آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33

افشین خالدی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۲ | 836 نظر

آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33
4 رای - میانگین 3

آزمایش: افشین خالدی- نریمان اصغریان  عکس: احسان شمس نیا – صبا سادات حقی

تب ورود خودروهای چینی به کشور بالا گرفته، عدم وجود تنوع در محصولات داخلی بهانه ای برای ورود خودروهای ارزان قیمت چینی شده. خودروهایی با برندهای جدید که مردم به صورت محدود با آنها آشنایی دارند، بسیاری از افرادی که این خودروها را می خرند خود را فردی ریسک پذیر معرفی می کنند.

اما واقعا این خودروها چقدر ارزش خرید دارند؟ شاسی بلندسازی یک سگمنت سخت در بین سازندگان خودرو است. چینی ها هم با وجود اینکه تجربه زیادی در خودروسازی ندارند به سرعت به سمت شاسی بلند رفته اند و با همان سرعت در حال نفوذ به بازار کشورمان هستند. در این مقاله با  آزمایش دو خودروی ام وی ام X33 و لیفان X60  سعی در شناسایی توانایی های این دو خودروی چینی داریم.

 

X33 VS X60 1+

طراحی

ام وی ام X33 یا همان چری تیگو حدود دو سال است که مهمان ایرانی هاست. با ظاهر آن آشنایی داریم، خودرویی که بی شباهت به ویتارا نیست، نمی توان به این راحتی به آن نمره قبولی داد. پیش از آنکه به طراحی کلی خودرو بپردازید فواصل بین برخی قطعات در ظاهر نظر را به خود جلب می کند. ابتدا تصور می شود با خطای مونتاژ روبرو هستید اما کمی دقت مشخص می شود اشکال از طراحی قطعات است جایی که فضای زیادی بین در عقب و گلگیر به وجود آمده از نمای پهلو ضربه سنگینی به طراحی خودرو زده است.

در ادامه اگر به جلوی خودرو بروید شاهد همین فضا به شیوه ای غیر حرفه ای تر در محل بسته شده درب موتور هستید به نحوی که تصویر می شود خودرو در آن ناحیه ضربه  خورده است . البته با وجود اشکال در طراحی قطعات در حالت کلی هماهنگی فرمی مناسبی بین 3 جهت خودرو می توان دریافت کرد.

img_2310

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد. به سختی می توان اشکال طراحی قطعاتی در آن پیدا کرد ،به غیر از فضای ایجاد شده بین درب موتور و چراغها که مرتبا به شما این احساس را القا می کند که درب موتور باز است در مابقی قسمتها، قطعات به خوبی ساخته و پرداخته و مونتاژ شده اند. در حالت کلی ظاهر لیفان X60 با طراحی به روز تر که دماغه آن به نوعی به نظر تغییر یافته سانتافه است در قیاس با رقیب خود یعنی ایکس 33 بسیار چشم نواز تر است.

X33 VS X60 X60 (25)

فضای داخلی

با ایکس 33 شروع می کنیم، پس از ورود به کابین این خودرو با انبوهی از قطعات بسیار بی کیفیت پلاستیکی روبرو می شوید که شاید به سختی در خودروهای بسیار ارزان قیمت ایرانی هم نمونه آن را دیده باشید. موقعیت سواری ایکس 33 علیرغم صندلی های کوچک آن وضعیت بدی ندارد اما توقع یک صندلی با کیفیت و ارگونومیک را نداشته باشید. با توجه به ارتفاع آن راننده تسلط خوبی بر روی جاده دارد،آینه ها به اندازه کافی بزرگ هستند و دید عقب راننده هم متناسب است.

صندلی های عقب برای ایجاد فضای بار بیشتر به صورت خوابیده در می آیند ولی با توجه به نوع طراحی به صورت یک دست نخواهد شد و برای حمل اجسام یک تکه بزرگ وضعیت مناسبی ندارد. در دسترس بودن ادوات داخلی با توجه به سادگی کنسول خوب است و راننده می تواند در حین رانندگی به همه چیز دسترسی داشته باشد.

X33 VS X60 X33 (27)

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد، پس از ورود به خودرو شما به یاد خودروهای ژاپنی خصوصا تویوتا راو4 می اندازد، البته بدون در نظر گرفتن کیفیت. فضای داخلی خودرو نسبت به ایکس 33 بسیار ظریف تر و با کیفیت تر است و مشخص است لیفان قصد داشته حداقل ها را در این خودرو رعایت کند اگر چه به رقبای ژاپنی و کره ای خود نزدیک نمی شود ولی نسبت به هم وطن رقیب خود چند پله بالاتر است و می تواند بازه قیمتی خود را توجیح کند.

رو دری ها با چرم مصنوعی دوخت و تزئین شده اند و جنس داشبورد از مواد نرم و براق است. کیلومتر شماره به صورت دیجیتالی است و با وجود اینکه از نظر زیبایی چندان بد به نظر نمی رسد اما راننده نیاز به دقت بیشتری برای خواندن سرعت دارد، صندلی های عقب لیفان بر خلاف ایکس 33 به صورت کامل با کف فضای بار هم سطح می شوند در نتیجه فضای مناسبی برای جابجایی  وسائل به وجود می آید.

صندلی های عقب لیفان به صورت پله ای به عقب می خوابند در حالیکه در ایکس 33 این قابلیت وجود ندارد، ایکس 33 قابلیت عقب رفتن صندلی را برای داشتن فضای پای بیشتر دارد که البته باز هم نمی تواند به فضای پای لیفان در حالت عادی دست پیدا کند. از دیگر برتری های لیفان در فضای داخلی می توان به سانروف بزرگتر، فضای بار بیشتر، سیستم صوتی بهتر، تسلط بیشتر بر جاده اشاره کرد.

X33 VS X60 X60 (34)

رانندگی

با استارت ایکس 33 و لیفان X60  تفاوتی در حین استارت دو خودرو ملاحظه نشده و  به راحتی استارت می خورند ، با توجه به عایق بندی بهتر X60 نفوذ صدا به داخل این خودرو کمتر از ایکس 33 است. در حرکت نیز این عایق بندی بیشتر به چشم می آید. در حالت درجا اگر بخواهید دور موتور در ایکس 33 بالا ببرید ابتدا کمی احساس خطر به شما دست پیدا می دهد، از آن جهت که عملکرد موتور هارشینگ شدیدی دارد این وضعیت در لیفان بسیار بهتر است.

حین رانندگی فرمان دو خودرو تیز است و حس خاصی را به راننده منتقل نمی کند. در ترمزگیری شدید X60  واکنش بسیار خوبی نشان می دهد و می توان به آن اعتماد کرد چیزی در ایکس 33 هم به صورت خفیف تر وجود دارد. دو خودرو از صدای گیربکس رنج می برند، ایکس 33 صدای زوزه مالکین را آزرده کرده و در لیفان صدای ناهنجاری که برخی اوقات منجر به تعویض گیربکس توسط نمایندگی شده مالک را دچار دردسر کرده است.

با وجود آنکه فاصله بین دو محور لیفان بیشتر از ایکس 33 است اما این لیفان است که به دلیل شاسی بهتر قدرت مانور پذیری خود را به ایکس 33 دیکته می کند، از دلایل دیگر وجود استرس بار در لیفان و سیستم تعلیق با کیفیت تر است. عبور از سرعت گیر ها با لیفان راحت تر است و احساس خطر کمتری به شما دست پیدا می کند. از نظر مصرف سوخت دو خودرو با توجه به قدرت موتور در وضعیت خوبی قرار دارند و هر دو خودرو با توجه به شرایط رانندگی و تعداد سرنشین در سیکل ترکیبی در بین 8 الی 9 لیتر مصرف سوخت دارند.

در بخش امکانات هر دو خودرو به سانروف مجهز هستند و صندلی های دو خودرو نیز از نوع چرم می باشد. تهویه دو خودرو از نوع دستی است. ایکس 33به گرم کن صندلی جلو نیز تجهیز شده است. از نظر امکانات ایمنی دو خودر مجهز به دو ایربگ برای سرنشینان جلو، سیستم ترمز ضد قفل و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD هستند.

X33 VS X60 X60 (23)

تست تصادف

ام وی ام ایکس 33 توسط موسسه ایمنی استرالیا مورد آزمایش قرار گرفته که نتیجه بسیار ضعیف دو ستاره را دریافت نموده، در توضیحی که موسسه ایمنی استرالیا در مورد خودرو ارائه کرده به بدنه بسیار ضعیف خودرو اشاره نموده و خاطر نشان کرده ضربات شدیدی  به پا ، دست و سینه آدمک های تست وارد شده است. لازم به ذکر است کمپانی چری حاضر به ارائه خودرو به موسسه ایمنی استرالیا جهت ادامه تست تصادف برای برخورد از پهلو به بهانه فراخوان نشده است، در نتیجه این موسسه فقط برخورد از جلو را مورد آزمایش قرار داده است. اما لیفان فقط توسط موسسه ایمنی چین مورد آزمایش قرار گرفته و توانسته 4 ستاره را از آن تست برای خود بدست بیاورد اما با توجه به آنکه استاندارد تست در چین با استاندارد تست استرالیا متفاوت است نمی توان در این مورد دو خودرو را با هم مقایسه نمود.

11

موتور، گیربکس، عملکرد

ام وی ام X33  و لیفان X60 از موتورهای 4 سیلندر 16 سوپاپ با حجمهای 2.0 و 1.8 لیتر بهره می برند. هر دو خودرو از سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ بهره مند هستند. قدرت و گشتاور X33 به ترتیب 6 اسب بخار و 14 نیوتن متر بیشتر از لیفان است. با احتساب وزن 1375 کیلوگرمی ام وی ام و 1330 کیلوگرمی لیفان نسبت نیرو به وزن این دو خودرو تقریبا برابر است. لازم به ذکر است که ام وی ام از دریچه گاز سیمی و لیفان از دریچه گاز برقی سود می برد و به همین خاطر با فشردن پدال گاز اندکی تاخیر در لیفان نسبت به ام وی ام احساس میشد. البته این تاخیر در حدی نیست که زیاد آزار دهنده باشد و کم کم به آن عادت می کنید.

