تاکاتا هفته آینده اعلام ورشکستگی خواهد کرد

تیم تحریریه | یکشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

شرکت تاکاتا که مسئول بزرگ‌ترین فراخوان در تاریخ صنعت خودرو می‌باشد، اکنون قصد اعلام ورشکستگی دارد. منابع آگاه به رویترز گفته‌اند که این شرکت تأمین کننده قطعات ژاپنی قصد دارد اوایل هفته آینده این کار را انجام دهد.

هر چند، این الزاماً به معنای پایان کار تاکاتا نخواهد بود، زیرا شرکت قطعه سازی آمریکایی Key Safety Systems علاقه مند به خرید اموال این شرکت ژاپنی و بازسازی آن به عنوان یک شرکت جدید به قیمت حدوداً 1.6 میلیارد دلار دارد.

این شرکت جدید گفته می‌شود به ساخت و تأمین ایربگ ها، کمربندهای ایمنی و دیگر قطعات مورد نیاز خودروسازها ادامه خواهد داد و بدهی‌های شرکت نیز در یک نهاد مجزا باقی خواهند ماند. این معامله با شرکت آمریکایی Key گفته می‌شود تا زمانی که تاکاتا ورشکستگی خود را اعلام کند انجام نخواهد شد.

تاکاتا در این مورد نظری نداده است، ولی در عین حال، بازار سهام توکیو اعلام کرده در پی گزارش‌های رسانه‌ای در مورد آماده شدن تاکاتا برای اعلام ورشکستگی، تمامی سهام این شرکت ژاپنی را مسدود کرده است.

اوایل سال جاری میلادی، شرکت تاکاتا به تقلب در ساخت قطعات خودرویی محکوم شد و قبول کرد که جریمه‌ای 1 میلیارد دلاری را بابت آن بپردازد. آن‌ها تاکنون یک جریمه 25 میلیون دلاری و جریمه دیگر 125 میلیون دلاری را به عنوان دیه قربانیان پرداخت کرده‌اند، باقی 850 میلیون دلار از این جریمه متعلق به خودروسازها بوده و قرار است تا اوایل 2018 پرداخت شود.

شرکت تاکاتا حدوداً 100 میلیون قطعه معیوب ایربگ را به خودروسازانی در سراسر جهان فروخته که در صورت تحت فشار قرار گرفتن منفجر شده و قطعات فلزی داخل کابین پرت می‌کنند. این قطعه معیوب تاکنون سبب مرگ 16 نفر و آسیب دیدن بیش از 180 نفر در سراسر جهان شده است.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه