیت وجود ندارد، ایکس 33 قابلیت عقب رفتن صندلی را برای داشتن فضای پای بیشتر دارد که البته باز هم نمی تواند به فضای پای لیفان در حالت عادی دست پیدا کند. از دیگر برتری های لیفان در فضای داخلی می توان به سانروف بزرگتر، فضای بار بیشتر، سیستم صوتی بهتر، تسلط بیشتر بر جاده اشاره کرد.

X33 VS X60 X60 (34)

رانندگی

با استارت ایکس 33 و لیفان X60  تفاوتی در حین استارت دو خودرو ملاحظه نشده و  به راحتی استارت می خورند ، با توجه به عایق بندی بهتر X60 نفوذ صدا به داخل این خودرو کمتر از ایکس 33 است. در حرکت نیز این عایق بندی بیشتر به چشم می آید. در حالت درجا اگر بخواهید دور موتور در ایکس 33 بالا ببرید ابتدا کمی احساس خطر به شما دست پیدا می دهد، از آن جهت که عملکرد موتور هارشینگ شدیدی دارد این وضعیت در لیفان بسیار بهتر است.

حین رانندگی فرمان دو خودرو تیز است و حس خاصی را به راننده منتقل نمی کند. در ترمزگیری شدید X60  واکنش بسیار خوبی نشان می دهد و می توان به آن اعتماد کرد چیزی در ایکس 33 هم به صورت خفیف تر وجود دارد. دو خودرو از صدای گیربکس رنج می برند، ایکس 33 صدای زوزه مالکین را آزرده کرده و در لیفان صدای ناهنجاری که برخی اوقات منجر به تعویض گیربکس توسط نمایندگی شده مالک را دچار دردسر کرده است.

با وجود آنکه فاصله بین دو محور لیفان بیشتر از ایکس 33 است اما این لیفان است که به دلیل شاسی بهتر قدرت مانور پذیری خود را به ایکس 33 دیکته می کند، از دلایل دیگر وجود استرس بار در لیفان و سیستم تعلیق با کیفیت تر است. عبور از سرعت گیر ها با لیفان راحت تر است و احساس خطر کمتری به شما دست پیدا می کند. از نظر مصرف سوخت دو خودرو با توجه به قدرت موتور در وضعیت خوبی قرار دارند و هر دو خودرو با توجه به شرایط رانندگی و تعداد سرنشین در سیکل ترکیبی در بین 8 الی 9 لیتر مصرف سوخت دارند.

در بخش امکانات هر دو خودرو به سانروف مجهز هستند و صندلی های دو خودرو نیز از نوع چرم می باشد. تهویه دو خودرو از نوع دستی است. ایکس 33به گرم کن صندلی جلو نیز تجهیز شده است. از نظر امکانات ایمنی دو خودر مجهز به دو ایربگ برای سرنشینان جلو، سیستم ترمز ضد قفل و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD هستند.

X33 VS X60 X60 (23)

تست تصادف

ام وی ام ایکس 33 توسط موسسه ایمنی استرالیا مورد آزمایش قرار گرفته که نتیجه بسیار ضعیف دو ستاره را دریافت نموده، در توضیحی که موسسه ایمنی استرالیا در مورد خودرو ارائه کرده به بدنه بسیار ضعیف خودرو اشاره نموده و خاطر نشان کرده ضربات شدیدی  به پا ، دست و سینه آدمک های تست وارد شده است. لازم به ذکر است کمپانی چری حاضر به ارائه خودرو به موسسه ایمنی استرالیا جهت ادامه تست تصادف برای برخورد از پهلو به بهانه فراخوان نشده است، در نتیجه این موسسه فقط برخورد از جلو را مورد آزمایش قرار داده است. اما لیفان فقط توسط موسسه ایمنی چین مورد آزمایش قرار گرفته و توانسته 4 ستاره را از آن تست برای خود بدست بیاورد اما با توجه به آنکه استاندارد تست در چین با استاندارد تست استرالیا متفاوت است نمی توان در این مورد دو خودرو را با هم مقایسه نمود.

11

موتور، گیربکس، عملکرد

ام وی ام X33  و لیفان X60 از موتورهای 4 سیلندر 16 سوپاپ با حجمهای 2.0 و 1.8 لیتر بهره می برند. هر دو خودرو از سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ بهره مند هستند. قدرت و گشتاور X33 به ترتیب 6 اسب بخار و 14 نیوتن متر بیشتر از لیفان است. با احتساب وزن 1375 کیلوگرمی ام وی ام و 1330 کیلوگرمی لیفان نسبت نیرو به وزن این دو خودرو تقریبا برابر است. لازم به ذکر است که ام وی ام از دریچه گاز سیمی و لیفان از دریچه گاز برقی سود می برد و به همین خاطر با فشردن پدال گاز اندکی تاخیر در لیفان نسبت به ام وی ام احساس میشد. البته این تاخیر در حدی نیست که زیاد آزار دهنده باشد و کم کم به آن عادت می کنید.

از آنجایی که سایز رینگ و لاستیک این دو خودرو دقیقا یکسان می باشد می توان از این عامل در شتاب و کشش فاکتور گرفت و فقط به مقایسه میزان سبکی یا سنگینی ضرایب گیربکس ها پرداخت. پس از بررسی گیربکس دو خودرو و سنجش دور موتور با استفاده از دستگاه و خواندن سرعت دقیق از روی GPS اینطور مشخص شد که دنده های 1 و 2 و 3 و 4 در لیفان سبکتر از ام وی ام هستند ولی دنده 5 لیفان با اختلاف قابل توجهی سنگینتر از ام وی ام بود.

سرعت در دور 3000 در دنده های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 برای لیفان به ترتیب 27 و 45 و 64 و 87 و 98 و برای ام وی ام 24 و 44 و 63 و 84 و 106 بود.  متاسفانه به علت محدودیت زمانی فرصت تست کشش به صورت بغل به بغل میسر نشد ولی با توجه به ضرایب سنگینتر گیربکس ام وی ام و دریچه گاز سیمی و گشتاور بیشتر اینطور احساس میشد که در دورهای پایین در دنده های 1 تا 4 قویتر از لیفان عمل کند ولی با توجه به اختلاف زیاد در ضریب دنده 5 احتمالا برتری کشش در این دنده با لیفان است.

البته لیفان نیز با اینکه در دور 4200 به حداکثر گشتاور خود می رسد ولی در دورهای پایین انعطاف پذیری خوبی دارد و در رانندگی روزمره احساس کمبود کشش زیاد در آن احساس نمی شود که علت این امر علاوه بر تنفس خوب موتور در دورهای پایین (به لطف زمانبندی متغیر) تا حدی به خاطر شاتونهای بسیار بلند این موتور است که در تولید گشتاور مناسب در دور پایین موثر است.

IMG_2353

برای اینکه شتاب دو خودرو بهتر سنجیده شود تست شتاب توسط راننده یکسان انجام شد تا اثر مهارت راننده خنثی شود و تایم گیری با دستگاه مخصوص آغاز شد. اولین تست با X33 شروع شد. بار اول لانچ از حالت سکون با دور 4000 الی 4200 بررسی شد که به علت هرزگردی بیش از حد تایم خوبی به دست نیامد. بار دوم و سوم لانچ با دور موتور حدود 3800 انجام شد و برای اینکه هرز گردی به حداقل برسد به محض رها کردن کلاچ نباید پدال گاز را تخته کنید تا اندکی جلوی هرزگردی گرفته شود ، درست قبل از پایان هرزگردی پدال را تخته کنید و دنده ها را در دور 6000 تعویض کنید در نتیجه بهترین تایم ثبت می شود زیرا بعد از دور 6000 افت گشتاور شدید است و بالاتر بردن دور از 6000 سودی ندارد.

با اینکه درجه بندی ردلاین تا 6500 است ولی ام وی ام در دور حدود 6200 کات آف می کند. هنگام تایم گیری با لیفان مشخص می شود که این خودرو به علت برقی بودن دریچه گاز هنگام حرکت از حالت سکون دچار کپ زیادی می شود (مانند خودرویی که بدون خاموش کردن ESP بخواهد از حالت سکون لانچ کند) و باید مقداری با پدال کلاچ و گاز بازی کنید تا بتوانید این کپ را به حداقل برسانید.

دور موتور را به 4000 رسانده و کلاچ را رها کنید و بلافاصله پس از برطرف شدن کپ سریع پدال گاز را تا انتها فشار دهید و حرکت کنید. چون حداکثر توان لیفان در دور 6000 به دست می آید و در همین دور نیز کات آف می کند باید دنده ها دقیقا قبل از کات آف تعویض شوند تا توان موتور زیاد هدر نرود. البته باید دقت کافی داشته باشید تا موتور کات آف نکند در غیر این صورت تایم خوبی به دست نمی آید.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 296

با مقایسه تایمهای 0 تا 100 به دست آمده در جدول انتهای مقاله مشخص می شود که از حالت سکون لیفان با وجود کُپی که در ابتدای حرکت داشت 0.4 ثانیه زودتر از ام وی ام به سرعت 100 رسید.

اگر این کُپ در ابتدای حرکت از سکون وجود نداشت لیفان به راحتی می توانست تایمهای زیر 13.0 ثانیه را ثبت کند. با بررسی های انجام شده مشخص می شود این کپ بیشتر از حالت سکون وجود دارد و اگر شتابگیری در حال حرکت از سرعت 10 یا 20 در دنده 1 آغاز شود این کپ خیلی کمتر می شود و لیفان تواناییهای خود را بهتر نشان می دهد. تستها در دمای حدود 25 درجه و ارتفاع 1350 متر از سطح دریا انجام شد.

X33 VS X60 X60 (20)

ارزش

هم اکنون لیفان X60 در بازار در حدود 63 میلیون تومان قیمت دارد و توانست به عنوان خودروی برتر آزمایش امروز خود را معرفی کند اما قیمت  ام وی ام ایکس 33 در حدود 60 میلیون تومان است، متاسفانه با توجه اشکالات عمده و اساسی خودروی ایکس 33 نمی تواند نسبت به قیمت پرداختی خود را توجیه کند، این درحالیست علاوه بر ضعف های طراحی و ساختاری دارای اشکالات کیفی نیز می باشد. به طور مثال با وجود آنکه تنها یک سال از کارکرد ایکس 33 مورد آزمایش می گذشت عایق بندی زیر گلگیر در حال جدا شدن بود که می تواند به پوسیدگی زود رس بدنه بیانجامد، این قضیه به کمپانی مادر یعنی چری باز می گردد که نتوانسته خودرویی با کنترل کیفی قابل قبول عرضه کند. در آزمایشی مشابه که توسط یک نشریه روسی انجام شده بود نیز مشابه این مسئله گزارش شده کنترل این موراد برای یک خودروساز که مدعی جهانی شدن است نباید آنچنان دشوار می بود و جا دارد این کمپانی با شنیدن اشکالات دست به اصلاحات متناسبی در این زمینه بزند. در پایان ضمن تشکر از آقایان مهدی واعظی و فرشاد آتاکشی زاده توجه شما را به جدول امتیازات دو خودرو پس از آزمایش جلب می نمایم.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 090

لیفان

ام وی ام

نوع موتور

4 سیلندر خطی 16 سوپاپ DOHC

4 سیلندر  خطی 16 سوپاپ DOHC

حجم موتور

1794 سی سی

1971 سی سی

قطر سیلندر

79.0 میلی متر

83.5 میلی متر

کورس پیستون

91.5 ملی متر

90.0 ملی متر

نسبت تراکم

10.0 به یک

10.0 به یک

توان

133 اسب بخار در دور 6000

139 اسب بخار در دور 5750

گشتاور

168 نیوتن متر در دور 4200

182 نیوتن متر در دور 4300

ابعاد تایر

215/65/16

215/65/16

ضرایب گیربکس

دنده 1

اعلام نشده

3.583

دنده 2

————–

1.947

دنده 3

————–

1.379

دنده 4

————–

1.030

دنده 5

————–

0.821

ضریب دیفرانسیل

————–

4.313

وزن خالص

1330 کیلوگرم

1375 کیلوگرم

نسبت نیرو به وزن

100 اسب بخار برای هر تن

101 اسب بخار برای هر تن

شتاب صفر تا صد  (اندازه گیری شده با دستگاه)

13.2 ثانیه

13.6 ثانیه

صدای داخل کابین در حالت ایستاده و دور Idle

35 دسی بل

38 دسی بل

ظرفیت حمل بار

435 لیتر

405 لیتر

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 161

 

جدول امتیازات

ام وی ام X33

لیفان X60

میدان دید

7

8

سطح تجهیزات رفاهی

5

5

سطح ایمنی و تجهیزات

3

5

فضای سرنشینان

6

7

ارگونومی

6

8

نفوذ صدا به کابین

6

8

مصرف سوخت

7

8

واکنش موتور

6

7

گیربکس

6

6

کیفیت رانندگی

6

7

مانور پذیری

6

7

ترمز

6

7

کیفیت ساخت

3

7

گارانتی

5

5

ارزش در برابر مبلغ

3

7

مجموع

81

102

 


836 دیدگاه

 1. Ishpateka | فروردین 23, 1394 | لینک نظر

  هر دو تا بسیار بی کیفیت هستن

 2. عرفان | فروردین 15, 1394 | لینک نظر

  من 7 ماهه x60 دارم. پشت x33 ام زیاد نشستم هم جدید هم قدیم. x60 خیلی بهتره. تنها چیز خوبی که x33 داره اتومات بودنشه. (اونم جدیدش نه قدیمیش)

 3. سروش | اسفند 29, 1393 | لینک نظر

  با سلام .
  تفاوت گیر بکس جدید و قدیم x60در چیست؟
  در گیربکس قدیم دنده جا نمیره یا بیرون میزنه؟
  میخوام حدود ۶۰میلیون هزینه کنم شما چه ماشین شاسی بلندی پیشنهاد میکنید؟
  منتظر اعلام نظر شما هستم
  با تشکر.

 4. پیام | اسفند 20, 1393 | لینک نظر

  باسلام خدمت همه دوستان
  بنده از بهمن 90 تا کنون یک ماشین x33 را خریده ام و حدود 67000 کیلومتر تا کنون رانندگی کرده ام . موارد ذیل را عرض میکنم :
  1- قیمت نسبت به option ها مثل گرمکن و سانروف و با مقداری هزینه خرید مانیتور و دوربین عقب در مقایسه با خودرو های هم قیمت ارزش دارد .
  2-فضای داخلی جهت مسافرت عالیه . من حدود 5000 کیلومتر با 5 نفر بزرگسال و یک کودک بسیار راحت سفر کردیم .
  3- تا کنون فقط روغن و فیلتر و لنت ترمز عوض شده .
  4- وسایل گیر میاد و قیمت آن هم معمولی است .
  5- توقع دنده اتوماتیک را ندارم ولی فکر کنم اگه اتوماتیک را با 10 تومان اضافه بخرید خیلی بهتره .
  6- مصرف بنزین زیاده . 8/5 در جاده خارج از شهر و در داخل شهر 11
  7- کشش و شتاب نسبت به هیکل کم است و توقع حرکات جوان پسندانه را نداشته باشید.
  در پایان با کمی مراعات کردن از رانندگی با آن لذت ببرید . موفق باشید

 5. surenashah | اسفند 13, 1393 | لینک نظر

  آیا میدانستید که Chery tiggo 5 در ابتدای سال ۲۰۱۵ در چین فروشش آغاز شد ، بسیار سرتر از اسپرتیج. سوزوکی گرند ویتارا. است چه برسد به خودروهای چینی مثله لیفان و جک و جیلی … باور نمیکنید به سایت cheryinternational.com برید و خودتون مشاهدش کنید…… تولید این خودرو در ایران از اواخر سال ۹۴ آغاز خواهد شد.
  اما فعلا همون tiggo fl یا همون new x33 (۲۰۱۴) خودمون از بقیه رقیبای چینیش سرتره ، چه برسه به اینکه جدیدشم بیاد!!!!

 6. کیوان | اسفند 4, 1393 | لینک نظر

  با سپاس از مطلبی که گذاشتین. خوب بود
  یه مورد تجربه شخصی در مورد ام وی ام اینکه خدمات پس از فروشش هم بسیار اسفبار بود. در دوره گارانتی کارشناس میگفت فقط سه عیب بیشتر نمیتونی اعلام کنی. جالبه نه
  به هر حال خرید خودرو چینی توهینی هست که ما مجبوریم به شخصیت خودمون بکنیم به لحاظ انحصاری که تحمیل شده. اشغال ساخت داخل یا چین را به قیمت ماشین المانی میخریم و تو خدمات پس از فروش تو سرمونم میزنن. همینه که هست

 7. امیر | اسفند 4, 1393 | لینک نظر

  دوستان!بنده خودروی چینی ندارم ولی در اینترنت زیاد جستجو کردم چون میخواهم یکی از این خودروها را بخرم. در شور ما زیاد از خودروهای
  چینی انتقاد میشود ولی فروش بالای انها در بیش از هشتاد کشور از مصر و امارات گرفته تا برزیل و استرالیا و نیوزیلند نشان از این موضوع
  دارد که اتفاقا این خودروها بخاطر قیمت پایین و امکانات بالا توانسته اند برای خودشان بازارهای موفقی داشته باشند. از نطر کیفیت هم بعضا
  مثلا خودروی ام وی ام 530 در مصر با صد و هشتاد هزار کارکرد برای فروش اعلام شده بود یا در مالزی با کارکردهای بالای صد هزار انلاین
  برای فروش اعلام شده بودند. متاسفانه سمند و پارس و…. بیکیفیت شده اند و دیگر از لحاظ قیافه تکراری شده اند و کره ای و ژاپنی هم
  نمیتوانیم بخریم و به نظرم چینی ها گزینه های بهتری هستند.

  • در پاسخ به: امیر

   مهدی | اسفند 4, 1393 | لینک نظر

   چری X-33 گرفتار بدنامی چینی ها در بازار خودرو ایران

   رانه نیوز: یکی از خوردوهای شاسی بلند چینی که به تازگی در بازار ایران ارائه شده X-33 نخستین شاسی بلند چری است.
   به گزارش رانه نیوز X-33 به عنوان نخستین خودروی SUV شاسی بلند شرکت چری (Chery) از سال 2001 وارد مرحله تحقیق و توسعه شد. در مرحله تحقیق و توسعه این محصول که به مدت سه سال طول کشید از دانش و تجربه موسسات R&D از سه کشور مختلف استفاده شد. این خودرو در نهایت در 22 مارچ سال 2005 تولید و روانه بازار شد. ظهور X-33 نه تنها خط محصولات چری را غنی تر ساخت و جای خالی را در میان محصولات این شرکت پر کرد بلکه به چری کمک کرد تا از بازار رقابت همگن و آشفته خودروهای SUV ارزان قیمت در چین خلاصی یابد.
   در حال حاضر فروش ماهیانه X-33 در بازار داخلی چین بیش از 5000 دستگاه است و مجموع فروش آن در خارج و داخل چین به بیش از 200000دستگاه در طی 5 سال رسیده است.
   این خودرو مجهز به موتور ACTECO با کارایی بالا و Double hump است. موتور آن در دور موتور 2000 می تواند 90 درصد حداکثر قدرت و گشتاور را به دست آورد.
   حداکثر گشتاور آن 201نیوتن متر در 2500 تا 3000 دور در دقیقه و حداکثر قدرت 136 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه است. X-33 همچنین از گیربکس دستی 5دنده ای استفاده می‌کند و زمان شتاب آن 12.2 ثانیه و حداکثر سرعت آن 170 کیلومتر در ساعت است. بارزترین ویژگی آن راحتی و مانورپذیری است علاوه بر این چند کاربردی بودن آن توجه مشتریان را به خود جلب می‌کند.
   علاوه بر این امکانات منطبق با نیازهای افراد نظیر رودری‌ها، سیستم گرمایش صندلی‌ها، سیستم صوتی، نمایش همزمان میزان بنزین در باک، باربند، صندلی‌های قابل تنظیم و تاشونده،CD Player و جای لیوان صندلی‌های جلو، برای راننده و سرنشینان راحتی و آسایش فراهم می‌کند. ایمنی بالایی دارد، ترمزهای ABSو EBDاز قفل شدن چرخ‌ها در هنگام ترمز شدید و ناگهانی جلوگیری کرده و عملکرد، حساسیت و زمان تاثیر ترمزها را به طور قابل توجهی بهبود می‌بخشد.
   اما X-33 در بازار داخل کشور علیرغم آنکه در بازده قیمتی خودش تنها SUV موجود است نتوانسته به توفیق دست یابد و حتی قیمت رسمی آن از 30 میلیونی به 28 میلیون تومان کاهش یافته و گاه با قیمت های کمتر از آن نیز خرید و فروش می‌شود. ظاهرا خودروهای چینی و حتی خودرو قابل قبولی همچون X-33 همچنان از مشکل عدم اعتماد خریدار ایرانی که ناشی از عرضه محصولات با درجه کیفی پایین بوده دست به گریبان است. شاید از همین رو علیرغم آنکه X-33 میتواند با قیمت رقابتی اش قابل قبول باشد اما نتوانسته جا پای محکمی برای خود در بازار بیابد. خودرویی که طراحی ظاهری آن از خودروهای خوشنامی همچون تویوتا RAV 4 و هوندا CRV برگرفته شده است.

  • در پاسخ به: امیر

   مهدی | فروردین 18, 1394 | لینک نظر

   سلام
   این برندهای چینی خوب است:
   ام جی
   جیلی
   چری
   گریت وال مخصوصاً هاوالH6
   بایک
   در مورد بقیه برند ها نظری ندارم ولی کل برندهاش از تولیدات داخلی سرتره

 8. محمد . س | اسفند 3, 1393 | لینک نظر

  جالبه همه دوستان ليفان x60رو با x33 مقايسه ميكنن x33 محصول 2007 هستش تو دوره خودش ماشين خوبي نسبت به قيمتش بوده در حال حاضر هم از خ از جهات از x60 سرتره از جمله قدرت و شتابش.و ترمز قوي اين ماشين و جلو بندي اون .x33 طراحي موتورش مال شركت avl اتريشه .طراحي شاستيش مال شركت لوتاس انگليسه. وسيستم ترمز و abs ,ebdهم مال يه شركت المانيه.اتاقش هم مشتركن مال چين و يه شركت ايتالياييه.در حال حاضر شركت چري با دو محصول جديد همخوانواده x33 بنام تيگو 3 و تيگو 5 رو به بازار عرضه كرده.كه قابل قياس با x60 نيست.باز تاكيد ميكنم دوستان x60 سوار درست نيس يه ماشين مدل 2007 رو با ماشيني كه دو سال توليد ميشه قياس كنين.شركت چري خ قديمتر از ليفانه به خ از كشورهاي دنيا ماشين صادر ميكنه بزرگترين كارخونش رو هم 1 سال پيش در برزيل ساخته.خوبه يه سري به سايت چري بزنين .بهرحال هر چي خريديد مبارك باشه.ولي از نظر بنده چون با جفت اين دو ماشين خوب اشنا هستم تاكيد ميكنم.از دوتا شون تست بگيرين بعد اقدام به خريد كنيد

 9. مهدی | اسفند 2, 1393 | لینک نظر

  با سلام خدمت همه ی عزیزان
  من تقریبا همه ی نظرات رو خوندم ولی حرف اکثریت رو باور نمیکنم چون هرکس x60 داره از ماشینش حمایت میکنه و هر کس x33 داره هم از ماشین خودش حمایت میکنه

  اما بعضی از دوستان که از x60 حمایت میکنن ، هنوز نمیدونن که دارن x60 رو با یه ماشینی که مدل 2007 مقایسه میکنن …
  با کمی جستجو کردن در اینترنت متوجه خواهید شد که شرکت chery که سازنده ی خودروی x33 است الان پنجمین مدل خودروی ایکس 33 (tiggo5) را در چین رونمایی کرده …..

  با مراجعه به سایت http://www.chery.cn

 10. surenashah | بهمن 30, 1393 | لینک نظر

  میدونم ، اونم حالا یه قلو کوچیکی کردم ولی با دنده ال خیلی سریع تر تا با دنده دی شتاب میگیره ، من گفتم تست رو به روز کنید چون همه آدما موقع خریدن شاسی بلند تو این رنج بین این دو تا گیر میکنن و خوب کسی که سرچ تست بین این دو تا ماشین رو میکنه این تست رو میبینه ، که با واقعیت ایکس ۳۳ کنونی خیلی خیلی فرق داره ، خودتون قبول ندارین آقا سپهر همون new x33 که تو پیست آزادی تستش کردین از لیفان ایکس ۶۰ بهتره!؟
  من اینو میگم چون موقع خریدن ماشین کسی به ما نگفت که که این مدل نیو هست و خیلی فرق کرده و ما که سرچ میکردیم با این ایکس ۳۳ برخورد میکردیم ،
  ایکس ۳۳ داخل تست دیگه تولید نمیشه!!!!!!
  برای همین ازتون خواهش دارم تست رو به روز کنید!
  با سپاس ، در این تست کلا به نظرم در حق ایکس ۳۳ کم لطفی شده بود اما اون تستتون تو پیست آزادی بی نظیر بود ، خسته نباشید.

 11. surenashah | بهمن 28, 1393 | لینک نظر

  با سلام خواستم بگم اگه مبشه با x33 جدید مدل ۱۳۹۴ آزمایش کنید من در دنده ال باهاش تونستم در پنج ثانیه شایدم کمتر به سرعت ۱۲۰ برسم , دی لایت و کروز هم داره طراحی لیرونی مخصوصا جلو به کلی نغییر کرده وبسیار زیبا تر از لیفان و گرند ویتارا شده ، دنده CVT دو حالته هم داره که در حالت اتومات عالی و در حالت دستی هم دارای ۷ دنده دستی است که به راحتی میتوان با اون سرعت های خیلی بالا رو تجربه کرد , جنس بدنه داخلی خیلی زیباتر و بهتر شده همچنین صندلی ها نرم تر و بهتر شدن ، رو آینش هم قطب نما ، فشار هوا و ارتفاع از سطح دریا نمایش داده میشه!!!!!!در مجموع به شدت از لیفان در مدل جدید جلو زده و اینکه شما این تست رو به روز نکردین میتونه برای خریدار موجب ابهام بشه.

  • در پاسخ به: surenashah

   ُSepehr | بهمن 28, 1393 | لینک نظر

   خودرو مورد نظر شما درپیست آزادی تست شده….
   و مقاله در سایت موجود هست (تست و بررسی ام وی ام X33 و MVM 315 در پیست آزادی)
   شما اطمینان دارید که در حدود 5 ثانیه از 0 به 120 کیلومتر رسیدید؟ برای کسب چنین رقمی به حدود 400 اسب بخار قدرت نیاز دارید

 12. محمد . س | بهمن 28, 1393 | لینک نظر

  امروز يه سري به سايت باما زدم چيز جالبي توجه منو جلب كرد.مدل سال 92 دو خودرو x60 و x33 رو قياس كردم برايx60 به تعداد 50 آگهي واسه فروش گذاشته شده بود ولي واسه x33 به تعداد 10 اگهي.اين نشون ميده كه دارندگان خودرو x60 اصلا از اين خودرو راضي نيستن كه ماشين يه سال كاركرده رو حاضرن با 8 تا 10 ميليون ضرر بفروشن.ضمنا همه ميدونيم كه x33 مدل 92 تعدادش به مراتب بيشتر از x60 تو خيابونهاست.حال خود قضاوت كنين منبع سايت باما

 13. محمد . س | بهمن 28, 1393 | لینک نظر

  دوستاني كه ادعا ميكنن x60ازx33سرتره تو سايت با ما يه سري بزنن بعنوان مثال ببينن توليد سال 92 x60 چرا 5 برابر بيشتر از x33 واسه فروش گذاشتن.طرف يه سالx60 خريده حاضره با 10 ميليون ضرر بفروشه حال باز بگين اين ماشين ازx33 سرتره.تنها دارندگان اين خودرو ميدونن چه كلايي سرشون رفته.

 14. محمد . س | بهمن 27, 1393 | لینک نظر

  نقل قول يكي از دوستان :سلام دوستان من این x60ماشینو 2 ماهه خریدم 1-صدای موتور تو حرکت زیاد میاد تو ماشین 2-ترمزش تو سرعت بالا ضعیفه 3-موقع حرکت صدای باد از درو پنجره شنیده میشه 4- آمپر بنزینش اصلا دقیق نیست 5-صندلی های خیلی خشکی داره 6- تو سر بالایی های با شیب زیاد صفحه کلاچ خیلی بوی بدی داره 7-شتاب ضعیفی داره در کل با این قیمت ماشین کراس گیرتون نمیاد اما اگه میتونین بیشتر هزینه کنین اصلا این ماشینو نخرین کوراندوی سانگ یانگ 40 تومان بیشتره که با شرایطم میفروشه و ساخت کره

 15. محمد . س | بهمن 26, 1393 | لینک نظر

  ديروز تو خ قصرالدشت تهران نمايشگاهيه يه x60 سالم مدل 91 روگذاشته بود 45 م در حالي كه ارزونترين x33 تو اين شرايط 48 م هستش