از آنجایی که سایز رینگ و لاستیک این دو خودرو دقیقا یکسان می باشد می توان از این عامل در شتاب و کشش فاکتور گرفت و فقط به مقایسه میزان سبکی یا سنگینی ضرایب گیربکس ها پرداخت. پس از بررسی گیربکس دو خودرو و سنجش دور موتور با استفاده از دستگاه و خواندن سرعت دقیق از روی GPS اینطور مشخص شد که دنده های 1 و 2 و 3 و 4 در لیفان سبکتر از ام وی ام هستند ولی دنده 5 لیفان با اختلاف قابل توجهی سنگینتر از ام وی ام بود.

سرعت در دور 3000 در دنده های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 برای لیفان به ترتیب 27 و 45 و 64 و 87 و 98 و برای ام وی ام 24 و 44 و 63 و 84 و 106 بود.  متاسفانه به علت محدودیت زمانی فرصت تست کشش به صورت بغل به بغل میسر نشد ولی با توجه به ضرایب سنگینتر گیربکس ام وی ام و دریچه گاز سیمی و گشتاور بیشتر اینطور احساس میشد که در دورهای پایین در دنده های 1 تا 4 قویتر از لیفان عمل کند ولی با توجه به اختلاف زیاد در ضریب دنده 5 احتمالا برتری کشش در این دنده با لیفان است.

البته لیفان نیز با اینکه در دور 4200 به حداکثر گشتاور خود می رسد ولی در دورهای پایین انعطاف پذیری خوبی دارد و در رانندگی روزمره احساس کمبود کشش زیاد در آن احساس نمی شود که علت این امر علاوه بر تنفس خوب موتور در دورهای پایین (به لطف زمانبندی متغیر) تا حدی به خاطر شاتونهای بسیار بلند این موتور است که در تولید گشتاور مناسب در دور پایین موثر است.

IMG_2353

برای اینکه شتاب دو خودرو بهتر سنجیده شود تست شتاب توسط راننده یکسان انجام شد تا اثر مهارت راننده خنثی شود و تایم گیری با دستگاه مخصوص آغاز شد. اولین تست با X33 شروع شد. بار اول لانچ از حالت سکون با دور 4000 الی 4200 بررسی شد که به علت هرزگردی بیش از حد تایم خوبی به دست نیامد. بار دوم و سوم لانچ با دور موتور حدود 3800 انجام شد و برای اینکه هرز گردی به حداقل برسد به محض رها کردن کلاچ نباید پدال گاز را تخته کنید تا اندکی جلوی هرزگردی گرفته شود ، درست قبل از پایان هرزگردی پدال را تخته کنید و دنده ها را در دور 6000 تعویض کنید در نتیجه بهترین تایم ثبت می شود زیرا بعد از دور 6000 افت گشتاور شدید است و بالاتر بردن دور از 6000 سودی ندارد.

با اینکه درجه بندی ردلاین تا 6500 است ولی ام وی ام در دور حدود 6200 کات آف می کند. هنگام تایم گیری با لیفان مشخص می شود که این خودرو به علت برقی بودن دریچه گاز هنگام حرکت از حالت سکون دچار کپ زیادی می شود (مانند خودرویی که بدون خاموش کردن ESP بخواهد از حالت سکون لانچ کند) و باید مقداری با پدال کلاچ و گاز بازی کنید تا بتوانید این کپ را به حداقل برسانید.

دور موتور را به 4000 رسانده و کلاچ را رها کنید و بلافاصله پس از برطرف شدن کپ سریع پدال گاز را تا انتها فشار دهید و حرکت کنید. چون حداکثر توان لیفان در دور 6000 به دست می آید و در همین دور نیز کات آف می کند باید دنده ها دقیقا قبل از کات آف تعویض شوند تا توان موتور زیاد هدر نرود. البته باید دقت کافی داشته باشید تا موتور کات آف نکند در غیر این صورت تایم خوبی به دست نمی آید.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 296

با مقایسه تایمهای 0 تا 100 به دست آمده در جدول انتهای مقاله مشخص می شود که از حالت سکون لیفان با وجود کُپی که در ابتدای حرکت داشت 0.4 ثانیه زودتر از ام وی ام به سرعت 100 رسید.

اگر این کُپ در ابتدای حرکت از سکون وجود نداشت لیفان به راحتی می توانست تایمهای زیر 13.0 ثانیه را ثبت کند. با بررسی های انجام شده مشخص می شود این کپ بیشتر از حالت سکون وجود دارد و اگر شتابگیری در حال حرکت از سرعت 10 یا 20 در دنده 1 آغاز شود این کپ خیلی کمتر می شود و لیفان تواناییهای خود را بهتر نشان می دهد. تستها در دمای حدود 25 درجه و ارتفاع 1350 متر از سطح دریا انجام شد.

X33 VS X60 X60 (20)

ارزش

هم اکنون لیفان X60 در بازار در حدود 63 میلیون تومان قیمت دارد و توانست به عنوان خودروی برتر آزمایش امروز خود را معرفی کند اما قیمت  ام وی ام ایکس 33 در حدود 60 میلیون تومان است، متاسفانه با توجه اشکالات عمده و اساسی خودروی ایکس 33 نمی تواند نسبت به قیمت پرداختی خود را توجیه کند، این درحالیست علاوه بر ضعف های طراحی و ساختاری دارای اشکالات کیفی نیز می باشد. به طور مثال با وجود آنکه تنها یک سال از کارکرد ایکس 33 مورد آزمایش می گذشت عایق بندی زیر گلگیر در حال جدا شدن بود که می تواند به پوسیدگی زود رس بدنه بیانجامد، این قضیه به کمپانی مادر یعنی چری باز می گردد که نتوانسته خودرویی با کنترل کیفی قابل قبول عرضه کند. در آزمایشی مشابه که توسط یک نشریه روسی انجام شده بود نیز مشابه این مسئله گزارش شده کنترل این موراد برای یک خودروساز که مدعی جهانی شدن است نباید آنچنان دشوار می بود و جا دارد این کمپانی با شنیدن اشکالات دست به اصلاحات متناسبی در این زمینه بزند. در پایان ضمن تشکر از آقایان مهدی واعظی و فرشاد آتاکشی زاده توجه شما را به جدول امتیازات دو خودرو پس از آزمایش جلب می نمایم.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 090

لیفان

ام وی ام

نوع موتور

4 سیلندر خطی 16 سوپاپ DOHC

4 سیلندر  خطی 16 سوپاپ DOHC

حجم موتور

1794 سی سی

1971 سی سی

قطر سیلندر

79.0 میلی متر

83.5 میلی متر

کورس پیستون

91.5 ملی متر

90.0 ملی متر

نسبت تراکم

10.0 به یک

10.0 به یک

توان

133 اسب بخار در دور 6000

139 اسب بخار در دور 5750

گشتاور

168 نیوتن متر در دور 4200

182 نیوتن متر در دور 4300

ابعاد تایر

215/65/16

215/65/16

ضرایب گیربکس

دنده 1

اعلام نشده

3.583

دنده 2

————–

1.947

دنده 3

————–

1.379

دنده 4

————–

1.030

دنده 5

————–

0.821

ضریب دیفرانسیل

————–

4.313

وزن خالص

1330 کیلوگرم

1375 کیلوگرم

نسبت نیرو به وزن

100 اسب بخار برای هر تن

101 اسب بخار برای هر تن

شتاب صفر تا صد  (اندازه گیری شده با دستگاه)

13.2 ثانیه

13.6 ثانیه

صدای داخل کابین در حالت ایستاده و دور Idle

35 دسی بل

38 دسی بل

ظرفیت حمل بار

435 لیتر

405 لیتر

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 161

 

جدول امتیازات

ام وی ام X33

لیفان X60

میدان دید

7

8

سطح تجهیزات رفاهی

5

5

سطح ایمنی و تجهیزات

3

5

فضای سرنشینان

6

7

ارگونومی

6

8

نفوذ صدا به کابین

6

8

مصرف سوخت

7

8

واکنش موتور

6

7

گیربکس

6

6

کیفیت رانندگی

6

7

مانور پذیری

6

7

ترمز

6

7

کیفیت ساخت

3

7

گارانتی

5

5

ارزش در برابر مبلغ

3

7

مجموع

81

102

 


836 دیدگاه

 1. reza kahkeshan | فروردین 23, 1393 | لینک نظر

   

  بهمن خان اين تهمت و افتراي بزرگيه به اين همه تلاش و زحمت. بچه هاي دنده 6 ، شايد در تست ها خطاي انساني و يا تصميم گيري نادرست پيدا شود که در مورد اين تست احتمالش کم است ، اما شما مطمن باشيد دنده 6 يک سايت اطلاع رساني خصوصي است که چند نفر عاشق اتوموبيل اداره اش مي کنند و وابستگي به. هيچ خودروسازي ندارد. بياييد کمي منصف تر باشيم و به حقوق يکديگر احترام بگذاريم ،

 2. بهمن | فروردین 23, 1393 | لینک نظر

  با تشکر از افشین و نریمان. ولی زیادی تابلو بود که شما ام وی ام رو کوبوندین و لیفان رو تا عرش بردین. خوب معلومه با نماینده های لیفان ساخت و پاختی صورت گرفته و یه بودجه ای براتون در نظر گرفتن که اینقدر از لیفان تعریف بشه آره برای اینکه تابلو نشه یه جاهایی ایراداتش رو هم گفتین . ولی مردم ما دیگه گوششون از این حرف ها پره. هر دوتاشون ماشینای خوبی نیستن. فکر کن پراید معمولی رو با 141 مقایسه کنی و 141 رو تا عرش برسونی و پراید رو بکوبونی. واقعا مسخره است . در ضمن تنها مزیت لیفان خوشگلیشه نیست به ام وی ام . ولی بزرگترین ایراد و اصلی ترین ایرادش حجم موتورشه. که یه ماشین شاسی بلند در حد یه پیکان یه ذره بیشتر حجم موتور داشته باشه. ام وی ام هم که مخفف مسخره و مسخره است اسمش روشه. حرف آخر اینکه تو قضاوت ها انصاف رو رعایت کنید. مرسی

 3. ساها | فروردین 18, 1393 | لینک نظر

  نمیدونم جریان چیه که هرکی x60 رو 76میلیون به بالا خریده ازش راضیه واز گفتن معایبش ناراحت میشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   

   

 4. ساها | فروردین 18, 1393 | لینک نظر

  احسنت بر قاسم عزیز. منم دقیقا منظورم همینه

 5. قاسم | فروردین 18, 1393 | لینک نظر

  احسان عزیز

  هدف من از گفتن اشکالات این نوع ماشینها اینه که دوستان دیگری مثل شما گول ظاهر ماشین و حرفهای نادرست نمایندگی آنها را نخورند. مثلا شما بری از نمایندگی سوال کنی می گن که این ماشین سرو صدای زیادی داره و یا دیفرانسیل جلو هستش؟ این سایت بسیار خوب محلی برای تبادل تجربه های هموطنان با یکدیگره. اگر من و شما اشکالاتی که را در این ماشینها دیدیم بهمدیگه نگیم 4 نفر دیگه اشتباه ما رو تکرار نمیکنن. و بهتره که بجای طرفداری کورکورانه از ماشنهای چینی ونبلیغ مجانی برای آنها به فکر کمک و راهنمایی هموطنان خودمان باشیم.

 6. ساها | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  نمیدونم جریان چیه که هر کی x60 ازش راضین و از گفتن معایب و اشکالاتش ناراحت میشن وتکذیب میکنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 

 7. sepehr | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  درود دوستان عزیز،این سایت محلی برای اتهام و افترا نیست، ما قصد نداریم نظرات کاربران را سانسور یا حذف کنیم اما لطفا و خواهشا بحث مربوط به دروغ گو بودن یا نبودن سایر هم میهنان را متوقف کنید دور از مرام و معرفت ایرانیست که بر سر کالاهای چینی  چنین رفتاری با یکدیگر داشته باشند با تشکر از همگی شما

 8. ساها | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  سلام دوستان . منظور از 50میلیون .ماشین یک سال کارکرده اون آقا بود نه همه ماشینای x60. آقای محترم. من گفتم دارم اشکالاتش رو میگم .میتونستید مثل همه ببینید ورد شید اما شما گیردادین به دروغ گفتن والکی گفتن که تا اینجا کشید . من نخواستم که برام دلسوزی کنین میخواستم اطلاع عمومی باشه همین. ضمنا منصور .حرفای خودت کذبه . مشخصه همه فهمیدن. ببین خودت شروع کردی فقط نظر خودت رو بده .به نظر دیگران احترام بزار و کاری نداشته باش .مخصوصا /آقای ………….وشاهرخ وقاسم ممنون از منطقتون.

 9. ………….. | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  یه ماشین آشغال چینی که اینهمه بحث نمیخواد .بعدش با کیا دارید بحث میکنید نفر با زبان خودش میگه چطور تصمیم می گیره، رفته 2تا ماشین یه جورو یکجا خریده.شما منطق رو نگاه کن، دیگه سر چی بحث میکنید. 

 10. منصور | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  ایکس60 الان 50 تومنه؟؟؟؟؟!!!!!! نمیدونی چی بگی اگه 50 من 10 تا میخوام 

 11. منصور | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  دوستانی که ناراضین برن پراید یا 206 بخر که مجبور نشن 450 پول چراغ بدی.. من خودم و خانمم ایکس 60 داریم 10 ماهه اون موقع 73 تومن سفید رو خریدیم 75 مشکی.. البته تحویل فوری.. تا الان کوچکترین ایرادی نداشته.. به جز قیمتش که اوردن پایین. اما خوشبختانه امروز که با شما حرف میزنم تو بازار ازاد بین 65 تا 66 .. در ضمن تمام اظهار نظر اقای ساها کذبه.. در ضمن  چین الان جز ابر فدرت های صنعت خودرو تو دنیاس… اطلاعاتتون رو بالل ببرید.. به جز ایکس33 که فاجعه ماشین های چین هست چه به ظاهر چه فنی بقیه چینی ها خوبن ایکس60 هم با یه مشت اراجیف خراب نمیشه.. یاعلی

  • در پاسخ به: منصور

   میلاد | فروردین 18, 1393 | لینک نظر

   آقای منصور پیاده شو با هم بریم. میشه دلایل اینکه ایکس33 شده فاجعه خودروسازی چین و ایکس60 شده فخر صنعت خودروسازی چین را بیان کنی.اگر صحبت موتور و قدرت هست که ایکس33 از ایکس60 سرتره و شتابشم بالاتره تا حالا یه نفر هم نیومده بگه ایکس 33از فلان شیب نتونست بالا بره.از نظر قیمت هم که با تمام تبلیغات منفی شما 3میلیون از ایکس60 گرونتره.فروش الان ایکس60 کارخونه 59میلیونه.اگر مدعی دفاع از ماشین چینی هستی باید از ایکس33 هم دفاع کنی چون چری خیلی معتبرتر از لیفان هست.اگر هم فقط از منافع خودت دفاع میکنی  و چون لیفان خریدی از اون به خاطر منافع اقتصادی دفاع میکنی بحث دیگریست.

   • در پاسخ به: میلاد

    alireza | خرداد 16, 1393 | لینک نظر

    میلاد جان طرف لیفان داره واسه همین میگه بهتره..جفتشو داشتم هر کدوم عیبها و مزایایی دارن..

    بخوای نمره بدی ایکسس 33از 20 20امتیازوایکس60 18..

    چون شتاب و سرعت ایکس33بهتره

     

 12. منصور | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  لام به شما در مورد این شاسی بلند زیبا چند مورد رو باید توجه کنیم اگر از نظر رنج قیمت بخواهیم مقایسه کنیم X60 صفرکیلومتر از تویوتا کمری 2007 با کارکرد 73000 تا ارزونتره، و البته از مگان2000 مونتاژ داخل مدل 90 هم همینطور از نظر ظاهر به نظر من به مراتب زیباتر از رقیب خودش MVM X33 هست. با توجه به مصرف 8.2 ترکیبی (یعنی خیابان و اتوبان شهری) و امکان افزایش قیمت بنزین، ابعاد، حجم موتور 1794 و امکانات داخلی، تک بودن (حداقل تا الان) به نظرم خودروی بسیار مناسبی برای مصرف شه و هر از گاهی جاده است. یادتون باشه هر چی پول بدید آش نوش جان میکنید

 13. احسان | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  چرا تو بورسن یعنی مردم نمیدونن این چیزارو به نظر شما ما اگر سطح و خواستهامون ببریم بالا مدیران مملکتی که به فکر پر کردن جیبیشون هستن اهمیت میدن به خواستهای ما جونها ایا به نظرت با عقل جور در میاد همینه که هست و مجبوریم که بپزیریم پس من نوعی هیچ وقت نمیام سر خودمو درد بندازم واسه یه مسعله که حل شدنی نیست کما اینکه که اگر حرف زیادی زدی لنگتو میگیرن میندازن زندان نابودت میکنن چرا چون خودمون میخوایم واینکه اگر مردم میرن این ماشینهارو میخرن واسه اینکه تنوع نیست واسه اینه دیگه از تکرار بودن خستن پس هرکس که میره میخره دیگه حق نداره بیاد بگه فلان شد بیسال شد انتخابه خودش بوده حالا یکی شانسش بد بوده یکی خوب همینه کاریش هم نمیشه کرد هر کس هم ناراضیه میتونه بره بفروشه سانتافه بخره اگر هم پولش نمیرسه بره سمند بخره پس فکر نکنم دیگه جایی واسه شکایت باشه 

 14. احسان | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  پ اقا شاهرخ 70 درصد بیشتره یا 30  درصد در ضمن اگر این اطلاعت درست باشه پس چرا روز به روز دارن بیشتر میشن

  • در پاسخ به: احسان

   شاهرخ | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

   آقای احسان من که بی دلیل نمیگم برو از کسی که متخصصه بپرس چون از روی نوشته ها مشخصه حیطه اطلاعات افراد چه اندازه و در چه مواردی است.وقتی با یک کسی که کارش کنترل کیفیت صنعتی است صحبت کنید متناسب با حساسیت قطعه صحبت از خطای صفر و یا به اصطلاح زیرو دیفکت میکنه و یا میگه 1خرابی در یک میلیون میتونه قابل قبول باشه و یک در صد براش کابوسه باید خط تولید رو متوقف کنه و رفع نقص کنه.مشخصه این 30درصد نه به خاطر شکل و قیافه و یا نداشتن قدرت و این جور چیزها ازش ناراضی بودن بلکه بخاطر خرابیهائی که داده ناراضی شدن چون تعداد این ماشین مثل پراید نیست نفر بگه مجبور شدم صرف داشتن یه وسیله نقلیه اینو بخرم.بدلیل معدود بودن بنابراین افراد با خواست خودشون و اینکه خوشایندشون بوده خریدن و 30درصد ناراضی برای کسانی که با رضایت اولیه خریدن وحشتناکه.تازه یه ماشین طی چند سال که چندین زمستان و تابستون رو پشت سر بزاره خودشو نشون میده اینا که اکثرا نو هستند.م.وضوع غیر قابل انتظار نمره منفی ماشینهای چینی در برابر حتی ماشینهای ارزونتر ایرانی است در دیماه 92 نمره منفی 620 حدود 54.2 بوده و لیفان ایکس 60 بوده52.2 در حالی که ال90 21نمره منفی بوده و نمره منفی 405 حدود55بوده 

 15. شاهرخ | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  اولا پیشنهاد میکنم این شیوه بحث کردن که این به اون یکی میگه دروغگو و برعکسش رو تمام کنید چون سطح این فروم رو به زیر صفر برده. دوما من نظرات موافقین این ماشین رو با دقت بیشتری مطالعه کردم بیشترشون ایرادهای ماشین را قبول داشتند منتها به گونه ای بیانش کردن که انگار موضوع  خیلی مهمی نیست و این یک موضوع را میرساند سطح خواسته ها و استانداردهای ما شدیدا  پائین اومده .برای نمونه کمبود کشش ماشین در سرابالائیها که یکی از تعریف کنندگان از این ماشین به طور کلی کمبود قدرت ماشین رو یه حسن دونسته بود و دلیلشم این بود که پلیس کمتر جریمه میکنه.همه این حرفها به کنار آقای احسان شما از ما که نه از یک فرد مطلع به علم آمار و کنترل کیفیت بپرس 30درصد نارضایتی چه معنی دارد(طبق گفته خودت که از 10 نفر 3نفر ناراضی بودند)  ضمن اینکه در آمار میزان رضایتمندی مردم از خودرو لیفان 620 در 6ماهه اول سال92 در بین خودروهای 20 تا 40 میلیون پس از ال90 و 206صندوقدارو هاچبک و جک و سورن و حتی ام وی ام 530 و…در مقام 10م قرار گرفته و در 60 تا 80 میلیون لیفان ایکس60 پس از ام وی ام ایکس 33 قرار گرفته اند اینها که دیگه آمارهای رسمی بر اساس پاسخهای دارندگان این ماشینها به شرکت بازرسی ایران است.مورد بعدی با پوزش از آقای ساها فرض میکنیم اصلا ایشان این ماشین را ندارند و چراغ عقبش هم نشکسته فکر میکنید برای ماشین چینی که بارزترین وجه مشخصه اش ارزونی خودش و قطعاتش باید باشه یک چراغ عقب 450هزار تومان خیلی زیاد نیست؟

 16. احسان | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  تازه باید بریم خدارو شکر هم کنیم چون اگر این چینیها نبودن باید همون سمند لگن و پژو و پرشیا 100 سال پیش و تکراری سوار میشودیم پس این قدر ناشکر نباشید چون دارید تو مملکتی عقب افتاده که پولش هم ارزش پایینی داره زندگی میکنید و تنوع و کمبود امکانات توش داد میزنه پولدار هم که نیستیم که بتونیم بنزو بی ام و سوار شیم پس یا باید به همون ماشینهای اشغالی سر کنیم یا اصلان سوار دوچرخه بشیم و صدامون هم در نیاد من نمیدونم بعضیا توقع دارن با 40 – 50 میلیونی که میدن ماشینه جگوار تحویل بگیرن بابا ایرانی چینیه دیگه اخه چی انتظار دارید پس خواهشن انتقادهای الکی اینکه دندش خرابه موتورش ضعیفه صفحه کلاجش بو میده باکش سوراخه و غیره نکنید  خواهشن دیگه

 17. احسان | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  من قبل از اینکه 620 تمو بخرم از 10 نفر که داشتن پرسو جو کردم 7 نفر راضی بودن 3 نفر ناراضی خیالم راحت که شد با اینکه ریسک کردم اما رفتم خریدم و خداروشکر پشیمون هم نیستم از انتخاب خودم درسه صدای موتور کمی ازار دهندس اما من خداروشکر سیستم دارم و با صدای  موسیقی برطرف میشه البته اینرو باید در نظر داشته باشیم که پژو و سمند پرشیا و حتی همون پرایدشم صدای موتورهاشون زیاده پس همه چیزو واسه خودمون سخت نکنیم

 18. احسان | فروردین 17, 1393 | لینک نظر

  سلام قاسم جون میخوام یه چیزی به تو و امثال تو بگم اولان ادمها عقل هوش دارن وباید به نفع احسند ازش استفاده کنن شما همیشه وقتی میخوای یه وسیله ای بگیری قبلش خوب در رابطش تحقیق کن که مجبور نشی نخریده بفروشیش دوم کسی که میره سمت ماشینهای چینی و میخره پس دیگه دلیلی نداره بخواد بیاد بد بگه چون انتخابه بدون فکر و مشورت خودش بود 

 19. قاسم | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

   دوستانی که فکر می کنن ماشینهایی مثل ایکس 60 و ایکس 33و حتی جیلی ایکس 7 شاسی بلند یا اس یو وی هستند، اول بهتره که مشخصات یک ماشین شاسی بلند را بدونند. اولین و مهمترین خصوصیات یک ماشین شاسی بلد اینه که دو دیفرانسیل هستند و یا در بدترین حالت حداقل دفرانسیل عقب هستند. این ماشینهای بظاهر چینی همه دیفرانسیل جلو بوده و مثل اینه که شما اطاق یک ماشین سدان مثل سمند را برداری و اطاق لیفان ایکس 60 روش بذاری و بگی شاسی بلند دارم.گذشته از معایب بسیار زیاد این ماشینها هیچکدام از اینها خصوصیات یک ماشین شاسی بلند را ندارند.

 20. ساها | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

  قاسم از نظرت ممنون. واقعا ممنونم. من میگم من دارمش .این اشکالاتشه. میگن دروغ میگی.

 21. ساها | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

  سورنا کمی هم به +و- مردم عزیز وفهیم هم توجه کن من تنها نیستم. قضاوت با مردمه . من فقط واقعیتها رو میگم. مثلا میخوام الکی از بدیش بگم که چشم مردم ازش بیفته که چی بشه. چی نفعی برام داره .من که بجاش از ماشین دیگه ای تعریف نکردم تا بخوام هدفی رو دنبال کنم. اما بعضیها میخوان الکی همش بگن خوبه تا قیمتش بکشه بالا. 

  احسان جونم که کنار کشید.

 22. قاسم | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

  وقت و اعصاب خودت را بابت جواب دادن به کسانی که کورکورانه از ماشین چینی بی کیفیتی مثل ایکس 60 و ایکس 33 حمایت می کنند تلف نکن. بنظر من اینها از عوامل وارد کننده های این ماشینها هستند. من خودم یکی از ماشینهای چینی را خریدم و فقط از نمایندگی تا منزل باهاش رانندگی کردم ولی در طول مسیر متوجه قدرت بسیار ضعیف موتور و صدای وحشتناک موتور داخل اطاق شدم و با هزار بدبختی یک میلیون زیر قیمت نمایندگی و با سایر هزینه های جانبی همچون آگهی روزنامه و خرج محضر با دو میلیون ضرر فروختم.

 23. ساها | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

  سورنا جون ضررنکنی 76 میلیون بابتش دادی .الان شده 50میلیون. …د

  • در پاسخ به: ساها

   طاها | خرداد 22, 1393 | لینک نظر

   اشکان جان شما که با اسمای مختلف میایی از زشت ترین ماشین ایران ایکس33 تعریف میکنی باید بهت بگم با این صحبتا به جایی نمیرسی عمو جون.. باما تازه خوبشه یعنی قیمت این فرغون ایک33 رو زیاد زده حاجی.. بیا اریاشهر نمایشگگاه ایکس33 91 43 میلیون .. چی داری میگی تو فازت چیه اخه؟؟ ..

 24. ساها | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

  سورنا الان فهمیدم مشکلت چیه . تو x60 رو 76میلیون خریدی . الان که قیمت شده 60الی 65. میخوای وانمود کنی ماشین بسیار عالیه که همه از اشکالاتش متوجه نشن . منم که دارم معایبش رو میگم هی میگی دروغه وبا من در افتادی . بعدش به نظر خودت مردم بیان طرفش . قیمتش بکشه بالا. آره

 25. ساها | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

  سورنا. من توی همه سایتها یه چیز گفتم .بخاطر اینکه همه در مورد اشکالاتش هم بدونن . همینطور که گفتم فقط بخاطر تجربیات شخصی خودم واینکه قبل از خرید خودم .همه آدمای مثل تو ازش تعریف میکردن از اشکالاتش نمیگفتن . میخوام مردم با آگاهی برن بخرن بعد نگن فقط از خوبیش شنیده بودیم ومثل من یکه نخورن . اگه تناقضی تو حرفام میبینی بگوکجاست. همه جا یه چیز گفتم. ضمنا خود مردم میخونن تشخیص میدن درسته یا نه .احتیاج به وکالت شما ندارن . خوبه ببینی همه به من +دادن و به تو – . دیگه نیاز به توضیح اضافی نیست. ضمنا من هم در جا گرفتم فروش نقدی . اهل ثبت نام و منتظر بودن نیستم. تو 15میلیون اضافه تر دادی .بقول شاهرخ نمیخوای حتی بخاطر این مساله از کرمان موتور انتقاد کنی. جواب محمدرضا رو هم مردم خودشون دادن. بچرخ تا بچرخیم من حاضرم.به نظرات سپهر.شاهرخ.آمودریا.مارال.آرش و… توجه کن.    از سپهر وشاهرخ ممنونم. 

 26. احسان | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

  والله چی بگم من دیگه خسته شدم وقتی ادمها عاقلانه فکر ننکن و از روی احساسات همه چیرو بیان ببکنن از ما چه کاری ساختس من که دیگه کلاسهای دانشگاه شروع شدن و باید بچسبم به درسهام دنیا لیفان پرچمش بالاس من که توی تعطیلات خیلی باهاش حال کردم بچها  اگر حرفی یا چیزی گفتم کسی ناراحت شده حلال کنه تو زندگی شاد باشید سال خوبی داشته باشید خدانگهدار

 27. سورنا | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

  احسان جان فقط به پاسخ محمد رضا توجه کن که در جواب خالی بندی ساها چی میگه… ساها تا دستت رو رو نکنم ولت نمیکنم

  • در پاسخ به: سورنا

   sepehr | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

   جناب سورنا

   با سلام

   لطفا از ادبیات مودبانه تری استفاده کنید

   متشکرم

 28. سورنا | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

  این رو تو سایت ایران تجارت  گذاشته بود

 29. سورنا | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

  ساها
  سلام دوستان. من 4ماهه که دارمش. محاسن:فقط جادار وظاهر قشنگ. همین. معایب: اگزوزش صدای زیادداره مثل تراکتور. صدای موتور و باد توی کابین زیاده . خیلی سنگینه. توی سربالایی کم میاره. مثلا سربالایی بام سبز لاهیجان . پراید راحت میرفت بالا اما این ماشین افتضاح بود با کلی فشار و داغ کردن و بوی دود وبوی صفحه کلاچ ولرزش میرفت بالا. تازه تا 2 ساعت هم بوی بد از موتورش داخل کابین میومد. یه چراغ عقبش 450هزارتومنه. اگه یه بار به درب پارکینگ بخوری چراغ عقبش بشکنه باید نیم میلیون بابتش بدی .چرا اینقد گرون. وسایل یدکی فقط تو تهران گیر میاد . نمایندگی های توی شهرستان بسیار ضعیف هستند وهیچی ندارند هر قطعه ای بخوای میگن باید از تهران درخواست کنیم بعد از یک هفته میرسه.
  3 روز و 1 ساعت پیش

 30. سورنا | فروردین 16, 1393 | لینک نظر

  احسان داداش جواب ساها رو نده اگه خواستی لینک سایت هایی که رفته مثل اینجا دروغ گفته رو میدم..  ساها که چی مثلا؟؟ اخه چرا میای انقدر خالی میبندی؟ مردم همه شعور دارن اگه به جون عزیزترین کست قسم بخوری که هرچی تو این سایت از معایب ایکس60 گفتی راست بوده من دیگه حرفی ندارم