آیا جگوار قصد معرفی یک مدل هاچ بک دارد؟

تیم تحریریه | پنجشنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

در حالی که لوکس سازهای دنیای خودرو از تولید مدل‌های کوچک ابایی ندارند و علیرغم شدیداً رقابتی بودن سگمنت C در بازار فعلی، جگوار هنوز هم بدون یک مدل در این بخش از بازار به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

چند سال پیش، آیان کالوم، طراح ارشد جگوار گفته بود که “همیشه احتمال کوچک‌تر شدن وجود دارد، دنیا سریعاً در حال تغییر است”، معنی این حرف‌ها ارائه یک مدل هاچ بک سگمنت C از سوی جگوار است، اگر چه طی سال‌های اخیر خبرهای زیادی در این مورد منتشر نشده است.

کلبر سیلوا، طراحی خودرویی، ایده خود از یک هاچ بک جگوار را این گونه نشان داده است، هر چند از نظر ما این طراحی نتوانسته حق مطلب را به خوبی ادا کند، جگوار به احتمال زیاد مدلی با طراحی شیک‌تر و شبیه به i-Pace در نظر دارد.

در هر حال، اگر این خودروساز بریتانیایی بتواند راهی برای کاهش اندازه پلت فرم iQ برای تولید چنین مدلی پیدا کرده و سپس بتواند کابین آن را نیز در حد و اندازه یک مدل لوکس طراحی کند، آن‌ها فرصت این را خواهند داشت تا یک رقیب دیگر برای کمپانی‌هایی مانند مرسدس بنز، آئودی و بی ام و روانه بازار کنند.

در حال حاضر، سگمنت هاچ بک لوکس کوچک شامل مدل‌هایی مانند مرسدس کلاس A، آئودی A3، بی ام و سری 1، اینفینیتی Q30، لکسوس سی تی و ولوو V40 می‌شود. با نگاهی به مدل‌های اخیر جگوار، می‌توان گفت اگر آن‌ها مدلی برای این بخش از بازار طراحی کنند، بدون شک برگ برنده دست آن‌ها خواهد بود.

بدون دیدگاه