آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33

افشین خالدی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۲ | 836 نظر

آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33
4 رای - میانگین 3

آزمایش: افشین خالدی- نریمان اصغریان  عکس: احسان شمس نیا – صبا سادات حقی

تب ورود خودروهای چینی به کشور بالا گرفته، عدم وجود تنوع در محصولات داخلی بهانه ای برای ورود خودروهای ارزان قیمت چینی شده. خودروهایی با برندهای جدید که مردم به صورت محدود با آنها آشنایی دارند، بسیاری از افرادی که این خودروها را می خرند خود را فردی ریسک پذیر معرفی می کنند.

اما واقعا این خودروها چقدر ارزش خرید دارند؟ شاسی بلندسازی یک سگمنت سخت در بین سازندگان خودرو است. چینی ها هم با وجود اینکه تجربه زیادی در خودروسازی ندارند به سرعت به سمت شاسی بلند رفته اند و با همان سرعت در حال نفوذ به بازار کشورمان هستند. در این مقاله با  آزمایش دو خودروی ام وی ام X33 و لیفان X60  سعی در شناسایی توانایی های این دو خودروی چینی داریم.

 

X33 VS X60 1+

طراحی

ام وی ام X33 یا همان چری تیگو حدود دو سال است که مهمان ایرانی هاست. با ظاهر آن آشنایی داریم، خودرویی که بی شباهت به ویتارا نیست، نمی توان به این راحتی به آن نمره قبولی داد. پیش از آنکه به طراحی کلی خودرو بپردازید فواصل بین برخی قطعات در ظاهر نظر را به خود جلب می کند. ابتدا تصور می شود با خطای مونتاژ روبرو هستید اما کمی دقت مشخص می شود اشکال از طراحی قطعات است جایی که فضای زیادی بین در عقب و گلگیر به وجود آمده از نمای پهلو ضربه سنگینی به طراحی خودرو زده است.

در ادامه اگر به جلوی خودرو بروید شاهد همین فضا به شیوه ای غیر حرفه ای تر در محل بسته شده درب موتور هستید به نحوی که تصویر می شود خودرو در آن ناحیه ضربه  خورده است . البته با وجود اشکال در طراحی قطعات در حالت کلی هماهنگی فرمی مناسبی بین 3 جهت خودرو می توان دریافت کرد.

img_2310

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد. به سختی می توان اشکال طراحی قطعاتی در آن پیدا کرد ،به غیر از فضای ایجاد شده بین درب موتور و چراغها که مرتبا به شما این احساس را القا می کند که درب موتور باز است در مابقی قسمتها، قطعات به خوبی ساخته و پرداخته و مونتاژ شده اند. در حالت کلی ظاهر لیفان X60 با طراحی به روز تر که دماغه آن به نوعی به نظر تغییر یافته سانتافه است در قیاس با رقیب خود یعنی ایکس 33 بسیار چشم نواز تر است.

X33 VS X60 X60 (25)

فضای داخلی

با ایکس 33 شروع می کنیم، پس از ورود به کابین این خودرو با انبوهی از قطعات بسیار بی کیفیت پلاستیکی روبرو می شوید که شاید به سختی در خودروهای بسیار ارزان قیمت ایرانی هم نمونه آن را دیده باشید. موقعیت سواری ایکس 33 علیرغم صندلی های کوچک آن وضعیت بدی ندارد اما توقع یک صندلی با کیفیت و ارگونومیک را نداشته باشید. با توجه به ارتفاع آن راننده تسلط خوبی بر روی جاده دارد،آینه ها به اندازه کافی بزرگ هستند و دید عقب راننده هم متناسب است.

صندلی های عقب برای ایجاد فضای بار بیشتر به صورت خوابیده در می آیند ولی با توجه به نوع طراحی به صورت یک دست نخواهد شد و برای حمل اجسام یک تکه بزرگ وضعیت مناسبی ندارد. در دسترس بودن ادوات داخلی با توجه به سادگی کنسول خوب است و راننده می تواند در حین رانندگی به همه چیز دسترسی داشته باشد.

X33 VS X60 X33 (27)

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد، پس از ورود به خودرو شما به یاد خودروهای ژاپنی خصوصا تویوتا راو4 می اندازد، البته بدون در نظر گرفتن کیفیت. فضای داخلی خودرو نسبت به ایکس 33 بسیار ظریف تر و با کیفیت تر است و مشخص است لیفان قصد داشته حداقل ها را در این خودرو رعایت کند اگر چه به رقبای ژاپنی و کره ای خود نزدیک نمی شود ولی نسبت به هم وطن رقیب خود چند پله بالاتر است و می تواند بازه قیمتی خود را توجیح کند.

رو دری ها با چرم مصنوعی دوخت و تزئین شده اند و جنس داشبورد از مواد نرم و براق است. کیلومتر شماره به صورت دیجیتالی است و با وجود اینکه از نظر زیبایی چندان بد به نظر نمی رسد اما راننده نیاز به دقت بیشتری برای خواندن سرعت دارد، صندلی های عقب لیفان بر خلاف ایکس 33 به صورت کامل با کف فضای بار هم سطح می شوند در نتیجه فضای مناسبی برای جابجایی  وسائل به وجود می آید.

صندلی های عقب لیفان به صورت پله ای به عقب می خوابند در حالیکه در ایکس 33 این قابلیت وجود ندارد، ایکس 33 قابلیت عقب رفتن صندلی را برای داشتن فضای پای بیشتر دارد که البته باز هم نمی تواند به فضای پای لیفان در حالت عادی دست پیدا کند. از دیگر برتری های لیفان در فضای داخلی می توان به سانروف بزرگتر، فضای بار بیشتر، سیستم صوتی بهتر، تسلط بیشتر بر جاده اشاره کرد.

X33 VS X60 X60 (34)

رانندگی

با استارت ایکس 33 و لیفان X60  تفاوتی در حین استارت دو خودرو ملاحظه نشده و  به راحتی استارت می خورند ، با توجه به عایق بندی بهتر X60 نفوذ صدا به داخل این خودرو کمتر از ایکس 33 است. در حرکت نیز این عایق بندی بیشتر به چشم می آید. در حالت درجا اگر بخواهید دور موتور در ایکس 33 بالا ببرید ابتدا کمی احساس خطر به شما دست پیدا می دهد، از آن جهت که عملکرد موتور هارشینگ شدیدی دارد این وضعیت در لیفان بسیار بهتر است.

حین رانندگی فرمان دو خودرو تیز است و حس خاصی را به راننده منتقل نمی کند. در ترمزگیری شدید X60  واکنش بسیار خوبی نشان می دهد و می توان به آن اعتماد کرد چیزی در ایکس 33 هم به صورت خفیف تر وجود دارد. دو خودرو از صدای گیربکس رنج می برند، ایکس 33 صدای زوزه مالکین را آزرده کرده و در لیفان صدای ناهنجاری که برخی اوقات منجر به تعویض گیربکس توسط نمایندگی شده مالک را دچار دردسر کرده است.

با وجود آنکه فاصله بین دو محور لیفان بیشتر از ایکس 33 است اما این لیفان است که به دلیل شاسی بهتر قدرت مانور پذیری خود را به ایکس 33 دیکته می کند، از دلایل دیگر وجود استرس بار در لیفان و سیستم تعلیق با کیفیت تر است. عبور از سرعت گیر ها با لیفان راحت تر است و احساس خطر کمتری به شما دست پیدا می کند. از نظر مصرف سوخت دو خودرو با توجه به قدرت موتور در وضعیت خوبی قرار دارند و هر دو خودرو با توجه به شرایط رانندگی و تعداد سرنشین در سیکل ترکیبی در بین 8 الی 9 لیتر مصرف سوخت دارند.

در بخش امکانات هر دو خودرو به سانروف مجهز هستند و صندلی های دو خودرو نیز از نوع چرم می باشد. تهویه دو خودرو از نوع دستی است. ایکس 33به گرم کن صندلی جلو نیز تجهیز شده است. از نظر امکانات ایمنی دو خودر مجهز به دو ایربگ برای سرنشینان جلو، سیستم ترمز ضد قفل و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD هستند.

X33 VS X60 X60 (23)

تست تصادف

ام وی ام ایکس 33 توسط موسسه ایمنی استرالیا مورد آزمایش قرار گرفته که نتیجه بسیار ضعیف دو ستاره را دریافت نموده، در توضیحی که موسسه ایمنی استرالیا در مورد خودرو ارائه کرده به بدنه بسیار ضعیف خودرو اشاره نموده و خاطر نشان کرده ضربات شدیدی  به پا ، دست و سینه آدمک های تست وارد شده است. لازم به ذکر است کمپانی چری حاضر به ارائه خودرو به موسسه ایمنی استرالیا جهت ادامه تست تصادف برای برخورد از پهلو به بهانه فراخوان نشده است، در نتیجه این موسسه فقط برخورد از جلو را مورد آزمایش قرار داده است. اما لیفان فقط توسط موسسه ایمنی چین مورد آزمایش قرار گرفته و توانسته 4 ستاره را از آن تست برای خود بدست بیاورد اما با توجه به آنکه استاندارد تست در چین با استاندارد تست استرالیا متفاوت است نمی توان در این مورد دو خودرو را با هم مقایسه نمود.

11

موتور، گیربکس، عملکرد

ام وی ام X33  و لیفان X60 از موتورهای 4 سیلندر 16 سوپاپ با حجمهای 2.0 و 1.8 لیتر بهره می برند. هر دو خودرو از سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ بهره مند هستند. قدرت و گشتاور X33 به ترتیب 6 اسب بخار و 14 نیوتن متر بیشتر از لیفان است. با احتساب وزن 1375 کیلوگرمی ام وی ام و 1330 کیلوگرمی لیفان نسبت نیرو به وزن این دو خودرو تقریبا برابر است. لازم به ذکر است که ام وی ام از دریچه گاز سیمی و لیفان از دریچه گاز برقی سود می برد و به همین خاطر با فشردن پدال گاز اندکی تاخیر در لیفان نسبت به ام وی ام احساس میشد. البته این تاخیر در حدی نیست که زیاد آزار دهنده باشد و کم کم به آن عادت می کنید.

از آنجایی که سایز رینگ و لاستیک این دو خودرو دقیقا یکسان می باشد می توان از این عامل در شتاب و کشش فاکتور گرفت و فقط به مقایسه میزان سبکی یا سنگینی ضرایب گیربکس ها پرداخت. پس از بررسی گیربکس دو خودرو و سنجش دور موتور با استفاده از دستگاه و خواندن سرعت دقیق از روی GPS اینطور مشخص شد که دنده های 1 و 2 و 3 و 4 در لیفان سبکتر از ام وی ام هستند ولی دنده 5 لیفان با اختلاف قابل توجهی سنگینتر از ام وی ام بود.

سرعت در دور 3000 در دنده های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 برای لیفان به ترتیب 27 و 45 و 64 و 87 و 98 و برای ام وی ام 24 و 44 و 63 و 84 و 106 بود.  متاسفانه به علت محدودیت زمانی فرصت تست کشش به صورت بغل به بغل میسر نشد ولی با توجه به ضرایب سنگینتر گیربکس ام وی ام و دریچه گاز سیمی و گشتاور بیشتر اینطور احساس میشد که در دورهای پایین در دنده های 1 تا 4 قویتر از لیفان عمل کند ولی با توجه به اختلاف زیاد در ضریب دنده 5 احتمالا برتری کشش در این دنده با لیفان است.

البته لیفان نیز با اینکه در دور 4200 به حداکثر گشتاور خود می رسد ولی در دورهای پایین انعطاف پذیری خوبی دارد و در رانندگی روزمره احساس کمبود کشش زیاد در آن احساس نمی شود که علت این امر علاوه بر تنفس خوب موتور در دورهای پایین (به لطف زمانبندی متغیر) تا حدی به خاطر شاتونهای بسیار بلند این موتور است که در تولید گشتاور مناسب در دور پایین موثر است.

