هایپورلوپ وان ، 9 مسیر اروپایی ایجاد می‌کند

محمد پارسا حاتمی | دوشنبه، ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

Hyperloop One، احتمالا 9 مسیر اروپایی ایجاد می‌کند

به ‌عنوان بخشی از بلند پروازی ‌ها برای معرفی حمل‌ و نقل  جهانی ، Hyperloop One، 9 مسیر دیگر به اروپا افزوده است. نتیجه این چالش جهانی این است که این مسیرهای جدید در کل آلمان، استونی به فنلاند، اسپانیا به موراکو، کوروس به ساردینا، لهستان، اسکاتلند به ولز، لیورپول به Glasgow و لندن به ادینبرگ اجرا می ‌شوند.

 

در طول چشم‌ انداز Hyperloop One برای افق اروپا، 9 مسیر 90 تا 1060 کیلومتری (56 تا 659 مایل) پرده ‌برداری شدند که شامل موارد زیر می ‌باشند:

یک مسیر دایره‌ای به دور آلمان از هامبورگ به مونیخ از طریق برلین و کلن

یک گردش دایره‌ ای در هلند

یک خط در هلند که روکلو و ورشو را به هم مرتبط می‌کند

یک خط از مادرید به طنجه (احتمالاً)  تحت مسیر تنگه جبل‌ الطارق

یک منحنی از لیورپول به گلاسکو از طریق نیوکاسل و ادینبرگ

یک خط مستقیم‌ تر از لندن به ادینبرگ از طریق شمال غربی انگلستان

یک مسیر بسیار غیرمستقیم از کاردیف به گلسکو از طریق لندن و شمال شرقی

و بهترین مسیر از هلسینکی به تالین در استونی در دریای بالتیک

همانند اکثر مسیرهای قبلی این شرکت که برای ایالات ‌متحده آمریکا، اسکاندیناوی، هند، روسیه، امارات متحده عربی، و استرالیا ایجاد شد، این 9 مسیر جدید طرح ‌هایی قطعی نیستند و خطوط بر روی نقشه‌ها با ملاحظات کم یا بدون ملاحظات مهندسی، سیاسی یا مشکلات اقتصادی ساخت یک سیستم هایپرلوپ  ترسیم ‌شده ‌اند. آن‌ ها ایده‌ های ارسال ‌شده در پاسخ به یک فراخوانی باز به اشخاص، دانشگاه ‌ها، شرکت‌ ها و دولت‌ ها هستند و توسط تیمی از کارشناس‌ ها انتخاب ‌شده ‌اند، آن‌ ها هستند که بهترین مورد را برای یک مسیر ترسیم‌ شده ایجاد می‌کنند.

 

با تأسیس هایپرلوپ   در سال 2013، Hyperloop One یکی از انگشت ‌شمار شرکت ‌هایی است که برای توسعه یک نسخه از سیستم هایپرلوپ   در تحقق پیشنهاد  ایلان ماسک در همان سال کار می‌کند. این سیستم از لوله‌ های فولادی تو خالی برای 1.100 فضا استفاده می ‌کند که در آن عابرین یا محموله‌ ها بر روی یک زمینه مغناطیسی، شناور خواهند شد. این غلاف‌ ها با استفاده از یک منجنیق الکترومغناطیسی تا 620 مایل در ساعت (1,000 km/h) سرعت می ‌گیرد، در حالی ‌که کمپرسورهای هوا در مواجه با غلاف، فشار هوا را در جلو قبل از خارج کردن هوای جمع شده در پشت، کاهش می‌دهند.

در سال‌های اخیر، Hyperloop One این ایده را با معرفی مفهوم واحدهای انتقال الکتریکی (که با نام pods نیز شناخته می شوند) مطرح کرده که عابران را در درب منزلشان برحسب تقاضا جمع‌ آوری می‌ کند، و آن ‌ها را به ایستگاه هایپرلوپ  می ‌رساند. از سوی دیگر، این واحد pods رامی پیچد و مسافران مستقیماً به مقصد خود می‌ رسند. با این ‌حال، این شرکت هنوز هم سکوت اختیار کرده، اگرچه سؤالات مهندسی متعددی درزمینه این طرح‌ ها وجود دارند.

در شرایط واقعی، Hyperloop One، نمایشی عمومی از منجنیق خود در می 2016 ارائه نمود و بیان کرد که آزمایشی از این سیستم کامل با اندازه‌ ای واقعی 1000متر (3200 فوت) در شمال لاس‌ وگاس در اواخر آن سال انجام خواهد داد. این آزمون حالا شش ماه عقب ‌افتاده و مسیر تمام‌ شده، نصف مسیر برنامه ‌ریزی ‌شده است، اما مدیریت شرکت می‌گوید که تیمی از 500 کارگر خواهد داشت تا این موضوع را تا انتهای سال حل کند تا سیستم درنهایت برای انجام آزمایش آماده شود.

بنیان‌گذار Hyperloop One و مدیر مهندسی،  Josh Giegel می‌گوید:

 

“Hyperloop One تنها شرکتی در دنیا است که یک سیستم هایپرلوپ  با مسیر آزمایشی را با تمام عملکردها ساخته است. در دو سال گذشته، تیم ما متشکل از 200 مهندس، تکنسین و سازنده، فناوری ما را پیاده ‌سازی کردند و یک مسیر از بیابان در ایالات‌متحده به یک مسیر آزمایشی کاری تبدیل کردند که تائید می‌کند که ما می‌توانیم سیستم هایپرلوپ  را در هرجایی در دنیا بسازیم. در اینجا، پیشاپیش به فناوری ‌مان می ‌نگریم واعتقاد داریم که اروپا منطقه ‌ای خوب برای یکی از سیستم‌ های Hyperloop اولیه دنیا می‌باشد”.

 

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه