مزدا3 2014،همچنان اسپرت،همچنان هیجان انگیز

تیم تحریریه | چهارشنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۲

 

افشین خالدی- مزدا نسل جدید مزدا3 را به نمایش گذاشت. خودرویی که فقط با دیدن ظاهر آن می توان به هدف ساخت آن پی برد. زبان طراحی کودو کاملا مزدا3 را دگرگون کرده است.

زمانیکه مزدا3 نسل قبل عرضه شد انتقادات زیادی در مورد طراحی این خودرو صورت گرفت اما برای این نسل، مزدا پاسخی را به آن انتقادات به خوبی داد و جذاب ترین هاچ بکی که می توانست طراحی کند را به بازار ارائه کرد.

چرخهای 18 اینچی در 4 گوشه خودرو به همراه موجی زیبا که از چراغهای عقب شروع شده وبه چراغهای جلو رسیده به جذابیت کار افزوده است. سری جدید نمایشگر "رانندگی فعال" بر روی سیستم راهبری سرعت خودرو قرار گرفته ، این سیستم سرعت خودرو وبرخی اطلاعات مربوط به خودرو را به راننده می دهد. مابقی اطلاعات بر روی نمایشگری عمودی نشان داده می شود. در حین ورود راننده به داخل خودرو حلقه ای قرمز جلوی راننده شروع به چشمک زدن می کند و سیستم رانندگی فعال در محل محل خود مستقر می شود. صندلی ها راحت تر شده اند در حالیکه وزن آن ها کمتر هم شده است. نسبت به نسل قبلی فضای سر سرنشینان تغییر نکرده اما به گفته مزدا در نحوه نشستن سرنشین بهبود وسیعی انجام گرفته است.

 

مزدا، سه موتور بنزینی و یک موتور دیزلی را برای نسل جدید 3 انتخاب کرده و هرکدام بنا به شرایط برای بازارهای مختلف در نظر گرفته شده است:

موتور 1.5 لیتری بنزینی

قدرت  113 اسب بخار  گشتاور 150 نیوتن متر ضریب تراکم 13.0:1 ( 14.0:1) در برخی مناطق

موتور 2 لیتری بنزینی

1-قدرت 155 اسب بخار و گشتاور 203 نیوتن متر

2- قدرت 162 اسب بخار گشتاور 210نیوتن متر( مخصوص هاچ بک منوال اروپا)

3-قدرت 118 اسب بخار گشتاور 210 نیوتن متر( مخصوص هاچ بک منوال)

موتور 2.5 لیتری  بنزینی

قدرت 185 اسب بخار  گشتاور 250 نیوتن متر

موتور 2.2 دیزلی

قدرت  148 اسب بخار گشتاور 380 نیوتن متر

گیربکس برای همه تیپ ها شش سرعته اتوماتیک و دستی خواهد بود. مزدا برای کاهش مصرف سوخت از سیستم iStop استفاده کرده ، توسط این سیستم در صورت توقف خودرو به صورت خودکار خودرو خاموش و سیستم i-ELOOP  توسط این سیستم در حین کاهش سرعت به وسیله یک خازن نیروی الکتریسته ایجاد شده جذب و دوباره مورد استفاده قرار می گیرد. ضریب درگ خودرو به 0.275 رسیده و وزن آن برای مدل اروپایی دیزلی 90 کیلوگرم سبک تر از نسل شده است.

ضریب درگ برای مدل سدان 0.255 خواهد بود البته این اعداد برای مزدا3 هایی است که با سیستم اکتیو شاتر مزدا عرضه خواهند شد.این سیستم دارا ی پره هایی است که در جلو رادیاتور نصب شده و در شرایط مختلف رانندگی باز و بسته خواهند شد. مزدا برای ایمنی مزدا3 سنگ تمام گذاشته و بیش از آنچه که در خودروهای این رده آپشن لازم است بر روی این خودرو قرار داده است . سیستم هشدار رسیدن به خودرویی از جلو برای جلوگیری از سانحه، سیستم تغییر وضعیت نور بالا و پایین خودکار، سیستم ترمز هوشمند و کروز کنترل هوشمند که در صورت فعال بودن به صورت خودکار در صورت رسیدن به  مانع، ترمز اعمال می شود. با توجه به مشخصات فنی، امکانات و پیشینه مثبت مزدا3 در بین خریداران، موفقیت این خودرو در آینده قطعی به نظر خواهد رسید.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه