سهم الكترونیک در صنعت خودروی کشور افزایش می یابد

تیم تحریریه | پنجشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۲ | 1 نظر

دنده 6 – درآینده نزدیک، بیش از یک سوم ارزش یک خودرو و بخش مهمی از سود خودروساز از سیستم های الکترونیکی پیشرفته خودرو تامین خواهد شد و باید صنعت خودروی کشور گام های موثری برای استفاده از این فناوری نوین بردارد.

d3kkv7pglf

به گزارش ایکو پرس مهندس میرجواد سلیمانی قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو درمحصول و کیفیت با بیان مطلب فوق گفت: پیش بینی می شود سهم الکترونیک در صنعت خودرو در سال 2015 به 35 درصد برسد.

وی گفت: طراحی و تولید قطعات الکترونیکی به مجموعه ای از تجربه و تکنیک و تکنولوژی های سطح بالا نیاز دارد که اتفاقا در کشورمان در این زمینه استعدادهای فوق العاده زیادی داریم.

قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو تاکید کرد: برای رشد صنعت الکترونیک  در ایران باید برنامه ها در این زمینه تدوین و توسط دولت حمایت جدی شود.

وی موتورمحرک توسعه صنعتی را ورود به بازار بین‌المللی از طریق صادرات دانست و اظهار داشت: موتورمحرک، صادرات محصولات دانش‌محور است و محصولات دانش‌محور نیازمند علم وفناوری هستند.

سلیمانی با اشاره به این‌که صنعت خودروی ایران باید هرچه سریع‌تر قواعد بازی رقابت و عوامل موثر بر رقابت‌پذیری را بیاموزد و در این زمینه استفاده از فناوری برای ایجاد مزیت رقابتی حرف اول را می‌زند، افزود:‌ باید با اکتساب فناوری‌های لازم چه از طریق خلق و یا انتقال آن در جهت پاسخ‌گویی به نیازهای مشتریان بین‌المللی حرکت کرد.

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. اردشیر | مرداد 21, 1392 | لینک نظر

    بسیار عالی وامیدواریم جناب آقای مهندس سلیمانی فقط فکرشون گشترش این سیستها بصورت یکطرفه نباشه چوت همین الآن با همین وسائلی که بعنوان خودرو به مردم تحویل میدن مصرف کننده  برای گرفتن سرویس دچار مشکلات عدیده ای میشه چون خیلیها از این وسایل حتی در تعمیرگاههای ایران خودرو هم سر در نمیارن !!!!اینا ساخته شدن تا خط تولید نخوابه !!!!