 16. محمد . س | بهمن 21, 1393 | لینک نظر

  ررسی قابلیت های فنی را با ام وی ام X33 شروع می کنیم. فراموش نکنیم شاسی و پلت فرم این خودرو متعلق به چری A5 است و تنها تفاوتش با یک سدان متوسط، ارتفاع بیشتر نسبت به زمین است. پس از این شاسی بلند کوچک به هیچ وجه نباید انتظار قابلیت خارج جاده ای داشت. این مساله با رو به رو شدن خودرو با تپه هایی با شیب ملایم کاملا خودش را نشان می دهد. در مسیرهای شهری و خیابانی اما، فنربندی X33 و قدرت موتورش کاملا راضی کننده است. این خودرو از تعلیق نرم برخوردار است و از این نظر از لیفان X60 نرم تر است. در جلو از کمک های مجهز به بازوهای مک فرسون و در عقب از سیستم تعلیق مولتی لینک استفاده شده است. همین نرمی تعلیق باعث شده تا X33 در پیچ ها نا متعادل باشد و از هندلینگ ضعیف رنج ببرد. سایز کوچک چرخ ها نیز در این مساله بی تاثیر نیست. اکوستیک کابین مناسب نیست و باعث شنیده شدن صدای زیاد موتور داخل کابین می شود. جعبه دنده نیز مشکلاتی دارد و ضرایب دنده نا مناسب باعث شده تا با تعویض دنده از یک به دو شاهد افت موتور و تنبلی خودرو باشیم. شتاب X33 اما مناسب است و در حد و اندازه های ویتارای دو لیتری قرار می گیرد. X33 ترمزهای پر قدرتی دارد، اما خلاصی پدال ترمز کمی احساس عدم اطمینان در راننده ایجاد می کند. همچنین در طول حرکت صداهای مختلف از کابین به گوش می رسد، که در یک خودروی چینی این یک امر طبیعی است!
  برادر X33 نیز از نظر قابلیت های فنی، وضعیت مشابهی با این خودرو دارد. لیفان X60 طبق اعلام کارخانه، حداکثر می تواند از شیب ۳۰ درجه بالا برود. به علت هرزگردی بیش از حد چرخ ها و دیفرانسیل جلو بودن خودرو، از قابلیت آفرودش کاسته شده است. عملکرد تعلیق در مجموع خوب است، اما از نظر نرمی به پای X33 نمی رسد و در دست اندازها تکان های داخل کابین افزایش می یابد. جعبه دنده با عملکردی مناسب در کنار کلاچ نرم باعث شده تا تعویض دنده ها خسته کننده نباشد. شتاب اولیه X60 نسبتا ضعیف است، اما به لطف سیستم پاشش سوخت چند نقطه ای و سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ ها، قدرت موتور مناسب است و در میان حرکت شاهد شتاب گیری قابل قبولی از X60 هستیم. کولر X60 همچون X33 از عملکردی ضعیف رنج می برد که در دورهای بالا از کشش موتور می کاهد. پارک کردن این چینی درشت هیکل، با وجود سنسورهای عقب و آیینه های جانبی بزرگ راحت است، اما جای خالی دوربین دید عقب کاملا احساس می شود.

 17. محمد . س | بهمن 21, 1393 | لینک نظر

  در مورد امتياز دهي به اين دوتا ماشين به گمونم كمي در حق ايكس 33 حق كشي شده با توجه به آشناي بنده با جفت اين دو ماشين نبايد اختلاف چنداني بين اين دو وجود داشته باشه.شايد x60ماشين به روزتري باشه و هست.ولي x33 از نظر پايداري وعملكرد ترمزها و جلو بندي قوي و همچنين قدرت و گشتاور بالا نسبت به x60 و كنترل راحتش سر پيچها مي تونه گزينه خوبي واسه انتخاب باشه.از نظر بنده كسي كه فكر خريد يكي از اين دو ماشين روداره. بايد از نظرات دوطرف و همچنين رانندگي با دو ماشين مخصوصا در سر بالاي با شيب حداقل 30 درجه يكي رو انتخاب كنه.

 18. محمد . س | بهمن 21, 1393 | لینک نظر

  دوتا ماشين تقريبا تو يه رنج قيمت مطمئنا تفاوت چنداني با هم ندارن.مطمئنادوستان چيني فكر همه چيزو ميكنن.چينيها يه قانوني دارن وقتي يه تاجر جنسي رو مي خواد ازشون بخره.سه تا گزينه واسش ميزارن كه انتخاب دوتا به عهده شما ويكش با خودشونه.1.قيمت2.كيفيت3. زمان.مثلا شما ميگيد يه جنس ميخوام قيمتش مهم نيست و كيفيتش هم خوب باشه طرف چيني يه زمان رو واسه تحويل جنسش بهت ميگه وبهرحال انتخاب دوتاش با شماست.در مورد اين دو خودرو هم همينطوره جفت اين ماشينها مثل هم هستن با كمي تفاوت.چون تقريبا يه قيمتن.جفت اين ماشينا ماشين شاسي بلندي نيستن كه باهاش افرود بري يا قابليت اون رو داشته باشن علاوه بر ضعفشون تو تك دف بودن.به اصطلاح اين ماشيناmini suv هستن.دوستان ما كه پولمون به يه ماشين خوب شاسي نميرسه كه حداقل بايد بابتش بالاي 200 م پول بديم وفقط دلمون خوش ميكنيم كه يه ماشين شاسي كراس اور سواريم.فقط و فقط همين.اين ماشينا تو اين رنج قيمت خوبن واسه خريد.ولي واقعا انتظاراتي كه ازيه ماشين شاسي ميره رو نميشه از اين دوخودرو داشتنچون ماشيناي ضعيف و با قدرت وگشتاور پايين و تك دف هستن.خلاصه مطلب افرادي مثل من كه عشق شاسي دارن و پولشون به يه شاسي درس وحسابي نميرسه ميرن سمت خريد اين ماشين.باز ميگم اين دو تا ماشين تو اين رنج قيمت خوبن ولي شايد فقط 50 درصد ارضاتون كنه موفق ومويد باشيد

 19. محمد | بهمن 18, 1393 | لینک نظر

  اگه با ايكس 60 تونستي با دنده سه 100 تا و با دنده چهار 140 تا پر كني بعد بيا مقايسه كن. هر كي ايكس 33 داره مي فهمه من چي ميگم

 20. محمد | بهمن 18, 1393 | لینک نظر

  من خودم ايكس 33 دارم و ماشين بازم.در مورد ايكس 60 هم زياد خوندم نمي خوام احساساتي حرف بزنم ايكس 60 در مقابل طراحيش از ايكس 33 سرتره واونهم سليقه اي هستش هيچ چيز ديگه اي سر نداره.كسي هم كه اين مقايسه رو اينجا گذاشته قطعا با دو تا ماشين رانندگي نكرده.يه ادم بيسواد هم ميدونه يه ماشين با قدرت 2000 با يه ماشين با قدرت 1800 كدوم از نظر شتاب و قدرت سرتره.

  • در پاسخ به: محمد

   مهرداد | بهمن 18, 1393 | لینک نظر

   منظورت حجم موتور 2000 و 1800 دیگه؟ اشتباه لپی بود نه؟ ربطی به سواد مواد که نداره؟

   • در پاسخ به: مهرداد

    محمد | بهمن 19, 1393 | لینک نظر

    اره دكتر x33 با حجم موتور2Lو x60با حجم موتور1.8L قطعا x33 قدرت و گشتاور بيشتري توليد ميكنه.

 21. امیر | بهمن 13, 1393 | لینک نظر

  واقعیت را فقط مصرف کنندگان در مورد x33 درست گفتند و بقیه هم که نداشتند به گفتن این ماشین اشغاله و با پراید یکی است واز این
  حرفهای تکراری.عزیزان چین بزرگترین اقتصاد دنیا شده و جای امریکا را گرفته در بازار دنیا. مگر خروجی خودروسازان ما چیست که لفظ اشغال
  را برای خودروهای چینی بکار می بریم!!؟من خودم الان 405 دارم که بیکیفیت است و در صدد تعویض ان با x33 هستم و یه اشنا هم که دارد راضی است..شما باید ببینید چقدر پول بابت ان پرداخت میکنید.الان با پول صفر x33 مدل معمولی یک کیا پیکانتو میخرید که مسلما
  از نظر ایمنی و مشخصات فنی بهیچ وجه قابل رقابت با ام وی ام نیست.بنده در سایت livelifedrive که یک سایت مالزیایی است مشاهده
  کردم که قیمت چری x33 را به مبلغ 93800 رینگیت و کیا پیکانتو را نصف ان به مبلغ 58117 قید کرده بود. حالا چرا در ایران کیا پیکانتو
  1300cc از ام وی ام 2000cc گرانتر است این به نگرش غلط مردم در مورد خودروی چینی بر میگردد.در اخر لطفا کسانی که مصرف کننده
  واقعی x33 بوده اند از هزینه های ان در مصرف دراز مدت نظر خودشان را اعلام کنند و اینکه در مسافرت طولانی سرنشینان راحت هستند.
  با تشکر.

 22. سعید | بهمن 9, 1393 | لینک نظر

  سلام.دوستان من یه ایکس 60 ثبت نام کردم بعد دوماه با خوشحالی دی ماه 93تحویل گرفتم.از همون لحظه اول کیلومترش کار نمیکرد که شاید زیاد مهم نباشه.250 تا باهاش رفتم فروختمش.رو دستم مونده بود.با هزار بدبختی به 60 تومن فروختم.خواهشا حقیحتش رو بگید.نزارید آشناهاتون از این آشغال بخرن.بخدا سواری های ایرانی هرچقد بی کیفیت باشن از این چینی ها خیلی سرترن.

 23. علی | دی 28, 1393 | لینک نظر

  اینقدر تو سر هم نزنید .اشکالهای X60 عدم هماهنگی موتور وگیربکس موتور دور بالا گیربکس قدرتی –دنده یک را آمدن ضعیف کردن که این ایراد رفع شود –سیستم اگسل عقب مدل ماشین بنز وبی ام و درآورده اند که در سرعت بالا چرخهای عقب باز شود اما سود جویان نمایندگی دراولین سرویس انرا حذف میکنند تا به قیمت گزاف بفروشند بااینکه قبلا پولش را از شما دریافت کرده اند خودتان تصمیم بگیرید کسی بدادتان نمیرسد .

 24. علی | دی 16, 1393 | لینک نظر

  با سلام
  بنده مدیر وب سایت مرتبط با خودرو هستم.لطفا اگه کسی شناختی کاملی نسبت به صدای موتور در اتاق داره بگه.اگه کسی فیلم بررسی دقیق 2 تا خودرو رو داره بهم خبر بده.بنده به عنوان یک بررسی کننده خودروها البته در قسمت ایران خودرو و سایپا فعالیت داشته ام لطفا اطلاعات کاملتری نسبت به کشش هر دنده نهایت سرعت 2 خودرو در صورت رفتن نه در صورت فضایی حرف زدن بهم اطلاع بدن.سیستم ترمزها.تعادل خودروها در پیچ ها،ایرودینامیک خودروی x60 که کاملا مشخصه که برتره.دوستان عزیز توجه داشته باشید که در سرعت های بالای 120 خودروهای شاسی بلند از میزان تکان کمتری نسبت به خودروهای بدون شاسی برخوردارند پس لطفا دقت نمایید و اگه اطلاعات کاملی دارین در اختیار بنده قرار دهید.
  منتظر پیام های شما در قسمت تماس با ما هستیم.
  با تشکر

 25. پ-و | دی 14, 1393 | لینک نظر

  متاسفانه فقط موقع پول گرفتن از مردم خوب تبلیغ وبرخورد میکنند وقتی خودرویی به نام ایکس60 به مشتری با معایب بسیار تحویل میدهند اون موقع شما اینور مرز واونا آنطرف شما بدو تاخسته بشی وهیچ کس هم جوابگوت نیست

 26. farshad_ata | دی 12, 1393 | لینک نظر

  نزدیک به یکسال و چندماه از حضورم به عنوان صاحب x60 در این مقایسه میگذرد و در کل این زمان خواننده مطالب دوستان بودم و هیچ پستی نگذاشتم اما با توجه به صحبت دوستمان آقا سپهر بعد از گذشت نزدیک به 17 ماه و 26000 کیلومتر بهتر دیدم به این نکته اشاره کنم که کماکان ماشین همان شرایط روز اول را دارد و اگر به یکسال و نیم قبل برگردم باز هم همین انتخاب را خواهم داشت. لازم به ذکر است که جمع کثیری از دوستان x60 سواردر گروه ما هستند که اکثرا از خودروشون راضی هستند و این به این معنا نیست که مشکل کیفی نداشتند و یا همه صد در صد راضی هستند. اینجا جا دارد از آقایان افشین خالدی و نریمان اصغریان و دوستان عکاس سپاس مجدد داشته باشم چون بدون هیچگونه جانبداری تستها رو انجام دادند. این رو به این خاطر عرض نمیکنم که در مقایسه وضعیت x60 بهتر بود بلکه صداقتشان و شنیدن انواع تهمتها در برخی پستها به ارتباطشان با کرمان موتور را با سعه صدر گوش کردند و اجازه دادند مباحث پیش برود. البته از این نوع تهمتها ما هم کم نشنیدیم اما x60 جای خود را در بازار پیدا کرده و x33 هم محبوبیت خود را دارد. این یک مقایسه بود و امیدوارم همه دوستان همیشه بدون تعصب و جانبداری نظراتشون رو بیان کنند چون چند تکه آهن ارزش دلخوری و یا توهین را ندارد. سعی میکنم یک جمعبندی از نکات مثبت و منفی این خودرو بصورت مفصل در اختیار دوستان قرار بدم. مخلص تمامی دوستان . یاحق

  • در پاسخ به: farshad_ata

   سپهر | دی 13, 1393 | لینک نظر

   سلام…ممنون میشیم جناب آتاکیشی زاده عزیز….بعد از گذشت نزدیک به 20 ماه از ورود ایکس 60 به بازار، زمانش هست که در مورد دوام و کیفیت این خودرو در بلند مدت بحث بشه، ایکس 33 قدیمی تر هست (حتی در روز از مایش 17 ماه قبل) و در همان زمان هم تا حدی زیادی عیوب و مشکلات فنی و دوامش برای اعضای حاضر در تست مشخص بود، اما X60 که در آن زمان یک خودرو به نسبت جدید محسوب می شد، حالا پس از این مدت جای بررسی بیشتر دارد.البته لازم به ذکر هست که بنده هم کامنت قبلی رو طبق نظر شخصی و سلیقه ننوشته بودم و حاصل جمع بندی یک سری از مسائلی بود که مالکین مختلف تجربه کرده بودند.

 27. zahra | دی 11, 1393 | لینک نظر

  س ما ميخوايم يكي از اين دوتا رو بگيريم الان يه ماهه گير كرديم بينشون يه بار ميگيم اين يه بار ميگيم اون خداوكيلي جون مادرتون كدومش بهتره بگيد مارو راحت كنيد اينم ايميلم هر روزم ميام اينجا ببينم جواب بهم چي داديد zahrabarsaye@yahoo.com

  • در پاسخ به: zahra

   سپهر | دی 11, 1393 | لینک نظر

   متاسفانه ظاهرا کیفیت فنی X60 در بلند مدت چندان جالب نبوده و رضایت مالکین X33 در مجموع بیشتر است.

 28. محمد | دی 10, 1393 | لینک نظر

  معلومه كه ازx33 درست وحسابي تست نگرفتي داداش حرفات كمي با غرض ورزي نوشته شوده اوني كه ماشين بازه ميدونه كدومشو بخره كاپوت جفتشون رو بالا بزن اونموقع متوجه ميش فرق بين دوتا چيه x60 داخل موتورش ببيني حالت بهم ميخوره حالا بگذريم x33موتورش 2000, x60موتورش 1800هر كي ميگه قدرتش اندازه x33كششك گفته من دوستم مهندس ميكانيكه نمايندگي هر دو تارو داره بهش گفتم كدوم رو بخرم گفت چش بسته x33 روبگير.حالا خواستين باور كنين يا نه مختارين, .

 29. مرتضی | آذر 30, 1393 | لینک نظر

  من خودم قصد خرید لیفان داشتم ولی این مشکلات گیربکس ودیسک و صفحه کلاج و کم بودن کشش در سربالایی بیشتر مالکین x60 را کلافه کرده وجالبه همه این مشکلات در مدل گیربکس جدید هم به قوت خود باقیست من هم از خرید پشیمون شدم ولی در مدل newx33 حداقل این مشکلات بندرت مشاهده شده…

 30. شایان | آذر 30, 1393 | لینک نظر

  شاید خیلیا وقتی اولین بار با این مقاله مواجه شدند مثل من با خودشون گفتن آخه چطور ممکنه دوتا ماشین هم وطن(چینی)و هم قیمت باشن،یکیشون که لیفان x60 باشه پله پله بره به اوج تعریف و تمجید و یکیشون یعنی ام وی ام مایع ننگ و فاجعه خودرو های چینی باشه؟!
  ولی با مقایسه این دوخودرو و برتریاشون نسبت به هم به این نتیجه میرسیم که لیفان ماشین به صرفه تریه.
  خب از نظر من تنها برتری ام وی ام نسبت به لیفان حجم بیشتر موتورش میتونه باشه که مسلما وزن ام وی ام سنگین تره;حالا موارد مثبت دیگه ی ام وی ام مانند گرمکن صندلی و صندلی برقی بماند…
  و اما لیفان:خب هممون میدونیم که شرکت لیفان برای طراحی ساخت x60 حداقل هارو رعایت کرده و برخلاف ام وی ام ،خلاقیت بیشتری در نمای داخلی و خارجی به خرج داده(البته این دوخودرو چه از نمای داخلی و چه از نمای خارجی اختلاف زیادی از نظر کیفیت ساخت ندارند)
  و در آخر نظر من اینه که ای کاش کمپانی ام وی ام به جای آن که تمرکز خود را صرف موتور 2000 سی سی x33 کند،توجه بیشتری به کیفیت ساخت این خودرو میکرد تا حداقل امتیاز 2ستاره دریافت نکند یا در ایران آن را پراید شاسی بلند صدا نزنند!!
  به هر حال هرکس نظر خودش را دارد و من هم به نظرات همه ی دوستان احترام میگذارم و شماهم که طرفدار هرکدام از این کمپانی ها باشید میتوانید با امتیاز مثبت و منفی حرف دلتان را بزنید
  (با تشکر)