IMG_2353

برای اینکه شتاب دو خودرو بهتر سنجیده شود تست شتاب توسط راننده یکسان انجام شد تا اثر مهارت راننده خنثی شود و تایم گیری با دستگاه مخصوص آغاز شد. اولین تست با X33 شروع شد. بار اول لانچ از حالت سکون با دور 4000 الی 4200 بررسی شد که به علت هرزگردی بیش از حد تایم خوبی به دست نیامد. بار دوم و سوم لانچ با دور موتور حدود 3800 انجام شد و برای اینکه هرز گردی به حداقل برسد به محض رها کردن کلاچ نباید پدال گاز را تخته کنید تا اندکی جلوی هرزگردی گرفته شود ، درست قبل از پایان هرزگردی پدال را تخته کنید و دنده ها را در دور 6000 تعویض کنید در نتیجه بهترین تایم ثبت می شود زیرا بعد از دور 6000 افت گشتاور شدید است و بالاتر بردن دور از 6000 سودی ندارد.

با اینکه درجه بندی ردلاین تا 6500 است ولی ام وی ام در دور حدود 6200 کات آف می کند. هنگام تایم گیری با لیفان مشخص می شود که این خودرو به علت برقی بودن دریچه گاز هنگام حرکت از حالت سکون دچار کپ زیادی می شود (مانند خودرویی که بدون خاموش کردن ESP بخواهد از حالت سکون لانچ کند) و باید مقداری با پدال کلاچ و گاز بازی کنید تا بتوانید این کپ را به حداقل برسانید.

دور موتور را به 4000 رسانده و کلاچ را رها کنید و بلافاصله پس از برطرف شدن کپ سریع پدال گاز را تا انتها فشار دهید و حرکت کنید. چون حداکثر توان لیفان در دور 6000 به دست می آید و در همین دور نیز کات آف می کند باید دنده ها دقیقا قبل از کات آف تعویض شوند تا توان موتور زیاد هدر نرود. البته باید دقت کافی داشته باشید تا موتور کات آف نکند در غیر این صورت تایم خوبی به دست نمی آید.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 296

با مقایسه تایمهای 0 تا 100 به دست آمده در جدول انتهای مقاله مشخص می شود که از حالت سکون لیفان با وجود کُپی که در ابتدای حرکت داشت 0.4 ثانیه زودتر از ام وی ام به سرعت 100 رسید.

اگر این کُپ در ابتدای حرکت از سکون وجود نداشت لیفان به راحتی می توانست تایمهای زیر 13.0 ثانیه را ثبت کند. با بررسی های انجام شده مشخص می شود این کپ بیشتر از حالت سکون وجود دارد و اگر شتابگیری در حال حرکت از سرعت 10 یا 20 در دنده 1 آغاز شود این کپ خیلی کمتر می شود و لیفان تواناییهای خود را بهتر نشان می دهد. تستها در دمای حدود 25 درجه و ارتفاع 1350 متر از سطح دریا انجام شد.

X33 VS X60 X60 (20)

ارزش

هم اکنون لیفان X60 در بازار در حدود 63 میلیون تومان قیمت دارد و توانست به عنوان خودروی برتر آزمایش امروز خود را معرفی کند اما قیمت  ام وی ام ایکس 33 در حدود 60 میلیون تومان است، متاسفانه با توجه اشکالات عمده و اساسی خودروی ایکس 33 نمی تواند نسبت به قیمت پرداختی خود را توجیه کند، این درحالیست علاوه بر ضعف های طراحی و ساختاری دارای اشکالات کیفی نیز می باشد. به طور مثال با وجود آنکه تنها یک سال از کارکرد ایکس 33 مورد آزمایش می گذشت عایق بندی زیر گلگیر در حال جدا شدن بود که می تواند به پوسیدگی زود رس بدنه بیانجامد، این قضیه به کمپانی مادر یعنی چری باز می گردد که نتوانسته خودرویی با کنترل کیفی قابل قبول عرضه کند. در آزمایشی مشابه که توسط یک نشریه روسی انجام شده بود نیز مشابه این مسئله گزارش شده کنترل این موراد برای یک خودروساز که مدعی جهانی شدن است نباید آنچنان دشوار می بود و جا دارد این کمپانی با شنیدن اشکالات دست به اصلاحات متناسبی در این زمینه بزند. در پایان ضمن تشکر از آقایان مهدی واعظی و فرشاد آتاکشی زاده توجه شما را به جدول امتیازات دو خودرو پس از آزمایش جلب می نمایم.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 090

لیفان

ام وی ام

نوع موتور

4 سیلندر خطی 16 سوپاپ DOHC

4 سیلندر  خطی 16 سوپاپ DOHC

حجم موتور

1794 سی سی

1971 سی سی

قطر سیلندر

79.0 میلی متر

83.5 میلی متر

کورس پیستون

91.5 ملی متر

90.0 ملی متر

نسبت تراکم

10.0 به یک

10.0 به یک

توان

133 اسب بخار در دور 6000

139 اسب بخار در دور 5750

گشتاور

168 نیوتن متر در دور 4200

182 نیوتن متر در دور 4300

ابعاد تایر

215/65/16

215/65/16

ضرایب گیربکس

دنده 1

اعلام نشده

3.583

دنده 2

————–

1.947

دنده 3

————–

1.379

دنده 4

————–

1.030

دنده 5

————–

0.821

ضریب دیفرانسیل

————–

4.313

وزن خالص

1330 کیلوگرم

1375 کیلوگرم

نسبت نیرو به وزن

100 اسب بخار برای هر تن

101 اسب بخار برای هر تن

شتاب صفر تا صد  (اندازه گیری شده با دستگاه)

13.2 ثانیه

13.6 ثانیه

صدای داخل کابین در حالت ایستاده و دور Idle

35 دسی بل

38 دسی بل

ظرفیت حمل بار

435 لیتر

405 لیتر

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 161

 

جدول امتیازات

ام وی ام X33

لیفان X60

میدان دید

7

8

سطح تجهیزات رفاهی

5

5

سطح ایمنی و تجهیزات

3

5

فضای سرنشینان

6

7

ارگونومی

6

8

نفوذ صدا به کابین

6

8

مصرف سوخت

7

8

واکنش موتور

6

7

گیربکس

6

6

کیفیت رانندگی

6

7

مانور پذیری

6

7

ترمز

6

7

کیفیت ساخت

3

7

گارانتی

5

5

ارزش در برابر مبلغ

3

7

مجموع

81

102

 


836 دیدگاه

 1. امیر | اردیبهشت 7, 1393 | لینک نظر

  سلام..من یه دو ماهی هست که این ماشینو دارم قبل اینم ماشینای زیادی داشتم مزدا 3 نیو- قدیم-مگان-پرشیا tu5 و…..حقیقت امر که نکات مثبت: ماشین فوق العاده زیبا هم داخلی هم خارجی موتورشم به راحتی از پس بدنه بر میاد.ترمزای خوب شتاب قابل قبول.نرم .خدمات پس از فروش بسیار خوب و….نکات منفی : (فقط) برای راننده صدای موتور بعد 150-60 km یه کم زیاد.که جالبیش اینه که برای راننده اینطوریه.و یه نکته دیگه اینکه کاش مدل 4wd این خودرو عرضه میشد..اگر باز به نکته مثبتی بر خوردم عنوان میکنم..

 2. matin | اردیبهشت 7, 1393 | لینک نظر

  لام دوستان .سال نو مبارک
  من از یکی از دوستان که تمامی شاسی بلند ها رو تست کرده پرسدم که ماشینه خوبیه ؟ ایشون گفتن که تا رنج قیمت خودش حرف نداره و گفت که شاسیش با ix45 2wd فرقی نداره .
  من هم حرف ایشون رو برای خودم سند قرار دادم و یک x60 مشکی خریدم .خداروشکر تا حالا که من اذیتی ازش ندیدم و توی سفری هم که باهاش رفتم خیلی خوب جوابمو داد .
  حالا اگر یه شاسی بلند با قیمت مناسب و سواری خوب می خواهید اصلا شک نکنید که این بهترین گزینه اس .

   

 3. سبا | اردیبهشت 7, 1393 | لینک نظر

  من توهینی نکردم …. شمایی که میای میگی ایکس60 45 تومن میشه یا پیکان از ایکس60 سرعتش بیشتر داری به همه اونایی که از 63 تا 80 تومن پول ایکس60 دادن توهین میکنی.. فکر کردی هرچی بخوای میتونی بگی؟ اینجوری که نمیشه.. هر عملی عکس العمل داره

  • در پاسخ به: سبا

   پیمان | اردیبهشت 7, 1393 | لینک نظر

   آقای سبا  یعنی واقعا صحبتهای خودتو نامحترمانه نمیدونی.این که واقعا جای تاسف داره.به آقای مریوان که در پاسخ به آقای امیر بر اساس مستندات جواب داده میگی به تو چه ربطی داره!!! . به یه عده میگی خودشونو نخود هر آشی میکنند. خیلی راحت بیسوادی منو به رخم میکشی  نمیگی دل جوان مردم میشکنه  خوب امکانات نبود من درس بخونم. بعد مارو خیلی ریز میبینی .یه بار میگی در حدی نیستی باهات حرف بزنم بعد تند و تند میای جواب منو میدی.آقای سبا اگر صحبت کردن در باره قیمت یه ماشین و پیش بینی قیمت یه ماشین در آینده توهینه.پس اون کسی که بصورت واقعی قیمت رو از 78 آورده پائین تا حد 60 میلیون  به کارش چی باید گفت.اونوقت چرا در برابر این دهن کجی آشکار هیچ عکس العمل نشون نمیدی؟! من که به قول خودت پیکان دارم  ولی بر اساس این دیدگاه شما که صحبت کردن در مورد یه ماشین رو توهین میدونی چطوره به ایکس33 میگی پراید پاشنه بلند!!!این توهین به کسانی که ایکس33دارند نیست؟!  ببین دوست عزیزضروریه یه بازنگری در  دیدگاهت بکنی قبلا یکی از دوستان به آقای منصور که اونهم دقیقا ادبیات شما را بکار میبرد و دقیقا مثل شما ماشینشو در گرونی خریده بود و اونهم به همه توهین میکرد گفت که بهترین دفاع از یه ماشین اینه که برخورد و گفتار محترمانه و منطقی داشته باشی .بصورت خودکار وقتی افراد ببینند که یک و یا افرادی که از این ماشین دفاع میکنند همه با شخصیت و با اطلاعات فنی بالا هستند و برای دیگران هم احترام قائل هستند اونها هم به ماشین اعتماد پیدا میکنند و میگن هر چه آدم با شخصیت و درست و حسابیه رفتن اینو انتخاب کردن پس حتما بدردبخوره و الا برعکسش  دقیقا نتیجه عکس داره . 

 4. پیمان | اردیبهشت 7, 1393 | لینک نظر

  ماشاا.. به این همه ادب و شخصیت. من که نمیتونم مثل تو توهین کنم.اگر واقعا توهین کردن مشکلی ازت حل میکنه ایرادی نداره توهین کن آقای سبا همونطوری که از بدو ورودت به همه توهین کردی.

 5. سبا | اردیبهشت 6, 1393 | لینک نظر

  در ضمن خدمت دانشمند عزیز پیمان عرض کنم اون 60400 تومنی که تو اعلامیه کرمان موتور هست تحویل فوری نیست… تحویل چند ماه هست که واسه گول زدن امثال تو هست.. عزیزم وقتی کرمان موتور میگه 2 ماه تحویل میده تو رو 4 ماه حساب کن.. خدمت دوست با سوادم عرض کنم از نرخ سود بانکی که خبر داری ایشالا؟؟؟ 22 الی 25 در صد هست اگه شما 3  یا 4 ماهی که سرمایت واسه ماشین خوابیده رو حساب کنی میبینی این ماشین حداقل 64 یا 65 اب میخوره واست… اره مهندس.. پس نگو 59 تومن هست.. امیدوارم مفهوم خواب 60 میلیون پول رو واسه 3  _ 4  ماه بفهمی….. ؟

  • در پاسخ به: سبا

   فرهاد | اردیبهشت 13, 1393 | لینک نظر

   خدمت دوستان عزیز ایکس60 سوار عرض کنم که قبل از عید امسال و توی گرانی شب عید ایکس60 صفراز بنگاه خریده شد 58 تومن که همونم اشتباه بود.قابل توجه اونایی که 70 80 تا دادن و خریدن که حتما مقایسه همین سایت رو خونده بودن.و

   • در پاسخ به: فرهاد

    امیر | اردیبهشت 15, 1393 | لینک نظر

    اره اره راس میگه 3 تا خرید 1 دونه هم اشانتیون گرفت.. برو عمو برو خودت و سرکار بزار محض اطلات همین الان برو تو باما ببین مدل 92 کارکرده بیشتر از 10000 تا 64 تا 65 حالا 0 93 دیگه بماند 58 خوب اومدی

 6. امیر | اردیبهشت 5, 1393 | لینک نظر

  چقدر به ام وی ام سوارها برخورده  بابا بی خیال

 7. بهروز | اردیبهشت 3, 1393 | لینک نظر

  آقای مرادی این پیج شامل دو دسته میشن یه عده ظرفدار ماشینای دمده از رده خارج اروپایی هستن یه عده دیگه هم ظرفدار اسکس 60 که از بد شانسی شون وقتی که قیمتش خیلی بالا بوده بدون تحقیق رفتن خریدن حالا ضرر کردن ….قیمت این دو محصول در حال حاضر تو سایتاشون ایکس 60 برابر 62740 هزار تومن و ایکس 33 برابر 64260 هزار تومنه  هر کی هر ماشینی داره ایشالا بلامتی چرخش براش بچرخه  ولی هر دو محصول خیلی خوبن بخصوص ایکس 33…

 8. moradi | اردیبهشت 3, 1393 | لینک نظر

  سلام خدایی از نویسنده مقاله بپرسید چند از کرمان موتور پول گرفتی که این مقایسه  نا عادلانه کردی  من از مالکین هر دو خودرو تحقیقات کردم

  ام وی ام ایکس 33 خیلی بهتر از لیفان ایکس 60است هم به لحاظ فنی و

  و زیبایی و هم از لحاظ مشتری پسندی و هم خدمات بعد از فروش

 9. بهروز | اردیبهشت 2, 1393 | لینک نظر

  این دوستانی که فکر میکنن چین هم مثه روستای خودشونه یه تور برن گوانگجو معنی پیشرفت و مدرنیته رو یاد بگیرن بیان تورشم ارزونه 3 میلیونه …چین ابر قدرته عزیزانم…تولیدات خودروشم خیلی خوبه …من ایکس 33 دارم و خداییش راضیم..

  • در پاسخ به: بهروز

   حمید | شهریور 15, 1393 | لینک نظر

   درسته واقعا داش بهروز،اینا واقعا فکر کردن چین مثله روستا یا شهر خودشون یا نهایتا مثله تهرانه،نمیدونن که چین الان کم کمش 300 سال از ایران جلوتره و تو اقتصاد دوم جهانه و داره آمریکا رو میگیره،شک نکنید جنس درجه 3 به پایین چینی میاد ایران چون هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری و یه عده آدم مفت خور واسه منفعت خودشون میرن سراغ جنسای درجه پایین چین و به قول معروف هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری،اگه ماشینای چینی خوب نبودن چین الان بیشترین تولید کننده ماشین تو جهان نبود حتی بالاتر از آمریکا و ژاپنه،یعنی آمریکا و ژاپن رو هم تولیدات ماشینشون میشه اندازه چین،شما فکر کردید چینی که تعداد نابغه هاش از کل جمعیت بالای 330 میلیونی آمریکا بیشتره جنسش بد در میاد؟ درسته جمعیتش زیاده ولی هندم جمعیت زیادی داره ولی آدمای باهوش توش خیلی کمتر از چینه و میشه به نوعی هندو با جمعیت زیادش جز کم هوش ترینا دونست ولی برعکس چینیا آیکیوشون تو جهان جز بهتریناس،چین تو صنعت جای آلمان،ژاپن و آمریکا رو گرفته و بیشترین صادر کننده شده،کشوری که سریعترین و مجهزترین ابر رایانه رو میسازه که تولید ماشین با کیفیت و زیبا واسش کاری نداره،تو تولید علم بازم چین دوم جهانه و بعد از آمریکا قرار داره و جلوتر از ژاپن،آلمان و انگلیس قرار داره
   به قول اون دوستمون یه سفر اگه به شانگهای،هنگ کنگ ( که مستعمره چینه )،گوانگژو یا شنژن داشته باشید معنی واقعی مدرن بودن و فوق پیشرفته بودن رو میفهمید،در ضمن چین بیشترین و بلند ترین برج ها و آسمان خراش های دنیا رو هم تو خودش جای داده یعنی بیشتر از آمریکا،ژاپن و کانادا
   پس لطفا اطلاعاتتونو بالا ببرید بعد حرف بزنید
   با تشکر

 10. پیمان | اردیبهشت 2, 1393 | لینک نظر

  آقای سبا خدا را هزار مرتبه شکر که شما هم باسواد هستی و هم با کمالات و مودب.امیدوارم ما هم بتونیم ادب رو از شما یاد بگیریم البته براساس گفته لقمان.وقتی شما بدلیل سواد بالا نمیتونی بین 4و5 یه ویرگول قرار بدی و پشت سرهم مینویسی خوب آدم بیسوادی مثل من رو به اشتباه میندازی مجبور شدم کلی زور بزنم تا 54رو ضربدر 60 کنم.یه ذره هم به فکر ما بیسوادها باشی بد نیست بالاخره همه که امکانشو نداشتن برن ام آی تی تحصیل کنن. ریز امتیاز منفی ایکس60 رو هم که تو همین سایت زده یه نگاه کنی بد نیست.که یه دفعه ماشینی که هم موتور و ترمز و رنگ و بدنه و.. امتیاز منفی گرفته رو به دیگران معرفی نکنی.مطلبشو باز کن دوستان توضیح دادن چی به چیه.

 11. سبا | اردیبهشت 2, 1393 | لینک نظر

  بعد خیالت راحت من زور نمیزنم چون اصلا برام مهم نیست … تو هم اصلا در حدی نیستی که مخاطبم قرارت بدم.. دیدم داری خیلی خالی میبندی. خواستم واسه اونایی که قصد  خرید ایکس60 دارن روشنگری کنم بگم من 11 ماه دارم هیچ ایرادی حتی جزیی نداره…. در اخر از ادمی که 5 تا 60 تومن رو بلد نیست حساب کنه میگه 5 تا 60 تومن میشه 3 میلیارد کسی انتظار نداره… همه دعا میکنیم تو هم یه پیکان بخری 

 12. سبا | اردیبهشت 2, 1393 | لینک نظر

  ا جون  اعلامیه فروش شرکت رو مگه ندیدی 58میلیون و 900هزار تومان.بپر برو شرکت کرمان خودرو 54 پیشکش یه دونه دیگه بخر تا کمی آروم بگیری.تو اگه میتونستی 3میلیارد ماشین بخری باید بهت شک کرد که رفتی یه ماشین چینی خریدی که از صبح تا شب تو اینترنت و سایتها زور بزنی ازش دفاع کنی میرفتی یه پورشه کاین میخریدی و کاری این بحثها هم نداشتی .به قولی میگن لاف در غربت و.. نه در اینجا
     جناب پیمان که فکر میکنی خیلی دکتری محض اطلات من گفتم 5 تا ایکس60 ازت میخرم اگه همون قیمتی باشه که تو میگی شما میگی مدل93 تحویل فوری 58 تومن .. حالا اینا مهم نیست نکته جالب اینجاس که تو هنوز یه جمع و تفریق ساده بلد نیستی.. انقدر نمیفهمی که 5 تا 60 تومن میشه 300 میلیون نه 3 میلیارد تومن!!!!!! توروخدا ببین امثال تو میان نظر میدن اونم به دروغ راجع به ایکس60 اینم از سوادت….. من احساس میکنم جواب امثال تورو اصلا نباید داد..

   

 13. بهروز | اردیبهشت 2, 1393 | لینک نظر

  البته ایکس 60 هم ماشین خوبیه ولی ساختار موتورش از ایکس 33 ضعیفتره

  ……………..

  http://www.cherryinternational.com

 14. بهروز | اردیبهشت 2, 1393 | لینک نظر

  خدمت داداش چند نقطه گلم عارضم ایکس 33 با توجه به مشخصات پر قدرت تر و از نظر امکانات گرمکن صندلی اضافه تر نسبت به ایکس 60 داره…برای اینکه بدونی شاسی بلندهست یا نه به سایتی کهآدرس میدم برو چون صحبت از اطلاعات عمومی  کردی خوبه سطح اطلاعاتو بالا ببری …در ضمن ماشینای 2 دف تو کشورای پیشرفته خیلی وقته از مد افتاده مگه اینکه کاربرد خاصی ازش بخوان…دقت کرده باشی خودشون ماشینای کم مصرف یل هیبریدی سوار میشن.. و اما محصولات چینی خوشتون بیاد یا نه دنیا رو تصرف کردن حتی امریکا من گوشیم هم نوکیاست میخوام عوض کنم هواوی بگیرم   .

 15. ………….. | اردیبهشت 1, 1393 | لینک نظر

  هر دم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد.آقای بهروز از اون بالا تا این پائین بیشتر افراد دیدگاهشون اینه که ایکس33 حتی در برابر هموطن خودش ایکس60 هم حرفی برای گفتن نداره اونوقت شما اومدی بارزترین مشخصه یک ماشین شاسی بلند که دو دیفرانسیل بودن است زیر سئوال میبری و میگی بیخوده چون ایکس 33اصلا شاسی بلند نیست و دو دیفرانسیل نداره. مشکلی که اینجا هست اصلا معلوم نمیکنه این کسانی که دارن متن مینویسن تو چه سطحی هستند .اصلا خودشون به حدی رسیدن که بتونن ماشین بخرند.اصلا 4تا ماشین مختلف رو تجربه کردن؟ اصلا با اصطلاحات ماشین و رانندگی آشنا هستند؟مثلا برداشتشون از هندلینگ چیه؟2تا ایکس33 رو در یک روز بررسی کردیم انگاری چیزی به نام سیستم تعلیق نداشتند.حالا نمیدونم آقای بهروز کجاها باهاش رفته؟ و منظورش از همه جا چیه؟ در مورد پورشه که گفتی هیچ ربطی به ایکس 33 نداره چون کسی به اشتباه خرید کرده یعنی جماعت برن ایکس 33 بخرند.پورشه مخصوصا در ایران ماشین استفاده روزانه نیست.و برای هر کسی که پولشم رسید بخره نیست برای کسیه که اگر آتیش گرفت خم به ابرو نیاره و سفارش بده جدیدترشو براش جایگزین کنند .همین اتفاق برای تمام ماشینها هست حتی یه ماشین 10میلیونی .یعنی وقتی باید یه ماشین 10 میلیونی بخری که اگه رفتی تو خیابون و دیدی نیستش سکته نکنی و نگی دارو ندارم همین ماشین بود.به هر حال جای تاسف داره که بجای اینکه بگیم چاره ای جز خریدن همین ماشین چینی که در خود چین پائینترین میزان فروش رو داره نداشتم میایم دو آتیشه تر از خود چینیها با ماشینهای آلمانی  مقایسه اش میکنیم . 

 16. بهروز | اردیبهشت 1, 1393 | لینک نظر

  من 2 سال ایکس  33 دارم بسیار ماشین خوب و روان و کم مصرف و بی آزاریه ….از ماشینای 2 دف پر مصرف بی مصرف ! خیلی بهتره باهاش همه جا میرم ….مثه بعضیا نیستم یه ماشین گرون قیمت خونه دارن بعد با وانت اینور اونور میرن ..!ایکس 33 شاسی بلند خوش دستیه با امکانات عالی البته قیمتشم مناسبه… 2 هفته پیش یه پورشه با نیسان تصادف کرده بود مقصر هم بود البته خوشبختانه زیاد آسیب ندیده بود فقط آینه بغلش شکسته بود صاحبش گریه اش گرفته بود میگفت قیمتش 30 میلیون تومنه ….یه آینه..!بیمشم دیروزش تموم شده بود ……بجا اینکه به ایکس 33 غبطه بخورین دعا کنین شما هم یه روذ بتونین بخرین ایشالا……..

 17. پیمان | اردیبهشت 1, 1393 | لینک نظر

  سبا جون  اعلامیه فروش شرکت رو مگه ندیدی 58میلیون و 900هزار تومان.بپر برو شرکت کرمان خودرو 54 پیشکش یه دونه دیگه بخر تا کمی آروم بگیری.تو اگه میتونستی 3میلیارد ماشین بخری باید بهت شک کرد که رفتی یه ماشین چینی خریدی که از صبح تا شب تو اینترنت و سایتها زور بزنی ازش دفاع کنی میرفتی یه پورشه کاین میخریدی و کاری این بحثها هم نداشتی .به قولی میگن لاف در غربت و.. نه در اینجا

 18. سبا | فروردین 31, 1393 | لینک نظر

  پیمان 58؟؟؟ پیکان؟؟؟ تو همون پیکان رو بخر بعد بیا نظر بده .. اگه 58 تومن داری بیار من 4 5 تا میخوام .. شمارت بد میام واسه خرید جلو همه قول شر میدم اگه ایکس60 93 خشک 58 که هیچ 60 تومنم بیاری 4 5 تا نقد میخرم ازت

 19. پیمان | فروردین 31, 1393 | لینک نظر

  ماشین بیخودتر از ایکس60 ندیدم. پا به پای پیکان هم نمیتونه را بره. هر روز هم ارزونترش میکنن.اول 78بود الان زده58 و خورده ای قیمت کارخونه.یه کم دیگه دست نگه دارید تا 45که قیمت واقعیشه هم میاد.

 20. امیر | فروردین 30, 1393 | لینک نظر

  اگه ام وی ام باشه که توهمون تست شرکت های چینی که آقای مریوان فرمودند با سرعت 50 کیلومتربوده  ام وی ام منفجر شد تو ضربه از جلو در در سمت راننده و حتی سقفش هم له شد بابا دمت گرم  

 21. امیر | فروردین 29, 1393 | لینک نظر

  آقای مریوان میشه لطفا بگید ماشین خودتون چیه ؟

  • در پاسخ به: امیر

   سبا | فروردین 30, 1393 | لینک نظر

   تابلو هست ام وی ام دیگه . واسه همینم فکر میکنه از ایکس60 بد بگه ام وی ام گرون میشه هاها

 22. سبا | فروردین 29, 1393 | لینک نظر

  این حرفای شما دیگه خریدار نداره اقای مریوان مردم ایکس60 نخرن چون چینیه؟ هست که هست با 64 65 چی بهتر از ایکس60 سراغ داری؟  در اینکه ایکس33 واقعا فاجعه هست بحثی باهات ندارم اما هرکی هرچی دوست داره میخره کسی هم دیگه این حرفارو قبول نمیکنه این همه ادم ایکس60 دارن هیچ مشکلی نداشتن بعد شما میای از رو غرض داستان سر هم میکنی؟؟؟ بیخیال بابا .. یا علی.. 

 23. سبا | فروردین 29, 1393 | لینک نظر

  بعدش من نمیدونم چرا ما ایرانی ها خودمون رو نخود هر اش میکنیم.. اقا شما که ایکس60 نداری شرط میبندم سوار هم نشدی از من که 1 سال دارم ایکس 60 رو بپرس هیچ ایرادی نداره.. شما میگی ایکس60 بده استدلالت اینه که چینی هست.. حالا من با استدلال شما حرف میزنم پیکانتو با قیمت 64 که هم قیمت ایکس60 محبوب تره یا ایکس60؟ ایکس60 چینی در مقابل کیا پیکانتو کره ای ؟ کدوم؟؟ شما که هی میگی ایکس60 بده چون چینی هست پس پیکانتو عالیه دیگه؟؟؟ به خاطر وجود امثال شماهاس که اشغالی مثل مگان فرانسه که خالی از هرگونه زیبایی و اپشن حتی سانروف هست میشه 92 تومن چون عشق ماشین فرانسه این.. اقا شما چینی نخر برو کره ای بخر یا فرانسه با 5 برابر قیمت بالاتر قیافه معمولی

  • در پاسخ به: سبا

   alireza | خرداد 16, 1393 | لینک نظر

   ایول خوب گفتی..بخدا مگان ضعیفتره.پراید زد به مگان نصف مگان رفت.چون همش فایبره.

   همین چین با 1میلیارد جمعیت هر روز در حال پیشرفته.چون متحد هستند.حالا هی از ماشینه همدیگه بد بگین..دوست داشته هرکی هرچی خریده مبارکش..همین چین الان توی اقتصاد دومه..

   هرکی نصبت به پولش ماشین میخره.

    

 24. سبا | فروردین 29, 1393 | لینک نظر

  اقای مریوان اخه به شما چه ربطی داره مردم چی میخرن اقا من 75 تومن دوست داشتم بدم ایکس60 سوارشم.. به کسی چه. من قبلش هم مگان داشتم هم زانتیا خدا شاهده ایکس60 از همه لحاظ بهتر از اوناس

 25. امیر | فروردین 29, 1393 | لینک نظر

  با سلام تست تصادف ایکس 60 رو تو سایت آپارات ببینید و با ایکس 33 و سایر ماشین ها حتی میتسوبیشی ای اس ایکس و … مقایسه کنین بنظرم اوضاع  لیفان  بهتره.( قضاوت با خودتان) لازم به توضیح است  حدود یک سال یک ایکس 60 دارم و بطور کلی و به نسبت قیمتش از آن راضی هستم.  درضمن اینقدر با هم کل کل نکنین بی خیال انشاالله چرخ همه ماشین ها برای صاحبنشان بچرخه و به شادی استفاده کنن   

  • در پاسخ به: امیر

   مریوان | فروردین 29, 1393 | لینک نظر

   آقای امیر ایکس60 در موسسه تست تصادف چین که سرعت برخورد از روبرو 50کیلومتر است تست شده ولی میتسوبیشی در یورو ان کاپ تست شده که سرعت برخورد از روبرو 64کیلومتر است که شدت ضربه به مراتب بالاتر است ضمنا نحوه محاسبه امتیاز و ستاره دادن در موسسه چین که وابسته به خود خودروسازهای چینی است خیلی ساده تر از سازمانهای سخت گیری مثل ی.ورو ان کاپ است برای همین مسئله است که 5ستاره موسسه تست تصادف چین را برابر با 1ستاره یورو ان کاپ هم نمیدونند.

   • در پاسخ به: مریوان

    امیرخان | دی 24, 1393 | لینک نظر

    خندم گرفت ، مجبور شدم کامنت بذارم! تمام حرف هایی که زدی کاملا اشتباه است. بیشتر تحقیق کن. اینارو خواب دیدی یا تخیلت بالاست ؟

 26. مریوان | فروردین 28, 1393 | لینک نظر

  با اومدن اینهمه ماشین بی ریخت و بی اصالت چینی واقعا حس زیبا شناختی مردم به هم ریخته و به ماشین معمولی و کپی شده ای مثل ایکس60 میگن زیبا.مخصوصا آئینه هاش که میشه بعنوان سینی ازش استفاده کنی.دیگه فنی ماشین که جای خود داره .بخدا شرم آوره نفر بگه شاسی بلند خوبیه فقط در سربالائیها کشش نداره و یا مناسب جاده های غیر آسفالت نیست.میشه یه نفر بگه شاسی بلند به چه ماشینی میگن. حالا فرضا که یه کمی از ایکس33 که ماشین بیخودیه بهتر باشه.دلیل نمیشه.مثل این میمونه نفر بره خودکار بخره بعد به خاطر گرون بودن یه خودکار بدون ساچمه بخره و بعد این جمله کلیشه ای تمام چینی سوارها که آخه با این مقدار پول مگر شاسی بلند صفر کیلومتر دیگری میشه خرید.جوابشون اینه که حالا که نمیشه با این پول شاسی بلند خرید باید بری یه ماشین سواری با شکل شاسی بلند بخری.. 

 27. احمد | فروردین 28, 1393 | لینک نظر

  از خوانندگان عزیز خواهش می کنم حداقل زحمات دوستانی رو که این اطلاعات  وازمایشات رو انجام دادن هدر ندید. کسب اطلاعات کنید البته این جمله برای افراد عاقل گفتم

 28. سبا | فروردین 28, 1393 | لینک نظر

  حتما همه سایتا دروغ میگن که ایکس60 خیلی خیلی بهتره.. شما 3 4 نفر راست میگین.. نظر بهمن رو خوندم مردم از خنده.. دلتون به همین پراید پاشنه بلند ایکس33 خوش باشه.. ایکس60 هرچی باشه قیافش به کل ایکس33 قوطی حلب می ارزه .. دیگه این حرفا چیه اقا ولاه دوستان ایکس33 باید از مسولین سایت تشکر کنن که ایکس33 رو با ایکس60 مقایسش رو نوشت.. همین که مقایسه شد با ایکس60 واستون خیلی خوبه.. اگه انصاف رو رپعایت کنی ایکس33 رو با گاری مقایسه میکنی  نه ایکس60 که 100 پله بهتره

 29. سبا | فروردین 28, 1393 | لینک نظر

  رده بندی کیفی خودرو

  در رده بندی کیفی خودروها که در بهمن ماه 1392 توسط موسسه استاندارد بر اساس نمرات منفی انجام شد، لیفان X60 در حالی جایگاه هشتم را به خود اختصاص داد که رقیب آن در بازار یعنی ام وی ام X33 با یازده نمره منفی بیشتر در جای چهاردهم قرار گرفت.

   

  نام خودرو

  نمره منفی

  سطح کیفی

  لیفان X60

  54.2

  خیلی خوب

  A

  ام وی ام X33

  65.7

  خوب

  +B

  • در پاسخ به: سبا

   مریوان | فروردین 29, 1393 | لینک نظر

   آقای سبا در همون ارزیابی کیفی بهمن 92 امتیاز منفی ال90 با 30 میلیون قیمت کمتر از ایکس60 چند شده؟21 شده چرا امتیاز منفی ماشینی با 60 میلیون  قیمت باید 30امتیاز منفی بیشتر از خودروئی که ارزونتره بشه؟ایکس33 هم که وضعش بدتره.این ارزیابی در 9 پارامتر  از موتور و گیربکس گرفته تا تزئینات داخلی و نفوذ آب به داخل  را شامل میشه پس ماشینی که امتیاز منفی 55 و 65 میگیرند یعنی در زمان خیلی کمتری نسبت به همون ال90 دچار سرو صداهای اضافی و افت کیفیت میشوند.

   • در پاسخ به: مریوان

    sepehr | فروردین 29, 1393 | لینک نظر

    به طور کلی شرم آور هست که یکی از اقتصادی ترین خودروهای دنیا یعنی ال 90 تو ایران یکی از کیفی ترین خودروهای بازار هست

    ماشینی که توی اروپا کلاسش یه چیزی شبیه رنو پی کی هست که پارس خودرو سره هم میکرد

 30. sepehr | فروردین 24, 1393 | لینک نظر

  جلوپنجره لیفان ایکس 60 در شهر کرج =235 هزار تومان

  • در پاسخ به: sepehr

   سبا | فروردین 29, 1393 | لینک نظر

   لنت پورشه پانامرا 8 میلیون خوب که چی؟؟؟