کوییک و ساینا اتومات به زودی در بازار

افشین خالدی | شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | 4 نظر

مدیرعامل مگاموتور گفت: استفاده از دو نوع گیربکس اتوماتیک در محصولات گروه سایپا را در دستور کار شرکت داریم و بزودی گیربکس cvt بر روی دو خودرو کوییک و ساینا اتومات مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش، محمدرضا شیخ عطار در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی خودرو مشهد در خصوص برنامه های این شرکت گفت: بر اساس برنامه گروه سایپا برای گیربکس، اکسل و موتور گروه ایکس ۲۰۰ که شامل تیبا، ساینا و کوییک می باشد افزایش ظرفیت را دنبال می کنیم که برنامه افزایش تولید این گروه خودرو، روزانه ۱۲۰۰ دستگاه می باشد و قابلیت ارتقا تا ۱۴۰۰ دستگاه در روز را داراست. وی افزود: بحث ارتقای موتور محصولات گروه ایکس ۲۰۰ را در دستور کار قرار دادیم که تا یک سال آینده می توان از آن بهره برداری کرد.

شیخ عطار ضمن اشاره به ارتقاء کیفی استاندادرهای آلودگی برای گروه x200 تا سطح EU5 گفت : بر همین اساس موتورهای تولیدی، استاندارد یورو ۵ را پاس خواهند کرد، علاوه بر این باعث کاهش مصرف سوخت و افزایش قدرت کشندگی خودرو خواهد شد که با این شرایط می توانیم ۱۰ درصد بهبود را داشته باشیم. شیخ عطار با اشاره به گیربکس بهبود یافته nd2 که در حال حاضر بر روی محصولات گروه ایکس ۲۰۰ مورد استفاده قرار می گیرد گفت: محدودیت های عملکرد تعویض دنده و افزایش عمر قطعات با پروژه های تعریف شده در گیربکس جدید، بهبود یافته است که بازبینی قطعات و سیستم های جدید بکار رفته پس از پیمایش در شرایط متفاوت، همچین رعایت تست های استاندارد حاکی از مطلوب بودن طرح های جایگزین می باشد.

وی افزود:ظرفیت تولید این گیربکس جدید بهبود یافته ۵۰۰ دستگاه در روز است که برای گروه ایکس ۲۰۰ مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت ارتقا ظرفیت تا ۱۲۰۰ دستگاه وجود دارد. وی تاکید کرد: در حدود یک ماه و نیم است که گیربکس بهبود یافته nd2 بر روی محصولات استفاده می شود و با گزارشاتی که ارائه شده خوشبختانه نارضایتی نداشته و باعث افزایش رضایت مندی بیشتر مشتریان شده است.

مدیرعامل مگاموتور با اشاره به گیربکس های جدید اتومات این شرکت گفت: دو نوع گیربکس اتوماتیک بر روی محصولات گروه سایپا استفاده خواهد شد که یک نوع آن گیربکس اتومات CVT است و برای محصولات ساینا اتومات و کوییک مورد استفاده قرار می گیرد و نوع دوم آن گیربکس شش دنده هیدرولیکی است که بر روی محصول جدیدsp100 مورد استفاده قرار می گیرد و قطعا رضایت مشتریان را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در حال حاضر مراحل استاندارد سازی و کالیبریزاسیون گیربکسcvt در مراحل نهایی تست وتنظیم است و به زودی وارد بازار خواهد شد . این گیربکس تحت لیسانس پانچ و محصول مشترک بلژیک و ایران است. شیخ عطار تصریح کرد: ارتقاء کیفیت شرکت های قطعه ساز در اولویتهای مگا موتور است که با استفاده از ابزارهای که در اختیار داریم شامل کمک های فنی و مهندسی،تخصیص ظرفیتهای تامین، همچنین بازنگری رتبه های کیفی در هر دو جهت ارتقاء و تنزل.

با در نظر گرفتن فعالیتهای کیفی وتکنیکی سازندگان طرف قرارداد همراه خواهد بود وی ضمن اشاره به اینکه مگاموتور استفاده حداکثری از ظرفیت صد در صد شرکت های زیر مجموعه خود را در برنامه دارد گفت: این موارد با هدف کاهش قیمت تمام شده ، ارتقای کیفیت و دادن نقش ظرفیتی به این شرکتها صورت می پذیرد. مدیر عامل مگاموتور در پایان افزود: در جهت افزایش کیفیت در حال بررسی و گرید بندی کامل شرکت های زیر مجموعه هستیم و برای استفاده از تکنولوژی های روز،برنامه های انگیزشی را دنبال می کنیم.

MVM

4 دیدگاه

 1. ناشناس | مرداد 21, 1396 | لینک نظر

  چرا مردم از این اشغال ساز ها حمایت میکنن تیبا که مفت نمیرزه کوییک هم اشغاله ادم سوار شرکت واحد بشه brt بشه ولی سوار این اشغال ها نشه

 2. حبیب | مرداد 21, 1396 | لینک نظر

  خب چرا اسمهای عجیب قریب رو پراید میزارید ؟ گلف الان 50 ساله اسمش گلفه ولی هر سال که طراحیش اصلاح میشه که اسمشو عوض نمیکنند …شرکت پانچ بلژیکی بعد از 60 سال گیربکس سازی احتیاج به مشاوره شما برا گیربکس ساختن داره ؟!!!
  در ضمن پانچ ورشکست شده و سهامش رو یه شرکت چینی خریده و این گیربکسها از این به بعد در چین ساخته میشه …

  • در پاسخ به: حبیب

   منصور | مرداد 21, 1396 | لینک نظر

   کارخونه پانچ تو زنجان هست

   • در پاسخ به: منصور

    حبیب | مرداد 22, 1396 | لینک نظر

    آقا منصور قراره کارخانه ای در زنجان تاسیس بشه هنوز راه اندازی نشده..اینهاییکه میخوان بیارن از چین میاد ..در ضمن بعدش هم تو زنجان قراره مونتاژ بشه نه بسازیم…در مملکتی که فولاد ساز خوبی نیست ساختن صفر تا صد گیربکس یه شوخی خنده داره..ما هنوز توان ساختن یه قیچی خوب و با کیفیت رو نداریم میخواهی گیربکس بسازی که اکثر کشورهای صنعتی دنیا هم از ساختن آن عاجزند و اکثرا آنرا از ژاپن و آلمان تهیه میکنند …دو کمپانی ژاپنی آسن و میتسوبیشی به تنهایی 70 درصد گیربکسهای اتوماتیک ماشینهای سواری دنیا رو میسازن…