آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33

افشین خالدی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۲ | 836 نظر

آزمایش و مقایسه لیفان X60 و ام وی ام X33
4 رای - میانگین 3

آزمایش: افشین خالدی- نریمان اصغریان  عکس: احسان شمس نیا – صبا سادات حقی

تب ورود خودروهای چینی به کشور بالا گرفته، عدم وجود تنوع در محصولات داخلی بهانه ای برای ورود خودروهای ارزان قیمت چینی شده. خودروهایی با برندهای جدید که مردم به صورت محدود با آنها آشنایی دارند، بسیاری از افرادی که این خودروها را می خرند خود را فردی ریسک پذیر معرفی می کنند.

اما واقعا این خودروها چقدر ارزش خرید دارند؟ شاسی بلندسازی یک سگمنت سخت در بین سازندگان خودرو است. چینی ها هم با وجود اینکه تجربه زیادی در خودروسازی ندارند به سرعت به سمت شاسی بلند رفته اند و با همان سرعت در حال نفوذ به بازار کشورمان هستند. در این مقاله با  آزمایش دو خودروی ام وی ام X33 و لیفان X60  سعی در شناسایی توانایی های این دو خودروی چینی داریم.

 

X33 VS X60 1+

طراحی

ام وی ام X33 یا همان چری تیگو حدود دو سال است که مهمان ایرانی هاست. با ظاهر آن آشنایی داریم، خودرویی که بی شباهت به ویتارا نیست، نمی توان به این راحتی به آن نمره قبولی داد. پیش از آنکه به طراحی کلی خودرو بپردازید فواصل بین برخی قطعات در ظاهر نظر را به خود جلب می کند. ابتدا تصور می شود با خطای مونتاژ روبرو هستید اما کمی دقت مشخص می شود اشکال از طراحی قطعات است جایی که فضای زیادی بین در عقب و گلگیر به وجود آمده از نمای پهلو ضربه سنگینی به طراحی خودرو زده است.

در ادامه اگر به جلوی خودرو بروید شاهد همین فضا به شیوه ای غیر حرفه ای تر در محل بسته شده درب موتور هستید به نحوی که تصویر می شود خودرو در آن ناحیه ضربه  خورده است . البته با وجود اشکال در طراحی قطعات در حالت کلی هماهنگی فرمی مناسبی بین 3 جهت خودرو می توان دریافت کرد.

img_2310

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد. به سختی می توان اشکال طراحی قطعاتی در آن پیدا کرد ،به غیر از فضای ایجاد شده بین درب موتور و چراغها که مرتبا به شما این احساس را القا می کند که درب موتور باز است در مابقی قسمتها، قطعات به خوبی ساخته و پرداخته و مونتاژ شده اند. در حالت کلی ظاهر لیفان X60 با طراحی به روز تر که دماغه آن به نوعی به نظر تغییر یافته سانتافه است در قیاس با رقیب خود یعنی ایکس 33 بسیار چشم نواز تر است.

X33 VS X60 X60 (25)

فضای داخلی

با ایکس 33 شروع می کنیم، پس از ورود به کابین این خودرو با انبوهی از قطعات بسیار بی کیفیت پلاستیکی روبرو می شوید که شاید به سختی در خودروهای بسیار ارزان قیمت ایرانی هم نمونه آن را دیده باشید. موقعیت سواری ایکس 33 علیرغم صندلی های کوچک آن وضعیت بدی ندارد اما توقع یک صندلی با کیفیت و ارگونومیک را نداشته باشید. با توجه به ارتفاع آن راننده تسلط خوبی بر روی جاده دارد،آینه ها به اندازه کافی بزرگ هستند و دید عقب راننده هم متناسب است.

صندلی های عقب برای ایجاد فضای بار بیشتر به صورت خوابیده در می آیند ولی با توجه به نوع طراحی به صورت یک دست نخواهد شد و برای حمل اجسام یک تکه بزرگ وضعیت مناسبی ندارد. در دسترس بودن ادوات داخلی با توجه به سادگی کنسول خوب است و راننده می تواند در حین رانندگی به همه چیز دسترسی داشته باشد.

X33 VS X60 X33 (27)

اما لیفان X60 وضعیت بهتری دارد، پس از ورود به خودرو شما به یاد خودروهای ژاپنی خصوصا تویوتا راو4 می اندازد، البته بدون در نظر گرفتن کیفیت. فضای داخلی خودرو نسبت به ایکس 33 بسیار ظریف تر و با کیفیت تر است و مشخص است لیفان قصد داشته حداقل ها را در این خودرو رعایت کند اگر چه به رقبای ژاپنی و کره ای خود نزدیک نمی شود ولی نسبت به هم وطن رقیب خود چند پله بالاتر است و می تواند بازه قیمتی خود را توجیح کند.

رو دری ها با چرم مصنوعی دوخت و تزئین شده اند و جنس داشبورد از مواد نرم و براق است. کیلومتر شماره به صورت دیجیتالی است و با وجود اینکه از نظر زیبایی چندان بد به نظر نمی رسد اما راننده نیاز به دقت بیشتری برای خواندن سرعت دارد، صندلی های عقب لیفان بر خلاف ایکس 33 به صورت کامل با کف فضای بار هم سطح می شوند در نتیجه فضای مناسبی برای جابجایی  وسائل به وجود می آید.

صندلی های عقب لیفان به صورت پله ای به عقب می خوابند در حالیکه در ایکس 33 این قابلیت وجود ندارد، ایکس 33 قابلیت عقب رفتن صندلی را برای داشتن فضای پای بیشتر دارد که البته باز هم نمی تواند به فضای پای لیفان در حالت عادی دست پیدا کند. از دیگر برتری های لیفان در فضای داخلی می توان به سانروف بزرگتر، فضای بار بیشتر، سیستم صوتی بهتر، تسلط بیشتر بر جاده اشاره کرد.

X33 VS X60 X60 (34)

رانندگی

با استارت ایکس 33 و لیفان X60  تفاوتی در حین استارت دو خودرو ملاحظه نشده و  به راحتی استارت می خورند ، با توجه به عایق بندی بهتر X60 نفوذ صدا به داخل این خودرو کمتر از ایکس 33 است. در حرکت نیز این عایق بندی بیشتر به چشم می آید. در حالت درجا اگر بخواهید دور موتور در ایکس 33 بالا ببرید ابتدا کمی احساس خطر به شما دست پیدا می دهد، از آن جهت که عملکرد موتور هارشینگ شدیدی دارد این وضعیت در لیفان بسیار بهتر است.

حین رانندگی فرمان دو خودرو تیز است و حس خاصی را به راننده منتقل نمی کند. در ترمزگیری شدید X60  واکنش بسیار خوبی نشان می دهد و می توان به آن اعتماد کرد چیزی در ایکس 33 هم به صورت خفیف تر وجود دارد. دو خودرو از صدای گیربکس رنج می برند، ایکس 33 صدای زوزه مالکین را آزرده کرده و در لیفان صدای ناهنجاری که برخی اوقات منجر به تعویض گیربکس توسط نمایندگی شده مالک را دچار دردسر کرده است.

با وجود آنکه فاصله بین دو محور لیفان بیشتر از ایکس 33 است اما این لیفان است که به دلیل شاسی بهتر قدرت مانور پذیری خود را به ایکس 33 دیکته می کند، از دلایل دیگر وجود استرس بار در لیفان و سیستم تعلیق با کیفیت تر است. عبور از سرعت گیر ها با لیفان راحت تر است و احساس خطر کمتری به شما دست پیدا می کند. از نظر مصرف سوخت دو خودرو با توجه به قدرت موتور در وضعیت خوبی قرار دارند و هر دو خودرو با توجه به شرایط رانندگی و تعداد سرنشین در سیکل ترکیبی در بین 8 الی 9 لیتر مصرف سوخت دارند.

در بخش امکانات هر دو خودرو به سانروف مجهز هستند و صندلی های دو خودرو نیز از نوع چرم می باشد. تهویه دو خودرو از نوع دستی است. ایکس 33به گرم کن صندلی جلو نیز تجهیز شده است. از نظر امکانات ایمنی دو خودر مجهز به دو ایربگ برای سرنشینان جلو، سیستم ترمز ضد قفل و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD هستند.

X33 VS X60 X60 (23)

تست تصادف

ام وی ام ایکس 33 توسط موسسه ایمنی استرالیا مورد آزمایش قرار گرفته که نتیجه بسیار ضعیف دو ستاره را دریافت نموده، در توضیحی که موسسه ایمنی استرالیا در مورد خودرو ارائه کرده به بدنه بسیار ضعیف خودرو اشاره نموده و خاطر نشان کرده ضربات شدیدی  به پا ، دست و سینه آدمک های تست وارد شده است. لازم به ذکر است کمپانی چری حاضر به ارائه خودرو به موسسه ایمنی استرالیا جهت ادامه تست تصادف برای برخورد از پهلو به بهانه فراخوان نشده است، در نتیجه این موسسه فقط برخورد از جلو را مورد آزمایش قرار داده است. اما لیفان فقط توسط موسسه ایمنی چین مورد آزمایش قرار گرفته و توانسته 4 ستاره را از آن تست برای خود بدست بیاورد اما با توجه به آنکه استاندارد تست در چین با استاندارد تست استرالیا متفاوت است نمی توان در این مورد دو خودرو را با هم مقایسه نمود.

11

موتور، گیربکس، عملکرد

ام وی ام X33  و لیفان X60 از موتورهای 4 سیلندر 16 سوپاپ با حجمهای 2.0 و 1.8 لیتر بهره می برند. هر دو خودرو از سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ بهره مند هستند. قدرت و گشتاور X33 به ترتیب 6 اسب بخار و 14 نیوتن متر بیشتر از لیفان است. با احتساب وزن 1375 کیلوگرمی ام وی ام و 1330 کیلوگرمی لیفان نسبت نیرو به وزن این دو خودرو تقریبا برابر است. لازم به ذکر است که ام وی ام از دریچه گاز سیمی و لیفان از دریچه گاز برقی سود می برد و به همین خاطر با فشردن پدال گاز اندکی تاخیر در لیفان نسبت به ام وی ام احساس میشد. البته این تاخیر در حدی نیست که زیاد آزار دهنده باشد و کم کم به آن عادت می کنید.

از آنجایی که سایز رینگ و لاستیک این دو خودرو دقیقا یکسان می باشد می توان از این عامل در شتاب و کشش فاکتور گرفت و فقط به مقایسه میزان سبکی یا سنگینی ضرایب گیربکس ها پرداخت. پس از بررسی گیربکس دو خودرو و سنجش دور موتور با استفاده از دستگاه و خواندن سرعت دقیق از روی GPS اینطور مشخص شد که دنده های 1 و 2 و 3 و 4 در لیفان سبکتر از ام وی ام هستند ولی دنده 5 لیفان با اختلاف قابل توجهی سنگینتر از ام وی ام بود.

سرعت در دور 3000 در دنده های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 برای لیفان به ترتیب 27 و 45 و 64 و 87 و 98 و برای ام وی ام 24 و 44 و 63 و 84 و 106 بود.  متاسفانه به علت محدودیت زمانی فرصت تست کشش به صورت بغل به بغل میسر نشد ولی با توجه به ضرایب سنگینتر گیربکس ام وی ام و دریچه گاز سیمی و گشتاور بیشتر اینطور احساس میشد که در دورهای پایین در دنده های 1 تا 4 قویتر از لیفان عمل کند ولی با توجه به اختلاف زیاد در ضریب دنده 5 احتمالا برتری کشش در این دنده با لیفان است.

البته لیفان نیز با اینکه در دور 4200 به حداکثر گشتاور خود می رسد ولی در دورهای پایین انعطاف پذیری خوبی دارد و در رانندگی روزمره احساس کمبود کشش زیاد در آن احساس نمی شود که علت این امر علاوه بر تنفس خوب موتور در دورهای پایین (به لطف زمانبندی متغیر) تا حدی به خاطر شاتونهای بسیار بلند این موتور است که در تولید گشتاور مناسب در دور پایین موثر است.

IMG_2353

برای اینکه شتاب دو خودرو بهتر سنجیده شود تست شتاب توسط راننده یکسان انجام شد تا اثر مهارت راننده خنثی شود و تایم گیری با دستگاه مخصوص آغاز شد. اولین تست با X33 شروع شد. بار اول لانچ از حالت سکون با دور 4000 الی 4200 بررسی شد که به علت هرزگردی بیش از حد تایم خوبی به دست نیامد. بار دوم و سوم لانچ با دور موتور حدود 3800 انجام شد و برای اینکه هرز گردی به حداقل برسد به محض رها کردن کلاچ نباید پدال گاز را تخته کنید تا اندکی جلوی هرزگردی گرفته شود ، درست قبل از پایان هرزگردی پدال را تخته کنید و دنده ها را در دور 6000 تعویض کنید در نتیجه بهترین تایم ثبت می شود زیرا بعد از دور 6000 افت گشتاور شدید است و بالاتر بردن دور از 6000 سودی ندارد.

با اینکه درجه بندی ردلاین تا 6500 است ولی ام وی ام در دور حدود 6200 کات آف می کند. هنگام تایم گیری با لیفان مشخص می شود که این خودرو به علت برقی بودن دریچه گاز هنگام حرکت از حالت سکون دچار کپ زیادی می شود (مانند خودرویی که بدون خاموش کردن ESP بخواهد از حالت سکون لانچ کند) و باید مقداری با پدال کلاچ و گاز بازی کنید تا بتوانید این کپ را به حداقل برسانید.

دور موتور را به 4000 رسانده و کلاچ را رها کنید و بلافاصله پس از برطرف شدن کپ سریع پدال گاز را تا انتها فشار دهید و حرکت کنید. چون حداکثر توان لیفان در دور 6000 به دست می آید و در همین دور نیز کات آف می کند باید دنده ها دقیقا قبل از کات آف تعویض شوند تا توان موتور زیاد هدر نرود. البته باید دقت کافی داشته باشید تا موتور کات آف نکند در غیر این صورت تایم خوبی به دست نمی آید.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 296

با مقایسه تایمهای 0 تا 100 به دست آمده در جدول انتهای مقاله مشخص می شود که از حالت سکون لیفان با وجود کُپی که در ابتدای حرکت داشت 0.4 ثانیه زودتر از ام وی ام به سرعت 100 رسید.

اگر این کُپ در ابتدای حرکت از سکون وجود نداشت لیفان به راحتی می توانست تایمهای زیر 13.0 ثانیه را ثبت کند. با بررسی های انجام شده مشخص می شود این کپ بیشتر از حالت سکون وجود دارد و اگر شتابگیری در حال حرکت از سرعت 10 یا 20 در دنده 1 آغاز شود این کپ خیلی کمتر می شود و لیفان تواناییهای خود را بهتر نشان می دهد. تستها در دمای حدود 25 درجه و ارتفاع 1350 متر از سطح دریا انجام شد.

X33 VS X60 X60 (20)

ارزش

هم اکنون لیفان X60 در بازار در حدود 63 میلیون تومان قیمت دارد و توانست به عنوان خودروی برتر آزمایش امروز خود را معرفی کند اما قیمت  ام وی ام ایکس 33 در حدود 60 میلیون تومان است، متاسفانه با توجه اشکالات عمده و اساسی خودروی ایکس 33 نمی تواند نسبت به قیمت پرداختی خود را توجیه کند، این درحالیست علاوه بر ضعف های طراحی و ساختاری دارای اشکالات کیفی نیز می باشد. به طور مثال با وجود آنکه تنها یک سال از کارکرد ایکس 33 مورد آزمایش می گذشت عایق بندی زیر گلگیر در حال جدا شدن بود که می تواند به پوسیدگی زود رس بدنه بیانجامد، این قضیه به کمپانی مادر یعنی چری باز می گردد که نتوانسته خودرویی با کنترل کیفی قابل قبول عرضه کند. در آزمایشی مشابه که توسط یک نشریه روسی انجام شده بود نیز مشابه این مسئله گزارش شده کنترل این موراد برای یک خودروساز که مدعی جهانی شدن است نباید آنچنان دشوار می بود و جا دارد این کمپانی با شنیدن اشکالات دست به اصلاحات متناسبی در این زمینه بزند. در پایان ضمن تشکر از آقایان مهدی واعظی و فرشاد آتاکشی زاده توجه شما را به جدول امتیازات دو خودرو پس از آزمایش جلب می نمایم.

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 090

لیفان

ام وی ام

نوع موتور

4 سیلندر خطی 16 سوپاپ DOHC

4 سیلندر  خطی 16 سوپاپ DOHC

حجم موتور

1794 سی سی

1971 سی سی

قطر سیلندر

79.0 میلی متر

83.5 میلی متر

کورس پیستون

91.5 ملی متر

90.0 ملی متر

نسبت تراکم

10.0 به یک

10.0 به یک

توان

133 اسب بخار در دور 6000

139 اسب بخار در دور 5750

گشتاور

168 نیوتن متر در دور 4200

182 نیوتن متر در دور 4300

ابعاد تایر

215/65/16

215/65/16

ضرایب گیربکس

دنده 1

اعلام نشده

3.583

دنده 2

————–

1.947

دنده 3

————–

1.379

دنده 4

————–

1.030

دنده 5

————–

0.821

ضریب دیفرانسیل

————–

4.313

وزن خالص

1330 کیلوگرم

1375 کیلوگرم

نسبت نیرو به وزن

100 اسب بخار برای هر تن

101 اسب بخار برای هر تن

شتاب صفر تا صد  (اندازه گیری شده با دستگاه)

13.2 ثانیه

13.6 ثانیه

صدای داخل کابین در حالت ایستاده و دور Idle

35 دسی بل

38 دسی بل

ظرفیت حمل بار

435 لیتر

405 لیتر

X33 VS X60 18.7.92 Dande 6 X33 vs X60 161

 

جدول امتیازات

ام وی ام X33

لیفان X60

میدان دید

7

8

سطح تجهیزات رفاهی

5

5

سطح ایمنی و تجهیزات

3

5

فضای سرنشینان

6

7

ارگونومی

6

8

نفوذ صدا به کابین

6

8

مصرف سوخت

7

8

واکنش موتور

6

7

گیربکس

6

6

کیفیت رانندگی

6

7

مانور پذیری

6

7

ترمز

6

7

کیفیت ساخت

3

7

گارانتی

5

5

ارزش در برابر مبلغ

3

7

مجموع

81

102

 


836 دیدگاه

 1. امیر محمد | اردیبهشت 21, 1393 | لینک نظر

  با سلام فکر کنم به اندازه کافی در مورد لیفان و ام وی ام بحث شده دوستان سایت بررسی و تست های فنی لازم را انجام دادند و عزیزان هم حسابی نظر دادند یکی گفته ماشین بهتره و اون یکی گفته ماشین من. هیچکی هم نظر اون یکی قبول نداره و به همین ترتیب ادامه داره تا قیامت. در صحبتهای قبلی که از مقلیسه کارخانجات داشتم می خواستم به این موضوع برسم که در ایران فرق نمی کنه ماشینت چی باشه به نسبت پولی که میدی ماشینی در مقلیسه با بازرهای آزاد و رقابتی نمیگیری و هیچ خودروسازی (خصوصاً  دو خودروسازبزرگ کشور) هیچ تغییری را به وجود نمی آرن فقط قیمت روز به روز بالا می ره تازه مدعی تعیین قیمت در حاشیه بازار هستند بازاری که با عدم عرضه بموقع توسط آنها مدام شاهد افزایش قیمت خواهد بود و عملاً از دست مردم کاری ساخته نیست و داخل دور باطل افزایش قیمت قرار دارند.  و مردم عملاً داخل دور باطل افزایش قیمت گیر افتاده اند حالا کیفیت در مقایشه با بازر روز جهان نیز بامند به عنوان مثال همان جی ال ایکس که صحبتش شد اتفاقاً یکی ازاقوام نزدیک بنده جی ال ایکس داشت و من به دفعات از آن استفاده کرده بودم و اتفاقاً ماشین سرپا و برویی بود ولی دوستان برای ماشین سدان با حجم موتور 1800 دنده ای مصرف 12 تا 14 مناسبه آیا ماشین هایی که سوار می شیم با تکنولوژی روز مطابقت داره؟ به عبارتی انگار  اکثر خودروهای داخلی ما هنوز تو قرن قبل موندن. از لحاظ قیمتی هم اگر دبی تشریف برده باشید می تونید به عنوان مثال اسپورتیج را قیمتی حدود 21000 دلار یا به قول عزیزی 206 را باقیمت 20 میلیون تومان با شرایط قسطی و با کیفیت بالاتر بخریم من خودم تو استانبول ترکیه نیسان قشقایی (البته صفر نبود) داخل نمایشگاه 17000 لیر دیدم. مراد از این صحبت ها اینه که این موضعات به عنوان مطالبات جدی مزذم مطرح بشه تا شاید خودروسازها در رویه خود تغییر یجاد نمایند این حرف اکثر مردم و حتی نماینده های مجلسه آخه مردم که نباید تاوان بهره وری پایین و سربار هزینه بالا ناشی از خاصه خرجی ها و کارخانه زدن های تو کشورهای سودان و سنگال را بدهند ما اینقدر باید این حرفها را بزنیم تا به این موضوعات توجه بشه آخه بالاخره خودروسازها هم مال همین کشورن و ایرانی هستن. ایرانی باید همیشه بهترین ها راداشته باشه اون بنده خدایی که میره پراید میخره فکر می کنید پراید رو دوست داره نه مجبوره پولش نمی رسه باید برای همون 22 میلیون پول بده اونی که برای تیبا 24 میلیون باید بده فکر می کنی راضیه نه اون هم مجبوره من وقتی می بینم تست تصادف تیبا رو انیمیشن میذارن دلم می سوزه می گم یا اباالفضل خودت زن و بچه مردم رو حفظ کن حتماً اوضاع خرابه که اینکارو کردند چشمها را باید شست جور دیگر باید دید.  چند کلامی بود پراکنده از یک علاقمند ماشین که عاشق بوی کابین لکسوسه  ولی با این روند هیچوقت نمی تونه بخره. خودروسازان عزیز آینه چون نقش تو را بنمود راست خود شکن آینه شکستن خطاست. یا علی

 2. امیر محمد | اردیبهشت 20, 1393 | لینک نظر

  با سلام خدمت دوستان من فقط می گم لیفان دارم و به نسبت قیمتش ازش راضی ام در ضمن گفتم تست تصادف امی وی ام رو تو سایت آپارات ببینید و با تست تصادف لیفان مقایسه کنید و بدون تعصب خودتان قضاوت کنید نمیدونم چرا بعضی دوستان که ام وی ام دارند یا در نمایندگی آن کار می کنند اینقدر روی این ماشین تعصب دارند. در ضمن اینقدر شهامت دارم که با نام خودم کامنت بگذارم. امیدوارم  اگر دوستان تو نمایندگی ام وی ام کار می کنند موفق باشند ما که بخیل نیستیم هر کی روزی خودشو داره و هرکسی سلیقه خرید خودرویی مختص به خودش .  ظاهراً ما ایرانی ها کلاً با مهربون نیستیم و برای اثبات خودمون بقیه رو تخریب کنیم. (در ضمن بعنوان مثال در مورد خودروی پژو که صحبت شد  اگر ماشین های روز اروپا رو بهمون می دادند طوری نبود ولی پژو جی ال ایکس مدل سال 1988 اروپا را با کیفیت بد مونتاژ کردن که خودروسازی نیست. دوستان که بیشتر از ما مطالعه دارند چرا این حرف ها رو می زنند.)  از سایت حرفه ای دنده 6 هم تشکر می کنم بابت بررسی و وقتی که برای بررسی کلیه ماشین ها  می گذارند موفق و پیروز باشید. این کل کل ها چیزی از ارزشهای شما کم نمی کنه. یا علی 

  • در پاسخ به: امیر محمد

   sepehr | اردیبهشت 20, 1393 | لینک نظر

   بخاطر منطق و سعه صدر از شما سپاسگذاریم

  • در پاسخ به: امیر محمد

   شاهرخ | اردیبهشت 20, 1393 | لینک نظر

   آقای امیر محمد اگر متن مرا با دقت خونده باشی متوجه میشی که نه ام وی ام دارم و نه لیفان.مشکلی که من بهش اشاره کردم اینه که یک موضوع فنی مثل تست تصادف را باید کارشناسان این کار با توجه به نتایج بدست اومده و متناسب با سطح سازمان تست کننده ارزیابی و تجزیه و تحلیل کنند نه من نوعی بشینم پای یک فیلم تست تصادف و قضاوت کنم .تمامی مشکل ما هم همینه که همه تصور میکنیم کارشناس و داور هستیم و میتونیم در باره همه چی قضاوت کنیم.فرض کنیم الان فیلم تست تصادف لکسوس که در سال 2013 در سازمان آی آی اچ اس آمریکا تست شدهو تست ماشین ام وی ام 530 که در سازمان تست تصادف چین انجام شده را ببینیم و از پشت قضیه روشهای تست این 2سازمان خبر نداشته باشیم و فقط بر اساس فیلم کدام ماشین رو ایمن میدونیم .قطعا ام وی ام 530.چرا که در روش تست تصادف سال 2013 سازمان بیمه بزرگراههای امریکا بحدی سخت گیرانه است که لکسوس 5ستاره با روش قبلی همین سازمان چنان متلاشی میشه  که باور کردنی نیست.تمام منظور من این بود که بالاخره بعد از چند سال که این موضوع تست تصادف در ایران افتاده سر زبونها یه قدم جلوتر بریم و با مطالعه  از ظاهر کار خارج و باطن موضوع را بیشتر درک کنیم. و به شما گفتم شما که اینقدر اهل مطالعه هستید که داستان لامبورگینی رو میدونید ضروریه در سایر زمینه ها هم دقیقتر بنویسید.. بعدش هم برای تولید 405 20 سال پیش نیازی به برگشتن پژو نیست همین الان دارند تولیدش میکنند و متاسفانه هنوزم با تمام افت کیفیتی که ایران خودرو در اون ایجاد کرده بیشتر از خیلی از ماشینهای تازه تولید شده مورد اعتماد است.

   ای کاش همه ما قبل از اینکه متن بعدیمون را بنویسیم حداقل یه کمی مطالعه کنیم.

 3. امیر | اردیبهشت 20, 1393 | لینک نظر

  بهروز امیر محمد کیه؟؟ با کی کار داری محمد حسن هستم بنا به دلایلی با اسم مستعار امدم.. ان هم فقط امیر.. مثل شما بیکار نیستم با اسم های دیگه بیام   از اونجا که علاقه به احمدی نزاد داری دقیقا شیوه اون رو پیش گرفتی  دروغ تهمت … چون همه چی واضح هست دلیلی به ادامه بحث نیست شما با این شاسی بلند 27 تومنی سابق و 46 47 مدل 90 ایکس33 خوش باش.. اون احمقی هم که قیمت  کارخانه ایکس 33 مزخرف رو 64 میزاره عقلش نمیرسه کسی 59 60 هم واسه0 کیلومتر این ماشین زشت نمیده.. من مثل امثال تو رو هوا حرف نمیزنم.. بازار همه چی رو نشون داده… ایکس60 مسلما از همه لحاظ از ایکس33 سرتره.. متاسفم واسه قیاس ایکس60 با  ایکس 33 .. به نظرم شان ایکس33 اینه با پراید وانت قیاس شه ههههههه.. یا حق

  • در پاسخ به: امیر

   محمد | بهمن 19, 1393 | لینک نظر

   امير خان ايكس 60 هم تحقه ای نیست.اگه اونموقع ايكس 33 29 يا 30 ميليون بوده سوزوكي ويتارا هم 40 ميليون بوده الان كه سوزوكي ويتارا شده 140 همش بخاطر قيمت دلاره پرفسور.در غير اينصورت اون لگن ايكس 60 هم بالاي 25 م نبود.

 4. سیامک | اردیبهشت 20, 1393 | لینک نظر

  بحث خیلی جالب شده. دنده6 عزیز لطفا یه گردهمایی شاسی چینی راه بندازید تا دوستان 33 و 60 بیان توی گود و ببینیم چند چند هستند. من بی صبرانه منتظر همچین چیزی هستم. درگ ریس هم خوبه ، حتی میشه ماشینها با هم درگ برن.

 5. امیر | اردیبهشت 19, 1393 | لینک نظر

  خیلی خیلی واضح هست که ایکس33 بسیار زشت بی مصرف و سراسر ایراد هست.. تقریبا اکثر مردم به این مساله ایمان دارند… شما اگه به همه سایت های تخصصی خودرو برید متوجه میشید چقدر ایکس33 منفور هست..   باعث خجالت هست که ایکس60 با  ایکس33 این اسباب بازی زشت به درد نخور قیاس بشه… در اخر به دوستان پیشنهاد میکنم دیگه جواب این 1 یا شاید 2 نفر که با نام های مختلف از ایکس33 تعریف میکنند ندید… بزارید تو توهم خودشون خوش باشن… همه چیز مشخص هست.. تابلو ترین چیز قیمت کارخانه ایکس33 64200  بازار ازاد 61 اونم تازه کسی نمیخره این اشغال رو..    اما  ایکس60  قیمت  کارخانه 60200 بازار 65 تا 67.. با تشکر محمد حسن 29 ساله از تهران

  • در پاسخ به: امیر

   بهروز | اردیبهشت 19, 1393 | لینک نظر

   امیر عزیز یا نمیدونم محمد حسن عزیز با این معرفیت اعتراف کردی که کی با اسامی مختلف میاد نظر میده …..امیر محمد حسن عزیز !! ایکس 60 هیچ خریدی در امنیتش نیست وقتی که نا حالا 10 میلیون تومان افت قیمت داشته و بعضی ها رو متضرر کرده کیفیت هم نداره ….بهترین انتخاب ایکس 33 هست دیگران رو به اشتباه ننداز …زنده باشین

 6. مهدی | اردیبهشت 19, 1393 | لینک نظر

  سلام

  به نظر من x33 انتخاب بهتری نسبت به x60 در مجموع چون خودم بین این دو موندم و لی قطعا انتخابم x33 هست چون ضعف کمتری به x60 داره…. تو انجمن و فرم ها و … تحقیق کنید متوجه میشید…

 7. سها | اردیبهشت 19, 1393 | لینک نظر

  ایکس33 مدل 91 تو سایت باما 51 تومن…. ایکس60 مدل 91 60 تومن… بابا ایکس33 10 میلین هم زیادشه

 8. شاهرخ | اردیبهشت 19, 1393 | لینک نظر

  آقای امیر محمد حرفهائی که میزنی بعضا قشنگه ولی متاسفانه متناقض و یکی به نعل و یکی به میخ.اگر حداقل جز اون دسته از افرادی هستی که زحمت یه ذره مطالعه رو به خودشون میدن و داستان لامبورگینی رو میدونن (البته خود آقای لامبورگینی بعد از اینکه یکدستگاه فراری میخره میره در باره مشکل سیستم کلاچش با خود آقای فراری صحبت کنه که آقای فراری به آقای لامبورگینی میگه برو نظراتتو روی تراکتورهات پیاده کن.چون مدتها گذشته و ما فراری و لامبورگینی رو فقط بعنوان 2تا برند معروف میشناسیم شاید گفتن آقای فراری و آقای لامبورگینی  برای ما فیلم ماشینها رو تداعی میکنه ولی در اون زمان این 2نفر هر دو زنده بودند و مدیران کارخونه خودشون) دیگه دوباره نباید وارد قضیه این 2تا ماشین بشی و بگی من نشستم توش محکمتر ه چه طوری میشه با نشستن توی یه ماشینی آخه استحکام یک ماشین رو تشخیص داد و یا وقتی میگی تست تصادف دیگه نباید در مورد له شدن و نشدن صحبت کنی .باید بری نتایج آزمون را اونم از یک موسسه یکسان ببینی نمیشه یکیشو ببری اروپا مثلا 1ستاره بگیره و یکیشو ببری چین و 4ستاره بگیره و یا بگی من عکس و یا فیلمشو دیدم داغون شده .حالا تا 2سال پیش این بحثها پیش میومد بحثی نبود اطلاعات در باره تست تصادف کم بود ولی الان نمیشه در باره داغون شدن ویا نشدن صحبت کرد بلکه باید در باره اینکه کدامیک علیرغم له شدن محافظت بیشتری ایجاد کرده و امتیاز بالاتری آورده صحبت کرد. یا وقتی میگیم  منتظر برگشتن پژو شدن نشانه بدبختیه  دیگه اصلا نباید در باره چین حتی عالیترینشم صحبت کرد چون ماشینهای چینی در عالیترین سطح به پای محصولات معمولی پژو نمیرسند.یا اینکه اگر دلمون با یکی از این چینیهاست به صراحت بیانش کنیم. و دلایل طرفداریمون رو هم یکی یکی بگیم. که دیگران سردرگم نشن . 

 9. امیر محمد | اردیبهشت 18, 1393 | لینک نظر

  ~~کارخانه لامبورگینی در ابتدا یک کارخانه تراکتورسازی در ایتالیا بوده یک روز صاحب کارخانه لامبورگینی برای ملاقات و صحبت در مورد محصولات کارخانه فراری به دفتر مدیرعامل شرکت فراری مراجعه می کنه ولی صاحب کارخانه فراری اون رو به حضور نمی پذیره و باعث تحقیر اون میشه. این حرکت فراری اینقدر براش سنگین تموم میشه که می ره تلاش می کنه و ماشین سواری لامبورگینی رو بالاتر از فراری به بازار عرضه می کنه حالا وضعیت ما رو نگاه کنید هرچی تحریموم می کنن قطعات بهمون نمی دن تحقیرمون می کنن. آرزوی ما اینه که پژو به ایران برگرده . و ….تو خارج از ایران هیوندای و کیا ماشینهای متوسط حساب میشن ولی اینجا خودوروی لوکس که زورمون هم نمیرسه بخیرمشون حالا با همش سر ایکس 60 و ایمس 33 با هم کل کل کنیم  .    

 10. امیر محمد | اردیبهشت 18, 1393 | لینک نظر

  آقا بهروز همچین میگی ایکس 33 انگار پرادو بی خیال بابا تعصب نداشته باش . تست تصادف ایکس 60 و ایکس 33 رو  تو سایت آپارات نگاه کنی متوجه تفاوت با ایکس 33 میشی. من سوار جفتش شدم ایکس 60 مستحکم تره هرجور صلاح میدونید. ولی فقط ماشین های آلمانی و آمریکایی رو عشقه که پولمون بهش نمیرسه تو ایران باید تو حسرتشون بمونیم بی ام و  بنز  شورلت و …..  داریم سر چی با هم دعوا می کنیم

 11. بهروز | اردیبهشت 18, 1393 | لینک نظر

  امیر محمد عزیز اوضاع ایکس 60 اینقدر فجیعه که سازنده این خودرو حاضر نشدند اونو به مرکز تست تصادف در استرالیا بفرستن ….در یک جمله ایکس 60 شاسی بلند ی با بدنه ضعیف و قدرت تحرک پایین و  بهست البته از ماشینای تولید داخلی خیلی بهتره اگه یه موتور 2000 روش میذاشتن و امکاناتشو بیشتر میکردن  میشد با ایکس 33 مقایسش کرد زنده باشین

 12. امیر محمد | اردیبهشت 18, 1393 | لینک نظر

  دوستان سلام یا اینکه خودم  لیفان ایکس 60 دارم و به نسبت قیمتش ازش راضیم نمیخواهم با کسی کل کل کنم  ولی  بابا خودتون برین تست تصادف ایکس 33 رو ببینید با ایکس 60 مقایسه کنید. خداییش ایکس 33 داغون شد قضاوت با خودتان.  درضمن با این کل کل ها نه قیمت ماشینی بالا می ره نه پایین اینقدر حرض نخورین

 13. امیر | اردیبهشت 17, 1393 | لینک نظر

  اگه بحث خالی بندی باشه شما از احمدی نزاد جلو تری… خدایی مطالبت اخر خندس.. همه میدونن ایکس33 زورش به سمندم نمیرسه .. با چه رویی میگی با ایکس33 مگان و زانتیا رو تو کورس بردی؟ ؟ حتمن تو خاب بوده… جای دیگه نگو این حرف رو

 14. امیر | اردیبهشت 17, 1393 | لینک نظر

  بهروز جمع کن بابا.. من به چشم دیدم ایکس 33 تو کورس از پراید جا موند… انقدر ملت رو با خالی بندی و داستان نخندون…. مستند حرف بزن

  • در پاسخ به: امیر

   بهروز | اردیبهشت 17, 1393 | لینک نظر

   امیر عزیز تو منو یاد یه بنده خدایی میندازی که 8 سال پیش خالی میبست و به دیگران میگفت خالی بند …اون ایکس 33 که تو میگی جا مونده کنار خیابون پارک کرده بوده حتما …!!!  قبول مستندات من رو بذار به عهده دیگران و از طرف بقیه حرف نزن …

 15. امیر | اردیبهشت 17, 1393 | لینک نظر

  جان مادرتون اسم ایکس 33 رو نیارین تا 2 سال قبل 27 تومن بود.. اما سرورش ایکس60 از اول گرون بود.. واسه همینم هرکسی  ایکس 60زیر پاش نیس   بعد یه نکته مهم میگم بحث و میبندم قیمت کارخونه ایکس 60  60400 تومن اما تو بازار ازاد 65 تا 68 تومن… حالا ایکس 33 قیمت کارخونه  64200 قیمت بازار 62.. الان این قیمت ها رو نگین.. این قیمت ها تو تمام سایت ها ذکر شده.. اقا ایکس33 رو بده پرشیا 0 بگیر.. خدایی بهتره

 16. بهروز | اردیبهشت 17, 1393 | لینک نظر

  مهران عزیز قدرت تو همه دنده ها موثره اینکه  ایکس 60 توی سبقتا کم میاره خیلی خطرناکه..حتی شما اگه ایکس 60 داری تجربشم حتما داری که به زحمت از تو پارکینگهای شیبدار بالا میاد..من با ایکس 33 اتوبان ساوه 200تا رفتم خیلی استیبله….و اما سلیقه اکثریت مردم رو در تعداد ماشینهایی که تو خیابون میبینی میشه فهمید ……من هم امیدوارم هر کی هر ماشینی داره حادثه نبینه ایشالا ولی انتخاب یه ماشین خوب در جلوگیری از حادثه مهمه…

 17. مهران | اردیبهشت 17, 1393 | لینک نظر

  بهروز جان, در قسمت قبلی پاسخ بخشی از صحبتت جا افتاد که اینجا اشاره میکنم. گفتی " اون چنددرصد توی سبقتها تعیین کننده است " اولا قدرت عمدتا در دنده های سنگین موثره, نه سرعت. که حداکثر سرعت این دو خودرو یکسانه. دوما حتی اگه بگیم سرعت چری بخاطر تفاوت قدرت; اندکی بیشتره مگه شما توی کدوم جاده ایران میتونی بیشتر از 170 سرعت بری؟ چند کیلومتر؟  5 کیلومتر؟ خب با یک محاسبه تناسبی ساده در این طول شما 0.5 ثانیه جلوتر می افتی! خیلیه؟

  درباره زیبایی هم این یه مساله سلیقه ایه. ولی برادر من, خیابونهای شهر و حتی جاده ها میدون جنگ نیست که میگی چری رخ جنگنده تری داره! که اگه اینجوری باشه پس تانک زیباترین خودرو است! البته گفتم که هرکی با هر ماشینی حال میکنه نوش جانش ولی قبول کن که سلیقه اکثریت مردم میگه لیفان خوشگل تره

  شاد باشی

 18. مهران | اردیبهشت 17, 1393 | لینک نظر

   بهروز جان, تاثیر وزن اضافه برای هر دو خودرو یکسانه. نهایتا ممکنه توان چری رواز 0.4% تا 1%  بالاتر ببره که کافیه موتور لیفان قدری جوانتر یا کم کارتر باشه تا اون فاصله رو جبران کنه. برای درک بهتر همین بس که اگر هر دو خودرو را فقط با یک سرنشین(راننده) هم وزن فرض کنیم تنها کافیه داخل چری یک وزنه 10 کیلویی قرار بگیره تا توان قدرتی اش از لیفان کمتر بشه !  ضرب و تقسیمش ساده است. پس عزیز جان زور زیادی برای جبران اون 200 سی سی نیازی نیست. فقط 10 کیلو کافیه! اما شما بگو چری برای رسیدن به زیبایی لیفان چند میلیون باید. هزینه کنه !؟  یا مثلا جبران حجم کمتر صندوق عقب رو چی؟ اصلا میتونه!؟

  ولی همه اینا رو بیخیال. هرکی با هر ماشینی که حال میکنه و میتونه بخره ; نوش جانش

  • در پاسخ به: مهران

   بهروز | اردیبهشت 17, 1393 | لینک نظر

   مهران عزیز راننده اگه بخواد تو اون فضای باری که میگی بیشتره چیزی بذاره با توجه به محتسباتی که کردی دیگه اصلا راه نمیره..!!گرچه که اون فضای باری که میگی رو لاستیک زاپاس اشغال کرده …من پیشنهاد میکنم لاستیک زاپاس رو از رو ایکس 60بردارین بذارین انباری خونه هم اون چنئ کیلویی که گفتی سبکتر میشه همجا بازتر میشه…..اما از لحاظ زیبایی هم فکر میکنم ایکس 33 رخ جنگنده تری داره و زیباتره….پیروز باشین

 19. مهران | اردیبهشت 16, 1393 | لینک نظر

   :قابل توجه دوستانی که دائما قدرت چری رو به رخ لیفان میکشن

  اگه منظور 200 سی سی حجم موتور بزرگتره که باید بگم اولا این میزان چندان حجم بزرگتری نیست. کمتر از نصف قوطی نوشابه! دوما حجم بیشتر لزوما دلیل قدرت بیشتر  نیست و تنها شاید سبب افزایش مصرف سوخت بشه

  اما با نگاه به سایتهای اصلی این دو خودرو قدرت هرکدام به کیلووات ذکر شده که پس از تبدیل به اسب بخار ; لیفان 131.5 و چری 136.5 قدرت دارند. یعنی چری تنها 5 اسب بخار یا حدود 3.5% قدرت بیشتری داره. این میزان بقدری جزئی است که با نوع سوخت(سوپر یا عادی) ونوع روغن و تنظیم بودن موتور و… جبران میتونه بشه. به عبارت دیگه یه لیفان نو با بنزین و روغن مناسب; به مراتب قدرتی بیشتر از چری یکی دو سال کارکرد با بنزین و روغن معمولی داره. و نکته آخر

  برای مقایسه بهتر باید حاصل تقسیم قدرت بر وزن خودرو را ملاک قرار داد که طبق مشخصات لیفان 45 کیلو سبک تره. یعنی در چری قدرت به ازای هر تن وزن عدد99.3 و در لیفان 98.9 میشه. پس توان مفید چری فقط و فقط باندازه %0.4 (چهار دهم درصد) بیشتره که این عدد در عمل یعنی صفر ! پس چری داران عزیز; لطفا چندان به قدرت بیشتر موتورتون ننازید

  • در پاسخ به: مهران

   sepehr | اردیبهشت 16, 1393 | لینک نظر

   از توضیح دقیق و فنی شما سپاسگذاریم

  • در پاسخ به: مهران

   بهروز | اردیبهشت 16, 1393 | لینک نظر

   مهران عزیز ایکس 60 چقدر باید زور بزنه تا اون 200 سی سی عقب موندگی رو جبران کنه…داداش فنی من تو محاسباتت مگه راننده و سرنشینها وزن ندارن !!!..همون چند درصدی که از محاسباتت بدست آوردی تو سبقتا تعیین کنندس(با فرض درستی اعداد)

 20. محمد | اردیبهشت 16, 1393 | لینک نظر

  واقعا خندم گرفت این مطلب رو خوندم.مردم ما کلا دهن بین هستند و کافیه یکی از یه چیز بد بگه یا تعریف کنه تا اونوقت بشه تجربه چند صد ساله همه .ایکس60 ظاهر بهتری داره اما اصلا راه نمیره با موتور 1800 و وزن بالا جایی واسه تخته رفتن نداره .بنده سال 91 ایکس 33 خریدم و الان 63 هزار تا باهاش رانندگی کردم فقط تا به حال روغن عوض کردم و لنت و یکی از کمکمهای جلو و خدایی اصلا اذیتم نکرده در خصوص سرعت و شتاب و کورس هم باید بگم همون هفته اولی که خریدم در جاده سمنان گرمسار با خودروی مگان و زانتیا کورسی شدم و جاده صاف صاف و باز باز بود و تا سرعت 200 همه تو یه خط قرار داشتیم اما دیگه اونا تو سرعت 215 حرفی نداشتن بزنن.چندین بار با زانتیا کورس شدید گذاشتم نه از نوع بچه گونه ای که شما فکر میکنین دقیقا زانتیا تا سرعت 190 تا 200 برابر بود و راه نمبداد اما باز 205 تا شدمو گرفتمش.واقعا بهش نمیخوره اینجور آبرو داری کنه ضعفش بین سرعت 120 تا 160 هست که خوب تخته نمیره امااز 160 به بالا واقعا معرکس.در خصوص قطعات پلاستیکی کیفیت پایین هست رنگ خودرو کیفیت نداره اما در خصوص محکمی واقعا محکم و قابل اطمینان هست.صدای موتور هم زیاد هست که عادی میشه و نسبت به پولی که میدیم ماشین خوبی هست و دوستانی که تا حالا سوارش نشدن الکی نظر بیخود ندن.با هر ماشینی تو رنج موتور 2000 حاضرم کورس بزارم و از حرفهام دفاع کنم

  • در پاسخ به: محمد

   محسن | اردیبهشت 17, 1393 | لینک نظر

   ایکس33 که تازه از بقیه شون سرحالتر بود تو آپارات بد جور جلو سمند کم آورد اصلا تصور نمیکردم این ماشین اینقدر بدبخت باشه که با 139 اسب بخار قدرت نتونه از عهده ماشین 100اسب بخاری بر بیاد.بعدش ایکس33مگر سیستم تعلیق داره که بخوای باهاش سرعت 200بری بر فرض محال و با احتمال دقیق نبودن کیلومتر شمار که 170 رو 200 نشون بده قبل از رسیدن به سرعت 170 10 تا معلق میزنه.خودتونو بخاطر یه ماشین چینی به کشتن ندید..اول برید تکلیفتونو با سمند حل کنید بعد برید سراغ ماشینی مثل زانتیا

  • در پاسخ به: محمد

   احمد | اردیبهشت 18, 1393 | لینک نظر

   واقعا خالب بندي به اين مسخدگي ى بي مهني به عمرم نديده بودم ايكس ٣٣ اونقدر لش و ضعيف هست كه سمند عادي و ٢٠٦ هم راحت توي هر كورسي لهش ميكنند . . بعد وقتي خالي  ميبندي يك خالي ببند كه قابل باور باشه  ايكس ٣٣ با يك نيش گاز زانتيا بي وجود ميشه بهد تو ميگي …….

   نكته بعدي كه خيلي باحاله اينه كه خود كارخونه سازنده نهايت سرعت ايكس ٣٣. رو ١٧٠ كيلومتر اعلام كرده  بعر تو باهاش ٢٠٥ تا رفتي 

   اي خدا با كيا شديم ٧٥ مليون

   • در پاسخ به: احمد

    محمد | آذر 18, 1393 | لینک نظر

    پسر خوب همه مثل شما نیستن که به خاطر یه ماشین بخوان دروغ بگن.بنده سال 91 خریدم مرداد ماه هم فروختمتش الانم سراتو 2014 نیو فیس دارم و دلیلی هم نداره باز بخوام از حرفم و ایکس 33 دفاع کنم.اما سواری که از ایکس 33 گرفتم از سراتو نگرفتم.در خصوص دروغ حرفمم برو اول مطالعه کن بعد بیا ادای مهندسها رو واسم در بیار.206 هم ایران خودرو زده 170 اما خودم با 206 190 تا هم رفتم.کارخانه سرعت مطمن رو میزنه نه سرعتی که خودرو میتونه بره.مرض نداره که خودرویی که 170 تا میره رو تا 220 واسش سرعت قرار میدن.شما که باهوشی و ما هم دروغگو.عیب نداره شما با همون سمند و 206 که میتونی تشریف بیار منم ایکس 33 از همکارم میگیرم و میارم تا خالی بند بودن حرفم رو اثبات کنم.یاد بگیر بزرگ بشی و عاقلانه حرف بزنی نه از رو احساسات.

    • در پاسخ به: محمد

     محمد | بهمن 19, 1393 | لینک نظر

     من با محمد بالاي فرق دارم فقط تشابه اسميه.من هم ايكس 33 دارم خدايي تا حالا تو سرعت و قدرت شرمندم نكرده موفق باشيد

 21. پویا | اردیبهشت 16, 1393 | لینک نظر

  سلام دوستان

  من 4 سال رونیز دارم و توسان و اسپرتج هم زیاد سوار میشم…

  کسانی که به این ماشینای چینی میگن شاستی بلند احتمالا یا شاستی بلند سوار نشدن و یا فقط به ظاهرشون توجه میکنن..

  بنظر من فقط رویای شاستی بلند سوار شدنو دارن که به این اسباب بازیا پول میدن….

  فقط دوست دارم راجبه زیربندی و شاستی این ماشینا تحقیق کنید بعد بگید شاستی بلند…

  شاستی بلند بودن به قد و اندازه نیست بلکه قدرت و استحکامه

  مگه مرد بودن فقط به داشتن سیبیله

   

  • در پاسخ به: پویا

   بهروز | اردیبهشت 16, 1393 | لینک نظر

   پویای عزیز رونیز که یه نوع وانت کابین داره اگه کابینشو برداری به درد سبزی فروختن میخوره…..در ضمن شاسی درسته نه شاستی ….کسایی

   که شاسی بلند ایکس 33 سوار میشن قصد سبزی فروختن ندارن  دوست من و در مورد محکمیش باید بگم محکمه اما نرم و راحت  

  • در پاسخ به: پویا

   سعید | اردیبهشت 16, 1393 | لینک نظر

    دوست عزیر نمی دونم شما چجور می گی به قوله خودت شاستی بلند  زیاد سوار شدی ام تفاوت بین اونا رو نمی دونی از نظر اسکلت بندی بدنه و نحوه اتصال بدنه و شاسی این خودرو با  اسپوراژ یکی هست و اینا از نظر دیفرانسیل و کیفیت متفاوت هستن 

   و در ضمن سعی کن به عقاید دیگران هم احترام بذازی

 22. امیر | اردیبهشت 15, 1393 | لینک نظر

  سلوووم دوستان دستتون واسه تست درد نکنه

  اماx33نخرید اگه

  من تصادفش رو کردم اشغاله

  فکر کنم x60 هم همینطوری باشه

 23. بهروز | اردیبهشت 15, 1393 | لینک نظر

  با توجه به افت 10 میلیونی ایکس 60 که تو هیچ ماشینی سابقه نداشته تو ایران بنظر میرسه قیمتش در آینده با پراید برابری کنه هیج امنیتی در خرید ایکس 60 وجود نداره چون قیمت هر ماشینی رو کیفیت اون ماشین تعیین میکنه …اما ایکس 33 دایم قیمتش صعودی بوده بختطر همین خریدارش از خریدش پشیمون نمیشه  زنده باشید و پاینده****

 24. امیر | اردیبهشت 15, 1393 | لینک نظر

  اونایی که راجع به قیمت ایکس60 داستان الکی سر هم میکنن یه سر به سایت باما برن میبینن که مدل92 کارکرده بیشتر از 10000 تا 64 تا 65 قیمت داره حالا 0 93 دیگه جای خود داره.. این خودش نشون میده تو بازار چه خبره دوستا ی ام وی ام سوار انقدر نسوزین خالی نبندین.. ام وی ام اشغال همه هم میدونن.. این دیگه بحث نداره.. به نظرم ایکس33 رو بدین پرشیا بگیرین خیلی بهتره…. یا حق

 25. محمود و میترا | اردیبهشت 14, 1393 | لینک نظر

  سلام بابا دعوا نکنید همشون خوبن

 26. امیر | اردیبهشت 14, 1393 | لینک نظر

  ایکس 33 = فاجعه

 27. شهرام | اردیبهشت 13, 1393 | لینک نظر

  با سلام .مقایسه بسیار غیر فنی و یکطرفه ایی بود .من تجربه رانندگی با هر دو خودرو رو دارم درسته که لیفان طراحی زیبا تری داره ولی ام وی ام ازلحاظ موتور و کیربگس سرتره . اخه موتور 2000 با توان اسب بخار بیشتر و گشتاور بیشتر رو اینطور کوبیدن درست نیست .شما اونقدر که به طراحی زیبا نمره دادین به فنی ماشین نمره ندادین .لطفا برای تبلیغ واسه کرمان موتور راه بهتری پیدا کنین

 28. Vahid | اردیبهشت 11, 1393 | لینک نظر

  آقا دعوا نکن ، بیا سویچ اینا رو بده به من ، جهنم و ضرر خودم سوار میشم. چندتا بنز و بی ام دبلو و پورشه هست ، برید بردارید حالشو ببرید.جان من تعارف نکنین هر ماشینی خواستین سوار شین. 

 29. صادق | اردیبهشت 8, 1393 | لینک نظر

  سلام مرسی

  کاش ج5 رو هم با ماشینای همرده خودش داخلی و خارجی مقایسه کنید

  مرسی

 30. سیامک | اردیبهشت 8, 1393 | لینک نظر

  راستش علاقه ای به هیچکدومشون ندارم ولی چون بحثش طولانی شده برام جالب شد ببینم فرقشون چیه. ولی چند نکته در نحوه گزارش دیدم که برای مقایسه های بعدی امیدوارم رفع بشن:

  1- عکسها از هر دو ماشین با زاویه یکسان گرفته شوند و هر دو عکس کنار هم با تگ کردن هر ماشین قرار بگیرد. مثلا در عکسهای بالا هیچ عکس مشابهی برای مقایسه کنسول دو ماشین از یک زاویه مشابه وجود ندارد.

  2- روی هر عکس مدل ماشین درج شود. مثلا در مورد عکسهای زیر شاسی تفکیک کمی مشکل است.

  • در پاسخ به: سیامک

   بهروز | اردیبهشت 8, 1393 | لینک نظر

   سیامک عزیز شما به این 2 شاسی علاقه ای نداری این 2 شاسی خم به شما علاقه ای ندارن….اما حرف حساب جواب نداره   اگه مشخصات این 2 تا رو کنار هم بذاری میبینی که ایکس 33 بهتره….

   • در پاسخ به: بهروز

    سیامک | اردیبهشت 9, 1393 | لینک نظر

    🙂 بهروز جان البته هنوز معلوم نیست اونا هم علاقه ای به من نداشته باشند! ظاهرا که به تک تک ما علاقه ویژه ای هم دارند.

    ولی شما دچار سوء تفاهم شدی دوست عزیز، کامنت من به نحوه کنار هم گذاشتن عکسها برمی گشت و هیچ نظری درمورد این ماشینها ندارم. هرچند قیافه و طراحی لیفان بهتره بین این دوتا ولی مقایسه دوستان تفاوت فاحشی رو بین دو خودرو نشون نمیده. تا حدی مثل مقایسه 405 و سمنده و بیشتر به سلیقه برمیگرده و اولویتها.

    • در پاسخ به: سیامک

     بهروز | اردیبهشت 9, 1393 | لینک نظر

     سیامک عزیز عجیبه که بین موتور 2000 و 1800 تفاوت فاحش نمیبینی…

     • در پاسخ به: بهروز

      سیامک | اردیبهشت 16, 1393 | لینک نظر

      بهروز جان، تفاوت فاحش رو براساس جدول امتیاز دوستان دنده6 گفتم. البته که حجم موتور اختلاف زیادی ایجاد می کنه ولی اینجا بحث عملکرد موتور و کیفیت تولید قدرت و تجربه رانندگی مطرح میشه. هرچند دوستان دنده6 زحمت زیادی کشیدند ولی به شخصه به تجربه شخصی رانندگی بیشتر اعتقاد دارم یعنی ماشین باید زیرپاش خوب باشه و کلا باهاش حال کنی، باهات پا باشه و جات نزاره که عادتهای رانندگی فرد هم خیلی در اون دخیله.

      ولی اگر موضوع صرفا مقایسه فنی باشه براساس آمار و ارقام باهات موافقم که 33 موتوریش کمی بهتره و در مقابل صدای داخل کابینش بیشتره و شتابش کمتره